Jump to content

Πρόβλημα με το forum


MSC

Recommended Posts

eeeee???? embaaa:anavwfwties:emkeratas

μια χαρά δουλεύει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα χει παιξει η μου φαινεται;πας να γραψεις ποστ και δε δουλευει τιποτα.μετα βιας γραφεις το κειμενο.τροποποιηση δε δεχεται καμια,quote δε μπορεις να κανεις,την αλλαγη γραμμης-παραγραφου δεν τη βγαζει στο τελικο ποστ,τα εμοτικον ντεντ κ.ά.

κι εγω τα ιδια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.....μηπως γινεται στο "ενεργες συζητησεις σημερα" διπλα απο τον τιτλο των τοπικ να βλεπουμε

τον topic starter και τα views ;;;

...οχι πως ειναι κατι πολυ σημαντικο, αλλα να μην ξερουμε ποιος ανοιξε το τοπικ;;;smile.gif

επειδή γκρίνιαξε (και με το δίκιο του) πολύς κόσμος στο νετ με αυτό στην έκδοση 3.0.1 που ήδη βγήκε έχει αλλάξει και πλεόν μπορείς να δεις topic views & starter. Θα την εγκαταστήσουμε μέσα στην εβδομάδα.

...αρχηγε, ο λαος του gm θελει την 3.0.1 biggrin.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ζήτησα να διαγραφεί το θέμα αυτό γιατί από λάθος δημοσιεύθηκε δύο φορές καθώς και να αφαιρεθεί από τον τίτλο στο εδώ θέμα η λέξη "ειδικότητας".

Ευχαριστώ!

Ευχαριστώ για τις διορθώσεις.

Μήπως είναι δυνατόν να ξαναλειτουργήσει η επιλογή μη εμφάνισης κάποιων ενοτήτων στην κεντρική σελίδα;

3755630218_773bb1a398_o.jpg

   καποιες φορες δν δουλευει με τον firefox αλλα μονο για μικρο διαστημα.(μου εχει συμβει δυο φορες)

αλλα με αλλους browsers (safari-opera) δουλευει κανονικα

Τροποποιήθηκε από mad cow
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα χει παιξει η μου φαινεται;πας να γραψεις ποστ και δε δουλευει τιποτα.μετα βιας γραφεις το κειμενο.τροποποιηση δε δεχεται καμια,quote δε μπορεις να κανεις,την αλλαγη γραμμης-παραγραφου δεν τη βγαζει στο τελικο ποστ,τα εμοτικον ντεντ κ.ά.

να υποθεσω οτι χρησιμοποιεις firefox?

καποιες φορες το παθαινει με τον ff.

Τροποποιήθηκε από mad cow
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί πραγματικά για κάποιο περίεργο λόγο να μή δουλεύει στον υπολογιστή σου, αλλά καταλαβαίνεις ότι δε μπορώ να βοηθήσω! :)

Αλλά δουλεύει. :)

Μπορεί πραγματικά να είναι δύσκολο πολλές φορές να βρεθεί λύση σε κάποιο πρόβλημα, αλλά καταλαβαίνεις ότι δεν μπορώ να βοηθήσω! ;)

Το ότι δεν δουλεύει η επιλογή με firefox ενώ δουλεύει με explorer δεν είναι θέμα υπολογιστή ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο αφορά το συγκεκριμένο πρόβλημα μήπως φταίει και πάλι ο υπολογιστής ο δικός μου (τουλάχιστον να μου πείτε ποιος από τους δύο για να μην πετάξω και τους δύο άδικα) ;)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και με firefox 3.0.13 τόσο σε Vista όσο και με Mac OS X δουλεύει πάντα.

Όσο για τα λινκς, όχι δε γίνεται να φτιαχτούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα παρακαλόυσα να μου πει καποιος το τρόπο για να εμφανισω τα βίντεο του youtube??

Μόνο αυτό!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσθέτεις το link στο ενδιάμεσο κενό.

Πιστεύω να κατάλαβα καλά το πρόβλημά σου :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσθέτεις το link στο ενδιάμεσο κενό.

Πιστεύω να κατάλαβα καλά το πρόβλημά σου :P

dikaios ίσως τώρα μπορέσεις να διαβάσεις την απάντηση που σου έγραψα

δε γνωρίζω γιατί δεν εμφανίζεται όλο το post που δημοσίευσα ;)

3819096408_a383914410_o.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άρα μπορούμε να ανεβάσουμε βιντεάκια εκτός απο το youtube και από άλλες ιστοσελίδες!!

Αρκεί να βάλουμε δεξιά και αριστερα το όνομα του site!!

Σωστός???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λυπάμαι dikaios, δε γνωρίζω.

