Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

Αν δεν παρει το Γιωργακι την 5η δοση, οι διορισμοι αραγε θα γινουν? Χλωμο το βλεπω!

Αν δεν το παρει το Γκιωργκάκη το δόση θα καεί η χώρα.

Το ζήτημα είναι τι κάνουμε με τα σημερινά δεδομένα και πώς θα βγει άκρη με το μπλέξιμο που περιέγραψα παραπάνω.

Τροποποιήθηκε από KostasT
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορώ να εξουσιοδοτήσω τον αδερφό μου να με δηλώσει στο ειδικό κομμάτι όταν μάθει τον αριθμό πρωτοκόλλου και να παραλάβει το συστημένο από το ταχυδρομείο? Εαν το καλοκαίρι φύγω για ένα διάστημα στο εξωτερικό, θα μπορούσα να εξουσιοδοτήσω το ίδιο άτομο να παρουσιαστεί στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου που θα κάνω ειδικότητα και να πάρω μια μικρή άδεια? Με βγάζει εκτός προγράμματος η γραφειοκρατία του διορισμού.

Γιατί να πάρεις άδεια; Δε μπορεί ο αδερφός σου να αναλάβει μέχρι να επιστρέψεις Ελλάδα; Εκτός κι αν τον βγάζει και αυτόν εκτός προγράμματος.......ε...βρες εν ανάγκη κάποιον γνωστό να σε εξυπηρετήσει, άλλωστε λάντζα θα κάνει στην αρχή :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορώ να εξουσιοδοτήσω τον αδερφό μου να με δηλώσει στο ειδικό κομμάτι όταν μάθει τον αριθμό πρωτοκόλλου και να παραλάβει το συστημένο από το ταχυδρομείο? Εαν το καλοκαίρι φύγω για ένα διάστημα στο εξωτερικό, θα μπορούσα να εξουσιοδοτήσω το ίδιο άτομο να παρουσιαστεί στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου που θα κάνω ειδικότητα και να πάρω μια μικρή άδεια? Με βγάζει εκτός προγράμματος η γραφειοκρατία του διορισμού.

άλλωστε λάντζα θα κάνει στην αρχή :withstupid:

emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενημερωτικά, πλέον οι διορισμοί για επαρχία διαρκούν 45-60 ημέρες, από ημέρα εκκένωσης θέσης μέχρι παραλαβής ειδοποιητηρίου ΕΛΤΑ.

Σωστός ο Τάσος, για πολλοστή φορά. Με ημερομηνία εκκένωσης θέσης 5/4, η διαδικασία ολοκληρώθηκε στις 26/5, και τώρα περιμένουμε τον ταχυδρόμο. emrockon

Και σήμερα ήρθε κι ο ταχυδρόμος! Οπότε, συγκεντρωτικά (για επαρχία πάντα):

5/4 άνοιξε η θέση

7/4 κοινοποίηση σε εμένα και το υπουργείο

26/5 ολοκλήρωση διαδικασίας

30/5 ο ταχυδρόμος (χτύπησε... 2 φορές)

Σύνολο: 55 ημέρες, με τις διακοπές του πάσχα μέσα! Άντε, και καλές μας... λάντζες (sic)! emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί που έχουν αποσταλεί θα καθυστερήσουν τουλάχιστον μία εβδομάδα.

Απεργία οδηγών ΕΛ.ΤΑ.

Απεργούν από το βράδυ της Κυριακής οι οδηγοί των ΕΛΤΑ, οι οποίοι σκοπεύουν να συνεχίσουν την απεργία για πέντε ημέρες.

Οι οδηγοί καταγγέλλουν τη διοίκηση των ΕΛΤΑ για αδιαφορία όσον αφορά αιτήματά τους., αναφέροντας ότι «αγνόησε την εξώδικη δήλωση – διαμαρτυρία μας και δεν μπήκε καν στο κόπο να απαντήσει, όπως θεσμικά υποχρεούται» .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενημερωτικά, πλέον οι διορισμοί για επαρχία διαρκούν 45-60 ημέρες, από ημέρα εκκένωσης θέσης μέχρι παραλαβής ειδοποιητηρίου ΕΛΤΑ.

