Jump to content

Στρατιωτική Θητεία και Ιατροί


Sovereign

Recommended Posts

στην κυπρο παντως που ημουνα εγω δεν επαιζε, πηγαινες υγιειονομικο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αν εχεις κανει και το πρωτο μερος της ειδικοτητας αλλα και το αγροτικο,τι γινεται σ'αυτην την περιπτωση;Εχει καμια διαφοροποιηση απο αυτους που εχουν μονο το πτυχιο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εκει που ημουνα, επαιζε ρολο με την εννοια οτι ειχες περισσοτερη εμπειρια και εκανες πιο πολλα.αναλογα με το τι ειναι και οι υπολοιποι,αντιμετωπιζεις λιγοτερα η περισσοτερα, σημασια εχει ποσο συζητησιμος ειναι και ο διοικητης οπως και η δυναμη του λοχου/ταγματος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
Συνάδερφοι ξέρετε αν με πτυχίο "ελληνικό" αλλά χωρίς άδεια άσκησης επαγγέλματος,παιζει καμια στραβή να μην πάω υγειονομικό ή να μη με πάρουν γιατρό?

η αδεια δεν ενδιαφερει τον στρατο καθολου

εγω παραμυθιασα τον διοικητη οτι πρεπει να την παρω οπωσδηποτε και τσιμπησα και αδεια απο πανω (οντας γιατρος ταγματος)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν εχεις κανει και το πρωτο μερος της ειδικοτητας αλλα και το αγροτικο,τι γινεται σ'αυτην την περιπτωση;Εχει καμια διαφοροποιηση απο αυτους που εχουν μονο το πτυχιο;

1)Εσυ θα εισαι πιο ανετος

(κανε πρωτη εφημερια σε ΣΤΕΠ, μολις πηρες το πτυχιο ,μονος σου με ενα ΝΤ ασχετο με την ιατρικη π.χ βιολογο, σε κεντρο με 1000τοσα στραβαδια στους λοχους και κανα-δυο ναρκομαν στο αναρρωτηριο και μετα τα ξαναλεμε)

2) Αν πας σε ΣΤΕΠ πιθανον ο/η λοχαγος θα σε φορτωσει καθηκοντα ελεγκτη ιατρου (αν εχεις κανει αγροτικο, ειναι σαν τον ελεγκτη του δημοσιου ή του ΟΓΑ, για στρατιωτικους και αστυνομικους κλπ σωμματα ασφαλειας)

3)Αν (εχεις βυσμα διαβενε) πας σε ΣΝΕ (424, 401,κλπ) μεχρι ειδικοτητα γραφεις (αν θελει ο διοικητης), αλλα ετοιμασου για τρελλλλες εφημεριες και πολλη δουλεια, τουλαχιστον ομως θα εισαι ΓΙΑΤΡΟΣ και οχι καραγκιοζης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1)Εσυ θα εισαι πιο ανετος

(κανε πρωτη εφημερια σε ΣΤΕΠ, μολις πηρες το πτυχιο ,μονος σου με ενα ΝΤ ασχετο με την ιατρικη π.χ βιολογο, σε κεντρο με 1000τοσα στραβαδια στους λοχους και κανα-δυο ναρκομαν στο αναρρωτηριο και μετα τα ξαναλεμε)

2) Αν πας σε ΣΤΕΠ πιθανον ο/η λοχαγος θα σε φορτωσει καθηκοντα ελεγκτη ιατρου (αν εχεις κανει αγροτικο, ειναι σαν τον ελεγκτη του δημοσιου ή του ΟΓΑ, για στρατιωτικους και αστυνομικους κλπ σωμματα ασφαλειας)

3)Αν (εχεις βυσμα διαβενε) πας σε ΣΝΕ (424, 401,κλπ) μεχρι ειδικοτητα γραφεις (αν θελει ο διοικητης), αλλα ετοιμασου για τρελλλλες εφημεριες και πολλη δουλεια, τουλαχιστον ομως θα εισαι ΓΙΑΤΡΟΣ και οχι καραγκιοζης

1)Οντως απλα θα εισαι πιο ανετος σε μια ηδη πολυ ανετη κατασταση, σε βαθμο μαλλον που θα ξενερωσεις πως απο τις εφημεριες του νοσοκομειου βρεθηκες στις εφημεριες,γκουχου, υπηρεσιες στρδου.Ειτε εφημερευεις σε ΣΤΕΠ ειτε στο στρδο.

