Jump to content

Στρατιωτική Θητεία και Ιατροί


Sovereign

Recommended Posts

Με αυτή τη λογική κι εσύ Κοτ, που μας έχεις πει 135654667 φορές πόσο σκληρή ήταν η ζωή σου (κάτι το οποίο σέβομαι) θα έπρεπε να διεκδικήσεις τα ίδια από το κράτος;

Ενας θείος μου είναι ναυτικός, δεν είδα να πάθανε τίποτα τα ξαδέρφια μου που μεγαλώσανε με τη μάνα τους μόνο στο σπίτι (και κοντά στα εκπαιδευτικά κέντρα που είπες κι εσύ).

Ασε που νομίζω ότι τα παιδιά των στρατιωτικών μπαίνουν πιο εύκολα στις στρατιωτικές σχολές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Η ευνοική ρύθμιση για τα τέκνα των στρατιωτικών έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια, πλέον οι μόνοι που μπαίνουν με λιγότερα μόρια είναι τέκνα πολυτέκνων, αναπήρων πολέμου, θανόντων εν ώρα υπηρεσίας κτλ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σλιπ δεν νομίζω να περιμένεις να λάβεις απάντηση γιατί αυτά που γράφεις τα θεωρώ απλά γελοία. Αν συγκρίνεις την εφημερία των χριστουγένων (άσε που και ο κάθε στρατιωτικός κάνει 5 εφημερίες λέγονται υπηρεσίες συνήθως και δεν έχει ειδικευόμενο να τον καλύπτει) με το ξεσπίτωμα μάλλον κάποιο πρόβλημα με το IQ σου έχεις και να κοιτάξεις τις αυχενικές σου ρίζες.

Όσο για τον επιμελητή σου για ρώτα τον γιατί έκανε απεργία όταν είχε προταθεί να κάνουν όλοι οι γιατροί υποχρεωτικά στη θητεία τους 2 χρόνια σε άγονα νησιά; Μήπως απ'έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε;

Ευνοϊκή ρύθμιση για παιδιά αξιωματικών δεν υπήρξε ποτέ. Εκτός από τις στρατιωτικές σχολές.

Αντιθέτως ευνοϊκές ρυθμίσεις υπάρχουν για τους Αλβανούς, Κύπριους, παιδιά νυχτερινών σχολείων που εργάζονται, παιδιά από ΤΕΕ, ομοεθνείς από το εξωτερικό, πολυτέκνους και αν ξεχνάω κάποια κατηγορία να με συγχωρούν.

Με δεδομένο του τι τραβάν οι άνθρωποι αυτοί λόγω διατεταγμένης υπηρεσίας νομίζω ότι θα ήταν δίκαιο να έχουν κάποια ωφέλη, τουλάχιστο τα παιδιά τους για αυτά που τους στερούνε.

Γιατί μιλάμε για στέρηση μόρφωσης όταν σου ζητάει να φύγεις από το κιλκίς πχ στα δίκαια και μετά στο καστελόριζο και μετά αφγανιστάν. Δεν μιλάμε αλλαγές περιβάλλοντος βιτρο από την αργυρούπολη στην βούλα και μετά στην εξονή. Αν μπορείς να συνειδητοποιήσεις το πολιτισμικό σοκ που παθαίνεις όταν φεύγεις από μία πόλη των 30000 κατοίκων σε ένα αποκλεισμένο νησί των 2000 κατοίκων σε μονοθέσιο σχολείο τότε έλα πες μου.

Πάντως σλίπ και ινβίτρο θα ήθελα να σας δώ για 1 χρόνο στο μανταμάδος και αν δεν χτυπίσετε μπιέλα να μην με λένε κωνσταντίνο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως σλίπ και ινβίτρο θα ήθελα να σας δώ για 1 χρόνο στο μανταμάδος και αν δεν χτυπίσετε μπιέλα να μην με λένε κωνσταντίνο.

