Jump to content

[2008] νεες θεσεις ειδικοτητας


vpmichelin

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΕΙΔΗ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΤΗΛ. ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΙ ΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΣΤΗΝ ΦΛΩΡΙΝΑ!!!ΣΑΣ ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 462
  • Created
  • Last Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΕΙΔΗ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΤΗΛ. ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΙ ΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΣΤΗΝ ΦΛΩΡΙΝΑ!!!ΣΑΣ ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!

πήρα πριν κανα μισάωρο και το γύρισε στο fax..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΕΙΔΗ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΤΗΛ. ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΙ ΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΣΤΗΝ ΦΛΩΡΙΝΑ!!!ΣΑΣ ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!

Καλε,τι ντρεπεσαι?! Λες να θυμαται φωνες? Θα δοκιμασω,αλλα ξανακανε μια προσπαθεια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επομένως, η κατάσταση απο ό,τι έχω καταλάβει έχει ως εξής:

1) Πάει ο ΣΦΙΑ στο Υπουργείο και τους δίνουν ένα μπακαλόχαρτο με κάτι θεσούλες λέγοντάς τους ότι δεν είναι έτοιμα τα επί μέρους νοσοκομεία. Ο ΣΦΙΑ παρουσιάζει αυτή την επιτυχία με το γνωστό ύφος "πατουλίδου-την-ώρα-που-πέφτει-η-δίπλα"

2) Λίγες μέρες μετά κυκλοφορεί το όνομα κάποιου Θωμά. Κάποιοι τον ξέρουν, κάποιοι ρωτάνε ποιος είναι, κάποιοι λένε ότι θα μάθουν τις θέσεις και θα τις δημοσιεύσουν. Το Υπουργείο κάνει τον τσαϊνίζ πέρσον.

3) Λίγες μέρες μετά, κάποιοι μαθαίνουν τις θέσεις και τις ανακοινώνουν μία-μία. Οι υπόλοιποι παίρνουν θάρρος και παίρνουν τηλέφωνα μια κυρία τάδε η οποία "είναι πολύ καλή" και η οποία "ανεπίσημα" τους λέει διάφορες θεσούλες εδώ κι εκεί. Έχω μια θέση Παιδιατρική Καβάλα και 1 Ενδοκρινολογία Αμαλία Φλέμινγκ, να τ'αφήσω; Παιδιά τα Τρίκαλα πήρανε τίποτα; Να ποντάρω στη Σπάρτη για Ουρολογία; Η Γυναικολογία στο Αττικό πόσο πάει;

Δεν ξέρω, αλήθεια, μόνο εμένα μου φαίνονται απίστευτα σουρρεαλιστικά όλα αυτά; Πάμε Στοίχημα έγινε η ειδικότητα στην Ελλάδα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επομένως, η κατάσταση απο ό,τι έχω καταλάβει έχει ως εξής:

1) Πάει ο ΣΦΙΑ στο Υπουργείο και τους δίνουν ένα μπακαλόχαρτο με κάτι θεσούλες λέγοντάς τους ότι δεν είναι έτοιμα τα επί μέρους νοσοκομεία. Ο ΣΦΙΑ παρουσιάζει αυτή την επιτυχία με το γνωστό ύφος "πατουλίδου-την-ώρα-που-πέφτει-η-δίπλα"

2) Λίγες μέρες μετά κυκλοφορεί το όνομα κάποιου Θωμά. Κάποιοι τον ξέρουν, κάποιοι ρωτάνε ποιος είναι, κάποιοι λένε ότι θα μάθουν τις θέσεις και θα τις δημοσιεύσουν. Το Υπουργείο κάνει τον τσαϊνίζ πέρσον.

