Jump to content

Πρόβλημα με το forum


MSC

Recommended Posts

προς όλους όσουν εξακολουθούν να έχουν πρόβλημα με το ποστινγκ στο ΓΜ

πηγαίνετε λίγο εδώ :

κάντε μία εγγραφή και δείτε αν έχετε και εκεί τα ίδια προβλήματα. (να δούμε αν φταίει γενικά το πρόγραμμα ή απλά κάτι με τη δική μας εγκατάσταση).

επίσης πείτε μου λίγο αν γενικά κατεβάζετε updates στα λειτουργικά σας συστήματα. Επίσης από ότι καταλαβαίνω τα προβλήματα τα έχετε μόνο με firefox?

πόσοι έχετε πρόβλημα με IE? και αν έχετε, ποια έκδοση ΙΕ χρησιμοποιείτε;

είναι κανείς που έχει vista ή win7 και αντιμετωπίζει προβλήματα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ίσως να έχετε παλαιό αρχείο cached.

οπότε δοκιμάστε όσοι έχετε πρόβλημα να κάνετε clear cache στους browsers σας να δούμε εάν αυτό λύσει το πρόβλημα.

αν έχετε απορίες για το πως γίνεται αυτό πείτε εδώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προς όλους όσουν εξακολουθούν να έχουν πρόβλημα με το ποστινγκ στο ΓΜ

επίσης πείτε μου λίγο αν γενικά κατεβάζετε updates στα λειτουργικά σας συστήματα. Επίσης από ότι καταλαβαίνω τα προβλήματα τα έχετε μόνο με firefox?

πόσοι έχετε πρόβλημα με IE? και αν έχετε, ποια έκδοση ΙΕ χρησιμοποιείτε;

είναι κανείς που έχει vista ή win7 και αντιμετωπίζει προβλήματα;

Με το firefox έχω και εγώ θέμα(ενώ ο explorer λειτουργεί! Χωρίς μόνο τα εμοτικονς, αλλά χαλάλι)

Όλοι πρέπει να έχετε IE 8 που τον περάσαμε σε update . Αλλά έχει εμφανίσει ασυμβατότητες ( εξού και γιοκ εμοτικονς). Ελπίζω να πρόσθεσα κάτι σε θέμα ενημέρωσης..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....για δοκιμαστε την 5η beta εκδοση του Firefox 3.6 !

Κατεβαστε απο εδω

Είχα την 3.5.6 edition. Με την beta ω,ναι, έχω τα πάντα!

Thanks Leviathan!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ την κατέβασα, αλλά δεν άλλαξε τίποτα... :( Τι γίνεται με το pc μου??? Έχει αρχίσει να μου τη δίνει στα νεύρα! Grrrrrr :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την κατέβασα τη beta του firefox, έκανα κι αυτο που λέει ο KonstantinosMD με τα αρχεία cache (πιστεύω οτι το έκανα σωστά blushing.gif ), αλλά καμία αλλαγή... huh.gif

(πάντως δεν πρόκειται και για κανένα σοβαρό πρόβλημα... το φόρουμ το βλέπω κανονικά, όταν είναι να ποστάρω μου κάνει το δύσκολο, αλλά 'νταξει, όοοοοταν ποστάρω απλά μπαίνω από IE 001shiny[1].gif )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....για δοκιμαστε την 5η beta εκδοση του Firefox 3.6 !

Κατεβαστε απο εδω

Είχα την 3.5.6 edition. Με την beta ω,ναι, έχω τα πάντα!

Thanks Leviathan!

.....εμενα παντως και με την 3.5.6 λειτουργουν ολα τζετ !! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ίσως να έχετε παλαιό αρχείο cached.

οπότε δοκιμάστε όσοι έχετε πρόβλημα να κάνετε clear cache στους browsers σας να δούμε εάν αυτό λύσει το πρόβλημα.

αν έχετε απορίες για το πως γίνεται αυτό πείτε εδώ.

Πώς ακριβώς γίνεται αυτό...? emshy

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πώς ακριβώς γίνεται αυτό...? emshy

Μπορείς να δεις εδώ: How to clear the cache

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

clear cache στους browsers.....

Αυτό θα γίνεται καθημερινά; Μόλις άλλαξε η μέρα δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω και πάλι τις επιλογές.

