Jump to content

[2008] νεες θεσεις ειδικοτητας


vpmichelin

Recommended Posts

Οφθαλμολογία (με επιφύλαξη πάντα)¨

Αγ.Σάββας 2 θέσεις

Λαικό 3 θέσεις

Αγ.Σοφία 1

Οφθαλμιατρείο 1

Βέροια 1

Σέρρες 1

Καρδίτσα 1

Νίμιτς 1

Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 1

"Το άλλο" των Ιωαννίνων 1

+ 1 θέση Πατησίων
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 462
  • Created
  • Last Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Δεν είναι μόνο η αναμονή,προσέξτε που θα δηλώσετε!Ανοίγει για παράδειγμα μια θέση δερματολογίας στο Ρίο.Καλύτερα να περιμένεις 1-2 χρόνια επιπλέον παρά....

Εξηγήσου συνάδελφε :lol: ! Καλύτερα 2 χρόνια αναμονής εννοείς παρά Τσαμπάο χαχα ! η κατι αλλο που δεν έχω υπόψιν μου;Ανοίγει πραγματικά θέση εκεί...στην "φωλια του δράκου" η απλά ένα παράδειγμα έφερες ;

Ακριβώς!Βέβαια έχει και αλλού φωλιές του δράκου ίσως και χειρότερες!!!!Ανεπίσημα άκουσα οτι εκεί θα είναι η μια θέση δερματολογίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Δεν είναι μόνο η αναμονή,προσέξτε που θα δηλώσετε!Ανοίγει για παράδειγμα μια θέση δερματολογίας στο Ρίο.Καλύτερα να περιμένεις 1-2 χρόνια επιπλέον παρά....

Εξηγήσου συνάδελφε :lol: ! Καλύτερα 2 χρόνια αναμονής εννοείς παρά Τσαμπάο χαχα ! η κατι αλλο που δεν έχω υπόψιν μου;Ανοίγει πραγματικά θέση εκεί...στην "φωλια του δράκου" η απλά ένα παράδειγμα έφερες ;

Ακριβώς!Βέβαια έχει και αλλού φωλιές του δράκου ίσως και χειρότερες!!!!Ανεπίσημα άκουσα οτι εκεί θα είναι η μια θέση δερματολογίας.

Όταν λέτε Ρίο εννοείτε το Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Πατρών?

Αν δεν κάνω λάθος δίνει ήδη 8 θέσεις.

Και τι το κακό έχει??!

Υ.Γ. Για να προλάβω τα καλόβουλα σχόλια :))) ρωτάω επειδή δεν το βρήκα στις λίστες και στο Google μου έβγαλε το παρακάτω

" ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ (ΡΙΟ)

Ριο Πατρών

Πάτρα 26500 "

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 ΘΕΣΕΙΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

