Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

Εμένα πάντως από εκείνη την περίφημη ορκωμοσία το μόνο που έμεινε και βασανίζει ακόμη τις νύχτες μου σαν εφιάλτης, είναι η φράση του Διοικητή (καΚή του ώρα όπου κι αν είναι :angry:) "Αν δεν έχεις τις βεβαιώσεις από ψυχίατρο και παθολόγο θα ορκιστείς σε κανα 10ήμερο" και το ατελείωτο τρέξιμο 3 παρά τέταρτο το μεσημέρι μπας και βρεθεί κανείς να δώσει τα χαρτιά να τελειώνουμε. Κατά τα άλλα, την ώρα της ορκωμοσίας (4μιση το απόγευμα!!!) είχα χυθεί στον παρακείμενο καναπέ και ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα από την εξάντληση. 

Παρόλα αυτά, ως γνήσιο "φυτό" που τιμάει τη γλάστρα του, θυμάμαι ακριβώς τον όρκο εκείνης της ημέρας...

"Ορκίζοµαι να φυλάττω πίστη στην πατρίδα, υπακοή στο Σύνταγµα και τους νόµους και να εκπληρώνω τιµίως και ευσυνειδήτως τα καθήκοντα µου»

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως από εκείνη την περίφημη ορκωμοσία το μόνο που έμεινε και βασανίζει ακόμη τις νύχτες μου σαν εφιάλτης, είναι η φράση του Διοικητή (καΚή του ώρα όπου κι αν είναι :angry:) "Αν δεν έχεις τις βεβαιώσεις από ψυχίατρο και παθολόγο θα ορκιστείς σε κανα 10ήμερο" και το ατελείωτο τρέξιμο 3 παρά τέταρτο το μεσημέρι μπας και βρεθεί κανείς να δώσει τα χαρτιά να τελειώνουμε. Κατά τα άλλα, την ώρα της ορκωμοσίας (4μιση το απόγευμα!!!) είχα χυθεί στον παρακείμενο καναπέ και ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα από την εξάντληση. 

Παρόλα αυτά, ως γνήσιο "φυτό" που τιμάει τη γλάστρα του, θυμάμαι ακριβώς τον όρκο εκείνης της ημέρας...

"Ορκίζοµαι να φυλάττω πίστη στην πατρίδα, υπακοή στο Σύνταγµα και τους νόµους και να εκπληρώνω τιµίως και ευσυνειδήτως τα καθήκοντα µου»

εγω σαν επικουρικος παντως πηρα γνωματευση απο ψυχιατρο και παθολογο απο το νοσοκομειο που διοριστηκα, την ιδια μερα μαλιστα.

ο ορκος που εδωσες πολιτικος ή θρησκευτικος???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάντως από εκείνη την περίφημη ορκωμοσία το μόνο που έμεινε και βασανίζει ακόμη τις νύχτες μου σαν εφιάλτης, είναι η φράση του Διοικητή (καΚή του ώρα όπου κι αν είναι :angry:) "Αν δεν έχεις τις βεβαιώσεις από ψυχίατρο και παθολόγο θα ορκιστείς σε κανα 10ήμερο" και το ατελείωτο τρέξιμο 3 παρά τέταρτο το μεσημέρι μπας και βρεθεί κανείς να δώσει τα χαρτιά να τελειώνουμε. Κατά τα άλλα, την ώρα της ορκωμοσίας (4μιση το απόγευμα!!!) είχα χυθεί στον παρακείμενο καναπέ και ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα από την εξάντληση. 

Παρόλα αυτά, ως γνήσιο "φυτό" που τιμάει τη γλάστρα του, θυμάμαι ακριβώς τον όρκο εκείνης της ημέρας...

"Ορκίζοµαι να φυλάττω πίστη στην πατρίδα, υπακοή στο Σύνταγµα και τους νόµους και να εκπληρώνω τιµίως και ευσυνειδήτως τα καθήκοντα µου»

εγω σαν επικουρικος παντως πηρα γνωματευση απο ψυχιατρο και παθολογο απο το νοσοκομειο που διοριστηκα, την ιδια μερα μαλιστα.

ο ορκος που εδωσες πολιτικος ή θρησκευτικος???

