Jump to content

Στρατιωτική Θητεία και Ιατροί


Sovereign

Recommended Posts

Σκέφτηκα να μην ανοίξω καινούριο τόπικ για να κάνω την παρακάτω απορία ( κάπου είχα δει ένα ποστ που να σχετίζεται με το θέμα αλλα δεν μπορώ να το βρω)

Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο χαρτί-βεβαίωση που παίρνουμε απο τη μονάδα μας ( γραφείο προσωπικού φαντάζομαι) το οποίο να πιστοποιεί την προυπηρεσία μας σαν ιατρός μονάδος και κατα συνέπεια τα καθήκοντα που εκτελέσαμε κλπ ( κάποιος είχε αναφέρει κάτι σε παλιότερο ποστ αν μπορέσω να το βρω)

Όπως καταλαβαίνετε , ενδιαφέρομαι για κάτι που να πιστοποιεί την ( ...λέμε τώρα ) πρυπηρεσία μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σκέφτηκα να μην ανοίξω καινούριο τόπικ για να κάνω την παρακάτω απορία ( κάπου είχα δει ένα ποστ που να σχετίζεται με το θέμα αλλα δεν μπορώ να το βρω)

Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο χαρτί-βεβαίωση που παίρνουμε απο τη μονάδα μας ( γραφείο προσωπικού φαντάζομαι) το οποίο να πιστοποιεί την προυπηρεσία μας σαν ιατρός μονάδος και κατα συνέπεια τα καθήκοντα που εκτελέσαμε κλπ ( κάποιος είχε αναφέρει κάτι σε παλιότερο ποστ αν μπορέσω να το βρω)

Όπως καταλαβαίνετε , ενδιαφέρομαι για κάτι που να πιστοποιεί την ( ...λέμε τώρα ) πρυπηρεσία μας.

Το απολυτήριο σου θα γράφει ότι "Ο ΣΤΡ(ΥΓ)Vem εκπλήρωσε τις στρατιωτικές του υποχρεώσεις στον Στρατό Ξηράς (για Υγειονομικό μιλάμε ) υπηρετώντας με την ειδικότητα ΙΑΕ (Ιατρός Άνευ Ειδικότητας) από τότε μέχρι τότε". Δεν θες κάτι άλλο, με αυτό σου αναγνωρίζεται και ως συντάξιμος ο χρόνος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σκέφτηκα να μην ανοίξω καινούριο τόπικ για να κάνω την παρακάτω απορία ( κάπου είχα δει ένα ποστ που να σχετίζεται με το θέμα αλλα δεν μπορώ να το βρω)

Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο χαρτί-βεβαίωση που παίρνουμε απο τη μονάδα μας ( γραφείο προσωπικού φαντάζομαι) το οποίο να πιστοποιεί την προυπηρεσία μας σαν ιατρός μονάδος και κατα συνέπεια τα καθήκοντα που εκτελέσαμε κλπ ( κάποιος είχε αναφέρει κάτι σε παλιότερο ποστ αν μπορέσω να το βρω)

Όπως καταλαβαίνετε , ενδιαφέρομαι για κάτι που να πιστοποιεί την ( ...λέμε τώρα ) πρυπηρεσία μας.

με το καλο πριν απολυθεις θα πας στο 1ο γραφειο της μοναδος και θα τους πεις να σου συνταξουεν ενα εγγραφο που θα αναφερει ολα οσα εκανες κατα την διαρκεια της θητειας σου.Το παιρνεις και το πας στον διοικητη που με μεγαλη ευχαριστηση θα στο υπογραψει.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ (ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΟΡΚΙΣΤΗΚΕ) ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ? (ΕΓΩ ΔΗΛ). ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥΜΠΡΙΖΟ ΚΑΙ ΠΑΤΟΥΣ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΚΑΙ ΦΑΚΟ . ΤΙ ΡΟΥΧΑ ΚΡΑΤΑΜΕ? ΠΟΣΑ ΜΠΟΞΕΡΑΚΙΑ? ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΠΡΑΣΙΝΕΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗΣ Η ΟΧΙ? (ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΧΧΛΑΡΤΖ)ΠΕΙΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ, δηλαδή εσύ τώρα θες να κάτσουμε να γράψουμε πράγματα που προσπαθούμε να ξεχάσουμε;

Για Άρτα μην πάρεις τίποτα πέρα από τα εξής:

1. Φακό και μπαταρίες (όχι υπερβολές, ούτε προβολέας χρειάζεται, ούτε ένα κασόνι μπαταρίες)

2. Τσιγάρα αν είσαι καπνιστής για τις πρώτες δύο εβδομάδες, πουλάνε και στο ΚΨΜ αλλά αν κάνεις καμμιά περίεργη μάρκα ή καπνό τρέχα γύρευε.

