Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μας ενημερώσει τι σημαίνει το ΕΝ∆.ΗΜ /ΜΗΝΙΑ στην τέταρτη στήλη της προκήρυξης και πόσο χρόνο κάνει η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και μετά πόσο χρόνο έχουμε για να αναλάβουμε τη θέση;

Έπαιρνα σήμερα στο Τμήμα αγροτικών, για να ρωτήσω το ίδιο, και δεν απάντησε κανένας. Προσπάθησα και μέσω τηλεφωνικού κέντρου, αλλά πάλι δεν απάντησαν. Θα ξαναπροσπαθήσω αύριο.

Tηλ. Τμήμα Αγροτικών:

213-2161011, 12, 13

Τηλ. Κέντρο Υπ. Υγείας:

213-2161000

Μάλλον είναι η ημερομηνία που φεύγει ο προηγούμενος αγροτικός.

Με βάση τα προηγούμενα, περίπου ένα μήνα μετά βγαίνουν τα προσωρινά αποτελέσματα και σε έναν ακόμη μήνα τα οριστικά. Υπολόγισε 2 μήνες περίπου.

Όταν έρθει το χαρτί διορισμού στο ταχυδρομείο, έχεις (νομίζω) 10 μέρες για να το παραλάβεις και μετά παρουσιάζεσαι στο ΚΥ. [Ας με διορθώσει κάποιος αν έχω γράψει κάτι λάθος.]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μας ενημερώσει τι σημαίνει το ΕΝ∆.ΗΜ /ΜΗΝΙΑ στην τέταρτη στήλη της προκήρυξης και πόσο χρόνο κάνει η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και μετά πόσο χρόνο έχουμε για να αναλάβουμε τη θέση;

Έπαιρνα σήμερα στο Τμήμα αγροτικών, για να ρωτήσω το ίδιο, και δεν απάντησε κανένας. Προσπάθησα και μέσω τηλεφωνικού κέντρου, αλλά πάλι δεν απάντησαν. Θα ξαναπροσπαθήσω αύριο.

Tηλ. Τμήμα Αγροτικών:

213-2161011, 12, 13

Τηλ. Κέντρο Υπ. Υγείας:

213-2161000

Μάλλον είναι η ημερομηνία που φεύγει ο προηγούμενος αγροτικός.

Με βάση τα προηγούμενα, περίπου ένα μήνα μετά βγαίνουν τα προσωρινά αποτελέσματα και σε έναν ακόμη μήνα τα οριστικά. Υπολόγισε 2 μήνες περίπου.

Όταν έρθει το χαρτί διορισμού στο ταχυδρομείο, έχεις (νομίζω) 10 μέρες για να το παραλάβεις και μετά παρουσιάζεσαι στο ΚΥ. [Ας με διορθώσει κάποιος αν έχω γράψει κάτι λάθος.]

Η ενδεικτική ημερομηνία είναι αυτό που λές sunny...

Τώρα απο τις προηγούμενες αναρτήσεις στο σαιτ του υπουργείου, στο περίπου, τα προσωρινά αποτελέσματα βγαίνουν ένα μήνα μετά την ημερομηνία λήξης της προθεσμίας υποβολής και τα οριστικά γύρω στις 2 με 3 εβδομάδες μετά τα προσωρινά... Το χαρτί διορισμού όμως μπορεί να καθυστερήσει κι άλλον ένα μήνα... Γνωστός μου που έκανε τα χαρτιά του στην περσινή προκήρυξη Απριλίου και ενώ τα οριστικά είχαν βγεί απο μέσα μαίου, παρουσιάστηκε ιούλιο στο αγροτικό...

Μία ερωτήσεις και απο μένα(με υποερωτήματα :P):

1.α) Οι επι θητεία δηλώνουν ΜΟΝΟ σε θέσεις με την επισήμανση "θ";;; β) Σε αυτές τις θέσεις μπορούν να δηλώσουν και υπόχρεοι;;; γ)αν ναι, ποιός έχει προτεραιότητα απο τους δύο;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανακοίνωση απόσυρσης ιατρείου.pdf

Π.Ε.∆.Υ. – Π.Ι. Μ.∆ΕΡΕΙΟΥ ΠΓΝ ΕΒΡΟΥ (Οργανική µονάδα έδρας ΑΛΕΞΑΝ∆ΡΟΥΠΟΛΗ)

