Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Μαρτιος- Οκτωβριος 2005


atsipo

Recommended Posts

ή στον πραγματικό που όλους μα έχει γραμμένο το κράτος εκεί που δεν πιάνει μελάνι

ολους :blink:

ελα τωρα καημενε που σε εχει γραμμενο εσενα το κρατος!! :lol::lol:

αν δεν υπηρχε αυτο το κωλοκρατος που θα ησουνα τωρα?? :P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Last Reply

Επειδή και δική μου εντύπωση είναι οτι το κράτος είναι η αιτία για όλη την κατάσταση που επικρατεί στον κλάδο μας, δεν έχω ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ απο αυτο.Να συνεχίσει θέλω να υποδέχεται γιατρούς απο το εξωτερικό με αμείωτους ρυθμούς.Απλά ρε παιδιά μια απορία έχω.Όταν εγώ που είμαι στα 26 προβληματίζομαι και λέω οτι τα χρόνια περάσανε και τελικά πότε θα μπορέσω να πάρω ειδικότητα,να δουλέψω,να κάνω οικογένεια κτλ,τα υπόλοιπα παιδιά απο βουλγαρία,ρουμανία,ιταλία που είναι στα 30 και δεν έχουν πάρει ακόμα ή δεν έχουν αναγνωρίσει το πτυχίο τους ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ????????Το κράτος θα τους βολέψει......ο ιατρικός συλλογος............οι γονείς.........ένας καλός γάμος..........ο θεός..........ο βούδας........Καμία απο αυτές τις λύσεις.Ίσως μόνο ένας καλός γάμος......

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ.....

Εξετάσεις όπως στη ΣΣΑΣ που θα οδηγήσουν σε συγκεκριμένο αριθμό ιατρών,συγκεκριμένο αριθμό ειδικών,και συγκεκριμένη κατανομή αυτών στην ελλάδα.....ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΩΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ελα τωρα καημενε που σε εχει γραμμενο εσενα το κρατος!!

Αλλο νομοθετικη, αλλο δικαστικη και αλλο εκτελεστικη εξουσια ψιψινο. Η εκτελεστικη ειναι αυτη που τα κανει παντα σκατα, αλλιως τωρα θα ειχαμε πραγματικες εξετασεις αναγνωρισης πτυχιων αλλα και εξετασεις για ειδικοτητα. Μιαου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή και εδώ δεν είναι καλύτερα περιμένουν τα Ρουμανάκια τόσα έτη για ειδικότητα.

Στοιβάζονται σε αίθουσες να δώσουν ΔΙΚΑΤΣΑ και όταν το περάσουν με 1000 πλάγιους και μη τρόπους τρέχουν στις νομαρχίες να πιάσουν μία θέση.

Και όλα αυτά με οικονομικό κόστος πολλές φορές μεγάλο για τους γονείς τους..(δεν αναφέρομαι στα δίδακτρα του εξωτερικού-στα ελληνικά ''δίδακτρα'' αναφέρομαι ;) ).

Εκτός κι αν το κάνουν έχοντας ξεχάσει πόσο άσχημα ή τουλάχιστον εξίσου άσχημα με εδώ ήταν πάνω και προτιμούν να πάνε έξω μετά από την εδώ πόρτα.Και αν ακόμα πάνε κοιτούν να κάνουν κάποιο μέρος εκεί και μετά να συνεχίσουν εδώ.

Πέρα από τα λόγια φαίνονται οι πράξεις.Είναι σαν να μπεί ένας κλέφτης στο σπίτι σου,να σου καταστρέψει το σπίτι,όλα όσα υπάρχοντα έφτιαχνες μια ζωή να τα καταστρέψει και ούτε καν να τα κλέψει και μετά ικανοποιημένος να σου πεί''το δικό μου χαμόσπιτο είναι καλύτερο από το δικό σου''.

Νοοτροπία αχάριστου βλάχου..

Και στο ''αφού εδώ είναι τα ίδια με πάνω δε μας αδειάζετε τη γωνία τουλάχιστον να έχουμε τα ελάχιστα που δικαιώμαστε''η απάντηση είναι ''τώρα που μπηκα στρογγυλοκάθομαι''.