3. Εσώρουχα για 2 εβδομάδες, κατά προτίμηση σκούρα, για ευνόητους λόγους (μόνο στους νιπτήρες μπορείς να πλένεις, δεν είναι και ότι καλύτερο από οποιαδήποτε standards καθαριότητας)

4. Υπνόσακο, πουλάνε και στο ΚΨΜ αλλά δεν είναι και τόσο καλά, και αν γίνει το ντου θα εξαφανιστούν εν ριπή οφθαλμού

5. Αυτογυάλιστη πάστα για τα αρβυλάκια σου καμάρι του έθνους

6. Μωρομάντηλα αλλιώς χαρτί τουαλέτας αν και θα πρότεινα μωρομάντηλα είναι πιο user friendly.

7. Αντικουνουπικό, σου δίνουν αν ζητήσεις και αν έχουν οπότε παίρνεις και είσαι σίγουρος.

8. 2 ζευγάρια πάτους για τα άρβυλα

9. Από πολιτικά ρούχα, πάρε μόνο αυτά που θα φοράς όταν παρουσιαστείς, όταν γυρίσεις απ'την άδεια ορκωμοσίας φέρνεις και περισσότερα μαζί σου, μέχρι να ορκιστείς δεν έχει εξόδους οπότε δεν θα σου χρειαστούν.

10. Μπλουζάκια παραλλαγής ή φαιοπράσινα πουλάνε και μέσα αλλά έξω θα τα βρεις σε καλύτερη τιμή και ποιότητα και θα χρειαστείς μερικα. Ο ΕΣ σου δίνει 2.

11. Σεντονάκι για να στρώνεις πάνω στο σαπιοκρέβατο σου, 1 ίσως 2, αντίστοιχα και μαξιλαροθήκες, ξανά κατά προτίμηση σκούρα.

12. Πετσέτες δεν χρειάζονται θα σου δώσουν κάμποσες

13. Λουκέτα όλων των μεγεθών για το ντουλάπι σου (φοριαμός), τις τσάντες σου, τα άρβυλα σου (όχι δεν θα στα κλέψει κανείς απλά για να τα δένεις μαζί και να μην ψάχνεις ανάμεσα σε 30 ζευγάρια να βρείς το δεξί σου), και μετά την ορκωμοσία το όπλο σου.

14. Μερικές νάυλον σακούλες, όσο βλακώδες και αν φαίνεται θα σου λύσουν τα χέρια σε πολλά πράγματα.

15. Βιβλιαράκι οπωσδήποτε, όπως και κάτι σε mp3, cd-player, δεν παλεύεται αλλιώς.

Και πολλά σου έγραψα, γενικά κοίτα να χαβαλεδιάσεις, το κέντρο είναι ίσως η καλύτερη φάση για το υγειονομικό, θα γνωρίσεις κόσμο που δεν θα συναντούσες ποτέ, και με πολλούς θα συνεχίσεις να κάνεις παρέα και έξω. Για Άρτα μιλάμε, για μετά ο Θεός μαζί σου... Άντε καλή αρχή!

Edit: Επειδή ανέφερες "νέος ιατρός", στην Άρτα από ιατρικά κλπ δεν χρειάζεσαι τίποτα, σκοπιές και περίπολα θα κάνεις όχι εξέταση ασθενών.

Τροποποιήθηκε από DrV
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλτσες αθλητικες αρκετα ζευγαρια για να μην χρειαζεται να πλενεις....αποσμητικα, ξυραφακια και αφρο ξυρισματος διοτι μεχρι να ανοιξει το ΚΨΜ κλαφτα !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και μαξιλαροθήκη παιδιά. Αυτές που δίνουν είναι βρώμικες. Άντε μια βδομάδα μου έμεινε στο ΚΕ.ΥΓ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια χαρά είναι ο διοικητής. Δεν έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με τους προηγούμενους. Εκτός από την άδεια ορκωμοσίας θα πάρεις άλλα 2 ΠΣΚ. Αν τώρα μπορείς να πάς στο 2ο λόχο θα περάσεις ακόμα πιο ωραία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απολυθηκα πριν 4 μηνες..... :)

ειχαμε περασει πολυ καλα στην Αρτα τοτε.....2ο λοχο ημουνα

Τροποποιήθηκε από shadow_play
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφιερωμένο στον Αγγελο, όταν απολυθεί!!

Καλος πολιτης!!!

