Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

συγχαρητηρια στο υπουργειο υγειας που θεωρει πως το γεγονος οτι καποιοι πηρανε πτυχιο 10 μερες νωριτερα σε σχεση με καποιους χαζους τους δινει αυτοματα προβαδισμα στο διορισμο στο αγροτικο.συμφωνω απολυτα με αυτη την πρακτικη διοτι ο βαθμος πτυχιου ειναι οντως δευτερευων στοιχειο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι το κάνανε για να βγαίνουν πιο γρήγορα τα αποτελέσματα. Που να μετράς μόρια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωρίζει κανένας πότε να περιμένουμε περίπου τον διορισμό; και επίσης απ τη μέρα που θα βγει στη Διαύγεια πότε περίπου έρχεται το χαρτί στο σπίτι; και πόσο περιθώριο έχουμε να το παραλάβουμε από τη μέρα που ήρθε και πότε θα πρέπει να παρουσιαστούμε στο Νοσοκομείο;

Πήρα τηλ στο υπουργείο και δεν ξέρουν να μου πουν τις προθεσμίες. Αλλά πρέπει να προγραμματίσουμε λίγο τις κινήσεις μας. Να ξέρω αν θα πάω στο Νοσοκομείο πχ σε 2 βδομάδες ή σε 1,5 μήνα για να ψάξω να βρω διαμονή κτλ κτλ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήρα τηλ στο υπουργείο και δεν ξέρουν να μου πουν τις προθεσμίες.

Ε, ναι. Λες και είναι δουλειά τους :angry:

Γνωρίζει κανένας πότε να περιμένουμε περίπου τον διορισμό; και επίσης απ τη μέρα που θα βγει στη Διαύγεια πότε περίπου έρχεται το χαρτί στο σπίτι; και πόσο περιθώριο έχουμε να το παραλάβουμε από τη μέρα που ήρθε και πότε θα πρέπει να παρουσιαστούμε στο Νοσοκομείο;

Είχα γράψει παλιότερα αυτό:

Καλημέρα παιδιά!! Δεν μου έχει σταλεί ακόμα ο διορισμός απο την προκύρηξη Μαρτίου!! Να ανησυχήσω?

Ούτε σ'εμένα, μην ανησυχείς. Σε κάποιους μπορεί να κάνει και δύο εβδομάδες να φτάσει (μετά από την ανάρτηση στη Διαύγεια).

Αν βιάζεσαι να ξεκινήσεις/έχεις βαρεθεί να περιμένεις, μπορείς να εκτυπώσεις μόνη σου το pdf του διορισμού από τη Διαύγεια και μ' αυτό να παρουσιαστείς στο ανάλογο νοσοκομείο/Κ.Υ.

Αν δε βιάζεσαι, μπορείς να τηλεφωνείς στο ταχυδρομείο για να μάθεις αν ήρθε ο διορισμός. Μετά, έχεις 10 μέρες (νομίζω) για να πας να τον παραλάβεις.

Ακόμη, στο διορισμό γράφει:

Β. Οι παραπάνω ιατροί έχουν προθεσµία δέκα (10) ηµερολογιακών ηµερών από την ηµεροµηνία παραλαβής της παρούσας να παρουσιασθούν για την ορκωµοσία τους και ανάληψη υπηρεσίας στη αρµόδια υπηρεσία, όπου αναφέρεται στον παρακάτω πίνακα.

Οπότε, χοντρικά, έχεις 3-4 εβδομάδες ακόμη.

Καλή αρχή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την ίδια μέρα που δημοσιεύεται η απόφαση στο Διαύγεια έχεις βάσει νόμου το δικαίωμα να τυπώσεις την απόφαση και να διορισθείς με αυτήν (διάταξη του Υπουργείου Εσωτερικής Μεταρρύθμισης που δεν έχω πρόχειρη αλλά έχει κοινοποιηθεί σε όλες τις ΥΠΕ της χώρας).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα σας!