Έχει να κάνει με το διοικητή της ΥΠΕ και πόσο "δυσκοίλιος" είναι :) 

Πολιτικό όρκο έδωσα. Αντί για το "Ορκίζομαι" είπα "Δηλώνω στην τιμή και την συνείδησή μου". 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρεπει να γραφτω στον συλλογο που ανηκει το κυ που θα κανω το αγροτικο η εκει που μενω ;και επισης εχω ακουσει για γνωματευση απο παθολογο και ψυχίατρο καιγια ακτινογραφια ....αυτα θα τα φτιαξω στο νοσοκομείο υποδοχης;η τα εχω ετοιμα; ευχαριστω sunny  για την καθοδήγηση γτ παμε ολιγον τι στα τυφλα:)

Ακτινογραφία (μάλλον) δε χρειάζεται. Όταν κάνεις το μήνα στο νοσοκομείο, θα ζητήσεις από κάποιον επιμελητή της παθολογικής και της ψυχιατρικής να σου δώσει τη αντίστοιχη βεβαίωση.
Επειδή στο νοσοκομείο όπου ήμουν δεν υπάρχει ψυχίατρος, μου είπαν ότι μπορούσα είτε να πάω σε ιδιώτη είτε να περιμένω την κινητή ψυχιατρική μονάδα που έρχεται στο ΚΥ μια φορά το μήνα. Επέλεξα το δεύτερο.

 

πρεπει να γραφτω στον συλλογο που ανηκει το κυ που θα κανω το αγροτικο η εκει που μενω ;και επισης εχω ακουσει για γνωματευση απο παθολογο και ψυχίατρο καιγια ακτινογραφια ....αυτα θα τα φτιαξω στο νοσοκομείο υποδοχης;η τα εχω ετοιμα; ευχαριστω sunny  για την καθοδήγηση γτ παμε ολιγον τι στα τυφλα:)

Παλιότερα έπρεπε να είσαι γραμμένος στο σύλλογο του νομού που δουλεύεις. Έχει αλλάξει αυτό και αρκεί να είσαι γραμμένος σε οποιοδήποτε ΙΣ. Μόλις βρω το ΦΕΚ θα το αναρτήσω.

Έχω την εντύπωση ότι και τώρα θα πρέπει να γραφτείς στο σύλλογο του νομού όπου θα κάνεις το αγροτικό. Τουλάχιστον αυτό ισχύει εδώ που είμαι.

 

Κάθε ΥΠΕ ζητάει διαφορετικές ιατρικές γνωματεύσεις. Ρώτα για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων. Παθολόγο και ψυχίατρο ζητάνε όλες. Να τα έχεις έτοιμα μαζί σου στην ορκωμοσία γιατί χωρίς αυτά δε θα ορκιστείς.

Εγώ τα πήγα σχεδόν μήνα αργότερα ^_^

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρεπει να γραφτω στον συλλογο που ανηκει το κυ που θα κανω το αγροτικο η εκει που μενω ;και επισης εχω ακουσει για γνωματευση απο παθολογο και ψυχίατρο καιγια ακτινογραφια ....αυτα θα τα φτιαξω στο νοσοκομείο υποδοχης;η τα εχω ετοιμα; ευχαριστω sunny  για την καθοδήγηση γτ παμε ολιγον τι στα τυφλα:)

Ακτινογραφία (μάλλον) δε χρειάζεται. Όταν κάνεις το μήνα στο νοσοκομείο, θα ζητήσεις από κάποιον επιμελητή της παθολογικής και της ψυχιατρικής να σου δώσει τη αντίστοιχη βεβαίωση.
Επειδή στο νοσοκομείο όπου ήμουν δεν υπάρχει ψυχίατρος, μου είπαν ότι μπορούσα είτε να πάω σε ιδιώτη είτε να περιμένω την κινητή ψυχιατρική μονάδα που έρχεται στο ΚΥ μια φορά το μήνα. Επέλεξα το δεύτερο.

 

πρεπει να γραφτω στον συλλογο που ανηκει το κυ που θα κανω το αγροτικο η εκει που μενω ;και επισης εχω ακουσει για γνωματευση απο παθολογο και ψυχίατρο καιγια ακτινογραφια ....αυτα θα τα φτιαξω στο νοσοκομείο υποδοχης;η τα εχω ετοιμα; ευχαριστω sunny  για την καθοδήγηση γτ παμε ολιγον τι στα τυφλα:)

Παλιότερα έπρεπε να είσαι γραμμένος στο σύλλογο του νομού που δουλεύεις. Έχει αλλάξει αυτό και αρκεί να είσαι γραμμένος σε οποιοδήποτε ΙΣ. Μόλις βρω το ΦΕΚ θα το αναρτήσω.