Στις δυνατότητες εκκαθάρισης του πρόσφατου ιστορικού το ανώτερο χρονικό διάστημα εκκαθάρισης είναι "ΣΗΜΕΡΑ", οπότε κάθε μέρα θα βάζω σκούπα και θα καθαρίζω; :withstupid:

υ.γ.1.Αυξήθηκε και ο αριθμός των topic που εμφανίζονται στα μέλη...400 πλέον!

υ.γ.2.Πλέον άλλαξε και ο τρόπος μορφοποίησης (edit) :rolleyes:

Τροποποιήθηκε από ηεβωδσ ακδσωβλδσβωλσΒΞΔΛ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δες το Automatically clear the cache.

Τώρα, αν εσύ έχεις συνέχεια ανοιχτό το firefox, πάτα shift+refresh page. Καθαρίζει το cache της σελίδας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα Interests στο προφίλ σου βάλε και "υπολογιστές".

Φχαρστώ για δεύτερη φορά.... emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακαλώ :)

ΥΓ: Ξέρω κάποια πραγματάκια επειδή τα χρειάστηκα κι εγώ. Νομίζω το επίπεδό μου στους υπολογιστές είναι μέτριο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υ.γ.2.Πλέον άλλαξε και ο τρόπος μορφοποίησης (edit) :rolleyes:
Σε μένα πάλι, οι ρυθμίσεις μορφοποίησης χάλασαν (κρίμα γιατί είχα μαζέψει "πράμα" για να βάλω). Δεν δουλεύει κανένα "κουμπάκι" (είτε σε IE είτε σε Firefox, Windows XP Pro-32, και μετά από καθαρισμό της cache memory). Στο Invision δουλεύουν όλα μια χαρά. Τέσπα. Καλές γιορτές σε όλους. Τροποποιήθηκε από aterpos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από καλό καθάρισμα (με TuneUp Utilities και CCleaner) όλων των αρχειοθετημένων σελίδων και επανεγκατάσταση του Firefox, ο editor δουλεύει μια χαρά.

Χρόνια πολλά σε όλους και ιδίως σε όσους γιορτάζουν σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

gvdsvdfzvdzv

Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει γιατί θα πρέπει να κατεβάσω νέο browser (το Firefox) για να γράφω...οι επιλογές για προχωρημένους του firefox που παρατέθηκαν παραπάνω δεν υπάρχουν στον ΙΕ...τεσπα δε θα ασχοληθώ περισσότερο με το ποστινγκ...νμα χαίρεστε την αναβάθμισή σας...μαλακίες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Και εκεί που εδώ και 2 μήνες περίπου μπορούσα να ποστάρω κανονικά ακόμα και από firefox (ουαου!!!) τώρα πάλι τα ίδια με τα emoticon, τις γραμματοσειρές κλπ...confused.gif

Α! Και τι είναι αυτό το "Sorry, but you have posted more images than you are allowed to"???????? Περιορισμό στα emoticon?! Κι εγώ πώς θα εκφραστώ;;;!!! cry.giflaugh.giftongue.giftomato.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

arrow%20up.gif Τhanx για την απάντηση! Τα έσβησα προχθες που μου το 'πες, αλλά δε διορθώθηκε το πρόβλημα ούτε άμεσα, ούτε την επόμενη μέρα... Σήμερα όμως πάλι δουλεύει, χωρίς να έχω κάνει τπτ... :blink: Είμαι πεπεισμένη πλέον ότι, μετά την αναβάθμιση, το φόρουμ έχει αναπτύξει δική του προσωπικότητα και είναι ανάλογα με τις ορέξεις του το τι θα λειτουργεί και τι όχι... :splats::P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

melian καθαρισες τα cookies σου? αν οχι καντο και λογικα δεν θα εχεις προβλημα μετα ;)

Να σε ρωτήσω κάτι βρε Μαμαλάκη....

Δυο χρόνια αυτά τα γαμημένα τα κούκις (τι σκατά είναι δεν ξέρω, τα μόνα κούκις που ξέρω είναι τα μπισκότα) εγώ δεν τα είχα πειράξει/σβήσει.

Γιατί τώρα για να ποστάρει το κάθε μέλος θα πρέπει να τα σβήνει; Αντί λοιπόν να λέτε τι να κάνουν οι απλοί θνητοί/μέλη του forum μήπως θα έπρεπε να κάνετε κάτι εσείς; Λέω εγώ τώρα με το φτωχό μου το μυαλό.....

Η τελευταία αναβάθμιση μου θυμίζει το πρόγραμμα σταθερότητας, έγινε για το καλό μας αλλά αποτελέσματα θετικά δεν παρατηρούνται.... :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.