Είναι κουραστικό να απαντώ στην κάθε βλακεία που γράφεται εδώ μέσα και ειδικά

για εσένα το να μην απαντά κανείς ίσως είναι καλύτερο αλλά είναι εξοργιστικό να ακούς συνέχεις αυτό το πράγμα από άτομα που πέρασαν ΔΙΚΑΤΣΑ.

Και ενημερωτικά κάτι τέτοια τα λένε όλοι τους σε συναντήσεις τους.

Θυμίζοντας τους Αλβανούς στα νοσοκομεία που στην αίθουσα αναμονής για εξέταση πολλές φορές δυσανασχετούν και λένε''στην Αλβανία ήταν καλύτερα'',παρά τα τόσα που τους έχουμε προσφέρει-λες και τους είχαμε φωνάξει να έρθουν..

VIVA ALBANIA! emkwlos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει.Το αρνητικό με την τωρινή κατάσταση είναι ότι με τον τρόπο τους οι κρατούντες δείχνουν σε όποιον θέλει να δουλέψει την πόρτα του εξωτερικού μιας και οι προοπτικές πλέον εργασίας στη χώρα μας για εμάς που περάσαμε με πανελλήνιες είναι ανύπαρκτες :(
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντως ρε παιδια, εγω δεν μπορω να καταλαβω το εξης:

Γιατι υπαρχει η αντιληψη οτι ολοι οσοι εχουν τελειωσει εκτος ΕΕ, εχουν πληρωσει για μαθηματα, και γενικα εχουν χρησιμοποιησει αθεμιτα μεσα ,για να γινουν γιατροι?'Η αν οχι ολοι, οτι και καλα η αναλογια ειναι 1 καλος γιατρος στους 100?

Εχω συνεργαστει με πολυ μεγαλο αριθμο γιατρων(αγροτικο, στρατος, ειδικοτητα), και εκτος απο 1-2 εγκληματιες, δεν μπορουσες ποτε με σιγουρια να πεις αν καποιος τελειωσε Ελλαδα και οχι καπου αλλου.Μαλιστα στην κλινικη μου ειχαμε 2-3 κοπελες που τελειωσαν εξω,και ειδικα η μια, που ειχε τελειωσει Βουλγαρια, ηταν καταπληκτικη γιατρος!

Εγω τελειωσα Θεσσαλονικη και εχουν δει πολλα πραματα τα ματια μου(και δεν νομιζω η Θεσσαλονικη να εχει τοσο διαφορα πια με την Αθηνα).

Και τελικα δεν ξερω τι ειναι πιο "εντιμο", να πληρωσεις για να περασεις ενα μαθημα, ή να παρεις το 10αρακι, μονο και μονο γιατι ο μπαμπας σου ειναι Πανεπιστημιακος ή γιατι εισαι μεγαλοΔΑΠιτης!

Και θελω να πιστευω, οτι με αδιαβλητες εξετασεις στην ειδικοτητα, θα ξεχωριζε η ηρα απο το σταρι, ειτε ειχες τελειωσει Ελλαδα, ειτε εξωτερικο! Και οποιος δεν εχει τα φοντα να γινει τελικα γιατρος, δοξα τω θεω, τοσες φαρμακευτικες εταιρειες υπαρχουν, και φαρμακας δεν ειναι ασχημα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Κι εδω που ειμαστε μη νομιζεις οτι ειναι καλυτερα. Ας ειναι καλα οι καταληψεις σας. :antegeia:

με τις καταληψεις βγαλαμε εμεις τα ματακια μας και ειδατε εσεις το φως το αληθινον :lol:

θαπρεπε να μας λετε κι ευχαριστω (οπως το λετε βεβαια) :P

Και θελω να πιστευω, οτι με αδιαβλητες εξετασεις στην ειδικοτητα, θα ξεχωριζε η ηρα απο το σταρι, ειτε ειχες τελειωσει Ελλαδα, ειτε εξωτερικο! Και οποιος δεν εχει τα φοντα να γινει τελικα γιατρος, δοξα τω θεω, τοσες φαρμακευτικες εταιρειες υπαρχουν, και φαρμακας δεν ειναι ασχημα!

