Jump to content

Πρόβλημα με το forum


MSC

Recommended Posts

τι προσφερει? πολλα παραπανω (εξαρταται βεβαια και απο τους διαχειριστες)

ηταν αναγκαιο? πιθανοτατα οχι

να γινει ενας διαγωνισμος για το header?

ps: εμεινα μια σελιδα πισω απαντηση στην shilia ηταν

ps2: εμενα οκ μ τα βγαζει

Τροποποιήθηκε από mad cow
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή εδώ/εκεί/εδώ/εκεί είμαστε όλοι λίγο θερμόαιμοι ξέρω ότι ένας διαγωνισμός μπορεί να δημιουργούσε προβλήματα.

Το δικό μου είναι καλύτερο, όχι εκείνο μου αρέσει περισσότερο, τί βλακεία είναι αυτή που θέλετε κτλ κτλ κτλ.

Προς το παρόν σχεδιάζονται διάφορες εναλλακτικές. Εάν καταλήξουμε σε 2-3 μπορεί να τα βγάλουμε σε ψηφορορία, μπορεί και όχι και να πάρουμε την ευθύνη και να πούμε αυτό είναι. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εγω ψηφοφορια εννουσα (με αμεσοδημοκρατικες διαδικασιες :P)

απλως να εχουν την δυνατοτητα να προτεινουν/σχεδιασουν header και απλα μελη.

αφου ετσι κι αλλιως θα τσακωθουμε για το header τι πειραζει αν πεσει και κανενας καυγας παραπανω?

ps: εδω βγαζει 560 ποστ ενω στο προφιλ 600+ μαλλον λογω περι ανεμων και υδατων? (στο ενα τα μετραει στο αλλο οχι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@shlia: κι εγώ την ίδια αίσθηση είχα όταν πρωτομπήκα... ακόμα την έχω... emconfused αλλά θα το συνηθίσουμε i guess... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί κάθε skin να έχει και δικό του header, π.χ. στο classic να είναι το χρώμα κτλ. ακριβώς όπως παλιά (για τους νοσταλγούς) μαζί με τον ελληνικό καφέ, σε κάποιο άλλο skin να έχει στο header φρέντο, σε άλλο φραπεδιά, κτλ. :P:P:P

Ψηφίζω επιλογές χρώματος : πιο βαθύ μπλε, και ένα πρασινάκι χαλαρωτικό. Προτιμήστε ζεστές αποχρώσεις, πιο "βαθιές".

Επίσης θα πρότεινα η κάθετη γραμμή που χωρίζει το περιεχόμενο του καθε ποστ με το άβαταρ, να γίνει πιο έντονη, και ίσως και να ενώνει τις οριζόντιες γραμμές πάνω και κάτω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάθε φορά που προσπαθώ να δω ένα topic λαμβάνω το παρακάτω μήνυμα: [#10358] You requested a post that is not part of this topic. Please verify the URL you clicked or contact an administrator.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάθε φορά που προσπαθώ να δω ένα topic λαμβάνω το παρακάτω μήνυμα: [#10358] You requested a post that is not part of this topic. Please verify the URL you clicked or contact an administrator.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ

Προφανώς για να μπορέσεις να γράψεις εδώ δεν εμφανίζεται παντού; Θα μπορουσες να μου δωσεις λίγες περισσότερες λεπτομέρειες;

Πχ που ακριβώς συμβαίνει αυτό; ή μήπως να κάνεις ένα copy paste το λινκ που πατάς και αμέσως μετά σου εμφανίζει αυτό το μήνυμα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο Today's active content, υπαρχει μηπως κ η αναλογη δυνατοτητα να βλεπουμε θεματα παλιοτερα ακομα κ 1 εβδομαδα πισω, 2 βδομαδες, μηνα , κτλ,οπως υπηρχε στην προηγουμενη μορφη του σαιτ;;

Στην αρχη ειδα πολλα παλιοτερα topics πατωντας View New Content οπου υπηρχαν πολλες σελ με topics, αλλα μετα κατι πατησα (δεν ξερω τι, μαλλον το Mark Board As Read ), κ τωρα μ βγαζει στο View New Content μονο 2-3 θεματακια.

Ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω :unsure::withstupid::withstupid: .Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κ. φχαριστω για την απαντηση anyway

αλλα γω ρε παιδια νιωθω οτι μπηκα σε ξενο πραγμα,δε μ αρεσει καθολου,δε μου κανει καθολου κεφι να ποσταρω,ειναι σαν να ποσταρω σε κατι ξενο.

δε φανταζομαι να δεχεσαι πιεσεις απο κανενα παλιοπαιδο να ποσταρεις!?!?!?!

πες μου ποιος ειναι και θα τον βαλω στη θεση του/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης, δεν είναι σαφής ο διαχωρισμός μεταξύ Pinned και λοιπών ποστς, στα subforums. Φαίνονται σαν ένα ενιαίο πράγμα.

Μπορείτε να τα ξεχωρίσετε με π.χ. ένα πιο έντονο χρώμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γίνεται τα links να ανοίγουν απευθείας σε νέα καρτέλα, όπως πριν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....ενω στα πινακακια My Information και Contact Information ειναι ολα χυμα,

χωρις να υπαρχει αντιστοιχια....

...λοιπον λυθηκε το μυστηριο....biggrin.gif

...το προβλημα αυτο εμφανιζεται μονο μεσω Explorer, ενω μεσω Firefox ειναι ολα οκ....

....τωρα γιατι γινεται αυτο δεν το γνωριζω.....wacko.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γίνεται τα links να ανοίγουν απευθείας σε νέα καρτέλα, όπως πριν;

Πρόβλημα με πολύ εύκολη λύση

Κάνε αντί αριστερό κλικ, δεξί κλικ και άνοιγμα σε νέο παράθυρο :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γίνεται τα links να ανοίγουν απευθείας σε νέα καρτέλα, όπως πριν;

Πρόβλημα με πολύ εύκολη λύση

Κάνε αντί αριστερό κλικ, δεξί κλικ και άνοιγμα σε νέο παράθυρο :)

Μα αυτό κάνω - απλά μερικές φορές μπορεί να ξεχαστώ :P

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξουν κάτι από την invision.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.....μηπως γινεται στο "ενεργες συζητησεις σημερα" διπλα απο τον τιτλο των τοπικ να βλεπουμε

τον topic starter και τα views ;;;

...οχι πως ειναι κατι πολυ σημαντικο, αλλα να μην ξερουμε ποιος ανοιξε το τοπικ;;;smile.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.....μηπως γινεται στο "ενεργες συζητησεις σημερα" διπλα απο τον τιτλο των τοπικ να βλεπουμε

τον topic starter και τα views ;;;

...οχι πως ειναι κατι πολυ σημαντικο, αλλα να μην ξερουμε ποιος ανοιξε το τοπικ;;;smile.gif

Συμφωνώ.Επίσης θα έπρεπε να φαίνεται το πόσοι έχουν διαβάσει το συγκεκριμένο θέμα.Εμότικον στα προσωπικά μηνύματα δε μπορούμε να βάζουμε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Χθες ανέβασα μια αγγελία προς πώληση 3 βιβλίων καρδιολογίας στο "Αγορά Bιβλίων" αφού το "Πωλήσεις" είναι πλέον μπλοκαρισμένο όπως μας ενημερώσατε,για τα μη prominent members.Σήμερα η αγγελία μου έχει εξαφανιστεί χωρίς να μου πει κανείς τίποτα.Ένας εκ των administrators πριν λίγες ημέρες είχε πει έμμεσα εδώ ότι μέχρι να αποφασίσετε τι θα κάνετε με το θέμα θα μπορούσαμε να ανεβάζουμε εκεί τις αγγελίες.Εκτός αν παρεξήγησα.Τι συνέβη με την αγγελία μου και τι θα γίνει γενικώς με το θέμα;

2.Σχετικά με το πόσες φορές έχει αναγνωστεί ένα θέμα,τι θα κάνετε;Θα εμφανίσετε επιτέλους τον αριθμό ή όχι;

3.Μια από τα ίδια και σε ότι αφορά τον εκάστοτε θεματοθέτη.Δε φαίνεται.

