Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

23 λεπτά πριν, margo2 said:

Καλε αν ειναι δυνατον ποιος λεει τετοιες τρελες οτι ολοι πρεπει να παμε στο υπουργειο να καταθεσουμε τα χαρτια???? Γενικα δε καταλαβαινω γιατι δεν υπαρχει συναδελφικοτητα,αλλα ρε παιδια να λεμε τοσο χοντρες βλακειες σε καποιον που μας ρωταει, ε παραπαει! @daysindaysout μην αγχωνεσαι! Εγω τα εστειλα χαλαρα με τα ελτα απλα συστημενο απο εκει που εκανα διακοπες! Κ μια χαρα πηγανε κ μια χαρα πηρα αγροτικο!

Υπαρχει ενα εχθρικο κλιμα αλλα ευτυχως υπαρχει κ μια μεριδα που δν ειναι! Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

νευρολογία ευαγγελισμός ίσον δουλειά πολλή αλλά ταυτόχρονα μαθαίνεις κιόλας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 14/2/2018 at 11:09 ΠΜ, daysindaysout said:

Καλημερα! Ειμαι λιγακι πελαγωμενη τελειωσα πριν 3 μηνες κ βλεπω τα πραγματα να ναι μακραν αλλιωτικα απ οτι περιμενα.
Θελω να δηλωσω για αγροτικο τωρα σε λιγες μερες που βγαινει η προκήρυξη κ εχω καποιες αποριες, αν μπορουσες να με βοηθησεις θα ημουν υπερ του δεοντως ευγνωμων!
Τα χαρτια μου θα τα στειλω αφου βγει η προκηρυξη η μπορω κ νωριτερα;
Επισης καπου στα δικαιολογητικα αναφερει:
   3. Απαραίτητη σχετική βεβαίωση των Νοσοκοµείων, Π.Ε.Δ.Υ-Κέντρων Υγείας και Δ.Υ.Πε σε περίπτωση συµπλήρωσης χρόνου υπηρεσίας για την εκπλήρωση της υποχρέωσης υπηρεσίας υπαίθρου
Τι ακριβως δλδ πρεπει να παρω απο εκει; αφορα μονο οσους εχουν ηδη εργαστει;
Επισης λεει πως δηλωνω μεχρι 10 προτιμησεις, για να δω ποιες θεσεις εχουν κενωθει, θα πρεπει να περιμενω να δω την νεα προκηρυξη;
ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Οι συνάδελφοι παραπάνω πιστεύω σε κάλυψαν. Αν έχεις κάποια άλλη απορία feel free να ρωτήσεις. :-) Μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν βήμα βήμα. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 ώρες πριν, doctor anonymous said:

Οι συνάδελφοι παραπάνω πιστεύω σε κάλυψαν. Αν έχεις κάποια άλλη απορία feel free να ρωτήσεις. :-) Μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν βήμα βήμα. 

Μοναχα αν καποιος εχει να προτεινει καποιο νοσοκομειο για νευρολογια στην Αθηνα.
Ευχαριστω παρα πολυ! :):):):)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 15/2/2018 at 0:28 ΠΜ, daysindaysout said:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! :)
Οι πιο κοντινοι φιλοι ειναι ηδη γερμανια χωρις να ψαχτουν για ελλαδα μιας κ εχουν ηδη συγγενεις εκει εξω κ καμποσοι γνωστοι που εχουμε καλες σχεσεις μπηκαν ηδη ειδικοτητα (αναισθησιο κ γενικη ιατρικη) οποτε ρωτω κ εγω με διακριτικοτητα κ παιρνω απαντησεις ακομη πιο διακριτικες κ φειδωλες! Ενταξει, δν κατηγορω κανεναν, εγω θα βοηθουσα κ βλεποντας κ εδω τις απαντησεις χαιρομαι που βλεπω πως σκεφτονται πολλοι αλλοι με τον ιδιο τροπο. Τωρα ο καθενας οπως νομιζει!

Μια απ' τα ίδια και από εδώ! :P:P

Αν και από φίλους δεν παραπονιέμαι, κρατάμε ακόμα ένα καλό δίκτυο αλληλεγγύης.

