Jump to content

Πρόβλημα με το forum


MSC

Recommended Posts

melian καθαρισες τα cookies σου? αν οχι καντο και λογικα δεν θα εχεις προβλημα μετα ;)

Να σε ρωτήσω κάτι βρε Μαμαλάκη....

Δυο χρόνια αυτά τα γαμημένα τα κούκις (τι σκατά είναι δεν ξέρω, τα μόνα κούκις που ξέρω είναι τα μπισκότα) εγώ δεν τα είχα πειράξει/σβήσει.

Γιατί τώρα για να ποστάρει το κάθε μέλος θα πρέπει να τα σβήνει; Αντί λοιπόν να λέτε τι να κάνουν οι απλοί θνητοί/μέλη του forum μήπως θα έπρεπε να κάνετε κάτι εσείς; Λέω εγώ τώρα με το φτωχό μου το μυαλό.....

Η τελευταία αναβάθμιση μου θυμίζει το πρόγραμμα σταθερότητας, έγινε για το καλό μας αλλά αποτελέσματα θετικά δεν παρατηρούνται.... :splats:

Νομίζω είναι θέμα του firefox. Μάλλον στη νέα έκδοσή του έχουν αλλάξει οι προεπιλογές.

Μπορείς να ρυθμίσεις τη διαγραφή τους από το μενού Εργαλεία->Επιλογές->Απόρρητο->Ρυθμίσεις. (εγώ έχω τσεκάρει το ιστορικό, τα cookies, τις ενεργές συνδέσεις και την προσωρινή μνήμη-caché)

Και σε κάθε σελίδα του φόρουμ, κάτω-κάτω, γράφει Delete my cookies.

Επίσης, στη wikipedia, βρίσκεις και διάφορους ορισμούς:

http://el.wikipedia....ki/HTTP_cookies

Τροποποιήθηκε από Sunny
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που μου δυσκολεύει τη ζωή είναι η, πιθανώς, μικρή παρέμβαση των moderators σε πολλά θέματα που παρεκτρέπονται. Καταλαβαίνω ότι δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο να προσπαθούν να "επιβάλλουν" σε ενήλικες, που δυστυχώς εξακολουθούν να συμπεριφέρονται ως ανήλικοι, την παραμονή εντός ορισμένων κανόνων λειτουργίας σε αυτό το forum. Δυστυχώς όμως, μιας και τα μέλη δεν λένε να ωριμάσουν, καλό θα ήταν να κάνουν πιο αισθητή την παρουσία τους, ώστε και η ζωή όλων να γίνει πιο εύκολη αλλά και να ανέβει λίγο το επίπεδο.

Επειδή θεωρώ ότι τα θέματα των "τελειωμένων" είναι τα πιο δημοφιλή, μιας και οι πληροφορίες που υπάρχουν εκεί είναι πολλές και χρήσιμες, πιστεύω ότι καλό θα ήταν να ξεκινούσε ένα σταδιακό ξεκαθάρισμα, ώστε να διαγραφούν τα άχρηστα post.

Όλα αυτά τα λέω καλοπροαίρετα, χωρίς διάθεση να θίξω κάποιον. Καλή δύναμη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνατε αλλαγές...βλέπω δεν είμαι ο μόνος που δεν μπορώ να κάνω καμιά απολύτως μορφοποίηση στα ποστ μου! Πάλι καλά που μπαίνει το θαυμαστικό !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θαύμα! :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties:

Χρησιμοποίησα το Google Chrome που το είχα αλλά δεν του έδινα σημασία...και επιτέλους έχω μορφοποίηση!

Internet Explorer embye

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Eχουν εγγραφεί δύο γνωστοί μου και ενώ η εγγραφή τους ήταν επιτυχής,δεν τους έρχεται μήνυμα για να validate το λογαριασμό τους.Γράφω εκ μέρους τους γιατί δε μπορούν να στείλουν ούτε μήνυμα ούτε να ανεβάσουν ανάρτηση.Eννοείται ότι έχουν ελέγχξει το junk mail τους.Νομίζω ότι θα ήταν πολύ χρήσιμο να υπάρχει σε κοινή θέα μια ηλεκτρονική διεύθυνση ενός διαχειριστή ώστε να μπορεί να επικοινωνήσει με το φόρουμ όποιος έχει κάποιο πρόβλημα με την εγγραφή του ή απλώς δε θέλει να εγγραφεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας!

Παιδια, το search λειτουργεί? εμενα κολλάει και μενει στην προηγούμενη σελίδα..(ανοιξη γαρ)

Τροποποιήθηκε από Holly
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας!

Παιδια, το search λειτουργεί? εμενα κολλάει και μενει στην προηγούμενη σελίδα..(ανοιξη γαρ)

Πάντως σε εμένα λειτουργεί...  :anavwfwties:emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα μήνυμα μπορείς να το τροποποιήσεις το πολύ μέσα σε 4 ημέρες από τη δημοσίευσή του. Μετά μπορείς να ζητήσεις από τους διαχειριστές να το τροποποιήσουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Γειά σας

οταν πάω σε ένα τοπικ, εμφανίζεται ενα μαυρο παραλληλόγραμο πανω πάνω που καλύπτει το λογότυπο του greekmeds, το όνομα του λογαριαμσού μου (πιάνει ολο το μεγεθος του παραθύρο δλδ) και φτάνει μέχρι το πρώτο ποστ στο θέμα. Βλέπω δλδ απο την υπογραφή του πρώτου δημοσιευμένου ποστ και κάτω!