ενταξει,αλλα... εμεις τα λεμε εμεις τα ακουμε embored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ενταξει,αλλα... εμεις τα λεμε εμεις τα ακουμε embored

Αν τα λεμε μονο μεταξυ μας, εμεις θα τα λεμε,εμεις θα τα ακουμε! :)

Αν δεν υπαρχει κινητοποιηση, ποιος νομιζεις οτι θα παρει πρωτοβουλια να βαλει τις εξετασεις?Και ειδικα απο τη στιγμη που καθε φορα που τιθεται το ζητημα, η αντιδραση των φοιτητων ολων των Ιατρικων σχολων ειναι συντριπτικη κατα των εξετασεων!Εγω τελειωσα το 99, και θυμαμαι οτι απο το 3ο-4ο ετος ειχαν γινει προσπαθειες να μπουν εξετασεις, οι οποιες τελικα ναυαγησαν.

Εδω βλεπεις οτι ο ΣΦΙΑ επιτιθεται στον ΣΑΙΕΠ, μονο και μονο γιατι ειναι υπερ των εξετασεων!

Και τελος, πιστευεις οτι αυτο το μπαχαλο με τις αναμονες ειναι τυχαιο?Πριν απο 2 χρονια, το 90% των προσφατα αποφοιτησαντων ιατρων ηταν κατα των εξετασεων, ενω τωρα ειναι 99% υπερ!

(τα ποσοστα φυσικα ειναι προσωπικες εκτιμησεις, δεν εχω κανει και γκαλοπ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά όλα αυτά που λέτε, καλή και η φαγομάρα (να περάσει κάπως και η ώρα βρε παιδί μου), αλλά κανένα νέο σχετικά με τα αγροτικά υπάρχει!?Αυτό το ΔΟΑΤΑΠ, έστειλε απάντηση στο ερώτημα του ΥΥΚΑ σχετικά με τις ακριβή ημερομηνίες των μαθημάτων, ώστε να δούνε εάν τα μόρια που είχανε δώσει είναι τα σωστά, να πάρουμε τους διορισμούς να φύγουμε!? :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο κατω κατω, Δικατσαδες ή μη, ολοι γιατροι ειμαστε, και τα ιδια emcensored κατα θα φαμε, αυριο μεθαυριο.

Μετα απο 10 χρονια, ποιος θα θυμαται ποιος ειναι Δικατσας ή οχι?

(για να χρησιμοποιησω και το επιχειρημα ενος γνωστου πολιτικου!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως αν οι σημερινοί δευτερο- τριτοετείς συνειδητοποιήσουν την κατάσταση θα δούν ότι αυτοί είναι που θα φάνε το μεγάλο πακέτο ειδικά μετά το 2007, και ίσως με μια ρεαλιστική παρουσίαση της κατάστασης αυτό το κλίμα αναστρεφόταν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω τελειωσα Θεσσαλονικη και εχουν δει πολλα πραματα τα ματια μου(και δεν νομιζω η Θεσσαλονικη να εχει τοσο διαφορα πια με την Αθηνα).

Και τελικα δεν ξερω τι ειναι πιο "εντιμο", να πληρωσεις για να περασεις ενα μαθημα, ή να παρεις το 10αρακι, μονο και μονο γιατι ο μπαμπας σου ειναι Πανεπιστημιακος ή γιατι εισαι μεγαλοΔΑΠιτης!

Και θελω να πιστευω, οτι με αδιαβλητες εξετασεις στην ειδικοτητα, θα ξεχωριζε η ηρα απο το σταρι, ειτε ειχες τελειωσει Ελλαδα, ειτε εξωτερικο! Και οποιος δεν εχει τα φοντα να γινει τελικα γιατρος, δοξα τω θεω, τοσες φαρμακευτικες εταιρειες υπαρχουν, και φαρμακας δεν ειναι ασχημα!

