Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Μαρτιος- Οκτωβριος 2005


atsipo

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Last Reply

Δεν βγήκαν ούτε και σήμερα!

Στο υπουργείο μου είπαν μέσα στην εβδομάδα(άξιο λόγου πάντως είναι ότι κανονικά αύριο θα έπρεπε να δημοσιευτεί καινούρια προκήρυξη)

:huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια πηγα στο Υπουργειο σημερα και μου ειπαν οτι η νεα προκηρυξη θα καθυστερησει 1-2 μερες γιατι ακομα δεν εχουν βγει τα αποτελεσματα απο την προηγουμενη προκηρυξη. Τους ρωτησα αν υπαρχει περιπτωση να την αναβαλλουν και να βγει μια και καλη μαζι με την αλλη μετα απο 15 μερες αλλα μου ειπαν πως οχι. Ειναι ζητημα μερικων ημερων καθυστερησης...Αντε να δουμε τι αγροτικα θα δηλωσουμε, αν μεινει τιποτα και για μας τους νεοπτυχιουχους...Καλη τυχη σε ολους! emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα καλό είχε κάνει η προηγούμενη κυβέρνηση, το να βγάζει τις κενές θέσεις και τους επιλεχθέντες για τα αγροτικά στο internet, και το καταργήσανε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πήρα στο υπουργείο και μου είπαν ότι ούτε σήμερα, ούτε αύριο, δευτέρα και βλέπουμε...

Επίσής, ότι η καθυστέρηση οφείλεται σε ένσταση που κατατέθηκε στο γραφείο του υπουργού για τα μόρια, αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν την ένσταση την έκαναν οι ΔΙΚΑΤΣΑδες γιατί θέλουν 8 και όχι 6 μόρια, η το ΔΙΚΑΤΣΑ για να μην τα πάρουν. Κατά λέξη μου είπε οι ΔΙΚΑΤΣΑ έχουν κάνει ένσταση. Ξέρει κανείς;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οκ!Αύριο 18/3 στις 12 νέα συνάντηση στο Υπουργείο Υγείας για το θέμα των Αγροτικών. Να ζητήσουμε και να πιέσουμε.....εξάλλου, κάπου άκουσα ότι ακόμα και για την προκήρυξη στις 2/3 είχε λάβει η emcensored κα Ρ-------α προφορική εντολή. Νομικά , τι ισχύς έχει μια προφορική εντολή;;;Δεν θα έπρεπε να υπάρχει απόφαση έστω από κάποιον γραμματέα;

ΥΓ:Δεμ ξέρω αν το καταλάβατε αλλά από νομικά δεν σκαμπάζω τίποτα.... emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α ρε πεταλουδίτσα, εσύ και τα άγονά σου. Ακόμα περιμένεις; Αφού οι αλήτες με γκολ απ'τα αποδυτήρια θα τα πάρουν... Τώρα άμα είναι αλήθεια και το παραπάνω με την ένσταση για 2 μόρια... emno

Δήλωσε κανονικό βρε παιδί μου, στο τέλος θα είναι σα να τελείωσες στα 7 χρόνια!! -_-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά τι έγινε με την επιλογή των αγροτικών και την καινουρια προκήρυξη?

Άκουσα ότι τη Δευτέρα και αν(από γνωστό μου που πήγε στο υπουργείο).

Ξέρει κανείς τι έχει πραγματικά συμβεί?

Ένσταση ή τιποτά πιο ΜΑΜΑΛΑΚΗΣ πλευρά(δηλ.καποιου είδους μαγείρεμα)!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λιγο ρατσιστικο, δεν νομιζεις.......

το "ρατσιστικο" συνηθως κρυβει μια αληθεια..

και η κατηγορια: "Λιγο ρατσιστικο, δεν νομιζεις" προσπαθει συνηθως να κουκουλωσει αυτη την αληθεια..

ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τη σημερινή συζήτηση στη Βουλή:

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΒΟΥΛΗΣ

ΙΑ’ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

(ΠΡΟΕΔΡΕΥΟΜΕΝΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ)

ΣΥΝΟΔΟΣ Α’

ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΡΛΕ’

Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2005

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ (Πρόεδρος της Κυβέρνησης και Υπουργός Πολιτισμού): [...]Επανασχεδιάστηκε και εφαρμόζεται άμεσα νέος τρόπος επιλογής και τοποθέτησης των αγροτικών γιατρών με απόλυτα αντικειμενικά κριτήρια, χωρίς ταλαιπωρία των υποψηφίων και χωρίς καμιά δυνατότητα παρέμβασης τρίτων. Σημειώνω τους φακέλους των υποψηφίων της περιόδου 2001-2004 όπου βρέθηκαν 1.300 δικαιολογημένα ή αδικαιολόγητα λάθη.[...]

