Jump to content

αναγνωριση χρονου ειδικοτητας απο το αγροτικο


vpmichelin

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 340
  • Created
  • Last Reply

δε με αφορα και τοσο το θεμα της γενικης ιατρικης,ουτε η δικια μου ειδικοτητα (ορθοπαιδικη) κινδυνευει να χασει δουλεια απο εναν γενικο ιατρο,αλλα δεν μπορω να ακουω και υπερβολες.οχι να μας δινουν και συμβουλες να διαβασουμε και να γινουμε καλυτεροι οι "μη ιατροι"!!!προσωπικα ετσι αποκαλω τους γενικους ιατρους.και σχηματικα το εξηγω ως εξης:ο παθολογος κανει 5 χρονια παθολογια,ο γενικος 6 μηνες (αρα μπορει να θεωρειται παθολογος???).ο χειρουργος 5 χρονια χειρουργικη,ο γενικος 4 μηνες (μπορει να θεωρειται χειρουργος???).ο οφθαλμιατρος 4 χρονια οφθαλμολογια,ο γενικος 1-2 μηνες (μπορει να θεωρηθει οφθαλμιατρος???).στη σουμα?παθολογος δεν ειναι,χειρουργος δεν ειναι,ορθοπαιδικος δεν ειναι,οφθαλμιατρος δεν ειναι,γυναικολογος δεν ειναι,καρδιολογος δεν ειναι κτλ κτλ κτλ.δικαιουμαι νομιζω να τον αποκαλω "μη ιατρο" αντι για "γενικο ιατρο".και με λιγα λογια επειδη ισως πλατειαζω:αυτος που "ξερει" λιγο απο ολα δεν ξερει τιποτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τότε αγαπητέ επέτρεψε μου άν ακούσω ποτε άποψη ορθοπαιδικού για οποιοδήποτε ιατρικό θέμα πέραν βεβαίως της ειδικότητας του,να μπορώ να τον εξευτελίσω λέγοντας του οτι ώς ορθοπαιδικός,είναι ανάξιος να μιλάει για οποιαδήποτε πάθηση πέραν σχετιζόμενης της ειδικότητας του.Κοινώς,δέν είσαι ιατρός.Είσαι ιατρός ορθοπαιδικός.Άρα ιατρός μόνον σε ένα κομμάτι.Επέτρεψε μου λοιπόν επειδή έχω σκοπό να φτύσω αίμα για να γίνω ιατρός σε όλα τα κομμάτια να θεωρώ οτι ο ''μή ιατρός'' είσαι εσύ,που ασχολείσαι μόνον με το 1/20 της ιατρικής(και πολύ λέω).Με τόση μετριότητα στην Ελλάδα της Ιατρικής αλλαζονείας,είναι πολύ εύκολο σε έναν γενικό ιατρό να φτύσει αίμα αλλα να διακριθεί.Δέν την έχω πεί σε κανέναν εδω μέσα,και δέ γουστάρω να μου τη λένε.Συνάδελφοι είμαστε.Κάποιοι όμως το έχουν ξεφτιλήσει.Και έχω ένα κακό ελάττωμα....Άν μου την πείς θα στην πώ....Έκανα μία ερώτηση για την μείωση της ειδικότητας μου και δέχομαι επίθεση?Ρε παιδια σε forum εκτόνωσης είμαι?Ειρωνία στην ειρωνία πάει το σκηνικό.Ντροπή!!Απαντήστε μου απλά στην ερώτηση και τέλος.Τα άλλα όλα θα τα βρούμε μπροστά μας στο μέλλον. emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ειχα σκοπο να σου κανω επιθεση αλλα οχι να μας δινεις και συμβουλες πως θα γινουμε καλυτεροι,να διαβασουμε κτλ.με πολλα διαφωνω απο οσα διαβαζω στο φορουμ αλλα ελαχιστες φορες επεμβαινω,εσυ ομως προκαλεις με το συμβουλευτικο σου υφος.οσον αφορα τα επιχειρηματα σου:1)καταρχην δεν ειδα να μπορεσεις να αναιρεσεις την ουσια των λεγομενων μου,οτι δηλαδη στην ουσια ξερετε λιγο (ελαχιστα μαλλον) απο ολα αρα τιποτα σε τελικη αναλυση 2)ασφαλως και δεν εχει αξια η γνωμη μου σε ενα καρδιολογικο η γυναικολογικο,για παραδειγμα,περιστατικο.σε καθε θεμα αναζητουμε τη γνωμη των ειδικων,των ειδημονων οπως ελεγαν οι αρχαιοι μας προγονοι.αν διαφωνεις τοτε σου προτεινω οταν χαλασει ο θερμοσιφωνας σου να καλεσεις ξυλουργο 3)ειμαι ορθοπαιδικος,αρα ειμαι και γιατρος διοτι η ορθοπαιδικη ειναι ενα μερος της ιατρικης (ιατρικη=συνολο,ορθοπαιδικη=υποσυνολο για να στο δωσω με μαθηματικες εννοιες) 4)το οτι και εγω θα επρεπε να λεγομαι "μη ιατρος" προκυπτει απο το οτι ασχολουμαι με το 1/20 της συνολικης ιατρικης???φοβερο επιχειρημα,με αποστομωσες!!!μαλλον εσυ ζεις ακομη στην εποχη οπου καποιος ηταν ταυτοχρονα μαθηματικος,αστρονομος,φιλοσοφος,θεολογος,μηχανικος,γιατρος και ζωγραφος.εδω και πολλους αιωνες οι επιστημες εχουν διαχωριστει και επικρατει εξειδικευση,δεν το εχεις αντιληφθει ακομα??? 5)οσο καιρο ασχολουμαι με την ιατρικη και με οσο κοσμο συναναστρεφομαι δεν ακουσα ποτε "μηπως ξερεις κανα καλο γενικο ιατρο να μου συστησεις να παω τη μανα/πατερα/αδερφη/φιλο μου?",εσενα φανταζομαι σου συμβαινει καθημερινα... 6)αντιλαμβανομαι την αναγκη καποιων να δουλεψουν,να αποκατασταθουν,να μην εχουν διαθεση να ταλαιπωριουνται και διαλεγουν μια ειδικοτητα που προσφερει μια θεση στο δημοσιο (μη μου πεις οτι εχεις δει πολλα ιδιωτικα ιατρεια γενικων) με σχετικη σιγουρια,λιγη επιβαρυνση και ευθυνες και συμπαθητικη αμοιβη.αλλα αλλο αυτο και αλλο να παρουσιαζονται και ως τιμητες των υπολοιπων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδη ρε παιδια ( Τασο απαντησε γρηγορα)

