Jump to content

Στρατιωτική Θητεία και Ιατροί


Sovereign

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδιά.Ξέρει κανείς που να μπήκε στην τελευταία ΕΣΣΟ στην Άρτα τι καθεστώς ισχύει με τα κινητά τηλέφωνα? Τα επιτρέπουν αυτά με κάμερα ή πρέπει να ανασύρω καμιά παντόφλα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν είναι να το πας για service δεν θα σου συνιστούσα το ΚΕ.ΥΓ.

Όλα επιτρέπονται, ακόμα και αυτά με κάμερες. Ο μόνος που μπορεί να πάει κόντρα σε αυτό θα είναι ο mister FOTO που θα χάνει χρήματα. Ζει αυτός;

Τροποποιήθηκε από tasostheodoridis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο mister foto ζει και βασιλεύει!Σίγουρα επιτρέπονται τα κινητά γιατί είχα ακούσει ότι τα είχαν απαγορεύσει ένα φεγγάρι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσα δεν είχαν φλας είχαν απαγορευτεί όταν είχε φεγγάρι πράγματι γιατί δεν έβγαζε καλές φωτογραφίες. :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας!Μου ήρθε το χαρτί κατάταξης και αναγράφει ότι πρέπει να παρουσιαστώ στο Κέντρο εκπαίδευσης πεζικού στο Μεσολόγγι...Εν τω μεταξύ έχω καταθέσει στην στρατονομία το πτυχίο μου...Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αυτό και να παρουσιαστώ στο ΚΕΥΓ Άρτας και αν ναι με ποιον τρόπο;Αν πάλι όχι,ξέρετε τι παίζει στο ΚΕΠ Μεσολογγίου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας!Μου ήρθε το χαρτί κατάταξης και αναγράφει ότι πρέπει να παρουσιαστώ στο Κέντρο εκπαίδευσης πεζικού στο Μεσολόγγι...Εν τω μεταξύ έχω καταθέσει στην στρατονομία το πτυχίο μου...Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αυτό και να παρουσιαστώ στο ΚΕΥΓ Άρτας και αν ναι με ποιον τρόπο;Αν πάλι όχι,ξέρετε τι παίζει στο ΚΕΠ Μεσολογγίου;

θα περάσεις μια μέρα από τη στρατολογία και θα τους το πεις και θα παρουσιαστείς Άρτα.μη κάνεις το λάθος και το αφήσεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας!Μου ήρθε το χαρτί κατάταξης και αναγράφει ότι πρέπει να παρουσιαστώ στο Κέντρο εκπαίδευσης πεζικού στο Μεσολόγγι...Εν τω μεταξύ έχω καταθέσει στην στρατονομία το πτυχίο μου...Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αυτό και να παρουσιαστώ στο ΚΕΥΓ Άρτας και αν ναι με ποιον τρόπο;Αν πάλι όχι,ξέρετε τι παίζει στο ΚΕΠ Μεσολογγίου;
huh.gif
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα παιδιά.Ξέρει κανείς που να μπήκε στην τελευταία ΕΣΣΟ στην Άρτα τι καθεστώς ισχύει με τα κινητά τηλέφωνα? Τα επιτρέπουν αυτά με κάμερα ή πρέπει να ανασύρω καμιά παντόφλα?

emarup πάρε μαζι σου και τα δύο. Τη πρώτη μέρα όταν θα κάνουν ότι ψάχνουν τα πράγματα σου δείξε τους το παλιό κινητό. Όταν περάσεις τον "έλεγχο" (της πλάκας) ξέθαψε το καινούριο με τη κάμερα. Θα σου έλεγα όμως να είσαι πολύ διακριτικός...μη δίνεις στόχο. Επίσης, φρόντισε να μη σε δει ο παπαρας ο φωτογράφος διότι στεγνά δίνει κόσμο (το κινητό με κάμερα του χαλάει τη πιάτσα βλέπεις και παίζονται πολλά φράγκα όπως θα διαπιστώσεις...).

Καλή θητεία και μην αγχώνεσαι για τίποτα.

Φιλικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι....