Έχω την εντύπωση ότι και τώρα θα πρέπει να γραφτείς στο σύλλογο του νομού όπου θα κάνεις το αγροτικό. Τουλάχιστον αυτό ισχύει εδώ που είμαι.

 

Κάθε ΥΠΕ ζητάει διαφορετικές ιατρικές γνωματεύσεις. Ρώτα για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων. Παθολόγο και ψυχίατρο ζητάνε όλες. Να τα έχεις έτοιμα μαζί σου στην ορκωμοσία γιατί χωρίς αυτά δε θα ορκιστείς.

Εγώ τα πήγα σχεδόν μήνα αργότερα ^_^

Τα νεύρα μου από την αϋπνία δεν είναι πολύ καλά. Μην ξεχνάς πως ξέρω που κατοικοεδρεύεις embluesbrother και οι ρομά της περιοχής μου χρωστάνε κάτι χάρες :P 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα νεύρα μου από την αϋπνία δεν είναι πολύ καλά. Μην ξεχνάς πως ξέρω που κατοικοεδρεύεις embluesbrother και οι ρομά της περιοχής μου χρωστάνε κάτι χάρες :P 

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επόμενη προκήρυξη ποτε θα βγει περιπου?ξερουμε κατι?

Λογικά, κάπου το Δεκέμβρη. Σε λίγες μέρες θα βγει η πρόσκληση ενδιαφέροντος (με τις κενές θέσεις, για τους επί θητεία) και μετά η νέα προκήρυξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρεπει να γραφτω στον συλλογο που ανηκει το κυ που θα κανω το αγροτικο η εκει που μενω ;και επισης εχω ακουσει για γνωματευση απο παθολογο και ψυχίατρο καιγια ακτινογραφια ....αυτα θα τα φτιαξω στο νοσοκομείο υποδοχης;η τα εχω ετοιμα; ευχαριστω sunny  για την καθοδήγηση γτ παμε ολιγον τι στα τυφλα:)

Ακτινογραφία (μάλλον) δε χρειάζεται. Όταν κάνεις το μήνα στο νοσοκομείο, θα ζητήσεις από κάποιον επιμελητή της παθολογικής και της ψυχιατρικής να σου δώσει τη αντίστοιχη βεβαίωση.
Επειδή στο νοσοκομείο όπου ήμουν δεν υπάρχει ψυχίατρος, μου είπαν ότι μπορούσα είτε να πάω σε ιδιώτη είτε να περιμένω την κινητή ψυχιατρική μονάδα που έρχεται στο ΚΥ μια φορά το μήνα. Επέλεξα το δεύτερο.

 

πρεπει να γραφτω στον συλλογο που ανηκει το κυ που θα κανω το αγροτικο η εκει που μενω ;και επισης εχω ακουσει για γνωματευση απο παθολογο και ψυχίατρο καιγια ακτινογραφια ....αυτα θα τα φτιαξω στο νοσοκομείο υποδοχης;η τα εχω ετοιμα; ευχαριστω sunny  για την καθοδήγηση γτ παμε ολιγον τι στα τυφλα:)

Παλιότερα έπρεπε να είσαι γραμμένος στο σύλλογο του νομού που δουλεύεις. Έχει αλλάξει αυτό και αρκεί να είσαι γραμμένος σε οποιοδήποτε ΙΣ. Μόλις βρω το ΦΕΚ θα το αναρτήσω.

Έχω την εντύπωση ότι και τώρα θα πρέπει να γραφτείς στο σύλλογο του νομού όπου θα κάνεις το αγροτικό. Τουλάχιστον αυτό ισχύει εδώ που είμαι.

 

Κάθε ΥΠΕ ζητάει διαφορετικές ιατρικές γνωματεύσεις. Ρώτα για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων. Παθολόγο και ψυχίατρο ζητάνε όλες. Να τα έχεις έτοιμα μαζί σου στην ορκωμοσία γιατί χωρίς αυτά δε θα ορκιστείς.

Εγώ τα πήγα σχεδόν μήνα αργότερα ^_^

Γεια σας!!

