Jump to content

[2008] νεες θεσεις ειδικοτητας


vpmichelin

Recommended Posts

Eγώ να σου πω την αλήθεια δεν το κατέχω και πολύ το άθλημα...θέμα.

Απλά είδα πως πόσταρε η invitro και είπα να πάρω το μέρος της ώστε να με συμπαθήσει και να μην σχολιάζει τα ορθογραφικά μου λάθη. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 462
  • Created
  • Last Reply
Παιδιά εχω την εξής απορία...

Γνωρίζετε οτι σε πολλά νοσοκομεία της επαρχίας πχ Κορίνθου

οι ειδικευόμενοι ιατροι καλύπτουν και άσχετα με την ειδικότητά τους περιστατικά?

Πχ ουρολόγος ή γυναικολόγος ή και οφθαλμίατρος! να βάζουν γυψονάρθηκες

σε ορθοπαίδικά περιστατικά στις εφημερίες τους!! Δηλαδή τι άλλο θα ακούσουμε!

Κατά πόσο είναι νόμιμo κάτι τέτοιο?? Στο υπουργείο το γνωρίζουν?

Στο νοσοκομείο Κορίνθου εφημερεύουν 4 άτομα κάθε μέρα.Συνήθως 1 χειρουργός, 1 ορθοπαιδικός και οι άλλοι 2 από γυναικολογία, ουρολογία, οφθαλμολογία, αναισθησιολογία ή αγροτικός. Εννοείται ότι, πολλές φορές, ο οφθαλμίατρος θα βάλει γύψο και ο ορθοπαιδικός θα βγάλει γρέζι από μάτι. Ακόμα χειρότερα, από το καθημερινό πρωινό έκτακτο ιατρείο, που είναι μόνο 1 ειδικευόμενος, περνάνε όλοι βάσει προγράμματος, που σημαίνει ότι ένας οφθαλμίατρος αντιμετωπίζει όλα τα περιστατικά του χειρουργικού τομέα(προφανώς, κατά 90%, δεν είναι οφθαλμολογικά). Σιγά μην είναι νόμιμο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους, καινούριος στο forum αν και σας διαβάζω αρκετό καιρό.

Λοιπόν, έμαθα τις εξής θέσεις (κάποιες από αυτές έχουν ξανα-αναφερθεί):

ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ

Πεντέλης 4

Αγλαΐα Κυριακού 3

Βούλα 1

Ελευσίνα 1

Χανιά 1

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ θέσεις Παιδιατρικής σε Ηράκλειο (σε κανένα από τα 2 νοσοκομεία) ούτε στην Αλεξανδρούπολη.

Έχει κανείς και τις υπόλοιπες 13 Παιδιατρικής; Από ότι είδα σε προηγούμενα posts όλοι πάνω κάτω τα ίδια ρωτάμε.

και ένα off-topic για κάποιον mod: Γιατί δεν εμφανίζονται τα εικονίδια στον browser μου; Έχω IE 7 και δουλεύω τόσο σε Vista όσο και σε XP.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην ακούς φήμες παρά μόνο ρώτα ειδικευόμενους που είναι ήδη εκεί ή έχουν τελειώσει.Άλλωστε τη συγκεκριμένη κλινική τη γνωρίζει όλο το πανελλήνιο!!"Καλόβουλες" μαγκιές και σχόλια σε συναδέλφους δε συνηθίζω, αν και είναι κανόνας στο επάγγελμά μας και γι αυτό μας πληρώνουν με εξευτελιστικούς μισθούς και μας απαξιώνουν κάθε μέρα.Ναι, το πανεπιστημιακό του Ρίο είναι στο νομό Αχαίας,διπλα στη Πάτρα. Στο θέμα μας,μίλησα σήμερα με τη περιβόητη κυρία Τσαούση και μου είπε ότι η θέση της Δερματολογίας είναι για το Ρίο. Δεν κρατήθηκα και της απάντησα ότι πήγε χαμένη η θέση!Δεν γνωρίζει αν θα ανοίξουν στο μέλλον άλλες θέσεις για Δέρμα. Αν ενδιαφέρεσαι η γνώμη μου είναι, κάνε παθολογία γρήγορα ίσως και έξω και δήλωσε Αττικό.Σίγουρα θα πάρει και άλλες θέσεις ο Σταυριανέας.