3) Λίγες μέρες μετά, κάποιοι μαθαίνουν τις θέσεις και τις ανακοινώνουν μία-μία. Οι υπόλοιποι παίρνουν θάρρος και παίρνουν τηλέφωνα μια κυρία τάδε η οποία "είναι πολύ καλή" και η οποία "ανεπίσημα" τους λέει διάφορες θεσούλες εδώ κι εκεί. Έχω μια θέση Παιδιατρική Καβάλα και 1 Ενδοκρινολογία Αμαλία Φλέμινγκ, να τ'αφήσω; Παιδιά τα Τρίκαλα πήρανε τίποτα; Να ποντάρω στη Σπάρτη για Ουρολογία; Η Γυναικολογία στο Αττικό πόσο πάει;

Δεν ξέρω, αλήθεια, μόνο εμένα μου φαίνονται απίστευτα σουρρεαλιστικά όλα αυτά; Πάμε Στοίχημα έγινε η ειδικότητα στην Ελλάδα;

απλα χειροκροτω!εκπληκτικος.

παντως οφειλω να πω οτι απο το τιποτα κατι ειναι και αυτες οι θεσουλες.καποιοι ελαχιστοι μαζι με τα λαμογια θα ειναι τυχεροι και θα ¨"συμπαρασυρθουν "

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε παιδια καλα κανουν και βγαινουν οι θεσεις αλλα τα παιδια που μπορουσαν να ευνοηθουν ευνοηθηκαν και φυσικα δε περιμεναν τις εδω ανακοινωσεις. Καθε νοσοκομειο εχει κανει απο καιρο τις εισηγησεις για θεσεις και λογικα οι τελικες αποφασεις του ΚΕΣΥ(αν δε κανω λαθος αυτο αποφασιζει) θα εχουν γνωστοποιηθει στους εχοντες τη δυνατοτητα να ενημερωθουν. Οποτε στα ιδια ειμαστε!

Εμενα αλλο με καιει....ερχεται πασχα σιγα σιγα και αναρωτιεμαι μηπως, λεω μηπως, ετοιμαζεται παλι καμια αλλαγη στη δηλωση ειδικοτητας. Ξερετε, σαν αυτο με τις δυο δηλωσεις που εγινε last year!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι λύση βρε παιδιά.ο πολύς ο κόσμος δε σώζεται με αυτές τις θέσεις ειδικά οι πλήρεις ειδικότητες και όσοι έχουμε δηλώσει εδώ και καιρό .Πραγματικά δε νομίζω οτι με τέτοια ημίμετρα θα πέσουν οι αναμονές

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα αλλο με καιει....ερχεται πασχα σιγα σιγα και αναρωτιεμαι μηπως, λεω μηπως, ετοιμαζεται παλι καμια αλλαγη στη δηλωση ειδικοτητας. Ξερετε, σαν αυτο με τις δυο δηλωσεις που εγινε last year!

Χαχα, κομμενες οι εκδρομουλες Πασχα, Χριστουγεννα και Δεκαπενταυγουστο! Στα άρματα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επομένως, η κατάσταση απο ό,τι έχω καταλάβει έχει ως εξής:

1) Πάει ο ΣΦΙΑ στο Υπουργείο και τους δίνουν ένα μπακαλόχαρτο με κάτι θεσούλες λέγοντάς τους ότι δεν είναι έτοιμα τα επί μέρους νοσοκομεία. Ο ΣΦΙΑ παρουσιάζει αυτή την επιτυχία με το γνωστό ύφος "πατουλίδου-την-ώρα-που-πέφτει-η-δίπλα"

2) Λίγες μέρες μετά κυκλοφορεί το όνομα κάποιου Θωμά. Κάποιοι τον ξέρουν, κάποιοι ρωτάνε ποιος είναι, κάποιοι λένε ότι θα μάθουν τις θέσεις και θα τις δημοσιεύσουν. Το Υπουργείο κάνει τον τσαϊνίζ πέρσον.

