Jump to content

Πρόβλημα με το forum


MSC

Recommended Posts

Καλημέρα.θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.υπάρχει πρόβλημα στη σελίδα και εδώ και αρκετές ημέρες δε μπορώ να ανοίξω όλες τις σελίδες;συνεχώς φορτώνει.ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα.θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.υπάρχει πρόβλημα στη σελίδα και εδώ και αρκετές ημέρες δε μπορώ να ανοίξω όλες τις σελίδες;συνεχώς φορτώνει.ευχαριστώ

κανε refresh τη σελιδα και θα εμφανιστει. όντως υπάρχει συχνα τετοιο θεμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Τις τελευταίες μέρες το φόρουμ σέρνεται. Συμβαίνει μόνο σ' εμένα;

Επίσης, δε λειτουργεί το sign in anonymously :/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είχα κάνει επίσης ένα σχόλιο μετά το σχόλιο του Fertomasa και δεν το βρίσκω πλέον για το ίδιο θέμα. Η φόρτωση από σελίδα σε σελίδα αργεί κι αν δεν πατήσεις refresh,δεν υπάρχει περίπτωση να ολοκληρωθεί το loading κανονικά.

Αυτή η δυσλειτουργία ξεκίνησε από τότε που άρχισαν να παρουσιάζονται εικόνες ανακοινώσεων από τα διάφορα threads στο κάτω μέρος κάθε σελίδας.Κάπου εκεί  εντοπίζω χρονικά και την καθυστέρηση στη "φόρτωση".

Αν παρατηρήσω κάτι άλλο,θα το αναφέρω ξανά όπως και την προηγούμενη φορά.

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι μάλλον έχει κάποια σχέση, από ότι είδα με ενεργοποιημένο το adblock δεν υπάρχει θέμα φορτώματος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με firefox και ublock origin (ενα καλυτερο adblock πες!) ουτε βλεπω περιττα πραματα ουτε φαινεται να κολλαειι!

(επισης εχω και το privacy badger και το ghostery και μπλοκαρω τα διαφορα τριτα domains που διασυνεδεεται το φορουμ! μπλοκαρω επισης το youtube και επισης εχω κλεισει τα third-party cookies! μπλοκαρισμα κι αγιος ο θεος μιλαμε!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup   Μερικοί τα παραπάνω τα διαβάζουμε ως "γιαπωνέζικα"....:lol:  Μπορούμε να μποκάρουμε τις διαφημίσεις και τα "περιττά"?? Μάλλον,πρέπει να μας κάνετε ιδιαίτερα μαθήματα διαχείρισης  σελίδων... και κυρίως "μπλοκαρίσματος"! :lol:   Καλού-κακού....

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Chrome χρησιμοποιώ κ εγώ αλλά "κολλάει" στη "φόρτωση"από σελίδα σε σελίδα...σίγουρα έχει να κάνει με όσα έθιξαν οι προλαλήσαντες..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με firefox και ublock origin (ενα καλυτερο adblock πες!) ουτε βλεπω περιττα πραματα ουτε φαινεται να κολλαειι!

(επισης εχω και το privacy badger και το ghostery και μπλοκαρω τα διαφορα τριτα domains που διασυνεδεεται το φορουμ! μπλοκαρω επισης το youtube και επισης εχω κλεισει τα third-party cookies! μπλοκαρισμα κι αγιος ο θεος μιλαμε!)

Ντάξει κάναν ενα μπλόκο οι αγρότες και έγινε μόδα να μπλοκάρεις τα πάντα  να ούμε  :P

 

υγ: χώστου και ενα https everywhere και ενα noscript και εισαι κομπλε (τσιν τσον τσαν)

Τροποποιήθηκε από mad cow
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Μετά την τελευταία αναβάθμιση αρκετά μέλη, μεταξύ τους κι εγώ, δεν μπορούν να κάνουν ανάρτηση σε πάρα πολλά topic. Υπενθυμίζω ότι το πρόβλημα υπάρχει  από τον Σεπτέμβριο όπου πολλά κυρίως νέα μέλη δεν μπορούσαν να δημοσιεύσουν στις αγγελίες. Πλέον φαίνεται ότι έχει επεκταθεί.

Προσωπικά την ανάρτηση αυτή την έβαλα σε άσχετο topic και μετά έκανα split. 

Καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ;

Ευχαριστώ !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 hour ago, Comfortably Numb said:

Ουτε εγω μπορω σε πολλα topic να δημοσιευσω. 

Επίσης προσπάθησα να το γράψω στο σχετικό τόπικ αλλά αδύνατον! Δεν μπορώ να ποστάρω στα περισσότερα θέματα και μάλιστα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα κουμπιά κάτω από το προφίλ μου για να κάνω log out ή να μπω στο προφίλ κλπ.Γενικά,δε λειτουργούν βασικά στο φόρουμ για ώρες....

