Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

Και εγώ που παίρνω ή μιλάει ή δεν απαντάει κανείς. Υπάρχει κανείς που να διορίστηκε τον τελευταίο καιρό να μας πεί πόσο διάστημα έκανε ο διορισμός να του έρθει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εβγαλα σημερα γραμμη στο υπουργειο.

η θεση μου (για νοσοκομειο της Αθηνας) ανοιξε 1 Σεπτεμβρη και στις 7 Οκτωβρη μου ειπαν οτι εφυγε απο το υπουργειο για τα ελτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Έχουν σταλεί τα χαρτιά μου για διορισμό από τη νομαρχία εδώ και δύο εβδομάδες και στο Υπουργείο ισχυρίζονται ότι δεν τα έχουν παραλάβει ακόμη. Πιθανολογούν σκάλωμα στο τμήμα του Πρωτοκόλλου εξαιτίας κατάληψης και απεργιών. Πως μπορώ να εξακριβώσω τι συνέβη ακριβώς και που βρίσκονται τα χαρτιά μου;

(Έχω ήδη πάρει στο γνωστό τηλέφωνο 2105235500 για διορισμούς επαρχίας.)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων συνάδελφοι.

Τροποποιήθηκε από kyrone01
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εμένα έχει ανοίξει η θέση από 12/9 και μου είπαν χτες στο τηλέφωνο ότι έχουν κολλήσει στις υπογραφές στο υπουργείο οικονομικών λόγω καταλήψεων. Άλλες 20 ημέρες τουλάχιστον μου είπαν. Μιλάμε για άγριο ξύσιμο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατάλαβα. Ότι να ναι! Μπορεί να σου λένε σε ένα μήνα υπογραφές και ο διορισμός να είναι κάτω από το σπίτι σου! Υπάρχει κανένας άλλος που να άνοιξε η θέση του μέσα Σεπτέμβρη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατάλαβα. Ότι να ναι! Μπορεί να σου λένε σε ένα μήνα υπογραφές και ο διορισμός να είναι κάτω από το σπίτι σου! Υπάρχει κανένας άλλος που να άνοιξε η θέση του μέσα Σεπτέμβρη?

Μην το γελάς αυτό... Εμένα μου είχε συμβεί! Έπαιρνα κάθε τόσο να μάθω. Κάποια στιγμή μου είπαν ότι υπογράφηκε ο διορισμός και με καθησύχασαν ότι θα έρθει σπίτι μου. Επειδή περνούσαν οι μέρες περιμένοντας το διορισμό στο σπίτι τους ξανατηλεφώνησα και μου λένε "Τον έχουμε στείλει το διορισμό!". Το ταχυδρομείο δεν τον έβρισκε, αλλά το νοσοκομείο όντως τον είχε παραλάβει. Το ταχυδρομείο δεν τον έβρισκε ούτε με το νούμερο συστημένου (!!!) (τον οποίο μου είχαν πει από το υπουργείο). Τελικά τον πήρα από το νοσοκομείο. Τώρα αν έφταιγε το ταχυδρομείο (το έχασε...) ή το υπουργείο (δεν το έστειλε ποτέ...) δεν το ξέρω, αλλά αν δεν τους τηλεφωνούσα ακόμα το διορισμό θα περιμένα... Φαντάσου να περνούσε ο καιρός να μην τηλεφωνούσα και από το νοσοκομείο να νόμιζαν ότι απλά δεν εμφανίστηκα και προχωρούσαν στον επόμενο...

Είναι μαλακία αλλά θέλει να έχεις και το νου σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Σε επικοινωνία μου με το λογιστηριο του κρατους μου είπαν οτι "ο Υπουργος μας δεν εχει εξουσιοδοτηση υπογραφης διορισμων λογω καινουριας κυβερνησης. Ειναι πααρα πολλα εγγραφα που περιμενουν υπογραφη για να φυγουν και ο προυπολογισμος στη μεση" οποτε μαλλον υπαρχει γενικοτερα καθυστερηση διορισμων μεχρι να παρει μπρος το χερι του Βενιζέλου(?)... ξερει κανεις τιποτα καλυτερο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιλαμε σοβαρα? Αυτο τι σημαινει? Οτι η νεα κυβερνηση δεν υπογραφει τιποτα? Πού μπορουμε να παρουμε τηλ να το επιβεβαιωσουμε? Αλλοι συναδελφοι που να εχουν ακουσει για το τι γινεται αυτο το διαστημα?