On 15/2/2018 at 0:28 ΠΜ, daysindaysout said:

Κ αν δν γινομαι φορτικη, αν γνωριζει καποιος για ευαγγελισμο, θριασιο, ερυθρο σταυρο, λαικο, παμμακαριστο. γνα, πως ειναι για νευρολογια θα ημουν υπόχρεη.
Σπουδασα λαρισα που εχει εξαιρετικο τμημα νευρολογιας αλλα δυστυχως εχει αναμονη μεχρι το 2024 ενω τα παραπανω νοσοκομεια φαινεται να κενωνονται συντομοτερα.
Ευχαριστω πολυ κ παλι!

Κενώνονται πιο γρήγορα των Αθηνών;;; Πάει, χάλασε ο κόσμος... Θεσσαλονίκη πάντως είμαστε full.

On 16/2/2018 at 0:49 ΠΜ, daysindaysout said:

Μοναχα αν καποιος εχει να προτεινει καποιο νοσοκομειο για νευρολογια στην Αθηνα.
Ευχαριστω παρα πολυ! :):):):)

Εγώ πάντως, για πολλούς λόγους, θα πρότεινα περιφέρεια για αρχή. Αλλά μιας και οι αναμονές στα νοσοκομεία της Αθήνας είναι όντως μικρές, τι να πω, ξεκίνα από εκεί.

Βέβαια, αναλογίσου τους λόγους για τους οποίους έχουνε πέσει οι αναμονές σε αυτά τα νοσοκομεία... Δεν έχω εμπειρία από Αθήνα, αλλά υποθέτω ότι το να ξεκινήσεις με νοσοκομείο που εφημερεύει για το μισό πληθυσμό της Ελλάδας σε κάθε εφημερία, ε, δεν νομίζω ότι είναι και η πιο ευχάριστη αρχή. Δεδομένου ότι όταν θα κάνεις το 6μηνο της παθολογίας, θα χρειαστεί να εφημερεύσεις και για τις αντίστοιχες παθολογικές κλινικές...

Αντίθετα, για νευρολογία στην επαρχία, όπου δίνεται περίπου 1,5 χρόνος νευρολογία, νομίζω ψήνεσαι σταδιακά και με λιγότερα περιστατικά - φόρτο εργασίας. Αλλά πάντα είναι θέμα επιλογών και θέμα τύχης, σε τι επιμελητές θα πέσεις και τι συναδέλφους ειδικευόμενους θα έχεις μαζί σου.

Τροποποιήθηκε από mihiatrik
Διόρθωση ορθογραφίας
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
On 17/2/2018 at 4:25 ΜΜ, mihiatrik said:

Μια απ' τα ίδια και από εδώ! :P:P

Αν και από φίλους δεν παραπονιέμαι, κρατάμε ακόμα ένα καλό δίκτυο αλληλεγγύης.

Κενώνονται πιο γρήγορα των Αθηνών;;; Πάει, χάλασε ο κόσμος... Θεσσαλονίκη πάντως είμαστε full.

Εγώ πάντως, για πολλούς λόγους, θα πρότεινα περιφέρεια για αρχή. Αλλά μιας και οι αναμονές στα νοσοκομεία της Αθήνας είναι όντως μικρές, τι να πω, ξεκίνα από εκεί.

Βέβαια, αναλογίσου τους λόγους για τους οποίους έχουνε πέσει οι αναμονές σε αυτά τα νοσοκομεία... Δεν έχω εμπειρία από Αθήνα, αλλά υποθέτω ότι το να ξεκινήσεις με νοσοκομείο που εφημερεύει για το μισό πληθυσμό της Ελλάδας σε κάθε εφημερία, ε, δεν νομίζω ότι είναι και η πιο ευχάριστη αρχή. Δεδομένου ότι όταν θα κάνεις το 6μηνο της παθολογίας, θα χρειαστεί να εφημερεύσεις και για τις αντίστοιχες παθολογικές κλινικές...