Πριν απο τις εξετάσεις για ειδικότητα θα επρεπε να υπαρχουν εξετασεις για την αδεια εξασκησεως επαγγελματος (οπως ηδη υπαρχουν σε ολες τις ευρωπαικες χωρες εκτος της Ελλαδος) γιατι και με αυτον τον τροπο γινεται ενα επιπλεον ξεσκαρταρισμα. Δεν ειναι δυνατον να δινεται η αδεια εξασκησεως δωρακι με το πτυχιο !!!

Στην Ιταλια ολοι οι πτυχιουχοι ιατρικης δουλευουν σε 3 διαφορετικες κλινικες (οπου κατα την διαρκεια βαθμολογουνται απο τους επιμελητες της καθε κλινικης και αν και μονο αν εχουν περασει την βαση αποκτουν στην συνεχεια το δικαιωμα να δωσουν γραπτες εξετασεις πολλαπλης επιλογης με κοινα θεματα για ολους τους αποφοιτους της χωρας . Μονο και μονο τοτε μπορουν να θεωρηθουν γιατροι και μπορουν να δηλωσουν για ειδικοτητα). Στην Αγγλια το ιδιο. στην Σουηδια το ιδιο.

Και να μην κρυβομαστε, ο φοιτητης που σκιστηκε 6 χρονια, που δουλεψε, που απεκτησε κλινικη εμπειρια δεν εχει να φοβηθει τιποτα!!! Μονο τα παιδια των καθηγηταδων , οι μεγαλοδαπιτες , αυτοι που πηραν μεταγγραφη στο τριτο ετος και δεν εχουν ιδεα απο ιατρικη θα ζοριστουν .

Και αν καταφερουν και παλι να περασουν τις εξετασεις με τον προσφιλη τους τροπο τοτε δεν χρειαζεται να απαιτησουμε και εξετασεις για την ειδικοτητα γιατι θα τους κανουμε την ζωη ακομα ποιο ευκολη. Φανταζεστε να μπουν τελικα εξετασεις για ειδικοτητα και να περνουν τις καλυτερες θεσεις και στα καλυτερα νοσοκομεια οι γνωστοι αγνωστοι ???????

Γι'αυτο το πρωτο βημα ,κατα την αποψη μου παντα , ειναι αντικειμενικες εξετασεις για την αδεια εξασκησεως και βλεποντας αν τα αποτελεσματα ειναι οντως αξιοκρατικα και αδιαβλητα τοτε να μπουν οι εξετασεις για ειδικοτητα. Κριμα ειναι να βγαλουμε τα ματια μας μονοι μας...........

ΥΓ θα ηταν δυνατο με αυτο το συστημα ,να συμμετεχουν και οι αποφοιτοι των ανατολικων χωρων για να αναγνωριστει το πτυχιο τους. Και οι ημεδαποι θα ηταν ευχαριστημενοι γιατι θα εβλεπαν οτι απο τους αποφοιτους ανατολικων χωρων περνανε αυτοι που πραγματικα αξιζουν και οι αποφοιτοι των χωρων αυτων που θα εμπαιναν σε μια αξιοκρατικη διαδικασια αναγνωρισης (και οχι λαδωματος του ΔΙΚΑΤΣΑ οπως ισχυριζονται κτλ κτλ) και οτι το πτυχιο τους θα αποκτουσε μεγαλυτερη αξια.

περιμενω σχολια σας :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup στρογγυλη η αποψη σου αλλα απο ο,τι εχω καταλαβει εξετασεις για επαγγελματικη αδεια θα δινουν (αν θεσμοθετηθει) μονο οι ντοπιοι

οι οξαποδω θα ερχονται με την επαγγελματικη αδεια στην κωλοτσεπη emquestion

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@made in italy

Βασικα, πιστευω οτι δεν μπορεις και καθε λιγο και λιγακι, να δινεις και εξετασεις!

Και επειδη, τις εξετασεις για αδεια ασκησεως επαγγελματος τις θεωρω δωρο αδωρο, αφου αν ερθει καποιος απο την ΕΕ, σαφως δεν μπορεις να τον υποχρεωσεις να ξαναδωσει, πιστευω οτι μονο εξετασεις για ειδικοτητα φτανουν!