Τροποποιήθηκε από penguin
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιλαμε σοβαρα? Αυτο τι σημαινει? Οτι η νεα κυβερνηση δεν υπογραφει τιποτα? Πού μπορουμε να παρουμε τηλ να το επιβεβαιωσουμε? Αλλοι συναδελφοι που να εχουν ακουσει για το τι γινεται αυτο το διαστημα?

Δε νομίζω ότι ισχύει. Ο διορισμός μου για νοσοκομείο των αθηνων έφτασε πριν μια εβδομάδα (κένωση θέσης μέσα οοκτώβρη)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιλαμε σοβαρα? Αυτο τι σημαινει? Οτι η νεα κυβερνηση δεν υπογραφει τιποτα? Πού μπορουμε να παρουμε τηλ να το επιβεβαιωσουμε? Αλλοι συναδελφοι που να εχουν ακουσει για το τι γινεται αυτο το διαστημα?

Δε νομίζω ότι ισχύει. Ο διορισμός μου για νοσοκομείο των αθηνων έφτασε πριν μια εβδομάδα (κένωση θέσης μέσα οοκτώβρη)

Ειμαι υπο διορισμο απο 1 Σεπτεμβρη ..........και ο διορισμος μου ειναι στο λογιστηριο του κρατους και ειπαν σε μενα τα ιδια με τον συναδελφο..¨Δεν υπογραφεται τιποτα!¨

Τι συμβαινει...αλλοι διοριζονται και αλλοι οχι????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν καταλαβαινω...μηπως αφορα ατομα που περιμενουν για κλινικες του ΙΚΑ, για τις οποιες εγινε ρυθμιση?

Μπορω να ρωτησω τη σειρα? Απο τη νομαρχια παει στο Υπ Υγειας, υπογραφεται απο τον Υπ Υγειας, μετα παει στο Λογιστηριο του κρατους κι επειτα??? Επιστρεφεται στο Υπ Υγειας για να σταλει ταχυδρομικως ή το στελνουν απευθειας απο το Λογιστηριο?

Ευχαριστω πολυ!

ΥΓ Καλη αρχη just1time!

Τροποποιήθηκε από penguin
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν καταλαβαινω...μηπως αφορα ατομα που περιμενουν για κλινικες του ΙΚΑ, για τις οποιες εγινε ρυθμιση?

Μπορω να ρωτησω τη σειρα? Απο τη νομαρχια παει στο Υπ Υγειας, υπογραφεται απο τον Υπ Υγειας, μετα παει στο Λογιστηριο του κρατους κι επειτα??? Επιστρεφεται στο Υπ Υγειας για να σταλει ταχυδρομικως ή το στελνουν απευθειας απο το Λογιστηριο?

Ευχαριστω πολυ!

ΥΓ Καλη αρχη just1time!

Εμενα μου ειπαν οτι μετα το λογιστηριο επιστρεφει στο υπουργειο ,οπου και χρειαζεται αλλες δεκα μερες περιπου και μετα τον στελνουν...

Καλη αρχη σε ολους και απο εμενα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σίγουρα έτσι είπαν; Γιατί λίγους μήνες πριν, όταν ο διορισμός επέστρεφε από το ΓΛΚ στο ΥΥΚΑ, τον έστελναν στον παραλήπτη την επομένη...

Τροποποιήθηκε από beyond time
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οταν επιστρεψει απο το ΓΛΚ στο ΥΥΚΑ ειναι θεμα λιγων ημερων να το στειλουν,τωρα αν ειναι την επομενη την μεθεπομενη εξαρταται απ τη δουλεια που εχουν κλπ κλπ..σε εμενα εκαναν νομιζω 3 μερες να το στειλουν και αλλες 2 να μου ρθει η ειδοποιηση απ τα ελτα..τωρα για τους διορισμους που λετε και σε μας παρουσιαστηκε σημερα ειδικευομενος,αρα μηπως δεν ισχυει αυτο περι αναστολης υπογραφων..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά εμένα κενώθηκε η θέση μου 9 Νοεμβριου (9 Νοεμβριου ημουν υπο διορισμο στο site της νομαρχίας) και μου έστειλαν χθες (8 Δεκεμβριου) το συστημένο... Δεν πίστευα ούτε γω την ταχύτητα. Δεν ξερω τι συμβαίνει...Βέβαια στο νοσοκομείο μου είχε προηγηθει μια σχετικα μακρα περίοδος που πολλοι συνάδελφοι καναν διαγραφες και ανακλησεις ο ενας μετα τον αλλο. Μηπως επαιξε αυτο τον ρολο του;... (Μιλαω για νοσοκομειο της Αθηνας)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ! τελικα μονο οι προσωποπαγεις θεσεις περνουν απο το Λογιστηριο του κράτους και καθυστερουν αρκετα - οι υπολοιποι τρεχουν κανονικα και με αυξημενη ταχυτητα!