Αντίθετα, για νευρολογία στην επαρχία, όπου δίνεται περίπου 1,5 χρόνος νευρολογία, νομίζω ψήνεσαι σταδιακά και με λιγότερα περιστατικά - φόρτο εργασίας. Αλλά πάντα είναι θέμα επιλογών και θέμα τύχης, σε τι επιμελητές θα πέσεις και τι συναδέλφους ειδικευόμενους θα έχεις μαζί σου.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!
Οπως φαινονται τα πραγματα εχω μετατοπιστει απο νευρολογια, ειναι μια ειδικοτητα που μ'αρεσει αρκετα αλλα βλεπω δεν εχει θεσεις σε περιφερειακα, μονο στα πανεπιστημιακα η σε αλλα που ειναι αρκετα χιλιομετρα απο την πολη μου! Γενικως ακομη ψαχνομαι αν κ κλινω προς ογκολογια. Δεν ξερω αν κ αλλοι δυσκολευτηκαν στην αποφαση τους, αλλα βλεπω πως οτι ειχα προγραμματισμενο με το τελος της σχολης, δεν το εχω πραγματοποιησει! 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα συναδελφοι, ακουσα οτι συμφωνα με νεα διαταξη προκειμενου να ορκιστουμε στην αρμοδια ΔΥΠΕ πλεον δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ειμαστε εγγεγραμμενοι στον τοπικο ιατρικο συλλογο αλλα οτι μπορουμε να ειμαστε σε οποιονδηποτε ιατρικο συλλογο της χωρας,γνωριζει καποιος κατι? εγω εθεσα το συγκεκριμενο ερωτημα στην αρμοδια δυπε (οπου υπαγεται το ιατρειο μου) και μου ειπαν οτι δε γνωριζουν κατι και πως αν εχω τη σχετικη φεκ/διαταξη κλπ να  την προσκομισω! Το θεμα προκυπτει απο το γεγονος οτι ενω πχ ο ιατρικος συλλογος Αθηνας (και αλλοι συλλογοι) εχουν μηδαμινο κοστος εγγραφης,σε αλλους συλλογους στην επαρχια πρεπει να πληρωσουμε παραλογα υψηλα ποσα προκειμενου να εγγραφουμε!Ευχαριστω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

https://www.ygeianet.gr/images/site/1510/57863_large/iatrikh_nomouesia.pdf

 

Άρθρο 293 Μέλη

1. Κάθε ιατρός που ασκεί το ιατρικό επάγγελμα στην ελληνική επικράτεια υποχρεούται να είναι εγγεγραμμένος ως μέλος σε έναν Ιατρικό Σύλλογο. Ειδικότερα οι ιατροί, οι οποίοι είναι επαγγελματικώς εγκατεστημένοι σε υπηρεσίες δημόσιας υγείας, δηλαδή οι ιατροί Ε.Σ.Υ., νοσοκομειακοί ή πρωτοβάθμιας φροντίδας υγείας, οι ιατροί υπηρεσίας υπαίθρου, οι πανεπιστημιακοί ιατροί, οι στρατιωτικοί ιατροί, οι ιατροί σταθερών δομών του Ε.Ο.Π.Υ.Υ. ή ασφαλιστικών οργανισμών, εγγράφονται υποχρεωτικά στον Ιατρικό Σύλλογο, όπου ασκούν το επάγγελμά τους και βρίσκεται η υπηρεσία τους. Απαγορεύεται η απασχόληση ιατρών που δεν έχουν την ιδιότη- τα μέλους Ιατρικού Συλλόγου ή δεν είναι εγγεγραμμένοι στα ειδικά μητρώα, είτε σε μονάδες Πρωτοβάθμιας είτε Δευτεροβάθμιας είτε Τριτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας.