Ζικ Ζακ απολύομαι

Τροποποιήθηκε από dikaios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΑ Ο ΥΠΝΟΣΑΚΟΣ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ? ΑΠΟΡΩ!

ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ¨ ΕΙΜΑΙ 175 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 105 ΚΙΛΑ, ΜΕ ΜΕΝΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ? ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ

ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ?

ΕΠΙΣΗΣ ,ΟΤΑΝ ΟΡΚΙΣΤΩ , ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ? ΔΗΛ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ? ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΛΣΣΣ!!! ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΧΤΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΝ!!

ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠ3? Η ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μας δουλεύεις τώρα έτσι;

1. Αν θες να κοιμάσαι μέσα σε 1 δάχτυλο σκόνη και ότι γλυκό και όμορφο έχει μαζέψει η κουβέρτα σου μην πάρεις υπνόσακο. Όπως επίσης αν γουστάρεις να στρώνεις φάκελο, υποφάκελο και λοιπές αρλούμπες κάθε πρωί.

2. Θα σε στείλουν 401 για εκτίμηση σωματικής ικανότητας, εκτός και αν υπάρχει παθολόγος ή χειρουργός οπότε θα σε κρίνουν επιτόπου. Λόγω παχυσαρκίας ή πλατυποδίας μπορεί να είναι από Ι1 μέχρι και Ι5.

3. 9000 ευρώ λογικά θα σου φτάσουν μέχρι την ορκωμοσία. Τι ρωτάς ρε? Όσα θα κράταγες και έξω για 15 μέρες, αν και να καταφέρεις να χαλάσεις το ίδιο ποσό με έξω δύσκολο έως πολύ δύσκολο.

4. Μείνε όπου θες, πήγαινε Πρέβεζα, πήγαινε Γιάννενα. Θα σου δώσουν άδεια για όπου ζητήσεις και θα υπάρχουν και λεωφορεία που θα σας πάρουν μέσα απ'το στρατόπεδο, τουλάχιστον για Αθήνα και Θεσσαλονίκη, αν δεν ζητήσεις για κάπου συγκεκριμένα το χαρτί γράφει τον τόπο μόνιμης κατοικίας.

5. Οι μπαταρίες είναι στη λίστα των πραγμάτων που καλύτερα να πάρεις μαζί σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μας δουλεύεις τώρα έτσι;

3. 9000 ευρώ λογικά θα σου φτάσουν μέχρι την ορκωμοσία. Τι ρωτάς ρε? Όσα θα κράταγες και έξω για 15 μέρες, αν και να καταφέρεις να χαλάσεις το ίδιο ποσό με έξω δύσκολο έως πολύ δύσκολο.

Πολύ ακριβή η ζωή στην Άρτα πλέον.... :P

Μου αρέσει DrV που ενώ πραγματικά γνωρίζεις και θες να βοηθήσεις, απαντάς και σε αυτό το θέμα, αλλά και στο θέμα "Τ.Σ.Α.Υ." σοβαρά. :rolleyes:

υ.γ. Τα 9000€ να τα πάρεις σε κέρματα για τα έχεις για τα αυτόματα μηχανήματα του καφέ :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίταξε να δεις, θα μπορούσα να του το πάω στο χαβαλέ, αλλά επειδή μπορεί όντως να αγχώνεται για την αρχή της τόσο μα τόσο ξεχωριστής αυτής περιόδου της ζωής του :splaaaats: , είπα να του πω 5 πραγματάκια μπας και ηρεμήσει. Αν και δεν τον βλέπω να ξεψαρώνει σύντομα, κάτι είπε για Ρόδο οπότε το μέλλον του διαγράφεται ευοίωνο από πλευράς καλοπέρασης. Βέβαια πάλι υπάρχουν άνθρωποι που πάντα θα γκρινιάζουν και θα αγχώνονται με κάτι όσο καλά και αν είναι τα πράγματα οπότε επιφυλάσσομαι για μελλοντικές απαντήσεις σε πιο καυστικό ύφος. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΡV .μου εκανε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Ο ΥΠΝΟΣΑΚΟΣ!!! ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ.ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΒΓΩ Ι3 Ι4 ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΓΕΝΙΚΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κανένα πρόβλημα

πλέον δεν εμφανίζεται πουθενά ο βαθμός με τον οποίο υπηρετείς στο απολυτήριό σου

φιλικά μία συμβουλή......μην αγχώνεσαι......12 μήνες κατασκήνωση είναι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το άγχος σκοτώνει, έχει απόλυτο δίκιο ο Τάσος, ότι και να συναντήσεις, όσο και να τρέξεις, όσο και να λουφάρεις, ό,τι και να κάνεις, απ'τη στιγμή που χρησιμοποιείς τον εγκέφαλο σου, οι ίδιες αναμνήσεις θα σου μείνουν. Οπότε μην αγχώνεσαι για να περάσεις πιο ευχάριστα! Και να ξεμείνεις από μπαταρίες πχ για μια βδομάδα δεν χάλασε ο κόσμος, βλέποντας και κάνοντας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που ρώτησα πριν λίγο καιρό και απάντηση δεν πήρα....