Συγγνωμη για την αναστατωση :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ! τελικα μονο οι προσωποπαγεις θεσεις περνουν απο το Λογιστηριο του κράτους και καθυστερουν αρκετα - οι υπολοιποι τρεχουν κανονικα και με αυξημενη ταχυτητα!

Συγγνωμη για την αναστατωση :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια οταν αρχιζει και αργει ο διορισμος σου πρεπει να ανησυχεις??Εχει υπαρξει ποτέ συναδερφος που μπηκε υπο διορισμο συναντησε προβλημα με το διορισμο του????Οταν καταθετουμε τα χαρτια στη νομαρχια ,εκεινοι δεν ειναι υπευθυνοι να τα ελεγξουν αν ολα ειναι ενταξει???Θελω να πω,,υπευθυνη για την επαρκεια των δικαιολογητικων δεν ειναι η νομαρχια???Απο τη στιγμη που η νομαρχια σου δινει αριθμο πρωτοκολου και σε εγγραφει στη λιστα αναμονης αυτο δεν σημαινει οτι ολα τα δικαιολογητικα ειναι ενταξει????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια οταν αρχιζει και αργει ο διορισμος σου πρεπει να ανησυχεις??Εχει υπαρξει ποτέ συναδερφος που μπηκε υπο διορισμο συναντησε προβλημα με το διορισμο του????Οταν καταθετουμε τα χαρτια στη νομαρχια ,εκεινοι δεν ειναι υπευθυνοι να τα ελεγξουν αν ολα ειναι ενταξει???Θελω να πω,,υπευθυνη για την επαρκεια των δικαιολογητικων δεν ειναι η νομαρχια???Απο τη στιγμη που η νομαρχια σου δινει αριθμο πρωτοκολου και σε εγγραφει στη λιστα αναμονης αυτο δεν σημαινει οτι ολα τα δικαιολογητικα ειναι ενταξει????

Μην ανησυχείς για τη νομαρχία, με τον αριθμό πρωτοκόλλου είσαι καλυμμένος. Τώρα αν θεωρείς ότι ο διορισμός σου καθυστερεί αδικαιολόγητα μπορείς να το ελέγξεις επικοινωνώντας με το υπουργείο για να δεις σε τι φάση βρίσκεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια οταν αρχιζει και αργει ο διορισμος σου πρεπει να ανησυχεις??Εχει υπαρξει ποτέ συναδερφος που μπηκε υπο διορισμο συναντησε προβλημα με το διορισμο του????Οταν καταθετουμε τα χαρτια στη νομαρχια ,εκεινοι δεν ειναι υπευθυνοι να τα ελεγξουν αν ολα ειναι ενταξει???Θελω να πω,,υπευθυνη για την επαρκεια των δικαιολογητικων δεν ειναι η νομαρχια???Απο τη στιγμη που η νομαρχια σου δινει αριθμο πρωτοκολου και σε εγγραφει στη λιστα αναμονης αυτο δεν σημαινει οτι ολα τα δικαιολογητικα ειναι ενταξει????

Μην ανησυχείς για τη νομαρχία, με τον αριθμό πρωτοκόλλου είσαι καλυμμένος. Τώρα αν θεωρείς ότι ο διορισμός σου καθυστερεί αδικαιολόγητα μπορείς να το ελέγξεις επικοινωνώντας με το υπουργείο για να δεις σε τι φάση βρίσκεται.

Δηλαδη φιλε Lello, απο τη στιγμη που εχεις παρει αριθμο πρωτοκολου εισαι ενταξει??το υπουργειο εχει αρμοδιοτητα να ελεγξει τα δικαιολογητικα που εχει ο φακελος ή απλα η δουλεια του υπουργειου ειναι να τον προωθει για υπογραφες???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.