Jump to content

Στρατιωτική Θητεία και Ιατροί


Sovereign

Recommended Posts

Κατ'αρχας ευχαριστω που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε! Ισως θα ηταν καλυτερα να ανοιγα απο την αρχη ξεχωριστο θεμα να μην πρηζουμε οσους δεν ενδιαφερονται αλλα anyway.

DrWatkins χτες ειχα παει για καφε με εναν πρωην ΣΕΑ οπου τον επρηξα για τα καλα με ερωτησεις!Να'ναι καλα ο ανθρωπος!

Σε καποια συμφωνησε και αυτος μαζι σου.Το βυσμα οπως λες ειναι απαραιτητο οχι μονο για τη θητεια σου ως ΣΕΑ αλλα για τη θητεια ολων οποτε οσο θα το χρειαστει ο ναυτης αλλο τοσο θα το χρειαστει και ο ΣΕΑ.Κοινως το θεμα του βυσματος ειναι κατι που παιζει ρολο σε ολους ακομα και στους μονιμους.Παντα οσο καλυτερο εχεις τοσο πιο ανετα την περνας(παντου αυτο δυστυχως!).

Οσον αφορα τα πλοια και τα ταξιδια τα πραγματα εχουν ως εξης.Μεγαλα ταξιδια κανουν οπως ειπες τα ναρκαλιευτικα.Ολα τα υπολοιπα κανουν ολιγοημερα ταξιδια στα πλαισια προγραμματισμενων ασκησεων η διαρκεια των οποιων δεν ξεπερνα τις 10 μερες.Καθε μερα ταξιδιου πληρωνεται επιπλεον.ΣΕΑ πηγαινουν σε ναρκαλιευτικα και αρματαγωγα για ενα διαστημα και μετα πανω ΝΝΑ το ελαχιστο 6 μηνες(οσο και ο ναυτης (αν εχει βυσμα γιατι δεν πανε και ολοι) το μεγιστο (best!) 12 μηνες.Η εμπειρια στο ΝΝΑ μεγαλη δεδομενου οτι ειναι ενα καλο νοσοκομειο καλα οργανωμενο και ο εμπλουτισμος του βιογραφικου πολυτιμος.

Οποτε ναι μεν "τρως" καραβι αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα τελικα.

Τωρα για τα λεφτα μου ειπε οτι δεν ειναι και ασχημα δεδομενου οτι ουτως ή αλλιως εισαι ανεργος.Εγω πχ τωρα ζω με εμβασμα!Οχι οτι με 600-700 ευρω θα λυσω το προβλημα μου αλλα δεν ειναι και ασχημα για χαρτζιλικι!.Ασε που παιρνεις και καποια μορια παραπανω για αγροτικο(6 ο ναυτης,8 ο ΣΕΑ, 2 μορια παραπανω δεν ειναι και λιγα)

Για τους 5 μηνες παραπανω μου ειπε οτι καλυτερα 5 μηνες παραπανω και να γραφεις ειδικοτητα στο ΝΝΑ(γιατι εκει θα τους κανεις τους επιπλεον μηνες) παρα 5 μηνες ανεργος περιμενοντας να ανοιξει η θεση σου το 2011 και 12.Δεν ειναι στρατος ξηρας οπου καθε μερα μετραει για τριπλη!Ναυτικο ειναι :-D

Oτι στο ναυτικο περνανε καλα οι ιατροι ανεξαιρετως βαθμου ειναι δεδομενο.Γι'αυτο κοιτας πως θα περασεις ακομα καλυτερα.

Προσωπικα το σκεφτομαι για ολους αυτους τους λογους.Και ενας ακομα σαν ΣΕΑ ξεχνα αγγαρειες,σκοπιες και οτιδηποτε θυμιζει στρατο που δυστυχως καποιες φορες τα κανουν εστω και σε ενα βαθμο και ναυτες.Χαρακτηριστικα μου ειπε "δεν εχεις κανεναν πανω απο το κεφαλι σου!"

