Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

Έχεις 15 ημερολογιακές για να πας να το πάρεις από το ταχυδρομείο, αλλά δεν εννοούσα αυτό. Μιλάω για επιπλέον ημέρες χωρίς να το στείλεις αλλού. Αν προβλέπεται πχ να τους καλέσεις να το κρατήσουν 2-3 μέρες παραπάνω γιατί δυσκολεύεσαι να πας να το πάρεις. Ξέρει κανείς αν υπάρχει επίσημα η δυνατότητα αυτή από κανονισμό λειτουργίας των ΕΛΤΑ κ όχι μέσω του κουνιαδομπατζανάκη που ξέρει τον κλητήρα που δουλεύει εκεί?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πας μιλάς κ στο κρατάνε,άλλωστε δεν γράφει πουθενά πότε έφτασε.τώρα εξαρτάται κ απο τον υπάλληλο.κ είναι 15 μέρες μαζί με τα σκ,11 εργάσιμες ουσιαστικά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που διάβασα σε κάποιο άλλο topic είναι ότι αν θες να καθυστερήσεις το διορισμό σου λίγες μέρες και μπορείς να δηλώσεις κάποια διεύθυνση σε άλλη πόλη από αυτήν που πήγε ο διορισμός, πας με το συστημένο στο ταχυδρομείο της πόλης που θα παραλάβεις το διορισμό και κάνεις μια "αίτηση τροποποίησης" δηλώνοντας νέα διεύθυνση. Έτσι το ένα ταχυδρομείο στέλνει στο άλλο το διορισμό σου και σε ειδοποιούν εκ νέου με συστημένο στη νέα διεύθυνση, οπότε έχεις άλλες 10 εργάσιμες να παραλάβεις το διορισμό σου και φυσικά μετά άλλες 15 ημερολογιακές να παρουσιαστείς στο νοσοκομείο σου. Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να το αφήσεις στο ταχυδρομείο της γειτονιάς σου για 15 μέρες (δε γνωρίζω όμως αν είναι ημερολογιακές ή εργασιμες. Αν έχεις σκοπό να εκμεταλευτείς όλο το χρονικό διαστημα, να το διευκρινίσεις μη γίνει καμία στραβή...). Από τη στιγμή που θα υπογράψεις ότι παρέλαβες την επιστολή της τοποθέτησης σου, γραφει μέσα πως έχεις 15 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ημέρες να παρουριαστείς στο νοσοκομείο για ανάληψη υπηρεσίας.

Εχω την εντυπωση οτι απο την στιγμη που τον παραλαβεις ειναι 10 ημερολογιακες να παρουσιαστεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να το αφήσεις στο ταχυδρομείο της γειτονιάς σου για 15 μέρες (δε γνωρίζω όμως αν είναι ημερολογιακές ή εργασιμες. Αν έχεις σκοπό να εκμεταλευτείς όλο το χρονικό διαστημα, να το διευκρινίσεις μη γίνει καμία στραβή...). Από τη στιγμή που θα υπογράψεις ότι παρέλαβες την επιστολή της τοποθέτησης σου, γραφει μέσα πως έχεις 15 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ημέρες να παρουριαστείς στο νοσοκομείο για ανάληψη υπηρεσίας.

Εχω την εντυπωση οτι απο την στιγμη που τον παραλαβεις ειναι 10 ημερολογιακες να παρουσιαστεις...

Είναι 15 ημερολογιακές, το έχω στα χέρια μου το χαρτι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσοι παραλάβατε τις αποφάσεις τοποθέτησης, πήρατε απλή φωτοτυπία ή πρωτότυπο με τη στρογγυλή σφραγίδα σε γαλάζιο χρώμα???

Εγώ αυτό που παρέλαβα είναι απλή φωτοτυπία με τη στρογγυλή σφραγίδα σε γκρι χρώμα και δε ξέρω πως να το επικυρώσω??? Στο νοσοκομείο αλλά και στο ΤΣΑΥ ζητάνε επικυρωμένο αντίγραφο της απόφασης! Η αστυνομία και τα ΚΕΠ δε μπορούν να επικυρώσουν αντιγραφο του αντιγραφου!!!

Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο πρόβλημα? Λάβατε αντίγραφα και εσείς ή πρωτότυπα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσοι παραλάβατε τις αποφάσεις τοποθέτησης, πήρατε απλή φωτοτυπία ή πρωτότυπο με τη στρογγυλή σφραγίδα σε γαλάζιο χρώμα???

Εγώ αυτό που παρέλαβα είναι απλή φωτοτυπία με τη στρογγυλή σφραγίδα σε γκρι χρώμα και δε ξέρω πως να το επικυρώσω??? Στο νοσοκομείο αλλά και στο ΤΣΑΥ ζητάνε επικυρωμένο αντίγραφο της απόφασης! Η αστυνομία και τα ΚΕΠ δε μπορούν να επικυρώσουν αντιγραφο του αντιγραφου!!!

Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο πρόβλημα? Λάβατε αντίγραφα και εσείς ή πρωτότυπα?

