Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

Παίρνω τηλεφωνα στο υπουργείο να ρωτήσω τι γίνεται με τους διορισμούς, γιατι αργούνε και δεν απαντούν.

Οι τελευταίοι διορισμοί απότι βλέπω στο site της νομαρχίας ήταν 15-12-2011.

Ξέρει κανείς γιατί δεν υπογράφονται οι νέοι για να ξεκολλήσει το θέμα?

Ειναι πολλά άτομα που είναι υπό διορισμό από μέσα Δεκεμβρίου!

Τι στον π... γίνεται?

Η απόφαση τοποθέτησης μπορεί να είναι 15/12/2011 το έγγραφο όμως οι ενδιαφερόμενοι το έλαβαν αυτές τις ημέρες και λογικά αφορούν θέσεις που έμειναν κενές μέσα με τέλη Νοεμβρίου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια το συστημενο του διορισμου ποσες μερες κανει για να ερθει απο το υπουργειο στο σπιτι σου με τον ταχυδρομο????Αλλοι μου λενε 3 μερες,αλλοι 2 αλλοι 4 μερες...Δεν ξερω τι να πιστεψω..Καποιος συναδερφος που εχει αναλογη εμπειρεια μπορει να μου πει σε ποσες μερες ηρθε η ειδοποιηση για εντος Αττικης????Περιμενω εδω και 3 μερες τον κουριερ αλλα κουριερ δεν ερχεται.....ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ 17 για να ερθει σε ενα σπιτι λιγα χιλιομετρα ποιο περα??????Αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει παρακαλω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ουτε σημερα ηρθε ο διορισμος...Τι γινεται ρε παιδια??Βεβαια σημερα ειχε και απεργια αρα ισως να μην δουλευαν οι ταχυδρομοι...Παρελαβε σημερα κανενας καποιο διορισμο??4 μρες και ακομα τιποτα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ουτε σημερα ηρθε ο διορισμος...Τι γινεται ρε παιδια??Βεβαια σημερα ειχε και απεργια αρα ισως να μην δουλευαν οι ταχυδρομοι...Παρελαβε σημερα κανενας καποιο διορισμο??4 μρες και ακομα τιποτα....

Ήμουν υπό διορισμό από τις 10 ιανουαρίου, στις 23 ιανουαρίου μου είπαν από το υπουργείο ότι θα έρθει ο διορισμός σε 2 εβδομάδες περίπου, και η ειδοποίηση έφτασε 3 φεβρουαρίου. Πάρτους τηλέφωνο αύριο να διευκρινίσεις πού είναι τα χαρτιά σου- και αν έχεις βάλει τη σωστή διεύθυνση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ουτε σημερα ηρθε ο διορισμος...Τι γινεται ρε παιδια??Βεβαια σημερα ειχε και απεργια αρα ισως να μην δουλευαν οι ταχυδρομοι...Παρελαβε σημερα κανενας καποιο διορισμο??4 μρες και ακομα τιποτα....

Βασικά μίλα με το ταχυδρομείο της γειτονιάς σου γιατί εγώ έχω κάνει χοντρό καυγά με τους ταχυδρόμους (+γραπτή αναφορά). Πολλές φορές περνάνε, δε βρίσκουν κανένα και δεν αφήνουν ειδοποιητήριο συστημένου όπως οφείλουν (εξ' ου και η αναφορά...), άλλες φορές πάλι μπορεί να μοιράζουν τα γράμματα σε άλλες διευθύνσεις ή αριθμούς στην ίδια γειτονιά (άνθρωποι είμαστε, αλλά καμιά φορά τα λάθη επαναλαμβάνονται και τότε λέγονται ανευθυνότητα).

Τροποποιήθηκε από beyond time
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

25 μέρες απο την ημ/νια αποστολής του ειδοποιητηρίου , εως την ημ/νια που ήρθε το συστημένο του διοριστηρίου, ή αλλιώς 21 μέρες μεταξύ της άφιξης δύο συστημένων.