γνωριζει καποιος ποιος ειναι ο μισθος του αγροτικου που υπηρετει σε περιφερειακο ιατρειο και ποιος οταν ειναι σε αγονο αγροτικο?


και ποια ειναι τα υπερ του να παρεις αγονο αγροτικο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα γράφουμε όλα αναλυτικότατα στις προηγούμενες σελίδες όπως και στο νήμα οικονομικά αγροτικών (μισθολόγιο κτλ.)

Κάθισε και διάβασέ τα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση στο διαύγεια πως θα βρούμε την ανακοίνωση με τους διορισμούς; γτ κοίταξα και είναι μπερδεμένο το θέμα... θα μπορούσε κάποιος να μας βάλει το Λίνκ όταν βγει το αποτέλεσμα της τελευταίας προκήρυξης στο διαύγεια ; ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δες εδω για παραδειγμα σε μια προηγουμενη περιπτωση

 

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/66ΝΧ465ΦΥΟ-Σ3Ω

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έκανα αναζήτηση με τον αριθμό πρωτοκόλλου που είχαν δώσει στα οριστικά αποτελέσματα και δεν υπάρχει κάτι ... αν κάποιος συνάδελφος τις επόμενες μέρες το βρει θα ήμουν ευγνώμων αν προσθέσει  εδώ το Λίνκ. Ευχαριστώ ξένε για το παράδειγμα ^_^

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...στο διαύγεια πως θα βρούμε την ανακοίνωση με τους διορισμούς;

Με βάση το λινκ που παρέθεσε ο @ξενος, ψάχνεις με τα εξής κριτήρια:

Είδος ΛΟΙΠΕΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ
Θεματική κατηγορία ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ
Φορέας ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΕΩΝ
 
Το απευθείας λινκ της αναζήτησης είναι http://tinyurl.com/pvnuyl6. Μετά ψάχνεις σελίδα-σελίδα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sunny ευχαριστώ για το Λίνκ μεχρι ωρας δεν εχει βγει κατι... να ρωτησω κατι ακομα τα απαραίτητα εγγραφα για τον διορισμό πρςπει να τα  εχουμε ετοιμα οταν παμε για την ορκωμοσία ή θα τα βγαλουμε εκει; ευχαριστω και παλι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

την ορκωμοσια??εχασα τετοιο show οταν εκανα αγροτικο ρε φουστη μου?!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχαχαχχα ετσι γραφει σε προηγουμενη ανακοινωση απο το διαυγεια..... πχ απόσπασμα "Οι παραπάνω ιατροί έχουν προθεσµία δέκα (10) ηµερολογιακών ηµερών από την ηµεροµηνία  
παραλαβής της παρούσας να παρουσιασθούν για την ορκωµοσία τους και ανάληψη υπηρεσίας στη  
αρµόδια υπηρεσία σύµφωνα µε τον παρακάτω πίνακα.":D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sunny ευχαριστώ για το Λίνκ μεχρι ωρας δεν εχει βγει κατι... να ρωτησω κατι ακομα τα απαραίτητα εγγραφα για τον διορισμό πρςπει να τα  εχουμε ετοιμα οταν παμε για την ορκωμοσία ή θα τα βγαλουμε εκει; ευχαριστω και παλι

Στο διορισμό γράφει πού παρουσιάζεσαι. Εμείς στην 5η ΥΠΕ παρουσιαστήκαμε στο αντίστοιχο κέντρο υγείας. Διαφέρει ανά ΥΠΕ. Θα δεις πού θα είσαι.
Ας έχεις έτοιμα το αντίγραφο πτυχίου, μια φωτοτυπία της ταυτότητας, το διορισμό (εκτυπωμένο - αυτό που θα σου στείλουν με το ταχυδρομείο), την άδεια άσκησης από τη Νομαρχία. Νομίζω ότι θα χρειαστείς και την εγγραφή στον ιατρικό σύλλογο και στο ΤΣΑΥ. Θα σου πουν εκεί τι άλλο χρειάζεται.