3) Λίγες μέρες μετά, κάποιοι μαθαίνουν τις θέσεις και τις ανακοινώνουν μία-μία. Οι υπόλοιποι παίρνουν θάρρος και παίρνουν τηλέφωνα μια κυρία τάδε η οποία "είναι πολύ καλή" και η οποία "ανεπίσημα" τους λέει διάφορες θεσούλες εδώ κι εκεί. Έχω μια θέση Παιδιατρική Καβάλα και 1 Ενδοκρινολογία Αμαλία Φλέμινγκ, να τ'αφήσω; Παιδιά τα Τρίκαλα πήρανε τίποτα; Να ποντάρω στη Σπάρτη για Ουρολογία; Η Γυναικολογία στο Αττικό πόσο πάει;

Δεν ξέρω, αλήθεια, μόνο εμένα μου φαίνονται απίστευτα σουρρεαλιστικά όλα αυτά; Πάμε Στοίχημα έγινε η ειδικότητα στην Ελλάδα;

Δεν έχεις κι άδικο. Μέχρι και οι ιστορίες του αστυνόμου Μπέκα είναι πιο ρεαλιστικές...

Λίγες μέρες μετά κυκλοφορεί το όνομα κάποιου Θωμά.

Θωμά είσαι σπίτι; γιατί σε παίρνω και μιλάει...

Λοιπόν έλα στη μηχανή ανέβα

πάμ' υπουργείο με μια ρόδα...

Αν είσαι σπίτι τότε ετοιμάσου για υπουργείο

στο Αττικό ανοίγουν θέσεις δύο...

ν'ανοιγε και καμιά στην Κρήτη...

Αν έχεις χάρτη τότε ετοιμάσου για υπουργείο

να πάμε στης Τσαούση το γραφείο

να δούμε τι άνοιξε στη Σπάρτη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Δεν είναι μόνο η αναμονή,προσέξτε που θα δηλώσετε!Ανοίγει για παράδειγμα μια θέση δερματολογίας στο Ρίο.Καλύτερα να περιμένεις 1-2 χρόνια επιπλέον παρά....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε Λινακι...δε μας λες κι εμας που δεν ειμασταν περυσι εδω τι ειχαν σκαρωσει τοτε τα σαϊνια του Υπουργειου στη δηλωση της ειδικοτητας? emquestion

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θωμά είσαι σπίτι; γιατί σε παίρνω και μιλάει...

Λοιπόν έλα στη μηχανή ανέβα

πάμ' υπουργείο με μια ρόδα...

Αν είσαι σπίτι τότε ετοιμάσου για υπουργείο

στο Αττικό ανοίγουν θέσεις δύο...

ν'ανοιγε και καμιά στην Κρήτη...

Αν έχεις χάρτη τότε ετοιμάσου για υπουργείο

να πάμε στης Τσαούση το γραφείο

να δούμε τι άνοιξε στη Σπάρτη...

emiloveyouemiloveyouemiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι λύση βρε παιδιά.ο πολύς ο κόσμος δε σώζεται με αυτές τις θέσεις ειδικά οι πλήρεις ειδικότητες και όσοι έχουμε δηλώσει εδώ και καιρό .Πραγματικά δε νομίζω οτι με τέτοια ημίμετρα θα πέσουν οι αναμονές

emarup εσυ τι προτεινεις δηλ να κανουν???

1.να βαλουν εξετασεις?

ή

2.να βαλουν στο παιχνιδι ΚΑΙ τα ιδιωτικα νοσοκομεια?

...

η δικη μου αναμονη παντως ειναι στα 4-5 χρονια ακατεβατα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΑΣΟ ΕΙΣΑΙ....ο emking της ζουλας! emkiss

emypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomai

Mαράκι πήρατε το μοριάκι σας!

:P:P:P:P:P

Τάσο σε θερμοπαρακαλώ και εγώ.Πάρε όλη τη λίστα απο υπουργείο και παρέθεσε την εδώ και μετά ΣΠΑΣΤΑ ΟΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.

P.S ΠΑΛΙ ΟΙ ΙΤΑΛΟΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ειμαστε χωρισμενοι σε στρατοπεδα ασπιρινουλα μου!

Ολοι μαζι βουλιαζουμε...

ας ενωθουμε για να αλλαξουμε κατι, ΑΝ αγαπαμε εστω ελαχιστα ετουτο τον τοπο... κι αν θελουμε ενα καλυτερο μελλον για ολους μας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ειμαστε χωρισμενοι σε στρατοπεδα ασπιρινουλα μου!