<P>Ξέρει κανένας κάποιον που ήταν γιατρός (ή έστω και στο πτυχίο) και υπηρέτησε στο ΠΝ και&nbsp;να μην&nbsp;ήταν βύσμα; Μην τρελαθούμε τώρα!!! Από τον Πόρο γίνεται η σφαγή για το ποιός θα καβατζωθεί στο Θεραπευτήριο του Πόρου και ποιός θα κάνει...Πεζικά!!! Άν μάλιστα η σειρά σου έχει πολλούς γιατρούς...άστα να πάνε...τα τηλέφωνα σκάνε από τον Πόρο!(προσωπική σημβουλή:άν έχεις βύσμα, μην το "κάψεις" στον Πόρο,άστο για μετά).&nbsp;Γιά να γίνεις ΣΕΑ, άν είναι πολλοί, θέλει καλό βύσμα! μπορείς όμως να γίνεις και στρατεύσιμος κελευστής, υπαξιωματικός δηλαδή (όπως εγώ) και Σ/ΚΣΤΗΣ μιά χαρά περνάς και άμα έχεις και το σωστό βύσμα; καλύτερα και από ΣΕΑ μη σου πώ!Αλλά και άν ακόμα δεν γίνεις ούτε στρατεύσιμος κελευστής, ναύτης Νοσοκόμος θα γίνεις σίγουρα(οι επί πτυχίο όλοι γίνονται). ξέρω εγω κάτι Νοσοκόμους ναύτες&nbsp;που έκαναν παραμεθώριο στη Σαλαμίνα, σε υπηρεσία στεριάς(Αρχηγείο στόλου,βάση υποβρυχίων κ.α), που έπεζαν&nbsp;3 έξω 1 μέσα στη χειροτερότερη (ή και καθημερινές άν το βύσμα σου "λέει" πολλά!)και δεν έκαναν και τίποτα ε;Γιατί άμα είσαι ΣΕΑ,έχεις και κάποιες ευθύνες.Οσο για ειδικότητα μέσα στη θητεία, αυτό που ξέρω εγώ είναι οτι πέφτουν κορμιά (και σκοτώνονται και τα βύσματα μεταξύ τους) για το ποιοί εκλεκτοι θα κάνουν! Αμα τόχεις και μπορείς να το κάνεις, δεν το συζητάμε,κάντο,είσαι σούπερ.&nbsp;Αντε καλή θητεία!</P>

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Φιλε spindoctor το πιο ευκολο πραγμα στο Πολεμικο Ναυτικο ειναι καποιος ιατρος να γινει ΣΕΑ.Πλεον δεν παρουσιαζονται πολλοι και δεδομενου οτι οι αναγκες του στολου σε ΣΕΑ ειναι αυξημενες γινεσαι δεκτος ακομα πιο ευκολα.Το δυσκολο ειναι να παρεις μια καλη μεταθεση που θα σε φερει στο ΝΝΑ το συντομοτερο δυνατο.

Πηρα τηλ στο Παλασκα και ρωτησα για ΣΕΑ και μονο που δεν εκαναν κολοτουμπες! Μου λεει σας περιμενουμε και τετοια!

Οποιος καταφερει να παει στο ΝΝΑ θα γραψει και ειδικοτητα.Ολοι οσοι πανε γραφουν.Το θεμα ειναι να πας ΝΝΑ.

Στα υπολοιπα μεσες ακρες συμφωνω!

Μαγκες το θεμα τοσο εδω οσο και στο e-doatap.gr το εξαντλησαμε!

Λες και μας πανε για σφαγη!

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΘΗΤΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια!

Μπηκα στην 2007 α εσσο . , και τωρα ετοιμαζομαι για τη μεταθεση , μυτηλινη!

Ηθελα να ρωτησω οσους γιατρους εχουν παει ηδη στις μοναδες, τι παιζει με τις διανυκτερευσεις, και οποιοι πηραν με ποιο τροπο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια!

