Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

On 9/11/2019 at 8:47 PM, Dm212 said:

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κάποιος αν στην αίτηση για το αγροτικό εκεί που ζητάει ημερομηνία και έτος κτήσης  πτυχίου συμπληρώνουμε την ημερομηνία ολοκλήρωσης των υποχρεώσεων για τη λήψη του πτυχίου ή την ημερομηνία της ορκομωσίας; (το πτυχίο μου αναγράφει και τις δύο αυτές ημερομηνίες)

Σας ευχαριστώ

Μολις ρώτησα στο υπουργείο, γράφεις την ημερομηνία περάτωσης (ολοκλήρωσης υποχρεώσεων όπως γράφεις)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος με υπεύθυνη δήλωση να αρνηθεί τη θέση τώρα που έχουν αναρτηθεί τα προσωρινά; Μου έδωσαν αγροτικό από το νόμο που δεν το θέλω...

Είδα σε προηγούμενα οριστικά αποτελέσματα έγραφαν ότι δέχονταν τέτοιες αιτήσεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

26 λεπτά πριν, NitroJim said:

Μπορεί κάποιος με υπεύθυνη δήλωση να αρνηθεί τη θέση τώρα που έχουν αναρτηθεί τα προσωρινά; Μου έδωσαν αγροτικό από το νόμο που δεν το θέλω...

Είδα σε προηγούμενα οριστικά αποτελέσματα έγραφαν ότι δέχονταν τέτοιες αιτήσεις...

Μπορείς, και νομίζω πως πρέπει να το κάνεις προκειμένου να έχεις το δικαίωμα να δηλώσεις περιοχές στην επόμενη προκήρυξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΕΠΙΣΤΟΛΗ Ι.Σ.Η. ΣΕ ΥΠΟΥΡΓΟ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΑΣΥΜΦΩΝΙΑ ΝΟΜΟΥ ΥΠ. ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ

Αξιότιμε κ. Υπουργέ,

Σε μία «περίεργη» ομηρία βρίσκονται οι νέοι γιατροί που αποφοίτησαν από την Ιατρική Σχολή μετά το 2014. Πιο συγκεκριμένα, σύμφωνα με το νόμο 4368/2016 ΦΕΚ 21/Α/21-2-2016 της προηγούμενης κυβέρνησης, οι γιατροί οι οποίοι ήθελαν να μείνουν στη χώρα για να κάνουν την ειδικότητα τους, όφειλαν να έχουν εκπληρώσει την υποχρεωτική υπηρεσία υπαίθρου, πριν από τη συμμετοχή τους στις εξετάσεις. Ο ίδιος νόμος, στο ίδιο άρθρο, εξαιρούσε από την υποχρέωση αυτή τους γιατρούς που είχαν αποφοιτήσει πριν από την έναρξη της ισχύος του (άρθρο 44, παρ.δ), δίδοντας με αυτόν τον τρόπο κίνητρο στους νέους συναδέλφους να ξεκινήσουν άμεσα ειδικότητα, αφού οι λίστες σε αρκετές ειδικότητες ήταν κενές.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα εκατοντάδες νέοι γιατροί (μόνο στον Ιατρικό Συλλόγο Ηρακλείου υπερβαίνουν τους 50!) να ξεκινήσουν την ειδικότητα τους, γνωρίζοντας ότι θα δώσουν εξετάσεις για να αποκτήσουν τον τίτλο της ειδικότητας τους, χωρίς να είναι προαπαιτούμενη η υπηρεσία υπαίθρου (ν.4368/2016 ΦΕΚ 21/Α/21-2-2016, άρθρο 44, παρ.δ).

