Jump to content

Πρόβλημα με το forum


MSC

Recommended Posts

Καθώς το ρητό λεει οτι "οι πράξεις φανερώνουν τις σκέψεις που εχουν προηγηθεί"

εδώ σε αυτην την ενότητα απάντησα εκθέτοντας τη λογική,τις σκέψεις, που εγώ κάνω όταν διαπιστώνω την παρουσία τετοιων περιστατικών στο ΓΜ.

Ειναι πράξη (και σκέψεις) που διαμόρφωσα από μόνη μου από την εμπειρία μου στο ΓΜ.Ισως, να είναι λαθεμένη,αλλά την

εξέθεσα εδώ για να γίνει συζητηση και αν προκυψει οτι δρω λαθεμένα,να μάθω και να τροποποιησω την τακτική μου για χαρη του καλου του ΓΜ.

Εξάλλου, όπως λεει και ο μουτσος του Λακη: Μ'άρεσουν οι παρατηρησεις,διορθώνομαι...αρκεί να πεισθώ με καλοπροαίρετα επιχειρηματα.

Κατόπιν,ενα μέλος του ΓΜ έκαμε τις εξής πραξεις: γέμισε το φορουμ με το ιδιο ποστ.

Εκανε ,δηλαδή,αυτό που κοπτόταν ότι δεν ήθελε να γίνεται στο ΓΜ.

Υπο Κ.Σ.,(εστω οτι δεν είχαν γίνει τα παραπάνω ποστ) εγώ θα έπραττα με την λογική που ανέπτυξα παραπάνω (αφού εξακολουθεί να με διέπει.Δεν

ήρθαν εις γνώσιν μου πειστικά επιχειρήματα) : να αφαιρούσα όλα τα επιπλέον ποστ,να κρατούσα ένα με τιτλο παρμένο από το κείμενο, και

δημιουργία ενότητας μαζί με τα σχολια του τοπικ σταρτερ και των μελών, που επιλεγουν να συμμετέχουν και στη συνέχεια αφεση της ενότητας

στην κρίση των συμμετοχόντων,για να δίνεται η ευκαιρία στα μέλη τωρα ή/και μελλοντικά να συμμετεχουν.Η συμμετοχή των μελών γινεται

τωρα υπό δική τους ευθυνη και το σιγοντάρισμα ή οχι αυτου ,για το οποιο παλαιότερο κόπτονταν οτι δεν είναι ωραιο να γίνεται στο ΓΜ,τους χαρακτηρίζει.

(και κανονικά δεν θα ενημέρωνα,αλλά τωρα το κάνω,καθώς φαινεται οτι παρόλο που εγώ είμαι από τη Μάνη,αλλοι

κρατουν "μανιάτικο" )

Αυτό θα κάνω αυτη τη στιγμή που έτυχε να είμαι στο φόρουμ,αν και εχουν γίνει φανερες οι σκέψεις και η λογική που προκάλεσε αυτο το διάβημα.

υγ:μίλησα για το κλίμα και πως αυτό διαμορφώνεται από όλα τα μελη ανεξαιρέτως και όχι από υποομάδες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπο Κ.Σ.,(εστω οτι δεν είχαν γίνει τα παραπάνω ποστ) εγώ θα έπραττα με την λογική που ανέπτυξα παραπάνω (αφού εξακολουθεί να με διέπει.Δεν

ήρθαν εις γνώσιν μου πειστικά επιχειρήματα) : να αφαιρούσα όλα τα επιπλέον ποστ,να κρατούσα ένα με τιτλο παρμένο από το κείμενο, και

δημιουργία ενότητας μαζί με τα σχολια του τοπικ σταρτερ και των μελών, που επιλεγουν να συμμετέχουν και στη συνέχεια αφεση της ενότητας

στην κρίση των συμμετοχόντων,για να δίνεται η ευκαιρία στα μέλη τωρα ή/και μελλοντικά να συμμετεχουν.Η συμμετοχή των μελών γινεται

τωρα υπό δική τους ευθυνη και το σιγοντάρισμα ή οχι αυτου ,για το οποιο παλαιότερο κόπτονταν οτι δεν είναι ωραιο να γίνεται στο ΓΜ,τους χαρακτηρίζει.