Τώρα δηλαδή αν εγώ αναπτύξω την άποψή μου ότι τα παιδιά της Αθήνας, ακριβώς λόγω των πολλών ερεθισμάτων/αποσπάσεων προσοχής που υφίστανται καθημερινά είναι σε χειρότερη θέση ως προς τη δυνατότητά τους να διαβάσουν σωστά σε σχέση με ένα παιδί επαρχίας (στην οποία υπάρχει Λύκειο βεβαίως), και το οποίο παιδί μεγαλώνει σε οικογένεια με εξασφαλισμένο άλφα εισόδημα (βλ. στρατιωτικός πατέρας, δεν μιλάμε δηλαδή για παιδί της εργατικής τάξης) θα κονταροχτυπηθούμε πάλι;

Αν πάλι δεν υπάρχει Λύκειο, μην μου πεις ότι ο στρατιωτικός πατέρας θα πάρει ΚΑΙ το λυκειόπαιδο μαζί; Θα το αφήσει τρία χρόνια στην πλησιέστερη μεγάλη πόλη, μαζί με τη γυναίκα του, λογικά.

Πες μας τώρα ότι ο φίλος σου που "καταστράφηκε" στο Καστελλόριζο πήγε εκεί στα 16, δεν μπόρεσε να λάβει λυκειακή εκπαίδευση και γι' αυτό καταστράφηκε...

:rolleyes:

ΥΓ1: Δεν έχω μείνει Αιξωνή Γλυφάδας πάντως. Ούτε Βούλα, ούτε Αργυρούπολη. Πλατεία Βικτωρίας και Αμπελόκηποι σου κάνουν, ή δεν σου ταιριάζουν με το προφίλ που έχεις αυθαίρετα χτίσει για την ινβίτρο;

ΥΓ2: Και μην μου αρχίσεις για φροντιστήρια κλπ. Προσωπικά, φροντιστήριο πήγα μόνο στην τρίτη λυκείου, και σίγουρα όπου υπάρχουν Λύκεια υπάρχουν και καθηγητές που μπορούν να κάνουν φροντιστήριο και ιδιαίτερα!

ΥΓ3: Ο Σλίπυ δεν θα μπορέσει να σου απαντήσει πριν από την επόμενη εβδομάδα.

ΥΓ4: Επειδή τώρα είδα ότι είπες πως το παιδί πήγε στο Καστελλόριζο στη β γυμνασίου, για πες, με ενδιαφέρει. Εχει Λύκειο το Καστελλόριζο; Κι αν δεν έχει, φταίει το κράτος που δεν εκπαιδεύτηκε το παιδί ή ο πατέρας που το πήρε μαζί; Ο ναυτικός θείος μου πάντως δεν έπαιρνε τα παιδιά του στο καράβι όταν πήγαιναν στο Λύκειο...

emconfused

Τροποποιήθηκε από invitro
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα δηλαδή αν εγώ αναπτύξω την άποψή μου ότι τα παιδιά της Αθήνας, ακριβώς λόγω των πολλών ερεθισμάτων/αποσπάσεων προσοχής που υφίστανται καθημερινά είναι σε χειρότερη θέση ως προς τη δυνατότητά τους να διαβάσουν σωστά σε σχέση με ένα παιδί επαρχίας (στην οποία υπάρχει Λύκειο βεβαίως), και το οποίο παιδί μεγαλώνει σε οικογένεια με εξασφαλισμένο άλφα εισόδημα (βλ. στρατιωτικός πατέρας, δεν μιλάμε δηλαδή για παιδί της εργατικής τάξης) θα κονταροχτυπηθούμε πάλι;

Αν πάλι δεν υπάρχει Λύκειο, μην μου πεις ότι ο στρατιωτικός πατέρας θα πάρει ΚΑΙ το λυκειόπαιδο μαζί; Θα το αφήσει τρία χρόνια στην πλησιέστερη μεγάλη πόλη, μαζί με τη γυναίκα του, λογικά.