Όλα αυτά μέχρι τον Απρίλιο του τρέχοντος έτους, όταν με απόφαση του, ο τότε Αναπληρωτής Υπουργός Υγείας (Γ5α/Γ.Π. οικ. 24768 , ΦΕΚ 1373 Βʼ/ 22.4.2019), όρισε ότι οι γιατροί που ολοκλήρωσαν τις σπουδές τους μετά την 18.11.2013, προκειμένου να έχουν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν στις εξετάσεις της ειδικότητάς τους, θα έπρεπε να προσκομίσουν βεβαίωση εκπλήρωσης της υπηρεσίας υπαίθρου. Ως συνέπεια αυτής την υπουργικής απόφασης, όλοι αυτοί οι νέοι γιατροί που είχαν ξεκινήσει την ειδικότητα τους αμέσως μετά την αποφοίτηση τους, χωρίς να έχουν εκπληρώσει την υπηρεσία υπαίθρου, αφού δεν ήταν προαπαιτούμενη τότε, βρέθηκαν να μη μπορούν να δώσουν εξετάσεις ειδικότητας, γιατί απλά είναι πλέον απαιτητή η βεβαίωση εκπλήρωσής της (!).

 Κύριε Υπουργέ,

αντιλαμβάνεστε ότι η αυτή η ασυμφωνία νόμου και υπουργικής απόφασης δημιουργεί πολλαπλές αναταράξεις, με ποικίλες προεκτάσεις στον χώρο της υγείας: Προκαλεί λειτουργικά προβλήματα στα Νοσοκομεία, αφού οι εγκλωβισμένοι μεταξύ νόμου και υπουργικής απόφασης γιατροί οδηγούνται σε παραίτηση προκειμένου να κάνουν το αγροτικό τους. Ανατρέπει τον προγραμματισμό και τη ζωή αυτών των νέων γιατρών που επέλεξαν να παραμείνουν στη χώρα, αφού αυξάνεται απρόβλεπτα ο χρόνος αναμονής τους, έχοντας την υποχρέωση να μπουν σε λίστα αναμονής για την υπηρεσία υπαίθρου.

Κύριε Υπουργέ,

ως έμπρακτη απόδειξη σεβασμού στους νέους συναδέλφους που επέλεξαν να παραμείνουν στην χώρα και για την αποκατάσταση της αδικίας απέναντι τους, ζητούμε την άμεση παρέμβαση σας, ώστε να τους δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχουν στις εξετάσεις της ειδικότητάς τους, χωρίς να είναι απαραίτητη η ολοκλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου. Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε διευκρίνηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

καλημερα!

εχω κανει σχεδον 10 μηνες αγροτικου και παραιτηθηκα επειδη ανοιξε η θεση ειδικοτητας μου.

αυτη τη στιγμη ειμαι σε παραταση ειδικοτητας κ θελω να το ολοκληρωσω πριν παω για το μεγαλο κομματι μου και σκεφτομαι να βαλω στην προσκληση που τρεχει.

ξερετε ποτε πρεπει να παραιτηθω απο τη θεση μου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

40 λεπτά πριν, Dr Peds said:

καλημερα!

εχω κανει σχεδον 10 μηνες αγροτικου και παραιτηθηκα επειδη ανοιξε η θεση ειδικοτητας μου.

αυτη τη στιγμη ειμαι σε παραταση ειδικοτητας κ θελω να το ολοκληρωσω πριν παω για το μεγαλο κομματι μου και σκεφτομαι να βαλω στην προσκληση που τρεχει.

ξερετε ποτε πρεπει να παραιτηθω απο τη θεση μου?

Καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο στο υπουργείο για να τους ρωτήσεις.

Κανονικά, με βάση τα όσα ορίζει η ίδια η προκήρυξη, οφείλεις να παραιτηθείς μόνο όταν πιάσεις θέση αγροτικού ιατρείου και πριν πας να αναλάβεις. Δέσμευση την οποία προδηλώνεις στην προκήρυξη, ότι δηλαδή θα καταθέσεις βεβαίωση απόλυσης από οποιαδήποτε άλλη θέση εργασίας κατέχεις στο δημόσιο, εφόσον σε επιλέξουν για κάποιο αγροτικό ιατρείο.