(και κανονικά δεν θα ενημέρωνα,αλλά τωρα το κάνω,καθώς φαινεται οτι παρόλο που εγώ είμαι από τη Μάνη,αλλοι

κρατουν "μανιάτικο" )

Αυτό θα κάνω αυτη τη στιγμή που έτυχε να είμαι στο φόρουμ,αν και εχουν γίνει φανερες οι σκέψεις και η λογική που προκάλεσε αυτο το διάβημα.

Τώρα που όλα γίνονται ΥΠΟ Μ.Κ.Σ. άνοιξες δύο θέματα. Πάρτο χαλαρά....μην τα χάνεις ;)

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=27087&st=0&p=354368&fromsearch=1&#entry354368

και

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=27087&st=0&p=354350&fromsearch=1&#entry354350

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ χαλαρά το παίρνω (μην στεναχωριέσαι για μένα),αφού δεν τα "παίρνω" επί προσωπικού ,αλλά φροντίζω να δρω υπό Μειλίχιες Κ.Σ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαλαρά ξεχαλαρά, θα θυμώσει ο dikaios3 που του δώσατε την ευκαιρία να εκφραστεί μέσα από ένα μόνο topic ενώ εμένα μου ανοίξατε δύο με το ίδιο θέμα.

:splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου (να ξεκαθαρίσω ότι η μόνη στην οποία δεν αναφέρομαι είναι η Τικ-Τακ που γενναία προσπάθησε να αναλάβει ευθύνες που δεν τις αναλογούν).

Όταν έγραφε ο Σακκάς τις βλακείες του σε άλλο τόπικ (γιατί βλακείες έγραφε και το ξέρετε καλά) αυτοί που τώρα επιτρέπουν το σπαμμάρισμα, τότε είχαν τελείως διαφορετική στάση για να δώσει το σαιτ καλή εικόνα στον Κο ανορθόγραφο καθηγητή.

Τώρα που όλα τα μέλη (δοαταπάδες, εγχώριοι απόφοιτοι, παραιατρικοί, μη γιατροί κλπ) έχουμε δυσανασχετήσει με τις ασυναρτησίες που γράφονται από ένα συγκεκριμένο μέλος, ουδείς ασχολείται. Η αποπομπή μάλιστα αυτού του μέλους θεωρείται φίμωση, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.

Και επειδή από σήμερα θα μιλάω πλέον μόνο με παροιμίες και ρήσεις (για να ικανοποιήσω και τους θρησκόληπτους αναγνώστες), μην ξεχνάτε την παραίνεση του Παίσιου:

"Όταν περπατάς και πατήσεις σκατά, κοιτάς να τα καλύψεις όχι να τα σκαλίσεις" :)

"Εχουμε υποστεί μια καθαρή και μεγάλη ξεφτίλα. Την ώρα που το φιλελεύθερο greekmeds είναι διαλυμένο, που βλέπει να σπαμμάρονται τόπικ όχι του περι ανέμων αλλά των τελειωμένων, στέλνω χαιρετισμό τιμής και αναγνώρισης στους φίλους, τα μέλη και τους ενεργούς συντονιστές του Greekmeds. Εδωσαν έναν αγώνα που έπρεπε να δικαιωθεί τους στέλνω σαφές και αταλάντευτο μήνυμα ενότητας ψυχραιμίας και προοπτικής.

Συγχαίρω τον Τάσο Θεοδωρίδη για τη γενναιότητά με την οποία καταλόγισε τις ευθύνες σε αυτούς που τους αναλογούν και γιατί με ταχύτητα αποφάσισε να μπινελικώσει το μέλος-τρολ όπως προβλέπουν όλες οι αξιοπρεπείς διαδικασίες.

Στο greekmeds και στο μεγάλο δημοκρατικό φόρουμ αρμόζει μια καλύτερη τύχη και αυτή την καλύτερη τύχη μπορεί να τη διαμορφώσει μέσα από δημοκρατικές διαδικασίες διαγραφής των ηλίθιων μελών. Είναι προφανές πως κανείς υπεύθυνος δεν είναι παρών, αν και το οφείλει στο φόρουμ και τα μέλη. Πρέπει το κοινωνικό greekmeds, το αυθεντικό greekmeds, που αγωνίστηκε, ελπίζει και δικαιούται να είναι αισιόδοξο και υπερήφανο, να μετάσχει δυναμικά, μαζικά και με όραμα προς το μέλλον σε αυτήν τη διαδικασία, που θα είναι η αρχή της ριζικής ανανέωσης του greekmeds, γιατί πρέπει να απαλλαχτούμε από έναν ηλίθιο συνάδελφο που εγγράφηκε σήμερα. Δεν είναι αυτός ο μόνος ηλίθιος συνάδελφος που γράφει στο greekmeds. Ευχαριστώ πολύ" :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καθώς το ρητό λεει οτι "οι πράξεις φανερώνουν τις σκέψεις που εχουν προηγηθεί"