Η αλήθεια είναι ότι δεν προσανατολιζόμουν σε κανένα από τα 2 που αναφέρεις (Ρίο-Αττικό),

παρ'όλα αυτά θα έχω υπόψιν μου τα παραπάνω.

Σε ευχαριστώ και για τη διευκρίνηση. emrose

Y.Γ.: Επίσης (άσχετο), οι θέσεις παθολογίας που δίνονται?

Δεν είδα να ποστάρει κανείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

kalhmera,

## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - perasei k apo korintho to nosokomeio ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - ston aytomato,opoios 8elei ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - prepei ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - gera nevra,filodo3ia ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - lefta ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - ka8oloy proswpikh zwh! :rolleyes:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΑΠΟ ΚΟΡΙΝΘΟ,ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΕΡΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ,ΦΙΛΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΖΩΗ! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι εννοείς MEDPEAD?

Τι συμβαίνει εκεί που δεν συμβαίνει στα άλλα νοσοκομεία?

Δώσε περισσοτερες πληροφορίες....για να την αποφύγουμε αν χρειάζεται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι πολλές οι θέσεις αλλά έχει διάφορες κενές που είναι πεταμένες εδώ και καιρό και πολλοί που κάθονται 2-3 μήνες και εγκαταλείπουν γιατί δε θεωρούν καλή την εκπαίδευση επαρχία και φεύγουν στην πορεία αδειάζοντας συνεχώς θέσεις.

Επειδή σπούδασα στην Κρήτη και ΟΛΟΙ ξεκινούσαν Χανιά ή Ρέθυμνο μέχρι να βρουν θέση στο Ηράκλειο, αδυνατώ να το πιστέψω, ειδικά για τα Χανιά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η in vitro εχει δικιο.

μακαρι να ηταν πιο αισιοδοξα τα πραγματα στα χανια απο αποψη αναμονης, αλλα και εδω ειναι μια απο τα ιδια.

το 2006 (τελη βεβαια) που κοιταζα τις αναμονες απο τη νομαρχια μου ειχαν πει τα εξης:

παιδιατρικη 2010

χειρουργικη 2011

παθολογια 2012 (παθολογια ομως δινει πληρη ειδικοτητα).

τωρα φυσικα ο,τι ανοιξει καλως να ανοιξει.σιγουρα θα ειναι μια μικρη ανασα.

βρε παιδια οι θεσεις γυναικολογιας ξερετε που θα ανοιξουν? τααααααααασο , καμια βοηθεια?

ή εστω βρε παιδια,η βοηθεια του κοινου!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητή mariakan, το νοσοκομείο Κορίνθου είναι ένας χώρος όπου η γραφικότητα και ο παραλογισμός πλεονάζουν! Είναι εκεί όπου η χολοκυστεκτομή σπανίως γίνεται "με λέιζερ" -όπως αποκαλούν τη λαπαροσκόπηση για να εντυπωσιάσουν τους ασθενείς- γιατί "εμφανίζονται επιπλοκές και γίνεται ανοιχτά", όπου μια σαφηνεκτομή έχει διαρκέσει 7 ώρες και όπου σε γυναίκα αναπαραγωγικής ηλικίας με καθυστέρηση περιόδου, συνεστήθη ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΟΛΑ ακτινογραφία τουρκικού εφιππίου, από επιμελητή!!! Η οφθαλμολογία, που είναι, όντως, σε πολύ καλό επίπεδο, έχει, δυστυχώς, το κακό με τις εφημερίες των ειδικευομένων, που έγραψα πιο πάνω. Όσο για την παθολογική κλινική, στα χωριά της Κορινθίας κυκλοφορεί η ατάκα "αν θέλεις να πεθάνεις, πήγαινε στο Νοσοκομείο Κορίνθου". Η ορθοπεδική κλινική, εν γένει, λειτουργεί ικανοποιητικά, το ίδιο και η ουρολογική και η καρδιολογική(αν και οι επιμελητές της τελευταίας είναι μακράν οι γραφικότεροι- απλά δε συνεννοείσαι, όταν τους πιάνει η τρέλλα τους!). Οι δε ακτινολόγοι...υπάρχει αξονικός αλλά μόνο μία επιμελήτρια ξέρει να τον χειρίζεται! Παρ'ολα αυτά, η άποψή μου παραμένει η ίδια: όσο χάλια και να είναι ένα επαρχιακό νοσοκομείο, έχεις την ευκαιρία, ιδίως στην αρχή της ειδικότητας, να μάθεις πολλά, ίσως περισσότερα κι από Αθήνα, γιατί ο όγκος των περιστατικών είναι μεγάλος, είσαι μόνος σου και πέφτεις απ'την αρχή στα βαθιά! Εξάλλου, είναι τέτοιες οι αναμονές, που καλύτερα να ξεκινήσεις νωρίτερα, να τελειώσεις νωρίτερα και να κάνεις μετεκπαίδευση στο εξωτερικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι πολλές οι θέσεις αλλά έχει διάφορες κενές που είναι πεταμένες εδώ και καιρό και πολλοί που κάθονται 2-3 μήνες και εγκαταλείπουν γιατί δε θεωρούν καλή την εκπαίδευση επαρχία και φεύγουν στην πορεία αδειάζοντας συνεχώς θέσεις.