Ωστόσο:

1ον) Η διπλοθεσία απαγορεύεται (πλήρους και αποκλειστικής απασχόλησης), επομένως το να έχεις σύμβαση ως ειδικευόμενος, ενώ παράλληλα θα βγει στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ πρόσληψη ως αγροτικός, θεωρητικά είναι ασυμβίβαστο (φυσικά στην πράξη εάν δεν πας να αναλάβεις, ουσιαστικά δεν πληρώνεσαι παράλληλα για δύο δουλειές, άρα no problem)

2ον) Σε παρόμοια θέση με εσένα, είχα στείλει τα χαρτιά μου πέρυσι για να συμπληρώσω την υπηρεσία υπαίθρου ως υπόχρεος. Εάν και συμπλήρωσα υπεύθυνα την αίτηση, και παρόλο που δεν εργαζόμουν και δεν προβλέπεται ως επισυναπτόμενο στα χαρτιά της αίτησης, με πήρανε τηλέφωνο από το Υπουργείο για να μου πούνε ότι τα χαρτιά μου είναι ελλειπή και ότι χρειάζεται να τους στείλω άμεσα (ταχυδρομείο, ή e-mail, ή μέσω ΚΕΠ) υπεύθυνη δήλωση ότι δεν δουλεύω παράλληλα κάπου αλλού (δεν είχανε βγει ακόμα τα αποτελέσματα, βασικά ούτε καν είχε λήξει η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων)

Συνεπώς:

α) Ενδεχομένως το ζήτημα να εξαρτάται και από τον υπάλληλο που θα πέσεις ? Δεν το ξέρω.

β) Για να μην καταθέσεις τα χαρτιά σου, νομίζεις ότι όλα είναι καλά, και στο τέλος δεις χωρίς ειδοποίηση το όνομά σου στα αζήτητα: "Αποκλείονται από την ανωτέρω σχετική προκήρυξη",

καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο στο Υπουργείο για να τους ρωτήσεις.

Τροποποιήθηκε από mihiatrik
Προσθήκη πληροφοριών
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 21/12/2019 at 11:43 ΠΜ, mihiatrik said:

Καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο στο υπουργείο για να τους ρωτήσεις.

Κανονικά, με βάση τα όσα ορίζει η ίδια η προκήρυξη, οφείλεις να παραιτηθείς μόνο όταν πιάσεις θέση αγροτικού ιατρείου και πριν πας να αναλάβεις. Δέσμευση την οποία προδηλώνεις στην προκήρυξη, ότι δηλαδή θα καταθέσεις βεβαίωση απόλυσης από οποιαδήποτε άλλη θέση εργασίας κατέχεις στο δημόσιο, εφόσον σε επιλέξουν για κάποιο αγροτικό ιατρείο.

Ωστόσο:

1ον) Η διπλοθεσία απαγορεύεται (πλήρους και αποκλειστικής απασχόλησης), επομένως το να έχεις σύμβαση ως ειδικευόμενος, ενώ παράλληλα θα βγει στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ πρόσληψη ως αγροτικός, θεωρητικά είναι ασυμβίβαστο (φυσικά στην πράξη εάν δεν πας να αναλάβεις, ουσιαστικά δεν πληρώνεσαι παράλληλα για δύο δουλειές, άρα no problem)

2ον) Σε παρόμοια θέση με εσένα, είχα στείλει τα χαρτιά μου πέρυσι για να συμπληρώσω την υπηρεσία υπαίθρου ως υπόχρεος. Εάν και συμπλήρωσα υπεύθυνα την αίτηση, και παρόλο που δεν εργαζόμουν και δεν προβλέπεται ως επισυναπτόμενο στα χαρτιά της αίτησης, με πήρανε τηλέφωνο από το Υπουργείο για να μου πούνε ότι τα χαρτιά μου είναι ελλειπή και ότι χρειάζεται να τους στείλω άμεσα (ταχυδρομείο, ή e-mail, ή μέσω ΚΕΠ) υπεύθυνη δήλωση ότι δεν δουλεύω παράλληλα κάπου αλλού (δεν είχανε βγει ακόμα τα αποτελέσματα, βασικά ούτε καν είχε λήξει η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων)

Συνεπώς:

α) Ενδεχομένως το ζήτημα να εξαρτάται και από τον υπάλληλο που θα πέσεις ? Δεν το ξέρω.

