Jump to content

Έτσι γίνεται η δήλωση για ειδικότητα στη Νομαρχία


bromptonista

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 250
  • Created
  • Last Reply
Ρε φιλε πιστευεις οτι αν εμεις οι πικραμενοι στην ιταλια βρισκαμε τα κονε και τα μεσα ή ειχαμε τα φραγκα δε θα ρχομασταν σπιτακια μας???? Επειτα εγω ξερεις ποσα παλληκαρακια ξερω που κανανε απιστευτες κομπινες για να πανε απο τη μια πολη στην ελλαδα στην αλλη??? Οσον αφορα αυτους που αποκαλεις ασχετους κτλ....Θα θελα να σε συμβουλεψω κατι....''Μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλη κουβεντα μη πεις''.......Το μαλπρακτις αργα η γρηγορα τυχαινει στη συντριπτικη πλειοψηφια των γιατρων ποσο μαλλων των ''τσουτσεκιών΄΄ γιατρων σαν του λογου μας...Εγω επεστρεψα με το πτυχιο μου πριν ενα μηνα απο ιταλια και ειμαι πανευτυχης...Περιμενω πως και πως να παω αγροτικο να μην ακουω κωλοιταλικα στο κεντρο υγειας που θα παρουσιαστω αλλα να χω ελληνες και να νιωθω εντος εδρας επιτελους!!!! Αυτο το συναισθημα δε θα μου το χαλασει κανενας....

Όσα λες δεν αναιρούν αυτά που λέω και σε πολλά συμφωνώ.Αποκάλεσα άσχετο ένα συγκεκριμένο άτομο που ήξερα από το σχολείο.

Ποιος σου είπε ότι συμφωνώ με τις μεταγραφές απο τη μία πόλη στην άλλη από την πίσώ πόρτα?

Αν δεν ήθελες να ακούς ιταλικα ή κωλοιταλικά μπορούσες να πας σε αγγλόφωνο της Βουλγαρίας ή της Γιουγκοσλαβίας που είναι και πιο κοντά...αλλά μάλλον εσύ έχεις αξιοπρέπεια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπλα, μπλα, μπλαμπλά και πάλι μπλάααα...  ούγκα ούγκα αγκαμπούγκα

Η ποιότητα κάθε ανθρώπου φαίνεται από τα λόγια του. Μ' αρέσει που μιλάς εσύ που (νομίζεις ότι) έχεις κάνει το ΣΦΙΑ τσιφλικάκι σου για το πώς πρέπει να συγκροτείται ένας σύλλογος.

Αν είσαι συνδικαλιστής να πεις το όνομά σου για να μπορεί ο καθένας να κρίνει προσωπικά τα λεγόμενά σου και να ασκήσει και κάθε νόμιμο δικαίωμά του. Αλλιώς... υπάρχει και το ban.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν ήθελες να ακούς ιταλικα ή κωλοιταλικά μπορούσες να πας σε αγγλόφωνο της Βουλγαρίας ή της Γιουγκοσλαβίας που είναι και πιο κοντά...αλλά μάλλον εσύ έχεις αξιοπρέπεια

Παντως και παλι ρε συ Νικο δεν ξερω κατα ποσο μπορουμε να βαζουμε στο ιδιο τσουβαλι τοσους ανθρωπους......Υποτιθεται οτι εχουμε μαθει να μην γενικευουμε και να εξεταζουμε καθε περιπτωση ατομικα...Αυτο ισχυει για τον ασθενη που εξεταζουμε αλλα πιστευω οτι βρισκει εφαρμογη και στα συμπερασματα που βγαζουμε για τους συναδελφους μας....

Υ.Γ. Ελπιζω να κατανοεις οτι το στυλακι μου δεν ειναι διολου επιθετικο και οτι απλα μου αρεσει η συζητηση....(το λεω επειδη πολυ καυγαδες διαπιστωνω οτι πυροδοτουνται στο φορουμ...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup

το έχω καταλάβει από πριν και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