Θα σου πρότεινα να ρωτήσεις κάποιον διαχειριστή και όταν βγει από το λήθαργο πιστεύω να σου απαντήσει :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οχι δεν μπορεις να το κανεις dikaios.

πρεπει να υπαρχει η αντιστοιχη επιλογη και να την εχουν ενεργοποιησει οι αδμινς.

εγω εως τωρα εχω δει σχετικο "code" μονο για το youtube

πχ δες αυτο:

[dailymotion] http://www.dailymotion.com/video/xa8018_laptop-holdup_fun [/dailymotion]

Τροποποιήθηκε από mad cow
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό το θέμα τεράστιες αναμονές-αγορασμένα πτυχίαείναι ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ και ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΟ και πολύ λυπάμαι που φιλοξενείται σε αυτό το φόρουμ.Ένας ανώνυμος καημένος να λέει και να ξαναλέει και να ξαναλέει και να ξαναλεέι τα ίδια και τα ίδια χωρίς καμία απόδειξη,χωρίς καμία πρόθεση να κινηθεί νομικά.Το μόνο που πετυχαίνεται με το θέμα αυτό είναι ο εξευτελισμός της ιατρικής ιδιότητας και η ΤΑΜΠΕΛΟΠΟΙΗΣΗ.Πες-πες,η ταμπέλα εδραιώνεται στο υποσυνείδητο και στο στνειδητό,η υποτιμηση και το μίσος μεγαλώνουν,ξέρει τι κάνει ο σπάμερ.Το ίδιο κάνουν πολλά χρόνια στα μέσα μαζικής ενημέρωσης πολλοί επιτήδειοι χωρίς να βγάζουν άχνα για τα ρεζίλια στις σχολές της Ελλάδας.

Επίσης ταυτίζει τις τεράστιες αναμονές με τους έξω σπουδάσαντες,αποδίδει όλο το κρίμα στα άτομα που σπούδασαν έξω χωρίς να κάνει ούτε μία νύξη για την ανύπαρκτη πολιτική που ακολουθεί το κράτος στα σχετικά θέματα.

Τροποποιήθηκε από backtl
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το greekmeds.gr είναι ένα δημοκρατικό και φιλελεύθερο site που σκοπό έχει να τονώσει την αλληλεγγύη :splats: μεταξύ των φοιτητών και να παραγάγει αξιόλογο επιστημονικό και πολιτιστικό έργο. :splats: Πάνω στις βασικές αρχές του σεβασμού του συνανθρώπου μας :splats: , της ελευθερίας του λόγου και τις λειτουργικής οργάνωσης του forum διαμορφώθηκαν εθιμικά (στο πλαίσιο μιας αυτορρύθμισης) από την ίδια την κοινότητα κάποιοι κανόνες.

Τους κανόνες αυτούς κωδικοποιούμε με όσο πιο απλό και σαφή τρόπο γίνεται αμέσως παρακάτω. Η συμμετοχή σας στην κοινότητα γίνεται υπό την αυτονόητη προϋπόθεση του σεβασμού τους.

α. Μπορείτε να γράψετε ό,τι θέλετε με μόνο όρια τα οριζόμενα από το Σύνταγμα και τους νόμους και τους περιορισμούς που αναφέρονται παρακάτω.

β. Καμία αναφορά σε πρόσωπο συμφοιτητή μας, ακόμα και αν στηρίζεται ή αναφέρεται σε αληθινά γεγονότα, ή γίνεται καλόπιστα, άμεση ή έμμεση, δε θα γίνεται ανεκτή. Σκοπός του site και της όλης προσπάθειας είναι να τονώσει την αλληλεγγύη και την ενότητα των φοιτητών, όχι να την διασπάσει.

emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας.

Θα ήθελα να δηλώσω κι εγώ τη δυσαρέσκειά μου σχετικά με το τοπικ "αγορασμένα πτυχία-τεράστιες αναμονές" γιατί απλά είναι προσβλητικό και χωρίς αποδείξεις. (κάπου κάπως κάποτε κι εγώ έχω ακούσει,ρωτήσει οτι κάποιος αντέγραψε σε κάποιο έδρανο στην Ιατρική σχολή Αθηνών ή οτι η Γραμματεία πέρασε βαθμούς που ήταν λάθος αλλά τι να κάνουμε... )

Λίγος σεβασμός απο μέρος του μέλους dikaios3 απέναντι σε όσους τον έχουν βαθμολογήσει αρνητικά θα ήταν ένδειξη οτι τα όσα γράφει,δεν τα καταθέτει μονο και μόνο για να μας σπάσει τα νεύρα...

Αυτά. Ελπίζω να συμφωνεί και άλλος κόσμος.