β) Για να μην καταθέσεις τα χαρτιά σου, νομίζεις ότι όλα είναι καλά, και στο τέλος δεις χωρίς ειδοποίηση το όνομά σου στα αζήτητα: "Αποκλείονται από την ανωτέρω σχετική προκήρυξη",

καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο στο Υπουργείο για να τους ρωτήσεις.

ωραια να το λεμε, αλλα ελα μου που δεν απανταει κανεις τετοιες μερες το τηλεφωνο στο υπουργειο, παρα τις επιμονες προσπαθειες μου. δυστυχως η προθεσμια ληγει την παρασκευη κ μαλλον θα μεινω με την απορια. ελπιζω να βρω ακρη μετα τα φωτα κ να μην φαω τα μουτρα μου για μια τετοια αστοχια και να εχω καθυστερηση . 

ευχαριστω παντως, οποιαδηποτε εξτρα εμπειρια θα εκτιμηθει. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Γνωρίζει κανείς εάν μπορείς ενώ έχεις θέση επικουρικού γιατρού να δηλώσεις άδεια άνευ αποδοχών και να ολοκληρώσεις το αγροτικό σου (1 μήνας μου μένει) ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 31/1/2015 at 6:20 ΜΜ, Sunny said:

 

Ευχαριστώ για τη διόρθωση. Δεν το διατύπωσα σωστά. Έκανα το edit πιο πάνω.

Την αίτηση την παίρνουμε από τη γραμματεία της σχολής;

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βγήκαν τα  προσωρινά αποτελέσματα  της πρόσκλησης 11/12/2019 https://www.moh.gov.gr/articles/newspaper/proslhpseis-diorismoi/c118-agrotikoi-iatroi/6625-proswrina-apotelesmata-prosklhshs-87052-11-12-2019?dl=1

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωρίζεις κανείς αυτά τα γράμματα Α Β Γ δίπλα από τα ΠΙ τι σημαίνουν πχ  ΠΙ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α;

Επίσης από την στιγμή που ανακοινώθηκαν τα προσωρινά πόσο χρόνο παίρνει μέχρι την αποστολή διορισμού;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Βγήκαν τα  οριστικά αποτελέσματα  της πρόσκλησης 11/12/2019

https://www.moh.gov.gr/articles/newspaper/proslhpseis-diorismoi/c118-agrotikoi-iatroi/6661-oristika-apotelesmata-prosklhshs-87052-11-12-2019

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
On 5/11/2019 at 10:36 ΜΜ, peads said:

ΕΠΙΣΤΟΛΗ Ι.Σ.Η. ΣΕ ΥΠΟΥΡΓΟ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΑΣΥΜΦΩΝΙΑ ΝΟΜΟΥ ΥΠ. ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ

