Jump to content

Πρόβλημα με το forum


MSC

Recommended Posts

κολοκύθια :rolleyes:

με ρίγανη question.gifquestion.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστούμε, ευχαριστούμε! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστούμε, ευχαριστούμε! :)

πολύ πολύ ! :-)

Και νομίζω οτι ειδα μια επαφή "facebook" ή δεν είδα? Τελικά μαλλον θα βοηθήσει το φατσοβιβλίο να μαθουν για το γμ και μικρότερα έτη που λιωωωνουν τα κακόμοιρα εκεί μέσα.. :P

..night !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ααααα...!!!

το portal! δούλεψε!

(κατά το "

emhehe )

φχαριστούμε ω φανταστικοί admins!! 001shiny[1].gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι η πρώτη έκδοση με πραγματικό mobile support ή μου φαίνεται; Όπως και να χει, πολύ πιο λειτουργική από την προηγούμενη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

few mins break

Απο όταν εγινε η αναβάθμιση και κάνω λογκ ιν εχω καμια 4-5 σελίδες με τοπικς που ΔΕΝ θελω να διαβάσω και παρόλλο που πατάω "mark forums read" αυτό δεν ανταποκρίνεται και οι σελίδες αυξάνονται..

Υπάρχει κανένα μαγικό κουμπάκι που να με βοηθάει?

edit: Επειδή οι διαχειριστές έχουν και δουλειές και πολύ θα ήθελα μερικά σούργελα να πάρουν πόδι, δηλώνω οτι σε κάθε τι που θα είναι ΒΛΑΚΕΊΑ και ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ θα κάνω ρεπορτ. Θα ήθελα να δηλώσω ενδιαφέρον και να γίνω μοντ αλλά απο Οκτώβρη και μετά. Μέχρι τότε θα τρώτε ρεπορτ. Πάντα φιλικά σε όλα τα παιδάκια..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kαλησπέρα σας.

Μετά την αναβάθμιση δε δύναμαι να δω αναρτήσεις και θέματα τόσο στο προφίλ μου αλλα και σε εκείνα των λοιπών μελών.

Για την ακρίβεια μπορώ να δω μόνο 3-4,όσα δηλαδή χωράνε στη σελίδα που εμφανίζεται με το που πατήσω post και topics αντίστοιχα.Τα πιο παλιά πώς τα βλέπουμε;SOS

Εδώ και καιρό μπορούσαμε να δούμε μόνο μέχρι 200 παλιά,τώρα μπορούμε μόνο 3-4;:S

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει,παρακαλώ;

Eυχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχει αναφερθεί παραπάνω.

Η απάντηση θα δοθεί σύντομα από τη διαχειριστική ομάδα....όπως του ΣτΕ σε 3 χρόνια emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα μπορούσε κάποιος που τα πάει καλά με την τεχνολογία να με βοηθήσει και να ξεφορτωθώ αυτές τις 11 σελίδες αδιάβαστα ποστ που ΔΕΝ εχω σκοπό να διαβάσω? Το mark all items as read με google chrome and mozilla ντεν ντουλεύει.

Με αγχώνουν.. Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν κάποιος πατάει το κουμπάκι Find posts/topics by this user ή κάτι αντίστοιχο, τότε ενεργοποιεί ουσιαστικά μία ρουτίνα που ψάχνει σε όλη σχεδόν την βάση δεδομένων για όλες τις δημοσιεύσεις και θέματα του συγκεκριμένου χρήση. Σε μεγάλες βάσεις δεδομένων αυτό είναι λίγο "χρονοβόρο" και μπορεί να επηρεάσει γενικά το φορουμ, ειδικά αν έχει αρκετούς επισκέπτες.

Για αυτό αυτόματα αυτές οι "έρευνες" έχουν περιοριστεί στις 365 ημέρες από την τελευταία δημοσίευση.

Εάν πατήσεις find my content στο προφίλ σου θα δεις ότι γράφει επάνω ότι έχει ψάξει από 17 Ιουνίου 2009 μέχρι σήμερα (ένα έτος δηλαδή)

Εάν κάποιος επιθυμεί να βρει παλαιότερα ποστ θα πρέπει να πάει με τον παραδοσιακό τρόπο, όπου επιλέγει search από επάνω δεξιά και στις επιλογές μπορεί να ορίσει χειροκίνητα από πότε μέχρι πότε θέλει να κάνει έρευνα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα μπορούσε κάποιος που τα πάει καλά με την τεχνολογία να με βοηθήσει και να ξεφορτωθώ αυτές τις 11 σελίδες αδιάβαστα ποστ που ΔΕΝ εχω σκοπό να διαβάσω? Το mark all items as read με google chrome and mozilla ντεν ντουλεύει.

Με αγχώνουν.. Ευχαριστώ

Ούτε σε εμένα δουλεύει!! :) :) (δουλεύει ξεχωριστά σε κάθε φόρουμ μέσα, όπου προς τα πάνω δεξιά έχει μια μικρή επιλογή με παρενθέσεις mark forum as read). Θα το κοιτάξουμε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα μπορούσε κάποιος που τα πάει καλά με την τεχνολογία να με βοηθήσει και να ξεφορτωθώ αυτές τις 11 σελίδες αδιάβαστα ποστ που ΔΕΝ εχω σκοπό να διαβάσω? Το mark all items as read με google chrome and mozilla ντεν ντουλεύει.