ΥΓ:είναι συχνό ή μάλλον ήταν συχνό το δρομολόγιο Ιταλία - Πάτρα σε μεταγραφές?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. εφοσον συγκρινουμε καταστασεις.. το να περιμενεις στην ουρα ειναι "λιγο" καλυτερο απο το να εισαι στα τεσσερα κατω απο το γραφειο του υπουργου καθηγητη κτλ.. Και για να γινω πιο συγκεκριμενος , δεν θα δυσκολευτουμε να αναγνωρισουμε τον κυριο που λογω αξιοκρατιας μας υποστηριζε περσι τις εξετασεις για ειδικοτητα να καθεται σημερα στο διπλανο γραφειο του κακλαμανη.. Ουτε η φωτογραφια στο γραφειο του γιαννοπουλου δεν θα μας φανει αγνωστη.. καπου τον εχουμε δει κι αυτον.. Οπως ολοι ξερουν ποια μελη του σπουδαιου συλλογου σας μπαινοβγαινουν μεσα στο υπουργειο.. Οσο για το εξωτερικο ο ιοαν το περιεγραψε ακριβως...

2 εφοσον ειστε με την αξιοκρατια.. ο ιταλος γαλλος αγγλος αν ειναι καλυτερος να παιρνει πρωτος την θεση γιατι ετσι..αξιοκρατια αλλα μονο για εμας δεν υφισταται..

3 εφοσον μιλαμε για το ελληνισταν ψωροκωσταινα κτλ.. Επετηριδα!! Ολοι σας δεν την θελετε αλλα αδυνατειτε να εξηγεισετε γιατι ολοι θεουν να ερθουν ελλαδα.. Η γιατι η Ιατρικη εχει τοσο υψηλη βαση.. Επαγγελματικα δικαιωματα;Σας λενε κατι..

4.Τερμα τα αστεια με αυτο τον γελοιο συλλογο σας..συλλογος συγκροτειται στην βαση κοινων συμφεροντων, εχει πολιτικη τοποθετηση συγκεκριμενη, η οποια λαμβανεται με βαση τις συλλογικες του διαδικασιες και δεν βρισκεται απο πριν στο καταστατικο του οπως σε σας .Ουτε υπαρχουν περιεργες αντιποροσωπευσεις στο ΔΣ του... Οι διαδικασιες τυπου 30 ατομα με προειλημμενες αποφασεις και με αντιπροσωπευση μονο αποφασεων στο ΔΣ ειναι για την πλακα..

Απλα βοηθατε το υπουργειο σε οτι θελει να περασει και γι αυτο και προσπαθει να σας κανει και συνομιλητη του.

ο ΣΦΙΑ υπαρχει και σπερνει εφιαλτες..

Τα παραπάνω αποτελούν ένα καλό μάθημα ψυχιατρικής άσκησης για όλους μας.

Προφανώς ο μπούλης νομίζει ότι είναι η μετενσάρκωση του Τσε,ακούει φωνές και βλέπει οράματα περί ύπαρξης του ΣΦΙΑ.

Για να σοβαρευτούμε...

Δυστυχώς ο ΣΦΙΑ δεν υπάρχει και δεν λειτουργεί.

Ο ΣΑΙΕΠ δεν είναι συνομιλητής του Υπουργείου Υγείας.Απεναντίας,ο ΣΦΙΑ και συγκεκριμένη παράταξη αποτελούν προνομιακό συνομιλητή του Υπ. Παιδείας.

Από εκεί και πέρα,ο συγκεκριμένος βλάκας δεν μπορεί να απειλεί,ούτε να χαρακτηρίζει ανώνυμα.

Η έλλειψη βασικών γνώσεων είναι πασιφανής μέσα από το κείμενό του.Ο ΣΑΙΕΠ είναι επαγγελματικό σωματείο.

Συγκεκριμένη πολιτική τοποθέτηση έχουμε.Πάρε μια γευση:

Προασπίζουμε,όχι βέβαια αυτεπάγγελτα, τα συμφέροντα των αποφοίτων των ιατρικών σχολών της Ελλάδας.Διεκδηκούμε ένα καλύτερο μέλλον για τους νέους γιατρούς.Εσύ βέβαια είσαι φοιτητής ακόμα απ΄ότι κατάλαβα.Θα ήθελες να σου κάνουν κουμάντο οι μαθητές λυκείου?Το να λέει ο καθένας την άποψή του είναι άλλο.Αλλά ο ΣΦΙΑ ας ασχοληθει με τα δικά του.Δηλαδή την απραξία και την αδιαφορία.Και βέβαια δεν σταματά εδώ η πολιτική μας τοποθέτηση,αλλά δεν θα καταλάβεις τα υπόλοιπα...