Αυτό εμφανίστηκε σημερα. χτες εκανε επανεκκίνηση για updates αλλά μόνο στο γμ ειναι αυτό το μυαρο παραλληλόγραμμο.

Φταίω εγώ ή το φόρουμ?ευχαριστω

υγ. βλέπω κανονικά τωρα που σας κανω ποστ. μονο οταν παω να δω απαντησεις δεν βλεπω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Μετά την αναβάθμιση του forum δε μπορώ να βρω τις "ενεργές συζητήσεις" (κάνοντας κλικ στο "view new content" μου βγάζει 3-4 topics, αλλά όταν μπαίνω απλά σαν επισκέπτης μπορώ να βλέπω όλες τις ενεργές συζητήσεις, ενώ όταν κάνω sign in δε βλέπω σχεδόν τίποτα). Γενικά δε μπορώ να δω την κλασσική αρχική σελίδα (αυτήν που είχα συνηθίσει τόσο καιρό και τώρα πολύ μπερδεύομαι! :P) Πρεπει να κάνω κάποια ρύθμιση, έχω κάνει κάτι λάθος? Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? (Pleeeeeeease, οποιαδήποτε συμβουλή να είναι γραμμένη σε απλά ελληνικά, γιατί δεν φημίζομαι για τις άριστες ηλεκτρονικές μου γνώσεις! emblush )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emrespect

Τελικά θα μου πει κανείς τι συμβαίνει?

Τάσοοοοο, σε εσένα είναι όλα όπως πριν?

Τελικά μόνο εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα???

Ας απαντήσει κάποιος! (Πού είσαι mad cow τώρα που σε χρειάζομαι? Πάλι προσπαθείς να ξεκάνεις κάποιον με τη μαγειρική σου?)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι εγώ το ίδιο με τηνdr idol. Μπαίνω πιο συχνά ως επισκέπτης οπότε πλιζ αν γίνεται να έχουμε την αρχική σελίδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν μπόρεσα να δω καλά στο portal, από χθες έχουν μπει λιγότερα από 10 post. Ξέρει κάποιος από τους mods αν είναι όντως έτσι ή εγώ δε μπορώ να τα δω; Έχω και εγώ πρόβλημα να βλέπω την "αρχική" σελίδα με τα recently active topics.

Μόλις είδα ότι προς στο τέλος της σελίδας του forum υπάρχει link "active posts". Μαλακία μου που δεν το είχα δει νωρίτερα, αλλά θα μπορούσε το link να βρίσκεται και σε πιο εμφανές σημείο....

Τροποποιήθηκε από ym33
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και έτσι, για να κανω τη διαφορά στα παράπονα, Πολύ ωραίο το Νεο Site!

Να δώ τοπικς που σφάζονται οι ΔΙΚΑΤΣΑδες με αυτούς που θέλουν αναβάθμιση της εκπαίδευσης στην Ειδικότητα στην Ελλάδα και ποστ τυπου Τασου και Ινβιτρο φάτσα φόρα σε κανενα facebook-διασυνδεση και ας μην ξανα κάνω log-in. Πραγματικα Mods θα σας ευγνωμονεί ολόκληρη ονλινε κοινότητα.. !! lol

(κατω κάτω υπάρχει η επιλογή τα τοπικς να ανεβουν σε facebook, twitter και ενα σωρό αλλα καλούδια. Πια δλδ, η κάθε gm-persona θα γίνεται ακόμα πιο γνωστή... ;-)

trolls και λοιποί attention addicts συσπειρωθείτε! Τα καλύτερα έρχονται!)

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φανταστικοί admins θα το φτιάξουμε το ενεργές συζητήσεις;

edit:Nτάξει,εντόπισα το ''view new content'' και βολεύτηκα για την ώρα.

Τροποποιήθηκε από BORED to be a student.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(κατω κάτω υπάρχει η επιλογή τα τοπικς να ανεβουν σε facebook, twitter και ενα σωρό αλλα καλούδια. Πια δλδ, η κάθε gm-persona θα γίνεται ακόμα πιο γνωστή... ;-)

trolls και λοιποί attention addicts συσπειρωθείτε! Τα καλύτερα έρχονται!)

Φιλικά πάντα.

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί σε κάθε αναβάθμιση του forum δυσχεραίνει ακόμα περισσότερο η χρήση του;

Μετά τις τελευταίες αλλαγές πως είναι δυνατόν να βρει κάποιος τα δικά του μηνύματα (πέρα των πέντε τελευταίων);

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά τις τελευταίες αλλαγές πως είναι δυνατόν να βρει κάποιος τα δικά του μηνύματα (πέρα των πέντε τελευταίων);

Στο προφίλ σου, κάτω από τη φωτογραφία σου έχει ένα σύνδεσμο: Find my content. Κάνε κλικ και... μαγικό!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.