Jump to content

αναγνωριση χρονου ειδικοτητας απο το αγροτικο


vpmichelin

Recommended Posts

Ελλάδα.....Υπουργείο Υγείας.....Φ.Ε.Κ.......Τροπολογίες....Διευκρινήσεις της τροπολογίας του Φ.Ε.Κ.

Να μου ζήσεις Βούκαλε και οι σαφέστατες διατυπώσεις των επίσημων εγγράφων σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 340
  • Created
  • Last Reply

Εχεις δίκιο!Διευκρίνηση της διευκρίνησης.........Ο σωστός δρόμος είναι: Ενημερώνετε τη τοπική Διεύθυνση Υγείας (αν δεν έχει τους νόμους, τους δίνετε εσείς!!) και αυτή με τη σειρά της το γραφείο προσωπικού του Νοσοκομείου σας, οτι η νέα ημερομηνία απόλυσης είναι 3 μήνες ή περισσότερους νωρίτερα.Προσέξτε τους διοικητικούς των νοσοκομείων είναι απίστευτα μικρόψυχοι και μισούν τους γιατρούς.Θα επιμένετε!!Είναι προκλητικό να μιλάμε για απόλυση, μια που τόσοι συνάδελφοι περιμένουν στις λίστες αλλά έτσι θα αρχίσουν και εκείνοι νωρίτερα. Αλλωστε δεν περιμέναμε και εμείς λιγότερο στις λίστες για τη πολυπόθητη ειδικότητα-σκλαβιά. Νοιώθω σαν νοσοκομειακός υπάλληλος χωρίς ειδικότητα και όχι ειδικευόμενος.Γι αυτό, ακόμη και 3 μήνες λιγότερη.... σκλαβιά είναι όφελος!!

ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ

NOMOΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘΜ. 3580 Αρ. Φύλλου 134

18 Ιουνίου 2007

Άρθρο 21

Β. Ο χρόνος υπηρεσίας του ιατρού στο τμήμα του πα−

θολογικού και χειρουργικού τομέα συνυπολογίζεται για

την απόκτηση της ειδικότητας που αυτός επιθυμεί να

αποκτήσει, εφόσον το τμήμα αυτό είναι αναγνωρισμένο

προς τούτο, σύμφωνα με τις εκάστοτε ισχύουσες σχε−

τικές διατάξεις. Ομοίως συνυπολογίζεται για τη λήψη

της ειδικότητας το χρονικό διάστημα, κατά το οποίο

ο ιατρός, ενώ εκπληρώνει την υποχρέωση υπηρεσίας

υπαίθρου, αποσπάται σε τμήμα νοσοκομείου, εφόσον το

τμήμα είναι αναγνωρισμένο, σύμφωνα με τις εκάστοτε

ισχύουσες σχετικές διατάξεις.

δηλαδή: ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ -3 μήνες οιασδήποτε ειδικότητας

Γ. Στους εκπληρώσαντες την υποχρέωση υπηρεσίας

υπαίθρου αναγνωρίζονται τρεις (3) μήνες άσκησης ει−

δικότητας παθολογίας ή χειρουργικής, κατ’ επιλογήν

των ιδίων

δηλαδή: ΑΓΡΟΤΙΚΟ - 3 μήνες παθολογίας ή χειρουργικής

+ ο αριθμός των μηνών που κάποιος είναι αποσπασμένος στο τμήμα της ειδικότητας που τον ενδιαφέρει.

εχεις δίκιο ξέχασα τα ...... βύσματα!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και στο δικό μας Νοσοκομείο έγινε μπάχαλο. Πριν απο 15 μέρες περίπου, το γραφείο προσωπικού μου ανακοίνωνε οτι θα αφαιρεθούν οι επιπλέον 3 μήνες απο όλους, απο το ειδικό κομμάτι. Ήταν τόσο δε σίγουροι, που όταν τους είπα οτι θα βγω στο δρόμο να ουρλιάξω απο τη χαρά μου, μου είπαν: κάντο! Καλά που δεν το έκανα, θα γινόμουν ρόμπα, αδικα κιόλας. Χθες που πήγα να ξαναρωτήσω, η υπέυθυνη μου είπε πως δεν θα ισχύσει μάλλον. Με έκανε κουρέλι για το υπόλοιπο της εφημερίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και στο δικό μας Νοσοκομείο έγινε μπάχαλο. Πριν απο 15 μέρες περίπου, το γραφείο προσωπικού μου ανακοίνωνε οτι θα αφαιρεθούν οι επιπλέον 3 μήνες απο όλους, απο το ειδικό κομμάτι. Ήταν τόσο δε σίγουροι, που όταν τους είπα οτι θα βγω στο δρόμο να ουρλιάξω απο τη χαρά μου, μου είπαν: κάντο! Καλά που δεν το έκανα, θα γινόμουν ρόμπα, αδικα κιόλας. Χθες που πήγα να ξαναρωτήσω, η υπέυθυνη μου είπε πως δεν θα ισχύσει μάλλον. Με έκανε κουρέλι για το υπόλοιπο της εφημερίας.