Τροποποιήθηκε από ventisette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτά τα δύο νούμερα που παίρναμε για να μάθουμε αν έχουν πάρει υπογραφή οι διορισμοί, δηλ. το

Γραφείο ειδικοτήτων για Νοσοκομεία της Αττικής 2105231910

Γραφείο ειδικοτήτων για Νοσοκομεία της επαρχίας 2105235500

τα παίρνω και είναι off. Ξέρουμε τα καινούργια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρε τηλ.στο πρωτόκ.του Υπουργείου 2108254116 εαν έχει φύγει με το όνομα σου στην ΥΔΕ ( βέβαια μπορεί να έχει και άλλα ονόματα και να μην το βρούν) προσπάθησε όμως και πίεσε την κυρία.Η ΥΔΕ πάντως (τηλ.2106987708) για να σου πει θέλει αρ.διαβιβαστικού από Υπουργείο. Αλλά και πάλι προσπάθησε και εκεί.Ο επιμένων νικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Παιδια,τωρα που θα παραιτηθει ο Βενιζελος απο υπουργος οικονομικων,τι θα γινει με τους διορισμους?Πανε πισω μεχρι να βγει ο καινουργιος υπουργος οικονομικων και να διορισει καινουργιους διευθυντες???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια,τωρα που θα παραιτηθει ο Βενιζελος απο υπουργος οικονομικων,τι θα γινει με τους διορισμους?Πανε πισω μεχρι να βγει ο καινουργιος υπουργος οικονομικων και να διορισει καινουργιους διευθυντες???

προτρεχεις.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

γεια σας!να ρωτησω.ξερουμε οτι απτη στιγμη που παρω στα χερια μας το διορισμο(για ειδικοτητα) εχουμε 15 ημερολογιακες ημερες να παρουσιαστουμε στο νοσοκομειο.Σαν πρωτη μερα θεωρειται η μερα που περνουμε το διορισμο η' η επομενη?λογικα υποθετω θα ναι η μερα που περνουμε το διορισμο αλλα ειναι ετσι οντως?ευχαριστω οποιος γνωριζει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αλήθεια είναι πως άμα παρουσιαστείς στις 16 ημέρες δε σε δέχονται και σε αναγκάζουν να δηλώσεις ξανά για ειδικότητα.

και σε ένα μήνα να πας κανείς δε μπορεί να σε κάνει τίποτα

αλήθεια, πως θα αποδείξουν το πότε έλαβες το συστημένο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αλήθεια είναι πως άμα παρουσιαστείς στις 16 ημέρες δε σε δέχονται και σε αναγκάζουν να δηλώσεις ξανά για ειδικότητα.

και σε ένα μήνα να πας κανείς δε μπορεί να σε κάνει τίποτα

αλήθεια, πως θα αποδείξουν το πότε έλαβες το συστημένο;

χαχα.εχεις απολυτο δικιο τασο!οντως!!!ευχαριστω πολυ τασο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αλήθεια είναι πως άμα παρουσιαστείς στις 16 ημέρες δε σε δέχονται και σε αναγκάζουν να δηλώσεις ξανά για ειδικότητα.

και σε ένα μήνα να πας κανείς δε μπορεί να σε κάνει τίποτα

αλήθεια, πως θα αποδείξουν το πότε έλαβες το συστημένο;

Στο νοσοκομείο που διορίστηκα η υπεύθυνη προσωπικού μου ζήτησε για να με διορίσει βεβαίωση από το ταχυδρομείο με την ημερομηνία παραλαβής του συστημένου!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αλήθεια είναι πως άμα παρουσιαστείς στις 16 ημέρες δε σε δέχονται και σε αναγκάζουν να δηλώσεις ξανά για ειδικότητα.

και σε ένα μήνα να πας κανείς δε μπορεί να σε κάνει τίποτα

αλήθεια, πως θα αποδείξουν το πότε έλαβες το συστημένο;

Στο νοσοκομείο που διορίστηκα η υπεύθυνη προσωπικού μου ζήτησε για να με διορίσει βεβαίωση από το ταχυδρομείο με την ημερομηνία παραλαβής του συστημένου!!!!

Ευχαριστω και για αυτην την πληροφορια επισης.ευχαριστω και τους δυο

Τροποποιήθηκε από piratis29
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αλήθεια είναι πως άμα παρουσιαστείς στις 16 ημέρες δε σε δέχονται και σε αναγκάζουν να δηλώσεις ξανά για ειδικότητα.

