Jump to content

[2008] νεες θεσεις ειδικοτητας


vpmichelin

Recommended Posts

Και φυσικά δεν είναι καθόλου τυχαίο που οι περισσότερες και πληρέστερες πληροφορίες βρίσκονται στο site της ΔΑΠ Αθηνών.... Άλλωστε: Αξιοκρατία-Ενότητα-Μαχητικότητα.

Κάτι τέτοιο δεν αποτελεί και το σλογκανάκι της παράταξης;

Παιδιά, για μια ακόμα φορά κάποιοι έχουν ήδη τη λίστα στα χέρια τους όσο ανήξεροι και να το παίζουν διάφοροι.... Και το να τα λέμε μόνο μέσω του φόρουμ και να τρελαινόμαστε παρακαλώντας ποιός έχει τη λίστα, ίσα ίσα τους κάνουμε να χαίρονται στην καμπούρα μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 462
  • Created
  • Last Reply

τον ιουνιο ειχε δημοσιευσει τη λιστα η δαπ ιατρικης θεσσαλονικης.οι ελληνες δε βαζουν μυαλο.πρασινοι,μπλε,κοκκινοι...σηκωθειτε κ φυγετε εξω για ειδικοτητα αλλιως εχουμε να φαμε πολλα σκ... ακομη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ρωτήσω κάτι που δεν είδα να έχει απαντηθεί.

Ανοίγουν οι νέες θέσεις. Ποιόν παίρνουν? τον πρώτο της λίστας που ισχύει τώρα ή δηλώνουν σε νέα λίστα κάποιοι? Αυτό το τελευταίο διαφαίνεται από τα λεγόμενα και κάποιοι τυχεροί- βυσματούχοι ξέρουν ήδη και έχουν δηλώσει ήδη.

Είμαι πρώτος σε λίστα αναμονής για πλήρη ειδικότητα, αλλά το νοσοκομείο μου δεν έχει ανοίξει ακόμα νέα θέση. Όσοι ειδικευόμενοι ήταν, τόσοι μένουν. Η θέση μου ανοίγει σύντομα, δε δυο μήνες. Αλλά, έστω οτι ανοίγει νέα θέση σε δέκα μέρες, όπως λέγεται. Την παίρνω εγώ ή άλλος από "παράπλευρη" λίστα? ξέρει κανείς?

ευχαριστώ

Και φυσικά δεν είναι καθόλου τυχαίο που οι περισσότερες και πληρέστερες πληροφορίες βρίσκονται στο site της ΔΑΠ Αθηνών.... Άλλωστε: Αξιοκρατία-Ενότητα-Μαχητικότητα.

Κάτι τέτοιο δεν αποτελεί και το σλογκανάκι της παράταξης;

Παιδιά, για μια ακόμα φορά κάποιοι έχουν ήδη τη λίστα στα χέρια τους όσο ανήξεροι και να το παίζουν διάφοροι.... Και το να τα λέμε μόνο μέσω του φόρουμ και να τρελαινόμαστε παρακαλώντας ποιός έχει τη λίστα, ίσα ίσα τους κάνουμε να χαίρονται στην καμπούρα μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ρωτήσω κάτι που δεν είδα να έχει απαντηθεί.

Ανοίγουν οι νέες θέσεις. Ποιόν παίρνουν? τον πρώτο της λίστας που ισχύει τώρα ή δηλώνουν σε νέα λίστα κάποιοι? Αυτό το τελευταίο διαφαίνεται από τα λεγόμενα και κάποιοι τυχεροί- βυσματούχοι ξέρουν ήδη και έχουν δηλώσει ήδη.

Είμαι πρώτος σε λίστα αναμονής για πλήρη ειδικότητα, αλλά το νοσοκομείο μου δεν έχει ανοίξει ακόμα νέα θέση. Όσοι ειδικευόμενοι ήταν, τόσοι μένουν. Η θέση μου ανοίγει σύντομα, δε δυο μήνες. Αλλά, έστω οτι ανοίγει νέα θέση σε δέκα μέρες, όπως λέγεται. Την παίρνω εγώ ή άλλος από "παράπλευρη" λίστα? ξέρει κανείς?