:splaaaats:

Όταν κάνεις τέτοιες δημοσιεύσεις,να τις κάνεις επώνυμα,αλλιώς ειλικρινά λυπάμαι για τον ευνουχισμό και τη λοβοτομή της παιδικής σου ηλικίας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup  emarup

το έχω καταλάβει από πριν και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

ΥΓ:είναι συχνό ή μάλλον ήταν συχνό το δρομολόγιο Ιταλία - Πάτρα σε μεταγραφές?

Κοιταξε, στην αντιληψη μου εχουν πεσει 2 με 3 περιπτωσεις ατομων που πηραν μεταγραφη μετα απο εξετασεις στο τριτο ετος...Οι φημες μιλουσαν για βυσμα ή/και χρηματισμο...Αρκετες περιπτωσεις ομως γνωριζω ,προσωπικα, ελληνων συμφοιτητων μου οι οποιοι ειχαν περασει τα μαθηματα με τριανταρια(30 ειναι το αριστα στην ιταλια) και πηγαιναν ελλαδα, διναν για μεταγραφη και ενω τα παιδια πιστευαν οτι ειχαν παει αρκετα καλα τους ερχονταν κατι βαθμοι αισχροι (5/20, 3/20 και τετοια) και ηταν γελοιο γιατι αυτα τα παιδια (ιδιως δυο απο αυτους) ξεραν να σου πουν ολη την ανατομια σαν το πατερ ημων....Απλα ηταν παιδια στη πλειοψηφια τους απο σχετικα φτωχες οικογενειες (και ηταν ενας απο τους βασικους λογους που επρεπε να γυρισουν ελλαδα) και απο μερη της επαρχιας χωρις ιδιαιτερες ''γνωριμιες''....Κανεις απο αυτα τα παιδια δε τα καταφερε να μετεγγραφει ελλαδα....Το ειρωνικο της υποθεσης ειναι οτι ενω η χωρα τους τους ''εριξε πιστολι΄΄ η Ιταλια με τη φορολογικη δηλωση του πατερα τους και τους βαθμους που παιρναν στα μαθηματα τους εδινε καθε χρονο υποτροφια της ταξεως των 4000 ευρω.......Παρολαυτα ολοι τους πλην ενος ατομου (εξι ηταν) γυρισαν ελλαδα.....Πεστε μας ανωμαλους αλλα οσο μας πληγωνει τοσο μας πορωνει.... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΓΚΙΖΑ!!! :rolleyes:

ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ...ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΑΙΑ ΣΥΝΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΡΟΥΓΚΑ Ή ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΑΠΙΕΣΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ ΤΩΝ ΒΟΡΕΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ.

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΑ ΥΠΟΥΡΓΩΝ ΚΑΙ ΥΦΥΠΟΥΡΓΩΝ, ΜΕ ΑΥΤΑ ΔΕ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙ ΤΟΝ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΜΕΧΡΙ ΑΗΔΙΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΡΩΗΝ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΤΟΥ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΡΤΑΛΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟΝ "ΧΑΙΡΕΤΗΣΩ"ΟΠΩΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ.

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΓΕΝΙΚΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιταξε, στην αντιληψη μου εχουν πεσει 2 με 3 περιπτωσεις ατομων που πηραν μεταγραφη μετα απο εξετασεις στο τριτο ετος...Οι  φημες μιλουσαν για βυσμα ή/και χρηματισμο...Αρκετες περιπτωσεις ομως γνωριζω ,προσωπικα, ελληνων συμφοιτητων μου οι οποιοι ειχαν περασει τα μαθηματα με τριανταρια(30 ειναι το αριστα στην ιταλια) και πηγαιναν ελλαδα, διναν για μεταγραφη και ενω τα παιδια πιστευαν οτι ειχαν παει αρκετα καλα τους ερχονταν κατι βαθμοι αισχροι (5/20, 3/20 και τετοια) και ηταν γελοιο γιατι αυτα τα παιδια (ιδιως δυο απο αυτους) ξεραν να σου πουν ολη την ανατομια σαν το πατερ ημων....Απλα ηταν παιδια στη πλειοψηφια τους απο σχετικα φτωχες οικογενειες (και ηταν ενας απο τους βασικους λογους που επρεπε να γυρισουν ελλαδα) και απο μερη της επαρχιας χωρις ιδιαιτερες ''γνωριμιες''....Κανεις απο αυτα τα παιδια δε τα καταφερε να μετεγγραφει ελλαδα....Το ειρωνικο της υποθεσης ειναι οτι ενω η χωρα τους τους ''εριξε πιστολι΄΄ η Ιταλια με τη φορολογικη δηλωση του πατερα τους και τους βαθμους που παιρναν στα μαθηματα τους εδινε καθε χρονο υποτροφια της ταξεως των 4000 ευρω.......Παρολαυτα ολοι τους πλην ενος ατομου (εξι ηταν) γυρισαν ελλαδα.....Πεστε μας ανωμαλους αλλα οσο μας πληγωνει τοσο μας πορωνει.... :rolleyes:

ΜΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ ΠΛΗΡΩΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελπίζω να μην τα έχεις βάψει μαύρα που συμφωνείς μαζί μου.

Ο συγκεκριμένος βλάκας,ανήκει στον κόκκινο στρατό των εαακ,τους γνωστούς ατρομητους και πολεμοχαρείς τύπους που φοράνε ροζ στριγκάκια...

Βλάκες ο μαρξισμός πέθανε.

Ρωτήστε και την υπηρέτρια που έχετε σπίτι και θα σας το επιβεβαιώσει.

Αλλά μην την απολύσετε....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΨΕΙ ΜΑΥΡΑ ΒΡΕ ΝΟΥΜΕΡΟ...ΕΝΑ :P

ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΜΕ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ. :D

ΓΚΙΖΑ ΒΑΣΙΛΗ ΜΑΥΡΟΠ ΘΑ ΒΑΨΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙ :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

nikos Δημιουργήθηκε στις Σήμερα, 21:08 

 

ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΨΕΙ ΜΑΥΡΑ ΒΡΕ ΝΟΥΜΕΡΟ...ΕΝΑ 

ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΜΕ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ. 

ΓΚΙΖΑ ΒΑΣΙΛΗ ΜΑΥΡΟΠ ΘΑ ΒΑΨΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙ 

Θα ήθελα την πρώτη πρόταση να την εξηγήσεις λίγο...Άλλοι ήταν τα νούμερα και συνεχίζουν να είναι και πιστεύω οτι και το ξέρεις και ότι κάποια στιγμή θα πρέπει να τα συζητήσουμε από κοντά.

Στο βασικό διαφωνήσαμε Νίκο,αλλά κάποιοι δεν βγήκαμε χαμένοι τελικά.Κάποιοι άλλοι όμως....

Διαφωνείς? emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από εκεί και πέρα,ο συγκεκριμένος βλάκας δεν μπορεί να απειλεί,ούτε να χαρακτηρίζει ανώνυμα.

Αν είσαι συνδικαλιστής να πεις το όνομά σου για να μπορεί ο καθένας να κρίνει προσωπικά τα λεγόμενά σου και να ασκήσει και κάθε νόμιμο δικαίωμά του. Αλλιώς... υπάρχει και το ban.

Ο συγκεκριμένος βλάκας,ανήκει στον κόκκινο στρατό των εαακ,τους γνωστούς ατρομητους και πολεμοχαρείς τύπους που φοράνε ροζ στριγκάκια...

Βλάκες ο μαρξισμός πέθανε.

Ρωτήστε και την υπηρέτρια που έχετε σπίτι και θα σας το επιβεβαιώσει.

Αλλά μην την απολύσετε....

Δεν θα ασχοληθω με την προσωπικη επιθεση που μου κανεις.. Απο τραμπουκους, φασιστες οι οποιοι θελουν να βγαλουν την πικρα τους που δεν κατεληξαν οπως οι ομοιδεατες τους (βλεπε Μπουρας)[Για οποιον δεν το ξερει ο γνωστος πρωην υπευθυνος της Δαπ τωρα εχει παρει θεσουλα στο υπουργειο] εχουμε χορτασει..κι αν προσεξεις εγω δεν εβρισα κανεναν.Χαρακτηρισα γελοιο τον ΣΑΙΕΠ και θα εξηγησω αμεσως γιατι..Οσο για το ban πιστευω πως σιγουρα θα με μπαναρεις αφου δεν συμφωνω μαζι.. αλλα αν βριζουν οι φιλοι σου(γκιζας) στο δσ του συλλογου σου τοτε ειναι ενταξει(βλεπε παραπανω).

Αλλα ας βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους..

