Jump to content

Στρατιωτική Θητεία και Ιατροί


Sovereign

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Λοιπόν αγαπητά ψαράκια μετά την απήχηση του πρώτου post -όπου περιέγραψα την κοσμοθεωρία μου πάνω στο πρώτο σκέλος της θητείας- αποφάσισα να γράψω και τη γνώμη μου πάνω στο δεύτερο και μεγαλύτερο σκέλος, αυτό στο οποίο και θα περάσετε τον περισσότερο χρόνο. Για να είμαι ειλικρινής θα προτιμούσα οι έπαινοι να προέρχονταν από αιθέριες ξανθές υπάρξεις που ερωτεύτηκαν την προσωπικότητα μου και προσμένουν να δουν και την εμφάνιση μου για να ανακαλύψουν το χαμένο δισκοποτηρο της αντρικής περηφάνιας....Δεν συνέβη με το πρώτο post ελπίζω να συμβεί με το δεύτερο....

Γενικά με την μείωση της θητείας δημιουργήθηκε μια καινούρια κατάσταση από την οποία οι γιατροί βγήκαν μάλλον χαμένοι...Τι εννοώ? Οι ελλείψεις σε οπλίτες ιατρούς είναι μεγάλες, αυξήθηκε ο φόρτος εργασίας και μειώθηκαν δραστικά οι άδειες. Και τι έγινε ρε Βρασίδα θα μου πει ο γνωστός ξερόλας-αντιδραστικός και δυσκοίλιος νεοορκισθείς γιατρός.....Αφού κάνουμε 3 μήνες λιγότερο...Εμ έλα που δεν είναι έτσι....Φαντασου τον κάθε διοικητή με νοημοσύνη αστερία και μεγάλο βύσμα (συνδυασμό θανατηφόρο) πως θα αντιδράσει: εκεί που είχε γιατρό στην μονάδα του και κοιμόταν ήσυχος τα βράδια τώρα μια ομάδα ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΩΝ λέξεων (such as ευθύνη, στρατοδικείο, αυτοκτονία, στέρηση βαθμού κτλ) στοιχείωνουν τα όνειρά του....Όχι βεβαίως γιατί ενδιαφέρεται για την υγεία των φαντάρων (τους έχει γραμμένους στα μικροσκοπικά αρχ#$% του) αλλά γιατί φοβάται τις επιπτώσεις της απώλειας της υγείας τους στην καριέρα του....Τι κάνει σ'αυτήν την περίπτωση? Παίρνει τηλέφωνο και του έρχεται πακετάκι ενας γιατρός. Αυτόν τον ταλαίπωρο όμως τον πηραν από κάπου όπου τον είχαν ανάγκη και έτσι πηδιούνται αμφότεροι (ΔΕΝ εννοώ μεταξύ τους) από 2 μικροσκοπικά αρχ@#%....