Οταν εγώ τα έλεγα ο 'γνωστός' του φόρουμ με έλεγε άσχετη και δεν άντεχε γιατί τον είχα πρήξει... emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και στο δικό μας Νοσοκομείο έγινε μπάχαλο. Πριν απο 15 μέρες περίπου, το γραφείο προσωπικού μου ανακοίνωνε οτι θα αφαιρεθούν οι επιπλέον 3 μήνες απο όλους, απο το ειδικό κομμάτι. Ήταν τόσο δε σίγουροι, που όταν τους είπα οτι θα βγω στο δρόμο να ουρλιάξω απο τη χαρά μου, μου είπαν: κάντο! Καλά που δεν το έκανα, θα γινόμουν ρόμπα, αδικα κιόλας. Χθες που πήγα να ξαναρωτήσω, η υπέυθυνη μου είπε πως δεν θα ισχύσει μάλλον. Με έκανε κουρέλι για το υπόλοιπο της εφημερίας.

Οταν εγώ τα έλεγα ο 'γνωστός' του φόρουμ με έλεγε άσχετη και δεν άντεχε γιατί τον είχα πρήξει... emeleos

καλα για ολα τα προβληματα σου ο ''γνωστος'' του φορουμ ειναι υπευθυνος....κ μη χειροτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ελεος δεν υποφερεσαι με τιποτα ...με κατι πιο ουσιωδης δεν εχεις να ασχοληθεις???

κ δε νομιζω να σου επεβαλε καποιος με το ζορι να καθεσαι κ να διαβαζεις τα ποστ του .... ουτε ανακοινωνε κατι με το ετσι θελω ...καποιοι ρωτουσαν κ αυτος ειχε την καλη διαθεση να απαντησει...εσενα τι σε πειραζει.... embaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και να μη θέλει να διαβάσει κανείς τα μηνύματά του είναι δύσκολο. Με το που ανοίγεις την ιστοσελίδα εμφανίζονται 500 μηνύματά του. Και ισχυρίζεται ότι είναι εργαζόμενος!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θες μήπως βεβαίωση από το νοσοκομείο;

μα γιατι καθεσαι κ τους απαντας???χαρη κανεις σε ολους μας που μας ενημερωνεις.μην ασχολεισαι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαφωνώ μερικές φορές με τον "γνωστό" του forum όπως τον αποκαλείτε αλλά είναι ενημερωμένος και δεν τα κρατάει όλα για πάρτη του όπως κάνουν πολλά γιατρουδάκια!!Στο συγκεκριμένο μάλιστα θέμα έχει απόλυτο δίκιο.Τώρα εαν έπεσε ο συναδελφος σε κομπλεξικό ή άσχετο διοικητικό υπάλληλο δεν φταίμε εμείς οι υπόλοιποι!Μείον 3 μήνες είναι γεγονός.Υπάρχουν και οι δικηγόροι, να τους πει."Γνωστέ" του forum, keep going!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο δικό μας νοσοκομείο ζήτησαν απο ολους μας να προσκομίσουμε βεβαίωση ότι έχουμε κάνει αγροτικό και απο αυτούς που κάνουν σύνθετες ειδικότητες τώρα που κοντεύοθμε στο τέλος τι θέλουν? Γνωρίζει κάνεις τίποτα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο δικό μας νοσοκομείο ζήτησαν απο ολους μας να προσκομίσουμε βεβαίωση ότι έχουμε κάνει αγροτικό και απο αυτούς που κάνουν σύνθετες ειδικότητες τώρα που κοντεύοθμε στο τέλος τι θέλουν? Γνωρίζει κάνεις τίποτα?