Σε ποιο ΣΤΕΠ ησουν με 1000 ατομα και ναρκωμανεις στο αναρρωτηριο?Γιατι στο στεπ αλεξ'πολεως ειχαμε υπ'ευθυνη 1000+ ατομα (αν και λιγοτερα πιστευω) αλλα βλεπαμε ουσιαστικα καμα 10μαξ την ημερα. Αναρρωτηριο δε σπανιοτατα υπηρχαν ατομα καθοτι τα σοβαρα περιστατικά εισαι υποχρεωμενος απο το καταστατικο του ΣΤΕΠ να μην τα κρατησεις αλλα να πανε νοσοκομειο.Και ο ν/τ ετσι και αλλιως εχει απλα αρμοδιοτητα τραυματιοφορεα και κανα ξερμομετρο μαξ καθοτι σπανια ειναι πτυχιουχοι νοσηλευτες.

2)Για να πας στεπ σαν ιατρος μονιμα στο στεπ πρεπει να βαλεις μεγαλο βυσμα και να πας σε ΤΥΠ. Αν τα καταφερεις ανεξαρτητου αγροτικου θα κανεις χρεη ελεγκτη ιατρου, και απλα πτυχιο να εχεις.

3)πλεον δεν κανουν σχεδον καθολου εφημεριες και ειναι καθε μερα εξοδουχοι στα νοσοκομεια αυτα. Για αυτο το λογο οι θεσεις ειναι απειροελαχιστες (στην ΕΣΣΟ μου ειχε μονο μια θεση 401) και φυσικα βυσματικοτατες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1)Οντως απλα θα εισαι πιο ανετος σε μια ηδη πολυ ανετη κατασταση, σε βαθμο μαλλον που θα ξενερωσεις πως απο τις εφημεριες του νοσοκομειου βρεθηκες στις εφημεριες,γκουχου, υπηρεσιες στρδου.Ειτε εφημερευεις σε ΣΤΕΠ ειτε στο στρδο.

Σε ποιο ΣΤΕΠ ησουν με 1000 ατομα και ναρκωμανεις στο αναρρωτηριο?Γιατι στο στεπ αλεξ'πολεως ειχαμε υπ'ευθυνη 1000+ ατομα (αν και λιγοτερα πιστευω) αλλα βλεπαμε ουσιαστικα καμα 10μαξ την ημερα. Αναρρωτηριο δε σπανιοτατα υπηρχαν ατομα καθοτι τα σοβαρα περιστατικά εισαι υποχρεωμενος απο το καταστατικο του ΣΤΕΠ να μην τα κρατησεις αλλα να πανε νοσοκομειο.Και ο ν/τ ετσι και αλλιως εχει απλα αρμοδιοτητα τραυματιοφορεα και κανα ξερμομετρο μαξ καθοτι σπανια ειναι πτυχιουχοι νοσηλευτες.

2)Για να πας στεπ σαν ιατρος μονιμα στο στεπ πρεπει να βαλεις μεγαλο βυσμα και να πας σε ΤΥΠ. Αν τα καταφερεις ανεξαρτητου αγροτικου θα κανεις χρεη ελεγκτη ιατρου, και απλα πτυχιο να εχεις.

3)πλεον δεν κανουν σχεδον καθολου εφημεριες και ειναι καθε μερα εξοδουχοι στα νοσοκομεια αυτα. Για αυτο το λογο οι θεσεις ειναι απειροελαχιστες (στην ΕΣΣΟ μου ειχε μονο μια θεση 401) και φυσικα βυσματικοτατες.

1)Ποιος μιλησε για υπηρεσιες ΣΤΡΔΟΥ; τετοιες εκανα και εγω 4-5 το μηνα Παντοφλα ουισκι ξηρους καρποι τηλεοραση ξαπλα διαβασμα κλπ τις υπολοιπες 5-10 (αναλογα με τον αριθμο των γιατρων που καλυπταμε το ΣΤΕΠ φρουρας ΚΙΛΚΙΣ ενοουσα.