Και βρίσκεσαι ο δυστυχής σε ένα κωλοχώρι όπου Miss Κολοκοτρωνιτσι χρήζεται η Βούλα η κουτσή....Σκέφτεσαι δεν πειράζει μωρέ και μάλιστα στην αρχή θα γουστάρεις (όχι την Βουλα την όλη κατάσταση εννοώ) οι φαντάροι είναι λίγοι και δεν αρρωσταίνουν ποτέ, σκοπιές δεν κάνεις οπότε αποφεύγεις την εμπλοκή που σίγουρα θα υπάρχει, εξοδούχος κάθε μέρα θα είσαι και αν συμβεί και κανένα επείγον το στέλνεις κατευθείαν στον ανώτερο σχηματισμό αφού οι δυνατότητες σου είναι περιορισμένες...(ΟΧΙ μην μπεις στον πειρασμό να κάνεις τραχειοστομία με το BIC- δεν είσαι και ούτε και θα γίνεις Dr Hunt)....Όλα καλά λοιπόν???? Οχι αγαπητέ.... Λοιπόν πρόσεξε το σκεπτικό μου τώρα που καταφεύγω σε ανώτερα μαθηματικα: μπορεί ο διοικητης να σε χρειάζεται αλλά δεν παύεις να αποτελείς γι'αυτον απειλή στην ιδεατή εξουσία του.....Θα είναι ο πρώτος που θα αντιδράσει όταν νιώσει ότι απειλείται από εσένα αλλά παράλληλα και ο πρώτος που θα σου ρίξει ΟΛΗ την ευθυνη όταν κάτι πάει στραβά...Πρόκειται για τους κλασικούς απαίδευτους ανθρώπους που για να κερδίσουν τον σεβασμό πρέπει πάντα να δειχνουν τα αστέρια στο πέτο......Ας δώσω ένα παράδειγμα: είμασταν σκηνάκια και ένα παιδάκι 19 χρόνων είχε 37,5 πυρετό....Το βράδυ το ανεβασα να κοιμηθεί στον θάλαμο. Την άλλη μέρα μόνο καμπάνα δεν έφαγα για το λόγο ότι εμπόδισα την σκληραγώγηση του στρατεύματος.....Την επόμενη εβδομάδα σέ κάθε πρωινή αναφορά τόνιζε πως ΜΟΝΟ αυτός είναι υπεύθυνος για την υγειονομική κάλυψη του στρατεύματος και πως ο ρόλος του γιατρού είναι καθαρά συμβουλευτικός- επιστημονικός. Πρόσεχε όμως πού βρίσκεται η ουσία της υπόθεσης: ο Κίας (έτσι τον φωνάζω- βγαινει από το Μα#$κιας) αντέδρασε μόνο και μόνο επειδή του πείραξα το φετίχ του (την εξουσία) αν δηλαδή εγώ υπέκυπτα στις πιέσεις του και άφηνα το παιδί στο κρύο και έκανε πνευμονία αυτός θα με έστελνε φυλακή για να το παίξει εμπνευσμένος ηγέτης.....Πως λοιπόν θα αντιδράσεις???? Θα τον γράψεις εκεί που δεν πιάνει μελάνι....Θα καθιστάς σαφή την ιατρική σου γνώμη χωρίς να σε νοιάζει τι και πως...Ασ'τον να φωνάζει....Πχ στραμπούληξε το πόδι του ο φαντάρος??? Κύριε Διοικητά ΠΡΕΠΕΙ να γίνει ακτινογραφία για να αποκλειστεί το καταγμα- τέλος. Καλύτερα να τα έχεις καλά με την συνείδησή σου παρά με τον δικα....

Εκτός από τα παραπάνω η μονάδα αποτελεί το Βασίλειο της ηλιθιότητας....Τα επόπια θα σου χτυπάνε την πόρτα την ώρα που γυρίζουν από την σκοπιά για να σε ρωτήσουν για την αναιμία της μάνας τους, θα σε ρωτάνε αν η ψαρόσουπα ανεβάζει την χοληστερίνη, θα έρχονται να σε ρωτήσουν αν τα φάρμακα που παίρνουν είναι καλά, θα ερθουν να σου ζητήσουν σεξουαλικές συμβουλές....Είναι αναπόφευκτο: δεν πληρώνουν και θεωρούν ότι είσαι εκεί για να ικανοποιείς την ηλιθιότητά τους. Το θέμα είναι ποια πρέπει να είναι η στάση σου; Για να πω την αλήθεια δεν είμαι ανθρωπος που θα κάτσει να μαλώσει, μου χαλάει την διάθεση...Οπότε ας πούμε ότι αποδεχόμουν τέτοιου είδους συμπεριφορά ως ένα βαθμό όμως......Σε μερικές περιπτώσεις μάλιστα εβγαζα τον χειρότερο εαυτό μου. Πχ ο άνθρωπος μου ζητούσε σεξουαλικές συμβουλές για ευκολότερη γονιμοποίηση: στην αρχή αρχισα τα επιστημονικά μου (καλός μαλ@#$ και εγω) τύπου δεν εχει σημασία η στάση στο σεξ και τα γνωστά. Ήρθε μια ήρθε δυο ε δεν άντεξα κατέβασα απο το Intenet μια στάση στο Καμα Σουτρα βαρβάτη (μόνο λιγοι την κάνουμε στην Ελλάδα) και του λέω ιδού.....Την άλλη μέρα μου ήρθε με θλάση ο homo erectus διπλωμένος στα 2.......Εκείνη η ημέρα ήταν η πιο διασκεδαστικη της θητείας μου.....Μου είπε και ευχαριστώ....