Μπηκα στην 2007 α εσσο . , και τωρα ετοιμαζομαι για τη μεταθεση , μυτηλινη!

Ηθελα να ρωτησω οσους γιατρους εχουν παει ηδη στις μοναδες, τι παιζει με τις διανυκτερευσεις, και οποιοι πηραν με ποιο τροπο?

Κανονικά δικαιούσε διανυχτέρευση αν έχεις συγγενή πρώτου βαθμού στην περιοχή.

Συνήθως οι γιατροί δεν έχουν πρόβλημα και παίρνουν διανυχτέρευση, εκτός αν πέσεις σε στραβό διοικητή ή σε στραβή μονάδα και χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω η Μυτιλήνη έχει αρκετές από αυτές.

Μη βασίζεσε στο τι γίνετε σε άλλες μονάδες γιατί εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το διοικητή.

Καλύτερα είναι να πάρεις πληροφορίες για το πως θα το χειριστείς από το συνάδερφο που θα αντικαταστήσεις ή αν υπάρχουν, από τους υπόλοιπους γιατρούς της μονάδας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη βασίζεσε στο τι γίνετε σε άλλες μονάδες γιατί εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το διοικητή.

Καλύτερα είναι να πάρεις πληροφορίες για το πως θα το χειριστείς από το συνάδερφο που θα αντικαταστήσεις ή αν υπάρχουν, από τους υπόλοιπους γιατρούς της μονάδας.

Ισως η πιο σωστη συμβουλη για τους ''νεους''...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια χαρά.Δεν ξέρω αν αναφέρονται σε κάποια άλλη σελ του topic αλλά είναι εύκολο να αναφέρει κάποιος πληροφορίες σχετικά με τις υποχρεώσεις του γιατρού στην αεροπορία.Είμαι τελείος άσχετος με το θέμα(όλοι οι γνωστοί μου γιατροί υπηρέτησαν στο πεζικό) και αύριο(για να προλάβω την ΕΣΣΟ του Αυγούστου )κόβω την αναβολή μου-μια και στην αίτηση για αγροτικό πάλι τα @@ μου πήρα.Ξέρω μόνο ότι παρουσιάζονται όπως και οι υπόλοιποι στην Τρίπολη για βασική 24 ημερών...Μετά τι?Επίσης σαν γιατρός που είναι καλύτερα πεζικό ή αεροπορία?Ο κολλήτος μου που υπηρετεί τώρα στο πεζικό(έχει 2 εβδ που τελείωσε τη βασική)μου είπε ότι είναι καλύτερα και από φοιτητής...Μόνο παρακαλώ επειδή όπως καταλαβαίνετε το θέμα επείγει please σήμερα(όχι τπτ άλλο δηλαδή αλλά να δω αν αξίζει να αρχίσω να ψάχνω για βύσμα).

PS:Ξέχασα να ναφέρω ότι η προθεσμία για την ΕΣΣΟ του Αυγ. λήγει τη Δευτέρα γι'αυτό επείγει τόσο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια χαρά.Δεν ξέρω αν αναφέρονται σε κάποια άλλη σελ του topic αλλά είναι εύκολο να αναφέρει κάποιος πληροφορίες σχετικά με τις υποχρεώσεις του γιατρού στην αεροπορία.Είμαι τελείος άσχετος με το θέμα(όλοι οι γνωστοί μου γιατροί υπηρέτησαν στο πεζικό) και αύριο(για να προλάβω την ΕΣΣΟ του Αυγούστου )κόβω την αναβολή μου-μια και στην αίτηση για αγροτικό πάλι τα @@ μου πήρα.Ξέρω μόνο ότι παρουσιάζονται όπως και οι υπόλοιποι στην Τρίπολη για βασική 24 ημερών...Μετά τι?Επίσης σαν γιατρός που είναι καλύτερα πεζικό ή αεροπορία?Ο κολλήτος μου που υπηρετεί τώρα στο πεζικό(έχει 2 εβδ που τελείωσε τη βασική)μου είπε ότι είναι καλύτερα και από φοιτητής...Μόνο παρακαλώ επειδή όπως καταλαβαίνετε το θέμα επείγει please σήμερα(όχι τπτ άλλο δηλαδή αλλά να δω αν αξίζει να αρχίσω να ψάχνω για βύσμα).