Αξιότιμε κ. Υπουργέ,

Σε μία «περίεργη» ομηρία βρίσκονται οι νέοι γιατροί που αποφοίτησαν από την Ιατρική Σχολή μετά το 2014. Πιο συγκεκριμένα, σύμφωνα με το νόμο 4368/2016 ΦΕΚ 21/Α/21-2-2016 της προηγούμενης κυβέρνησης, οι γιατροί οι οποίοι ήθελαν να μείνουν στη χώρα για να κάνουν την ειδικότητα τους, όφειλαν να έχουν εκπληρώσει την υποχρεωτική υπηρεσία υπαίθρου, πριν από τη συμμετοχή τους στις εξετάσεις. Ο ίδιος νόμος, στο ίδιο άρθρο, εξαιρούσε από την υποχρέωση αυτή τους γιατρούς που είχαν αποφοιτήσει πριν από την έναρξη της ισχύος του (άρθρο 44, παρ.δ), δίδοντας με αυτόν τον τρόπο κίνητρο στους νέους συναδέλφους να ξεκινήσουν άμεσα ειδικότητα, αφού οι λίστες σε αρκετές ειδικότητες ήταν κενές.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα εκατοντάδες νέοι γιατροί (μόνο στον Ιατρικό Συλλόγο Ηρακλείου υπερβαίνουν τους 50!) να ξεκινήσουν την ειδικότητα τους, γνωρίζοντας ότι θα δώσουν εξετάσεις για να αποκτήσουν τον τίτλο της ειδικότητας τους, χωρίς να είναι προαπαιτούμενη η υπηρεσία υπαίθρου (ν.4368/2016 ΦΕΚ 21/Α/21-2-2016, άρθρο 44, παρ.δ).

Όλα αυτά μέχρι τον Απρίλιο του τρέχοντος έτους, όταν με απόφαση του, ο τότε Αναπληρωτής Υπουργός Υγείας (Γ5α/Γ.Π. οικ. 24768 , ΦΕΚ 1373 Βʼ/ 22.4.2019), όρισε ότι οι γιατροί που ολοκλήρωσαν τις σπουδές τους μετά την 18.11.2013, προκειμένου να έχουν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν στις εξετάσεις της ειδικότητάς τους, θα έπρεπε να προσκομίσουν βεβαίωση εκπλήρωσης της υπηρεσίας υπαίθρου. Ως συνέπεια αυτής την υπουργικής απόφασης, όλοι αυτοί οι νέοι γιατροί που είχαν ξεκινήσει την ειδικότητα τους αμέσως μετά την αποφοίτηση τους, χωρίς να έχουν εκπληρώσει την υπηρεσία υπαίθρου, αφού δεν ήταν προαπαιτούμενη τότε, βρέθηκαν να μη μπορούν να δώσουν εξετάσεις ειδικότητας, γιατί απλά είναι πλέον απαιτητή η βεβαίωση εκπλήρωσής της (!).

 Κύριε Υπουργέ,

αντιλαμβάνεστε ότι η αυτή η ασυμφωνία νόμου και υπουργικής απόφασης δημιουργεί πολλαπλές αναταράξεις, με ποικίλες προεκτάσεις στον χώρο της υγείας: Προκαλεί λειτουργικά προβλήματα στα Νοσοκομεία, αφού οι εγκλωβισμένοι μεταξύ νόμου και υπουργικής απόφασης γιατροί οδηγούνται σε παραίτηση προκειμένου να κάνουν το αγροτικό τους. Ανατρέπει τον προγραμματισμό και τη ζωή αυτών των νέων γιατρών που επέλεξαν να παραμείνουν στη χώρα, αφού αυξάνεται απρόβλεπτα ο χρόνος αναμονής τους, έχοντας την υποχρέωση να μπουν σε λίστα αναμονής για την υπηρεσία υπαίθρου.

Κύριε Υπουργέ,

ως έμπρακτη απόδειξη σεβασμού στους νέους συναδέλφους που επέλεξαν να παραμείνουν στην χώρα και για την αποκατάσταση της αδικίας απέναντι τους, ζητούμε την άμεση παρέμβαση σας, ώστε να τους δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχουν στις εξετάσεις της ειδικότητάς τους, χωρίς να είναι απαραίτητη η ολοκλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου. Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε διευκρίνηση.

Αυτό είναι το ελληνικό κράτος που σου θέτει συνεχώς εμπόδια και σου αλλάζει το σχεδιασμό συνέχεια.Και μετά απορούμε γιατί έφυγαν 18000 ιατροί!Γιατί έχουμε ενα ασόβαρο κράτος που αλλάζει νόμους κατα το δοκούν και δε ξέρεις τι σου ξημερώνει..