Το επόμενο κομμάτι αφορά το ΣΤΕΠ....Εκεί διαφοροποιούνται λίγο τα πράγματα....Αρχίζεις να ασχολείσαι και λίγο με την ιατρική, νοσηλεύεις κανένα εμπύρετο, περνάς καμία φλέβα και γενικά αποστρατιωτικοποιείσαι ως έναν βαθμό.....Βέβαια ο φόρτος εργασίας αυξάνει αλλά στην εξίσωση μπαίνει και η υποκρινόμενη νόσος....Ενώ ,δηλαδή, στην μονάδα τα πράγματα έιναι ελεγχόμενα όσο αφορά αυτούς που θέλουν να λουφάρουν στο ΣΤΕΠ όλοι σου είναι άγνωστοι.....Και για να βγουν ελεύθεροι υπηρεσίας μπορεί να σου πουν οτιδήποτε με αποτέλεσμα να σε μπερδεύουν στο διαφοροδιαγνωστικό κομμάτι ιδιαίτερα αν δεν έχεις μεγάλη εμπειρία....Σου λέει πχ εκανα 39 πυρετό, πάει να σπάσει το κεφάλι μου και όταν αρχίζεις να ξεδιαλύνεις την παρούσα νόσο πετάει και ένα με πονάει και η κοιλία μου.....Και σου κάνει τα νεύρα κρόσια επειδή καταναλώνει την πολύτιμη φαιά ουσία σου....Το πώς θα το αντιμετωπίσεις το όλο θέμα εναπόκειται σε εσένα. Μερικοί συναδελφοι έβγαζαν αβέρτα Ελευθερους Υπηρεσίας και δεν τους ένοιαζε....Γενικώς θεωρώ πως οι απλοί φαντάροι πρέπει να έχουν ευνοικη μεταχείριση μόνο και μόνο γιατί υπηρετούν την Πατρίδα όπως ακριβώς και όλοι μας χωρίς καμιά ανταπόδοση, μακριά απο το σπίτι τους...Για τα ΕΠΟΠια θα αποφύγω να εκφράσω γνώμη παρόλο που τους θεωρώ ντροπή για τον ελληνικο στρατο.

