Jump to content

αναγνωριση χρονου ειδικοτητας απο το αγροτικο


vpmichelin

Recommended Posts

Κι εγώ την ίδια σκέψη έκανα (προ καιρού)! Πήρα τηλέφωνο στη νομαρχία και είπα να τους διαγράψουν αφού έχουν ολοκληρώσει αγροτικό και δήλωσαν έξι μήνες! Και μου λέει δεν μπορούμε να διαγράψουμε κανέναν με δική μας πρωτοβουλία, χωρίς να μας το ζητήσει. :(

Να σου πω όμως το βρήκα λογικό αυτό που λέει.

Εάν υποθέσουμε ότι αυτά τα άτομα δεν προχωρήσουν σε απόσυρση / διαγραφή της αίτησής τους όπως λες (τα άτομα που θέλουν 6μηνο δηλαδή και το έχουν ήδη αναγνωρίσει μέσω αγροτικού) τι θα γίνει όταν θα έρθει η σειρά τους για το 6μηνο Παθολογίας; Υπάρχει περίπτωση να το κάνουν το 6μηνο κανονικώς;

Όχι, εγώ δεν το κατάλαβα έτσι. Στη νομαρχία δεν τους διαγράφουν, όταν ανοίξει η θέση τους στέλνουν κανονικά το δικό τους όνομα για διορισμό, και όταν τον παραλάβουν και έρθει η ώρα να παρουσιαστούν στο νοσοκομείο, τότε πια είναι υποχρεωμένοι να προσκομίσουν το πιστοποιητικό ολοκλήρωσης του αγροτικού, να τους αφαιρεθούν οι 6 μήνες επί τόπου, και έτσι δεν παραμένουν εκεί ούτε μία μέρα. Τώρα αν κάποιος το αποκρύψει? Τι να σου πω, αυτό όμως είναι απάτη, προκαλεί πρόβλημα και στις κρατήσεις, και κάποια στιγμή θα ανακαλυφθεί και θα πληρώσουν έντοκα τη διαφορά-στην καλύτερη περίπτωση και εφόσον δεν έχει κινηθεί δικαστικά εναντίον τους κάποιος απ' τους επόμενους, οπότε δε συμφέρει. Σε παραπέμπω σε ένα προηγούμενο post της AMANDA σχετικά με το θέμα αυτό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 340
  • Created
  • Last Reply
Κάνω πλήρη παθολογία και βρίσκομαι στο τελευταίο εξάμηνο. Εχω ολοκληρώσει 12 + 3 αγροτικό. Δεν επιθυμώ επίσπευση της ειδικότητάς μου (δε θα προλάβω να ολοκληρώσω το υποχρεωτικό κομματί της καρδιολογίας αν υποχρεωθώ σε απόλυση 3 μήνες νωρίτερα). Μήπως νωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι νεότερο ; (και πιο σαφές π.χ. κάποιο διευκρινιστικό έγγραφο για το αν είναι υποχρεωτική η απόλυση του ειδικυομένου).

Για να τελειώνει το όλο θέμα της ασυνεννοησίας μεταξύ υπουργείου-διευθύνσεων υγείας νομαρχιών και νοσοκομείων συντάχθηκε επεξηγηματική εγκύκλιος από την διεύθυνση του γραφείου διορισμών ειδικευόμενων ιατρών του υπουργείου, η οποία βρίσκεται στο γραφείο του υφυπουργού για υπογραφή και σύντομα θα σταλλεί στις νομαρχίες όλης της χώρας για να ενημερώσουν τα τμήματα προσωπικού στα νοσοκομεία.

Σημερινή ενημέρωση από την κα Αρβανίτου, τμηματάρχη του γραφείου διορισμών ειδικευόμενων ιατρών.

Περίμενε μερικές ημέρες οπότε.