Ολοι μαζι βουλιαζουμε...

ας ενωθουμε για να αλλαξουμε κατι, ΑΝ αγαπαμε εστω ελαχιστα ετουτο τον τοπο... κι αν θελουμε ενα καλυτερο μελλον για ολους μας!

πιο ευκολα ενωνονται παλεστινιοι κ ισραηλινοι παρα ελληνες γιατροι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγώ προσωπικά δεν έχω κανένα όφελος είτε ανοίξουν 450 θέσεις είτε 1450 θέσεις. Κάνω ειδικότητα και έχω δηλώσει και το δεύτερο μέρος στο οποίο δεν ανοίγει θέση ούτε τώρα, ούτε και μετά (δεν έχουν ζητήσει νέες θέσεις εκεί που δήλωσα).

Οπότε δεν εξηπηρετήθηκα προσωπικά καθόλου και ούτε ήταν ο στόχος μου, με το να μάθω τις νέες θέσεις.

Δημοσίευσα σε άλλο forum από τον Σεπτέμβριο ότι οι υπόλοιπες θέσεις θα δημοσιευθούν περίπου τον Μάρτιο και έκρινα σκόπιμο να δημοσιεύσω ότι γνώριζα με μόνο σκοπό να αποδείξω σε κάποιους οργανωμένους "φοιτητές-ιατρούς" πως όταν ασχολείσαι με τα κοινά, κοιτάς το κοινό συμφέρον και όχι το προσωπικό.

Επειδή έλαβα κάποια π.μ. που αναφέρουν πως σκόπιμα δημοσίευσα μόνο αυτές τις θέσεις θα απαντήσω πως είναι οι θέσεις που ενδιαφέρουν κάποιους συναδέλφους των δύο forum οι οποίοι μέσω π.μ. μου ζήτησαν να ρωτήσω όταν πάω στο υπουργείο.

Την λίστα δεν την έχω και γι αυτό δεν την δημοσίευσα. Δεν μου την έδωσαν με την επιφύλαξη ότι δεν έχει υπογραφθεί ακόμα η υπουργική απόφαση και μπορεί να υπάρξουν κάποιες αλλαγές.

Επίσης επιφυλάχθηκαν να μου δώσουν την λίστα γιατί γνώριζαν πως θα την δημοσιεύσω (έχω αμαρτήσει πριν 3 μήνες με την δημοσίευση των αποτελεσμάτων της προκήρυξης αγροτικών, πριν την δημοσίευση του υπουργείου).

Οπότε ο καθένας μπορεί να μάθει για τις νέες θέσεις ειδικότητας με ένα τηλέφωνο στην ευγενικότατη κυρία που απάντησε σήμερα (δεν ήταν η κα Τσαούση, λείπει με άδεια) και να πράξει όπως κρίνει καλύτερα ο ίδιος.

Τώρα το αν γνώριζαν κάποιοι από τον ΣΦΙΑ για τις νέες θέσεις, αυτό δεν είναι ανάγκη να έγινε κατά την προχθεσινή συνάντηση. Οι θέσεις αποφασίστηκαν οριστικά (υπάρχει ακόμα πιθανότητα τελευταία στιγμή να γίνει και κάποια αλλαγή) την Τρίτη 11 Μαρτίου 2008.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγώ προσωπικά δεν έχω κανένα όφελος είτε ανοίξουν 450 θέσεις είτε 1450 θέσεις. Κάνω ειδικότητα και έχω δηλώσει και το δεύτερο μέρος στο οποίο δεν ανοίγει θέση ούτε τώρα, ούτε και μετά (δεν έχουν ζητήσει νέες θέσεις εκεί που δήλωσα).

Οπότε δεν εξηπηρετήθηκα προσωπικά καθόλου και ούτε ήταν ο στόχος μου, με το να μάθω τις νέες θέσεις.