Επισης, δεν γνωριζω για το επιπεδο των εξετασεων για αδεια ασκησεως επαγγελματος στην Ιταλια, αλλα επετρεψε μου να διατηρησω τις επιφυλαξεις μου για την πρακτικη ασκηση.Οσο εκανα ειδικοτητα, ειχαμε τουλαχιστον 2 παιδια που ειχαν τελειωσει Ιταλια, και εκαναν την πρακτικη αυτη στην Ελλαδα.Δεν ειχαν ξεκολησει τρεις μηνες απο το κυλικειο!Οποτε, λιγο τυπικα μου φαινονται ολα αυτα!

Τελος, λεμε αδιαβλητες εξετασεις, τυπου πανελληνιων για ειδικοτητα, για να μην ειναι γνωστα τα ονοματα αυτων που δινουν!Γιατι αν οι υιοι των καθηγητων βρουν τροπο να παρακαμψουν τις εξετασεις της ειδικοτητας, τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν θα χρησιμοποιησουν τα ιδια μεσα και στις εξετασεις για αδεια ασκησεως επαγγελματος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με τις καταληψεις βγαλαμε εμεις τα ματακια μας και ειδατε εσεις το φως το αληθινον 

θαπρεπε να μας λετε κι ευχαριστω (οπως το λετε βεβαια) 

Η αληθεια ειναι οτι με αυτον τον αγωνα κατα της αξιοκρατειας βοηθησατε πολυ κοσμο. Ανθρωποι που δεν εχουν παρει μυρωδια για το τι ειναι ακριβως η ιατρικη, σημερα ειναι ειδικευομενοι.

Αναρωτιεμαι ομως, θα σε βοηθησει στο να νιωσεις λιγοτερο μαλακας αν σου ελεγαν "ευχαριστω" ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αληθεια ειναι οτι με αυτον τον αγωνα κατα της αξιοκρατειας βοηθησατε πολυ κοσμο. Ανθρωποι που δεν εχουν παρει μυρωδια για το τι ειναι ακριβως η ιατρικη, σημερα ειναι ειδικευομενοι.

βλεπεις που εχω δικιο?? :lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@made in italy

Βασικα, πιστευω οτι δεν μπορεις και καθε λιγο και λιγακι, να δινεις και εξετασεις!

ολοι οι αποφοιτοι των χωρων της ΕΕ πως μπορουν και δινουν ??

@made in italy

Και επειδη, τις εξετασεις για αδεια ασκησεως επαγγελματος τις θεωρω δωρο αδωρο, αφου αν ερθει καποιος απο την ΕΕ, σαφως δεν μπορεις να τον υποχρεωσεις να ξαναδωσει, πιστευω οτι μονο εξετασεις για ειδικοτητα φτανουν!

το θεμα ειναι να κοψουμε τους αλλους για να μπουμε πρωτοι στην ειδικοτητα εμεις οι ημεδαποι ή να βρουμε μια αντικειμενικη διαδικασια αξιολογισης που να περιλαμβανει τα παιδια των καθηγητων, τους μεγαλοδαπιτες , και αυτους που πηραν μεταγγραφη απο αλλες χωρες ή και αυτους που ερχονται απο την ανατολικη ευρωπη??

Κι στο κατω κατω, χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου , δεν πιστευω οτι ολοι απο τα ελληνικα πανεπιστημια αξιζουν να ασκησουν την ιατρικη . Με την αδεια εξασκησεως γινεται ενα ξεσκαρταρισμα. Προχωρανε αυτοι που αξιζουν. Αυτοι που αξιζουν δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα.

Οντως αυτος που ερχεται απο την ΕΕ δεν δινει εξετασεις . Τις εξετασεις τις εδωσε εκει.Παλι θα τις δωσει?

Αλλα ποσοι ερχονται απο την ΕΕ?? ελαχιστοι..........

@made in italy

Επισης, δεν γνωριζω για το επιπεδο των εξετασεων για αδεια ασκησεως επαγγελματος στην Ιταλια, αλλα επετρεψε μου να διατηρησω τις επιφυλαξεις μου για την πρακτικη ασκηση.Οσο εκανα ειδικοτητα, ειχαμε τουλαχιστον 2 παιδια που ειχαν τελειωσει Ιταλια, και εκαναν την πρακτικη αυτη στην Ελλαδα.Δεν ειχαν ξεκολησει τρεις μηνες απο το κυλικειο!Οποτε, λιγο τυπικα μου φαινονται ολα αυτα!