ευχαριστώ

Και φυσικά δεν είναι καθόλου τυχαίο που οι περισσότερες και πληρέστερες πληροφορίες βρίσκονται στο site της ΔΑΠ Αθηνών.... Άλλωστε: Αξιοκρατία-Ενότητα-Μαχητικότητα.

Κάτι τέτοιο δεν αποτελεί και το σλογκανάκι της παράταξης;

Παιδιά, για μια ακόμα φορά κάποιοι έχουν ήδη τη λίστα στα χέρια τους όσο ανήξεροι και να το παίζουν διάφοροι.... Και το να τα λέμε μόνο μέσω του φόρουμ και να τρελαινόμαστε παρακαλώντας ποιός έχει τη λίστα, ίσα ίσα τους κάνουμε να χαίρονται στην καμπούρα μας...

Η λίστα με τις 424 θέσεις με τα νοσοκομεία δεδομένα υπάρχει στο υ.υ.Δε μπορεί να βγεί παραέξω η είναι επτασφράγιστο μυστικό για να ωφεληθούν μερικοί?Οσο για τις νέες θέσεις παίρνουν ναι τους πρώτους στη λίστα και δε γίνεται κλήρωση αλλά μόνο αν δίνει το νοσοκομείο ειδικότητα για πρώτη φορά.Αλλά για φαντάσου να δηλώσω εγώ αύριο ειδικότητα σε νοσοκομείο με 5 χρόνια αναμονή και σε 10 μέρες να μάθω οτι το διπλανό νοσοκομείο με την ίδια ειδικότητα έδωσε 10 νέες θέσεις και οτι η αναμονή του έπεσε στα 2 χρόνια απο π.χ 5 που ήταν!!!Και πριν βγεί το σχετικό φεκ δηλώσουν στο συγκεκριμένο νοσοκομείο πριν καν ανοίξουν επίσημα οι νέες θέσεις π.χ 10 νέα άτομα μέσα σε μισή ώρα ένα πρωινό στη νομαρχία!!!!!Και πάλι στο προνομιακό νοσοκομείο πάει η αναμονή στα 5 χρόνια αμέσως!!!! Πώς θα νιώθεις μετά εσύ,εγώ ο άλλος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και το κωμικοτραγικό?Μιλάνε όλοι και δίκαια για τα 1 η 2 μόρια απο Ιταλία και δεν έχουν καταλάβει οτι τις προσεχείς μέρες μπορεί να χαθούν χρόνια και χρόνια ειδικότητας απο βρώμικο λόγο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και το κωμικοτραγικό?Μιλάνε όλοι και δίκαια για τα 1 η 2 μόρια απο Ιταλία και δεν έχουν καταλάβει οτι τις προσεχείς μέρες μπορεί να χαθούν χρόνια και χρόνια ειδικότητας απο βρώμικο λόγο.
emgoal
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πιο κωμικοτραγικό myfriend είναι ότι πολλοί γνωστοί μου πρόσφατα παντεύτηκαν με πολιτικό γάμο για να πάρουν το 1 μόριο συνυπηρέτησης που ίσχυε μέχρι τώρα...Αυτή η είδηση μάλλον άργησε να διαρρεύσει σε αντίθεση με τις θέσεις ειδικότητας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικα το πηρα αποφαση...εχω γεννηθει σε λαθος εποχη!ζω σε λαθος πολη!δουλευω σε λαθος δουλεια!και περιμενω σε λαθος λιστα! :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικα το πηρα αποφαση...εχω γεννηθει σε λαθος εποχη!ζω σε λαθος πολη!δουλευω σε λαθος δουλεια!και περιμενω σε λαθος λιστα! :withstupid:

Μάλλον σε λάθος χώρα...ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικα το πηρα αποφαση...εχω γεννηθει σε λαθος εποχη!ζω σε λαθος πολη!δουλευω σε λαθος δουλεια!και περιμενω σε λαθος λιστα! :withstupid:
Με το τελευταίο θα συμφωνήσω κι εγώ! :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 από τις 450 νέες θέσεις ειδικότητας που θα δημοσιευτούν μέχρι το Πάσχα!

ψυχιατρική, νευρολογία,παθολογία και καρδιολογία στο ΑΤΤΙΚΟ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 από τις 450 νέες θέσεις ειδικότητας που θα δημοσιευτούν μέχρι το Πάσχα!