Δημοσίευσα σε άλλο forum από τον Σεπτέμβριο ότι οι υπόλοιπες θέσεις θα δημοσιευθούν περίπου τον Μάρτιο και έκρινα σκόπιμο να δημοσιεύσω ότι γνώριζα με μόνο σκοπό να αποδείξω σε κάποιους οργανωμένους "φοιτητές-ιατρούς" πως όταν ασχολείσαι με τα κοινά, κοιτάς το κοινό συμφέρον και όχι το προσωπικό.

Επειδή έλαβα κάποια π.μ. που αναφέρουν πως σκόπιμα δημοσίευσα μόνο αυτές τις θέσεις θα απαντήσω πως είναι οι θέσεις που ενδιαφέρουν κάποιους συναδέλφους των δύο forum οι οποίοι μέσω π.μ. μου ζήτησαν να ρωτήσω όταν πάω στο υπουργείο.

Την λίστα δεν την έχω και γι αυτό δεν την δημοσίευσα. Δεν μου την έδωσαν με την επιφύλαξη ότι δεν έχει υπογραφθεί ακόμα η υπουργική απόφαση και μπορεί να υπάρξουν κάποιες αλλαγές.

Επίσης επιφυλάχθηκαν να μου δώσουν την λίστα γιατί γνώριζαν πως θα την δημοσιεύσω (έχω αμαρτήσει πριν 3 μήνες με την δημοσίευση των αποτελεσμάτων της προκήρυξης αγροτικών, πριν την δημοσίευση του υπουργείου).

Οπότε ο καθένας μπορεί να μάθει για τις νέες θέσεις ειδικότητας με ένα τηλέφωνο στην ευγενικότατη κυρία που απάντησε σήμερα (δεν ήταν η κα Τσαούση, λείπει με άδεια) και να πράξει όπως κρίνει καλύτερα ο ίδιος.

Τώρα το αν γνώριζαν κάποιοι από τον ΣΦΙΑ για τις νέες θέσεις, αυτό δεν είναι ανάγκη να έγινε κατά την προχθεσινή συνάντηση. Οι θέσεις αποφασίστηκαν οριστικά (υπάρχει ακόμα πιθανότητα τελευταία στιγμή να γίνει και κάποια αλλαγή) την Τρίτη 11 Μαρτίου 2008.

περα απτην πλακα οτι εχεις πει βγαινει.εμενα με βοηθησες πολυ οπως κ πολλους αλλους.τωρα αν υπαρχει κ καποιος που αμφισβητει,ο ελληνας ετσι ειναι,θελει αυτος να τα ξερει ολα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι λύση βρε παιδιά.ο πολύς ο κόσμος δε σώζεται με αυτές τις θέσεις ειδικά οι πλήρεις ειδικότητες και όσοι έχουμε δηλώσει εδώ και καιρό .Πραγματικά δε νομίζω οτι με τέτοια ημίμετρα θα πέσουν οι αναμονές

emarup εσυ τι προτεινεις δηλ να κανουν???

1.να βαλουν εξετασεις?

ή

2.να βαλουν στο παιχνιδι ΚΑΙ τα ιδιωτικα νοσοκομεια?

...

η δικη μου αναμονη παντως ειναι στα 4-5 χρονια ακατεβατα!!!

πραγματικά δε ξέρω ποια είναι η λύση.Θα μου πεις, αναξιοκρατία τα ιδιωτικά νοσοκομεία και μέσον οι εξετάσεις.Γιατί τώρα ποιός είναι ωφελημένος πάλι? :rolleyes: :

και εγώ την ίδια αναμονή έχω και το χειρότερο είναι το αίσθημα του εγκλωβισμού- απλά περιμένεις..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Δεν είναι μόνο η αναμονή,προσέξτε που θα δηλώσετε!Ανοίγει για παράδειγμα μια θέση δερματολογίας στο Ρίο.Καλύτερα να περιμένεις 1-2 χρόνια επιπλέον παρά....

Εξηγήσου συνάδελφε :lol: ! Καλύτερα 2 χρόνια αναμονής εννοείς παρά Τσαμπάο χαχα ! η κατι αλλο που δεν έχω υπόψιν μου;Ανοίγει πραγματικά θέση εκεί...στην "φωλια του δράκου" η απλά ένα παράδειγμα έφερες ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.