PS:Ξέχασα να ναφέρω ότι η προθεσμία για την ΕΣΣΟ του Αυγ. λήγει τη Δευτέρα γι'αυτό επείγει τόσο...

παιδιά μια απάντηση

για κάποιον που μάλλον :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι Γ'Ο6 στην αεροπορία και απολύομαι 29/5(κάνω 9μηνο).

Στην Τρίπολη μπαίνεις και κάθεσαι 24 μέρες χωρίς καμία έξοδο αλλά με 3 επισκεπτήρια(1 ανά Κυριακή).Εκεί είναι η εκπαίδευση του φαντάρου.1 σκοπέτο,2-3 μαγειρία.Περίπολα κάνουν οι μόνιμοι και τα επόπια.

Η Γ΄06 είχε 1800 άτομα με 30 ιατρούς,η Δ΄06 2200 άτομα με 40 ιατρούς,η Α'06 600 άτομα με 15 ιατρούς.

Η Β'ο6 προβλέπεται να είναι και αυτή μικρή(αλλοίμονο στο υγιεονομικό).

Μετά τις 24 μέρες που είναι πολύ κουραστικες(βήμα για την παρέλαση πολύωρη πρόβα,μπες-βγες στο θάλαμο όλη την ώρα)ορκίζεστε και παίρνετε άδεια.Μετά την άδεια έρχεστε και ανακοινώνονται οι ειδικότητες(πόλεμος βυσμάτων για το ποιός θα πάρει την καλύτερη με τις λιγότερες υπηρεσίες).Οι γιατροί γνωρίζουμε από πρίν που θα πάμε.

ΠΡΟΣΟΧΗ Το υγειονομικό έχει χαλάσει.Αρκετοί δεν κατέθεσαν τα πτυχία τους(κάποια στιγμή θα σας φωνάξουν να περάσετε από μηχανογράφηση να τα καταθέσετε στο σύστημα του ΓΕΑ) και πήγαν ως νοσοκόμοι.Το μόνο αρνητικό είναι ότι εκθέτεστε σε σκοπέτο(με διαταγή η ΥΓ.ΙΑΤΡΟΙ δεν κάνουν σκοπέτο παρά μόνο σε τεράστια έλλειψη προσωπικού).Κατά τα άλλα καλύτερα off.

Μετά 20-30 ημέρες στο ΓΝΑ ειδική εκπαίδευση(και καλα).Αγγαρεία,σκοπέτο(σε μας υπήρχαν 3 σκοπιές τώρα μόνο Σ1-ΠΥΛΗ+Σ2 που ανοίγει από βράδυ),αίματα για νοσοκομούς,για άοπλους συσιτιαρχιλίκι πολύ.

Μετά το ΓΝΑ ανακοινώνεται παραμεθόριος 3 μηνών.Η Γ'06 λόγω ελλείψεων δεν έμεινε κανένας στο ΓΝΑ(Όσο μεγάλο βύσμα και να ήταν).Ακροβολίστηκαμε και εγώ βρέθηκα στην πιό μαύρη μονάδα της Κρήτης(έχει γράψει το τραγούδι αεροπλάνα ο Καζούλης για αυτή την μονάδα).Με έπαιζε 22 μέσα-8 έξω με off.Έπαιζα με τον μόνιμο υποσμηναγό στις υπηρεσίες.Και ήμουν συνέχεια μέσα διοότι η κοντινότερη πόλη ήταν 1 ώρα με το αμάξι(για λόγους ασφαλείας δεν μπορούσες να απομακρυνθείς).