Ο στρατιωτικος, και αναφερομαι στους αξιωματικους αποφοιτους ΣΣΕ, μη φανταζεστε οτι εχει και κανα τρελλο μισθο...Δε πειναει μεν, αλλα τσιμα-τσιμα...Trust me on that... :rolleyes:

Η οικογενεια σε ενα μερος της Ελλαδας, ο πατερας σε αλλο...Δυο σπιτια, δυο νοικια κτλ...Πως σου φαινεται; emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο στρατιωτικος, και αναφερομαι στους αξιωματικους αποφοιτους ΣΣΕ, μη φανταζεστε οτι εχει και κανα τρελλο μισθο...Δε πειναει μεν, αλλα τσιμα-τσιμα...Trust me on that... :rolleyes:

Η οικογενεια σε ενα μερος της Ελλαδας, ο πατερας σε αλλο...Δυο σπιτια, δυο νοικια κτλ...Πως σου φαινεται; emconfused

Είναι ή όχι επιλογή του; Το ήξερε ή όχι όταν ξεκίνησε αυτή τη δουλειά;

Καλά, άμα είναι έτσι, να υποχρεώνεται το κράτος να παρέχει στέγη και στις οικογένειες των ναυτικών.

Θα μας τρελάνετε απόψε..

Τόσοι δάσκαλοι και καθηγητές που διορίζονται πέρα δώθε δεν πιάνονται; Οοοοχι, μόνο οι στρατιωτικοί είναι οι αδικημένοι του κόσμου τούτου. Τόσοι γιατροί που πάνε πέρα δώθε επίσης (σε μια προσπάθεια να μπουν στα δημόσια νοσοκομεία) ή στο εξωτερικό, πάλι δεν πιάνονται...

Ασε που οι γυναίκες των στρατιωτικών είναι συνήθως δημόσιοι υπάλληλοι (τακιμιάζουν μια χαρά) ή αστυνομικίνες ή δασκάλες ή νοσηλεύτριες (δηλ. πάλι στο δημόσιο) και οι μισθοί που μπάινουν στο σπίτι είναι δυο (χώρια οι περιπτώσεις συνυπηρέτησης).

emconfused

Τροποποιήθηκε από invitro
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο στρατιωτικος, και αναφερομαι στους αξιωματικους αποφοιτους ΣΣΕ, μη φανταζεστε οτι εχει και κανα τρελλο μισθο...Δε πειναει μεν, αλλα τσιμα-τσιμα...Trust me on that... :rolleyes:

Η οικογενεια σε ενα μερος της Ελλαδας, ο πατερας σε αλλο...Δυο σπιτια, δυο νοικια κτλ...Πως σου φαινεται; emconfused

Είναι ή όχι επιλογή του; Το ήξερε ή όχι όταν ξεκίνησε αυτή τη δουλειά;

Καλά, άμα είναι έτσι, να υποχρεώνεται το κράτος να παρέχει στέγη και στις οικογένειες των ναυτικών.

Θα μας τρελάνετε απόψε..

Τόσοι δάσκαλοι και καθηγητές που διορίζονται πέρα δώθε δεν πιάνονται; Οοοοχι, μόνο οι στρατιωτικοί είναι οι αδικημένοι του κόσμου τούτου. Τόσοι γιατροί που πάνε πέρα δώθε επίσης (σε μια προσπάθεια να μπουν στα δημόσια νοσοκομεία) ή στο εξωτερικό, πάλι δεν πιάνονται...

Ασε που οι γυναίκες των στρατιωτικών είναι συνήθως δημόσιοι υπάλληλοι (τακιμιάζουν μια χαρά) ή αστυνομικίνες ή δασκάλες ή νοσηλεύτριες (δηλ. πάλι στο δημόσιο) και οι μισθοί που μπάινουν στο σπίτι είναι δυο (χώρια οι περιπτώσεις συνυπηρέτησης).

emconfused

Αυτό είναι βάσει κάποιας στατιστικής μελέτης; :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Invitro για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.

Ο φίλος μου πήρε μετάθεση στο Καστελόριζο από την Ορεστιάδα. Και αφού θα μείνει για 4 χρόνια εκεί λογικά έπρεπε να πάρει και την οικογένειά του στην οποία συμπεριλαμβάνεται και το παιδί του.

Η παρομοίωση σου με τους ναυτικούς είναι τελείως άτοπη για τους παρακάτω λόγους.