εδώ σε αυτην την ενότητα απάντησα εκθέτοντας τη λογική,τις σκέψεις, που εγώ κάνω όταν διαπιστώνω την παρουσία τετοιων περιστατικών στο ΓΜ.

Ειναι πράξη (και σκέψεις) που διαμόρφωσα από μόνη μου από την εμπειρία μου στο ΓΜ.Ισως, να είναι λαθεμένη,αλλά την

εξέθεσα εδώ για να γίνει συζητηση και αν προκυψει οτι δρω λαθεμένα,να μάθω και να τροποποιησω την τακτική μου για χαρη του καλου του ΓΜ.

Εξάλλου, όπως λεει και ο μουτσος του Λακη: Μ'άρεσουν οι παρατηρησεις,διορθώνομαι...αρκεί να πεισθώ με καλοπροαίρετα επιχειρηματα.

Κατόπιν,ενα μέλος του ΓΜ έκαμε τις εξής πραξεις: γέμισε το φορουμ με το ιδιο ποστ.

Εκανε ,δηλαδή,αυτό που κοπτόταν οτι δεν ήθελε να γίνεται στο ΓΜ.

Υπο Κ.Σ.,(εστω οτι δεν είχαν γίνει τα παραπάνω ποστ) εγώ θα έπραττα με την λογική που ανέπτυξα παραπάνω (αφού εξακολουθεί να με διέπει.Δεν

ήρθαν εις γνώσιν μου πειστικά επιχειρήματα) : να αφαιρούσα όλα τα επιπλέον ποστ,να κρατούσα ένα με τιτλο παρμένο από το κείμενο, και

δημιουργία ενότητας μαζί με τα σχολια του τοπικ σταρτερ και των μελών, που επιλεγουν να συμμετέχουν και στη συνέχεια αφεση της ενότητας

στην κρίση των συμμετοχόντων,για να δίνεται η ευκαιρία στα μέλη τωρα ή/και μελλοντικά να συμμετεχουν.Η συμμετοχή των μελών γινεται

τωρα υπό δική τους ευθυνη και το σιγοντάρισμα ή οχι αυτου ,για το οποιο παλαιότερο κόπτονταν οτι δεν είναι ωραιο να γίνεται στο ΓΜ,τους χαρακτηρίζει.

(και κανονικά δεν θα ενημέρωνα,αλλά τωρα το κάνω,καθώς φαινεται οτι παρόλο που εγώ είμαι από τη Μάνη,αλλοι

κρατουν "μανιάτικο" )

Αυτό θα κάνω αυτη τη στιγμή που έτυχε να είμαι στο φόρουμ,αν και εχουν γίνει φανερες οι σκέψεις και η λογική που προκάλεσε αυτο το διάβημα.

υγ:μίλησα για το κλίμα και πως αυτό διαμορφώνεται από όλα τα μελη ανεξαιρέτως και όχι από υποομάδες.

Να ρωτήσω εγώ τώρα κάτι? Όταν κάποια μέλη "το κρατούν μανιάτικο" οι υπόλοιποι τι κανουμε? Περιμένουμε να ηρεμήσουν?