Δες το post 174 λιγο πριν και γενικά όλα τα posts.Εισαι τυχερός γιατί θα τελειώσεις νωρίτερα.Πες τους να ενημερώσουν και το δικό μας νοσοκομείο!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω καταλάβει γρη (γρη-κμεντς).

Αφαιρούνται 6 μήνες ή 3 μήνες τελικά;;

Μας έχουν μπερδέψει πάλι **** τα ministries of health.

## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - kano κι ενα εντιτ:

Εγώ βλέπω στη λίστα άτομα που είχαν ζητήσει να ασκηθούν 6μήνο Παθολογίας σε ένα νοσοκομείο (ονόματα δεν λέμε) και είχαν υποβάλει τα χαρτιά τους για αυτό το 6μηνο πριν 2 χρόνια. Έλα όμως που εντωμεταξυ είδα ότι καταφέρανε να πάρουν αγροτικό και το έχουν ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ μάλιστα!!!! Αυτοί τι γυρεύουν ακόμα στη λίστα; Δεν θα έπρεπε να έχουν φύγει / διαγραφεί για να προχωρήσουν στο επόμενο στάδιο; Μυρίζομαι πονηριές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω καταλάβει γρη (γρη-κμεντς).

Αφαιρούνται 6 μήνες ή 3 μήνες τελικά;;

Μας έχουν μπερδέψει πάλι **** τα ministries of health.

## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - agglika - kano κι ενα εντιτ:

Εγώ βλέπω στη λίστα άτομα που είχαν ζητήσει να ασκηθούν 6μήνο Παθολογίας σε ένα νοσοκομείο (ονόματα δεν λέμε) και είχαν υποβάλει τα χαρτιά τους για αυτό το 6μηνο πριν 2 χρόνια. Έλα όμως που εντωμεταξυ είδα ότι καταφέρανε να πάρουν αγροτικό και το έχουν ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ μάλιστα!!!! Αυτοί τι γυρεύουν ακόμα στη λίστα; Δεν θα έπρεπε να έχουν φύγει / διαγραφεί για να προχωρήσουν στο επόμενο στάδιο; Μυρίζομαι πονηριές.

σε λιστα 18 ατόμων σε νοσοκομειο που δίνει 6μηνο παθολογίας απο τους 18 οι 9 εχουν ολοκληρωσει αγροτικό δεν έφυγε κανένας μα κανένας!!!και επίσης ένας απο αυτούς που είναι και ψηλά στη λίστα έχει τα χαρτιά του και σε νοσοκομείο των αθηνών για πλήρη παθολογία και είναι και 5ος στη λίστα!!!!αυτο πως σου φαίνεται?ααα και 2 απο αυτους που εχουν κανει αγροτικο και ειναι ακομαστη λιστα το τονίζω έχουν κάνει τα χαρτιά τους για τα επόμενα 2 μέρη.θέλουν ψυχιατρικη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε ντόκτορες, πώς γίνεται αυτό να'ουμ; Τι στον κόρακα συμβαίνει;

Εάν εγώ ήθελα 6μηνο Παθολογίας και είχα ολοκληρώσει το αγροτικό μου, μετά ΧΑΡΑΣ θα απέσυρα τα χαρτιά για το εξάμηνο για να προχωρήσω να κάνω αίτηση για το επόμενο κομμάτι ειδικότητας. Έτσι δεν είναι; Τι όφελος έχουν αυτοί να μένουν αυτοί στη λίστα. Δεν πρέπει να αποσύρουν τα χαρτιά τους για να υποβάλλουν για το επόμενο κομμάτι;

Αμάν. Καθίστε... έχω brainstorming!

Υπάρχει περίπτωση να μην αποσύρουν τα χαρτιά τους ώστε να καθυστερούν τους επόμενους (να τους έρθουν δηλαδή κανονικά τα χαρτιά του διορισμού τους για το 6μηνο - που το έχουν ήδη αναγνωρίσει - και μετά από 3 μήνες να αρνηθούν τη θέση ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΕΠΙΤΗΔΕΣ;)

Αμαν, διαολιές... Λέτε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε ντόκτορες, πώς γίνεται αυτό να'ουμ; Τι στον κόρακα συμβαίνει;

Εάν εγώ ήθελα 6μηνο Παθολογίας και είχα ολοκληρώσει το αγροτικό μου, μετά ΧΑΡΑΣ θα απέσυρα τα χαρτιά για το εξάμηνο για να προχωρήσω να κάνω αίτηση για το επόμενο κομμάτι ειδικότητας. Έτσι δεν είναι; Τι όφελος έχουν αυτοί να μένουν αυτοί στη λίστα. Δεν πρέπει να αποσύρουν τα χαρτιά τους για να υποβάλλουν για το επόμενο κομμάτι;

Αμάν. Καθίστε... έχω brainstorming!