Ποιοι είναι διοικητές λόχων και ποιος τάγματος; (Άγγελε, τα φώτα σου)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΡV .μου εκανε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Ο ΥΠΝΟΣΑΚΟΣ!!! ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ.ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΒΓΩ Ι3 Ι4 ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΓΕΝΙΚΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

παίζει ρολο μονο αν θελεις αφου απολυθεις να κανεις χαρτια για σωματα ασφαλειας ...πουθενα αλλου και δεν αναφερεται στο απολυηριο στρατου.Οσο για τα λεφτα παρε μαζι σου καμια 30 ευρω σε κερματα και κανα 50 ευρω για να νιω8εις εσυ καλα.αν σου τελειωσουνε τα κερματα ο τυπος που γεμιζει τους αυτοματους πωλητες με μεγαλη ευχαριστηση θα σε εξυπηρετησει και θα σου "χαλασει " οσα χρηματα θες.

Για Αθηνα και Θεσ-νικη βαζει ο στρατος λεωφορεια τα οποια εξυπηρετουνε τις αναγκες των στρατιωτων.Το εισητηριο με κατασταση επιβιβασης ειναι δωρεαν η αν θελεις το πληρωνεις.Αυτα !!! Μην αγχωνεσαι για τιποτα !!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το εισητηριο με κατασταση επιβιβασης ειναι δωρεαν η αν θελεις το πληρωνεις.
δηλαδή υπάρχει φαντάρος που επιμένει να πληρώσει το εισιτήριο;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το εισητηριο με κατασταση επιβιβασης ειναι δωρεαν η αν θελεις το πληρωνεις.
δηλαδή υπάρχει φαντάρος που επιμένει να πληρώσει το εισιτήριο;

Στη δικιά μου ΕΣΣΟ δεν πήρε κανείς κατάσταση επιβίβασης για την άδεια ορκωμοσίας, όλοι πλήρωσαν γιατί το ΚΤΕΛ Άρτας μάλλον είχε πολλά προβλήματα εκείνη την περίοδο και χρειαζόταν τη συνδρομή μας! emcensored

Edit: Όσο για το Ι3-Ι4-ΙΧ, αν σε απασχολεί τόσο, 2 μήνες πριν απολυθείς ζήτα απ'τον γιατρό της μονάδας που θα είσαι τότε να σε στείλει για επανεκτίμηση. Και πάλι όμως όπως είπε ο Rory δεν τρέχει κάστανο εκτός και αν θες να αφήσεις την ιατρική και όλες αυτές τις αδερφίστικες φλωρομ@λ@κίες και να πας να γίνεις κάτι φοβερό και τρομαχτικά ανδροπρεπές με στολή! Yeah! embaaa

Τροποποιήθηκε από DrV
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη, το ΚΤΕΛ Άρτας καλά έκανε και ζήτησε να πληρωθεί (ιδιωτικού δικαίου είναι).

Το γαμημένο το κέντρο που έχει τόσα έσοδα τι στο διάολο έκανε;

Θα έμπαινε μέσα αν πλήρωνε τα εισιτήρια;

Μήπως κέρδισε αρκετά από την αποχή από συσσίτιο των φαντάρων επί 3ημέρου; Τα οποία χρήματα κάποιος υπεύθυνος καραβανάς καρπώθηκε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσε το θέμα φαγητό ήταν πονεμένη ιστορία. Ο διαχειριστής πρέπει να είχε ξηλώσει και τα πλακάκια για να τα βάλει στο σπίτι. Εντελώς τυχαία, όταν είχε πολλούς εξοδούχους (σπάνια γιατί εμείς φάγαμε και τις φωτιές και οι έξοδοι ήταν πολύ λίγες) το βραδυνό πρέπει να έφτανε για 5-6 άτομα. Σου λέει αφού όλοι θα φάνε έξω...τους μέσα στα @@@ μας.

Αναψυκτικό 2 φορές σε όλη την διαμονή μας εκεί, το ίδιο και γλυκό. Χοντρές κονόμες γενικότερα, καλά να'ναι οι άνθρωποι!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.