Ήμουν τυχερός όμως και Η Δ'Ο6 ήταν μεγάλη και υπήρχαν γιατροί να έρθουν να με αντικαταστήσουν.Έμεινα 3+μήνες και ήρθαν 2 ιατροί.

Το ζήτημα που γεννάται είναι.Εάν ήμουν τώρα ποιός θα ερχόταν να με αλλάξει που είναι λίγοι οι γιατροί?

Ακόμα και διαταγή μετάθεσης να έχει βγεί έχει δικαίωμα να σε κρατήσει μέχρι και 1 μήνα ο διοικητής εάν υπάρχουν ανάγκες...

+αεροπορίας=τα off,δεν έχεις σκηνάκια,επίπεδο αξιωματικών(σχετικό αυτό-συνάντησα κάτι απάλευτους καραβαναίους ακόμα και στη μονάδα στην Αθήνα!),δεν έχεις προσκλητήρια και αναφορές

-=εάν υπάρχουν λίγοι γιατροί την έβαψες,θα πρέπει να είσαι γερό βύσμα για να επιβιώσεις..

Για ότι άλλο θέλεις με ρωτάς - pm..ΛΕΛΕ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

pm..ΛΕΛΕ!!

Κατσε να απολυθουμε εμεις οι 95αρηδες κ μετα ''θα δειτε φως'' κ οι υπολοιποι...''Απολυομαι μαλακες, τα πλευρα μου βγαζω πλακες''

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περί αεροπορίας στη Θεσσαλονίκη:

http://forum.thiteia.org/viewtopic.php?p=6187#6187

Αναφέρεται βέβαια στη παρούσα φάση. Κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί τι θα ισχύει π.χ. μετά από 6 μήνες.

@palaiologos, τώρα πού είσαι ; ΓΝΑ ;

Τροποποιήθηκε από uberto
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες.Τσάτσε τι έγινε αρχίσαμε τα αστειάκεια?Θα τα πούμε από κοντά φιλαράκι μάλλον την μεθεπόμενη εβδομάδα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες.Τσάτσε τι έγινε αρχίσαμε τα αστειάκεια?Θα τα πούμε από κοντά φιλαράκι μάλλον την μεθεπόμενη εβδομάδα...

να είσαι καλα...

αντε να φευγει ο κοσμακης για στρατο ,μπας και δουμε και μεισ καμια ασπρη μερα.... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε πτέρυγα στην Αθήνα.Τώρα είμαι σε άδεια απόλυσης.Το ΓΝΑ χάλασε,προσκλητήριο στις 7 το πρωι κάθε μέρα και σ εχώνουν μέχρι τις 4 στη λάντζα χωρίς να κάνεις και κάτι το ιατρικό(παραπεμπτικά,εξιτήρια,εξετάσεις,φάκελοι).Επίσης είναι η πιό επίφοβη μονάδα για ν πάρεις απόσπαση για όπου υπάρχει ανάγκη..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παντως,μακρια απο την πτερυγα μαχης των χανίων, μεγαλο λουκι μου είπε ενα φιλαρακι γιατρος που υπηρέτησε εκει.

καθε φορα που @@βλωναν οι Τουρκοι και μπαίναν σε FIR νοτιου Αιγαίου και πως στο-διαλο τα λενε (εγω ΣΞ διδιμοτειχο..) και σηκωνόταν F16 από χανια, έπρεπε παντα να υπάρχει ασθενοφόρο με οπλιτη γιατρο στο διάδρομο απογείωσης.

Υπερβικο μου φαίνεται,αλλα οι σειρές από την αεροπορία μπορουν να το επιβεβαιώσουν ή να το διαψεύσουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια μηπως ξερει κανεις τιποτε για την 33 ΕΜΑ στο Πολυκαστρο?Ευχαριστω.

Η 33η Ταξιαρχια ειναι μαχιμη {παραμεθοριος συν ειρηνευτικες αποστολες στα Βαλκανια}.

Το Πολυκαστρο αφ'ετερου ειναι βυσματοπαγιδα...