Υπάρχει περίπτωση να μην αποσύρουν τα χαρτιά τους ώστε να καθυστερούν τους επόμενους (να τους έρθουν δηλαδή κανονικά τα χαρτιά του διορισμού τους για το 6μηνο - που το έχουν ήδη αναγνωρίσει - και μετά από 3 μήνες να αρνηθούν τη θέση ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΕΠΙΤΗΔΕΣ;)

Αμαν, διαολιές... Λέτε;

Κι εχώ που έχω δηλώσει παθολογία σε νοσοκομείο που δίνει 1 χρόνο κι έχει πολλούς ψυχιάτρους είδα διάφορα ευτράπελα. Τουλάχιστον αυτό με την αναδρομικότητα δεν το δέχεται με τίποτα η κυρία στο γραφείο προσωπικού. Αλλά ούτε και την εξάμηνη γενικώς. Τώρα το γιατί δεν το ξέρω. Ηλιθιότητα ή συμφέροντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι απλό το ζήτημα. Πάρε το όνομα της συγκεκριμένης υπαλλήλου και ζήτα από το αρμόδιο τμήμα του υπουργείου να την ενημερώσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εχώ που έχω δηλώσει παθολογία σε νοσοκομείο που δίνει 1 χρόνο κι έχει πολλούς ψυχιάτρους είδα διάφορα ευτράπελα. Τουλάχιστον αυτό με την αναδρομικότητα δεν το δέχεται με τίποτα η κυρία στο γραφείο προσωπικού. Αλλά ούτε και την εξάμηνη γενικώς. Τώρα το γιατί δεν το ξέρω. Ηλιθιότητα ή συμφέροντα.

Δεν γίνεται να το ανεχτούμε αυτό. Εγώ πιστεύω ότι το κάνουν επίτηδες για να καθυστερούν τους άλλους, εκμεταλλευόμενοι ότι δεν υπάρχει μηχανογράφηση και ότι δεν θα τους πιάσουν. Μπορεί να έχουν ήδη αναγνωρίσει το 6μηνο της Παθολογίας τους και να έχουν ήδη υποβάλει αίτηση για το επόμενο μέρος, αλλά να μην αποσύρουν την αίτησσ της Παθολογίας τους σκεφτόμενοι πονηρά. Άστην την αίτηση εκεί να υπάρχει (ενώ δεν έχει ποτέ σκοπό να πάει σε αυτή τη θέση!!!).

Δηλαδή παράδειγμα: ενώ έχω ήδη αναγνωρίσει την Παθολογία μου λόγω αγροτικού (ας πούμε ότι είχα ζητήσει 6μηνο σε ένα νοσοκομείο) ΕΠΙΤΗΔΕΣ δεν την αποσύρω την αίτηση για να τυρρανιούνται οι επόμενοι και να περιμένουν 3μηνα ολόκληρα μεταξύ των διορισμών του καθενός (ξέρετε πόσο καθυστερούν οι διορισμοί...) με αποτέλεσμα να αργήσουν πολύ να αρχίσουν το γενικό μέρος και .... σε τελικά ανάλυση να καθυστερήσουν πολύ και για το ειδικό μέρος ώστε να μην τους βρω μπροστά μου στις λίστα για τα ειδικά μέρη.

ΑΚΟΥ ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ ρε φίλε. Δεν βρίσκω κάποιον άλλο λόγο κάποιος που θέλει 6μηνο ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΗΔΗ αναγνωρίσει ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να θέλει το εξάμηνο αυτό!!! (Εκτός κι αν στο μεταξύ μετάνιωσαν και αποφάσισαν να κάνουν άλλη ειδικότητα που θέλει 1 χρόνο, οπότε θέλουν 6 + 6 μήνες ----- αλλά αυτό είναι τρελοσπάνιο νομίζω).