Άκουσα πως είναι λοχαγός 1ου λόχου ο Σταυρόπουλος.

Είναι ο στρουμπουλός από τα Γιάννενα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας!Μου ήρθε το χαρτί κατάταξης και αναγράφει ότι πρέπει να παρουσιαστώ στο Κέντρο εκπαίδευσης πεζικού στο Μεσολόγγι...Εν τω μεταξύ έχω καταθέσει στην στρατονομία το πτυχίο μου...Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αυτό και να παρουσιαστώ στο ΚΕΥΓ Άρτας και αν ναι με ποιον τρόπο;Αν πάλι όχι,ξέρετε τι παίζει στο ΚΕΠ Μεσολογγίου;

θα περάσεις μια μέρα από τη στρατολογία και θα τους το πεις και θα παρουσιαστείς Άρτα.μη κάνεις το λάθος και το αφήσεις!

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!Θα δοκιμάσω να τους κάνω μια επίσκεψη στη στρατολογία και έχει ο Θεός...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Να ενημερώσω ο VAG πάει ΚΕΥΓ τελικά

Για τους νέους: πάρτε ένα μικρο φακό για τα βράδια και ένα πολύμπριζο να φορτίζετε τα κινητά σας - ο θάλαμος έχει μια μπρίζα!

ΚΕΥΓ Κέντρο ΕΥΓενών, είναι παιδική χαρά, μην αγχώνεστε καθόλου! emwinemwin

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάγκες μην αγχώνεστε καθόλου για Αρτα!Πριν ενα μείνα ήμουν εκεί και πράγματι ότι έχει ειπωθεί ισχύει και είναι ακόμη καλύτερα!Μην σας ενδιαφέρει τοσο ο λόχος που θα είστε αλλά να είστε τυχεροί να πεσετε σε θαλαμο με άτομο καλά και θα δειτε τι ωραία που είναι.Καθε δυο βδομάδες δίνουν ΠΣΚ αδεια!Πολυ σωστα παρτε πολυμπριζα!ΘΑ χρειαστουν.Οποιος θελει ας παρει κινητο με καμερα αλλα ας εχει μαζι του και καμια μπακατέλα για να δείξει την πρωτη μερα που θα σας ρωτήσουν!Επίσης έχετε και μαζι σας ψιλά για τα μηχανηματα με τις σοκολατες και τους καφεδες!Επισης πολύ χρήσιμοι θα σας φανουν οι πάτοι σιλικόνης για τις αρβύλες!Μπορει να ειναι λιγο ακριβοι γυρω στα 20ευρω αλλα βοηθανε πολυ!οτι αλλη απορια ευπροσδεκτη!Καλο πασχα!

Για περαιτέρω πληροφορίες τσεκάρετε εδώ!

Αρτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

γεια σας παιδες!

χρειαζομαι τα φωτα σας γιατι εχω αγχωθει ολιγον.

ειμαι απο αρτα και θα υπηρετησω 9μηνο.

μετα την αρτα ποια ειναι η πορεια μου?

η παραμεθωριος μπορει να γινει σε γιαννενα η καμια φλωρινα?

η παω εβρο?

τελειωνω τη θητεια μου στην παραμεθωριο η εχω δικαιωμα να επιστρεψω αρτα?

ευχαριστω εκ των προτετρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολλοί θα έχετε την απορία αν ειναι κάλυτερα να πάτε σε μονάδα μετά ή σε ΣΤΕΠ.

Εγώ ήμουν σε ΣΤΕΠ, 298 σειρά. Η γνώμη μου είναι πώς όσοι δεν έχουν κάνει αγροτικό ή κομμάτι ειδικότητας ή στη σχολή τους δεν είχαν ευκαιρίες για πράξη να προσπαθησούν ΣΤΕΠ - Βύσμα δηλαδή emdots

Τα καλά της μονάδας είναι τα κακά στο ΣΤΕΠ και αντιστρόφως.Δηλαδή

1. Στη μονάδα θα είσαι ένας μικρός θεούλης - στο ΣΤΕΠ είσαι ένας οπλίτης ιατρός "απλώς", γιατί υπάρχουν ειδικευμένοι (αξιωματικοί)