1.Τι επρεπε να κανει καποιος ο οποιος θελει να διασφαλισει τα δικαιωματα των νεων γιατρων. Συλλογο ανειδικευτων ιατρων, συλλογο αγροτικων η συλλογο ειδικευομενων.Οπως εχουν κανει παρα πολλοι πολεμοχαρεις κι ατρομητοι τυποι (και συντροφοι μου) αλλα κανεις απο οσο ξερω πρωην νυν η μετα ομοιδεατης σου..(ΜΑλλον βολευεστε λιγο πιο ευκολα).

Ο ΣΑΙΕΠ είναι επαγγελματικό σωματείο.

Συγκεκριμένη πολιτική τοποθέτηση έχουμε.Πάρε μια γευση:

Προασπίζουμε,όχι βέβαια αυτεπάγγελτα, τα συμφέροντα των αποφοίτων των ιατρικών σχολών της Ελλάδας.Διεκδηκούμε ένα καλύτερο μέλλον για τους νέους γιατρούς.Και βέβαια δεν σταματά εδώ η πολιτική μας τοποθέτηση,αλλά δεν θα καταλάβεις τα υπόλοιπα...

2.Σε ποια βαση δομειται συλλογος αποφοιτων ελληνικων πανεπιστημιων;;; Στην φασιστικη και μονο αντιληψη οτι οι αποφοιτοι των ελληνικων πανεπιστημιων εχουν διαφορετικο ..χμ .. να σκεφτω.. dna, γνωση ;; Στην φασιστικη και μονο αντιληψη λοιπον οτι οι αποφοιτοι των ελληνικων πανεπιστημιων εχουν κατι διαφορετικο, κατι να χωρισουν , αντικρουομενα συμφεροντα με τους εκ του εξωτερικου αποφοιτους..

3.Μια αλλη αντιληψη που περιεγραψα και παραπανω ειναι οτι ολοι οι αποφοιτοι έχουν τα ιδια συμφεροντα και τα παλευουν στον δρομο στο υπουργειο στην σχολη στο αγροτικο στη αναμονη (Γκιζας και σαραντος παντα εκει ηταν..) μαζι για να λυσουν το πραγματικο προβλημα των λιγων θεσεων για ειδικοτητα ,των 80ωρων που δουλευουν των μισθων τους κτλ.. Αλλα αυτα ειναι μονο για μαρξιστες..(Γκιζα θεε!!)

4.Αλλα ας πουμε οτι παρολα αυτα φτιαξατε τον ΣΑΙΕΠ.

4α Στο καταστατικο του αναφερεται η οχι θεση υπερ των εξετασεων για ειδικοτητα;; Ειναι δυνατον σε ενα συλλογο να αναφερεται στο καταστατικο του η πολιτικη θεση για συγκεκριμενο ζητημα;;; Απο που βγηκε αυτη η θεση;; αν οχι απο καποια συλλογικη διαδικασια

Ο ΣΑΙΕΠ δεν είναι συνομιλητής του Υπουργείου Υγείας.

Δυστυχώς ο ΣΦΙΑ δεν υπάρχει και δεν λειτουργεί.Αλλά ο ΣΦΙΑ ας ασχοληθει με τα δικά του.Δηλαδή την απραξία και την αδιαφορία....

4β. Αναφερθηκε και στο site. συναντηση σημερα του συλλογου αποφοιτων πολυμελης κτλ κτλ.. 40 ατομα!!! Οσα δηλαδη πηγαν 8 Ιουλιου στο Υπουργειο Υγειας απο τον ΣΦΙΑ και απεσπασαν δελτιο τυπου οτι το υπουργειο Ανοιγει θεσεις για ειδικοτητα και δεν νομοθετει εξετασεις για ειδικοτητα..Περιπου το 3% μιας συνελευσης του ΣΦΙΑ.. Περιπου το 0,3% των νεων γιατρων.. Αυτο για να αντιληφθειτε τι εκπροσωπειτε..

Ο ΣΦΙΑ εχει συγκεκριμενη πολιτικη τοποθετηση εναντια στις εξετασεις για ειδικοτητα η οποια δεν υπαρχει γενικα στο καταστατικο του, εχει βγει μεσα απο τεραστιες συνελευσεις και αυτο το ξερεις πολυ καλα..Εχει μπλοκαρει 5 νομοσχεδια απο το 1992 και μετα, με προβολη στο συνολο της κοινωνιας και αντανακλαστικα ωρων.. Και βεβαια ειναι συνομιλητης του υπουργειου αφου το πιεζει χρονια και εχει κατεβασει 1200 ατομα εξω απο αυτο..

