Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

Συναδερφε εννοεις οτι στο εστειλα απο το υποργειο στις 3 ιοθλιου και το παρελαβες σημερα 9 ιουλιου?αν μπορεις πες μου για να υπολογισω για μενα.καλη αρχη σε σενα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα σε όλους τους συναδέλφους. Σημερα άνοιξε η θεση μου για πλήρη παθολογία. Ποια ειναι η διαδικασία από εδω και πέρα; Περιμένω αρχικά ένα ειδοποιητηριο με το ταχυδρομείο και κατόπιν τον διορισμό; Από ότι κατάλαβα, υπαρχει κάποιο τηλεφωνο του Υπουργείου από το οποίο ενημερωνεσαι για την πορεία της υπόθεσης. Ποιο ειναι αυτό και από ποτέ μπορώ να καλέσω για να μάθω πληροφορίες; Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιον/α μπει στον κοπο να μου απαντησει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

εμενα μου ειπαν οτι απο 13/7 ειναι στην Υ.Δ.Ε και ακομα δεν ειναι ετοιμο...καλα ποσο καιρο κανει???

Τροποποιήθηκε από kolokaskostas
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα η διαδικασία στο υπουργείο ολοκληρώνεται εντός 3-4 εβδομάδων (από την παραλαβή του εγγράφου από την διεύθυνση υγείας έως την αποστολή της απόφασης στον ενδιαφερόμενο).

Μέσα στον Αύγουστο θα καθυστερήσουν δύο εβδομάδες περίπου επιπλέον λόγω αδείας οι διορισμοί στα νοσοκομεία της Αττικής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατι μονο στα νοσοκομεια Αττικης θα καθυστερησουν οι διορισμοι??Εχει διαφορα με τα νοσοκομεια της περιφερειας???Στα νοσοκομεια της περιφερειας οι διορισμοι τρεχουν κανονικα?

Τροποποιήθηκε από llion7
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λόγω διεύθυνσης υγείας της περιφέρειας Αττικής θα καθυστερήσουν λίγες ημέρες η διαδικασία.

Οι 3-4 εβδομάδες θεωρείτε καλός χρόνος διεκπεραίωσης για τα νοσοκομεία της περιφέρειας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

γεια σας!να ρωτησω.ξερουμε οτι απτη στιγμη που παρω στα χερια μας το διορισμο(για ειδικοτητα) εχουμε 15 ημερολογιακες ημερες να παρουσιαστουμε στο νοσοκομειο.Σαν πρωτη μερα θεωρειται η μερα που περνουμε το διορισμο η' η επομενη?λογικα υποθετω θα ναι η μερα που περνουμε το διορισμο αλλα ειναι ετσι οντως?ευχαριστω οποιος γνωριζει