Τσα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφού οι αλήτες με γκολ απ'τα αποδυτήρια θα τα πάρουν...

Λιγο ρατσιστικο, δεν νομιζεις.......

Δεν πιάνει την πλειοψηφία αλλά αυτούς- ξέρουν ποιοι είναι- που κάνουν ματσακωνιές.

BTW, όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται, όποιος έχει τη σφίγγα σφίγγεται, κι όποιος έχει τη μέλισσα... παρακαλείται να τη γυρίσει πίσω. ;)

Αν κι αυτό σου φάνηκε ρατσιστικό τότε παίζει να έχεις λερωμένη τη φωλιά σου.

@Sovereign,

δεν το κατάλαβα αυτό με τα χρόνια της αναμονής. :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λιγο ρατσιστικο,  δεν νομιζεις.......

Δεν πιάνει την πλειοψηφία αλλά αυτούς- ξέρουν ποιοι είναι- που κάνουν ματσακωνιές.

BTW, όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται, όποιος έχει τη σφίγγα σφίγγεται, κι όποιος έχει τη μέλισσα... παρακαλείται να τη γυρίσει πίσω. ;)

Αν κι αυτό σου φάνηκε ρατσιστικό τότε παίζει να έχεις λερωμένη τη φωλιά σου.

Eδω μαλλον παιζει το οποιος δεν ειναι μαζι μας ειναι εναντιον μας. Κανεις δεν λεει οτι απο το ΔΙΚΑΤΣΑ δεν περασαν ασχετοι και επικινδυνοι. Ποιος φταιει ομως γιαυτο? Πες αλητες αυτους ,που τους περασαν νυχτα να το καταλαβω. Εδω ομως η κουβεντα γινεται για το παπλωμα . Ολοι μας ενοχλουν γιατι αντι να τα εγκαταλειψουν ερχονται και κανουν αιτηση για ειδικοτητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Το "Λιγο ρατσιστικο, δεν νομιζεις......." το είπες εσύ justice for all όχι ο Prof.Wizard. Καθόλου ρατσιστικό δεν είναι όπως δείχνουν τα στοιχεία, το παιχνίδι είναι στημένο κι από πριν ξεπουλημένο.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

..εννοει οτι οταν καποιος κανει αγονο αγροτικο, εχει δικαιωμα να κανει αιτηση και για το γενικο μερος και για το ειδικο μερος της ειδικοτητας οποτε αυτοματως, ο χρονος αναμονης μετραει εξ'αρχης και γλιτωνει αρκετα χρονακια αναμονης. Κανονικα, ισχυει οτι μολις καποιος ξεκινησει να κανει το γενικο μερος, εχει δικαιωμα να κανει χαρτια για το ειδικο και να περιμενει οποτε καταλαβαινεις ενας με αγονο αγροτικο τι πλεονεκτημα εχει εναντι των αλλων...

Την ψιλιάστηκα ότι θα εννοούσε αυτό. Απλά μου έκανε λίγο εντύπωση το υπεροβολικά αισιόδοξο «γλιτώνεις 4-5 χρόνια». Ντάξει, δεν είναι τόσο μη λέμε χαζά. Και μιας που τα άγονα γίνονται ανάρπαστα και κατά κανόνα τα παίρνουν οι Γενικοί Ιατροί, πιστεύω πλέον δεν αξίζει να τα περιμένεις.

Το άτυχο παράδειγμα της πεταλουδίτσας τα λέει όλα. -_-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και μιας που τα άγονα γίνονται ανάρπαστα και κατά κανόνα τα παίρνουν οι Γενικοί Ιατροί, πιστεύω πλέον δεν αξίζει να τα περιμένεις.

Είπες κοτσάνα, με το συμπάθειοemdevil ! Σιγά μην θέλουν άγονα οι Γενικοί Γιατροί...δεν τους χρησιμεύουν σε κάτι, αφού ειδικότητα έχουν τελειώσει. Συνεπώς θα ήταν ηλίθιοι να τρέξουν να προλάβουν τα κατσάβραχα.Αυτούς να τους φοβάται όποιος ψάχνει αγροτικό κοντά σε μεγάλη πόλη, παραθαλάσσιο, κτλ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.