Τελικα και επειδη σαραντο αρχισες ολο αυτο το topic χωρις να θες να προπαγανδισεις τις εξετασεις για εικοτητα οπως λες αλλα γιατι θικτηκε η αξιοπρεπεια σου.. το τι ρολο παιζει ο ΣΑΙΕΠ και γιατι τον προμοταρει τοσο το υπουργειο ειναι προφανες.. Γιατι εχει βρει εναν καλο συνομιλητη που θα πιεζει υπερ των εξετασεων και εναντια στον ΣΦΙΑ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ...ΠΕΡΙΠΑΙΧΤΙΚΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΙΡΩΝΕΙΑΣ Η ΠΡΟΣΒΟΛΗΣ,ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΔΗΛΑΔΗ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΕΜΠΩ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2003 ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΕΨΑΝ Ή ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΠΛΕΥΣΟΥΝ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΦΕΛΛΟΥΣ.ΑΠΛΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΕΔΩ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup ΟΚ... μπορείτε να εξηγήσετε για ποιό πράγμα μιλάτε? :blink:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο τραμπουκους, φασιστες οι οποιοι θελουν να βγαλουν την πικρα τους που δεν κατεληξαν οπως οι ομοιδεατες τους (βλεπε Μπουρας)[Για οποιον δεν το ξερει ο γνωστος πρωην υπευθυνος της Δαπ τωρα εχει παρει θεσουλα στο υπουργειο] εχουμε χορτασει..κι αν προσεξεις εγω δεν εβρισα κανεναν.Χαρακτηρισα γελοιο τον ΣΑΙΕΠ και θα εξηγησω αμεσως γιατι..Οσο για το ban πιστευω πως σιγουρα θα με μπαναρεις αφου δεν συμφωνω μαζι.. αλλα αν βριζουν οι φιλοι σου(γκιζας) στο δσ του συλλογου σου τοτε ειναι ενταξει(βλεπε παραπανω).

Φασίστας είσαι εσύ που αντί να πεις εκ μέρους ποιάς παράταξης μιλάς,καπηλεύεσαι το σύλλογο.Μην σε απασχολεί το μέλλον μου μια χαρά είναι.Και θα είναι ακόμα καλύτερα όταν φύγω εξωτερικό.Και βρίζεις και αναφέρεις ονόματα κρυμένος πίσω από την ανωνυμία σου.Βλάκα

Δεν νομίζω να σε κάνουν ban.Είσαι αρκετά διασκεδαστικός.

2.Σε ποια βαση δομειται συλλογος αποφοιτων ελληνικων πανεπιστημιων;;; Στην φασιστικη και μονο αντιληψη οτι οι αποφοιτοι των ελληνικων πανεπιστημιων εχουν διαφορετικο ..χμ .. να σκεφτω.. dna, γνωση ;; Στην φασιστικη και μονο αντιληψη λοιπον οτι οι αποφοιτοι των ελληνικων πανεπιστημιων εχουν κατι διαφορετικο, κατι να χωρισουν , αντικρουομενα συμφεροντα με τους εκ του εξωτερικου αποφοιτους..

Ξέρεις καλά από φασισμό φασιστάκο...

4α Στο καταστατικο του αναφερεται η οχι θεση υπερ των εξετασεων για ειδικοτητα;; Ειναι δυνατον σε ενα συλλογο να αναφερεται στο καταστατικο του η πολιτικη θεση για συγκεκριμενο ζητημα;;; Απο που βγηκε αυτη η θεση;; αν οχι απο καποια συλλογικη διαδικασια

Από την ανάγκη να κάνουμε ειδικότητα εδώ.Εσύ βέβαια δεν έχεις τελειώσει ακόμα και δεν ζεις το πρόβλημα από κοντα...