τι ακριβως θα διευκρινιζει η επεξηγηση αυτη φιλε τασο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι, εγώ δεν το κατάλαβα έτσι. Στη νομαρχία δεν τους διαγράφουν, όταν ανοίξει η θέση τους στέλνουν κανονικά το δικό τους όνομα για διορισμό, και όταν τον παραλάβουν και έρθει η ώρα να παρουσιαστούν στο νοσοκομείο, τότε πια είναι υποχρεωμένοι να προσκομίσουν το πιστοποιητικό ολοκλήρωσης του αγροτικού, να τους αφαιρεθούν οι 6 μήνες επί τόπου, και έτσι δεν παραμένουν εκεί ούτε μία μέρα. Τώρα αν κάποιος το αποκρύψει? Τι να σου πω, αυτό όμως είναι απάτη, προκαλεί πρόβλημα και στις κρατήσεις, και κάποια στιγμή θα ανακαλυφθεί και θα πληρώσουν έντοκα τη διαφορά-στην καλύτερη περίπτωση και εφόσον δεν έχει κινηθεί δικαστικά εναντίον τους κάποιος απ' τους επόμενους, οπότε δε συμφέρει. Σε παραπέμπω σε ένα προηγούμενο post της AMANDA σχετικά με το θέμα αυτό.

Κατάλαβα τι λες. Το θέμα όμως είναι το εξής:

Πες πως θέλω ψυχιατρική τελικη ειδικότητα έτσι; Ωραία.

Έχω δηλώσει 6μηνες Παθολογία στο ΧΨΖ Νοσοκομείο μέσω της αντίστοιχης νομαρχίας.

Εν τω μεταξύ, ενώ περίμενα στην αναμονή, πήρα αγροτικό και το ολοκλήρωσα.

Εδώ είναι το σημαντικό:

Δεν πρέπει με το που τελειώνω το αγροτικό να ΑΠΟΣΥΡΩ (ΝΑ ***ΑΠΟΣΥΡΩ*** επαναλαμβάνω) την αίτησή που είχα υποβάλει στη νομαρχία του ΧΨΖ νοσοκομείου για το 6μηνο της Παθολογίας, ώστε να έχω το δικαίωμα να προχωρήσω στο να υποβάλω την αίτηση του επομενου κομματιού (ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ, ΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ);;;;

Δηλαδή με βάση το σκεπτικό μου, λογικά τα άτομα που έχουν αναγνωρίσμενο το 6μηνο Παθολογίας πρέπει να ΑΥΤΟ-αφαιρεθούν από τις λίστες αναμονής και όχι να περιμένουν μέχρι να έρθει ο διορισμός τους όπως λες.

Με πιάνεις;

Εγώ σε πιάνω (ΘΑ'ΘΕΛΑ!!!!!! emiloveyou )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι ακριβως θα διευκρινιζει η επεξηγηση αυτη φιλε τασο?
θα διευκρινίζει τα όσα δεν καταλαβαίνουμε από την εγκύκλιο την προηγούμενη με τον επιπλέον χρόνο αναγνώρισης από το αγροτικό στην ειδικότητα.

Στο τέλος βλέπω να βγάζει μια διαφωτιστική εγκύκλιο που θα αναφέρει ονομαστικά πόσο χρόνο αναγνωρίζει ο καθένας ξεχωριστά.001shiny[1].gif

Δηλαδή με βάση το σκεπτικό μου, λογικά τα άτομα που έχουν αναγνωρίσμενο το 6μηνο Παθολογίας πρέπει να ΑΥΤΟ-αφαιρεθούν από τις λίστες αναμονής και όχι να περιμένουν μέχρι να έρθει ο διορισμός τους όπως λες.
Εφόσον πιστεύεις πως στην λίστα αναμονής πάνω από σένα υπάρχουν τέτοια άτομα να το καταγγείλεις στη νομαρχία για επιπλέον δηλώσεις ειδικότητας ώστε να τους διαγράψουν εντελώς. :rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι ακριβως θα διευκρινιζει η επεξηγηση αυτη φιλε τασο?
θα διευκρινίζει τα όσα δεν καταλαβαίνουμε από την εγκύκλιο την προηγούμενη με τον επιπλέον χρόνο αναγνώρισης από το αγροτικό στην ειδικότητα.