Σωστός ο Τάσος, για πολλοστή φορά. Με ημερομηνία εκκένωσης θέσης 5/4, η διαδικασία ολοκληρώθηκε στις 26/5, και τώρα περιμένουμε τον ταχυδρόμο. emrockon

Και σήμερα ήρθε κι ο ταχυδρόμος! Οπότε, συγκεντρωτικά (για επαρχία πάντα):

5/4 άνοιξε η θέση

7/4 κοινοποίηση σε εμένα και το υπουργείο

26/5 ολοκλήρωση διαδικασίας

30/5 ο ταχυδρόμος (χτύπησε... 2 φορές)

Σύνολο: 55 ημέρες, με τις διακοπές του πάσχα μέσα! Άντε, και καλές μας... λάντζες (sic)! emevlogies

Αυτο σημαινει οτι μειωθηκε και ο χρονος διαρκειας διορισμου και για την Αθηνα???Γιατι εκει μεχρι και πριν λιγο καιρο μιλουσαμε για 3 μξνηες τουλαχιστον.....Μακαρι να μειωθηκε.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μεσα προς τελη αυγουστου πολλοι κλεινουν τριμηνο

υστερα

απο την ανακατανομη των θεσεων

απο το τελος με τις κατηγοριες στη νευρολογια,ψυχ κτλ

και για τους νεους υπο διορισμο μεσα στο μαιο....μετα απο το ολο αυτο ξεκαθαρισμα.

για ολους τους παραπανω και απο και περα λεγεται για τριμηνο απο το υπουργειο.

για τους υπολοιπους πιο παλιους του 2010 και αρχες 2011(μεχρι και μαρτη,βαρια απριλιο) το τετραμηνο+ ειναι γεγονος

θα δειξει τι θα γινει με αυτους του μαιου και επειτα...

εδω θα ειμαστε και θα δουμε.

υγ. και ομως ειμαι ακομα εδώ και αυτο το καλοκαιρι...(δεν ξερω αν το τραγουδι...παει με τη διαθεση μας???)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδία χρειάζομαι βοήθεια από τους παλαιότερους. Στις 13/6 ανοίγει η θέση μου για παθολογία 2 έτη στο Ελπίς. Τηλεφωνικά από το γραφείο προσωπικού μου είπαν ότι την επόμενη μέρα θα αποστείλλουν χαρτί στο υπουργείο ότι κενώθηκε ή θέση. Από εκεί και πέρα ποια είναι η διαδικάσία? Δηλαδή από ποιο σε ποιο γραφείο πανε τα χαρτία για να προσπαθώ να πιέζω την εκάστοτε υπηρεσία κάθε φορα? Επίσης απο πότε θα φαίνομαι υπο διορισμό στο νετ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Σε μια περίοδο βέβαια που οι ελπίδες για διορισμό μετά πο 4 χρόνια αναμονής μπορούν από στιγμή σε στιγμή να διαψευστούν, με την ελλαδίτσα καθημερινά να μας ισοπεδώνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μεσα προς τελη αυγουστου πολλοι κλεινουν τριμηνο

υστερα

απο την ανακατανομη των θεσεων

απο το τελος με τις κατηγοριες στη νευρολογια,ψυχ κτλ

και για τους νεους υπο διορισμο μεσα στο μαιο....μετα απο το ολο αυτο ξεκαθαρισμα.

για ολους τους παραπανω και απο και περα λεγεται για τριμηνο απο το υπουργειο.

για τους υπολοιπους πιο παλιους του 2010 και αρχες 2011(μεχρι και μαρτη,βαρια απριλιο) το τετραμηνο+ ειναι γεγονος

θα δειξει τι θα γινει με αυτους του μαιου και επειτα...

εδω θα ειμαστε και θα δουμε.

υγ. και ομως ειμαι ακομα εδώ και αυτο το καλοκαιρι...(δεν ξερω αν το τραγουδι...παει με τη διαθεση μας???)