Έχω την αίσθηση οτι έτσι ο κόσμος δυσαρεστείται και απαξιώνει το γμ (πράγμα που δεν θα έπρεπε) αλλά δεν έχει άλλη επιλογή...Αν την απάντηση την έχετε ξαναδώσει σε άλλο ποστ παρακαλώ ξανακάνετε τον κόπο να την παραθέσετε. (δεν έχω κλεισει χρόνο εδω μέσα και δεν παρακολουθώ όλα τα ποστ ώστε να είμαι καβγαδο- updated )

Εντάξει να μην δίνεις τροφή σε ενα ποστ αλλά πως σταματάς τις βρισιές σε man-to-man conversations σε κάθε ποστ? (ήδη δίνεται ασχημη εικόνα σε visitors που μάλλον δεν θα κάνουν λογαριασμό ποτέ)Μήπως αν γινόσασταν πιο επεμβατικοί, έστω μια συμμόρφωση του στυλ "ας μείνουμε εντός τοπικ" να αλλαζε τα πράγματα? ( ο ξυλοδαρμός θα είναι σε δεύτερο χρόνο :D ...αστειεύομαι φυσικά.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Είμαι ένα μέλος του γμ που τα ποστ του δίκαιος3 και με εκφράζουν και τα θεωρώ σωστά και αληθινά. Δεν θέλω να διαγραφεί και δεν θέλω να κλείσει το τόπικ. Αν δεν σας αρέσει δεν σας βάζει κανείς το δάχτυλο στο ποντίκι για να το κλικάρετε...μην κάνετε σαν παρθένες..."μη μη μη ναι ναι ναι". Ή προσπεράστε, ή διαβάστε και απαντήστε ή διαβάστε και suck it up.

2. Ο Τάσος όση προσφορά και να έχει δώσει στο φόρουμ τις τελευταίες μέρες κάνει σαν τρίχρονο. Από την μία κλαίγεται που δεν τον προστατεύουν οι μοντς από το κακό δίκαιο και από την άλλη βρίζει αισχρά και το παίζει βαρύμαγκας και σπαμάρει χειρότερα από το πιο καμμένο 16χρονο.

3. Φυσικά και η πλειοψηφία των αποφοίτων από τις βαλκανικές χώρες ήταν άσχετα πλουσιόπαιδα που στην ελλάδα δεν θα περνούσαν ούτε ιχθυοκαλλιέργειες Μεσολογγίου, και επειδή ήταν ίδια λεφτά να σπουδάσουν οικονομικά και ίδια λεφτά να σπουδάσουν ιατρική, σου λέει δεν γίνομαι γιατρός που θα κάνει και πιο μουράτο

4. Σε όσα λέω έχω δίκιο και η γνώμη των άλλων δεν με ενδιάφερει

5. Τώρα όποιος θέλει μπορεί να μου δώσει κακό βαθμό στον έλεγχο (aka "βαθμολογία ποστ" aka ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ έεεεεεεεεεεεεεεεελεος)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup μα το πρόβλημα ήταν η έλλειψη αναγνωσιμότητας του τόπικ, η οποία τον ανάγκαζε να σηκώνεται κάθε πρωί και να ποστάρει ακριβώς το ίδιο σεντόνι για να μας το υπενθυμίζει.

σχετικά τώρα με το θέμα μας. το άνοιγμα αυτού του τοπικ είναι κωμωδία από τη φύση του. εμένα δε μου έκανε καμία αίσθηση αλλά δέχομαι ότι την αντίδραση του Τάσου ως άμεσα θιγόμενου.Όσοι ισχυρίζεστε ότι ο dikaios3 είχε πρόθεση το διάλογο και όχι το σπαμ, συγγνώμη αλλά είστε ηλίθιοι είτε γιατί το πιστεύετε είτε γιατί θέλετε οι άλλοι να το πιστέψουν. Και δε χρειάζονται επιχειρήματα γι 'αυτό. Έχουν γίνει χιλιάδες συζητήσεις για αυτο το θέμα και είδαμε με τι ύφος τις ξεκίνησαν όσοι ήθελαν να κάνουν διάλογο.

έχω πολλάκις πει ότι παραδέχομαι μόνο μία δύναμη σαν αποτελεσματική: τη δύναμη της βίας.

έτσι αν ο δίκαιος πιστεύει ότι ο Τάσος ή ο κάθε Τάσος του έφαγε τη θέση, ας πάρει ένα ρόπαλο να του ανοίξει το κεφάλι στα δύο. Αν πάλι δε μπορεί/φοβάται/δε θέλει, ας ανοίξει το δικό του (θα το έκανα εγώ, αλλά είμαι μακριά :)). εναλλακτικά μπορεί να σκάσει.

ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΟΜΩΣ, ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΗΖΕΙ Τ' ΑΡΧΙΔΙΑ!!!! (αυτό είναι έκκληση)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτήσω εγώ τώρα κάτι? Όταν κάποια μέλη "το κρατούν μανιάτικο" οι υπόλοιποι τι κανουμε? Περιμένουμε να ηρεμήσουν? ΄

Έχω την αίσθηση οτι έτσι ο κόσμος δυσαρεστείται και απαξιώνει το γμ (πράγμα που δεν θα έπρεπε) αλλά δεν έχει άλλη επιλογή...Αν την απάντηση την έχετε ξαναδώσει σε άλλο ποστ παρακαλώ ξανακάνετε τον κόπο να την παραθέσετε. (δεν έχω κλεισει χρόνο εδω μέσα και δεν παρακολουθώ όλα τα ποστ ώστε να είμαι καβγαδο- updated )

Εντάξει να μην δίνεις τροφή σε ενα ποστ αλλά πως σταματάς τις βρισιές σε man-to-man conversations σε κάθε ποστ? (ήδη δίνεται ασχημη εικόνα σε visitors που μάλλον δεν θα κάνουν λογαριασμό ποτέ)Μήπως αν γινόσασταν πιο επεμβατικοί, έστω μια συμμόρφωση του στυλ "ας μείνουμε εντός τοπικ" να αλλαζε τα πράγματα? ( ο ξυλοδαρμός θα είναι σε δεύτερο χρόνο :D ...αστειεύομαι φυσικά.)

Έχεις τις εξής επιλογές: α)Τους αγνοείς και προσπερνας τα ποστς που έχουν γράψει ή β)Ετοιμάζεις ποπ-κορν, ανοίγεις μια κόκα, την αράζεις και διασκεδάζεις με το να βλέπεις γιατρούς να φέρονται σαν "κατίνες".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup μα το πρόβλημα ήταν η έλλειψη αναγνωσιμότητας του τόπικ, η οποία τον ανάγκαζε να σηκώνεται κάθε πρωί και να ποστάρει ακριβώς το ίδιο σεντόνι για να μας το υπενθυμίζει.

σχετικά τώρα με το θέμα μας. το άνοιγμα αυτού του τοπικ είναι κωμωδία από τη φύση του. εμένα δε μου έκανε καμία αίσθηση αλλά δέχομαι ότι την αντίδραση του Τάσου ως άμεσα θιγόμενου.Όσοι ισχυρίζεστε ότι ο dikaios3 είχε πρόθεση το διάλογο και όχι το σπαμ, συγγνώμη αλλά είστε ηλίθιοι είτε γιατί το πιστεύετε είτε γιατί θέλετε οι άλλοι να το πιστέψουν. Και δε χρειάζονται επιχειρήματα γι 'αυτό. Έχουν γίνει χιλιάδες συζητήσεις για αυτο το θέμα και είδαμε με τι ύφος τις ξεκίνησαν όσοι ήθελαν να κάνουν διάλογο.

έχω πολλάκις πει ότι παραδέχομαι μόνο μία δύναμη σαν αποτελεσματική: τη δύναμη της βίας.

έτσι αν ο δίκαιος πιστεύει ότι ο Τάσος ή ο κάθε Τάσος του έφαγε τη θέση, ας πάρει ένα ρόπαλο να του ανοίξει το κεφάλι στα δύο. Αν πάλι δε μπορεί/φοβάται/δε θέλει, ας ανοίξει το δικό του (θα το έκανα εγώ, αλλά είμαι μακριά :) ). εναλλακτικά μπορεί να σκάσει.

ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΟΜΩΣ, ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΗΖΕΙ Τ' ΑΡΧΙΔΙΑ!!!! (αυτό είναι έκκληση)

Εμένα μου έπρηζε τα συκώτια ο Τάσος (σόρρυ δεν έχω @@). Τί να κάνω; Να βρίζω τον Τάσο; Νταξ απλά δεν διάβαζα τα ποστς του. Φυσικά το θέμα του δίκαιος3 ήταν δόλωμα και όποιος ψάρωσε να σκουπίσει το αίμα από το αγκίστρι. Ήταν ένα πυροτέχνημα που ξέρει ότι πιάνει. Αλλά δεν παύει να λέει αλήθειες, που ενοχλούν ίσως αλλά δεν σταματούν να ισχύουν.