Στο τέλος βλέπω να βγάζει μια διαφωτιστική εγκύκλιο που θα αναφέρει ονομαστικά πόσο χρόνο αναγνωρίζει ο καθένας ξεχωριστά.001shiny[1].gif

Δηλαδή με βάση το σκεπτικό μου, λογικά τα άτομα που έχουν αναγνωρίσμενο το 6μηνο Παθολογίας πρέπει να ΑΥΤΟ-αφαιρεθούν από τις λίστες αναμονής και όχι να περιμένουν μέχρι να έρθει ο διορισμός τους όπως λες.
Εφόσον πιστεύεις πως στην λίστα αναμονής πάνω από σένα υπάρχουν τέτοια άτομα να το καταγγείλεις στη νομαρχία για επιπλέον δηλώσεις ειδικότητας ώστε να τους διαγράψουν εντελώς. :rolleyes:

εγώ πάντως το έκανα αυτό και δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εφόσον πιστεύεις πως στην λίστα αναμονής πάνω από σένα υπάρχουν τέτοια άτομα να το καταγγείλεις στη νομαρχία για επιπλέον δηλώσεις ειδικότητας ώστε να τους διαγράψουν εντελώς. :rolleyes:

Αυτό θα κάνω. Θα τους κάψω όλους...

Έχω μελετήσει όλες τις προκηρύξεις αγροτικών των τελευταίων 4 ετών και έχω εντοπίσει ποιοι από αυτούς που είναι στη λίστα έχουν κάνει αγροτικό (εκτός κι αν πρόκειται για συνωνυμίες βέβαια). ΞΕΡΩ ποιοι έχουν κάνει αγροτικό. Στην περίπτωση που έχουν πάρει άγονο λογικά είναι να νόμιμοι να κρατούν την αίτησή τους υποθέτω ε;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πες πως θέλω ψυχιατρική τελικη ειδικότητα έτσι; Ωραία.

Έχω δηλώσει 6μηνες Παθολογία στο ΧΨΖ Νοσοκομείο μέσω της αντίστοιχης νομαρχίας.

Εν τω μεταξύ, ενώ περίμενα στην αναμονή, πήρα αγροτικό και το ολοκλήρωσα.

Εδώ είναι το σημαντικό:

Δεν πρέπει με το που τελειώνω το αγροτικό να ΑΠΟΣΥΡΩ (ΝΑ ***ΑΠΟΣΥΡΩ*** επαναλαμβάνω) την αίτησή που είχα υποβάλει στη νομαρχία του ΧΨΖ νοσοκομείου για το 6μηνο της Παθολογίας, ώστε να έχω το δικαίωμα να προχωρήσω στο να υποβάλω την αίτηση του επομενου κομματιού (ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ, ΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ);;;;

Δηλαδή με βάση το σκεπτικό μου, λογικά τα άτομα που έχουν αναγνωρίσμενο το 6μηνο Παθολογίας πρέπει να ΑΥΤΟ-αφαιρεθούν από τις λίστες αναμονής και όχι να περιμένουν μέχρι να έρθει ο διορισμός τους όπως λες.

Λογικά ναι,σ'αυτήν την περίπτωση τους συμφέρει να το ζητήσουν.

Υποθέτω τους διαγράφουν, χωρίς να είμαι βέβαιη.

Κάποιοι όμως που είναι υπό διορισμό ή υπηρετούν ήδη? Δεν έχουν κανένα λόγο να δουλέψουν 3 μήνες λιγότερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εφόσον πιστεύεις πως στην λίστα αναμονής πάνω από σένα υπάρχουν τέτοια άτομα να το καταγγείλεις στη νομαρχία για επιπλέον δηλώσεις ειδικότητας ώστε να τους διαγράψουν εντελώς. :rolleyes:

Αυτό θα κάνω. Θα τους κάψω όλους...

Έχω μελετήσει όλες τις προκηρύξεις αγροτικών των τελευταίων 4 ετών και έχω εντοπίσει ποιοι από αυτούς που είναι στη λίστα έχουν κάνει αγροτικό (εκτός κι αν πρόκειται για συνωνυμίες βέβαια). ΞΕΡΩ ποιοι έχουν κάνει αγροτικό. Στην περίπτωση που έχουν πάρει άγονο λογικά είναι να νόμιμοι να κρατούν την αίτησή τους υποθέτω ε;;

σου λέω τα έχω κάνει κι εγώ αυτά!!!για το νοσοκομείο καλύμνου!!!δεν πέτυχα τίποτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω μελετήσει όλες τις προκηρύξεις αγροτικών των τελευταίων 4 ετών
Εσύ μπορείς να γίνεις ένας λαμπρός αγροτικολόγος! :lol::lol::lol:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λογικά ναι,σ'αυτήν την περίπτωση τους συμφέρει να το ζητήσουν.

