Jump to content

Στρατιωτική Θητεία και Ιατροί


Sovereign

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

ακουσα οτι οι 12 μηνεs του στρατου θεωρουνται συνταξιμοs χρονοs.ισχυει κατι τετοιο?thanks

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι. Αν υπαρχει η "δυνατοτητα επιλογης" πού ειναι καλυτερα για εναν στρατευμενο ιατρο; Ναυτικο ή αεροπορια (και γιατι, αν γνωριζει καποιος); Και κατι ακομα, αξιζει τον κοπο να παει κανεις για εφεδρος (αν μπορει μαλιστα να γραψει και ειδικοτητα) και αν ναι, σε ποιο απο τα δυο παραπανω οπλα; Thanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"δυνατοτητα επιλογης"

Επι πτερυγων βυσματων...

emlock

και κλειδωνει ο στοχος της λουφας στην παραλλαγη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ/

ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΡΟΜΠΑ ΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΜΑΖΙ Η' ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ.THANKS

emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ/

ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΡΟΜΠΑ ΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΜΑΖΙ Η' ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ.THANKS

emhelp

ο στρατός δεν σου παρέχει τίποτα ......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω ακούσει ότι το σώμα υγειονομικού στέλνει τους αξιωματικούς του σε σεμινάρια όπως το ATLS, και ενίοτε εποφελούνται από αυτό και γιατροί που κάνουν τη θητεία τους.

Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει θετικά για το θέμα; Θενξ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μελετησα καλα και τις 28 σελιδες :withstupid: και απο οτι αντεληφθειν το συμπερασμα ειναι να παμ ναυτικο για να μας αποδωσει ο στρατος.

αεροπορια απο οτι ξερω εχουν πολυ καλο νοσοκομειο ΓΝΑ αλλα δεν εβγαλα συμπερασμα αν γραφεις ειδικοτητα.

και ερχομαι στο στρατο ξηρας:στον ξηρας αν πας σε νοσοκομειο στρατιωτικο(που ειναι και πολυ καλα νοσοκομεια,με πολυ καλους γιατρους)γραφεις ειδικοτητα??εχει κανεις τετοια εμπειρια??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μελετησα καλα και τις 28 σελιδες :withstupid: και απο οτι αντεληφθειν το συμπερασμα ειναι να παμ ναυτικο για να μας αποδωσει ο στρατος.

αεροπορια απο οτι ξερω εχουν πολυ καλο νοσοκομειο ΓΝΑ αλλα δεν εβγαλα συμπερασμα αν γραφεις ειδικοτητα.

και ερχομαι στο στρατο ξηρας:στον ξηρας αν πας σε νοσοκομειο στρατιωτικο(που ειναι και πολυ καλα νοσοκομεια,με πολυ καλους γιατρους)γραφεις ειδικοτητα??εχει κανεις τετοια εμπειρια??

με πολύ σπρώξιμο 6 μήνες παθολογία

αλλα θέλει και κανα 2 χρόνια για να τους αναγνωρίσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την καλησπερα μου μετα απο 2 μηνες απουσιας στο κεντρο της Αρτας...

Βασικες εντυπωσεις:

1.Για κανένα-μα κανενα ομως-λογο μην παρουσιαστειτε με ΕΣΣΟ Αυγουστου...Λογω του γεγονοτος οτι ειναι πολυ μικρη θα πηξετε στις υπηρεσιες.Οι περισσοτεροι απο εμας βγηκαμε με 20 υπηρεσιες απο το κεντρο οταν οι προηγουμενες σειρες εβγαιναν το πολυ με 5.Τα λεμε τωρα και οι περισσοτεροι γελανε...

2.Ακομη και εαν εχετε καποιο αστειο προβλημα υγειας κυνηγειστε το Ι.Η ζωη του γιωτα ειναι παραδεισενια-πραγματικα δεν κανεις τπτ αλλο εκτος απο θαλαμοφυλικια-και μην ακουσω καποιους να διαμαρτυρονται για μεγαλο αριθμο της προαναφερθεισας υπηρεσιας...μετα απο τοσα σκοπετα σαν ανεκδοτο θα μου φανει...Καταραμενο προβλημα στο γονατο γιατι να μη σε δηλωσω την 1η μερα????