ψυχιατρική, νευρολογία,παθολογία και καρδιολογία στο ΑΤΤΙΚΟ.

μπραβο το ειπες κ το εκανες emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 από τις 450 νέες θέσεις ειδικότητας που θα δημοσιευτούν μέχρι το Πάσχα!

ψυχιατρική, νευρολογία,παθολογία και καρδιολογία στο ΑΤΤΙΚΟ.

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ??

ΚΑΤΙ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Tην Παρασκευή θα δημοσιεύσω όλες, θέλω να πιστεύω, τις νέες θέσεις!

Έχει σταλεί για υπογραφές η υπουργική απόφαση και μέχρι το Πάσχα θα δημοσιευθούν επίσημα!

4 από τις 450 νέες θέσεις ειδικότητας που θα δημοσιευτούν μέχρι το Πάσχα!

ψυχιατρική, νευρολογία,παθολογία και καρδιολογία στο ΑΤΤΙΚΟ.

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ??

ΚΑΤΙ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ???

Το ΑΤΤΙΚΟ το ρώτησα για να επιβεβαιώσω για κάποια θέση αν δόθηκε. Δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω. Σήμερα λόγω της στάσης εργασίας δεν μπόρεσα να μάθω περισσότερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για μικροβιολογία γνωρίζει κανείς; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν για παράδειγμα προκηρυχθεί θέση σε κάποιο νοσοκομείο που δεν υπάρχει ως σήμερα, θα μπούμε σε κλήρωση; Συγκεκριμένα, εγώ έχω δηλώσει σε 2 νοσοκομεία. Αν μπω σε κλήρωση για κάποιο νοσοκομείο, σημαίνει ότι πρέπει να διαγραφτώ από κάποιο από τα άλλα 2; Και αν δεν είμαι από τους τυχερούς στην κλήρωση θα μπούμε σε νέα σειρά αναμονής που μπορεί να είναι και μεγαλύτερη από αυτά που έχω δηλώσει ήδη; Ξεκινάω σε 2 χρόνια κανονικά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για μικροβιολογία γνωρίζει κανείς; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν για παράδειγμα προκηρυχθεί θέση σε κάποιο νοσοκομείο που δεν υπάρχει ως σήμερα, θα μπούμε σε κλήρωση; Συγκεκριμένα, εγώ έχω δηλώσει σε 2 νοσοκομεία. Αν μπω σε κλήρωση για κάποιο νοσοκομείο, σημαίνει ότι πρέπει να διαγραφτώ από κάποιο από τα άλλα 2; Και αν δεν είμαι από τους τυχερούς στην κλήρωση θα μπούμε σε νέα σειρά αναμονής που μπορεί να είναι και μεγαλύτερη από αυτά που έχω δηλώσει ήδη; Ξεκινάω σε 2 χρόνια κανονικά...

Όταν η θέση είναι νεοσύστατη γίνεται κλήρωσξ.Κανονικά πρέπει να σβηστείς απο τη μια λίστα και μετά να στείλεις τα δικαιολογητικά για να πάρεις μέρος στην κλήρωση.Όσοι δεν κληρωθούν θα σχηματίσουν τη νέα λίστα αναμονής. Το κακό είναι ότι στη νομαρχία δεν σου λένε πόσα άτομα παίρνουν μέρος στην κλήρωση, οπότε δεν μπορείς να εκτιμήσεις τι σε συμφέρει και τι όχι. Τουλάχιστο έτσι μου είχαν πει σε αντίστοιχη περίπτωση απο τη Νομαρχία Σάμου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για μικροβιολογία γνωρίζει κανείς; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν για παράδειγμα προκηρυχθεί θέση σε κάποιο νοσοκομείο που δεν υπάρχει ως σήμερα, θα μπούμε σε κλήρωση; Συγκεκριμένα, εγώ έχω δηλώσει σε 2 νοσοκομεία. Αν μπω σε κλήρωση για κάποιο νοσοκομείο, σημαίνει ότι πρέπει να διαγραφτώ από κάποιο από τα άλλα 2; Και αν δεν είμαι από τους τυχερούς στην κλήρωση θα μπούμε σε νέα σειρά αναμονής που μπορεί να είναι και μεγαλύτερη από αυτά που έχω δηλώσει ήδη; Ξεκινάω σε 2 χρόνια κανονικά...