2)Προφανως η Αρτα δεν ηταν κεντρο αλλα παρθεναγωγειο. Γενικως καλα ηταν και στο Κιλκις αλλα τις πρωτες φορες επεσα σε καταταξη σειρας και τα ειδα ολα.

εγω παντως με τα πολλα τον επεισα τον ΔΚΤΗ και στειλαμε καναδυο που πιστευα οτι πανε για αναβολη,

στο 424 αλλα μου τους εστειλαν πισω να τους κοιμησω στο αναρρωτηριο .

Και στο ΣΤΕΠ Βεροιας που εκανα ενα μηνα νοσηλευσαμε κανα δυο (οντως οχι σοβαρα κατι αμυγδαλες και τιποτα εμπυρετες γαστρεντεριτιδες).

3)Παντως απο τους 5 μονιμους στα 2 ΣΤΕΠ που εκανα υπηρεσιες εγω μονο δυο ειχαν βυσμα και αυτοι τελικα πηραν απολυτηριο ο ενας απο Λαγο κι ο αλλος απο κομοτηνη νομιζω. εκτος αν εννοεις να μεινει καποιος 10 μηνες σε ΣΤΕΠ που μαλλον ειναι ΠΟΛΛΛΥ βυσματικο.

4)Για τα ΣΝΕ δεν επιμενω γιατι οι πληροφοριες μου ειναι παλιες και απο γνωστους οποτε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδερφοι ξέρετε αν με πτυχίο "ελληνικό" αλλά χωρίς άδεια άσκησης επαγγέλματος,παιζει καμια στραβή να μην πάω υγειονομικό ή να μη με πάρουν γιατρό?

να το εύχεσαι...

θα μπεις από την πρώτη μέρα στα ιατρεία

και μετά θα αλλάξεις ειδικότητα

μπορεί να αργήσεις να φύγεις για παραμεθώριο κτλ κτλ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑιδια ειμαι λιγο ασχετος με στρατο και εχω μερικες αποριες.

1. Παιζει να μπορω να βρω βυσμα, αν βρω τι ειναι καλυτερο να επιδιωξω, αεροπορια,πεζικο ,η ναυτικο.(κατι μου ειπαν οτι αεροπορια υπαρχουν πολλεσ πιθανοτητες να ερθω Αθηνα ισχυει)

2.Επισης μαλλον οταν μπω στρατο Θα έχω περασει ολα τα μαθήματα, αλλα δε θα εχω ορκιστει ακομα, αυτο σημαινει οτι θα παρω ειδικοτητα τραυματιοφορεα? Η θα μπω σα γιατρος?

ευχαρηστω πολυ ! αν μπορει καποιος να μου πει γιατι κυριως το θεμα με το ως τι θα παρουσιαστω με αφορα αμεσα, αν ειναι και για ναμπω ως γιατρος πρεπει να εχω κ το πτυχιο στα χερια μου, αν ειναι να μη κοψω τωρα την αναβολη, αλλα να περιμενω να παρω πτυχιο και μετα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑιδια ειμαι λιγο ασχετος με στρατο και εχω μερικες αποριες.

1. Παιζει να μπορω να βρω βυσμα, αν βρω τι ειναι καλυτερο να επιδιωξω, αεροπορια,πεζικο ,η ναυτικο.(κατι μου ειπαν οτι αεροπορια υπαρχουν πολλεσ πιθανοτητες να ερθω Αθηνα ισχυει)

2.Επισης μαλλον οταν μπω στρατο Θα έχω περασει ολα τα μαθήματα, αλλα δε θα εχω ορκιστει ακομα, αυτο σημαινει οτι θα παρω ειδικοτητα τραυματιοφορεα? Η θα μπω σα γιατρος?