(και επειδή με τα ηλεκτρονικά δεν τα καταφέρνω καθόλου, μπορώ να ρωτήσω? το report σε ποιον στέλνεται? πόσα ρεπορτ έχει κανείς δικαίωμα να κάνει και αφορά μέλη ή τοπικς? Ευχαριστώ όποιον με διαφωτίσει!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας!

Αυτά που γράφω αφορούν καθαρά προσωπικές απόψεις και προλαβαίνω να το

επισημάνω αυτό για να μην θεωρηθεί ότι αντιπροσωπευει όλους τους υπόλοιπους εθελοντές διαχειριστές,

παρά μόνο εμένα, που δεν ξέρω πολλά από τη "λογική" και τους "νόμους" του διαδίκτυου,αφού το ΓΜ είναι

το μόνο φόρουμ που συμμετέχω και ένας από τους λίγους λόγους που με κάνουν να μπαίνω στο νετ.

Το θέμα το έκανα ξεχωριστή ενότητα εγώ με την εξής λογική (είναι και η ίδια λογική που αντιμετωπίζω

όλες τις περιπτώσεις από την αρχή που ασχολούμαι με το ΓΜ,δεν ήταν κάτι πρωτόγνωρο):

--να μην λογοκριθεί άτομο για τις όποιες απόψεις του.Με την κίνησή του να εγγραφεί, πόσο μάλλον να

γράψει, έχει αναλάβει και την ευθύνη της συμμετοχής του: πως ό,τι γράφει χαρακτηρίζει τον ίδιο και πως

μπορούν τα γραφόμενά του να πυροδοτήσουν ποικίλες αντιδράσεις,τις οποίες καμιά φορά δεν μπορεί να προδικάσει

(από αποδοχή ως γιουχάισμα)

--στο παρελθόν έχουν ανοιχτεί θέματα που κατακρίνουν ιατρικές ελληνικών πόλεων,ολόκληρους λαούς,ομάδες και φιλάθλους τους

ως και συστήματα ιδεών/αξιών.Βρήκαν χώρο να φιλοξενηθούν και το αν παρέμειναν στο 1 μεμονωμένο ποστ του τοπικ στάρτερ ή αν

αναπτύχθηκε σε 1-2-20κοκ σελίδες το όφειλαν στη συμμετοχή των μελών, που είχαν τη δυνατότητα να το δουν και ετσι να το κρίνουν

και να έχουν την επιλογή μετά να αδιαφορούν ή να συμμετέχουν.Ο μόνος που μπορεί να υποδείξει σε ένα μέλος να συνεχίσει να διαβάζει κάτι που γράφεται

εδώ στο ΓΜ και πολύ περισσότερο να συμμετάσχει απαντώντας είναι η ίδια η κρίση του και η φιλοσοφική,αξιακή του στάση και όχι ο κάθε διαχειριστής.

--στο άνοιγμα ξεχωριστής ενότητας συνετέλεσε ο διάλογος που άνοιξε ο τοπικ στάρτερ με μέλη και η εμφάνιση σχολίων από άλλα μέλη του ΓΜ:

Όλοι ανεξαιρέτως συμμετείχαν με τη βούλησή τους και τα γραφόμενα χαρακτηρίζουν τους ιδιους τους συμμετέχοντες.Η επιλογή της συμμετοχής (που συνεπάγεται και παραμονή του τοπικ στις ενεργές ενότητες) είναι επιλογή όσων συνέχιζαν να γράφουν και εφόσον συνεχιζόταν να προστίθενται σχόλια/απαντήσεις δεν είμαι της γνώμης να λογοκρίνει κανείς όλους τους συμμετέχοντες.

--τα μέλη του ΓΜ έχουν την επιλογή να διαβάσουν ή όχι αυτήν την ενότητα :ο καθένας μπορεί να συνεχίζει να την διαβάζει(π.χ. γιατί το βρίσκει ενδιαφέρον , τον αφορά άμεσα,συμφωνεί ή διαφωνεί, τον διασκεδάσει, εκτονώνεται κοκ ) ή να μην την διαβάζει (π.χ. δεν θέλει να δώσει το πλεονέκτημα σημασίας στον τοπικ σταρτερ, δεν του αρεσει ο τρόπος που συζητούν όλοι οι συμμετέχοντες, δεν βρίσκει ενδιαφερον στο θέμα κοκ). Επειτα,εχουν την επιλογή να απαντήσουν ή όχι. Εφόσον απαντήσουν , η συμμετοχή τους πια και ο τρόπος γραφής τους χαρακτηρίζει τους ίδιους τους γράφοντες.

Η παρακολούθηση της (κάθε) ενότητας , η επιλογή της συμμετοχής είναι στα χέρια του κάθε μέλους ξεχωριστά και όχι στις υποδείξεις λοιπών μελών και των διαχειριστών.