Λοιπόν οσον αφορά την ορκωμοσία για το αγροτικό, εγώ μάλλον ορκίστηκα στα όνειρά τους, τίποτα δεν με έβαλαν να πω ή να κάνω :P

Όσον αφορά στα χαρτιά γιατρών, εμένα μου τα έδωσαν στο νοσοκομείο που έκανα τον μήνα της άσκησης, η παθολόγος την ημέρα της πρόσληψής μου κ ο ψυχιάτρος τον πέτυχα 3 μέρες μετά.

Όσον αφορά τα χαρτιά ΙΣ κ ΤΣΑΥ, γράφτηκα και στα δύο στον τόπο που ανήκει το ΚΥ., παρόλο που είχα γραφτεί αρχικά στην Αθήνα, από όσο ξέρω υποχρεούσαι να εγγραφείς στον ΙΣ της περιοχής που ανήκεις εργασιακά. Και αυτά τα χαρτιά τους τα έφερα μισό μήνα μετά γιατί καλοκαιριάτικα που ξεκίνησα καταλαβαίνετε ότι τη μία εβδομάδα η μία υπηρεσία ήταν κλειστή και την επόμενη ήταν η άλλη, εναλλάξ ;)

Μην αγχώνεστε για τα χαρτιά παιδιά, για την μισθοδοσία να καρτεράτε..Όσα χαρτιά και να τους φέρετε, αν δεν πάνε σωστά στη μισθοδοσία, δεν θα πληρωθείτε.

Παθών ομιλεί, έχω να πληρωθώ 1,5 μήνα γιατί η ΥΠΕ έχασε τα χαρτιά μου!
Τηλέφωνα λοιπόν και υπομονή συμβουλευω όσον αφορά τις υπηρεσίες.

Καλή θητεία στους καινούργιους :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδιά!
Ξέρω ότι χιλιοειπωθεί αυτό που θα ρωτήσω αλλά πραγματικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη και φυσικά τα 500 τηλέφωνα που υπάρχουν για τα αγροτικά στο υπουργείο είναι διακοσμητικά.
Τα οριστικά αποτελέσματα βγήκαν 18\09\2015. Πότε θα περιμένουμε στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ τους διορισμούς? Πόσες μέρες μετά έρχεται  το χαρτί σπίτι? Είναι δυνατόν να μπορείς να ξεκινήσεις δουλειά νωρίτερα αν εκτυπώσεις τον διορισμό ενώ αν περιμένεις να ξεκινήσεις τόσες μέρες αργότερα δε θα υπάρχει πρόβλημα? Θα υπάρχει κάποιο θέμα αν εκμεταλλευτείς όλες τις καθυστερήσεις σε περίπτωση που θες να παρατείνεις το διάστημα μέχρι την έναρξη του αγροτικού? Το λέω γιατί η θέση μου θεωρητικά έχει ανοίξει απο αρχές Οκτώβρη αλλά θα ήθελα να το καθυστερήσω όσο γίνεται. Και κάτι τελευταίο: πληρωνόμαστε τον μήνα που θα κάνουμε την εκπαίδευση? Γιατί θα πρέπει κάποιοι από εμάς να πληρώνουμε ξενοδοχείο τον μήνα της εκπαίδευσης φαντάζομαι. Εκτός αν προβλέπεται κάτι άλλο? Γνωρίζετε?
Υπερευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τον καθε μηνα τον πληρωνεσαι ειτε κανεις εκπαιδευση ειτε οχι

δεν εχεις θεμα εαν εκμεταλλευτεις νομιμα ολες τις καθυστερησεις σε περιπτωση που θες να παρατεινεις το διαστημα μεχρι την εναρξη του αγροτικου πλην του οτι θα καθυστερησεις και να πληρωθεις αντιστοιχα

ναι ειναι δυνατον

δεν ξερω,φανταζομαι απο μερα σε μερα

ισχυει οτι εγραψα μολις πιο πανω

σου απαντω οπως ισως διαπιστωνεις ξεκινωντας απο κατω προς τα πανω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τον καθε μηνα τον πληρωνεσαι ειτε κανεις εκπαιδευση ειτε οχι

δεν εχεις θεμα εαν εκμεταλλευτεις νομιμα ολες τις καθυστερησεις σε περιπτωση που θες να παρατεινεις το διαστημα μεχρι την εναρξη του αγροτικου πλην του οτι θα καθυστερησεις και να πληρωθεις αντιστοιχα