0 ΘΕΣΕΙΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝ. ΝΟΣ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην ακούς φήμες παρά μόνο ρώτα ειδικευόμενους που είναι ήδη εκεί ή έχουν τελειώσει.Άλλωστε τη συγκεκριμένη κλινική τη γνωρίζει όλο το πανελλήνιο!!"Καλόβουλες" μαγκιές και σχόλια σε συναδέλφους δε συνηθίζω, αν και είναι κανόνας στο επάγγελμά μας και γι αυτό μας πληρώνουν με εξευτελιστικούς μισθούς και μας απαξιώνουν κάθε μέρα.Ναι, το πανεπιστημιακό του Ρίο είναι στο νομό Αχαίας,διπλα στη Πάτρα. Στο θέμα μας,μίλησα σήμερα με τη περιβόητη κυρία Τσαούση και μου είπε ότι η θέση της Δερματολογίας είναι για το Ρίο. Δεν κρατήθηκα και της απάντησα ότι πήγε χαμένη η θέση!Δεν γνωρίζει αν θα ανοίξουν στο μέλλον άλλες θέσεις για Δέρμα. Αν ενδιαφέρεσαι η γνώμη μου είναι, κάνε παθολογία γρήγορα ίσως και έξω και δήλωσε Αττικό.Σίγουρα θα πάρει και άλλες θέσεις ο Σταυριανέας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην ακούς φήμες παρά μόνο ρώτα ειδικευόμενους που είναι ήδη εκεί ή έχουν τελειώσει.Άλλωστε τη συγκεκριμένη κλινική τη γνωρίζει όλο το πανελλήνιο!!"Καλόβουλες" μαγκιές και σχόλια σε συναδέλφους δε συνηθίζω, αν και είναι κανόνας στο επάγγελμά μας και γι αυτό μας πληρώνουν με εξευτελιστικούς μισθούς και μας απαξιώνουν κάθε μέρα.Ναι, το πανεπιστημιακό του Ρίο είναι στο νομό Αχαίας,διπλα στη Πάτρα. Στο θέμα μας,μίλησα σήμερα με τη περιβόητη κυρία Τσαούση και μου είπε ότι η θέση της Δερματολογίας είναι για το Ρίο. Δεν κρατήθηκα και της απάντησα ότι πήγε χαμένη η θέση!Δεν γνωρίζει αν θα ανοίξουν στο μέλλον άλλες θέσεις για Δέρμα. Αν ενδιαφέρεσαι η γνώμη μου είναι, κάνε παθολογία γρήγορα ίσως και έξω και δήλωσε Αττικό.Σίγουρα θα πάρει και άλλες θέσεις ο Σταυριανέας.

Ναι, ναι όπως πήρε και τώρα.....ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΙΑ ΘΕΣΗ.

Όπως πήρε και η πνευμονολογική που ήταν σίγουρο.....0 θέσεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά εχω την εξής απορία...

Γνωρίζετε οτι σε πολλά νοσοκομεία της επαρχίας πχ Κορίνθου

οι ειδικευόμενοι ιατροι καλύπτουν και άσχετα με την ειδικότητά τους περιστατικά?

Πχ ουρολόγος ή γυναικολόγος ή και οφθαλμίατρος! να βάζουν γυψονάρθηκες

σε ορθοπαίδικά περιστατικά στις εφημερίες τους!! Δηλαδή τι άλλο θα ακούσουμε!

Κατά πόσο είναι νόμιμo κάτι τέτοιο?? Στο υπουργείο το γνωρίζουν?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 ΘΕΣΕΙΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

0 ΘΕΣΕΙΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝ. ΝΟΣ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Παιδιά τα πράγματα έχουν ξεφύγει κατά πολύ. Η μικροβιολογία ήταν κάποτε από τις ειδικότητες με σχετικά μικρή αναμονή. Τώρα αν κοιτάξετε πχ στο Βενιζέλειο γράφει: Αναμονή: 2015.... Πού πάμε....Και 4 θέσεις να πάρει πόσο μπορεί να κατέβει η αναμονή; Γνωρίζω παιδιά που η διαφορά στην ημερομηνία πτυχίου ήταν 1 μήνας ενώ στην αναμονή για την ίδια ειδικότητα στο ίδιο νοσοκομείο ο δεύτερος καθυστερεί κατά 2 χρόνια μετά τον πρώτο και βάλε...

Πόσο τραγικά μπορεί να είναι τα πράγματα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

0 ΘΕΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ

0 ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΘΗΒΑ

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 !!!!!!!!!!!! :splats::splats:

Με 1-2 θέσεις σε κάθε νοσοκομείο περιμένουμε να λυθεί το εργασιακό πρόβλημα και να εφαρμοστεί το ευρωπαικό ωράριο.Ε ρε ντομάτα που θέλουν. :splats:

Όλοι στους δρόμους είναι η λύση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

0 ΘΕΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ

0 ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΘΗΒΑ

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 !!!!!!!!!!!! :splats::splats:

Με 1-2 θέσεις σε κάθε νοσοκομείο περιμένουμε να λυθεί το εργασιακό πρόβλημα και να εφαρμοστεί το ευρωπαικό ωράριο.Ε ρε ντομάτα που θέλουν. :splats:

Όλοι στους δρόμους είναι η λύση.