Π.Ε.∆.Υ. – Π.Ι. ΒΛΥΧΟΥ ΓΝ ΛΕΥΚΑ∆ΑΣ

Π.Ε.∆.Υ. – Κ.Υ. ΑΝΩ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ ΓΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΠΕ∆Υ ΚΥ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ Α ΓΝ ΛΑΜΙΑΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προς John5505

α) ναι β) οχι και επομενως το γ δεν εχει νοημα

επειδη δεν ειμαι 100% σιγουρος ομως ,ρωτα και κανεναν αλλον

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προς John5505

α) ναι β) οχι και επομενως το γ δεν εχει νοημα

επειδη δεν ειμαι 100% σιγουρος ομως ,ρωτα και κανεναν αλλον

οι υποχρεοι μπορουν να δηλωσουν ΟΛΕΣ τις θεσεις. οι επι θητεια ΜΟΝΟ οσες εχουν την ενδειξη Θ.

προηγουνται οι υποχρεοι.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ. τα τελευταια χρονια μετα τις "κανονικες" προκηρυξεις βγαινουν επαναληπτικες με οσα αγροτικα μεινανε αζητητα και στα οποια μπορουν να δηλωσουν ολα τα αγροτικα ΟΛΟΙ (και υποχρεοι και επι θητεια) και μαλιστα προηγουνται οι επι θητεια. αυτη η προκηρυξη ειναι "κανονικη".

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βρε iceman εισαι σιγουρος οτι ο υποχρεος μπορει να δηλωσει και θεση που ειναι επι θητεια?

αν ναι,μηπως δεν ηταν παντοτε ετσι αλλα τωρα τελευταια εχει αλλαξει?αλλιως τα θυμαμαι ρε γμτ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βρε iceman εισαι σιγουρος οτι ο υποχρεος μπορει να δηλωσει και θεση που ειναι επι θητεια?

αν ναι,μηπως δεν ηταν παντοτε ετσι αλλα τωρα τελευταια εχει αλλαξει?αλλιως τα θυμαμαι ρε γμτ...

απο το 2006 και μετα ετσι ειναι (μαλλον και πιο παλια αλλα για προ 2006 δεν παιρνω ορκο)

οριστε και μια προκηρυξη του 2006

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2006.pdf

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα,κάνω αγροτικό σε ενα άθλιο περιβαλλον με πολύ προβληματικό διευθυντή.λήγει η θητεία μου και ωστόσο αρνείται να μου δώσει την άδεια 15 ημερών,λόγω αναγκών.επίσης μου λέει οτι θα υπηρετησω κ 5μέρες αναρρωτική άδεια που είχα πάρει λόγω ασθένειας,παρα το γεγονος οτι σύμφωνα με το νομο του '14 οφειλεις να υπηρετησεις αναρρωτική 1 μήνα και άνω.Όταν του είπα οτι αν δε μου δώσει άδεια θα πρεπει να την πληρωθω απο την ΥΠΕ μου είπε οτι δε θα πάρω τίποτα γιατί δεν έχουν λεφτά.Αν παραιτηθω 1 μήνα πριν τη ληξη της θητείας μου υποθέτω οτι θα χάσω το δικαίωμα άδειας και όταν κάνω την υπόλοιπη θητεία μου σε άλλο αγροτικό θα πρεπει να υπηρετησω 1 μηνα?γνωρίζει κανεις κάτι για το θέμα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή παίρνω όλη μερα στο Τμήμα Αγροτικών και κανένας δεν απαντά...

Στην καινούργια προκήρυξη αναφέρεται πως όσοι έχουν έχουν ξανακάνει αίτηση δεν είναι απαραίτητο να επισυνάψουν εκ νέου δικαιολογητικά. Το επιβεβαίωσε κάποιος μήπως Το μόνο που θα χρειαστεί πλεον δηλαδή είναι μια σημείωση "Υπέβαλα αίτηση ξανά στην προκήρυξη τότε"?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Ιατροί που είχαν καταθέσει αιτήσεις για την συµµετοχή τους σε προκηρύξεις – προσκλήσεις ενδιαφέροντος από το 2011 µέχρι και σήµερα ( θα αναφέρεται στην αίτησή τους σε ποια προκήρυξη ή πρόσκληση ενδιαφέροντος είχαν λάβει µέρος), θα καταθέσουν µόνο συµπληρωµατική αίτηση χωρίς να επισυνάψουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά (εκτός αυτών που ήταν ελλιπή)"