ευχαρηστω πολυ ! αν μπορει καποιος να μου πει γιατι κυριως το θεμα με το ως τι θα παρουσιαστω με αφορα αμεσα, αν ειναι και για ναμπω ως γιατρος πρεπει να εχω κ το πτυχιο στα χερια μου, αν ειναι να μη κοψω τωρα την αναβολη, αλλα να περιμενω να παρω πτυχιο και μετα

1 Αν εχεις βυσμα, όπου και να σαι καλα θα σαι... Μπορεις να ερθεις αθηνα και στο στρατο ξηρας, αλλα τους 4 μηνες παραμεθοριο θα τους φας... Ναυτικο ειναι καλυτερα νομιζω. Εχε υποψη σου οτι ναυτικο και αεροπορια γινεται πολεμος βυσματων οποτε μπορει το βυσμα που εχεις/θα βρεις να μην ειναι το πιο δυνατο. Καλυτερα πρωτος στο χωριο (βλ στρατο ξηρας) παρα δευτερος στην πολη (ναυτικο/αεροπορια)

2 Θα παρεις ειδικοτητα ΝΤ, η οποια θα αλλαξει μολις προσκομισεις πτυχιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

NT? δηλαδη αν παω πεζικο δηλαδη αρτα, δε θα ειμαι με τους γιατρους? γιατι θα μπω με κατι φιλους μαζι.

γιατι όμως αν τους εχω παει χαρτι οτι εχω περασει ολα τα μαθηματα και απλα περιμενω να ορκιστω,που θα ειναι το προβλημα?

επισης οσον αφορα την αεροπορια εχω ακουσει απο φιλο οτι το πιο πηθανο ειναι να παω εξ αρχης στο ΓΝΑ. Ισχυει κατι τετοιο? Υπαρχει καποις που υπηρετησε αεροπορια και ξερει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

NT? δηλαδη αν παω πεζικο δηλαδη αρτα, δε θα ειμαι με τους γιατρους? γιατι θα μπω με κατι φιλους μαζι.

γιατι όμως αν τους εχω παει χαρτι οτι εχω περασει ολα τα μαθηματα και απλα περιμενω να ορκιστω,που θα ειναι το προβλημα?

επισης οσον αφορα την αεροπορια εχω ακουσει απο φιλο οτι το πιο πηθανο ειναι να παω εξ αρχης στο ΓΝΑ. Ισχυει κατι τετοιο? Υπαρχει καποις που υπηρετησε αεροπορια και ξερει?

Το προβλημα ειναι οτι στο στρατο δεν υπαρχει λογικη.

Πεζικο ειναι "οπλο"

Στρατο ξηρας θα μπεις, στο υγειονομικο ("σωμα")

Θα ειστε μαζι για τις πρωτες 6 εβδομαδες. Μετα σας χωριζουν σε λοχους (ΝΤ - γιατροι) για 2 εβδομαδες

Μεχρι τις πρωτες 6 εβδομαδες ολοι ειστε ιδιοι. Μετα εκπαιδευεστε ο καθενας για την ειδικοτητα του. Αν μεχρι τοτε τους πας το πτυχιο θα παρεις την ειδικοτητα του γιατρου

Αν δεν ορκιστεις, δεν εισαι γιατρος...

Στην αεροπορια πας βασικη τριπολη για 1 μηνα περιπου και μετα 251 ΓΝΑ για εκπαιδευση για επισης κανα μηνα.

Αυτα γινονται υπο ΚΣ και υπο Κ βυσμα..

Αν εχεις το ΥΠΕΡΒΥΣΜΑ ισως πας και κατευθειαν ΓΝΑ δεν ξερω.. Αλλα αν εχεις τετοιο βυσμα δεν νομιζω να χρειαζεται να πας στρατο γενικως..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδερφοι ξέρετε αν με πτυχίο "ελληνικό" αλλά χωρίς άδεια άσκησης επαγγέλματος,παιζει καμια στραβή να μην πάω υγειονομικό ή να μη με πάρουν γιατρό?

ΣΕΙΡΑΑΑΑΑΑΑ σε ξέρω !!!

Καλά μωρή παλιοψαρούκλα από τώρα άρχισες να ψαρώνεις ??? emfish

Εεεε ρε τι έχεις να τραβήξεις !!! ΠΙΠΑ-ΕΜΠΛΟΚΗ θα σε πάω !!!

Θα σε τρελάνω στο ΨΥ.Π !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα πας στην άρτα κανονικά με τους φίλους σου,απλώς όταν θα γίνει η κατανομή των ειδικοτήτων,θα σε κάνουν νοσοκόμο-τραυματιοφορέα.Μόλις πάρεις το πτυχίο στα χέρια σου,θα το καταθέσεις στη στρατολογία της μονάδας σου και θα σε κάνουν ιατρό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν εννοω αν υπαρχει πιθανοτητα να παω χωρις να περασω απο τριπολη. εννοω μετα απο τριπολη γινεται να παω ΓΝΑ χωρις να παω πρωτα σε μακρινη μεταθεση? τι ειναι το ποιο συνηθισμενο?