Για το τέλος άφησα το στρατιωτικό νοσοκομείο...Μην νομίζει καμιά από εσάς τις σουπιές ότι είμαι βυσματίας γιατί θα τον απογοητεύσω....Με φέρανε με απόσπαση σε ενα στρατιωτικό νοσοκομείο λόγω έλλειψης γιατρών...Ε αυτές οι μέρες ήταν και οι πιο εποικοδομητικές της θητέιας μου....Για εναν μήνα ούτε τζόκει, όυτε άρβυλα ούτε αναφορές ούτε προσοχές...Ήμουν σαν κανονικός ειδικευόμενος και συναναστρεφόμουν με γιατρούς και όχι με καραβανάδες. Αυτή η εμπειρία μου δίδαξε πολλά μα πάνω από όλα με βοήθησε να κατανοήσω κάτι πολύ σημαντικό: οι οπλίτες γιατροί είναι άκρως απαραίτητοι για τον στρατό. Να το θυμάστε αυτό κάθε φορά που κάποιος καραβανάς σας κάνει την ζωή δύσκολη..Και μιας και είναι ημέρα των αναμνήσεων σήμερα ακούστε κ ένα περιστατικό που αποτελεί απαυγασμα της στρατιωτικής λογικής: δεν ξέρω τι γίνεται γενικά αλλά εμείς ως εφημερεύοντες έπρεπε να ενημερώνουμε τον επόπτη της ταξιαρχίας για τα περιστατικά μας....Εκείνη την εποχή ήταν στη μόδα η Η1Ν1 ελεγα λοιπόν: ο ασθενής έχει λοιμωξη αναπνευστικού, απαντούσε ο επόπτης: δεν πιστεύω να έχει γρίππη των χοιρων, Οχι του έλεγα (μια φορα που είπα ότι το κρούσμα είναι ύποπτο με πηρε τηλέφωνο στρατηγός μεσα στη νυχτα) και κάθε φορά η ίδια ιστορία :περιαμυγδαλικό απόστημα-δεν πιστεύω να έχει γρίππη των χοιρων......... ε και πριαπισμό να του έλεγα πως έχει ο ασθενής η νέα γρίππη θα τον ενοιαζε τον καραβανά.

Αυτά τα ολίγα.....Ελπίζω μόνο όσα διαβάσατε να σας ΄φανηκαν χρήσιμα...Φιλικά Βρασίδας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Βρασίδα το πεrιαμυγδαλικό απόστημα είναι αυτό που διέγνωσα εγώ?? :P

αντε 99 για σενα ενα μηνα λιγοτερος για μενα ΚΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι Albou.....Respect για την διαγνωση.....Ηταν ακρως διδακτικο περιστατικο.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Βρασιδα φιλτατε, σε διαβασα και αρχισα να γελαω, γιατι κι εγω τα ιδια τραβαω. Ο δικας μου μεν ειναι ψυχαρα, αλλα ειμαι σε μοναδα των 500 (!) ατομων μοναχος (ουτε Ν/Τ εχω, ειπαν θα μου στειλουν) και τα μισα ειναι ΕΠΟΠΙΑ! Τα οποια απεχθανομαι καθοτι παρασιτα που κανουν την ζωη των απλων οπλιτων δυσκολη...

Θελω να ρωτησω ομως αν καποιος ξερει, αν δικαιουμαστε μεταθεση στους 3 1/2 μηνες παραμεθοριο (απο μορια αλλο τιποτα!Μονο εμεις κι ο βορειος Εβρος δινει τοσα). Στο ΣΤΕΠ του νησιου ειχαν βαλει τους γιατρους να συμπληρωσουν εγγραφα, εμενα κι εναν αλλο σε αλλη μοναδα δεν μας ειπαν τιποτα (εγω δεν ρωτησα ακομα, του αλλου του ειπαν ξερα οτι θα απολυθει απο 'κει). Ξερει κανεις τι παιζει, κι αν υπαρχει κανα εγγραφο/αποφαση να τους δειξω μπας και με αφησουν να συμπληρωσω κανα χαρτι. Δεν θελω να μου πουν μετα οτι η υπηρεσια δεν γνωριζε οτι η μοναδα μου χρειαζοταν αντικαταστατη!Δεν με πειραζει η παραμεθοριος, με πειραζει γιατι τρεχω και δεν φτανω και δεν θα την παλεψω μεχρι τον Αυγουστο ετσι.

Τροποποιήθηκε από Epebos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Καλημερα, γνωριζει κανεις τι γινεται οταν κοβεις την αναβολη οντας ακομα φοιτητης ιατρικης και οχι πτυχιουχος, αλλα μεχρι την ημερομηνια που παρουσιαζεσαι εχεις αποκτησει πτυχιο.

πχ θελω να κοψω την αναβολη για να παω Αυγουστο και το τελευταιο μαθημα το δινω λογικα στις 11 Ιουνιου, με αποτελεσμα να ορκιζομαι τον Αυγουστο στη σχολη. Ξερει κανεις σ'αυτες τις περιπτώσεις τι γινεται??