Αυτα που γραφει εδω ειναι μπουρδες??????!

http://dap-iatrikis.gr/forum/showthread.php?p=9188#post9188

xnouts.............ο υπολογιστής μου δεν μπορεί να ανοίξει τέτοια site.

Δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο από όσα είπα στα προηγούμενα post. Απλά....6 μήνες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητέ μου μιλάμε για ιατρική και όχι για φιλοσοφική.Τις φιλοσοφίες άστες για τους φιλόσοφους.Μπορεί να μήν έχω δεί κάποιον να ψάχνει για καλό γενικό ιατρό,(γιατι πολύ απλά δέν υπάρχουν πολλοί ακόμα)αλλα έχω δεί να πσάχνει καλό ειδικευμένο ορθοπαιδικό,ενδοκρινολόγο,δερματολόγο κλπ.Κι αυτό γιατι επικρατεί αλμπανισμός στην Ελλάδα(άρα και η εκπαίδευση σε όλες τις ειδικότητες είναι άθλια έτσι?)Οι περισσότεροι ξέρουν λίγο...ελάχιστα λοιπόν.Άσε τους γενικούς ιατρούς.Θα σώσουν πολύ περισσότερο κόσμο απο πολλούς άλλους.......΄Στο είπα και πρίν,ας κοιτάξει ο καθένας να γίνει όσο καλύτερος μπορεί.Κι εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω.Και θα τα πούμε σε μερικά χρόνια απο τώρα,για το ποιός ''είναι γιατρός''και ποιός όχι.Και μάλλον αυτός που έχει μείνει πίσω είσαι εσύ.Συνδύασε εσύ παιδιατριή+ενδοκρινολογία+γαστρεντερολογία+δερματολογία στην πράξη πάνω σε έναν ασθενή(να το κάνεις σωστά όμως)και μετά έλα να μου μιλήσεις για ιατρική.Αυτό έχει ανάγκη η Ελλάδα σήμερα.Ο ασθενής πάσχει απο την κορυφή ώς τα νύχια.Αυτό είναι ιατρική αγαπητέ συνάδελφε.Όσο για το δημόσιο,σου είπα....με αφήνει παγερά αδιάφορη.Γουστάρω την μάχιμη ιατρική και όχι την ξάπλα.Γι'αυτό και διάλεξα την γενική ιατρική.Και επίσης γιατι έχει μέλλον,εν αντιθέση με σχεδόν όλες τις άλλες ειδικότητες που έχουν πολύ παρελθόν,αρκετό παρόν και αμφίβολο μέλλον.Και επαναλαμβάνω κλείνοντας:θα τα πούμε σε μερικά χρόνια απο τώρα γιατρέ μου.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακου, αγαπητέ γενικέ.