3.Διεκδικειστε και λουφαρετε οσο μπορειτε περισσοτερο...Στην Αρτα επικρατει πολεμος βυσματων(οι σειρες καταλαβαινουν τι εννοω-ειναι εκπληκτικα ηλιθιο το τι κανουν...ανιψιοι-ουπς μου ξεφυγε-πολιτικων για να γλιτωσουν ακομη και υπηρεσιες οταν το μισο κεντρο το εβγαλαν με αδεια) και αν εισαι αφελης ή δεκτικος θα εισαι σε αυτους που θα διαμαρτυρονται συνεχως και θα ειναι οι ανθρωποι για ολες τις δουλειες.Μην ξεχνας:μια καλη δικαιολογια και ενα καλο ψεμα σε κανει να κοιμασαι πιο ησυχος...

4.Τα βυσματα δεν μιλανε,μοναχα οι φαφλαταδες...γι'αυτο προσεχε...Τις πρωτες μερες τσιμπανε <<τυχαια> καποιους εθελοντες.Τρεξε να προλαβεις.Η ζωη σαν γραφιας,στο 1ο η 2ο γραφειο,στο ΚΕΠΥΚ,στο ΚαΨεΜε η μονιμας στα μαγειρια(ξεχασα την ψησταρια) ειναι και καλυτερη αλλα εχει και bonus...

5.Βγαλτε τσαμπουκα και μην αφηνετε τον καιρο να σας προσπερναει δεχομενοι ολες τις μαλακοαγγαρειες...Ξυπνειστε και τους υπολοιπους-η σειρα μου ηταν πολυ ησυχη,μετα τα πολλα αγγουρια που εφαγε ομως(πολυ γκαντεμια με τις φωτιες-ατελειωτες πυρασφαλειες) καποια στιγμη ξυπνησε αλλα εμεναν μονο 2 εβδ...

5.Θα διαπιστωσετε ποσο αστειοι ειμαστε εμεις οι <<συναδελφοι>>...Δεν προκειτε να ξεχασω ποτε το μαθημα των πρωτων βοηθειων που καποιος φιλοτιμος συναδελφος προσφερθηκε απο καλοσυνη να διδαξει...και ενω ολα προχωρουσαν normal και ολοι με δυσκολια κατεβαζαμε το καφεδακι-πρωι γαρ-για να τελειωσει η ρημαδα η ενημερωση και να ακολουθησει υπνος η ταβλι στο ΚΨΜ,αρκουσε μονο η αναφορα στο 15:2 της ΚΑΡΠΑ(και οχι στο νεο 30:2 συμφωνα με το νεο πρωτοκολλο) για να κατεβουν αποτομα ολοι οι αλγοριθμοι του ERC και να θυμισει το σκηνικο:''ελατε να τις βγαλουμε και να τις μετρησουμε''.ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ...

6.Μην ψαρωνετε με τις υποδειξεις των στελεχων για τυχερα παιχνιδια η ακομη και ποτα...Στο τελος το ταβλι,τα χαρτια και τα ποτα θα πανε συννεφο...

7.ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΟΝ 1ο ΛΟΧΟ...ΤΟ ΕΝΝΟΩ...ΜΑΚΡΙΑ.2ος forever

8.Xαιρετισμους στις γλυκυτατες λοχιες...

PS:Για οποιαδηποτε ερωτηση εδω ειμαστε να τα λεμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδιά,

για θητεια στο πεζικο,τι θεωρειται καλυτερο για πρωτη μεταθεση?

Η μεταθεση σε νησι ή η μεταθεση στον Εβρο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μμμ...πολύ γενική η ερωτηση σου athan...Εξαρταται για πιο νησί,για που στον Έβρο και για ποια ΕΣΣΟ μιλάς(εννοώ ποια εποχή θα πας εκεί που θα πας).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για αεροπορια πεστε καμια γνωμη παιδια.παιζει να γραψει κανεις 1 χρονο γενικη με ΓΝΑ κλπ ? ξερετε κανεναν να το εκανε ? τεραστια τρυπα παντος ο γκρεεκ αρμυ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είδα να ρωτά κάποιος ναυτικό ή αεροπορία.Μάλλον αεροπορία...μακριά από το ναυτικό...