Καλησπερα παιδια, πρωτη φορα γι'αυτο παρακαλω να ειστε ευγενικοι.

Αυτο που διαβασα στο παραπανω σχολιο¨:Όλοι στους δρόμους είναι η λύση. Δεν μου φαινεται κακη ιδέα. Το αντιθετο. Μπορει καποιος να υπολογισει τι μαζικοτητα θα ειχε μια κινητοποιηση ολων των ιατρων που αναμενουν για ειδικοτητα και επιπροσθετως των παιδιων που ειναι τωρα στη σχολη?

ποσοι ειμαστε? ποσους δρομους μπορουμε να κλεισουμε? μπορουμε να τους ξεβρακωσουμε? το θεμα αναμονες ειναι τοσο απαραδεκτο που μονο οργη μπορει να προκαλεσει στην κοινωνια. Δεν μιλαω για τωρα...λιγο αργοτερα γιατι τωρα θα ειμαστε αλλη μια κοινωνικη ομαδα που διαμαρτυρεται και το αιτημα μας θα χαθει... Ας το ψαξουμε, ας ψαχτουμε γιατι εμεις εδω μεσα καλα τα λεμε αλλα μιζεριαζουμε μεταξυ μας. Το ξερουμε μονο εμεις αντε και οι οικογενειες μας αντε και κανα φιλαρακι που παλια μας θαυμαζε οταν σπουδαζαμε ιατρικη και τωρα βγαζει καλα φραγκα και εμεις "ειμαστε στην αναμονη"

Συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος, δεν ξερω να χειριζομαι το φορουμ ακομα.

Ελπιζω να ξυπνησω καποιες συνειδησεις και τουλαχιστον να συζητησουμε περι του θεματος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

0 ΘΕΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ

0 ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΘΗΒΑ

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 !!!!!!!!!!!! :splats::splats:

Με 1-2 θέσεις σε κάθε νοσοκομείο περιμένουμε να λυθεί το εργασιακό πρόβλημα και να εφαρμοστεί το ευρωπαικό ωράριο.Ε ρε ντομάτα που θέλουν. :splats:

Όλοι στους δρόμους είναι η λύση.

Καλησπερα παιδια, πρωτη φορα γι'αυτο παρακαλω να ειστε ευγενικοι.

Αυτο που διαβασα στο παραπανω σχολιο¨:Όλοι στους δρόμους είναι η λύση. Δεν μου φαινεται κακη ιδέα. Το αντιθετο. Μπορει καποιος να υπολογισει τι μαζικοτητα θα ειχε μια κινητοποιηση ολων των ιατρων που αναμενουν για ειδικοτητα και επιπροσθετως των παιδιων που ειναι τωρα στη σχολη?

ποσοι ειμαστε? ποσους δρομους μπορουμε να κλεισουμε? μπορουμε να τους ξεβρακωσουμε? το θεμα αναμονες ειναι τοσο απαραδεκτο που μονο οργη μπορει να προκαλεσει στην κοινωνια. Δεν μιλαω για τωρα...λιγο αργοτερα γιατι τωρα θα ειμαστε αλλη μια κοινωνικη ομαδα που διαμαρτυρεται και το αιτημα μας θα χαθει... Ας το ψαξουμε, ας ψαχτουμε γιατι εμεις εδω μεσα καλα τα λεμε αλλα μιζεριαζουμε μεταξυ μας. Το ξερουμε μονο εμεις αντε και οι οικογενειες μας αντε και κανα φιλαρακι που παλια μας θαυμαζε οταν σπουδαζαμε ιατρικη και τωρα βγαζει καλα φραγκα και εμεις "ειμαστε στην αναμονη"

Συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος, δεν ξερω να χειριζομαι το φορουμ ακομα.

Ελπιζω να ξυπνησω καποιες συνειδησεις και τουλαχιστον να συζητησουμε περι του θεματος.