Και κάτι άλλο:

Υπάρχει περίπτωση κάποιος να πει: "α, απο το αγροτικό θα αναγνωρίσω 6 μήνες παθολογία" ενώ προορίζεται 100% και το ξέρει για χειρουργική ειδικότητα (π.χ. γυναικολογία) και αφού ολοκληρώσει το αγροτικό να προφασιστεί και να πει "α, τελικά μετάνοιωσα κι ενώ ήθελα παθολογική ειδικότητα αποφάσισα να κάνω τελικά χειρουργική" και τελικά να κάνει στο καπάκι τον ΠΛΗΡΗ χρόνο χειρουργικής;

Γιατί με αυτή τη μαγκιά κάνεις αγροτικό (και γεμίζεις αναμονή) και δεν σου αφαιρείται χρόνος ειδικότητας, ΧΩΡΙΣ να έχεις κάποιο κόστος στο πόσο χρόνο περιμένεις για να ανοίξει η θέση σου.

Δεν ξέρω τι να πω να'ουμ. Α ρε γιουνανισταν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά επειδή δεν έχω καταλάβει έμας που σχεδόν τελειώνουμε καρδιολογία τι διάολο μας ζητάν την βεβαίωση αγροτικού? Ξέρει κάνεις να μου απάντησει με σαφήνεια οι του νοσοκομείου δεν ξέρουν τι τους γίνεται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε ντόκτορες, πώς γίνεται αυτό να'ουμ; Τι στον κόρακα συμβαίνει;

Εάν εγώ ήθελα 6μηνο Παθολογίας και είχα ολοκληρώσει το αγροτικό μου, μετά ΧΑΡΑΣ θα απέσυρα τα χαρτιά για το εξάμηνο για να προχωρήσω να κάνω αίτηση για το επόμενο κομμάτι ειδικότητας. Έτσι δεν είναι; Τι όφελος έχουν αυτοί να μένουν αυτοί στη λίστα. Δεν πρέπει να αποσύρουν τα χαρτιά τους για να υποβάλλουν για το επόμενο κομμάτι;

Αμάν. Καθίστε... έχω brainstorming!

Υπάρχει περίπτωση να μην αποσύρουν τα χαρτιά τους ώστε να καθυστερούν τους επόμενους (να τους έρθουν δηλαδή κανονικά τα χαρτιά του διορισμού τους για το 6μηνο - που το έχουν ήδη αναγνωρίσει - και μετά από 3 μήνες να αρνηθούν τη θέση ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΕΠΙΤΗΔΕΣ;)

Αμαν, διαολιές... Λέτε;

Κι εχώ που έχω δηλώσει παθολογία σε νοσοκομείο που δίνει 1 χρόνο κι έχει πολλούς ψυχιάτρους είδα διάφορα ευτράπελα. Τουλάχιστον αυτό με την αναδρομικότητα δεν το δέχεται με τίποτα η κυρία στο γραφείο προσωπικού. Αλλά ούτε και την εξάμηνη γενικώς. Τώρα το γιατί δεν το ξέρω. Ηλιθιότητα ή συμφέροντα.

Βλέπε post 162. Βρες το νομο και την διευκρίνηση του Υπουργείου και να τους τα δώσεις!!Στο δικό μου Νοσοκομείο λένε ότι δεν ισχύει αναδρομικά!Μπούρδες!Μόλις τους ανέφερα για δικηγόρο και οτι έχει γίνει σίγουρα σε Λαικο, Αγίας Σοφίας, Πτολεμαιδα και Κοζάνη το ξαναμελετούν!!Οι διοικητικοί είναι σχεδόν παντού "μισό-γιατροι" και μισάνθρωποι ενίοτε!!Μη μασάς!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά επειδή δεν έχω καταλάβει έμας που σχεδόν τελειώνουμε καρδιολογία τι διάολο μας ζητάν την βεβαίωση αγροτικού? Ξέρει κάνεις να μου απάντησει με σαφήνεια οι του νοσοκομείου δεν ξέρουν τι τους γίνεται

αν εχεις κανει αγροτικο πρεπει να σ απολυσουν γρηγοροτερα συμφωνα με το 6 μηνο που πιανει πλεον για γενικο μερος παθολ. κ χειρουργ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.