Καλησπέρα παιδιά,για θητεια στο πεζικο,τι θεωρειται καλυτερο για πρωτη μεταθεση?Η μεταθεση σε νησι ή η μεταθεση στον Εβρο?Ευχαριστω εκ των προτερων.
σενησί, εκτός αν πας στο νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης...
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ/ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΡΟΜΠΑ ΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΜΑΖΙ Η' ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ.THANKS emhelp
σε κάποιες μονάδες-τσαντίρια-θεραπευτήρια ή νοσοκομεία δίνουν!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΟΣΥΠΟΓΡΑΦΩ 100%!!!!Α ΡΕ ΤΙΜΗΜΕΝΗ 300....

Την καλησπερα μου μετα απο 2 μηνες απουσιας στο κεντρο της Αρτας...

Βασικες εντυπωσεις:

1.Για κανένα-μα κανενα ομως-λογο μην παρουσιαστειτε με ΕΣΣΟ Αυγουστου...Λογω του γεγονοτος οτι ειναι πολυ μικρη θα πηξετε στις υπηρεσιες.Οι περισσοτεροι απο εμας βγηκαμε με 20 υπηρεσιες απο το κεντρο οταν οι προηγουμενες σειρες εβγαιναν το πολυ με 5.Τα λεμε τωρα και οι περισσοτεροι γελανε...

2.Ακομη και εαν εχετε καποιο αστειο προβλημα υγειας κυνηγειστε το Ι.Η ζωη του γιωτα ειναι παραδεισενια-πραγματικα δεν κανεις τπτ αλλο εκτος απο θαλαμοφυλικια-και μην ακουσω καποιους να διαμαρτυρονται για μεγαλο αριθμο της προαναφερθεισας υπηρεσιας...μετα απο τοσα σκοπετα σαν ανεκδοτο θα μου φανει...Καταραμενο προβλημα στο γονατο γιατι να μη σε δηλωσω την 1η μερα????

3.Διεκδικειστε και λουφαρετε οσο μπορειτε περισσοτερο...Στην Αρτα επικρατει πολεμος βυσματων(οι σειρες καταλαβαινουν τι εννοω-ειναι εκπληκτικα ηλιθιο το τι κανουν...ανιψιοι-ουπς μου ξεφυγε-πολιτικων για να γλιτωσουν ακομη και υπηρεσιες οταν το μισο κεντρο το εβγαλαν με αδεια) και αν εισαι αφελης ή δεκτικος θα εισαι σε αυτους που θα διαμαρτυρονται συνεχως και θα ειναι οι ανθρωποι για ολες τις δουλειες.Μην ξεχνας:μια καλη δικαιολογια και ενα καλο ψεμα σε κανει να κοιμασαι πιο ησυχος...

4.Τα βυσματα δεν μιλανε,μοναχα οι φαφλαταδες...γι'αυτο προσεχε...Τις πρωτες μερες τσιμπανε <<τυχαια> καποιους εθελοντες.Τρεξε να προλαβεις.Η ζωη σαν γραφιας,στο 1ο η 2ο γραφειο,στο ΚΕΠΥΚ,στο ΚαΨεΜε η μονιμας στα μαγειρια(ξεχασα την ψησταρια) ειναι και καλυτερη αλλα εχει και bonus...

5.Βγαλτε τσαμπουκα και μην αφηνετε τον καιρο να σας προσπερναει δεχομενοι ολες τις μαλακοαγγαρειες...Ξυπνειστε και τους υπολοιπους-η σειρα μου ηταν πολυ ησυχη,μετα τα πολλα αγγουρια που εφαγε ομως(πολυ γκαντεμια με τις φωτιες-ατελειωτες πυρασφαλειες) καποια στιγμη ξυπνησε αλλα εμεναν μονο 2 εβδ...