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα! Βρε παιδια εχει κανεις καμια ενημερωση για τους διορισμους της τελευταιας προσκλησης ενδιαφεροντος; που τα βλεπουμε αυτα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα,κάνω αγροτικό σε ενα άθλιο περιβαλλον με πολύ προβληματικό διευθυντή.λήγει η θητεία μου και ωστόσο αρνείται να μου δώσει την άδεια 15 ημερών,λόγω αναγκών.επίσης μου λέει οτι θα υπηρετησω κ 5μέρες αναρρωτική άδεια που είχα πάρει λόγω ασθένειας,παρα το γεγονος οτι σύμφωνα με το νομο του '14 οφειλεις να υπηρετησεις αναρρωτική 1 μήνα και άνω.Όταν του είπα οτι αν δε μου δώσει άδεια θα πρεπει να την πληρωθω απο την ΥΠΕ μου είπε οτι δε θα πάρω τίποτα γιατί δεν έχουν λεφτά.Αν παραιτηθω 1 μήνα πριν τη ληξη της θητείας μου υποθέτω οτι θα χάσω το δικαίωμα άδειας και όταν κάνω την υπόλοιπη θητεία μου σε άλλο αγροτικό θα πρεπει να υπηρετησω 1 μηνα?γνωρίζει κανεις κάτι για το θέμα?

2. Δεν προσμετρώνται στην υποχρέωση υπηρεσίας

υπαίθρου του ν.δ. 67/1968[...]

Οι αναρρωτικές άδειες, (χορήγηση ενός μήνα αναρ−

ρωτικής άδειας και χορήγηση δύο μηνών αναρρωτικής

άδειας για τους πάσχοντες από δυσίατο νόσημα)

Ν.4316. ΦΕΚ Α 270/24-12-2014

Απο αυτό εσύ κατάλαβες οτι δεν υπηρετείται άδεια <1μηνός; Δε νομίζω.....

Την άδειά σου τη δικαιούσαι. Έκανες αιτηση αδείας ας πούμε; Και σου απαντήθηκε αρνητικά;

Αν δεν μπορείς να τη διεκδικήσεις επαρκώς, λυπάμαι αλλά δε νομίζω ότι μπορει να σε σώσει κανένας απο έναν υπολογιστή. Χωρίς παρεξήγηση....

Τροποποιήθηκε από ventisette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προκύρηξη 9-03-2015

Ανακοίνωση απόσυρσης ιατρείου 2 (pdf)

Σας γνωρίζουµε ότι :

α) αποσύρεται η θέση µε κωδικό 2561 Π.Ε.∆.Υ. - Κ.Υ. ΝΕΩΝ ΜΟΥ∆ΑΝΙΩΝ (του ΓΝ ΧΑΛΚΙ∆ΙΚΗΣ) αρµοδιότητας της 4ης ∆.Υ.Πε Μακεδονίας & Θράκης του νοµού Χαλκιδικής από την αριθµ.Α2γ/ΓΠ οικ.17073/09-03-2015 Προκήρυξη κενών και κενούµενων θέσεων ΓΝ-Κέντρων Υγείας, ΠΕ∆Υ-Κέντρων Υγείας, ΠΕ∆Υ-Πολυδύναµων Περιφερειακών Ιατρείων, ΠΕ∆Υ-Περιφερειακών Ιατρείων της υπηρεσίας µας, λόγω εµπρόθεσµης ανάκλησης της αίτησης παραίτησης από τον υπηρετούντα Γενικό Ιατρό.