Για αυτο ευθυνεται η Ελλαδα που τους εδωσε πιστοποιητικο οτι παρακολουθησαν τις ταδε κλινικες για τον ταδε διαστημα. Τι να κανει η Ιταλια? Να μην αναγνωριζει τα πιστοποητικα απο τα ελληνικα νοσοκομεια? Και εδω και ενα χρονο αλλαξε το συστημα. Πηραν οι Ιταλοι χαμπαρι οτι πολλοι παρακολουθουν δηθεν σε νοσοκομεια αλλων χωρων(πχ Ελλαδα) ενω στην πραγματοκοητα ουτε που πατανε εκει και τωρα την πρακτικη την κανεις αναγκαστικα στην Ιταλια.

Γιατι αν οι υιοι των καθηγητων βρουν τροπο να παρακαμψουν τις εξετασεις της ειδικοτητας, τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν θα χρησιμοποιησουν τα ιδια μεσα και στις εξετασεις για αδεια ασκησεως επαγγελματος?

Αυτο σου λεω και εγω .Δοκιμαζουμε με την αδεια εξασκησεως και αν δουμε οτι περνανε και οι υιοι των καθηγηταδων δεν χρειαζεται να μπουν εξετασεις για την ειδικοτητα. Δεν εχει νοημα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν χρειαζεται να μπουν εξετασεις για την ειδικοτητα. Δεν εχει νοημα

αυτες εχουν νοημα γιατι θα ειναι ιδιες για ολους

ο τροπος που περιγραφεις ειναι πολυ χαλαρος και διαβλητος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτες εχουν νοημα γιατι θα ειναι ιδιες για ολους

ο τροπος που περιγραφεις ειναι πολυ χαλαρος και διαβλητος

και οι εξετασεις για την αδεια εξασκησεως δεν εχουν νοημα???? μαλ emcensored ειναι ολες οι χωρες της ΕΕ που τις εχουν?? μηπως τις φοβασε?? μπας και ανηκεις και εσυ στα παιδια των καθηγηταδων?

και ποιος σου λεει οτι οι εξετασεις για ειδικοτητα θα ειναι αδιαβλητες??

αυτο που προτεινω για οσους αδυνατουν να καταλαβουν ειναι να μπουν εξετασεις για την αδεια εξασκησεως ( κατι που γινεται σε ολες τις χωρες τις ΕΕ, μονο στις υποαναπτυκτες δεν υπαρχουν) ,βλεπουμε αν οντως ειναι αξιοκρατικες και αν οντως ειναι να μπουν εξετασεις για ειδικοτητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαλ emcensored  ειναι ολες οι χωρες της ΕΕ που τις εχουν??

εσυ μου περιεγραψες με ποιον μαλακισμενο τροπο τις κανουν στην Ιταλια

οταν λεω πως εχουν νοημα μονο οι εξετασεις για ειδικοτητα εννοω πως εσυ και γω θα δινουμε μαζι

οχι εσυ στο κυλικειο και γω για ταβλι :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εσυ μου περιεγραψες με ποιον μαλακισμενο τροπο  τις κανουν στην Ιταλια

οταν λεω πως εχουν νοημα μονο οι εξετασεις για ειδικοτητα εννοω πως εσυ και γω θα δινουμε μαζι

οχι εσυ στο κυλικειο και γω για ταβλι :lol:

ρε marijuana κοψε τα ναρκωτικα!!!! σε χαλανε!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εσυ μου περιεγραψες με ποιον μαλακισμενο τροπο  τις κανουν στην Ιταλια

οταν λεω πως εχουν νοημα μονο οι εξετασεις για ειδικοτητα εννοω πως εσυ και γω θα δινουμε μαζι

οχι εσυ στο κυλικειο και γω για ταβλι :lol:

ετσι κανουν σε ολη την ευρωπη!!! οχι μονο στην Ιταλια

και μην ανησυχεις ανυπομονω την στιγμη που θα δωσουμε μαζι!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.