ναι ειναι δυνατον

δεν ξερω,φανταζομαι απο μερα σε μερα

ισχυει οτι εγραψα μολις πιο πανω

σου απαντω οπως ισως διαπιστωνεις ξεκινωντας απο κατω προς τα πανω

Μάλιστα, σ'ευχαριστώ πολύ! Ξέρεις πόσες περίπου ημέρες περνούν από τη στιγμή ανάρτησης διορισμού στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ μέχρι τη στιγμή που έρχεται το χαρτί σπίτι? Μετά ξέρω ότι έχεις περιθώριο 10 μέρες να παρουσιαστείς.. Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα,

ξερει καποιος αν μπορουμε να αρνηθουμε εφημεριες σε νοσοκομειο; αν ναι με ποιον τροπο;

ευχαριστω εκ των προτερων

@pik εμενα ειχε κανει 15 μερες απ τη διαυγεια

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά πέρασα από το υπουργείο σήμερα για να ρωτήσω πότε περίπου προβλέπεται να αναρτηθούν οι διορισμοί για τα αγροτικά στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ και μου είπαν ότι από αυτούς έχουν φύγει και λογικά σε περίπου μία βδομάδα θα τα αναρτήσουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα,

ξερει καποιος αν μπορουμε να αρνηθουμε εφημεριες σε νοσοκομειο; αν ναι με ποιον τροπο;

ευχαριστω εκ των προτερων

Αυτό είναι σοβαρό θέμα κι σχεδόν κανείς δεν το σκέφτεται όταν δηλώνει αγροτικό !

ΌΛΑ, μα ΌΛΑ τα επαρχιακά νοσοκομεία έχουν μεγάλες ελλείψεις. Σε βαθμό που τραβάνε Ειδικούς Γ.Ι να κάνουν εφημερίες στα νοσοκομεία, έχεις την εντύπωση πως θα ξεφύγεις εσύ απ΄το νοσοκομείο ;

Η μοναδική λύση είναι η hardcore, μικρό νησάκι, από εκεί κανείς δεν σε κουνάει, αλλά η απομόνωση-απομόνωση, δεν μπορείς να πιεις τον καφέ σου στον πολιτισμό !

Πάντως, κι να τους το αρνηθείς, σου τραβάνε μια απόσπαση κι δεν μπορείς να κάνεις κάτι, οι Γ.Ι που τον πίνουν αυτή την στιγμή στα νοσοκομεία (δεν χάνουν μόνο την σένια τους, αλλά κι την πελατεία τους), έκαναν μέχρι κι εξώδικα κι έφτασαν μέχρι κι σε Εισαγγελέα για να ακυρώσουν τις αποσπάσεις, αλλά δεν μπόρεσαν να επιτύχουν κάτι.

Υπόψιν ότι ως αγροτικός θεωρείσαι Δημόσιος Υπάλληλος κι υπόκεισαι στο γνωστό "τις ανάγκες της Υπηρεσίας".

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα,

ξερει καποιος αν μπορουμε να αρνηθουμε εφημεριες σε νοσοκομειο; αν ναι με ποιον τροπο;

ευχαριστω εκ των προτερων

Αυτό είναι σοβαρό θέμα κι σχεδόν κανείς δεν το σκέφτεται όταν δηλώνει αγροτικό !

ΌΛΑ, μα ΌΛΑ τα επαρχιακά νοσοκομεία έχουν μεγάλες ελλείψεις. Σε βαθμό που τραβάνε Ειδικούς Γ.Ι να κάνουν εφημερίες στα νοσοκομεία, έχεις την εντύπωση πως θα ξεφύγεις εσύ απ΄το νοσοκομείο ;

Η μοναδική λύση είναι η hardcore, μικρό νησάκι, από εκεί κανείς δεν σε κουνάει, αλλά η απομόνωση-απομόνωση, δεν μπορείς να πιεις τον καφέ σου στον πολιτισμό !

Πάντως, κι να τους το αρνηθείς, σου τραβάνε μια απόσπαση κι δεν μπορείς να κάνεις κάτι, οι Γ.Ι που τον πίνουν αυτή την στιγμή στα νοσοκομεία (δεν χάνουν μόνο την σένια τους, αλλά κι την πελατεία τους), έκαναν μέχρι κι εξώδικα κι έφτασαν μέχρι κι σε Εισαγγελέα για να ακυρώσουν τις αποσπάσεις, αλλά δεν μπόρεσαν να επιτύχουν κάτι.