5.Θα διαπιστωσετε ποσο αστειοι ειμαστε εμεις οι <<συναδελφοι>>...Δεν προκειτε να ξεχασω ποτε το μαθημα των πρωτων βοηθειων που καποιος φιλοτιμος συναδελφος προσφερθηκε απο καλοσυνη να διδαξει...και ενω ολα προχωρουσαν normal και ολοι με δυσκολια κατεβαζαμε το καφεδακι-πρωι γαρ-για να τελειωσει η ρημαδα η ενημερωση και να ακολουθησει υπνος η ταβλι στο ΚΨΜ,αρκουσε μονο η αναφορα στο 15:2 της ΚΑΡΠΑ(και οχι στο νεο 30:2 συμφωνα με το νεο πρωτοκολλο) για να κατεβουν αποτομα ολοι οι αλγοριθμοι του ERC και να θυμισει το σκηνικο:''ελατε να τις βγαλουμε και να τις μετρησουμε''.ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ...

6.Μην ψαρωνετε με τις υποδειξεις των στελεχων για τυχερα παιχνιδια η ακομη και ποτα...Στο τελος το ταβλι,τα χαρτια και τα ποτα θα πανε συννεφο...

7.ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΟΝ 1ο ΛΟΧΟ...ΤΟ ΕΝΝΟΩ...ΜΑΚΡΙΑ.2ος forever

8.Xαιρετισμους στις γλυκυτατες λοχιες...

PS:Για οποιαδηποτε ερωτηση εδω ειμαστε να τα λεμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα!!!

Παρουσιάζομαι στην Αρτα (ΚΕΥΓ) στις 5/11/2007 και έχω κανονικά άδεια ασκ. επαγγ. ιατρού. Ξέρει κανείς αν μετά το δίμηνο πάμε όλοι υποχρεωτικά Έβρο-νησιά? Είμαι από Ήπειρο- "παίζει" να υπηρετήσω την παραμεθόρια θητεία στα μέρη μου (Θεσπρωτία) και αν, πώς? Αξίζει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους τους παλαιότερους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από καθαρά προσωπική εμπειρία θα σου έλεγα να προτιμήσεις νησί.Υπηρέτησα από Μάιο μέχρι Σεπτέμβριο στη Σάμο, σε μονάδα πεζικού και πέρασα τέλεια. Βέβαια εξαρτάται και από τη μονάδα. Εννοείται μείνετε μακριά από ειδικές δυνάμεις γιατί ακόμα και για το γιατρό έχει τρελό τρέξιμο.Επίσης το ότι υπηρέτησα στο νησί σε καλοκαιρινή περίοδο έκανε πολύ ευκολότερα τα πράγματα.Αν γύριζα πίσω θα διάλεγα και πάλι νησί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα!!!

Παρουσιάζομαι στην Αρτα (ΚΕΥΓ) στις 5/11/2007 και έχω κανονικά άδεια ασκ. επαγγ. ιατρού. Ξέρει κανείς αν μετά το δίμηνο πάμε όλοι υποχρεωτικά Έβρο-νησιά? Είμαι από Ήπειρο- "παίζει" να υπηρετήσω την παραμεθόρια θητεία στα μέρη μου (Θεσπρωτία) και αν, πώς? Αξίζει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους τους παλαιότερους!

Στη δήλωση μονάδων παραμεθορίου που θέλεις να υπηρετήσεις (σου δίνουν ένα έντυπο στην Άρτα για να το συμπληρώσεις, ή, τουλάχιστο, όταν υπηρέτησα εγώ μας δίνανε..) επέλεξε για παραμεθόριο την Ήπειρο.Αν δεν έχεις μόνιμη κατοικία όμως σε νομό της Ηπείρου (για το κριτήριο της εντοπιότητας) πρέπει να κάνεις μεταδημότευση (ίσως πάρει κανένα μήνα) γι'αυτό...τρέξε.. Ειδάλλως μπορεί να βρεθείς οπουδήποτε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα!!!