α) κανένας ναυτικός δεν είναι θάλασσα περισσότερο από 6 μήνες συνεχόμενα. Εν αντιθέση με τα 4 χρόνια συνεχόμενα που θα κάνει ένας στρατιωτικός.

β) Ο ναυτικός τα λεφτά που παίρνει για αυτούς τους 6 μήνες είναι πολλαπλάσια από όσα παίρνει ένας στρατιωτικός με μισθό 1200 ευρώ τα οποία αποζημιώνουν τρία 12ώρα την εβδομάδα και τέσσερις 24ωρες υπηρεσίες το μήνα.

Και η αναλογία που έθεσε ο σλιπ για τον χειρουργό ο όποίος πέρα από τους άδηλους πόρους που έχει λόγω της θέσης του, όποτε του ζητηθεί να παρέχει υπηρεσίες όπου ο εργοδότης του (κράτος) και το κοινό ώφελος τον καλεί αυτός απλά το αρνείται χωρίς καμία επίπτωση εν αντιθέση με τον χψω στρατιωτικό που εκτελεί την διαταγή αρχικά και βγαίνει παραπονούμενος για να βρεί το δίκαιο του μετά. Χαρακτηριστικό παράδειγμα των ιατρών στις πρόσφατες πυρκαϊές που είδαμε ότι οι πρώτοι που εγκαταλείψαν τις θέσεις τους και μετά βγήκαν και στα κανάλια διαμαρτυρόμενοι γιατί διαταχθήκαν να προσφέρουν υπηρεσίες και ακόμα περισσότερο δεν πληρωθήκαν έξτρα εφημερίες ήταν οι γιατροί.

Για το πώς έπλασα τον τόπο διαμονής σου στο μυαλό μου έχει να κάνει με τα λεγόμενα σου σχετικά με τους 5 δήμους που άλλαξες ( δεν μας λές βέβαια αν το έκανες σαν παιδί ή σαν επαγγελματίας) ενώ οι περιοχές που αναφέρεις ανήκουν σε ένα δήμο.

Όσο για φροντιστήριο προσωπικά δεν πήγα καθόλου οπότε δεν ξέρω δεν απαντώ. Ίσως για αυτο δεν πέρασα και σε καλή σχολή και πέρασα θράκη. Απλά στο βόρειο Έβρο βλέπεις δεν υπήρχαν φροντιστήρια τις δικές μου εποχές.

Τέλος για την λογική σου περί Αθήνας αδυνατώ να την ακολουθήσω. Το ζητούμενο στην εκπαίδευση, απ'όσο ήξερα από την παιδαγωγική, είναι το παιδί να έχει πολλά και ποικίλα ερεθίσματα ώστε να αναπτύσει ευρύτητα σκέψης και να βελτιώνει το IQ του οπότε μάλλον προς όφελος των παιδιών της Αθήνας είναι αυτό που λές και όχι σαν αρνητικό.

Τελικά είναι άλογο να συζητάμε για κάτι που δεν υφίσταται και δεν θα υπάρξει ποτέ. Από την άλλη ακόμα και στις Στρατιωτικές σχολές που η λογική ήταν ότι το παιδιά των αξιωματικών αλλά και τα παιδιά από παραμεθόριες περιοχές θα είναι πιο παραγωγικά στις συγκεκριμένες εργασίες, ε'ιχε αλλάξει χρόνια τωρα με τους πολύτεκνους να θεωρούν ότι είναι οι μόνοι που δικαιούνται το ποσοστό αυτό και να το κερδίζουν χρόνια τώρα στο εφετείο που κάνουν προσφυγή. Έτσι βλέπεις τον νοέμβριο να μπαίνουν σαν υπεράριθμά ένα σωρό παιδιά πολυτέκνων σε όλες αυτές τις σχολές. Εκτός και αν δεν το ξέρεις και αυτό. Είναι γνωστό από την εποχή μας ο εύκολος τρόπος να μπείς στην Ιατρική. Κάνεις αίτηση για την ΣΣΑΣ, κάνεις προσφυγή αν δεν περάσεις, μόλις ορκιστείς παραιτήσαι λόγω ψυχολογικών προβλημάτων και κρατάς τη θέση στο ΑΠΘ. Για αυτό και βλέπεις οι παραιτήσεις στην ΣΣΑΣ εν σχέση με τις άλλες σχολές είναι τόσο μεγάλες από το 85 και δώθε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή απ' ότι φαίνεται μερικοί δεν το κατέχετε μερικές διορθώσεις.