Υποθέτω τους διαγράφουν, χωρίς να είμαι βέβαιη.

Κάποιοι όμως που είναι υπό διορισμό ή υπηρετούν ήδη? Δεν έχουν κανένα λόγο να δουλέψουν 3 μήνες λιγότερο.

Υπό διορισμό ή υπηρετούν στο ΑΓΡΟΤΙΚΟ εννοείς;

Δεν έχω πρόβλημα με αυτούς.

Έχω πρόβλημα με αυτούς που έχουν ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ εντελώς το αγροτικό τους και συνεχίζουν να εμφανίζονται στις λίστες

σου λέω τα έχω κάνει κι εγώ αυτά!!!για το νοσοκομείο καλύμνου!!!δεν πέτυχα τίποτα

Τι παρανομία έκανες και δεν σε πιάσανε; Θες να γίνεις πιο σαφής παρακαλώ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σου λέω τα έχω κάνει κι εγώ αυτά!!!για το νοσοκομείο καλύμνου!!!δεν πέτυχα τίποτα
τόση ώρα δεν γράφω το νοσοκομείο για να μην τους διαγράψει το γλειώδες γιατρουδάκι.....κι έρχεσαι εσύ και σπρώχνεις τόσο κόσμο στην ανεργία! :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σου λέω τα έχω κάνει κι εγώ αυτά!!!για το νοσοκομείο καλύμνου!!!δεν πέτυχα τίποτα
τόση ώρα δεν γράφω το νοσοκομείο για να μην τους διαγράψει το γλειώδες γιατρουδάκι.....κι έρχεσαι εσύ και σπρώχνεις τόσο κόσμο στην ανεργία! :P

Φτυς τα όλα τώρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σου λέω τα έχω κάνει κι εγώ αυτά!!!για το νοσοκομείο καλύμνου!!!δεν πέτυχα τίποτα

Τι παρανομία έκανες και δεν σε πιάσανε; Θες να γίνεις πιο σαφής παρακαλώ;

καλά βρε, είναι δυνατόν να έκανε παρανομία και να βγήκε στο φόρουμ να την πει;

το ίδιο πρόβλημα με σένα έχει σου λέει....αλλά δεν έγινε τίποτα. emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σου λέω τα έχω κάνει κι εγώ αυτά!!!για το νοσοκομείο καλύμνου!!!δεν πέτυχα τίποτα

Τι παρανομία έκανες και δεν σε πιάσανε; Θες να γίνεις πιο σαφής παρακαλώ;

καλά βρε, είναι δυνατόν να έκανε παρανομία και να βγήκε στο φόρουμ να την πει;

το ίδιο πρόβλημα με σένα έχει σου λέει....αλλά δεν έγινε τίποτα. emno

Ωχ, παρεξήγηση excusez moi mamazelle

you like the greece?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λογικά ναι,σ'αυτήν την περίπτωση τους συμφέρει να το ζητήσουν.

Υποθέτω τους διαγράφουν, χωρίς να είμαι βέβαιη.

Κάποιοι όμως που είναι υπό διορισμό ή υπηρετούν ήδη? Δεν έχουν κανένα λόγο να δουλέψουν 3 μήνες λιγότερο.

Υπό διορισμό ή υπηρετούν στο ΑΓΡΟΤΙΚΟ εννοείς;

Δεν έχω πρόβλημα με αυτούς.

Έχω πρόβλημα με αυτούς που έχουν ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ εντελώς το αγροτικό τους και συνεχίζουν να εμφανίζονται στις λίστες

σου λέω τα έχω κάνει κι εγώ αυτά!!!για το νοσοκομείο καλύμνου!!!δεν πέτυχα τίποτα

Τι παρανομία έκανες και δεν σε πιάσανε; Θες να γίνεις πιο σαφής παρακαλώ;