2. Ιατροί που ασκούν το επάγγελμα σε περιφέρεια άλλου Ιατρικού Συλλόγου από αυτόν που είναι εγγεγραμμένοι υποχρεούνται: α) να εγγράφονται στο ειδικό μητρώο μελών του ανωτέρω Ιατρικού Συλλόγου, καταβάλλοντας σε αυτόν ποσό που καθορίζεται εκάστοτε με απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου του, το οποίο δεν μπορεί να είναι κατώτερο της εισφοράς που καταβάλλουν τα τακτικά μέλη, και β) να λαμβάνουν βεβαίωση ή άδεια λειτουργίας φορέα παροχής Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας στον Ιατρικό Σύλλογο, στην περιφέρεια του οποίου ασκούν παράλλη- λα το ιατρικό επάγγελμα. Μέρος του ποσού της περίπτωσης α΄, ανάλογο εκείνου που καταβάλλεται για τους ιδιώτες ιατρούς-τακτικά μέλη, καταβάλλεται από τον Ιατρικό Σύλλογο στον Π.Ι.Σ. Τα μέλη που εγγράφονται στο ειδικό μητρώο δεν έχουν δικαίωμα εκλέγειν και εκλέγεσθαι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 1/3/2018 at 2:11 ΜΜ, daysindaysout said:

Οπως φαινονται τα πραγματα εχω μετατοπιστει απο νευρολογια, ειναι μια ειδικοτητα που μ'αρεσει αρκετα αλλα βλεπω δεν εχει θεσεις σε περιφερειακα, μονο στα πανεπιστημιακα η σε αλλα που ειναι αρκετα χιλιομετρα απο την πολη μου! Γενικως ακομη ψαχνομαι αν κ κλινω προς ογκολογια. Δεν ξερω αν κ αλλοι δυσκολευτηκαν στην αποφαση τους, αλλα βλεπω πως οτι ειχα προγραμματισμενο με το τελος της σχολης, δεν το εχω πραγματοποιησει! 

Η Νευρολογία ουδεμία σχέση έχει με την Ογκολογία... Οπότε δεν ξέρω τι φαντάζεσαι, αλλά ξανασκέψου πάλι την απόφασή σου. Επιπλέον, ισχύει ακριβώς το ανάποδο απ' ότι λες: Η Νευρολογία έχει αρκετά περιφερειακά νοσοκομεία που δίνουν ειδικότητα για 1 (ένα) με 1,5 (ενάμιση) χρόνο, ενώ αντίθετα η Ογκολογία έχει μόνο ένα περιφερειακό, αυτό των Χανίων. Οπότε πιο εύκολα βρίσκεις περιφερειακά νοσοκομεία στη Νευρολογία, ενώ στην Ογκολογία πας μόνο σε μεγάλες πόλεις, Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ιωάννινα, Ηράκλειο, Αλεξανδρούπολη κ.τ.λ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας όποιος γνωρίζει.Αν ήδη έχεις ξεκινήσει γενικό μέρος ειδικότητας και εν τέλει σου έρχεται πρόσληψη για άγονο αγροτικό μπορείς να διακόψεις το γενικό μέρος χωρίς να χαθεί η αίτηση σου για το ειδικό κομμάτι? Και να συνεχίσεις μετά τη λήξη του αγονου αγροτικού σου το γενικό κομμάτι της ειδικότητας σου. ΞΈΡΩ είναι λίγο παράδοξο αλλά αν γνωρίζει κανείς είναι τέλειος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

16 ώρες πριν, Thanos33 said:

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας όποιος γνωρίζει.Αν ήδη έχεις ξεκινήσει γενικό μέρος ειδικότητας και εν τέλει σου έρχεται πρόσληψη για άγονο αγροτικό μπορείς να διακόψεις το γενικό μέρος χωρίς να χαθεί η αίτηση σου για το ειδικό κομμάτι? Και να συνεχίσεις μετά τη λήξη του αγονου αγροτικού σου το γενικό κομμάτι της ειδικότητας σου. ΞΈΡΩ είναι λίγο παράδοξο αλλά αν γνωρίζει κανείς είναι τέλειος.

Ξέρω άτομο που ενώ είχε ξεκινήσει το γενικό μέρος της ειδικότητας, άρα είχε δηλώσει και στη λίστα του ειδικού μέρους, παραιτήθηκε από το νοσοκομείο, μπήκε σε νέα λίστα γενικού μέρους σε άλλο νοσοκομείο και συνέχισε, μετά από κάποια αναμονή, εκεί. Η θέση του στη λίστα του ειδικού μέρους όπως την δήλωσε κατά τον διορισμό στο πρώτο νοσοκομείο του γενικού μέρους δεν επηρεάστηκε.