Παρουσιάζομαι στην Αρτα (ΚΕΥΓ) στις 5/11/2007 και έχω κανονικά άδεια ασκ. επαγγ. ιατρού. Ξέρει κανείς αν μετά το δίμηνο πάμε όλοι υποχρεωτικά Έβρο-νησιά? Είμαι από Ήπειρο- "παίζει" να υπηρετήσω την παραμεθόρια θητεία στα μέρη μου (Θεσπρωτία) και αν, πώς? Αξίζει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους τους παλαιότερους!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ TRAVELLER. ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - EΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ ΣΤΙΣ 05/11/07.ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΥΜΗΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΙΟΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 401 ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ,ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΕΡΩ ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΠΑΡΑΜΕΘΩΡΙΟ.ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ.ΕΣΥ ΠΩΣ ΛΕΓΕΣΑΙ?ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ.ΧΑΙΡΕΤΩ/ ΡΑΦΑΗΛ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωριζει κανεις τπτ για το στρατοπεδο Ιωαννου στην Αλεξανδρουπολη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα!!!

Παρουσιάζομαι στην Αρτα (ΚΕΥΓ) στις 5/11/2007 και έχω κανονικά άδεια ασκ. επαγγ. ιατρού. Ξέρει κανείς αν μετά το δίμηνο πάμε όλοι υποχρεωτικά Έβρο-νησιά? Είμαι από Ήπειρο- "παίζει" να υπηρετήσω την παραμεθόρια θητεία στα μέρη μου (Θεσπρωτία) και αν, πώς? Αξίζει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους τους παλαιότερους!

Στη δήλωση μονάδων παραμεθορίου που θέλεις να υπηρετήσεις (σου δίνουν ένα έντυπο στην Άρτα για να το συμπληρώσεις, ή, τουλάχιστο, όταν υπηρέτησα εγώ μας δίνανε..) επέλεξε για παραμεθόριο την Ήπειρο.Αν δεν έχεις μόνιμη κατοικία όμως σε νομό της Ηπείρου (για το κριτήριο της εντοπιότητας) πρέπει να κάνεις μεταδημότευση (ίσως πάρει κανένα μήνα) γι'αυτό...τρέξε.. Ειδάλλως μπορεί να βρεθείς οπουδήποτε..

Ευχαριστώ 'άσχετε'!

Δεν ξέρω βέβαια αν προλάβω τώρα-ίσως είναι ήδη αργά...

Γνωρίζεις/Θυμάσαι αν στο κριτήριο της εντοπιότητας 'παίζει' να κατοικεί στην παραμεθόριο συγγενής πρώτου βαθμού;

Θα με έσωζε!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την καλησπερα μου μετα απο 2 μηνες απουσιας στο κεντρο της Αρτας...

Βασικες εντυπωσεις:

1.Για κανένα-μα κανενα ομως-λογο μην παρουσιαστειτε με ΕΣΣΟ Αυγουστου...Λογω του γεγονοτος οτι ειναι πολυ μικρη θα πηξετε στις υπηρεσιες.Οι περισσοτεροι απο εμας βγηκαμε με 20 υπηρεσιες απο το κεντρο οταν οι προηγουμενες σειρες εβγαιναν το πολυ με 5.Τα λεμε τωρα και οι περισσοτεροι γελανε...

2.Ακομη και εαν εχετε καποιο αστειο προβλημα υγειας κυνηγειστε το Ι.Η ζωη του γιωτα ειναι παραδεισενια-πραγματικα δεν κανεις τπτ αλλο εκτος απο θαλαμοφυλικια-και μην ακουσω καποιους να διαμαρτυρονται για μεγαλο αριθμο της προαναφερθεισας υπηρεσιας...μετα απο τοσα σκοπετα σαν ανεκδοτο θα μου φανει...Καταραμενο προβλημα στο γονατο γιατι να μη σε δηλωσω την 1η μερα????