Αλλο να μιλάς με τις γιαγιάδες και τους παππούδες στο χωριό κι άλλο να μιλάμε μεταξύ μας. Οπως κι εγώ, σαν εργαστηριακή γιατρός, δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι κάνω μάχιμη ιατρική και σώζω κόσμο στην πρώτη γραμμή του πυρός, έτσι κι εσύ, δεν θα γίνεις παρά ένας αγροτικός με πτυχίο (τροχονόμους τους λέγαμε εμείς).

Τα υπόλοιπα που λες, μόνο γέλιο μεταξύ συναδέρφων μπορούν να προκαλέσουν, και δικαίως.

Αν ήθελες όντως μάχιμη ιατρική, μπορούσες μια χαρά να κάνεις γενική χειρουργική ή παθολογία.

Τα υπόλοιπα, τα φιγουρατζίδικα, που τόσο συνηθίζει ο κλάδος σας, πέστα εκεί που σε παίρνει...Στο καφενείο του χωριού δηλαδή.

emconfused

ΥΓ: φταίω εγώ μετά που λέω: Γενικώς Ιατρός;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτη ειναι η τελευταια μου απαντηση μιας και βλεπω οτι εχεις χασει καθε επαφη με τη λογικη.

1)εβαλα 6 σημεια και αδυνατεις να απαντησεις εστω και σε μισο,αντιθετα γενικολογεις και αοριστολογεις.αυτες ειναι απαντησεις φιλολογου,οχι θετικου επιστημονα

2)"Συνδύασε εσύ παιδιατριή+ενδοκρινολογία+γαστρεντερολογία+δερματολογία στην πράξη πάνω σε έναν ασθενή" - "Ο ασθενής πάσχει απο την κορυφή ώς τα νύχια.Αυτό είναι ιατρική" .μαλλον εχεις διαλεξει λαθος ειδικοτητα,ομοιοπαθητικος πρεπει να γινεις.αυτοι τα ισχυριζονται αυτα περι "ολιστικης ιατρικης" και αλλες μπαρουφες!!!

Ακου, αγαπητέ γενικέ.

ΥΓ: φταίω εγώ μετά που λέω: Γενικώς Ιατρός;

προσυπογραφω πληρως!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εργαστηριακή γιατρός ακούω.....ωραίο το εμπόριο ετσι?Δημόσιες σχέσεις....γραφειάκι....τέλειο μου ακούγεται.Πολύ καλό για γυναίκα.Με το ωράριο σου και την ησυχία σου.Λοιπόν εγώ δέν επέλεξα γραφειάκι και ηρεμία.Κι εγώ γυναίκα είμαι και μάλιστα μαμά.Η γενική ιατρική είναι αυτή τη στιγμή η πιό μάχιμη ειδικότητα.Φτάνει να θές να τρέξεις.Εσύ θα ήθελες?θα μπορούσες να το κάνεις?Όσο για την παθολογία ΉΤΑΝ μάχιμη και είναι ακόμα αλλα λιγότερο απο οτι στο παρελθόν.Σε 10 χρόνια θα δούμε πόσους ασθενείς θα βλέπει ο παθολόγος και πόσους ο γενικός ιατρός.Λυπάμαι που το λέω αλλα είστε πολύ κοντόφθαλμοι.....Για την γενική χειρουργική παλι,δέν θα μου άρεσε να χειρουργώ και να αρκούμαι μόνο σ'αυτό.Σε άλλους αρέσει και καλά κάνουν.Νόμιζα οτι μιλάω με επιστήμονες.....αλλα ξέχασα οτι οι γιατροί Ελληνάρες έχουν αυτό το επίπεδο.Άκου στο καφενείο του χωριού....Νομίζεις οτι είναι εύκολο αγαπητέ εργαστηριακέ γιατρέ,να ασκείς ελεύθερο επάγγελμα ώς γενικός ιατρός στην Αθήνα?Κάτσε στο γραφειάκι σου λοιπόν και άσε τις κριτικές για το ποιός είναι μάχιμος γιατρός και ποιός όχι.