Με αγχώνουν.. Ευχαριστώ

Ούτε σε εμένα δουλεύει!! :) :) (δουλεύει ξεχωριστά σε κάθε φόρουμ μέσα, όπου προς τα πάνω δεξιά έχει μια μικρή επιλογή με παρενθέσεις mark forum as read). Θα το κοιτάξουμε!

τώρα πρέπει να δουλεύει! :)

Regards

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Καλήσπέρα!Νομίζω οτι κατάλαβα με ποιά λογική δουλευει το σιτε για τα ποστ των χρηστών:

όταν πας στο My content ενος χρήστη Α σου βγάζει τα πιο προσφατα απαντημένα τοπικς , στα οποία εχει κανει και εστω μια reply ο χρήστης μας, ασχετα αν η τελευταία reply δεν δόθηκε απο αυτόν.Παρόλλα αυτά, η χρονολογική σειρά που εμφανίζονται τα θεματα πάνε ανάλογα με το πότε ανανεώθηκαν, ανάλογα με την τελευταία reply που έπεσε πάνω στο θέμα.

Και οταν πατάς πάνω στο τοπικ που σε ενδιαφέρει δεν σε πετάει στο ποστ του συγκεκριμένου χρήστη αλλά στο τελευταίο που εγινε reply.

Αν γινεται να το κανουμε όπως παλιά, να πηγαίνουμε στο προφίλ, να πατάμε το Περιεχόμενο του συγκεκριμένου χρήστη και απο όλα τα τοπικς να διαλέγουμε αυτό που θέλουμε και να μας βγάζει απευθείας στο πρώτο ποστ αυτού του χρήστη θα βοηθούσε πολύ..

ΕΙναι λίγο μπαχάλεμα το ποστ μου αλλά επειδή μου εφαγε τα ματια να κοιτάω όλες τις απαντήσεις θεώρησα οτι επρεπε να σας το πώ.

Ευχαριστώ !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Κλείσατε συγκεκριμένο topic και το κρατάτε για να στολίζει το forum αντί να το διαγράψετε κρατώντας ακόμα και τα υβριστικά post και διαγράφετε την κριτική που σας κάνουν μη έχοντας επιχειρήματα να απαντήσετε.

Οπότε μπορώ κι εγώ να γράψω πλέον .....

Το να είναι κάποιοι ηλίθιοι είναι δικαίωμά τους, να το θεωρούν προσόν όμως είναι κατάντια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις, έγραψα ένα δοκιμαστικό σχόλιο στο topic TROUBLESHOOTING etc :

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=6001&view=findpost&p=377987

αλλά το θέμα δεν εμφανίζεται στη λίστα του Active content.

Επίσης, δεν εμφανίζεται στο "Find my Content" του Profile μου (όπου επίσης δεν εμφανίζεται το topic ΦΑΓΗΤΑ -όπου έκανα χθες-προχθές ένα σχόλιο).

Προφανώς, υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις, έγραψα ένα δοκιμαστικό σχόλιο στο topic TROUBLESHOOTING etc :

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=6001&view=findpost&p=377987

αλλά το θέμα δεν εμφανίζεται στη λίστα του Active content.

Επίσης, δεν εμφανίζεται στο "Find my Content" του Profile μου (όπου επίσης δεν εμφανίζεται το topic ΦΑΓΗΤΑ -όπου έκανα χθες-προχθές ένα σχόλιο).

Προφανώς, υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

εχμ..και εγώ που έκανα σημερα λογκ ιν, στο view content, δεν εμφανίζονται ολες όσες δημοσιεύσεις έχουν γίνει και μπορώ να τις δω σαν επισκέπτης. Υπάρχει ενα κενό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το forum οντας εξοπλισμένο με τα τελευταία updates και εξελιγμένο σε επιπεδο τεχνητής νοημοσύνης προσπαθεί να στείλει εμμεσως (γιατι ειναι και ευγενικο :P) ενα μηνυμα στους gm-addicts.... ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ GM ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΤΕ ΝΑ ΠΛΑΤΣΟΥΡΙΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ! 001shiny[1].gif

Τροποποιήθηκε από mad cow
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παίδες υπάρχει πρόβλημα με τα comments !!

Δλδ γράφω ένα comment σε ένα προφίλ και αυτό δεν εμφανίζεται.....mellow.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

Θέλω να αποθηκεύσω στον υπολογιστή μου ένα θέμα με σκοπό να το μεταφέρω σε stick και να το εκτυπώσω σε φωτοτυπάδικο. Δεν ξέρω πώς να το κάνω. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά χαρά..

Μου είναι τελείως αδύνατο να μπώ στην αρχική σελίδα του site, πληκτρολογώντας www.greekmeds.gr,

και, μου είναι επίσης εντελώς αδύνατο, να δώ τις σελίδες με τα "τρέχοντα" Θέματα του Forum...

Από σπόντα, κατάφερα να μπώ, μέσω Google, κάνοντας "υποτίθεται" αναζήτηση κάποιου θέματος...

Τόσο στην Αρχική σελίδα (Home) του site, όσο και στα Θέματα υπο Συζήτηση του Forum,

με το που κατεβαίνει η σχετική σελίδα, αμέσως μετά,

πέφτει μια "μαύρη κουρτίνα" και τα σκεπάζει όλα...

Συμβαίνει και σε άλλα μέλη??

Φαντάζομαι πως ναι..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πέφτει μια "μαύρη κουρτίνα" και τα σκεπάζει όλα...

Δεν είναι ακριβώς μαύρη κουρτινα.

Είναι ο αντίχριστος.

Ήρθε ο 666. Μετανοήστε σατανάδες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.