Οποτε,ετοιμασου για ενδεχομενη εμπλοκη στον ΣΤ.ΕΠ. της Ταξιαρχιας και πολυ τρεξιμο στις ασκησεις.

''...μου'χεις κανει μαυρη την ζωη μου...''

Το θετικο ειναι οτι μπορει να σε αφησουν να κανεις βολη με το αρμα τιμης ενεκεν,ως ιατρο{οπως τιμης ενεκεν μπορει ο Ε.Σ. να σου απονειμει το αστερι του ανθυπιατρου μετα το λελοχαρτο}.

Καλη θητεια-οτι εχει αρχη,εχει και τελος.

Τροποποιήθηκε από Ulysses
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχω μια απορια σχετικα με τον στρατο και το αγροτικο:

γραφει στα δικαιολογητικα του αγροτικου οτι για να κανει κανεις την αιτηση πρεπει η αναβολη του να ληγει τουλαχιστον 6 μηνες απο την τελευταια ημερα της προκυρυξης των αγροτικων,κατι το οποιο διαπιστωνεται με το πιστοποιητικο στρατολογικης καταστασης τυπου Α.Επομενως καποιος του οποιου η αναβολη ληγει σε 8 μηνες, εχει θεωρητικα το δικαιωμα να δηλωσει τωρα αγροτικο.Η απορια μου ειναι η εξης:αν δεν βρει αγροτικο με την πρωτη αιτηση(κατι πολυ πιθανο) θα εχει το δικαιωμα να ξανακανει αιτηση σε επομενες προκυρυξεις, οταν η αναβολη απο τον στρατο ληγει σε λιγοτερο απο 6 μηνες? ροταω επειδη στισ επομενες αιτησεις δεν χρειαζεται το πιστοποιητικο στρατολογικης καταστασης, αλλα μονο μια καινουρια αιτηση.

δευτερη απορια: σε περιπτωση που διοριστει καποιος σε αγροτικο, δικαιουται αναβολη για ενα ετος μονο? για μεταπτυχιακο 2 χρονια δεν δινουν αναβολη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δευτερη απορια: σε περιπτωση που διοριστει καποιος σε αγροτικο, δικαιουται αναβολη για ενα ετος μονο? για μεταπτυχιακο 2 χρονια δεν δινουν αναβολη?

Δεν μπορείς να πάρεις αναβολή για το αγροτικό. Θα αναγκαστείς να το διακόψεις για να πας στρατό.

Για μεταπτυχιακό παίρνεις αναβολή όσο και με το πτυχίο (28ο έτος).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες τέρμα τα αστεία. Ήρθε η ώρα! 7/5 στο ΚΕΥΓ μπαίνει η πρώτη φουρνια (και ο υποφαινόμενος). Για πείτε, ποιοι θα είμαστε εκεί να φτιάξουμε θάλαμο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πως τα υπολογιζουν τα 28ετη στο στρατο? δηλαδη οσοι ειναι γεννημενοι το 1981 δικαιουνται αναβολη ως τις 31 Δεκεμβρίου 2009 ή 2008?

Γεννημένος το 1981 = Αναβολή μέχρι 31/12/2008 (για πτυχίο ή μεταπτυχιακό)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορώ να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου το αγαπητό forum, γνωρίζει κάποιος αν όλα τα στρατιωτικά νοσοκομεία "γράφουν" ειδικότητα? Πού μπορώ να απευθυνθω για να ενημερωθώ γι αυτό? Μου μένει ένα μάθημα (πτυχιακό χειρουργικής, Πάτρα) και άρχισα να ψάχνω τα περί στρατού... Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι γεννημένος το 1982 και είχα ως 31/12/2008 αναβολή, οπότε κάτι άλλο θα ισχύει

Πήρες αναβολή με τον παλιό νόμο. Όσο ήσουν φοιτητής μπορούσες να ξαναπάρεις μέχρι 31/12/2009

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.