επειδη τα μνμτα ειναι διφορουμενα,απευθυνομαι στα παλια φιλαρακια...απο ΥΚΚΑ λενε οτι προς το παρον "παραμελουν"την επαρχια για να επικεντρωθουν στους διορισμους της αθηνας ,ειδικα οσους αφορουν προσωπαγεις θεσεις και νευρολογο-ψυχιατρους κτλ,καθοτι εχουν αργησει πολυ.οταν τελειωσουν με αυτους θα επιστρεψουν σε εμας..τους "επαρχιωτες". απο οσο ξερω,,στο γραφειο για ειδικοτητες επαρχιας, εχουν ξεκινησει τη σχετικη δρομολογηση οσοι εχουν πρωτοκολλο καπου τελη απριλιου(23-26 νομιζω-θυμαμαι).Αρα ολοι εμεις,οι του Μαιου, ακομα αναμενουμε...το (ρητορικο) ερωτημα ειναι αν αραγε,εμεις οι του μαιου,θα προλαβουμε τον αυγουστο και τις αναμενομενες αδειες καλοκαιριου..αν γνωριζει καποιος κατι συγκεκριμενο,ας μας διαφωτισει...αλλιως,ως συνηθως,θα αναμενουμε στο ακουστικο μας...

φιλια απο κεντρο πια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επειδη τα μνμτα ειναι διφορουμενα,απευθυνομαι στα παλια φιλαρακια...

διφορουμενα?(αν δεν αναφερεσαι σε μενα το παιρνω πισω το ολο reply,

αλλα ετσι και εσυ που το γραφεις και χρησιμοποιεις το ποστ μου... του νεου μελους σχετικα με τα παλια φιλαρακια...)

και εγω για τριμηνο λεω,(μαιο-αυγουστο) οτι θα κανει η ολη η διαδικασια

βεβαι το λεω εγω, το λες και εσυ

ομως,οι αλλοι να δουμε τελικα του υπουργειου τι θα κανουν.γιατι και απο τα λογια τους εχουμε χορτασει.

και αναγκαστικα ολοι καθομαστε στη καρεκλα μας και περιμενουμε(μεχρι να ωριμασει....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επειδη τα μνμτα ειναι διφορουμενα,απευθυνομαι στα παλια φιλαρακια...

διφορουμενα?(αν δεν αναφερεσαι σε μενα το παιρνω πισω το ολο reply,

αλλα ετσι και εσυ που το γραφεις και χρησιμοποιεις το ποστ μου... του νεου σχετικα μελους με τα παλια φιλαρακια...)

και εγω για τριμηνο λεω,(μαιο-αυγουστο) οτι θα κανει η ολη η διαδικασια

βεβαι το λεω εγω, το λες και εσυ

ομως,οι αλλοι να δουμε τελικα του υπουργειου τι θα κανουν.γιατι και απο τα λογια τους εχουμε χορτασει.

και αναγκαστικα ολοι καθομαστε στη καρεκλα μας και περιμενουμε(μεχρι να ωριμασει....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μερικές φορές μπορεί να αργήσει πολύ ο διορισμός...Μόλις ενημερώθηκα από τον υπάλληλο ότι κατά λάθος-!!!!!!!!!!!!- με "πήδηξαν" , δύο φορές-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- , και κάλεσαν τους επόμενους από μένα για διορισμό στην ειδικότητα. Ο υπάλληλος αναγνώρισε το "λάθος του" , ζήτησε συγγνώμη , και μου είπε ότι θα σταλεί χαρτί για να γίνει ανάκληση του πρώτου λάθους διορισμού και να στείλουν τα δικά μου χαρτιά.Όλα αυτά μέσω τηλεφώνου, για νοσοκομείο της επαρχίας. Παρακαλώ καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω από εδώ και πέρα και για να διασφαλίσω ότι όντως γίνει ο διορισμός μου??

Σοβαρολογεις τωρα; Σε πρωτη φαση να δωσεις το ονομα του υπαλληλου στη δημοσιοτητα (ή σε καποια αρμοδια αρχη). Σε δευτερη φαση να απαιτησεις να σου αποζημιωσει το χρονο που εχασες. Δε χρειαζεται να φτασεις στα ακρα, απλα με ολα αυτα θα τον αναγκασεις να βαλει νεφτι στον κ..ο του και να σου τρεξει το διορισμο (οπως θα επρεπε να λειτουργουν ολοι αλλωστε).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το τηλ 2105231910 ισχύει για ειδικότητες στα νοσοκομεία της Αττικής. Όταν το καλώ μου βγαίνει τηλεφωνητής του ΟΤΕ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγγελε απαντούν συγκεκριμένη ώρα. Ίσως μετά τις 12.30 που είναι η ώρα εξυπηρέτησης του κοινού.

