Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

Ρε παιδια περιμενουμε εναν καινουργιο ειδικευομενο στη κλινικη τοσο καιρο και σημερα μαθαμε οτι εχουν παγωσει ολοι οι διορισμοι...ειναι αληθεια;;

Με 23 βαθμούς κελσίου στην Αθήνα δύσκολα "παγώνουν" οι διορισμοί.

Μη γράφετε ότι ακούτε, δε βοηθά κανένα συνάδελφο. Με ένα τηλεφώνημα στο αρμόδιο τμήμα του υπουργείου θα μάθαινες με ακρίβεια την πορεία του διορισμού που σε ενδιαφέρει και θα ενημέρωνες και τους υπόλοιπους συναδέλφους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε πειρατή συνάδελφος που μπήκε υπό διορισμό 17/1, έλαβε ειδοποιητήριο στις 16/3. Για πριν το Πάσχα σε βλέπω και εσένα και τον αντικαταστάτη μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dr tommy μου ρθε σημερα ο διορισμος τελικα.εκανε 56 μερες!για να εχουν μια ιδεα οσοι ενδιαφερονται, ποσω κανει πανω κατω ο διορισμος απο οταν ανοιξει καποιου η θεση.αναφερομαι για τα νοσοκομεια της αθηνας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα σας δυσαρεστήσω, αλλά αν κλείσει η βουλή την επόμενη εβδομάδα όσοι πρόλαβαν και έλαβαν αριθμό πρωτοκόλλου θα λάβουν και διορισμό μέσα στο χρονικό διάστημα που γνωρίζουμε, περίπου ένας μήνας. Όσοι όμως δε λάβουν αριθμό πρωτοκόλλου, άρα και υπογραφή γενικού γραμματέα....θα λάβουν διορισμό με υπογραφή του νέου γενικού γραμματέα....με καθυστέρηση δυο μήνες επιπλέον :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδια εμαθα οτι παραιτηθηκε ο Γενικος γραμματεας προχτες...Αυτο τι σημαινει?? οτι παγωσαν ολοι οι διορισμοι???

Τροποποιήθηκε από llion7
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίρνω μέσω κέντρου στο γραφείο ειδικοτήτων στο υπουργείο και δεν το σηκώνει κανείς. Ξέρει κανείς το τηλέφωνο του γραφείου για να το παίρνω απ'ευθείας? Ακούστε και το κορυφαίο τώρα. Συνάδελφος (χωρίς να βάλει βύσμα) έλαβε στο σπίτι το ειδοποιητήριο για το διορισμό σε 12 ημερολογιακές ημέρες από τη μέρα που εμφανίστηκε στην ιστοσελίδα της Νομαρχίας Αθηνών υπό διορισμό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοι κινουνταν σε πολυ καλες ταχυτητες. Τωρα ειναι το θεμα τι θα γινει με τι εκλογες για μας που πεφτουμε ακριβως πανω...

το τηλ ειναι 2105231910,ουτε εγω εχω βγαλει γραμμη σημερα... Αν τα καταφερεις ενημερωσε και εμας τι μελλει γενεσθαι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά, απ' ό,τι φαίνεται, όλοι εμείς που δεν έχουμε πάρει αριθμό πρωτοκόλλου πάμε πλέον για διορισμό σε ένα τρίμηνο... Καλό καλοκαίρι δηλαδή! Τον Αύγουστο του 2009 που μου είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο με τις τότε εκλογές, θυμάμαι ότι μου ήρθε ο διορισμός κάπου μες στον Νοέμβρη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παραιτηθηκαν οι 2 απο τους 3 γενικους γραμματεις...ο τριτος της παρεας ,εμαθα,παραμενει στη θεση του....

http://www.iatronet.gr/endoscope.asp

Παραίτηση γενικών γραμματέων Υγείας, λόγω εκλογών

Ημερομηνία δημοσίευσης: 4 Απριλίου 2012Την παραίτησή τους υπέβαλαν χθες οι δύο από τους τρεις γενικούς γραμματείς του υπουργείου Υγείας. Ο γενικός γραμματέας Υγείας κ. Ν. Πολύζος και ο γενικός γραμματέας Πρόνοιας κ. Γ. Κατριβάνος.

Οι δύο γραμματείς παραιτήθηκαν για να μετρήσουν τη δύναμή τους στην ...πολιτική σκηνή.

‘Αφησαν έτσι τις κινητοποιήσεις και τις διαμαρτυρίες ασθενών και φορέων της υγείας στον υπουργό Υγείας κ. Ανδρέα Λοβέρδο και τον γενικό γραμματέα Δημόσιας Υγείας κ. Αντώνη Δημόπουλο.