3.Το mark board as read θα το πατάμε για πάντα απο εδώ και στο εξής κάθε φορά που μπαίνουμε στο σάιτ,διαφορετικά θα θεωρείται αδιάβαστο;Δε μπορείτε εσείς να το ρυθμίσετε μια και καλή από κάπου;

Ευχαριστώ.

Τροποποιήθηκε από backtl
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Χθες ανέβασα μια αγγελία προς πώληση 3 βιβλίων καρδιολογίας στο "Αγορά Bιβλίων" αφού το "Πωλήσεις" είναι πλέον μπλοκαρισμένο όπως μας ενημερώσατε,για τα μη prominent members.Σήμερα η αγγελία μου έχει εξαφανιστεί χωρίς να μου πει κανείς τίποτα.Ένας εκ των administrators πριν λίγες ημέρες είχε πει έμμεσα εδώ ότι μέχρι να αποφασίσετε τι θα κάνετε με το θέμα θα μπορούσαμε να ανεβάζουμε εκεί τις αγγελίες.Εκτός αν παρεξήγησα.Τι συνέβη με την αγγελία μου και τι θα γίνει γενικώς με το θέμα;

2.Σχετικά με το πόσες φορές έχει αναγνωστεί ένα θέμα,τι θα κάνετε;Θα εμφανίσετε επιτέλους τον αριθμό ή όχι;

3.Μια από τα ίδια και σε ότι αφορά τον εκάστοτε θεματοθέτη.Δε φαίνεται.

3.Το mark board as read θα το πατάμε για πάντα απο εδώ και στο εξής κάθε φορά που μπαίνουμε στο σάιτ,διαφορετικά θα θεωρείται αδιάβαστο;Δε μπορείτε εσείς να το ρυθμίσετε μια και καλή από κάπου;

Ευχαριστώ.

1. Μάλλον δεν κατάλαβες καλά, είπα ακριβώς ότι μπορούμε να το σκεφτούμε (κάτι που κάνουμε και δεν είναι μόνο δική μου απόφαση γι' αυτό καθυστερούμε). Μέχρι τότε ισχύουν οι παλιοί κανόνες. Όταν υπάρχουν νεότερα θα το ανακοινώσουμε. (Και η αγγελία σου δε σβήστηκε ακριβώς, αν αλλάξουν οι κανόνες θα ενεργοποιηθεί πάλι).

2 + 3. Όταν βρει χρόνο ο KMD θα το κοιτάξει, δεν είναι εύκολο να κάνεις τέτοιες αλλαγές με τόσο λίγο ελεύθερο χρόνο.

4. Μια φορά το πατάμε. Από εκεί και πέρα σου δείχνει τα καινούρια ποστ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.....τωρα το προσεξα, αυτο το + και - (κατω δεξια) που εχει σχεση με το reputation

δεν υπαρχει σε ολα τα ποστ....κανονικα σε ολα δεν επρεπε να ειναι;;; emxmm

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση: Γιατί κάποια μέλη διατηρούν την παλιά τους υπογραφή (που είναι σαφώς μεγαλύτερη από το όριο) και εμείς οι άλλοι όχι; Δύο μέτρα και δύο σταθμά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι μπορουν :P

αχ φιλε μου τοσα χρονια δν καταλαβες πως ο κοσμος ειναι αδικος και σκληρος...

(πωπω φιλοσοφιες πρωι πρωι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρατηρώ στο profile μου, ότι τα posts είναι 300 ενώ στο τελευταίο post που έγραψα (περί γρίπης) βρίσκεται στο 299.

Δοκίμασα πολλές φορές μπρος-πίσω ή/και βγήκα από το forum και ξαναμπήκα (μήπως και ο μετρητής είχε υστέρηση) αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Προφανώς δεν είναι ο ίδιος μετρητής.

ΥΓ

Να δούμε αν θα αλλάξει τίποτα μετά το παρόν post (+1).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.