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!! Και παλι Καλημερα σε ολους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερα....πας με τη βεβαιωση απο τη σχολη οτι εχεις γινει πτυχιουχος και γιατρος την 11η Ιουνιου και κανεις ειδικη αιτηση στη στρατολογια για να ενταχθεις στην επομενη εσσο , δηλαδη του Αυγουστου και οχι του Νοεμβριου που πας οταν διακοψεις την αναβολη τον Ιουνιο.το αντιγραφο πτυχιου το καταθετεις τη μερα που παρουσιαζεσαι στο ΚΕΥΓ στην Αρτα..........ψαραααααααα emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα, κι ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση, αλλα: 1ον απ'οτι εμαθα πρεπει να κοψω την αναβολη μεχρι την Παρασκευη 30 Απριλιου ωστε να μπω στην ΕΣΣΟ του Αυγουστου και 2ον 11 Ιουνιου ''δινω'' το τελευταιο μαθημα, το ποτε θα περαστει στη γραμματεια ειναι αλλο ζητημα....αν γνωριζεις κατι αλλο θα σου ημουν υποχρεος

Ευχαριστω πολυ παντως για την ταχυτατη ανταποκριση!!

Υ.Γ. Ποντικι παρακαλω....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κοιτα δε γνωριζω κατι παραπανω απο τη δικη μου εμπειρια, οπου διεκοψα την αναβολη περιπου ενα μηνα πριν την ημερομηνια της εσσο και προλαβα.....νομιζω οτι και μεσα στον ιουνιο προλαβαινεις...οπως και να εχει παντως την ειδικοτητα του ιατρου στον στρατο σου τη δινουν αφου τουσ πας αντιγραφο του πτυχιου μετα την καταταξη........οποτε μην αγχωνεσαι.....το χειροτερο που θα μπορουσε να σου συμβει ειναι να παρουσιαστεις σε αλλο κεντρο εκπαιδευσης.....

καλυτερα να απευθυνθεις στη στρατολογια της περιοχης σου.....παντωσ η στρατολογια αθηνων δε την πολυπαλευει embaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ την έκοψα πάντως και έχω 5 μαθήματα για πτυχίο, με το τελευταίο να είναι αρχές Ιούλη και την ορκωμοσία στα τέλη του Ιούλη. Απ'ότι ξέρω για να μπεις Αύγουστο πρέπει να την κόψεις μέχρι 30 Απρίλη, μετά πας θεωρητικά για Νοέμβρη. Όμως, μπορείς να κάνεις αίτηση να επισπευθεί η κατάταξη σου και συνήθως αυτή γίνεται δεκτή, ειδικά για εμάς τους γιατρούς, απ'ότι έμαθα από ένα φίλο μου που μπαίνει έτσι μάλλον τον Μάη.

Το άλλο που άκουσα όμως, είναι ότι χωρίς πτυχίο και μόνο με βεβαίωση σπουδών μπορεί και να μην σε βάλουν στο αντίστοιχο σώμα, αλλά η πληροφορία δεν είναι επιβεβαιωμένη.

Πάντως επειδή απ'ότι έχω καταλάβει ο στρατός έχει έλλειψη από γιατρούς, δεν νομίζω να έχουμε κανένα πρόβλημα με την απόδοση της ειδικότητας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν είσαι φοιτητής ιατρικής τη στιγμή της κατάταξης, 99% θα πας μεν Άρτα στο υγειονομικό, αλλά δε θα πάρεις την ειδικότητα "οπλίτης-ιατρός" ακόμα και 1 επιλεγόμενο να χρωστάς. Θα γίνεις πιθανότατα νοσοκόμος-τραυματιοφορέας (Ν/Τ). Στην Άρτα πρέπει να έχεις αντίγραφο του πτυχίου. Και γενικά είναι προφανώς καλύτερο να χάσεις μια ΕΣΣΟ και να πας στην επόμενη ως γιατρός, παρά να τρέχεις με την ψυχή στο στόμα με τα τελευταία μαθήματα με το ρίσκο να μην τα καταφέρεις.