Αυτο πρεπει να το ρωτησεις επισημα στο υπουργειο..Αυτο που ξερω εγω ειναι οτι γενικα το δημοσιο οταν πχ σου δινει απο τις 10 /05/2012 10 ημερες προθεσμια ,τοτε εχεις περιθωριο μεχρι και 19/05/2012 δηλαδη σου μετραει την ημερα τη πρωτη....Το ξερω γιατι ειχα φαει μια κληση στις 10 του μηνος,ειχα 10 μερες περιθωριο να παω και οταν πηγα στις 20 να την πληρωσω ,τελικα πληρωσα το 2πλασιο προστιμο διοτι η υπαλληλος μου ειπε οτι χτες εληξε η προθεσμια....Οποιος ξερει ας απαντησει.....
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα,βέβαια, αν πάρεις στο γραφείο προσωπικού και ζητήσεις να παρουσιαστείς στις 20, δε νομίζω οτι θα το κάνει κανείς θέμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Χαίρετε!!! Είμαι 2η σε λίστα αναμονής σε νοσοκομείο της επαρχίας, ο προηγούμενος από εμένα είναι υπό διορισμό (κανονικά θα έπρεπε αυτές τις μέρες να παραλάβει το χαρτί από το ταχυδρομείο) αλλά τελικά δεν θα παρουσιαστεί (ειδικότητα στο εξωτερικό γαρ). Γνωρίζετε πόσο θα χρειαστεί μέχρι να ξεκινήσει η διαδικασία διορισμού μου; Έχει σημασία το αν θα δηλώσει παραίτηση/ανάκληση ή απλά δεν απαντήσει καθόλου; Από το ταχυδρομείο το χαρτί θα επιστρέψει στο Υπουργείο και αυτομάτως θα μπω εγώ υπό διορισμό; Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η καλύτερη εκδοχή είναι να τον βρεις και να δηλώσει μη αποδοχή, για να προχωρήσουν τα πράγματα πιο γρήγορα.Αν δεν παραλάβει καθόλου το χαρτί,θα επιστραφεί στο υπουργείο και ο διορισμός του θα αναρτηθεί στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ για 15 ημέρες και μετά,αν δεν παρουσιαστεί, θα καλέσουν εσένα.Αν το παραλάβει, το νοσοκομείο θα τον περιμένει 1,5-2 μήνες,ανάλογα με τα αντανακλαστικά τους και το αν θα τους πρήξεις, και μετά θα καλέσουν τον επόμενο,δηλ. εσένα.Τώρα,αν παραλάβει και ζητήσει ανάκληση,η διαδικασία για σένα θα ξεκινήσει αφού του εγκριθεί η ανάκληση,που είναι και το πιο χρονοβόρο σενάριο (δεν ξέρω πόσο διαρκεί αυτή η διαδικασία τελευταία).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο προσωπικη εμπειρια πριν απο λιγους μηνες, παρομοια περιπτωση, πηρε περιπου 2,5 μηνες απο τοτε που ηταν να παει ο προηγουμενος, μεχρι να μου ερθει ο διορισμος. Μετα αν δεν εχεις δικο σου σπιτι εκει που θα πας, θες τουλαχιστον 10-15 μερες να ψαξεις για σπιτι, να κουβαλησεις πραγματα κλπ.

Τροποποιήθηκε από komplexares
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βρε παιδια, το χαρτι απο τη νομαρχια ηρθε στο σπιτι 14/9 και μεχρι σημερα ο διορισμοσ μου σε νοσοκομειο της επαρχιασ δεν εχει φανει... ειναι πολυ το διαστημα που εχει περασει? εν τω μεταξυ προσπαθω να επικοινωνησω με το υπουργειο και δεν σηκωνει κανεις τηλεφωνα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι,και τα δικά μου κάπου εκεί έφυγαν και ο διορισμός δεν ήρθε ακόμη.να παίρνεις στο τηλ. κέντρο του υπουργείου και να ζητάς να σε συνδέσουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Η καλύτερη εκδοχή είναι να τον βρεις και να δηλώσει μη αποδοχή, για να προχωρήσουν τα πράγματα πιο γρήγορα.Αν δεν παραλάβει καθόλου το χαρτί,θα επιστραφεί στο υπουργείο και ο διορισμός του θα αναρτηθεί στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ για 15 ημέρες και μετά,αν δεν παρουσιαστεί, θα καλέσουν εσένα.Αν το παραλάβει, το νοσοκομείο θα τον περιμένει 1,5-2 μήνες,ανάλογα με τα αντανακλαστικά τους και το αν θα τους πρήξεις, και μετά θα καλέσουν τον επόμενο,δηλ. εσένα.Τώρα,αν παραλάβει και ζητήσει ανάκληση,η διαδικασία για σένα θα ξεκινήσει αφού του εγκριθεί η ανάκληση,που είναι και το πιο χρονοβόρο σενάριο (δεν ξέρω πόσο διαρκεί αυτή η διαδικασία τελευταία).

χμμμ...τελικά παρέλαβε το χαρτί, πέρασε το υποτιθέμενο 15ήμερο που δικαιούται για να παρουσιαστεί, αλλά από το νοσοκομείο μου είπαν ότι θα τον περιμένουν κάνα μήνα, όπως μου είχατε πει... Είναι αυτό νόμιμο; Τι νόημα έχει τότε το 15ήμερο;;; Και μετά θα γίνει ανάκληση από το υπουργείο μου είπαν. Μπορώ να κάνω κάτι για να επισπεύσω τη διαδικασία;;; :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το νοσοκομειο δεν μπορει να ξερει ποτε παρελαβε το διορισμο του γιαυτο περιμενει λιγο περισσοτερο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

ποσες ημερολογιακες ημερες εχει καποιος για να παραλαβει τον διορισμο του απο τα ΕΛΤΑ απο την στιγμη που θα ερθει η ειδοποιηση στο σπιτι????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΧΝΑΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΤΟΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ;;;ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.