Ποτέ μια τέτοια συζήτηση δεν θα είναι σε βάση διαλόγου γιατί όπως λέει κι η γιαγιά μου "ποιός έφαγε σκατά και τ'ομολόγησε". Σιγά μην πει το βύσμα ότι είμαι βύσμα και πέρασα ή ο δικατσάς ότι πλήρωσα για να πάρω το πτυχίο. Αυτό θέλει μεγάλα από τα μπαλάκια που λέγαμε πιο πάνω. Όλοι το παίζουν ήρωες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως μπορεί κάποιος να ενημερώσει τί έγινε και επί 5 μέρες το forum ήταν "down";

ό,τι και να έγινε, το "πέσιμο" του GM δυστυχώς δεν μας προκαλεί πια έκλπληξη...

:(

Χάνει την αξιοπιστία του έτσι βρε παιδιά.

Τουλάχιστον βάλτε μια ανακοίνωση στο greekmeds.blogspot.com . Τόσοι άνθρωποι το διαβάζουν αυτό το site...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:wacko:

αυτό σημαίνει ότι το greekmeds φαίνεται στις μηχανές αναζήτησης του google

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά έχετε δίκιο, έχει κανταντήσει αηδία αυτή η ιστορία... Και το χειρότερο είναι ότι γίνεται απροειδοποίητα (απ' ότι ξέρω εγώ τουλάχιστον).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:wacko:

αυτό σημαίνει ότι το greekmeds φαίνεται στις μηχανές αναζήτησης του google

Τι; το Google δεν είναι μέλος του φόρουμ; :o

(Αστειεύομαι, μη βαράτε)

Τροποποιήθηκε από k0st
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί έπεσε πάλι μερικές μέρες το Greekmeds;

Ο (νέος) Host έκλεισε τη βάση δεδομένων γιατί, για κάποιο λόγο που αφορά την Invision, ήταν τόσο βαρύ κι ασήκωτο που "κατέβαιναν" οι server. Αυτό έγινε έτσι απλά ένα ωραίο πρωί, με μόνη ειδοποίηση ένα e-mail "σας κλείσαμε τη βάση, πειράζει; αν μπορείτε διαβάστε MySQL για να γράψετε πιο efficient queries".

Η αλήθεια είναι ότι αυγουστιάτικα οι διαχειριστές είχαμε πολλές άλλες δουλειές, οπότε η εύρεση λύσης δεν ήταν εύκολη υπόθεση.

Επί του παρόντος περιμένουμε την Invision να κάνει upgrade στο 3.02 (γιατί σε μας κολλάει και θα μας πάρει εβδομάδες να βρούμε γιατί).

Τώρα για μια-δυο μέρες θα λειτουργεί η σελίδα σε performance mode, με πολλά καλούδια δηλαδή απενεργοποιημένα, μήπως και ο Host μας συγχωρήσει την υπερβολική κίνηση.

Περισσότερο από κάθε άλλη φορά σκεφτόμαστε το vBulletin!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το link των ενεργών συζητήσεων απενεργοποιήθηκε on purpose ή απλά "έπεσε";

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχει πρόβλημα και με το "Profile".

Σε μένα τουλάχιστον, δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.

Το θεωρώ σημαντικό διότι για να βρώ τους συνδέσμους που έχω βάλει σε posts (και τους οποίους χρειάζομαι τώρα) είμαι αναγκασμένος να ψάχνω ώρα.

Κάποια λύση πρέπει να βρεθεί σύντομα διότι οι σύνδεσμοι και το υλικό που βάζουμε μπορεί να συνεπάγεται ώρες δουλειάς για κάποιον.

Δεν είμαι αρμόδιος για να θέσω τέτοιο ζήτημα αλλά ίσως είναι η στιγμή για μια σοβαρή συζήτηση για την προοπτική του GM.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί έπεσε πάλι μερικές μέρες το Greekmeds;

Ο (νέος) Host έκλεισε τη βάση δεδομένων γιατί, για κάποιο λόγο που αφορά την Invision, ήταν τόσο βαρύ κι ασήκωτο που "κατέβαιναν" οι server. Αυτό έγινε έτσι απλά ένα ωραίο πρωί, με μόνη ειδοποίηση ένα e-mail "σας κλείσαμε τη βάση, πειράζει; αν μπορείτε διαβάστε MySQL για να γράψετε πιο efficient queries".