4β. Αναφερθηκε και στο site. συναντηση σημερα του συλλογου αποφοιτων πολυμελης κτλ κτλ.. 40 ατομα!!! Οσα δηλαδη πηγαν 8 Ιουλιου στο Υπουργειο Υγειας απο τον ΣΦΙΑ και απεσπασαν δελτιο τυπου οτι το υπουργειο Ανοιγει θεσεις για ειδικοτητα και δεν νομοθετει εξετασεις για ειδικοτητα..Περιπου το 3% μιας συνελευσης του ΣΦΙΑ.. Περιπου το 0,3% των νεων γιατρων.. Αυτο για να αντιληφθειτε τι εκπροσωπειτε

Αυτό μπορούμε να το βάλουμε στοίχημα.Όταν καταλάβεις ότι Υπουργός και υφυπουργός σε δούλεψαν,μπορείς να κάνεις την ειδικότητά σου στην Αλβανία

Τα μέλη που έχει ο σύλλογος δεν θα στα πω.Το αφήνω για εκπληξη.

Και βεβαια ειναι συνομιλητης του υπουργειου αφου το πιεζει χρονια και εχει κατεβασει 1200 ατομα εξω απο αυτο..

Πότε έγινε αυτό????Κόψε τα χάπια

Συνομιλητές του Υπουργείου Παιδείας είστε....

Επειδή κάνεις συνδικαλισμό μέσα στη σχολή,πες το όνομά σου και θα μιλήσουμε πιο σοβαρά.Αλλιώς,συνέχισε τις διακοπές σου φασιστάκο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλοι από Ιταλία χαίρομαι που αναγνωρίζετε την ανάγκη ύπαρξης ενός τέτοιου συλλόγου,όπως διάβασα σε κάποιο post.Δυστυχώς και εμείς και εσείς έχουμε πέσει θύματα κάποιων που νομίζουν ότι όλοι οι άλλοι είναι κορόιδα....Αυτός δε που νομίζει ότι μίλάει εκ μέρους του σφια είναι άλλο ένα πλουσιόπαιδο που κάνει την επενάστασή του στη σχολή και την πληρώνουν οι υπόλοιποι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από την ανάγκη να κάνουμε ειδικότητα εδώ.

Χαιρομαι που αναγνωριζεις οτι η θεση στο καταστατικο βγηκε απο την αναγκη σου... και μονο και οχι καποια συλλογικη διαδικασια του συλλογου..

Πότε έγινε αυτό????Κόψε τα χάπια

Συνομιλητές του Υπουργείου Παιδείας είστε....

το 2000 στην πανελλαδικη πορεια..

Απο οτι καταλαβαινεις αντι να με βριζεις θα μπορουσες να μου πεις καποια επιχειρηματα...Εδω ειναι forum και δεν ριχνω λασπη σε κανενα, λεω τα πραγματα με το ονομα τους.. Δεν εχω υποχρεωση να σου πω το ονομα μου, αν θες απαντα και σταματα την προσωπικη επιθεση..Αλλιως υπαρχουν κι αλλοι τροποι και τοτε πρωτα θα σου πω το ονομα μου..να σαι σιγουρος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το 2000 στην πανελλαδικη πορεια

Ήταν λιγότεροι και μαζί ήταν και άλλες πόλεις.Εσύ πιθανόν να μην είχες μπεί ακόμα.Εγώ ήμουν εκεί...

Απο οτι καταλαβαινεις αντι να με βριζεις θα μπορουσες να μου πεις καποια επιχειρηματα

Επιχειρήματα μόλις πεις το όνομά σου.Επροσώπισες έναν σύλλογο και οφείλεις να το κάνεις.Ανώνυμα,ούτε τον εαυτό σου δεν εκπροσωπεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΕν εκπροσωπω κανενα συλλογο αλλα μονο τον εαυτο μου.. ακομα δεν μου εχεις απαντησει για το καταστατικο του συλλογου, για τα μελη,για τιποτα ρε φιλε..και απο οτι φαινεται δεν μπορεις..

Οσο για το αν σε απειλω στο λεω καθαρα για να τελειωνουμε.. Αν δεν σταματησεις την προσωπικη επιθεση (αφου απο οτι φαινεται στα μελη του συλλογου οι admin δειχνουν μεγαλη ανεχεια..) ( σε οποιοδηποτε αλλο site ειχες φαει μπαν απο ωρα) θα σου πω το ονομα μου , θα το μαθει κι ολο το site και θα γνωριστουμε απο κοντα.

καθαρες κουβεντες για να ξηγιομαστε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καθαρες κουβεντες για να ξηγιομαστε..

WOW!!Macho ταινία του 60!!Που είναι τα ποπ κορν??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.