καμία απολύτως παρανομία δεν έκανα.απλά στο νοσοκομείο καλυμνου που δίνει μόνο 6 μήνες παθολογία όλοι όσοι είναι στην αναμονή πάνε για ψυχιατρική.έκατσα κι εγώ και έψαξα πόσοι έχουν κάνει αγροτικό.επίσης βρήκα κάποιους που ΄χουν δηλώσει τα δυο επόμενα μέρη (άρα έπρεπε να διαγραφούν απο κάλυμνο) και δεν έχουν διαγραφεί.επίσης είναι ένας διπλοεγγεγραμμένος.εε πήρα τηλ την υπεύθυνη στη νομαρχια 12νήσου της τα πα και μου απάντησέ:τι να σου πω δεν ξερω!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καμία απολύτως παρανομία δεν έκανα.απλά στο νοσοκομείο καλυμνου που δίνει μόνο 6 μήνες παθολογία όλοι όσοι είναι στην αναμονή πάνε για ψυχιατρική.έκατσα κι εγώ και έψαξα πόσοι έχουν κάνει αγροτικό.επίσης βρήκα κάποιους που ΄χουν δηλώσει τα δυο επόμενα μέρη (άρα έπρεπε να διαγραφούν απο κάλυμνο) και δεν έχουν διαγραφεί.επίσης είναι ένας διπλοεγγεγραμμένος.εε πήρα τηλ την υπεύθυνη στη νομαρχια 12νήσου της τα πα και μου απάντησέ:τι να σου πω δεν ξερω!!!!

αναλαμβάνω εγώ από εδώ και πέρα, μην ανησυχείς. Ο πατέρας μου είναι δικηγόρος.

Επικοινώνησε μαζί μου με pm, θα τα κανονίσω όλα εγώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καμία απολύτως παρανομία δεν έκανα.απλά στο νοσοκομείο καλυμνου που δίνει μόνο 6 μήνες παθολογία όλοι όσοι είναι στην αναμονή πάνε για ψυχιατρική.έκατσα κι εγώ και έψαξα πόσοι έχουν κάνει αγροτικό.επίσης βρήκα κάποιους που ΄χουν δηλώσει τα δυο επόμενα μέρη (άρα έπρεπε να διαγραφούν απο κάλυμνο) και δεν έχουν διαγραφεί.επίσης είναι ένας διπλοεγγεγραμμένος.εε πήρα τηλ την υπεύθυνη στη νομαρχια 12νήσου της τα πα και μου απάντησέ:τι να σου πω δεν ξερω!!!!

ε, όχι και καμία.......το δυόροφο στον αιγιαλό χωρίς άδεια τι είναι;

κολοκυθάκι μαζί με το γλειώδες γιατρουδάκι να εργαστείτε στο υπουργείο να ρίξετε τις αναμονές (Αβραμόπουλε....παγώνι σου βρήκα συνεργάτες να πραγματοποιήσεις τις δεσμεύσεις σου, ανέξοδα)001shiny[1].gif

καμία απολύτως παρανομία δεν έκανα.απλά στο νοσοκομείο καλυμνου που δίνει μόνο 6 μήνες παθολογία όλοι όσοι είναι στην αναμονή πάνε για ψυχιατρική.έκατσα κι εγώ και έψαξα πόσοι έχουν κάνει αγροτικό.επίσης βρήκα κάποιους που ΄χουν δηλώσει τα δυο επόμενα μέρη (άρα έπρεπε να διαγραφούν απο κάλυμνο) και δεν έχουν διαγραφεί.επίσης είναι ένας διπλοεγγεγραμμένος.εε πήρα τηλ την υπεύθυνη στη νομαρχια 12νήσου της τα πα και μου απάντησέ:τι να σου πω δεν ξερω!!!!

αναλαμβάνω εγώ από εδώ και πέρα, μην ανησυχείς. Ο πατέρας μου είναι δικηγόρος.

Επικοινώνησε μαζί μου με pm, θα τα κανονίσω όλα εγώ.

κολοκυθάκι μην δώσεις στοιχεία, πάει να σε τουμπάρει με λόγια του τύπου...."είμαι γιατρός και ο μπαμπάς δικηγόρος, θα σε βοηθήσω στο πρόβλημά σου χωρίς έξοδα...."