Με 3000 (ΑΝ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ 1800) θέσεις απο τις οποίες οι 2700 στην κωλοπετινίτσα όπου κανένας ειδικευόμενος δε πάει και μένουν κενές αυτές οι νέες θέσεις και με μειώσεις μισθών δε λύνεται ούτε το ωράριο και ούτε αυξάνει η δυναμικότητα ορισμένων νοσοκομείων και απ την άλλη με ελάχιστες θέσεις στα 'μεγάλα' νοσοκομεία τίποτα δε λύνεται.Κ η ευρωπαική ένωση απειλεί και βάζει πρόστιμα.Κ ο μισθός είναι 3 φορές μικρότερος του ευρωπαικού με περισσότερη δουλειά!!!!!Και όλοι απλήρωτοι μήνες.Τι είναι αυτά? emkafes
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στην κωλοπετινίτσα όπου κανένας ειδικευόμενος δε πάει και μένουν κενές αυτές οι νέες θέσεις

Πόσο σίγουρη είσαι ότι δεν πάνε;

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στην κωλοπετινίτσα όπου κανένας ειδικευόμενος δε πάει και μένουν κενές αυτές οι νέες θέσεις

Πόσο σίγουρη είσαι ότι δεν πάνε;

:rolleyes:

παρακολουθώ το cso και ρωτάω σε διάφορες περιφέρειες στα νοσοκομεία!Δεκάδες οι κενές θέσεις που 'χαραμίζονται τσάμπα' και μένουν πολύ καιρό άδιες όταν στις 6-7 μεγάλες πόλεις που προσφέρουν καλύτερη εκπαίδευση οι αναμονές μένουν το ίδιο και χειρότερα γιατι δίνουν σε κάθε νοσοκομείο 0-1-2 νέες θέσεις σε κάθε ειδικότητα.Ετσι ούτε οι αναμονές πέφτουν και ούτε το ευρωπαικό ωράριο θα εφαρμοστεί επιτυχώς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Ενημερώνεσαι από λάθος site που δεν ενημερώνεται.

2. Δεν υπάρχει καμία κενή θέση.

3. Αν δεν δώσουν θέσεις στην επαρχία θα κλείσουν τα επαρχιακά νοσοκομεία.

4. Το ευρωπαϊκό ωράριο δεν πρόκειται να εφαρμοστεί ακόμα και 2000 θέσεις να δωθούν.

5. άδειες θέσεις...........το γράφω γιατί θα το σχολιάσει η ιvitro.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Ενημερώνεσαι από λάθος site που δεν ενημερώνεται.

2. Δεν υπάρχει καμία κενή θέση.

3. Αν δεν δώσουν θέσεις στην επαρχία θα κλείσουν τα επαρχιακά νοσοκομεία.

4. Το ευρωπαϊκό ωράριο δεν πρόκειται να εφαρμοστεί ακόμα και 2000 θέσεις να δωθούν.

5. άδειες θέσεις...........το γράφω γιατί θα το σχολιάσει η ιvitro.

Καλά ένα λάθος κάναμε 2 το πρωί.Το cso δεν είναι καλά ενημερωμένο.Καλά το είπες.Στα τηλ λένε την αλήθεια πόσες κενές έχουν.Συνέχεια αδειάζουν θέσεις για 1-2 χρόνια ειδίκευση σε πολλές ειδικότητες εκτός παθ-χειρ.Και για το ωράριο θέλει 10000 θέσεις.Ας αυξήσουν κανά μισθό,ας πληρώσουν εφημερίες έστω.Οι 1800 που λες είναι απο Αριστοτέλους η ενημέρωση η φήμες? Έχεις τις λίστες? Δώσε κάτι και στον απλό λαό.. emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δείξε μου μια θέση κενή και θα σου δώσω για αντάλλαγμα τις 1800 θέσεις.

Μην λέμε ότι να ναι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δείξε μου μια θέση κενή και θα σου δώσω για αντάλλαγμα τις 1800 θέσεις.

Μην λέμε ότι να ναι.

Ουρολογία χανιά,αιματολογία χανιά,ωρλ χανιά,μαιευτική άμφισσα.Ορθοπεδική Ευρυτανία.Δεκάδες παραδείγματα.