Επειδή σπούδασα στην Κρήτη και ΟΛΟΙ ξεκινούσαν Χανιά ή Ρέθυμνο μέχρι να βρουν θέση στο Ηράκλειο, αδυνατώ να το πιστέψω, ειδικά για τα Χανιά.

Εγώ μιλάω για θέσεις στις 'ξεκάρφωτες' επαρχίες με 1 η 2 χρόνια ειδίκευσης και σε μερικές ειδικότητες.Με βάση αυτό και αν πάρεις τηλ. σε νομαρχίες επαρχιών θα δείς οτι υπάρχουν κενές θέσεις με τα παραπάνω δεδομένα η θέσεις που ανοίγουν συντομότατα απο 2-6 μήνες.Δεν είναι πολλές αυτές οι θέσεις και ούτε είναι σε νοσοκομεία μεγάλης προβολής.Είναι καλύτερα κάποιες φορές απο το να περιμένεις 2-3-4 χρόνια σε μεγάλη πόλη.ΚΕΝΕΣ Η ΥΠΟ ΚΕΝΩΣΗ ΘΕΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΝΟΜΑΡΧΙΕΣ.Μη μπερδεύεσαι με τις θέσεις για πλήρη ειδίκευση που φυσικά δεν υπάρχουν ούτε για αστείο στις επαρχίες.Δε διαφωνούμε σε κάτι γενικά.Παντού υπάρχει κορεσμός τρελός.Οι κενές θέσεις είναι ελάχιστες.Αλλά τι είναι προτιμότερο στη τελική?Να περιμένεις 6-7 χρόνια για οφθαλμολογία π.χ Αθήνα που μαθαίνεις μόνο σχετικά πράγματα η να περιμένεις 1-2 χρόνια για Οφθαλμολογία πλήρη στη Κόρινθο π.χ και αντι για οφθαλμολογία να ειδικεύεσαι στην γενική χειρουργική η στην ουρολογία η στην ορθοπεδική και να είσαι και απλήρωτη 4 μήνες απο εφημερίες? :splats::splats: ZOOLANDER!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο Αττικόν θέλουν να χτυπήσουν ,με τη καλή έννοια, το Συγγρό γι αυτό έχουν σκοπό να πάρουν πολλούς. Το πότε δε το γνωρίζω.Να έχεις υπόψιν σου και την Αλεξανδρούπολη που ελπίζω να πάρει και αυτή για πρώτη φορά ειδικευόμενους.Πρόσφατα εκεί εκλέχθηκε καινουριο μέλος ΔΕΠ. Χρειάζονται λαντζέρηδες λοιπόν.Να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά όπως και το pc σου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η in vitro εχει δικιο.

μακαρι να ηταν πιο αισιοδοξα τα πραγματα στα χανια απο αποψη αναμονης, αλλα και εδω ειναι μια απο τα ιδια.