001shiny[1].gif001shiny[1].gif001shiny[1].gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καμία απολύτως παρανομία δεν έκανα.απλά στο νοσοκομείο καλυμνου που δίνει μόνο 6 μήνες παθολογία όλοι όσοι είναι στην αναμονή πάνε για ψυχιατρική.έκατσα κι εγώ και έψαξα πόσοι έχουν κάνει αγροτικό.επίσης βρήκα κάποιους που ΄χουν δηλώσει τα δυο επόμενα μέρη (άρα έπρεπε να διαγραφούν απο κάλυμνο) και δεν έχουν διαγραφεί.επίσης είναι ένας διπλοεγγεγραμμένος.εε πήρα τηλ την υπεύθυνη στη νομαρχια 12νήσου της τα πα και μου απάντησέ:τι να σου πω δεν ξερω!!!!

Λογικά τώρα που θα υπάρξει η διευκρινιστική εγκύκλιος του υπουργείου και η επιβεβαίωση της αναγνώρισης του 6μηνου θα πρέπει να περιμένουμε να αυτο-διαγραφούν τα άτομά αυτά οικειοθελώς. Δεν μπορούσε να γίνει αυτό νωρίτερα. ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 2-3 ΜΗΝΕΣ να έχουν διαγραφεί όλοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καμία απολύτως παρανομία δεν έκανα.απλά στο νοσοκομείο καλυμνου που δίνει μόνο 6 μήνες παθολογία όλοι όσοι είναι στην αναμονή πάνε για ψυχιατρική.έκατσα κι εγώ και έψαξα πόσοι έχουν κάνει αγροτικό.επίσης βρήκα κάποιους που ΄χουν δηλώσει τα δυο επόμενα μέρη (άρα έπρεπε να διαγραφούν απο κάλυμνο) και δεν έχουν διαγραφεί.επίσης είναι ένας διπλοεγγεγραμμένος.εε πήρα τηλ την υπεύθυνη στη νομαρχια 12νήσου της τα πα και μου απάντησέ:τι να σου πω δεν ξερω!!!!

Λογικά τώρα που θα υπάρξει η διευκρινιστική εγκύκλιος του υπουργείου και η επιβεβαίωση της αναγνώρισης του 6μηνου θα πρέπει να περιμένουμε να αυτο-διαγραφούν τα άτομά αυτά οικειοθελώς. Δεν μπορούσε να γίνει αυτό νωρίτερα. ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 2-3 ΜΗΝΕΣ να έχουν διαγραφεί όλοι.

αλλιώς θα το αναλάβει ο μπαμπάς δικηγόρος! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι αστείο καθόλου....απλά όταν θα μπορείς να το αποδείξεις σίγουρα ξέσκισέ τους.

Το παράδειγμα με την Κάλυμνο το ανέφερα στο υπουργείο και δεν ήξερε να απαντήσει η αρμόδια δ/ντρια.

Ή συμβιβάζεσαι με το Ελλαδιστάν ή κάνεις τον αγώνα σου μέχρι να τους αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας.

Καλή επιτυχία.

υ.γ. πλάκα έκανα, το ίδιο με ότι κάνεις εσύ θα έκανα κι εγώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι αστείο καθόλου....απλά όταν θα μπορείς να το αποδείξεις σίγουρα ξέσκισέ τους.

Το παράδειγμα με την Κάλυμνο το ανέφερα στο υπουργείο και δεν ήξερε να απαντήσει η αρμόδια δ/ντρια.

Ή συμβιβάζεσαι με το Ελλαδιστάν ή κάνεις τον αγώνα σου μέχρι να τους αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας.

Καλή επιτυχία.

υ.γ. πλάκα έκανα, το ίδιο με ότι κάνεις εσύ θα έκανα κι εγώ.

Είπες ότι το .... "ανέφερες" στο υπουργείο;

Τη λέξη "εξώδικο" την έχεις ξανακούσει;

Άλλο ΕΞΩΔΙΚΟ, άλλο "το ανέφερα απλώς".

Άστο πάνω μου σου λέω.

Θα τσούξει και θα ματώσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ως μη άμεσα ενδιαφερόμενος δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω. Το γνωρίζω από το κολοκυθάκι το περιστατικό.

Αν ήταν για κάθε στραβό και παράνομο να κάνω εγώ εξώδικο στο υπουργείο, νομαρχία κ.λ.π. θα είχα χρυσώσει τον πατέρα σου :P

Καληνύχτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.