β) προστίθεται η θέση µε κωδικό 1848 Π.Ε.∆.Υ. - Κ.Υ. ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (του ΓΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) αρµοδιότητας της 2ης ∆.Υ.Πε Πειραιώς και Αιγαίου από την αριθµ.Α2γ/ΓΠ οικ.17073/09-03-2015 Προκήρυξη κενών και κενούµενων θέσεων ΓΝ-Κέντρων Υγείας, ΠΕ∆Υ-Κέντρων Υγείας, ΠΕ∆Υ-Πολυδύναµων Περιφερειακών Ιατρείων, ΠΕ∆Υ-Περιφερειακών Ιατρείων της υπηρεσίας µας διότι εκ παραδροµής δεν προκηρύχθηκε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα,κάνω αγροτικό σε ενα άθλιο περιβαλλον με πολύ προβληματικό διευθυντή.λήγει η θητεία μου και ωστόσο αρνείται να μου δώσει την άδεια 15 ημερών,λόγω αναγκών.επίσης μου λέει οτι θα υπηρετησω κ 5μέρες αναρρωτική άδεια που είχα πάρει λόγω ασθένειας,παρα το γεγονος οτι σύμφωνα με το νομο του '14 οφειλεις να υπηρετησεις αναρρωτική 1 μήνα και άνω.Όταν του είπα οτι αν δε μου δώσει άδεια θα πρεπει να την πληρωθω απο την ΥΠΕ μου είπε οτι δε θα πάρω τίποτα γιατί δεν έχουν λεφτά.Αν παραιτηθω 1 μήνα πριν τη ληξη της θητείας μου υποθέτω οτι θα χάσω το δικαίωμα άδειας και όταν κάνω την υπόλοιπη θητεία μου σε άλλο αγροτικό θα πρεπει να υπηρετησω 1 μηνα?γνωρίζει κανεις κάτι για το θέμα?

2. Δεν προσμετρώνται στην υποχρέωση υπηρεσίαςυπαίθρου του ν.δ. 67/1968[...]

Οι αναρρωτικές άδειες, (χορήγηση ενός μήνα αναρ−ρωτικής άδειας και χορήγηση δύο μηνών αναρρωτικήςάδειας για τους πάσχοντες από δυσίατο νόσημα)

Ν.4316. ΦΕΚ Α 270/24-12-2014

Απο αυτό εσύ κατάλαβες οτι δεν υπηρετείται άδεια <1μηνός; Δε νομίζω.....

Την άδειά σου τη δικαιούσαι. Έκανες αιτηση αδείας ας πούμε; Και σου απαντήθηκε αρνητικά;

Αν δεν μπορείς να τη διεκδικήσεις επαρκώς, λυπάμαι αλλά δε νομίζω ότι μπορει να σε σώσει κανένας απο έναν υπολογιστή. Χωρίς παρεξήγηση....

Συνάδελφε καλό θα είναι να μην ειρωνεύεται τον απέναντι γιατί αφενός δεν τον γνωρίζεις κ αφεταιρου μπορεί να το βρεις μπροστά σου κ μετα πίστεψε με ,δε θα κανεις τον έξυπνο!Δεν ζήτησα απο κανένα "να με σωσει" όπως ειπες!!όσο για το νομο,μάλλον εσύ τον διαβάσεις καλυτερα απο το δικηγόρο μου απο οτι φαίνεται!!λυπάμαι που εκανα την ερώτηση ,απλα δεν περιμενα το συγκεκριμένο επίπεδο..λάθος μου κ δεν θα το επαναλαβω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να πάρεις και τον εισαγγελέα του Αρείου Πάγου αν θες. Ο ένας μήνας αναφέρεται σε συνδυασμό με τον ΔΥ κώδικα που ορίζει την άδεια. Όχι ότι δεν υπηρετείται.

Ανόητους είχαμε πάντα ανάμεσα στους γιατρούς. Απλά τελευταία έχουν γίνει και αυθάδεις.

Απο κει και πέρα, απειλές δεν ανέχομαι και ιδίως απο ανορθόγραφους.

Περαστικά....

Τροποποιήθηκε από ventisette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προκύρηξη 9-03-2015

Ανακοίνωση απόσυρσης ιατρείου 3 (pdf)

Σας γνωρίζουµε ότι από την αριθµ.Α2γ/ΓΠ οικ.17073/09-03-2015 Προκήρυξη κενών και κενούµενων θέσεων ΓΝ - Κέντρων Υγείας, ΠΕΔΥ - Κέντρων Υγείας, ΠΕΔΥ - Πολυδύναµων Περιφερειακών Ιατρείων, ΠΕΔΥ - Περιφερειακών Ιατρείων αποσύρονται τα παρακάτω:

α) η θέση µε κωδικό 941 Π.Ε.Δ.Υ. - Π.Ι. ΚΕΡΑΜΙΤΣΑΣ (του ΓΝ ΚΥ ΦΙΛΙΑΤΩΝ) αρµοδιότητας της 6η ΔΥΠε Ηπείρου, Ιονίων Νήσων, Δυτ. Ελλάδας & Πελοποννήσου του νοµού ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
β) η θέση µε κωδικό 2026 Π.Ε.Δ.Υ. - Κ.Υ. ΑΝΜ - ΠΥΛΟΥ (του ΓΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ οργανική µονάδα έδρας ΚΑΛΑΜΑΤΑ) αρµοδιότητας της 6η ΔΥΠε Ηπείρου, Ιονίων Νήσων, Δυτ. Ελλάδας & Πελοποννήσου του νοµού ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

λόγω ότι εκ παραδροµής προκηρύχθηκαν.