3.Διεκδικειστε και λουφαρετε οσο μπορειτε περισσοτερο...Στην Αρτα επικρατει πολεμος βυσματων(οι σειρες καταλαβαινουν τι εννοω-ειναι εκπληκτικα ηλιθιο το τι κανουν...ανιψιοι-ουπς μου ξεφυγε-πολιτικων για να γλιτωσουν ακομη και υπηρεσιες οταν το μισο κεντρο το εβγαλαν με αδεια) και αν εισαι αφελης ή δεκτικος θα εισαι σε αυτους που θα διαμαρτυρονται συνεχως και θα ειναι οι ανθρωποι για ολες τις δουλειες.Μην ξεχνας:μια καλη δικαιολογια και ενα καλο ψεμα σε κανει να κοιμασαι πιο ησυχος...

4.Τα βυσματα δεν μιλανε,μοναχα οι φαφλαταδες...γι'αυτο προσεχε...Τις πρωτες μερες τσιμπανε <<τυχαια> καποιους εθελοντες.Τρεξε να προλαβεις.Η ζωη σαν γραφιας,στο 1ο η 2ο γραφειο,στο ΚΕΠΥΚ,στο ΚαΨεΜε η μονιμας στα μαγειρια(ξεχασα την ψησταρια) ειναι και καλυτερη αλλα εχει και bonus...

5.Βγαλτε τσαμπουκα και μην αφηνετε τον καιρο να σας προσπερναει δεχομενοι ολες τις μαλακοαγγαρειες...Ξυπνειστε και τους υπολοιπους-η σειρα μου ηταν πολυ ησυχη,μετα τα πολλα αγγουρια που εφαγε ομως(πολυ γκαντεμια με τις φωτιες-ατελειωτες πυρασφαλειες) καποια στιγμη ξυπνησε αλλα εμεναν μονο 2 εβδ...

5.Θα διαπιστωσετε ποσο αστειοι ειμαστε εμεις οι <<συναδελφοι>>...Δεν προκειτε να ξεχασω ποτε το μαθημα των πρωτων βοηθειων που καποιος φιλοτιμος συναδελφος προσφερθηκε απο καλοσυνη να διδαξει...και ενω ολα προχωρουσαν normal και ολοι με δυσκολια κατεβαζαμε το καφεδακι-πρωι γαρ-για να τελειωσει η ρημαδα η ενημερωση και να ακολουθησει υπνος η ταβλι στο ΚΨΜ,αρκουσε μονο η αναφορα στο 15:2 της ΚΑΡΠΑ(και οχι στο νεο 30:2 συμφωνα με το νεο πρωτοκολλο) για να κατεβουν αποτομα ολοι οι αλγοριθμοι του ERC και να θυμισει το σκηνικο:''ελατε να τις βγαλουμε και να τις μετρησουμε''.ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ...

6.Μην ψαρωνετε με τις υποδειξεις των στελεχων για τυχερα παιχνιδια η ακομη και ποτα...Στο τελος το ταβλι,τα χαρτια και τα ποτα θα πανε συννεφο...

7.ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΟΝ 1ο ΛΟΧΟ...ΤΟ ΕΝΝΟΩ...ΜΑΚΡΙΑ.2ος forever

8.Xαιρετισμους στις γλυκυτατες λοχιες...

PS:Για οποιαδηποτε ερωτηση εδω ειμαστε να τα λεμε...

ο αγαπητός nok τα λεέι πολύ, μα πολύ , καλά. Συμφωνώ και επαυξάνω σε όλα όσα λεει (με εξαίρεση τους χαιρετισμούς στις γλυκύτατες λοχίες). Να (ξανα)τονίσω και εγώ τα εξης: ΟΧΙ Αυγουστο. ΟΧΙ εθελοντισμό. ΟΧΙ 1ο Λόχο (σαφέστατη διαφορά στη πειθαρχία μεταξύ των δύο λόχων). ΟΧΙ κρεβάτι δίπλα στον οπλοβαστό. Πολύ ψυχραιμία όταν θα βλέπεις το όνομα σου στη λίστα της υπηρεσίας πάνω απο το σβησμένο με μπλανκο προηγούμενο όνομα...

Καλό κουράγιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΙα "Χαζη" ερωτηση που δεν ξερω αν εχει απαντηθει. Αρτα καλυτερα να παω με ΚΤΕΛ/να με παει καποιος δικος μου ή να παρω ΙΧ (μπορουμε να παρκαρουμε μεσα)?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.