Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

Προφανώς κάνει μερικό κομμάτι ενιαίας ειδικότητας, οπότε δεν είναι τόσο σημαντικό το πότε θα πάρει πιστοποιητικό, αρκεί να το έχει για το επόμενο νοσοκομείο. Βεβαίωση προϋπηρεσίας για τον ΟΑΕΔ μόνο, χρονοεπίδομα...last year!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!Ξέρεις κάποιος να μου απαντήσει πόσο καιρό μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων της προκήρυξης σου έρχεται ο διορισμός στο σπίτι?Είδα ότι το έχει ρωτήσει κι άλλος πριν από μένα κ διάβασα και τα προηγούμενα posts αλλά δεν βρήκα ξεκάθαρη απάντηση..Επίσης ισχύει κάτι διαφορετικό για τα αγροτικά που είναι κενά από προηγούμενη προκήρυξη ή που έχει παραιτηθεί ο προηγούμενος?Θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσε κάποιος που γνωρίζει....Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα μήνα.

Για να διοριστείς θα πρέπει να είναι κενή η θέση, αυτό αναφέρεται στην προκήρυξη δίπλα σε κάθε προκηρυσσόμενη θέση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΡΠΑΘΟΣ...ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΟΛΑ ΤΑ Π.Ι ΚΑΙ ΤΟ Κ.Υ ΕΙΧΑΝ ΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ 5 ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ 4 ΥΠΟΧΡΕΟΙ 1 ΕΠΙ ΘΗΤΕΙΑ.Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

μπορει καποιος που εχει κανει αγροτικο επι θητεια να μου πει ποσο καιρο μετα τα οριστικα αποτελεσματα θα μου ερθει ο διοροσμος..για τους υποχρεους ειναι ενας μηνας αλλα για τους επι θητεια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Ερώτηση , στη διάρκεια του ενός μήνα της εκπαίδευσής τους στο νοσοκομείο ,οι αγροτικοί γιατροί είναι υποχρεωμένοι να κάνουν εφημερίες?? Και αν ναι , πόσες? Με τις διακομιδές τι ισχύει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν υπαρχουν νομοι που να τα οριζουν αυτα αν δεν απατωμαι.

Να αρνηθεις να κανεις πανω απο 7 εφημεριες γιατι τις παραπανω πιθανοτατα δε θα τις πληρωθεις ποτε (υπαρχει νομος που οριζει πλαφον = μεγιστο οριο χρηματων μηνιαια που καταβαλλονται για τις εφημεριες, και απο εκει προκυπτουν οι 7 εφημεριες).

Συνηθως αυτες τις 7 τις μοιραζεσαι με τους υπολοιπους,--> κανεις 1 Σαββατο 1 Κυριακη και 5 εργασιμες, μισες μισες ανοιχτες κλειστες...

Τις διακομιδες τις κανει συνηθως ο πιο νεος (δηλαδη στην προκειμενη περιπτωση εσυ), και πισω μενει ο παλιοτερος και εμπειροτερος να εξυπηρετησει την εφημερια...

Τροποποιήθηκε από komplexares
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ για την απάντηση και μάλιστα τόσο σύντομα συνάδελφε.

Όσα αναφέρεις τα γνωρίζω , απλά ήθελα να ξέρω αν ισχύουν και τον μήνα που κάνει ο γιατρός εκπαίδευση στο νοσοκομείο του νομού όπου έχει διοριστεί .

Δεν αναφέρομαι στο κέντρο υγείας όπου υπάγεται το αγροτικό ιατρείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε κοπελιά, δεν σε υποχρεώνει κανείς να κάνεις τίποτα, όσο είσαι εκπαιδεύομενη.

Τώρα, αν εσύ χωθείς μόνη σου από υπερβάλλοντα ζήλο δικό σου πρόβλημα.

Στον δικό μου μήνα έψαχναν άτομα να χώσουν για εφημερίες στην παθολογική (τώρα που δεν πληρώνονται πάνω από 7, κανείς δεν είναι μ@λ@κ@ς να κάνει παραπάνω), αλλά τον Ιούλη, καθώς για τον Ιούνη που είχα πάει εγώ είχαν ήδη βγάλει πρόγραμμα εφημεριών.

Γνωστό μου όμως σε επαρχιακό νοσοκομείο της ηπειρωτικής Ελλάδας τον έχωσαν άγρια στις εφημερίες με το καλημέρα.

