Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

και εμένα μου είπαν οτι πήγαν τα χαρτιά μου σήμερα για περαίωση..τι σημαίνει αυτό δηλαδή??οτι η διαδικασία είναι στην αρχή ή στο τέλος της...??πόσες μέρες να υπολογίζω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιβεβαιωνω και εγω.

Ο διορισμος μου,που σταλθηκε απο τη νομαρχια στο ΥΥΚΑ στις 19-04 για νοσοκομειο της Αθηνας, εχει ολοκληρωθει και σε 10-15 μερες θα ειναι στο ταχυδρομειο.

Ανελπιστα νεα,πραγματικα απορω τι συνεβη μεσα σε ολα αυτα που διαδραματιζονται στην Ελλαδα και ενω ειχαν αναμφισβητητα παγωσει οι διορισμοι με αποφαση του υπουργειου οικονομικων αλλα και αρνητικη γνωμοδοτηση του ΣτΕ,με λιγων ωρων ορκισμενη υπηρεσιακη κυβερνηση ξεπαγωσαν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εγω με την σειρα μου επιβεβαιωνω

απο νομαρχια ειχε σταλει κοινοποιηση 6/4/12 στο υυκα και εχουν ηδη δρομολογηθει απο χτες τα χαρτια μου απο οτι μου ειπανε..

ξεχασα να ρωτησω ποσες μερες θα παρει η ολη διαδικασια για να τον λαβω σπιτι αλλα βλεπω οτι λετε 10-15 μερες

μια χαρα ειναι τοσο emrasta

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γραφείο ειδικευόμενων ιατρών νοσοκομείων αττικής : 2105231910

Γραφείο ειδικευόμενων ιατρών νοσοκομείων περιφέρειας : 2105235500

Τα τηλέφωνα αυτά λειτουργούν καθημερινά μετά τις 12 το πρωί, νωρίτερα βγαίνει ηχογραφημένο μήνυμα ότι "ο αριθμός δε διαθέτει τηλεφωνητή".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γραφείο ειδικευόμενων ιατρών νοσοκομείων αττικής : 2105231910

Γραφείο ειδικευόμενων ιατρών νοσοκομείων περιφέρειας : 2105235500

Τα τηλέφωνα αυτά λειτουργούν καθημερινά μετά τις 12 το πρωί, νωρίτερα βγαίνει ηχογραφημένο μήνυμα ότι "ο αριθμός δε διαθέτει τηλεφωνητή".

Ευχαριστώ θερμά!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα ήθελα να επαναφέρω την ερώτηση του συναδέλφου: Πού βλέπουμε τις ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ/ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ για ειδικότητα;

Μια ερώτηση:

Γνωρίζει κανείς που δημοσιεύονται οι Υπουργικές Αποφάσεις Τοποθέτησης-Πρόσληψης στην ειδικότητα;

Έψαξα αναλυτικά στο Διαύγεια αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Επίσης ούτε στα ΦΕΚ του et.gr μπόρεσα να βρω κάτι.

Όποιος γνωρίσει ας απαντήσει παρακαλώ.

Ανάλογα το νοσοκομείο. πχ για Αγ.Δημήτριο http://et.diavgeia.g...rios/find/eia:5 ή για Αγ. Σάββα http://et.diavgeia.g...vvas/find/eia:5 βοήθειά μας

Η απάντηση που δόθηκε πέρυσι αφορά την ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ, οχι την απόφαση διορισμού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτσι είναι που τα λες. Δεν ξέρω να αναρτώνται οι υπουργικές αποφάσεις για τους ειδικευόμενους. Για τους επικουρικούς πάντως αναρτώνται. Δεν ξέρω γιατί δεν το κάνουν κ για τους ειδικευόμενους. Παρεμπιπτόντως πήγα υπουργείο σήμερα. Με λίγα που ρώτησα κ λίγα που συμπέρανα μόνος μου υπήρξαν κάποιες ελάχιστες μέρες που δεν θεωρούνταν προεκλογική περίοδος μέχρι κ το Σάββατο που μας πέρασε όπου κ θυροκολλήθηκε η διάλυση της βουλής κ η έναρξη της νέας προεκλογικής περιόδου. Γι'αυτό κ προχώρησαν οι διορισμοί. Τώρα σταμάτησαν πάλι κ όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτο που λες το ειπανε και σε ενα φιλο σημερα οτι παγωσαν παλι προς το παρον..