την ορκωμοσια??εχασα τετοιο show οταν εκανα αγροτικο ρε φουστη μου?!!

Εμένα με έβαλαν να διαβάσω κάτι (4-5 γραμμές).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρεπει να γραφτω στον συλλογο που ανηκει το κυ που θα κανω το αγροτικο η εκει που μενω ;και επισης εχω ακουσει για γνωματευση απο παθολογο και ψυχίατρο καιγια ακτινογραφια ....αυτα θα τα φτιαξω στο νοσοκομείο υποδοχης;η τα εχω ετοιμα; ευχαριστω sunny  για την καθοδήγηση γτ παμε ολιγον τι στα τυφλα:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

 

πρεπει να γραφτω στον συλλογο που ανηκει το κυ που θα κανω το αγροτικο η εκει που μενω ;και επισης εχω ακουσει για γνωματευση απο παθολογο και ψυχίατρο καιγια ακτινογραφια ....αυτα θα τα φτιαξω στο νοσοκομείο υποδοχης;η τα εχω ετοιμα; ευχαριστω sunny  για την καθοδήγηση γτ παμε ολιγον τι στα τυφλα:)

Παλιότερα έπρεπε να είσαι γραμμένος στο σύλλογο του νομού που δουλεύεις. Έχει αλλάξει αυτό και αρκεί να είσαι γραμμένος σε οποιοδήποτε ΙΣ. Μόλις βρω το ΦΕΚ θα το αναρτήσω.

Κάθε ΥΠΕ ζητάει διαφορετικές ιατρικές γνωματεύσεις. Ρώτα για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων. Παθολόγο και ψυχίατρο ζητάνε όλες. Να τα έχεις έτοιμα μαζί σου στην ορκωμοσία γιατί χωρίς αυτά δε θα ορκιστείς.

Το ιδανικό είναι να πάρεις τηλ. ή να περάσεις από την ΥΠΕ στην οποία τοποθετήθηκες και να τους πεις να σου δώσουν εγγράφως ότι χρειάζεσαι για την ορκωμοσία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νοσοκομεία - ΚΥ 1ης ΥΠΕ         http://www.1dype.gov.gr/?page_id=70

Νοσοκομεία - ΚΥ 2ης ΥΠΕ         http://www.2dype.gr/2010-12-09-08-44-18/2011-02-21-12-14-07

Νοσοκομεία - ΚΥ 3ης ΥΠΕ         http://www.3ype.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=92&Itemid=584&lang=en

Νοσοκομεία - ΚΥ 4ης ΥΠΕ         http://www.4ype.gr/index.php/contact/contacts-hospitals

Νοσοκομεία - ΚΥ 5ης ΥΠΕ         http://www.dypethessaly.gr/hospitals.asp

Νοσοκομεία - ΚΥ 6ης ΥΠΕ         http://www.dypede.gr/index.asp?a_id=339

Νοσοκομεία - ΚΥ 7ης ΥΠΕ        http://www.hc-crete.gr/MonadesYgeias/home/nosokomeia

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

την ορκωμοσια??εχασα τετοιο show οταν εκανα αγροτικο ρε φουστη μου?!!

Ω, ναι, τυπικά ορκίστηκες, άλλο που μπορεί να μην το κατάλαβες εκείνη τη στιγμή...:):)

Σ' εμένα πάντως, ο Διοικητής κάλεσε μια γραμματέα για μάρτυρα, με έβαλε να ακουμπήσω το χέρι στο Ευαγγέλιο και να επαναλάβω μια παράγραφο που μου διάβασε, την οποία δεν θυμάμαι πια. 

Από Όρκους αιώνιας πίστης στο Σύνταγμα και στους νόμους της χώρας έχουμε δώσει οι Έλληνες ένα σωρό...:P

 

Τροποποιήθηκε από sjjggst
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.