Τις διακομιδές πρόσεξέ τες, μπορεί να θελήσουν να σου φορτώσουν κάποιο σοβαρό καρδιολογικό περιστατικό, με μένα αυτό συνέβη αλλά αρνήθην, ενώ φίλος διεκόμισε ΟΕΜ ως αγροτικός λίγων ημερών με κλάψα και απειλές απ΄την επιμελήτρια.

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!Μπορούμε να αρνηθούμε να κάνουμε εφημερία?Ακόμα κι αν αυτή είναι η 7η κι όχι κάποια παραπανίσια?

(μετα από αιφνίδια αλλαγή προγράμματος και μετακίνηση συναδέλφου στο νοσοκομείο στο οποίο υπάγεται το κ.υ. οπου ανήκουμε κι οι δυο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλημερα σε ολους!

Θελω να δηλωσω αγροτικο επι θητεια αλλα δεν εχει κανενα στην περιοχη μου!μηπως ξερετε εαν βγει συμπληρωματικη προκυρηξη πανω σε αυτη;;

Ρωταω για να μη δηλωσω οπου να ναι και αν αξιζει ετσι να περιμενω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα σε ολους!

Θελω να δηλωσω αγροτικο επι θητεια αλλα δεν εχει κανενα στην περιοχη μου!μηπως ξερετε εαν βγει συμπληρωματικη προκυρηξη πανω σε αυτη;;

Ρωταω για να μη δηλωσω οπου να ναι και αν αξιζει ετσι να περιμενω!

Παντα βγαινει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και δυο τελευταια πραγματακια!!για να παρω μερος σε αυτη που θα βγει μετα πρεπει να δηλωσω και σε αυτη;;

Τα χαρτια οτι εχω πανω απο ενα χρονο αναμονη τα ζηταω απο την νομαρχια ή απο το καθε νοσοκομειο ξεχωριστα;

Τροποποιήθηκε από nickal
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαρτια που να λενε οτι η αναμονη για διορισμο για ειδικοτητα ειναι πανω απο ενας χρονος χρειαζονται μονο για τους 'επι θητεια' ή και για τους 'υποχρεους'??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και δυο τελευταια πραγματακια!!για να παρω μερος σε αυτη που θα βγει μετα πρεπει να δηλωσω και σε αυτη;;

Τα χαρτια οτι εχω πανω απο ενα χρονο αναμονη τα ζηταω απο την νομαρχια ή απο το καθε νοσοκομειο ξεχωριστα;

Η κάθε προκήρυξη είναι αυτόνομη, δεν είναι ανάγκη να συμμετέχεις στην πρώτη για να λάβει μέρος και στη δεύτερη.

Ζητάς από τη διεύθυνση υγείας της περιφερειακής ενότητας (πρώην νομαρχία) βεβαίωση για τη θέση που κατέχεις στη λίστα αναμονής. Με τη βεβαίωση αυτή πηαγίνεις στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου και ζητάς βεβαίωση που να αναφέρει την πιθανή ημερομηνία έναρξης ειδίκευσης στο νοσοκομείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον, απο αυτα που γραφει η προκηρυξη δεν χρειαζεται τετοια βεβαιωση για τους υποχρεους.. Μηπως υπαρχει καποιος παλαιοτερος να με διορθωσει αν κανω λαθος...? Φευγω για εξωτερικο αυριο και θελω να ειμαι σιγουρος οτι δε χρειαζεται. Θα ειναι δυσκολο να την προσκομισω απο κει που θα μαι αν τελικα χρειαζεται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μονο για επι θητεια χρειαζονται

Ευχαριστω πολυ τασο για την απαντηση

Καλημερα

Τροποποιήθηκε από nickal
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας,

Μια ερωτηση

Εχω κανει αγονο αγροτικο,τελειωσε 3/2012.

Εχω δηλωσει ψυχιατρικη,οποτε δεν εκμεταλλευομαι διπλη δηλωση.

Αν αποφασισω να αλλαξω ειδικοτητα,πχ καρδιολογια..εχω ακομα δικαιωμα για δυο δηλωσεις ταυτοχρονα ; πχ παθολογια και καρδιολογια;

Ισχυει δηλαδη καποιος περιορισμος στο για ποσο καιρο εχει καποιος με αγονο δικαιωμα να κανει δυο δηλωσεις;Πρεπει οι δυο δηλωσεις να γινουν μονο κατα τη διαρκεια υπηρεσιας στο αγροτικο ιατρειο ή ισχυουν και μετα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.