το 2006 (τελη βεβαια) που κοιταζα τις αναμονες απο τη νομαρχια μου ειχαν πει τα εξης:

παιδιατρικη 2010

χειρουργικη 2011

παθολογια 2012 (παθολογια ομως δινει πληρη ειδικοτητα).

τωρα φυσικα ο,τι ανοιξει καλως να ανοιξει.σιγουρα θα ειναι μια μικρη ανασα.

βρε παιδια οι θεσεις γυναικολογιας ξερετε που θα ανοιξουν? τααααααααασο , καμια βοηθεια?

ή εστω βρε παιδια,η βοηθεια του κοινου!!!!!!!!

άλλο τα τέλη του 2006 και άλλο τα τέλη του 2007, ήρθαν και κατέστρεψαν το αρμονικό σύστημα αναμονών οι "συνάδελφοι" από Βουλγαρία και Ρουμανία.

πάρε την βοήθεια του τηλεφώνου κρητικοπούλα.....2105231107 και ρώτα.

Ασπιρινούλα μπορείς να δώσεις μερικά παραδείγματα για τις κενές θέσεις στην επαρχία;

Πιθανόν να έκανα λάθος με τις 0 θέσεις όλων των ειδικοτήτων στην Θήβα. Μην το λάβετε υπόψιν εάν δεν το επιβεβαιώσετε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο είσαι μεγάλη ψυχή...άγαλμα πρέπει να σε κάνουν οι ΓΜ... :rolleyes:

Άντε, σας το λέω εγώ που πήρα και ρώτησα... Θήβα 1 θέση Παθολογίας! emcolgate

Λες ν'αλλάξω τα χαρτιά μου??Για... 4η φορά??? :withstupid::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για 4 φορα?μπραβο .εισαι φαινομενο :P εδω εγω το σκεφτομαι τοσο καιρο κ δε τολμαω να το κανω.γιατι ειμαι γκαντεμω.παντως παιδια κρατατε μια πισινη ,διοτι μπορει ολα να ειναι μια μουφα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για 4 φορα?μπραβο .εισαι φαινομενο :P εδω εγω το σκεφτομαι τοσο καιρο κ δε τολμαω να το κανω.γιατι ειμαι γκαντεμω.παντως παιδια κρατατε μια πισινη ,διοτι μπορει ολα να ειναι μια μουφα...
πέρσι σας έφαγαν τις θέσεις οι ΔΑΠΙΤΕΣ που γνώριζαν τις νέες θέσει πριν από εσάς, τώρα που μαθαίνετε μαζί με αυτούς τις θέσεις (τις ίδιες γνωρίζουν και αυτοί) η λίστα είναι μούφα.

Εεεεεεεεεεεεεεε, δεν παίζεστε.

Μαράκι.....ο Τάσος παραλίγο να παραδώσει την ψυχή του σήμερα επί της Λεωφ.Αθηνών :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν κοιτας μπροστα σου κι οχι δεξια κι αριστερα... η ψυχουλα σου θα ηταν ηρεμη και στη θεση της!

Κατσε καλα γιατι θα σε χρειαστουμε και στο μελλον!Αντε... τωρα που εχεις βαλει και τη ζωη σου σε μια ταξη!!!

ΥΓ παιδες δηλωστε τωρα που γυριζει....κινητοποιηθειτε κοσμε!διαλεχτε!...και γαυρο εχω!!! embandanaemdetectiveempimp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εισαι καλα τασουλη?προσοχη λε!!! :(

αλλα μη μου τη λες κιολας :)

ασε με να γκρινιαζω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εισαι καλα τασουλη?προσοχη λε!!! :(

αλλα μη μου τη λες κιολας :)

ασε με να γκρινιαζω...

Πρόσεχε βρε.Τι θα κάνω μετά αν δεν έχω ενημέρωση για τις θέσεις?

Αν κοιτας μπροστα σου κι οχι δεξια κι αριστερα... η ψυχουλα σου θα ηταν ηρεμη και στη θεση της!

Κατσε καλα γιατι θα σε χρειαστουμε και στο μελλον!Αντε... τωρα που εχεις βαλει και τη ζωη σου σε μια ταξη!!!