Δε χρειάζεται να επικυρώσεις κάτι!Αυτό είναι έγγραφο που πάει σε δεκάδες αντίγραφα και το έχει κ το νοσοκομείο!Ουσιαστικά, καν δε το χρειάζεσαι ως έγγραφο για να διοριστείς!Μάλιστα,εγώ στους μέχρι τώρα διορισμούς το έπαιρνα πίσω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Έχει κανείς καμιά νεότερη πληροφορία; Μίλησα με υπουργείο τέλος Μαΐου και τότε μου είχαν πει να ξαναπάρω μετά τις εκλογές. Σήμερα έπαιρνα πάλι τηλέφωνο να δω μήπως έχει αλλάξει κάτι, αλλά δεν το σηκώνανε (πήρα τις σωστές ώρες...) Έχει μάθει κανείς αν προχώρησαν τους διορισμούς παρόλο που είμαστε σε προεκλογική περίοδο; Αυτό το πράγμα να μην ξέρεις τι σου ξημερώνει πια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν τα χαρτιά σου είναι από τις προηγούμενες εκλογές τότε εκτός απροόπτου υπεγράφησαν 17 Μαΐου. Αλλιώς διάβασε το από πάνω post ή στη χειρότερη μετά τις 25 ο κανονικός ή ο υπηρεσιακός υπουργός θα στο υπογράψει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον..Απο τις 2 Μαιου ημουν υπο διορισμο.Τα χαρτια μου δεν ειχαν υπογραφει στις 17 Μαιου.Μετα μου ειπαν απο το υπουργειο οτι το ΣΤΕ εδωσε το Ο.Κ να συνεχιστουν οι διορισμοι.Τα χαρτια μου τωρα ειναι στην πιστωση εδω και μερες και μεσα στην εβδομαδα θα μου τα στειλουν,οπως με ενημερωσαν απο το υπουργειο.Αρα οι διορισμοι προχωρανε κανονικα απο οτι καταλαβα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραία, μυρίσαμε τα νύχια μας, τα συζητήσαμε μεταξύ μας και καταλάβαμε ότι προχωράνε οι διορισμοί. Άμα σηκώνανε και τα τηλέφωνα μπορεί και να μαθαίναμε τι συμβαίνει με το διορισμό του καθενός. Και όχι επειδή βαριέμαι να πάω αυτοπροσώπως στο υπουργείο, αλλά επειδή είμαι ποοολλά χιλιόμετρα μακριά. Άι στα κομμάτια έχω να πω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα μυστικό...

μην καλείτε στα δύο τηλεφωνικά νούμερα των γραφείων για τους ειδικευόμενους, βλέπουν ότι είναι εξωτερική γραμμή και δεν απαντούν

Καλέστε στο τηλεφωνικό κέντρο και ζητείστε να σας συνδέσουν, απαντούν επειδή νομίζουν ότι είναι εσωτερική γραμμή emgreece

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα που δεν έχουν λεφτά να μας πληρώσουν, τους προχωράνε τους διορισμούς τρέχοντας. Ο διορισμός μου υπογράφηκε λιγότερο από ένα μήνα από την ημερομηνία που άνοιξε η θέση μου. Όσοι λοιπόν μπήκατε προσφάτως υπό διορισμό ψαχτείτε. Η υπηρεσιακή κυβέρνηση κάνει θαύματα. Καλή αρχή, καλό καύσωνα και καλές απλήρωτες εφημερίες να έχουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και από μένα! Έχει κάποιος κάποια πληροφόρηση για το πόσο χρονικό διάστημα μπορεί να παίρνει τώρα η διαδικασία διορισμού, δεδομένης της αλλαγής στην ηγεσία του υπουργείου? Απ' ότι είχα πληροφορηθεί, για νοσοκομεία επαρχίας, μέχρι πρότινος, η διαδικασία ήταν τάχιστη, δηλ.σε 1μηνα από το άνοιγμα της θέσης ερχόταν κ ο διορισμός

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν υπήρξε καμία καθυστέρηση αυτή τη φορά. Μάλλον επιτάχυνση. Η θέση μου άνοιξε στις 16/5, τα χαρτιά μου ήταν στο υπουργείο στις 24/5, στις 12/6 υπογράφηκε ο διορισμός και 21/6 πήγε η ειδοποίηση στο σπίτι. Για νοσοκομείο της Αθήνας μιλάμε. Στα γράφω αναλυτικά για να κάνεις tracking...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

OK, ευχαριστώ πολύ. Απλά ρωτάω γιατί σε χθεσινό τηλ μου είπαν ότι ακόμα δεν είχαν μοιραστεί αρμοδιότητες μετά την ανάληψη καθηκόντων από τη νέα ηγεσία του υπουργείου, οπότε προβλεπόταν μία σχετική καθυστέρηση. Και λογικό είναι δηλαδή εδώ που τα λέμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήρα τηλέφωνο σήμερα κ μου είπαν ότι υπογράφηκε ο διορισμός κ είναι στην πίστωση. Πόσο διάστημα να υπολογίζω λέτε μέχρι να αποσταλεί σπίτι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου ειπαν οτι ο διορισμος μου δοθηκε στο ταχυδρομειο την περασμενη τριτη...λογικα τον περιμενω αρχες της αλλης εβδομαδας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

EGO PIRA ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - MOU EIPANE OTI VRISKETAI STIN PISTOSI .XEREI KANENAS POSO ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - KRATISEI I DIADIKASIA MEXRI ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - TON PARALAVO.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ηρθε την παρασκευη....καλη υπομονη σε ολους τους συναδελφους που περιμενουν τον διορισμο...φαινεται,οτι ξεκολλησαν τα πραγματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

synaderfe ennoeis tin triti 3 iouliou eixe stalei taxydromika apo to ypourgio ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - simera 9 iouliou parelaves to systhmeno?mporeis ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - mou peis ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - ypologioso toulaxisto ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - mena ?se eyxaristo ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - kali arxi ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika -.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.