Επισης για αρτα τις πρωτες 6 εβδομαδες θα ειμαστε ολοι ιδιοι ακομα και αν δεν εχω ακομα το πτυχιο στα χερια μου? γιατι λενε οτι σα γιατρος δεν εχεις τοσες υπηρεσιες. Αυτο ισχυει για μετα τις 6 εβδομάδες που περνεις την ειδικότητα?

Επισης ενα τελευταιο μακουσα οτι ναυτικο θα εισαι καπου κοντα αθηνα,πορο η σαλαμινα η κατι τετοιο. Ετσι ειναι ? δε παιζει δηλαδη καμια μακρινη μετάθεση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν εννοω αν υπαρχει πιθανοτητα να παω χωρις να περασω απο τριπολη. εννοω μετα απο τριπολη γινεται να παω ΓΝΑ χωρις να παω πρωτα σε μακρινη μεταθεση? τι ειναι το ποιο συνηθισμενο?

Επισης για αρτα τις πρωτες 6 εβδομαδες θα ειμαστε ολοι ιδιοι ακομα και αν δεν εχω ακομα το πτυχιο στα χερια μου? γιατι λενε οτι σα γιατρος δεν εχεις τοσες υπηρεσιες. Αυτο ισχυει για μετα τις 6 εβδομάδες που περνεις την ειδικότητα?

Επισης ενα τελευταιο μακουσα οτι ναυτικο θα εισαι καπου κοντα αθηνα,πορο η σαλαμινα η κατι τετοιο. Ετσι ειναι ? δε παιζει δηλαδη καμια μακρινη μετάθεση?

6 μήνες παραμεθόριο (ανατολικό Αιγαίο/Έβρο) δε τους γλιτώνεις με τίποτα ! Μόνο αν είσαι γνωστός τραγουδιστής/ηθοποιός ή πάνω από 35. Ούτε το βύσμα (στρατιωτικό ή πολιτικό) δε σε γλιτώνει.

Στην Άρτα τα πράγματα είναι τα ίδια για όλους (υπηρεσίες, σκοπιές) είτε είσαι γιατρός ή οδοντίατρος ή φαρμακοποιός ή με μη αναγνωρισμένο πτυχίο ιατρικής ή φοιτητής ακόμα. Μετά την Άρτα, ειδικότητα ιατρού παίρνουν μόνο αυτοί που έχουν φέρει αναγνωρισμένο πτυχίο ιατρικής. Όλοι οι άλλοι γίνονται νοσηλευτές/τραυματιοφορείς και στις μονάδες που πάνε κάνουν κανονικά υπηρεσίες και σκοπιές όπως οι άλλοι φαντάροι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 μηνες? 2 μηνες δε θα φαω στην αρτα και στην εκπαιδευση σε νοσοκομειο μετα? και μετα αλλοι 6 μηνες παραμεθωριο? δηλαδη η 2ρη μετάθεση ειναι μονο για 4 μηνες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι. Η παραμεθώριος θεωρειται τοποθέτηση και διαρκεί 4 μήνες. Μετάθεση είναι μετά θεωρητικά κοντά στο σπίτι σου και διαρκεί 6 μήνες. Κουράγιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι. Η παραμεθώριος θεωρειται τοποθέτηση και διαρκεί 4 μήνες. Μετάθεση είναι μετά θεωρητικά κοντά στο σπίτι σου και διαρκεί 6 μήνες. Κουράγιο.

Αυτό ψάχτο, γιατι έχω ένα φίλο και συνφοιτητή που υπηρετεί τώρα και απ'ότι θυμάμαι έκανε περισσότερο από 4 μήνες (5 ή 6 νομίζω) στη Λίμνο. Θυμάμαι που μου είπε ότι τότε (καλοκαίρι 2006) ήρθε διαταγή οι γιατροί να κάτσουν επιπλέον χρόνο.