ΥΓ παιδες δηλωστε τωρα που γυριζει....κινητοποιηθειτε κοσμε!διαλεχτε!...και γαυρο εχω!!! embandanaemdetectiveempimp

Είδες να γυρίζει κάτι?Εγω κάτι φήμες ακούω για 424 θέσεις και μάλιστα στην επαρχία!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εισαι καλα τασουλη?προσοχη λε!!! :(

αλλα μη μου τη λες κιολας :)

ασε με να γκρινιαζω...

Πρόσεχε βρε.Τι θα κάνω μετά αν δεν έχω ενημέρωση για τις θέσεις?

Αν κοιτας μπροστα σου κι οχι δεξια κι αριστερα... η ψυχουλα σου θα ηταν ηρεμη και στη θεση της!

Κατσε καλα γιατι θα σε χρειαστουμε και στο μελλον!Αντε... τωρα που εχεις βαλει και τη ζωη σου σε μια ταξη!!!

ΥΓ παιδες δηλωστε τωρα που γυριζει....κινητοποιηθειτε κοσμε!διαλεχτε!...και γαυρο εχω!!! embandanaemdetectiveempimp

Είδες να γυρίζει κάτι?Εγω κάτι φήμες ακούω για 424 θέσεις και μάλιστα στην επαρχία!

τι εχει η επαρχια βρε ασπιρινη,ολα στην αθηνα πρεπει να υπαρχουν??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή αναφέρατε για νοσοκομείο Κορίνθου,όσοι πέρασαν αποό εκεί γνωρίζουν τι εστί.Η παιδιατρική δίνει 4 θέσεις ειδικότητας και 1 χρόνο και η εκπαίδευση είναι αστεία.Όσο για τη διευθύντρια,σύζυγος πρώην βουλευτή του ΠΑΣΟΚ,όποιον ρωτήσεις για αυτήν θα γελάσει....

Ένα από τα πιο γραφικά νοσοκομεία και το παράδοξο είναι ότι δεν είναι κατ'ουσίαν επαρχία επειδή απέχει 40 λεπτά από Αθήνα...

Μιλάμε για τρελή ασχετοσύνη επιμελητών,αδιαφορία.Θέλουν να δίνουν και ειδικότητα παιδιατρικής τρομάρα τους!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εισαι καλα τασουλη?προσοχη λε!!! :(

αλλα μη μου τη λες κιολας :)

ασε με να γκρινιαζω...

Πρόσεχε βρε.Τι θα κάνω μετά αν δεν έχω ενημέρωση για τις θέσεις?

Αν κοιτας μπροστα σου κι οχι δεξια κι αριστερα... η ψυχουλα σου θα ηταν ηρεμη και στη θεση της!

Κατσε καλα γιατι θα σε χρειαστουμε και στο μελλον!Αντε... τωρα που εχεις βαλει και τη ζωη σου σε μια ταξη!!!

ΥΓ παιδες δηλωστε τωρα που γυριζει....κινητοποιηθειτε κοσμε!διαλεχτε!...και γαυρο εχω!!! embandanaemdetectiveempimp

Είδες να γυρίζει κάτι?Εγω κάτι φήμες ακούω για 424 θέσεις και μάλιστα στην επαρχία!

τι εχει η επαρχια βρε ασπιρινη,ολα στην αθηνα πρεπει να υπαρχουν??

Στις 6 μεγάλες πόλεις είναι καλά γενικά.Στις μικρότερες είναι αστεία.Ελα μου όμως που απο τις 1200 θέσεις οι 900 είναι στις πολύ μικρές πόλεις.Αρα τι μπορεί να κερδίσει ένας γιατρός όταν η αναμονή στις μεγάλες και καλές απο άποψη εκπαίδευσης πόλεις όπου όλοι σχεδόν δηλώνουν αναγκαστικά,η αναμονή δε πέφτει καθόλου.....Οι θέσεις μοιράστηκαν λάθος....Αν γίνει το ίδιο και με τις υπο σχεδιασμό 1800 τότε θα είναι τραγικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο Αττικόν θέλουν να χτυπήσουν ,με τη καλή έννοια, το Συγγρό γι αυτό έχουν σκοπό να πάρουν πολλούς. Το πότε δε το γνωρίζω.Να έχεις υπόψιν σου και την Αλεξανδρούπολη που ελπίζω να πάρει και αυτή για πρώτη φορά ειδικευόμενους.Πρόσφατα εκεί εκλέχθηκε καινουριο μέλος ΔΕΠ. Χρειάζονται λαντζέρηδες λοιπόν.Να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά όπως και το pc σου!