Υ.Γ:Τουλάχιστον εγώ είμαι Γενικώς Ιατρός .....και όχι γιατρός με μαγαζάκι που κανονικά απαγορεύεται να δίνει ιατρικές συμβουλές...... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είχα την εντύπωση οτι η μείωση της ειδικότητας(λόγω αγροτικού)ίσχυε και για την γενική ιατρική.Πήρα τηλ όμως στο Λαϊκό που έχω καταθέσει τα χαρτιά μου και μου είπαν οτι για μας δέν ισχύει.Γιατί άραγε?6 μήνες παθολογίας έχουμε και 6 μήνες χειρουργικής.Δέν θα έπρεπε να μειωθεί και σε μάς κάτι λόγω αγροτικού?Όχι μου είπε ο γραμματέας του Λαϊκού.''Σε εσάς δέν υπάρχει καθόλου μείωση,ούτε κάν αυτή του τριμήνου που ίσχυε έως τώρα στις άλλες ειδικότητες''.Εσείς το ξέρατε?Εγώ δεν είχα ιδέα.

Κανονικά ισχύει η μείωση του τριμήνου και για τη Γ.Ι.μου είπανε σήμερα απο το ιπποκράτειο.Ισως κάποιοι γενικοί να μην έχουν κάνει αγροτικό οπότε να μην αφαιρείται(αυτό το λέω εγώ).Εξάλλουτο λέει και στην ανακοίνωση του υπουργείου ''Το τρίμηνο αυτό, προσμετράται, ως χρόνος ειδίκευσης, οιασδήποτε ειδικότητας που οι γιατροί επιλέγουν να αποκτήσουν, εφόσον τα προαναφερόμενα τμήματα είναι αναγνωρισμένα να παρέχουν άσκηση για ειδίκευση''

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εργαστηριακή γιατρός ακούω.....ωραίο το εμπόριο ετσι?Δημόσιες σχέσεις....γραφειάκι....τέλειο μου ακούγεται.Πολύ καλό για γυναίκα.Με το ωράριο σου και την ησυχία σου.Λοιπόν εγώ δέν επέλεξα γραφειάκι και ηρεμία.Κι εγώ γυναίκα είμαι και μάλιστα μαμά.Η γενική ιατρική είναι αυτή τη στιγμή η πιό μάχιμη ειδικότητα.Φτάνει να θές να τρέξεις.Εσύ θα ήθελες?θα μπορούσες να το κάνεις?

Και τι μου τα λες εμένα αυτά τώρα; Παριστάνω εγώ κάτι που δεν είμαι; Ναι, μια χαρά είναι η ειδικότητά μου, και ήξερα και γιατί τη διάλεξα. Και δεν πουλάω μπαρούφες σε κανέναν.

Το ότι είσαι γυναίκα, μαμά και είσαι στην Αθήνα θα έπρεπε να μας απασχολεί εμάς τους υπόλοιπους;

Δεν παύεις να είσαι τροχονόμος της ιατρικής - ΟΚ, όπου "καφενείο χωριού" γράψε: "συνοικιακό καφενείο". Πες εκεί τις μπουρδολογίες σου...(ή μάλλον, αφού μας τονίζεις το γυναικείο σου φύλο και την ιδιότητα της μητέρας, να πω: συνοικιακό κομμωτήριο/παιδότοπος για να το πιάσεις καλύτερα...)