Όταν έκανε το νόμο ο Ξανθός,κάποιοι ξεκινησαν ειδικότητα γνωρίζοντας πως δε θα κάνουν αγροτικό(εκτος κ αν ήθελες ΕΣΥ).Πέρυσι ο Πολάκης με το έτσι θέλω, έστειλε εκατοντάδες ιατρούς έλληνες και κύπριους που έχουν ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ την ειδικότητα και τους υποχρέωσε να κάνουν αγροτικό για να δώσουν εξετάσεις.

Και όχι μόνο αυτό.Πλέον βλέπουμε τραγελαφικά πράγματα όπως να έχει κανεις τελειωσει ΩΡΛ να κάνει αγροτικό,να πηγαίνει απόσπαση σε νοσοκομείο και να βλέπει ορθοπεδικά περιστατικά στα ΤΕΠ!!!!!ΜΠΑΝΑΝΙΑ

Τροποποιήθηκε από heydoc
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Αμα έχεις κάνει ένα μερος αγροτικού (διακοπή λόγω ειδικότητας), σαν υπόχρεος πόσο πρέπει να κάνεις? Το υπόλοιπο? ή πάλι 12άμηνο?

Υ.Γ Ο σκοπός είναι η βεβαίωση ολοκλήρωσης αγροτικού προφανως

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

23 λεπτά πριν, Parolo said:

Αμα έχεις κάνει ένα μερος αγροτικού (διακοπή λόγω ειδικότητας), σαν υπόχρεος πόσο πρέπει να κάνεις? Το υπόλοιπο? ή πάλι 12άμηνο?

Υ.Γ Ο σκοπός είναι η βεβαίωση ολοκλήρωσης αγροτικού προφανως

Στην περίπτωση αυτή παραμένεις υπόχρεος για διάρκεια αγροτικού ίση με το υπόλοιπο, ώστε συνολικά να έχεις υπηρετήσει στο τέλος 12 μήνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση

Δηλαδή ο διορισμός θα είναι σύμβαση για το υπόλοιπο; ή θα πρέπει να παραιτηθώ ας πούμε όταν συμπληρώσω συνολικά 12άμηνο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 λεπτά πριν, Parolo said:

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση

Δηλαδή ο διορισμός θα είναι σύμβαση για το υπόλοιπο; ή θα πρέπει να παραιτηθώ ας πούμε όταν συμπληρώσω συνολικά 12άμηνο;

Με το που παρουσιαστείς στη νέα σου θέση θα προσκομίσεις στο γραφείο προσωπικού του οικείου Νοσοκομείου/Κ.Υ. τη βεβαίωση υπηρεσίας του προηγούμενου αγροτικού. Με βάση αυτό, θα σου βγάλουν τη διάρκεια που θα υπηρετήσεις, που θα αντιστοιχεί στο υπόλοιπο που οφείλεις.

Με το καλό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ!

Κάτι τελευταίο, πόσες ημέρες άδειας δικαιούται ο αγροτικός;

κάπου θυμάμαι να είδα για παραπάνω ημέρες σε άγονα αγροτικά, αλλά δε μπορώ να βρώ τίποτα (ούτε έστω για τα μη άγονα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τα αγροτικά σε Τήνο, Νάξο, Πάρο και Άνδρο έχουμε κάποια νεότερη πληροφόρηση; Επίσης με τα αγροτικά στην Εύβοια ξέρουμε καθόλου τι παίζει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες αν έχει κανείς πληροφορίες για αγροτικά Κορίνθου, Καρπενησίου, Αιτωλοακαρνανίας παρακαλώ ας επικοινωνήσει μαζί μου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δύο ερωτήσεις. 