η απορια μου ειναι οποιος ξερει να μου πει οτι οσα υπογραφηκαν πεμπτη παρασκευη και πηγαν για περαιωση υπαρχει περιπτωση να κολλησουν αλλου??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτο που λες το ειπανε και σε ενα φιλο σημερα οτι παγωσαν παλι προς το παρον..

η απορια μου ειναι οποιος ξερει να μου πει οτι οσα υπογραφηκαν πεμπτη παρασκευη και πηγαν για περαιωση υπαρχει περιπτωση να κολλησουν αλλου??

κι εγώ είχα αυτή την απορία! αν παίζει να κολλήσουν αλλού δηλαδή! πάντως η κοπέλα σήμερα από το Υπουργείο μου είπε ότι τα χαρτιά μου υπογράφηκαν στις 18-5 και ότι μέσα στη βδομάδα μπορεί και να χω το διορισμό στα χέρια μου! μου φάνηκε υπερβολικά γρήγορο... ίδωμεν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς με τι κριτήρια υπογράφτηκαν κάποιοι διορισμοί και κάποιοι άλλοι όχι; Είμαι υπό διορισμό από τις 20 Απριλίου, εκείνη την ημέρα μου έδωσαν αριθμό πρωτοκόλλου, πήρα τηλέφωνο σήμερα στο υπουργείο και μου είπαν ότι τίποτα δεν έχει γίνει ακόμα και περιμένουν εκ νέου απάντηση από το Σ.Τ.Ε. Με κοροϊδεύει κανονικά η υπάλληλος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδια γνωριζει καποιος να μου πει ποσες μερες μετα την κενωση μιας θεσης γινεται η εισηγηση για διορισμο στο Υπουργειο απο την Περιφερεια??

Ειμαι πρωτος στην λιστα αλλα φοβαμαι μηπως προλαβει και ξαναμπει υπο διορισμο ενας με ανακληση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το συστημένο γράμμα για να παραλάβω το διορισμό μου ήρθε σήμερα! Στο ταχυδρομείο είναι λογικά 2-3 μέρες..ίσως από Παρασκευή. Περιφέρεια κι εγώ και ημερομηνία κοινοποίησης 4-4-2012! Άντε να δούμε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν η κοινοποιήση μου ήρθε 18/04,

την παρασκευή που πήρα στο υπουργείο μου είπαν οτι εκείνη την μέρα θα πάει για περαίωση και....σήμερα μου ήρθε ο διορισμός στο σπίτι!!Απίστευτο??? (σε νοσοκομείο Αττικής)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή η κοινοποίηση που σας ήρθε τι ακριβώς λέει και εμένα δε μου έχει έρθει ποτέ μετά από δύο διορισμούς για ειδικότητα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή η κοινοποίηση που σας ήρθε τι ακριβώς λέει και εμένα δε μου έχει έρθει ποτέ μετά από δύο διορισμούς για ειδικότητα?

ότι άνοιξε η θέση σου

στέλνεται από μερικές διευθύνσεις υγείας, εσύ όπως εγώ δεν είχαμε την τύχη να λάβουμε τέτοια ραβασάκια :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μιλησα πριν λιγο με νομαρχια αθηνων...δε προβλεπονται αλλοι διορισμοι μεχρι τις εκλογες...για 5 εβδομαδες ,μου ειπαν, μεχρι να σχηματιστει βουλη και να οριστει νεος υπουργος διορισμοι γιοκ...καλα κρασια και καλο καλοκαιρι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς να το στείλεις αλλού, υπάρχει τρόπος να κρατήσεις παραπάνω το συστημένο στο ταχυδρομείο? Προβλέπεται πχ σε περίπτωση που δυσκολεύεσαι να προσέλθεις για να το πάρεις, να τους καλέσεις και να το κρατήσουν για κάποιες μέρες εκεί? Όχι χαριστικά, εννοώ αν υπάρχει κάποιο πλαίσιο που να σου επιτρέπει να το ζητήσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να το αφήσεις στο ταχυδρομείο της γειτονιάς σου για 15 μέρες (δε γνωρίζω όμως αν είναι ημερολογιακές ή εργασιμες. Αν έχεις σκοπό να εκμεταλευτείς όλο το χρονικό διαστημα, να το διευκρινίσεις μη γίνει καμία στραβή...). Από τη στιγμή που θα υπογράψεις ότι παρέλαβες την επιστολή της τοποθέτησης σου, γραφει μέσα πως έχεις 15 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ημέρες να παρουριαστείς στο νοσοκομείο για ανάληψη υπηρεσίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.