Υ.Γ:Τουλάχιστον εγώ είμαι Γενικώς Ιατρός .....και όχι γιατρός με μαγαζάκι που κανονικά απαγορεύεται να δίνει ιατρικές συμβουλές......

Και όσο γι' αυτό: 1) σου έδωσα ή έδωσα γενικά καμία ιατρική συμβουλή και δεν το κατάλαβα;

και 2) Αν κατάλαβα καλά δεν έχεις καν ΑΡΧΙΣΕΙ ειδικότητα ακόμα, έτσι; (πολύ γέλιο). Αρα ναι, είσαι γενικώς...και αορίστως!

emsexwars

ΥΓ: Και να μην σχολιάσω το ότι είσαι σχεδόν 35 ετών και τα μόνα επιστημονικά επιτεύγματα που μας έχεις παραθέσει ως τώρα είναι το αγροτικό, η μητρική σου ιδιότητα, και η...αναμονή της υπερεπιστήμης της ειδικότητας της γενικής χειρουργικής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είσαι για λύπηση αγαπητή μου....αλλα θα το βρείς μπροστά σου......και ειδικά με τέτοιο επίπεδο θα διαπρέψεις στο μαγαζάκι σου.Απο τις επιλογές σου κρίνεσαι(γιατι αφού κρίνεις...να είσαι σίγουρη ο,τι θα κριθείς).Όσο για τις μπαρούφες.....το αφήνω ασχολίαστο γιατι δέν έχω σκοπό να πέσω στο επίπεδό σου.

Υ.Γ:Οριστικό emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αληθεια ποιες ειναι οι προοπτικες της γενικης ιατρικης?αν δε διοριστουν τι κανουν? emquestion πηγαν πολλοι γνωστοι μου γι΄αυτο ρωταω.προσωπικα μου φαινεται ρισκο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και είναι off topic, μου ακούγεται πραγματικά παράξενο να απαξιώνεται έτσι η Πρωτοβάθμεια Φροντίδα Υγείας! Ακόμη κι αν τους θεωρείτε τροχονόμους, σκεφτείτε ότι χωρίς τροχονόμο, δε λειτουργεί το σύστημα...Όσο έκανα αγροτικο, ευχόμουν να είχα καλούς γενικούς γιατρούς πλάι μου. Ο πληθυσμός της υπαίθρου είναι στα χέρια κακόμοιρων, ψαρωμένων αγροτικών και κάθε μέρα χάνεται κόσμος χωρίς λόγο. Ντράπηκα και λυπήθηκα με αυτά που είδα στο αγροτικό μου. Κάτι παρόμοιο παίζει και στις πόλεις. Ασθενείς σέρνονται και ξοδεύονται (αυτοί και το σύστημα), επειδή δεν υπάρχει ένας γενικός γιατρός να τους καθοδηγήσει. Και μακάρι να βγουν σύντομα πολλοί και καλοί γενικοί. Είναι εξίσου χρήσιμοι με τους βιοπαθολόγους, τους χειρουργούς κλπ.

Επίσης, σχετικά με τα "ό,τι", "ότι" κλπ κλπ, έχω πετύχει να διορθώνετε άλλους και να τα γράφετε κι εσείς λάθος!

Και πριν αρχίσετε τις προσωπικές προσβολές, να δηλώσω ότι δεν κάνω γενική ιατρική...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αληθεια ποιες ειναι οι προοπτικες της γενικης ιατρικης?αν δε διοριστουν τι κανουν? emquestion πηγαν πολλοι γνωστοι μου γι΄αυτο ρωταω.προσωπικα μου φαινεται ρισκο...

Στην Ελλάδα είναι προς το παρόν ρίσκο.Φαίνεται οτι θα δοθεί προτεραιότητα στους γενικούς για να ξεμπλοκάρει το σύστημα εφημεριών,αλλά το μόνο σίγουρο για τώρα νομίζω είναι τα Κ.Υ.Στην Αγγλία για παράδειγμα δουλεύουν μόνο με γενικούς γιατρούς, νομίζω οτι σε λίγα χρόνια θα αποσαφηνιστεί και ο ρόλος του στην Ελλάδα.Τέλος η επιλογή ειδικότητας είναι προσωπική υπόθεση και ο καθένας υπεύθυνος των πράξεων του. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να επανέλθουμε στο θέμα μας.