- Δεν είναι απαραίτητα κακό να γίνει κάποιος στρατιωτικός ούτε "πουλά την αξιοπρέπειά του". Σε σοβαρές μάλιστα χώρες όπως οι ΗΠΑ αποτελεί και τιμή.

Απ' την άλλη το πόσο έξυπνο είναι να είσαι στέλεχος το μόρφωμα που λέγεται Ε.Σ αυτό είναι άλλη ιστορία.

- Καλά θα κάνουμε να μην στοχεύουμε στο συναίσθημα όταν ομιλούμε για στρατιωτικούς. Μιλάμε για άτομα που μπορούν να βγουν στην σύνταξη 40 χρονών με σύνταξη που άλλοι εργαζόμενοι μόνο να την ονειρευτούν μπορούν (και αυτό ύστερα από 20 χρόνια). Τώρα αν το τίμημα για όλα αυτά είναι η άγονη γραμμή, ε τι να κάνουμε, τίποτα στην ζωή δεν χαρίζεται.

- Δεν ξέρω αν είναι τεμπέληδες προτού μπουν στις στρατιωτικές σχολές (ή αν το σύστημα μετά τους κάνει) αλλά όσοι στο φόρουμ έχουν υπηρετήσει γνωρίζουν πολύ καλά πόσο εργάζεται το μέσο στέλεχος. Δυστυχώς παρότι οι περισσότεροι είναι κηφήνες έχουν την απάιτηση να τρέχει ο στρατιώτης τον οποίο και δεν σέβονται.

- Η σύγκριση στρατιωτικός vs γιατρός είναι γελοία και μόνο που επιχειρήται από κάποιους.

Ο γιατρός όσο λαμόγιο και αν είναι έχει ευθύνες, και αν αυτό δεν μπορεί να το καταλάβει ο ίδιος θα του το υπενθυμίσουν τα δικαστήρια.

Τα περί ευθύνης των στρατιωτικών προκαλούν τον γέλωτα. Θυμηθείτε μια φορά που να έχουν καταλογιστεί ευθύνες στον Στρατό ακόμα και όταν υπάρχουν εξόφθαλμα.

Εγώ απλά θα σας υπενθυμίσω ότι στο πόρισμα που βγήκε για το ατύχημα στον Έβρο (με τα 5 παλικάρια και τον στύλο της ΔΕΗ) οι ευθύνες καταλογίστηκαν στους στρατιώτες (ως γνωστόν οι νεκροί δεν μιλούν) γιατί "έπρεπε να μην το κάνουν αφού διαπίστωναν τον κίνδυνο που διέτρεχαν".

Τέτοια αίσχη συμβαίνουν στον Στρατό.

Δυστυχώς μιλάμε για μια απ' τις χειρότερες φάρες δημοσίων υπαλλήλων ..

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο για φροντιστήριο προσωπικά δεν πήγα καθόλου οπότε δεν ξέρω δεν απαντώ. Ίσως για αυτο δεν πέρασα και σε καλή σχολή και πέρασα θράκη. Απλά στο βόρειο Έβρο βλέπεις δεν υπήρχαν φροντιστήρια τις δικές μου εποχές.

Κοτ, αυτοαναιρείσαι. Οπως εσύ ο ίδιος πέρασες από το Βόρειο Εβρο και χωρίς φροντιστήρια, έτσι ακριβώς μπορούν να το κάνουν και άλλοι.

Τώρα από όλα τα παραδείγματα που σου έδωσα, εσύ κόλλησες στους ναυτικούς. Που βέβαια δεν δουλεύουν μόνο 6 μήνες το χρόνο, αλλά 10 συνήθως. Για τους περιφερόμενους δάσκαλους, καθηγητές, γιατρούς, ούτε λέξη!