Τροποποιήθηκε από poutsos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι και την 2005Γ ΕΣΣΟ,οι γιατροί κάθονταν 3μιση μήνες στα σύνορα.Από την 2005Δ ΕΣΣΟ,ο χρόνος παραμονής στα σύνορα αυξήθηκε στους 4 μήνες,ενω από τη 2006Α ΕΣΣΟ και μετά οι γιατροί κάθονται πλέον 5 μήνες στη μονάδα παραμεθορίου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι και την 2005Γ ΕΣΣΟ,οι γιατροί κάθονταν 3μιση μήνες στα σύνορα.Από την 2005Δ ΕΣΣΟ,ο χρόνος παραμονής στα σύνορα αυξήθηκε στους 4 μήνες,ενω από τη 2006Α ΕΣΣΟ και μετά οι γιατροί κάθονται πλέον 5 μήνες στη μονάδα παραμεθορίου.

Ελα ρε??

Φτηνα τη γλιτωσαμε dejannnnnnnnnnnnnnnnn!!

Που ναι ο Λυμπε? ΟΕΟ Που ναι ο Λυμπε??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι και την 2005Γ ΕΣΣΟ,οι γιατροί κάθονταν 3μιση μήνες στα σύνορα.Από την 2005Δ ΕΣΣΟ,ο χρόνος παραμονής στα σύνορα αυξήθηκε στους 4 μήνες,ενω από τη 2006Α ΕΣΣΟ και μετά οι γιατροί κάθονται πλέον 5 μήνες στη μονάδα παραμεθορίου.

εξαρταται την δευτερη μεταθεση. Αν ειναι σε ΚΕΝ ή καποια συγκεκριμενα ταγματα εφευγες στους 3-3,5 μηνες στην Δ ΕΣΣΟ, οι λοιποι που φαγαμε την πικρα στους 4 μηνες. Απο Α ΕΣΣΟ ειναι 4,5-5 μηνες, υπομονη παιδια σας καταλαβαινουμε!!!!!και βεβαια παει τραινακι και στους αλλους που περιμενουν τους νεους να μοιρασουν τις εφημεριες και τρωνε αλλο εναν μηνα εμπλοκη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

manosbr για να μαθαίνεις:

Αεροπορία- Πας Τριπολη για 3 εβδομαδες,1 εβδομαδα αδεια ,ξανα 2 μερες μεσα και μετα πας στο Γνα οπου "εκπαιδευεσαι" κανοντας αγγαρειες και τον τουριστα στις κλινικες.Στη συνεχεια πας στη μοναδα σου.ΟΛΕΣ οι μοναδες εκτος ΓΝΑ ειναι παραμεθορειος ,ακομα και τα ρανταρ στην Παρνηθα.Το μοναο που εχεις να φοβασαι ειναι οι αποσπασεις σε κατι νησια-μαυρες μοναδες.Οι υπηρεσιες που θα κανεις εξαρτωνται απο το ποσοι γιατροι ειστε στη μοναδα.Σε γκαντεμοπεριπτωσεις που εισαι μονος παιζει και 25 μεσα-5 εξω

Στρατος Ξηρας- Πας Αρτα οπου καθεσαι για περιπου 6 εβδομαδες και μετα πας σε καποιο νοσοκομειο για εκπαιδευση.Το σε ποιο εξαρταται απο τη μοναδα που θα πας.Μετα απο 2 εβδομαδες πας και στη μοναδα σου,καθεσαι 4 μηνακια και μετα μπορεις να ερθεις πιο κοντα στο σπιτι σου.

Μην αγχωνεσαι,ο στρατος ειναι κυριλε φαση.Αρκει να μην κωλωνεις οταν δεν πρεπει,ειδικα με κατι ΕΠΟΠ του κωλου που στο παιζουν στρατηγοι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαρηστω για τις πληρογορίες!

Δε καταλαβα αυτα με τα ΕΣΣΟ τι παιζει? Εγω θα μπω φευβρουαριο,ποσο πρεπει να κατσω παραμεθώριο λογικα?

Ευχαρηστω για τις πληρογορίες!

Δε καταλαβα αυτα με τα ΕΣΣΟ τι παιζει? Εγω θα μπω φευβρουαριο,ποσο πρεπει να κατσω παραμεθώριο λογικα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.