Σας δίνω ένα παράδειγμα:

ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ

Απαιτείται άσκηση 6 ετών. Από αυτά:

2 έτη Κλινική Παθολογία (-3 μήνες εάν έχεις κάνει ήδη τη παθολογία) ή (-6 μήνες συνολικά εάν κάνεις τώρα ή πρόκειται να κάνεις παθολογία)

4 έτη Καρδιολογία (- 3 μήνες εάν έχεις κάνει ήδη τη παθολογία)

Οι πρώτοι 3 μήνες είναι "....σε όλους τους γιατρούς που εκπληρώνουν την υποχρέωση υπηρεσίας υπαίθρου, δωδεκάμηνη ή εννεάμηνη, αναγνωρίζονται επιπλέον τρεις μήνες άσκησης ειδικότητας Παθολογίας ή Χειρουργικής"

Οι δεύτεροι 3 μήνες είναι "....η τρίμηνη προεκπαίδευση.....προσμετρώνται, ως χρόνος ειδίκευσης, οιασδήποτε ειδικότητας που οι γιατροί επιλέγουν να αποκτήσουν"

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ, ΤΟ ΚΑΝΕΙ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να καταλαβω καλυτερα: στους ειδικευομενους καρδιολογιας, οι οποιοι εκαναν καααποτε αγροτικο κ εν συνεχεια 2χρονια (-3μηνες απο το 3μηνο του αγροτικου) Παθολογια, θα αφαιρεσουν αναδρομικα αλλους 3μηνες καρδιολογιας? γιατι δεν τους αφαιρεσαν απο την Παθολογια τοοοοτε που δεν ισχυε η σχετικη διαταξη?

Αν οντως ισχυει κατι τετοιο :antegeia:

Ελπιζω να καταλαβα λαθος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θα με πιστέψετε αλλα δεν έχω καταλάβει τίποτα.

Υπάρχει πουθενά κάποια υπουργική απόφαση για την αναγνώριση του χρόνου ειδικότητας απο το αγροτικό ή ειναι απλά λόγια του αέρα?

emsuperman

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, 123 post τα γράψαμε για να περάσει η ώρα. Διάβασες το τι γράφουν οι συνάδελφοι στις 4 αυτές σελίδες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρ. 3Β και Γ του άρθρου 21 του Ν.3580707 (ΦΕΚ 134/Α707) 2. Το άρθρο 8 του Ν.3627/07 (ΦΕΚ 292/Α707)

για τους άπιστους!

ευχαριστώ για την απάντησή σου, και να ξέρεις οτι δεν είμαι άπιστος.

διαβάστε εδώ :

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...20&start=20

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νοσοκομειο κοζανης κ πτολεμαιδας ειδοποιησαν ειδικευομενους οτι τελειωσε η συμβαση τους,επειδη πιανει 6μηνο τωρα.ειναι σιγουρο παιδια.θ αρχισουμε ειδικτητα πιο νωρις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μάλλον έχεις χάσει κάποια επεισόδεια greg....

τα συγκεκριμένα νοσοκομεία ήταν ενήμερα από τα τέλη Ιανουαρίου και ήδη έχουν απολυθεί και από τα δύο νοσοκομεία ειδικευόμενοι

η κα Αρβανίτου από το υπουργείο ενημέρωσε την κα Σουλεϊμέζογλου στην Δ/νση Υγείας της Νομαρχίας Κοζάνης 30 Ιανουαρίου 2008 και αυτή ακολούθως τα δύο νομαρχιακά νοσοκομεία 11 Φεβρουαρίου 2008

εσύ βρε greg τελικά που δήλωσες; Καϊλάρι ή Σουρδία;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή η κυρία Αρβανίτου πρέπει να ενημερώσει και την κυρία Λέργου στα δωδεκάνησα....

Έχω την εντύπωση πως έχει ενημερώσει όλες τις δ/νσεις υγείας των νομαρχιών. Αν είναι πραγματικά δυσκολονόητο το κείμενο θα μπορούσαν να δείξουν ενδιαφέρον οι υπεύθυνοι των δ/νσων υγείας στις νομαρχίες ζητώντας εξηγήσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.