Οι ιατροί που έχουν ήδη καταθέσει αιτήσεις στις οποίες έχουν επιλέξει κάποιο από τα παραπάνω ιατρεία υποχρεούνται να καταθέσουν εκ νέου συµπληρωµατική αίτηση (χωρίς δικαιολογητικά) µε τις νέες προτιµήσεις τους. Σε αντίθετη περίπτωση δεν θα λαµβάνεται υπόψη η συγκεκριµένη επιλογή που αποσύρεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οποιος θελει δυνατες συγκινησεις να παει Λερο για αγροτικο

Θες να τα γράψεις πιο αναλυτικά στο "Λευκή και μαύρη βίβλος αγροτικών ιατρείων";

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οποιος θελει δυνατες συγκινησεις να παει Λερο για αγροτικο

Θες να τα γράψεις πιο αναλυτικά στο "Λευκή και μαύρη βίβλος αγροτικών ιατρείων";

το εχει ηδη κανει απο το Δεκεμβρη sunny. ειναι το τελευταιο ποστ του τοπικ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οποιος θελει δυνατες συγκινησεις να παει Λερο για αγροτικο

Θες να τα γράψεις πιο αναλυτικά στο "Λευκή και μαύρη βίβλος αγροτικών ιατρείων";

το εχει ηδη κανει απο το Δεκεμβρη sunny. ειναι το τελευταιο ποστ του τοπικ.

Ε ναι, το είδα αυτό, αλλά έλεγε γενικά για τα ΓΝ-ΚΥ Δωδεκανήσων. Αναρωτιόμουν αν έχει να προσθέσει κάτι συγκεκριμένο για τη Λέρο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Γνωρίζει κάποιος σε πόσο διάστημα βγαίνουν τα αποτελέσματα (προσωρινά και κυρίως τα οριστικα);

2.Σε πόσο χρονικό διάστημα απο την ανακοινωση των οριστικών αποτελεσμάτων μπορείς να ξεκινήσεις; Ισχύει ότι μπορείς να ξεκινήσεις χωρίς να σου έρθει το χαρτί στο σπίτι, έχοντας απλα το ΦΕΚ στα χέρια σου (κάτι τέτοιο έχω ακούσει);

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Τελειώνει η θητεία μου σε λίγο καιρό και η θέση για ειδικότητα αναμένεται να ανοίξει σε λιγότερο από ένα χρόνο από τη στιγμή της λήξης της.Μπορώ να δηλώσω νέο αγροτικό κάπου αλλού ή μόνο να πάρω παράταση στο τρέχον;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Τελειώνει η θητεία μου σε λίγο καιρό και η θέση για ειδικότητα αναμένεται να ανοίξει σε λιγότερο από ένα χρόνο από τη στιγμή της λήξης της.Μπορώ να δηλώσω νέο αγροτικό κάπου αλλού ή μόνο να πάρω παράταση στο τρέχον;

ενω εισαι σε παραταση αγροτικου εχεις δικαιωμα να δηλωσεις σε νεα προκηρυξη ΑΛΛΑ επειδη θα εισαι πλεον επι θητεια απαραιτητη προυποθεση ειναι να εχεις αναμονη για ειδικοτητα μεγαλυτερη του ετους.

υ.γ. ευχαριστω τον ventisette για τη διορθωση

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Τελειώνει η θητεία μου σε λίγο καιρό και η θέση για ειδικότητα αναμένεται να ανοίξει σε λιγότερο από ένα χρόνο από τη στιγμή της λήξης της.Μπορώ να δηλώσω νέο αγροτικό κάπου αλλού ή μόνο να πάρω παράταση στο τρέχον;

ενω εισαι σε παραταση αγροτικου εχεις δικαιωμα να δηλωσεις σε νεα προκηρυξη ΑΛΛΑ επειδη θα εισαι πλεον επι θητεια απαραιτητη προυποθεση ειναι να εχεις αναμονη για ειδικοτητα μεγαλύτερη του ετους.

fixed! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.