και σε ένα μήνα να πας κανείς δε μπορεί να σε κάνει τίποτα

αλήθεια, πως θα αποδείξουν το πότε έλαβες το συστημένο;

Στο νοσοκομείο που διορίστηκα η υπεύθυνη προσωπικού μου ζήτησε για να με διορίσει βεβαίωση από το ταχυδρομείο με την ημερομηνία παραλαβής του συστημένου!!!!

Άμα ζητούσε κι ένα κιλό πατάτες θα τις πήγαινες συνάδελφε;

Γράφει πουθενά στην απόφαση τοποθέτησης ότι χρειάζεται βεβαίωση από το ταχυδρομείο;

Και αν μένω Φλώρινα και παραλάβω το συστημένο από τα ΕΛ.ΤΑ. Φλώρινας και διορίζομαι στο Νοσοκομείο Ρόδου επιστρέφω να πάρω τη βεβαίωση που θέλει η κυρά Τατιάτα του γραφείου προσωπικού;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αλήθεια είναι πως άμα παρουσιαστείς στις 16 ημέρες δε σε δέχονται και σε αναγκάζουν να δηλώσεις ξανά για ειδικότητα.

και σε ένα μήνα να πας κανείς δε μπορεί να σε κάνει τίποτα

αλήθεια, πως θα αποδείξουν το πότε έλαβες το συστημένο;

Στο νοσοκομείο που διορίστηκα η υπεύθυνη προσωπικού μου ζήτησε για να με διορίσει βεβαίωση από το ταχυδρομείο με την ημερομηνία παραλαβής του συστημένου!!!!

Άμα ζητούσε κι ένα κιλό πατάτες θα τις πήγαινες συνάδελφε;

Γράφει πουθενά στην απόφαση τοποθέτησης ότι χρειάζεται βεβαίωση από το ταχυδρομείο;

Και αν μένω Φλώρινα και παραλάβω το συστημένο από τα ΕΛ.ΤΑ. Φλώρινας και διορίζομαι στο Νοσοκομείο Ρόδου επιστρέφω να πάρω τη βεβαίωση που θέλει η κυρά Τατιάτα του γραφείου προσωπικού;

Επί της ουσίας έχεις δίκιο, αλλά ποιος μπορεί να ρισκάρει το διορισμό του όταν η συγκεκριμένη υπάλληλος με ύφος χιλίων καρδιναλίων στο παίζει η "σκληρή του Μαϊάμι" ? Μάλιστα είχε αναρτήσει στην ιστοσελίδα του νοσοκομείου στο διαδίκτυο τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για διορισμό ειδικευομένων, αδιαφορώντας για όσα λέει το υπουργείο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφε, τέτοιους δημόσιους υπαλλήλους στα γραφεία των νοσοκομείων θα συναντάς καθημερινά. Τους απαξιώνεις, τους δείχνεις ότι τους έχεις γραμμένους στα @@ και συνεχίζεις.

Εγώ προσωπικά γελάω καθημερινά με τους υπαλλήλους στο γραφείο προσωπικού του ΑΠΘ.

Όταν μάλιστα μου ζήτησαν να τους πάω το νόμο....τους ζήτησα να έρθουν να κάνουν το επόμενο πρωί τις νεκροτομές κι εγώ ευχαρίστως να τους εξυπηρετήσω.

Με τα ζώα έμαθα να είμαι καλός.....μου αρέσει να παίζω μαζί τους :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρει ή θυμάται κανείς από προσωπική εμπειρία αν στις βουλευτικές εκλογές παγώνουν οι διορισμοί ειδικευομένων?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν "παγώνουν" οι διορισμοί.

Πιθανή όμως είναι η περίπτωση να καθυστερήσει λόγω αλλαγής Γενικού Γραμματέα ο οποίος και τους υπογράφει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρει ή θυμάται κανείς από προσωπική εμπειρία αν στις βουλευτικές εκλογές παγώνουν οι διορισμοί ειδικευομένων?

φιλε ποτε σου ανοιξε η θεση για να καταλαβω...μαλλον πανω κατω στην ιδια κατασταση ειμαστε.εμενα 3 φεβρουαριου μου ανοιξε η θεση και αναμενω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια περιμενουμε εναν καινουργιο ειδικευομενο στη κλινικη τοσο καιρο και σημερα μαθαμε οτι εχουν παγωσει ολοι οι διορισμοι...ειναι αληθεια;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.