Τέλος, είναι τελείως άλλο πράγμα τα ερεθίσματα που παίρνει ένα παιδί για να αναπτύξει την προσωπικότητά του εν γένει και άλλο πράγμα η δυνατότητά του να περάσει στο πανεπιστήμιο, γιατί γι' αυτό συζητάμε εδώ πέρα.

Εγώ πιστεύω ότι, άμα είσαι στον βόρειο Εβρο και δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ να κάνεις και να πας, ούτε σινεμά, ούτε καφετέρια, ούτε μπιλιαρδάδικο/ουφάδικο, ούτε μπαράκι, ούτε συναυλίες, ούτε εκδηλώσεις κομμάτων, ούτε καν να πολυγυρίσεις με μια κοπελιά/ένα αγόρι γιατί θα σας δει και θα σας σχολιάσει όλο το χωριό (ενώ στην Αθήνα βγαίνεις μια χαρά) και είσαι 17 ετών και δεν υπάρχει τίποτ' άλλο να κάνεις, και έχουν και κάποια χρήματα οι δικοί σου και δεν δουλεύεις στα χωράφια ή στην οικοδομή παράλληλα, είναι πιο εύκολο να στρωθείς και να διαβάσεις, σε σχέση με το μέσο παιδί Αθήνας, Πάτρας, Θεσσαλονίκης, Ηρακλείου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποια ουφάδικα καλέ!

Ο όρος υπάρχει πλέον μόνο στον τελευταίο τόμο της ιστορίας του ελληνικού έθνους..

Τώρα είναι κάτι μεγάλα μαγαζιά με παααρα πολλά pc μέσα που τα πιτσιρίκια παίζουν σε δίκτυο! GNET κλπ...

Συνεχίστε παρακαλώ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποια ουφάδικα καλέ!

Ο όρος υπάρχει πλέον μόνο στον τελευταίο τόμο της ιστορίας του ελληνικού έθνους..

Τώρα είναι κάτι μεγάλα μαγαζιά με παααρα πολλά pc μέσα που τα πιτσιρίκια παίζουν σε δίκτυο! GNET κλπ...

Συνεχίστε παρακαλώ...

Επίτηδες το έγραψα έτσι, για να με καταλάβει ο Κοτ που είμαστε σχεδόν συνομήλικοι (είναι πιο μεγάλος βέβαια).

Τις κυρίες δεν τις ρωτάνε ποτέ πόσο είναι ακριβώς!

:bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τις κυρίες δεν τις ρωτάνε ποτέ πόσο είναι ακριβώς!

:bloodomen:

30άρα ή near !

Τελευταία φορά που άκουσα κάτι τέτοιο ήταν από 30άρα !

Κοίτα διαφορά να λέμε εμείς οι άντρες με καμάρι ότι τριανταρήσαμε και οι γυναίκες να κοκκινίζουν ... emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν πρώτα απόλα να ευχαριστήσω ξανά όλους σας που με τις συμβουλές σας και τις πληροφορίες σας με βοηθήσατε τρομερά να προσαρμοστώ στο κλίμα του ΚΕΥΓ.Τώρα είμαι στις τελευταίες 2βδομάδες και μετά με περιμένει τελικά η 80 ΕΑΝΕΘ στην Κω...

Αν έχει κανείς να δώσει κάποια ακόμη συμβουλή θα τον ευγνωμονούσα!Thanks a lot!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν πρώτα απόλα να ευχαριστήσω ξανά όλους σας που με τις συμβουλές σας και τις πληροφορίες σας με βοηθήσατε τρομερά να προσαρμοστώ στο κλίμα του ΚΕΥΓ.Τώρα είμαι στις τελευταίες 2βδομάδες και μετά με περιμένει τελικά η 80 ΕΑΝΕΘ στην Κω...

Αν έχει κανείς να δώσει κάποια ακόμη συμβουλή θα τον ευγνωμονούσα!Thanks a lot!!!!