Τώρα το εάν το έκανε νόμιμα ή παράνομα, δεν έχω ιδέα. Ξέρω απλά ότι έγινε. Προφανώς, το εάν εσύ στην αναμονή κάνεις άγονο αγροτικό πρώτα και μετά συνεχίσεις το γενικό κομμάτι της ειδικότητας, δεν νομίζω ότι έχει μεγάλη διαφορά από αυτό που περιγράφω παραπάνω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν σου ερθει ο διορισμος για το ειδικο μερος αλλα εσυ δεν εχεις τελειωσει ακομη το γενικο δεν εχεις δικαιμωμα ανακλησης ? και χανεις την αιτηση για το ειδικο ?

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

15 minutes ago, Hlias Ballomas said:

αν σου ερθει ο διορισμος για το ειδικο μερος αλλα εσυ δεν εχεις τελειωσει ακομη το γενικο δεν εχεις δικαιμωμα ανακλησης ? και χανεις την αιτηση για το ειδικο ?

 

 

για να σου ερθει ο διορισμος για το ειδικο μερος πρεπει να εχεις καταθεσει το χαρτι οτι τελειωσες το γενικο μερος. μεχρι να το καταθεσεις παραμενεις απλα στη λιστα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Γεια σας! ?

Γνωρίζετε εάν έχει το δικαίωμα να δηλώσει κανείς για αγροτικό με έγγραφο περάτωσης σπουδών (εν αναμονή έκδοσης του πτυχίου) ή αν πρέπει να έχει οπωσδήποτε το πτυχίο στα χέρια του;

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιταω τα αγροτικα της τελευταιας προκηρυξης.  Υπαρχει θεση σε κεντρο υγειας που ειναι στην ηπειρωτικη Ελλαδα,  με ευκολη προσβαση,  που εχει χαρακτηριστει αγονη.  Εκει υποχρεουσαι να εισαι συνεχεια επειδη εισαι αγονο ή ουσιαστικά μονο στις εφημεριες,  αφου παντα θα υπαρχει και καποιος αλλος αγροτικος που θα εφημερευει τις λοιπες ωρες? 

Τροποποιήθηκε από penguin
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οχι δεν υποχρεουσαι να εισαι συνεχεια.5μερο 7ωρο συνεχες και απο κει και μετα οταν εφημερευεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, ξενος said:

οχι δεν υποχρεουσαι να εισαι συνεχεια.5μερο 7ωρο συνεχες και απο κει και μετα οταν εφημερευεις...

Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση! 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος εαν πχ δηλωσω ενα αγροτικο τον αυγουστο καιηκενωσηθεσης ειναι τον φεβρουαριο ομως ο αγροτικος που τελειωνει και θα παρω την θεση του παραι τηθει τον δεκεμβριο δηλαδη 2 μηνες πριν η τον οκοτβριο πχ τι γινεται σε τετοια περιπτωση; και αν εγω δεν μπορω να παω πιο νωρις; ετυχε σε καποιον; δεν βρηκα στο φορουμ ποστ που να αναφερει κατι τετοιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 ώρες πριν, Shadow1 said:

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος εαν πχ δηλωσω ενα αγροτικο τον αυγουστο καιηκενωσηθεσης ειναι τον φεβρουαριο ομως ο αγροτικος που τελειωνει και θα παρω την θεση του παραι τηθει τον δεκεμβριο δηλαδη 2 μηνες πριν η τον οκοτβριο πχ τι γινεται σε τετοια περιπτωση; και αν εγω δεν μπορω να παω πιο νωρις; ετυχε σε καποιον; δεν βρηκα στο φορουμ ποστ που να αναφερει κατι τετοιο

Ναι, έτυχε σε εμένα...! Δεν θα πω σε ποια χρονιά αναφέρομαι, δεν έχει σημασία, είναι μετά το 2012 πάντως.

Σημασία έχει ότι βάσει μονίμων αποτελεσμάτων, πήρα ένα αγροτικό τον Νοέμβριο, που όμως η θέση άνοιγε τον Μάρτιο. Επειδή το διάστημα δεν ήταν και μικρό, τουλάχιστον 4 μήνες, ήθελα να ξέρω εάν θα είχα το χρόνο να ασχοληθώ με κάτι το ενδιάμεσο χρονικό διάστημα χωρίς απρόοπτα π.χ. να μην ανοίξει η θέση μου νωρίτερα και εγώ δεν είμαι έτοιμος να πάω.