1. Υπάρχει κάποιος περιορισμός στο να δηλώσεις αγροτικό, από την διάρκεια αναμονής σου; Δηλαδή εγώ έχω αναμονή περίπου 6 μήνες. Μπορώ να πάω άγονο ή εφόσον είναι μικρή η αναμονή υπάρχει κόλλημα και έπρεπε να είχα προσδοκόμενη αναμονή πάνω από χρόνο ; 

2. Με βολεύει ένα άγονο αγροτικό που ανοίγει σε περίπου 4 μήνες. Στην εξαιρετική περίπτωση που με πάρουν, αλλά μέχρι να πάω ανοίξει πρώτα η θέση της ειδικότητας, τι γίνετε;;;;; Από άγονο δεν μπορείς να παραιτηθείς αλλά παράλληλα δε θα μπορώ να πω ότι κάνω αγροτικο για να μπω χρονοδιάγραμμα. 

Βοηθήστε με! (η ειδικότητα μου έχει ενιαία τοποθέτηση, οπότε δεν έχω μεγάλη ευελιξία) 

Τροποποιήθηκε από NasKas
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Προκυρηξη φεβρουαριου,αισιως μεσα απριλη και ηδη ενα μηνα απο την τελικη ημερομηνια καταθεσης αιτησεων.

Για αποτελεσματα ουτε λογος φυσικα γιατι ειναι απιστευτα δυσκολο να δημιουργηθει μια πλατφορμα

και με βαση την αυστηρη μοριοδοτηση που υπαρχει να βγαζει τελικα αποτελεσματα σε 2 μερες πχ...

Φυσικα το να απαντηθει τηλεφωνο για να ενημερωθουμε για το χρονοδιαγραμμα  ειναι μονο κακογουστο αστειο..

Και ολα αυτα εν μεσω πανδημιας που υποτιθεται "τρεχουν οι προσληψεις"...

 

 

μην τρεχετε τοσο παιδια θα παθετε καμια κραμπα...

Τροποποιήθηκε από la_cobra
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 12/4/2020 at 8:52 ΜΜ, la_cobra said:

Προκυρηξη φεβρουαριου,αισιως μεσα απριλη και ηδη ενα μηνα απο την τελικη ημερομηνια καταθεσης αιτησεων.

Για αποτελεσματα ουτε λογος φυσικα γιατι ειναι απιστευτα δυσκολο να δημιουργηθει μια πλατφορμα

και με βαση την αυστηρη μοριοδοτηση που υπαρχει να βγαζει τελικα αποτελεσματα σε 2 μερες πχ...

Φυσικα το να απαντηθει τηλεφωνο για να ενημερωθουμε για το χρονοδιαγραμμα  ειναι μονο κακογουστο αστειο..

Και ολα αυτα εν μεσω πανδημιας που υποτιθεται "τρεχουν οι προσληψεις"...

 

 

μην τρεχετε τοσο παιδια θα παθετε καμια κραμπα...

Έχεις απόλυτο δίκιο.Δυστυχώς,η υγεία θέλει ψηφιοποίηση άμεσα!Η αυλη συνταγογράφηση είναι ένα καλό βήμα,αλλά δεν αρκεί.Πρέπει να γίνουν πολλά ακόμα.

Αδικαιολόγητη καθυστέρηση και ειδικά σε περιόδους χωρίς τεράστιο όγκο αιτήσεων..Λογικά αύριο μεθαύριο θα πρέπει να τα βγάλουν.

Τροποποιήθηκε από heydoc
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

19 ώρες πριν, heydoc said:

Έχεις απόλυτο δίκιο.Δυστυχώς,η υγεία θέλει ψηφιοποίηση άμεσα!Η αυλη συνταγογράφηση είναι ένα καλό βήμα,αλλά δεν αρκεί.Πρέπει να γίνουν πολλά ακόμα.

Αδικαιολόγητη καθυστέρηση και ειδικά σε περιόδους χωρίς τεράστιο όγκο αιτήσεων..Λογικά αύριο μεθαύριο θα πρέπει να τα βγάλουν.

Ειναι ικανοι να τα αφησουν και για μετα το Πασχα...

Τηλεφωνο φυσικα κανεις στο υπουργειο δεν απαντα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.