προσπαθησε να περνας απαρατηρητος,μη λες οτι ξερεις να κανεις διαφορα μερεμετια,σου ταζουν τιμηικες κ δεν στις δινουν.μην αφησεις ουτε μισο λεπτο να σου φανε στη σκοπια,αλλα μην τρως κ εσυ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν πρώτα απόλα να ευχαριστήσω ξανά όλους σας που με τις συμβουλές σας και τις πληροφορίες σας με βοηθήσατε τρομερά να προσαρμοστώ στο κλίμα του ΚΕΥΓ.Τώρα είμαι στις τελευταίες 2βδομάδες και μετά με περιμένει τελικά η 80 ΕΑΝΕΘ στην Κω...

Αν έχει κανείς να δώσει κάποια ακόμη συμβουλή θα τον ευγνωμονούσα!Thanks a lot!!!!

προσπαθησε να περνας απαρατηρητος,μη λες οτι ξερεις να κανεις διαφορα μερεμετια,σου ταζουν τιμηικες κ δεν στις δινουν.μην αφησεις ουτε μισο λεπτο να σου φανε στη σκοπια,αλλα μην τρως κ εσυ.

Tι θα βαράω δυναμικά και σκοπέτο???Ωχ.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αμα εισαι μαγκας δεν θα παρεις ουτε οπλο...... για σκοπια δε αν το χειριστεις καλα δεν θα εχεις κανενα προβλημα.....

ερχεται κανενας Αλεξ-πολη Πυροβολικο????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Tι έγινε Τασούλη?Σας την έφερε ο νέος και ψάχνεις νέο για τη λάντζα?Χα,χα,χα...καλά τι έμαθα ρε συ...θεός ο αντικαταστάτης μου...ήρθε,είδε και απήλθε για νοσοκομείο?Θα τραβάει τα βυζιά του φαντάζομαι ο boss...χαχα καλά να πάθει-τον χαλούσε βλάπεις να του ξηγιούνται σπαθάτα-τώρα εκεί στην πίεση.Αλλά από ότι μαθαίνω την κοπάνησε και ο Θάνος και έχεις μείνει μόνος σου...ουπς.Άλλο όμως που από ότι μαθαίνω το ιατρείο το μετέτρεψες σε ΙΚΑ-μόνο με ραντεβου το πρωί δέχεσαι από ότι μου λένε...μπράβο φίλε φούλ στο δρόμο που χάραξε και η ανεπανάληπτη συνύπαρξη μας...εύγε...μάγκες μην τον ακούτε θύμα ψάχνει... emcolgate:bloodomen: :bloodomen: :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Tι έγινε Τασούλη?Σας την έφερε ο νέος και ψάχνεις νέο για τη λάντζα?Χα,χα,χα...καλά τι έμαθα ρε συ...θεός ο αντικαταστάτης μου...ήρθε,είδε και απήλθε για νοσοκομείο?Θα τραβάει τα βυζιά του φαντάζομαι ο boss...χαχα καλά να πάθει-τον χαλούσε βλάπεις να του ξηγιούνται σπαθάτα-τώρα εκεί στην πίεση.Αλλά από ότι μαθαίνω την κοπάνησε και ο Θάνος και έχεις μείνει μόνος σου...ουπς.Άλλο όμως που από ότι μαθαίνω το ιατρείο το μετέτρεψες σε ΙΚΑ-μόνο με ραντεβου το πρωί δέχεσαι από ότι μου λένε...μπράβο φίλε φούλ στο δρόμο που χάραξε και η ανεπανάληπτη συνύπαρξη μας...εύγε...μάγκες μην τον ακούτε θύμα ψάχνει... emcolgate:bloodomen: :bloodomen: :bloodomen:

α ρε παλιοτομαρο...τι κανεις??? ολα καλα φιλε? ηρεμα τα πραγματα φιλεμου...ηρθε νεος διπλα (300) και πλεον ειμαι πολυ χαλαρα....3 ειμαστε απλως περιμενω τον διαδοχο να με απαλλαξει απο τις πολλες ευθυνες και να φυγω με καμια αδειουλα....χεχεχχε

μην ξεχνατε οτι οπου και να ειστε αρκει η καλη παρεα και οχι ο τοπος για να περασετε καλα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε 11 Μαϊου η ιστορική στιγμή του λελεδιάσματος...θα έρθει,που θα πάει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.