Έτσι πήρα τηλέφωνο τον εν λόγω αγροτικό που είχε ήδη τη θέση και με διαβεβαίωσε ότι μέχρι τον Απρίλιο δεν επρόκειτο να πάει πουθενά, ίσα ίσα, εάν μπορούσε ήθελε να πάρει και παράταση.

Ε, λοιπόν, ενώ εγώ είχα φύγει ήδη εξωτερικό για εκπαιδευτικούς λόγους, ο συγκεκριμένος παραιτήθηκε τον Δεκέμβριο και μέσα στις διακοπές των Χριστουγέννων με πήρε τηλέφωνο το νοσοκομείο να πάω να παρουσιαστώ! Φαντάσου έκπληξη όταν μου είπανε ότι ο συγκεκριμένος αγροτικός παραιτήθηκε και έφυγε για Γερμανία. Με τα πολλά, κατάφερα να τους πείσω για μία μικρή παράταση και να πάω περίπου στα τέλη Ιανουαρίου στο νοσοκομείο για την εκπαίδευση του ενός μήνα. Δύο μήνες νωρίτερα δηλαδή.

Συμπέρασμα; Έτσι και ανοίξει η θέση σου νωρίτερα, ή και αργότερα εάν ο ήδη υπάρχων αγροτικός πάρει καμιά αναρρωτική που πρέπει να την υπηρετήσει πριν απολυθεί, τότε εσύ πρέπει να πας "άμεσα". Το "άμεσα" μεταφράζεται στο πόσο διάστημα έχει δυνατότητα το γραφείο προσωπικού όπου υπάγεσαι να καθυστερήσει την παρουσία σου στο νοσοκομείο.

Τροποποιήθηκε από mihiatrik
Προσθήκη πληροφοριών
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποοο ρε συ οτι ναναι αρα πρεπει να μαι σιγουρος οτι δεν θα παραιτηθει καποιος.σε ευχαριστω παρα πολυ νασαι καλα για τι βοηθεια σου.Υπολογιζα οτι καπως ετσι θα ναισε

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 ώρες πριν, Shadow1 said:

Ποοο ρε συ οτι ναναι αρα πρεπει να μαι σιγουρος οτι δεν θα παραιτηθει καποιος.σε ευχαριστω παρα πολυ νασαι καλα για τι βοηθεια σου.Υπολογιζα οτι καπως ετσι θα ναισε

Γενικά, δυστυχώς, με το αγροτικό πρέπει να' σαι σε επιφυλακή.

Ως υπόχρεος, είναι απλά μια υποχρέωση που πρέπει να βγάλεις, κάτι σαν τον στρατό για τους άντρες.

Ως επί θητεία, πολύ απλά τα χρήματα τα επιδιώκουν αρκετοί, επομένως οι "καλές" θέσεις είναι λίγες για να τις "απορρίπτεις" εύκολα, καθώς δεν είναι καθόλου βέβαιο ότι θα τις ξαναβρείς να σε περιμένουν στην επόμενη προκήρυξη...

Καλό κουράγιο!

Τροποποιήθηκε από mihiatrik
Προσθήκη πληροφοριών
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Παιδια εαν δε θελουμε να κανουμε αποδοχη της προσωρινής τοποθέτησης σαν ιατροί υπόχρεοι υπαίθρου τι ενέργειες πρεπει να ακολοθησουμε; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στείλε ένα email στην υπηρεσία, όπου θα έχεις επισυνάψει μια υπεύθυνη δήλωση ότι αρνείσαι την θέση που κατέλαβες στα προσωρινά.

 

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

5 ώρες πριν, kopritis said:

Στείλε ένα email στην υπηρεσία, όπου θα έχεις επισυνάψει μια υπεύθυνη δήλωση ότι αρνείσαι την θέση που κατέλαβες στα προσωρινά.

 

Eυχαριστω πολυ! 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.