Παραμένω log in χωρίς τη βούληση  μου για ώρες κι εντελώς "εκτός" στην πλειοψηφία των θεμάτων του φόρουμ.Ούτε λόγος για να ποστάρω ο,τιδήποτε...Απορώ που τα κατάφερα εδώ όπως και σε κάποιο από τα "θέματα-sos" που δοκίμασα διερευνητικά.

ΥΓ: Συμπληρώνω διορθώνοντας πως μπορώ να κάνω τελικά "αποσύνδεση" από εδώ που λειτουργεί κανονικά και το ποστάρισμα.Δλδ απ'όπου μπορούμε να γράφουμε,από κει μπορούμε και να αποσυνδεθούμε κανονικά.

Τέλος,αν γίνεται,μεταφέρετε το παρόν ποστ μου στο τόπικ για τα προβλήματα λειτουργίας του φόρουμ.Δεν μπορούσα να το κάνω εγώ.

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα παντως μου φαινεται σα να αποκρινεται μια χαρα τις τελευταιες μερες, πριν καμια βδομαδα σερνοταν

και επισης να σημειωσω οτι το λογοτυπο με τους καφεδες εξαφανιστηκε :(

Τροποποιήθηκε από screamingforvengeance
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις τώρα,μπόρεσα να γράψω εδώ και το προηγούμενο ποστ,μεταφέρθηκε από το Numb στη θέση που βρίσκεται τώρα από άλλο τόπικ όπου μπορούσα να γράψω κανονικά.

Και σέρνεται,και δυσλειτουργία υπάρχει στο ποστάρισμα και σε διάφορα κουμπιά.Βασικά,δεν μπορούμε να γράψουμε οπουδήποτε! Γενικά,μπαίνεις και δεν ξέρεις που θα σε "βρεί" !!   Ιδωμεν....

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά,υπάρχει προοπτική επιδιόρθωσης της γενικευμένης βλάβης στο φόρουμ?

Υπενθυμίζω πως υπάρχουν πάρα πολλά σημεία στα οποία δεν μπορούμε να ποστάρουμε τίποτε,καθόλου! Αν χρειαστεί,μπορούμε να τα απαριθμήσουμε.Είναι πάρα πολλά ήδη σε διαφορετικά σημεία στα διάφορα υποφόρουμ.

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

11 hours ago, Myriam said:

Τελικά,υπάρχει προοπτική επιδιόρθωσης της γενικευμένης βλάβης στο φόρουμ?

Υπενθυμίζω πως υπάρχουν πάρα πολλά σημεία στα οποία δεν μπορούμε να ποστάρουμε τίποτε,καθόλου! Αν χρειαστεί,μπορούμε να τα απαριθμήσουμε.Είναι πάρα πολλά ήδη σε διαφορετικά σημεία στα διάφορα υποφόρουμ.

φαντάζομαι οτι ειναι απιστευτα δυσκολο τεχνικα να μεταφερθει το τοπικ οπου γραφουμε προσωρινα καπου αλλου...

Τροποποιήθηκε από fertomasa
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το να μεταφερθει το τοπικ ειναι το μονο απλο. Υπαρχει καπου οπου ολοι γραφετε κανονικα για να το μεταφερω ; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να βάλω μια αγγελία αλλά δεν βλέπω κάπου κουμπί για δημιουργία θέματος στο συγκεκριμένο υποφόρουμ, επιπλέον βλέπω οτί δεν μπορώ ουτε να ποστάρω κάτι σε κάποιο υπάρχων θέμα, όπως κάνω εδώ. Έχει να κάνει με το οτι είμαι καινούριο μέλος? Δεν βρήκα κάτι σχετικό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

Χρειάζονται πάνω από 5 δημοσιεύσεις σε άλλα σημεία του forum για να ποστάρεις στις αγγελίες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις εγγράφηκα στο φόρουμ, έγινε και το validation κανονικά αλλά προσπαθώ να δημοσιεύσω στο topic αγγελίες (θέλω να δώσω κατατακτήριες και ψάχνω για βιβλία) και δε μου επιτρέπεται.

Πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 hour ago, Milou said:

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις εγγράφηκα στο φόρουμ, έγινε και το validation κανονικά αλλά προσπαθώ να δημοσιεύσω στο topic αγγελίες (θέλω να δώσω κατατακτήριες και ψάχνω για βιβλία) και δε μου επιτρέπεται.

Πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον?

Ευχαριστώ!

Καλησπέρα Milou, 

αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα πριν μερικές μέρες. Επειδή είσαι νέο μέλος και δεν έχεις κάνεις ακόμα 5 posts δεν μπορείς να δημοσιεύσεις σε όλες τις κατηγορίες θεμάτων μέσα στο forum. Αυτό που πρέπει να κάνεις επομένως είναι να πατήσεις report (report post) στην δημοσίευση σου ώστε να την δουν οι διαχειριστές και να την μετακινήσουν στην αντίστοιχη κατηγορία.

Καλή επιτυχία!

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.