Αλεξανδρούπολη είναι ο Κουσκούκης που δεν πατάει ποτέ..ο Καρπούζης..ποιος άλλος τώρα?

Εσύ έχεις δηλώσει ήδη για δερματολογία το ειδικό μέρος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εισαι καλα τασουλη?προσοχη λε!!! :(

αλλα μη μου τη λες κιολας :)

ασε με να γκρινιαζω...

Πρόσεχε βρε.Τι θα κάνω μετά αν δεν έχω ενημέρωση για τις θέσεις?

Αν κοιτας μπροστα σου κι οχι δεξια κι αριστερα... η ψυχουλα σου θα ηταν ηρεμη και στη θεση της!

Κατσε καλα γιατι θα σε χρειαστουμε και στο μελλον!Αντε... τωρα που εχεις βαλει και τη ζωη σου σε μια ταξη!!!

ΥΓ παιδες δηλωστε τωρα που γυριζει....κινητοποιηθειτε κοσμε!διαλεχτε!...και γαυρο εχω!!! embandanaemdetectiveempimp

Είδες να γυρίζει κάτι?Εγω κάτι φήμες ακούω για 424 θέσεις και μάλιστα στην επαρχία!

τι εχει η επαρχια βρε ασπιρινη,ολα στην αθηνα πρεπει να υπαρχουν??

Στις 6 μεγάλες πόλεις είναι καλά γενικά.Στις μικρότερες είναι αστεία.Ελα μου όμως που απο τις 1200 θέσεις οι 900 είναι στις πολύ μικρές πόλεις.Αρα τι μπορεί να κερδίσει ένας γιατρός όταν η αναμονή στις μεγάλες και καλές απο άποψη εκπαίδευσης πόλεις όπου όλοι σχεδόν δηλώνουν αναγκαστικά,η αναμονή δε πέφτει καθόλου.....Οι θέσεις μοιράστηκαν λάθος....Αν γίνει το ίδιο και με τις υπο σχεδιασμό 1800 τότε θα είναι τραγικό.

Δήλωσε συμμετοχή στην επόμενη προκήρυξη πρόσληψης προσωπικού στο ΥΥΚΚΑ και ζήτα αν σε προσλάβουνε να εργαστείς στή δ/νση του ΚΕΣΥ, το οποίο γνωμοδοτεί για τις νέες θέσεις ειδικευομένων. Ως τότε απλά ελπίζουμε να δίνονται νέες θέσεις....μετά (την πρόσληψή σου) θα σιγουρευτούμε για την αξιοκρατική σύσταση των νέων θέσεων.

Άντε καλή επιτυχία!

Αν κοιτας μπροστα σου κι οχι δεξια κι αριστερα... η ψυχουλα σου θα ηταν ηρεμη και στη θεση της!

Κατσε καλα γιατι θα σε χρειαστουμε και στο μελλον!Αντε... τωρα που εχεις βαλει και τη ζωη σου σε μια ταξη!!!

ΥΓ παιδες δηλωστε τωρα που γυριζει....κινητοποιηθειτε κοσμε!διαλεχτε!...και γαυρο εχω!!! embandanaemdetectiveempimp

Σκεφτόμουν τον Θωμά...................

Την ζωή μου μια χαρά την είχα μια ζωή στην ΣΤ' τάξη του δημοτικού, τώρα μπήκε σε αταξία..... :anavwfwties:

εισαι καλα τασουλη?προσοχη λε!!! :(

αλλα μη μου τη λες κιολας :)

ασε με να γκρινιαζω...

εσένα δεν θα σου την πω ποτέ.......έχω και αδυναμίες βλέπεις emiloveyou

γκρίνιαζε όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο θέλεις emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.