Όταν η θέση είναι νεοσύστατη γίνεται κλήρωσξ.Κανονικά πρέπει να σβηστείς απο τη μια λίστα και μετά να στείλεις τα δικαιολογητικά για να πάρεις μέρος στην κλήρωση.Όσοι δεν κληρωθούν θα σχηματίσουν τη νέα λίστα αναμονής. Το κακό είναι ότι στη νομαρχία δεν σου λένε πόσα άτομα παίρνουν μέρος στην κλήρωση, οπότε δεν μπορείς να εκτιμήσεις τι σε συμφέρει και τι όχι. Τουλάχιστο έτσι μου είχαν πει σε αντίστοιχη περίπτωση απο τη Νομαρχία Σάμου.

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΤΤΙΚΟ

2 ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ

3 ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ

1 ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ

2 ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ

0 ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ

ΚΑΒΑΛΑ

1 ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ

4 ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ

ΕΔΕΣΣΑ

1 ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

3 ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗ

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

3 ΓΕΝΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ

ΚΟΖΑΝΗ

ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

1 ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗ

1 ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ

3 ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ

2 ΑΚΤΙΝΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ

ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

0 ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗ

ΒΟΛΟΣ

0 ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

ΛΑΪΚΟ

1 ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ

1 ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

ΛΑΜΙΑ

0 ΓΕΝΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ

ΘΡΙΑΣΙΟ

2 ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

1 ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ

1 ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ

ΤΡΙΛΑΚΑ

0 ΓΕΝΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ

ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΠΑΝ/ΚΟ

1 ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ

2 ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

2 ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ

ΑΜΑΛΙΑ ΦΛΕΜΙΝΓΚ

1 ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΙΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ

1 ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΙΑ

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

0 ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για μικροβιολογία γνωρίζει κανείς; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν για παράδειγμα προκηρυχθεί θέση σε κάποιο νοσοκομείο που δεν υπάρχει ως σήμερα, θα μπούμε σε κλήρωση; Συγκεκριμένα, εγώ έχω δηλώσει σε 2 νοσοκομεία. Αν μπω σε κλήρωση για κάποιο νοσοκομείο, σημαίνει ότι πρέπει να διαγραφτώ από κάποιο από τα άλλα 2; Και αν δεν είμαι από τους τυχερούς στην κλήρωση θα μπούμε σε νέα σειρά αναμονής που μπορεί να είναι και μεγαλύτερη από αυτά που έχω δηλώσει ήδη; Ξεκινάω σε 2 χρόνια κανονικά...

Όταν η θέση είναι νεοσύστατη γίνεται κλήρωσξ.Κανονικά πρέπει να σβηστείς απο τη μια λίστα και μετά να στείλεις τα δικαιολογητικά για να πάρεις μέρος στην κλήρωση.Όσοι δεν κληρωθούν θα σχηματίσουν τη νέα λίστα αναμονής. Το κακό είναι ότι στη νομαρχία δεν σου λένε πόσα άτομα παίρνουν μέρος στην κλήρωση, οπότε δεν μπορείς να εκτιμήσεις τι σε συμφέρει και τι όχι. Τουλάχιστο έτσι μου είχαν πει σε αντίστοιχη περίπτωση απο τη Νομαρχία Σάμου.

Κακως σου ειπαν ετσι απο τη Νομαρχια Σαμου valina.

Προφανως δεν ξερουν τι τους γινεται ή υποκρυπτει σκοπιμοτητα η <<ενημερωση>> που σου εκαναν.

Οντως οταν ειναι νεοσυστατη θεση,γινεται κληρωση.

Η διαφορα ειναι πως ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ.Στην αιτηση που κανεις(υπαρχει ετοιμο εντυπο) που αναγραφεις που εχεις κανει αιτηση και παρακατω εχει 2 επιλογες σε περιπτωση που ΔΕΝ ΚΛΗΡΩΘΕΙΣ απο τις οποιες διαλεγεις φυσικα 1.

Ειναι οι εξης: α)να παραμεινω στη λιστα αναμονης που θα προκυψει μετα απο τη κληρωση και

β)να παραμεινω στη λιστα που ημουν πριν εγγεγραμμενος/-η

Αυτη ειναι η ΝΟΜΙΜΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ

Γραφείο 30, 4ος όροφος, κα Τσαούση. Τηλέφωνο 2105231107.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.