Η τύχη των γραπτών και η πορεία της κουβέντας είναι στα χέρια των συμμετοχόντων και όχι στο ντάντεμα των διαχειριστών.

-- νομίζω,οτι η όποια δυσαρέσκεια μπορεί να εκφραστεί με την αδιαφορία (μη συμμετοχή) ή με

τη γραπτή έκφρασή της σε εκείνη την ενότητα.(Όποιοι δεν την παρακολουθούν,ετσι κι αλλιως δεν τους νοιάζει.Οποιοι

την παρακολουθουν,αναλαμβάνουν την ευθύνη της έκθεσης στα γραφόμενα όσων συμμετέχουν.Νομίζω οτι οι διαχειριστές δεν μπορούν να προστατευσουν το κάθε μέλος απ'αυτή του την επιλογή, ειδικά αν επιλέξει να συμμετέχει ,και πολύ περισσότεο αν συμμετέχει συντηρώντας το κλίμα )

--επίσης,νομίζω οτι το κλίμα σε μια ιστοσελίδα το κάνει η συμμετοχή των μελών της ή/και έλλειψη αυτής.

Το τρέχον διάστημα ηταν/είναι περίοδος διακοπών για αρκετά μέλη και, ίσως, να μην ήταν μπροστά στους υπολογιστές τους.

Η έλλειψη συμμετοχής από τα μέλη αυτά και η συμμετοχή από τα μέλη που παρέμειναν επι του ΓΜ διαμόρφωσαν το κλίμα , που μέσα σε αυτό υπήρχε και αυτή η ενότητα.Σε αλλη περίοδο, η ενότητα μπορεί να είχε άλλη τροπή/προσέγγιση.Η αφαίρεση της στερεί αυτήν τη δυνατότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(και επειδή με τα ηλεκτρονικά δεν τα καταφέρνω καθόλου, μπορώ να ρωτήσω? το report σε ποιον στέλνεται? πόσα ρεπορτ έχει κανείς δικαίωμα να κάνει και αφορά μέλη ή τοπικς? Ευχαριστώ όποιον με διαφωτίσει!)

Οι περισσοτερες ενοτητες εχουν συντονιστες Forum Led etc και τα ρεπορτς πανε σε αυτους.Αν μια ενοτητα δεν εχει συντονιστες τα ρεπορτς πανε στους διαχειριστες και σουπερ-μοντς.

Δεν υπαρχει οριο για ποσα ρεπορτς μπορειτε να στειλετε.

Αφορα μελη,ποστ και τοπικ.Το καθε ποστ απο κατω εχει το κουμπι ρεπορτ.Το πατατε και συμπληρωνετε αυτο που θελετε να πληροφορησετε το συντονιστη ή διαχειριστη της ενοτητας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προβλημα με βαθμολογηση των ποστ.

Για καποιο λογο δεν μπορουν να βαθμολογηθουν τα ποστ ολων των μελων.

Καλο θα ηταν να μπορουν να βαθμολογηθουν ΟΛΑ τα μελη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προβλημα με βαθμολογηση των ποστ.

Για καποιο λογο δεν μπορουν να βαθμολογηθουν τα ποστ ολων των μελων.

Καλο θα ηταν να μπορουν να βαθμολογηθουν ΟΛΑ τα μελη.

Πράγματι.....δεν είναι δυνατόν κατακρίνουν τα ποστ σου τα μέλη κι εσύ να μην μπορείς να το κάνεις.

Εδώ δεν λειτουργούν βασικές λειτουργίες του forum και οι διαχειριστές ασχολούνται με τρίχες. emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

arrow%20up.gif 100% συμφωνη

+1

Η ευφράδεια λόγου είναι αυτό που χαρακτηρίζει τα post σου... :lol:

+1, -4 κ.ο.κ. :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καμία αναφορά σε πρόσωπο συμφοιτητή μας, ακόμα και αν στηρίζεται ή αναφέρεται σε αληθινά γεγονότα, ή γίνεται καλόπιστα, άμεση ή έμμεση, δε θα γίνεται ανεκτή. Σκοπός του site και της όλης προσπάθειας είναι να τονώσει την αλληλεγγύη και την ενότητα των φοιτητών, όχι να την διασπάσει.

:splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το τρέχον διάστημα ηταν/είναι περίοδος διακοπών για αρκετά μέλη και, ίσως, να μην ήταν μπροστά στους υπολογιστές τους.

Αυτή την καραμέλα πάψτε επιτέλους να την πιπιλάτε οι διαχειριστές. Οι περισσότεροι ως κρυφοί βρίσκεστε μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.