Υπόψιν ότι ως αγροτικός θεωρείσαι Δημόσιος Υπάλληλος κι υπόκεισαι στο γνωστό "τις ανάγκες της Υπηρεσίας".

Oι εφημερίες βγαίνουν ήδη δύσκολα,οπότε η απόσπαση φαντάζομαι δεν θα είναι τόσο εύκολη. Αν αποφασισω να αρνηθώ το κάνω εγγράφως και πρέπει να βάλω και αιτιολογία;

Τροποποιήθηκε από xristis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι καλο θα ηταν να το κανεις εγγραφως αμα αρνηθεις τελικα,αλλα να ξερεις οτι εαν με αποφαση διοικητη αποφασιστει να αποσπαστεις στο νοσοκομειο για εφημεριες,δυσκολο το βλεπω να μεινεις στο κεντρο υγειας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα συνάδελφοι.

Είμαι νέος γιατρός, υπόχρεος υπηρεσίας υπαίθρου. Χθες βγήκε πρόσκληση ενδιαφέροντος και θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει σε ένα ερώτημα. Εάν δηλώσω τώρα συμμετοχή και δεν με πάρουν, θα έχω τη δυνατότατο να λάβω μέρος στην ερχόμενη προκήρυξη? Θα προλάβω? Και η επόμενη προκήρυξη πότε πιστεύετε ότι θα βγει? 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα

οι προκηρυξεις τωρα βγαινουνε περιπου καθε 2,5 μηνες 

τη δυνατοτητα να λαβεις μερος στην επομενη προκηρυξη θα την εχεις εαν δεν σε παρουνε στην τωρινη,γιατι να μην την ειχες?

δεν πολυκαταλαβαινω τι εννοεις οταν λες αν θα προλαβεις

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρωτάω επειδή δεν γνωρίζω τις διαδικασίες. Δηλαδή δηλώνω συμμετοχή στη πρόσκληση ενδιαφέροντος, βγαίνουν τα αποτελέσματα και μετά βγαίνει η προκήρυξη ?? Ο φόβος μου είναι να βγει η προκήρυξη πριν των αποτελεσματων της πρόσκληση ενδιαφέροντος και μου πουν "κύριε, δεν έχετε τώρα δικαίωμα συμμετοχής στην προκήρυξηγιατί εκκρεμεί το αποτέλεσμα της προηγούμενης δήλωσής σας. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα..γνωριζει καποιο εαν τα αποτελεσματα του 7 εχουν βγει στην διαυγεια;;

Ναι βγηκαν σημερα

ευχαριστω εαν μπορεις στειλε μου το λινκ γιατι δεν το βρισκω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα..γνωριζει καποιο εαν τα αποτελεσματα του 7 εχουν βγει στην διαυγεια;;

Ναι βγηκαν σημερα

ευχαριστω εαν μπορεις στειλε μου το λινκ γιατι δεν το βρισκω

τα αποτελεσματα ψαχνεις ή τους διορισμους?

οι διορισμοι ειναι εδω https://diavgeia.gov.gr/decision/view/Ω4ΧΣ465ΦΥΟ-ΓΤΩ

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/77ΣΨ465ΦΥΟ-4ΘΒ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρωτάω επειδή δεν γνωρίζω τις διαδικασίες. Δηλαδή δηλώνω συμμετοχή στη πρόσκληση ενδιαφέροντος, βγαίνουν τα αποτελέσματα και μετά βγαίνει η προκήρυξη ?? Ο φόβος μου είναι να βγει η προκήρυξη πριν των αποτελεσματων της πρόσκληση ενδιαφέροντος και μου πουν "κύριε, δεν έχετε τώρα δικαίωμα συμμετοχής στην προκήρυξηγιατί εκκρεμεί το αποτέλεσμα της προηγούμενης δήλωσής σας. 

πρωτα βγαινουν τα οριστικα αποτελεσματα της προηγουμενης προκυρηξης και μετα η νεα. κανενα κωλυμα δεν θα εχεις.

να ξερεις οτι στην προσκληση ενδιαφεροντος προηγουνται για την καταληψη της θεσης οι επι θητεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.