Την είχα πατήσει και εγώ με το γραφείο ειδικοτήτων της επαρχίας. Πρωί τηλεφωνητής, μεσημέρι το σήκωσαν κανονικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδία χρειάζομαι βοήθεια από τους παλαιότερους. Στις 13/6 ανοίγει η θέση μου για παθολογία 2 έτη στο Ελπίς. Τηλεφωνικά από το γραφείο προσωπικού μου είπαν ότι την επόμενη μέρα θα αποστείλλουν χαρτί στο υπουργείο ότι κενώθηκε ή θέση. Από εκεί και πέρα ποια είναι η διαδικάσία? Δηλαδή από ποιο σε ποιο γραφείο πανε τα χαρτία για να προσπαθώ να πιέζω την εκάστοτε υπηρεσία κάθε φορα? Επίσης απο πότε θα φαίνομαι υπο διορισμό στο νετ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Σε μια περίοδο βέβαια που οι ελπίδες για διορισμό μετά πο 4 χρόνια αναμονής μπορούν από στιγμή σε στιγμή να διαψευστούν, με την ελλαδίτσα καθημερινά να μας ισοπεδώνει.

Κανένας να μπορεί να βοηθήσει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολύ δυσκολα θα σου απαντησει καποιος

γιατι ηδη εχουν χιλιογραφτει

αν διαβασεις προηγουμενα ποστ

παντως πηγαινε στο ελπις να σιγουρευτεις ( αν δεν το εχεις κανει ηδη )οτι ανοιγει

η θεση σου τοτε

μετα τις 13-6 και αφου περασουν δυο τρεις μερες

πηγαινε στη νομαρχια για να δεις οτι πηγαν τα χαρτια..

και εκει ρωτα τους ποτε θα τα στειλουν στο υπουργειο

και απο οταν σου πουν

ελεγξε οτι πηγαν στο υπουργειο

απο εκει οταν φτασουν τα χαρτια σου ρωτα τους υπαλληλους

να σου πουν για το χρονο που θα κανεις μεχρι να διοριστεις ενδεικτικα

και απο ποια γραφεια θα περασει

οταν σου πουν αν θες

πηγαινεις σε αυτα και κανεις τον ιδιο ελεγχο...

υγ.ολοι μας περασαμε απο τη θεση σου και ρωτησαμε πραγματα εδω μεσα,που αλλοι τα εκριναν απο χαζα εως και εξυπνα..

απλα οταν δεις εσυ πλεον καποιον συναδελφο να ρωταει σε ενα μηνα απο τωρα

αυτο που ρωτησες εσυ παλι σημερα...

κανε τον κοπο, αν δεν βαριεσαι να του το εξηγησεις με pm... για ευνοητους λογους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντα απαντανε μετα τις 12! Πριν τις 12 ειναι για καφε και για ψωνια! :anavwfwties:

Για επαρχια το τηλ ειναι 210- 5235500 η αλλιως παιρνεις στο 210- 5249011 και σε συνδεουν! Οσες φορες πηρα και το σηκωσαν και ευγενικοι ηταν!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και 1,5 μηνα Επαρχια! Ο δικος μου θα ερθει γυρω στις 28-6 μου ειπαν, και τα χαρτια μου εφυγαν 18-5! Δεν χρειαζεται πλεον υπογραφη απο Πολυζο (ετσι μου ειπαν στο τηλ) και γι'αυτο μειωθηκαν οι χρονοι!!!! Θελει μονο 3 υπογραφες τωρα και οχι 4 οπως πριν!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντα απαντανε μετα τις 12! Πριν τις 12 ειναι για καφε και για ψωνια! :anavwfwties:

Για επαρχια το τηλ ειναι 210- 5235500 η αλλιως παιρνεις στο 210- 5249011 και σε συνδεουν! Οσες φορες πηρα και το σηκωσαν και ευγενικοι ηταν!!!!!!

Δεν απαντάει κανεις, ούτε μετά τις 12. Είναι μονίμως κατειλημμένο. Έχω αγανακτησει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.