Καλή αρχή νέος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και γω με τη σειρά μου θα σου έλεγα: μετράει το τι χαρτιά θα έχεις στην κατάταξη.

τελείωσε γρήγορα (για λόγους ειδικότητας) κ μη σε νοιάζει το θέμα του στρατού.

ΑΛΛΑ σκέψου κ το ενδεχόμενο ότι αν γίνεις νοσηλευτής (είτε δε τελειώσεις είτε δεν καταθέσεις το πτυχίο) να είσαι πολύ καλύτερα από τους γιατρούς...πιο πολύς κόσμος ως νοσηλευτές άρα λιγότερες βάρδιες,λιγότερες ευθύνες.

έτσι κ αλλιώς χαμένος χρόνος είναι,δεν χάνεις κάτι.γενικά αυτη η κατάσταση παίζει τώρα στο στρατό ξηρας.

αν δε,έχεις καταταχθεί Αεροπορία ή ΠΝ τρέχα να αλλάξεις γρήγορα τα χαρτιά σου.bad luck

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα σε ολους κι ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,μια τελευταια ερωτηση προς ''monkey man'', ο φιλος σου ποτε εκοψε δλδ την αναβολη και μπαινει με την ΕΣΣΟ του Μαη?

Ευχαριστω πολυ και παλι και καλη σας μερα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα τον ρώτησα, και απ'ότι μου είπε δεν του έχει έρθει το χαρτί ακόμα, οπότε δεν είναι 1000% σίγουρο

Απ'ότι του είπαν πάντως, τους γιατρούς σχεδόν πάντα τους παίρνουν

Θα σε ενημερώσω όταν έχω νεότερα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Συγγνώμη παιδια, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς τους γνώστες του φόρουμ!!

Σκοπεύω να κάνω ειδικότητα αμερική και να ξεκινήσω τον ιούλιο του 2012. Όμως, η αναβολή μου λήγει 31-12-2011 με αποτέλεσμα να "τρέμω" μήπως και θα έχω προβλήματα

με την αναβολή μου. Ξέρετε αν παίζει πρόβλημα σε αυτήν την περίπτωση?

Ευχαριστώ εκ προτέρων!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα πας να διακοψεις την αναβολή σου γυρω στις 28 Δεκεμβριου. Θα σε καλεσουν να παρουσιαστείς με την ΕΣΣΟ Μαϊου. Θα ξαναπας στην στρατολογια, οταν θα σου ερθει το χαρτι και θα ζητησεις 3μηνη αναβολη για κοινωνικους λογους. Θα την λάβεις ( δεν υπαρχει περιπτωση για το αντιθετο). θα σου ξαναερθει σημειωμα καταταξης για την εσσο Αυγουστου ( μεταξυ 9 και 11) και τοτε θα τους δωσεις τα χαρτια (επισήμως μεταφρασμενα) οτι ξεκινησες ειδικοτητα στην Αμερικη ( μπορεις και με πληρεξούσιο)και θα παρεις αναβολη μεχρι τα 32... δηλαδη μεχρι 31-12-2015!

Τροποποιήθηκε από hakkinen
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα πας να διακοψεις την αναβολή σου γυρω στις 28 Δεκεμβριου. Θα σε καλεσουν να παρουσιαστείς με την ΕΣΣΟ Μαϊου. Θα ξαναπας στην στρατολογια, οταν θα σου ερθει το χαρτι και θα ζητησεις 3μηνη αναβολη για κοινωνικους λογους. Θα την λάβεις ( δεν υπαρχει περιπτωση για το αντιθετο). θα σου ξαναερθει σημειωμα καταταξης για την εσσο Αυγουστου ( μεταξυ 9 και 11) και τοτε θα τους δωσεις τα χαρτια (επισήμως μεταφρασμενα) οτι ξεκινησες ειδικοτητα στην Αμερικη ( μπορεις και με πληρεξούσιο)και θα παρεις αναβολη μεχρι τα 32... δηλαδη μεχρι 31-12-2015!