ΔΩΣΕ ΤΩΡΑ ΤΙΣ 1800!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δείξε μου μια θέση κενή και θα σου δώσω για αντάλλαγμα τις 1800 θέσεις.

Μην λέμε ότι να ναι.

Ουρολογία χανιά,αιματολογία χανιά,ωρλ χανιά,μαιευτική άμφισσα.Ορθοπεδική Ευρυτανία.Δεκάδες παραδείγματα.

ΔΩΣΕ ΤΩΡΑ ΤΙΣ 1800!

Aυτό είναι πιο πρόσφατο "σύντομο ανέκδοτο" invitro.

Άκου λοιπόν και τις 1800 θέσεις που θα δωθούν

300 θέσεις ουρολογία χανιά

300 θέσεις αιματολογία χανιά

300 θέσεις ωρλ χανιά

300 θέσεις μαιευτική άμφισσα

300 θέσεις ορθοπεδική ευρυτανία

300 θέσεις..........όπου θες

1800 σύνολο emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

300 θέσεις ουρολογία χανιά

300 θέσεις αιματολογία χανιά

300 θέσεις ωρλ χανιά

300 θέσεις μαιευτική άμφισσα

300 θέσεις ορθοπεδική ευρυτανία

300 θέσεις..........όπου θες

1800 σύνολο

Μην ξεχάσεις να αφαιρέσεις τις κενές από τα Χανιά....άκου Χανιά!

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Κενές θέσεις στην επαρχία".

Το τελευταίο σύντομο ανέκδοτο!

emiloveyou

Καθόλου ανέκδοτο.Σε όλες σχεδόν τις ειδικότητες για ειδίκευση 1-2 χρόνια πολλές κενές και άχρηστες θέσεις εδώ και καιρό.Εκτός παθ.-χειρ. που είναι γεμάτα και στα σύνορα!Δες το cso με πρόσφατη ενημέρωση και πάρε σε παρακαλώ και τηλ. σε νομαρχίες επαρχιών πριν βγάζεις συμπεράσματα για ανέκδοτα.Δεν είναι πολλές οι θέσεις αλλά έχει διάφορες κενές που είναι πεταμένες εδώ και καιρό και πολλοί που κάθονται 2-3 μήνες και εγκαταλείπουν γιατί δε θεωρούν καλή την εκπαίδευση επαρχία και φεύγουν στην πορεία αδειάζοντας συνεχώς θέσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασπιρινούλα θα σου πω το εξής......ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟ CSO. ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ.

Πάρε παράδειγμα.....

το καλοκαίρι έγραφε 2 θέσεις παθα στο 401, ενώ ήταν 3,

παντού για τον υπολογισμό της αναμονής της παθά υπολόγιζε όλους που ήταν στην λίστα ως ζητούμενο χρόνο ειδικότητας πλήρης (ξέχασε πως έχουν δηλώσει και ιατροδικαστές μόνο για ένα έτος).

Γι αυτό.....ψάξτο από την εκάστοτε νομαρχία και μην εμπιστεύεσαι το cso.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δείξε μου μια θέση κενή και θα σου δώσω για αντάλλαγμα τις 1800 θέσεις.

Μην λέμε ότι να ναι.

Ουρολογία χανιά,αιματολογία χανιά,ωρλ χανιά,μαιευτική άμφισσα.Ορθοπεδική Ευρυτανία.Δεκάδες παραδείγματα.

ΔΩΣΕ ΤΩΡΑ ΤΙΣ 1800!

Aυτό είναι πιο πρόσφατο "σύντομο ανέκδοτο" invitro.

Άκου λοιπόν και τις 1800 θέσεις που θα δωθούν

300 θέσεις ουρολογία χανιά

300 θέσεις αιματολογία χανιά

300 θέσεις ωρλ χανιά

300 θέσεις μαιευτική άμφισσα

300 θέσεις ορθοπεδική ευρυτανία

300 θέσεις..........όπου θες

1800 σύνολο emcolgate

Οκ εσείς τα ξέρετε καλύτερα. embored
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.