2. Αν σφίξουν οι κώλοι με περιστατικό, στο ΣΤΕΠ έχεις καθοδήγηση, στη μονάδα έχεις τα ..... emcensored , τον στέλνεις ΣΤΕΠ βέβαια

3. Στη μονάδα τα πρωινά ξύνεσαι, στο ΣΤΕΠ τρέχεις, το απόγευμα όμως αλλάζει. Στη μονάδα αν συμβεί κάτι (μέχρι και ένα απλό σπυρί) μπαίνεις μέσα.Και διανυκτέρευση πιο εύκολα σε ΣΤΕΠ.

ΣΤΕΠ είναι ΣΤαθμός ΕΠανεκτησίμων (στον πόλεμο υποτίθεται), είναι ένα ΚΥ του ΕΣ, αμφιβόλου επιπέδου.

Αυτά.

7 και σήμερα για να μπείτε ε?με το καλό!!!!! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

O nok απολύθηκε...επιτέλους τέρμα οι καραβανάδες...φίλε Τάσο καλός πολίτης...α ρε δοξασμένη σειρά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Τάσο μη χαθούμε τώρα φιλαράκι...αναμένω τα αποτελέσματα των αγροτικών και θα σου τηλ να τα πούμε.Αν ο δρόμος σε βγάλει προς τα μέρη μας(άσε και λίγο τον...Βορρα και κατέβα και προς τα κάτω καμία βόλτα...χεχε) σε περιμένω οπωσδήποτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα τα πουμε με το καλο και ελπιζω συντομα Νικ.Να ειμαστε καλα και με υγεια και θα κανονισουμε ενα πολυ μαχιμο τσιμπουσι με μουστακαλη εμενα και εσενα.......θα ειναι πολυ φινα !!!!χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 weeks later...

Καλημέρα!!Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με το 164 ΤΕ μονάδα στους Μιτιλινίους της Σάμου;Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Τροποποιήθηκε από vag
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΗ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΚΕΥΓ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ. ΣΥΝΕΠΩΣ ΟΣΟΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΙ ΜΕ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ... ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟΥ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ: ΑΠΟΨΙΛΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ, ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΠΕΥΚΟΒΕΛΟΝΩΝ, ΤΙΝΑΓΜΑ ΔΕΝΤΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΞΕΡΑ ΦΥΛΛΑ... ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ! ΤΟ ΕΜΒΑΤΗΡΙΟ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΗ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΚΕΥΓ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ. ΣΥΝΕΠΩΣ ΟΣΟΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΙ ΜΕ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ... ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟΥ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ: ΑΠΟΨΙΛΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ, ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΠΕΥΚΟΒΕΛΟΝΩΝ, ΤΙΝΑΓΜΑ ΔΕΝΤΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΞΕΡΑ ΦΥΛΛΑ... ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ! ΤΟ ΕΜΒΑΤΗΡΙΟ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ!

Αποψιλωση και καθαριοτητες και συγκεντρωση πευκοβελονων προβλεπονται χαλαρα ... τα εκανα και εγω (σειρα 292 αυγουστος 2005)

τωρα ,το τιναγμα δεντρων ειναι εντελως κουφο. Εμβατηριο?τι εμβατηριο?!! αχχαχαχα!!!για ξυπνημα?Αν ναι , και αυτο ειναι καραπροβλεπομενο , οποτε μην τρομαζετε.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπον εν πληρη γνωση οσων λεω.

προσωπικη μου γνωμη ειναι να βαλτε βυσμα για γσν αλεξπολης.μεχρι να αλαξει διευθυντης διοικητης περνας...ζαχαρη ψιλη εκει πανω.τυχεροι οι 303 που θα λιωσουν στα μπανια.προσωπικα παλι, θα ελεγα σε οποιοδηποτε νοσοκομειο αξιζει.

και η λαρισα εχει και παιρνει οπλιτες και φυσικα ξανθη διδυμοτειχο.

απο κει και περα επομενες επιλογες τα στεπ

και τελος μοναδες με καλο διοικητη(αυτο το μαθαινετε απο προηγουμενους)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.