Σ'ευχαριστώ πάααρα πολυυ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακαλώ!!! Ολα τα παραπάνω ισχυουν ως και σημερα που μιλαμε... Πιστευω πως δεν θα αλλάξουν μεσα στον επόμενο χρονο. Υπάρχουν και αλλα 2 σεναρια πάντως που θα σου τα πω αν τυχον τα χρειαστεις!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιάς και το ΚΕΥΓ λένε ότι κλείνει, έχει κανένας ιδέα που μπαίνουμε τον Αύγουστο;

Μπαίνει κανένας άλλος αύγουστο από εδώ εκτός από εμένα;

Άντε ας μαζευόμαστε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιάς και το ΚΕΥΓ λένε ότι κλείνει, έχει κανένας ιδέα που μπαίνουμε τον Αύγουστο;

Μπαίνει κανένας άλλος αύγουστο από εδώ εκτός από εμένα;

Άντε ας μαζευόμαστε!

[/quote ]

Δυο σεναρια ακουγονται: 1. Ιωαννινα 2. Σε οποιοδηποτε ΚΕΝ, σε οπιοδήποτε σωμα, ( μετα θα ακολουθει η υγειονομικη εκπαιδευση σε στρατιωτικο νοσοκομειο) κοντα στο σπιτι σου... δηλ αν μενεις Αθηνα μπορει Αυλώνα αν μενεις Καλαματα ΚΕΔΒ... κοκ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εδώ στο Κ.Ε.ΥΓ. πάντως ακούγεται ότι θα μεταφερθεί στη θήβα. τίποτα δεν είναι σίγουρο βέβαια... ως γνωστόν, η ράδιο αρβύλα παίζει πάντα. ακόμα και τα στελέχη δεν γνωρίζουν τι θα γίνει ακριβώς. επίσης έχει ακουστεί έντονα και η αύξηση της διάρκειας της θητείας σε 12 μήνες. αυτά τα ολίγα από την άρτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εδώ στο Κ.Ε.ΥΓ. πάντως ακούγεται ότι θα μεταφερθεί στη θήβα. τίποτα δεν είναι σίγουρο βέβαια... ως γνωστόν, η ράδιο αρβύλα παίζει πάντα. ακόμα και τα στελέχη δεν γνωρίζουν τι θα γίνει ακριβώς. επίσης έχει ακουστεί έντονα και η αύξηση της διάρκειας της θητείας σε 12 μήνες. αυτά τα ολίγα από την άρτα.

δεν ειναι η πρωτη φορα που ακουγεται οτι το ΚΕΥΓ φευγει απο την Αρτα (και ουτε η τελευταια φανταζομαι). καθε φορα βεβαια επεμβαινουν οι βουλευτες, δημαρχοι, νομαρχες του νομου και το ΚΕΥΓ παραμενει στην γνωριμη του θεση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαχαχαχαχα μέχρι τώρα έχω ακούσει:

1) Σπάρτη (από καλαματιανό)

2)Τρίπολη (από καλαματιανό

3)Αυλώνα (από μέσα από το ΚΕΥΓ)

4)Κόρινθο (από μπλογκ)

5)Θήβα (greekmeds)

6)Γιάννενα (greekmeds)

7) Σε οποιοδήποτε ΚΕΝ και μετά σε νοσοκομείο (greekmeds και ΚΕΥΓ)

αχαχαχαχαχα ράδιο αρβύλα!!!!!

Πάντως απ'ότι είχα διαβάσει σε κάποιο μπλογκ, βγήκε ο ίδιος ο βενιζέλος σε συνέντευξη και διέψευσε την πιθανότητα αύξησης της θητείας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.