Όπως όλοι, έτσι κι εμείς θα περιμένουμε να δουμε τι θα δείξει η κάλπη...

Τροποποιήθηκε από jacob hood
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέχασες όμως συνάδελφε να αναφέρεις ότι τοποθετήθηκαν νέοι Γενικοί Γραμματείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέχασες όμως συνάδελφε να αναφέρεις ότι τοποθετήθηκαν νέοι Γενικοί Γραμματείς.

oπότε συνάδελφε υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει αυτή η καθυστέρηση? μπορούν οι νέοι γραμματείς να υπογράψουν διορισμούς ή στα πλαίσια του γενικού παγώματος διορισμών θα φάμε κανένα τρίμηνο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήγα στο Υπουργείο σήμερα να μάθω για τους διορισμούς. Ενημερώθηκα λοιπόν από την κυρία στο γραφείο 10 ότι πρέπει να παρθεί απόφαση για το αν θα εξαιρεθούν οι διορισμοί ειδικευομένων λόγω των εκλογών. Μου είπε επίσης ότι δεν ξέρει πότε θα ληφθεί αυτή η απόφαση και να επικοινωνήσω ξανά Δευτέρα-Τρίτη για νεότερα. Προς το παρόν τα γρανάζια της μηχανής έχουν σταματήσει. Στη Νομαρχία έμαθα ότι στις προηγούμενες εκλογές είχε βγει αυτή η απόφαση που εξαιρούσε τους διορισμούς ειδικευομένων. Άντε να δούμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Αρβανίτου βγήκε στη σύνταξη...η Πίκουλα βαριέται που ζει....οι εκλογές τους δημιουργούν πρόβλημα.....

Κλείστε το το ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήγα στο Υπουργείο σήμερα να μάθω για τους διορισμούς. Ενημερώθηκα λοιπόν από την κυρία στο γραφείο 10 ότι πρέπει να παρθεί απόφαση για το αν θα εξαιρεθούν οι διορισμοί ειδικευομένων λόγω των εκλογών. Μου είπε επίσης ότι δεν ξέρει πότε θα ληφθεί αυτή η απόφαση και να επικοινωνήσω ξανά Δευτέρα-Τρίτη για νεότερα. Προς το παρόν τα γρανάζια της μηχανής έχουν σταματήσει. Στη Νομαρχία έμαθα ότι στις προηγούμενες εκλογές είχε βγει αυτή η απόφαση που εξαιρούσε τους διορισμούς ειδικευομένων. Άντε να δούμε...

για να δούμε!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναστέλλονται λόγω εκλογών οι προσλήψεις και οι υπηρεσιακές μεταβολές στο Δημόσιο

http://www.tanea.gr/...le/?aid=4712567

δεν μπορω να καταλαβω αν αφορα και τους ειδικευομενους

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήγα στο Υπουργείο σήμερα να μάθω για τους διορισμούς. Ενημερώθηκα λοιπόν από την κυρία στο γραφείο 10 ότι πρέπει να παρθεί απόφαση για το αν θα εξαιρεθούν οι διορισμοί ειδικευομένων λόγω των εκλογών. Μου είπε επίσης ότι δεν ξέρει πότε θα ληφθεί αυτή η απόφαση και να επικοινωνήσω ξανά Δευτέρα-Τρίτη για νεότερα. Προς το παρόν τα γρανάζια της μηχανής έχουν σταματήσει. Στη Νομαρχία έμαθα ότι στις προηγούμενες εκλογές είχε βγει αυτή η απόφαση που εξαιρούσε τους διορισμούς ειδικευομένων. Άντε να δούμε...

Πηρα και εγω στο υυκα σημερα για τον ιδιο λογο.Μου μετεφεραν τα ιδια ακριβως.Οτι εμεις φτιαχνουμε κανονικα την αποφαση στο υυκα αλλα κολλαει στο υπουργειο οικονομικων οπου δεν υπογραφεται.Και οτι εχουμε κανει αιτημα στο συμβουλιο της επικρατειας και περιμενουμε.Και να ξανατηλεφωνησω σε 10 μερες.

Για μενα ειναι flashback στις προηγουμενες εκλογες οποτε και μου ειχαν δωσει την ιδια απαντηση απο το υυκα μιας και ημουν κ τοτε υπο διορισμο.Τι ειχε γινει τοτε με το ΣτΕ δεν ξερω,παντως ο διορισμος ειχε αργησει χαρακτηριστικα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μίλησα πριν λίγο με την κυρία στο 2105231910. Δεν έχει βγει ακόμα η απόφαση. Μου είπε ότι την περιμένουν από μέρα σε μέρα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.