Η αλήθεια είναι ότι αυγουστιάτικα οι διαχειριστές είχαμε πολλές άλλες δουλειές, οπότε η εύρεση λύσης δεν ήταν εύκολη υπόθεση.

Επί του παρόντος περιμένουμε την Invision να κάνει upgrade στο 3.02 (γιατί σε μας κολλάει και θα μας πάρει εβδομάδες να βρούμε γιατί).

Τώρα για μια-δυο μέρες θα λειτουργεί η σελίδα σε performance mode, με πολλά καλούδια δηλαδή απενεργοποιημένα, μήπως και ο Host μας συγχωρήσει την υπερβολική κίνηση.

Περισσότερο από κάθε άλλη φορά σκεφτόμαστε το vBulletin!

απόλυτα κατανοητός.

ευκαιρίας δοθείσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο: γιατί κάνετε συνέχεια upgrade; εννοώ, όταν έχετε μία έκδοση που δουλεύει χωρίς προβλήματα (όπως η 2 πχ) γιατί δεν την κρατάτε αρκετό καιρό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακαλώ πολύ όποιον γνωρίζει τι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να μπορώ να βλέπω το προφίλ μου και τα μηνύματά μου αλλά και τα προφίλ των άλλων ας μου απαντήσει. Μου βγάζει "error" και ότι δεν μου επιτρέπεται να μπω σ'αυτό. Κατα συνέπεια δεν μπορώ να στείλω και προσωπικά μηνύματα μάλλον...

Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το link των ενεργών συζητήσεων απενεργοποιήθηκε on purpose ή απλά "έπεσε";

Έχει απενεργοποιηθεί (performance mode).

Υπάρχει πρόβλημα και με το "Profile".

Σε μένα τουλάχιστον, δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.

Το θεωρώ σημαντικό διότι για να βρώ τους συνδέσμους που έχω βάλει σε posts (και τους οποίους χρειάζομαι τώρα) είμαι αναγκασμένος να ψάχνω ώρα.

Κάποια λύση πρέπει να βρεθεί σύντομα διότι οι σύνδεσμοι και το υλικό που βάζουμε μπορεί να συνεπάγεται ώρες δουλειάς για κάποιον.

Δεν είμαι αρμόδιος για να θέσω τέτοιο ζήτημα αλλά ίσως είναι η στιγμή για μια σοβαρή συζήτηση για την προοπτική του GM.

Έχει απενεργοποιηθεί (performance mode).

ευκαιρίας δοθείσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο: γιατί κάνετε συνέχεια upgrade; εννοώ, όταν έχετε μία έκδοση που δουλεύει χωρίς προβλήματα (όπως η 2 πχ) γιατί δεν την κρατάτε αρκετό καιρό;

Το έχουμε ήδη μετανιώσει. Υποτίθεται ότι το 3 είναι καλύτερο. Χώρια που οι νέες εκδόσεις έχουν πάντα διορθώσεις ασφαλείας κλπ (αλλά η αλήθεια είναι ότι και το 2 υποστηρίζεται ακόμα - έκδοση 2.3.6).

Παρακαλώ πολύ όποιον γνωρίζει τι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να μπορώ να βλέπω το προφίλ μου και τα μηνύματά μου αλλά και τα προφίλ των άλλων ας μου απαντήσει. Μου βγάζει "error" και ότι δεν μου επιτρέπεται να μπω σ'αυτό. Κατα συνέπεια δεν μπορώ να στείλω και προσωπικά μηνύματα μάλλον...

Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή!

Έχει απενεργοποιηθεί (performance mode).

Δεν μου βγάζει τα νέα post από την τελευταία μου είσοδο???????

Κάνω κάτι λάθος?????

thanks!!!!!

Έχει απενεργοποιηθεί (performance mode).

Περιμένουμε τους τύπους από την invision να μας αναβαθμίσουν σε 3.0.2 για να βάλουμε το κανονικό mode που επιτρέπει πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες. Ως τότε η αλήθεια είναι ότι το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι αναζήτηση μέσω google :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς τους κ.κ. administrators:

Η έκδοση 3.0.2 είναι έτοιμη από τις αρχές Αυγούστου. Μήπως πρέπει να την κατεβάσετε και να την εγκαταστήσετε εσείς; emardown

update.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.