Jump to content

Έτσι γίνεται η δήλωση για ειδικότητα στη Νομαρχία


bromptonista

Recommended Posts

emarup  emarup  emarup

ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΟΥΜΕ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΧΙΛΙΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΠΙΣΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΙΤΕ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΕΤΟΣ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΡΩΔΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΤΕ ΜΕΤΑ ΤΑ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ....

ΥΓ: ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΓΕΩΡΓΑΤΟ ΤΙ ΤΟ ΗΘΕΛΕΣ??

Μαθε στενόμυαλε πως στην Ιταλία τα πράγματα είναι αγγούρια... 8,4 χρόνια είναι ο μέσος όρος για τους Ιταλούς στο πτυχίο ιατρικής. Εξετάσεις για να μπείς, εξετάσεις και πτυχιακή εργασία για να βγείς.

Απλώς εσένα σε τρώει ο κώλος τώρα, γιατί έμαθες πως δεν θα πιάσεις λεφτά με το που πήρες πτυχίο στην Ελλάδα και νομίζεις πως φταίνε όλοι οι άλλοι. Εσύ και όλοι όπως εσύ φταίτε πρώτοι, γιατί με το πού θα μπείς στην ειδικότητα θα ξαναφωνάξεις για να μπείς στο ΕΣΥ. Φωνάζεις κοινώς μόνο για το συμφέρον σου. Φτάνει πιά με τη κερδοσκοπική προοπτική!

Πήγαινε έξω, όχι για τουρισμό μόνο, και ύστερα τα ξαναλέμε...

Γαμώ τις απόψεις έχουν ορισμένοi: μηδέν σεβασμό πρός τον συνομιλητή, απόψεις κλασικού ακροδεξιού τραμπουκισμού ή σταλινιστικού σοβιέτ αν προτιμάτε... Πετάνε 2 σαχλαμάρες λαϊκιστικού κοινοτυπισμού και κάτι κάνουν δηλαδή...

Αν σε αυτό το φόρουμ δεν αλλάξει η στρατηγική και λογική των mods και adms, εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω αν θα ξαναγράψω... Γιατί έτσι είμαστε στα χέρια του κάθε μαλάκα τραμπούκου που έρχεται με τσαμπουκά να πεί τη χοντρή του και να νομίζει πως κάτι έκανε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 250
  • Created
  • Last Reply
Πείτε μου μια χώρα που να γίνεται αυτό εκτός της Ελλάδας. ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ. Ξεχάστε τις εξετάσεις, ξεχάστε την αξιοκρατία. Εμένα ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ στην προκείμενη περίπτωση οι εξετάσεις, όπως είπα και παραπάνω - έχουμε χωριστό θέμα που τις συζητάμε. Εδώ μιλάμε για μια ουρά από την προηγούμενη μέρα το πρωί, που σχηματίζεται από νέους γιατρούς για να δηλώσουν θέση, γιατί είναι όποιος προλάβει πρόλαβε να έχει ΠΕΝΤΕ και όχι ΠΕΝΤΕΜΙΣΗ χρόνια αναμονή.

Iταλία ρε φίλε

Γαλλία επίσης...

Σου αρκούν ή και πάλι δεν πιστεύεις?

Αλλά μου φαίνεται πως έχετε καλομάθει και νομίζετε πως ΤΕΤΟΙΕΣ ουρές δε γίνονται αλλού :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή για να καταλάβω τώρα,η κακή κατάσταση των μπαρ της Ιταλίας είναι το αντικείμενο της κουβέντας μας...Δεν υποτιμώ την χώρα στην οποία ζω,απλά ορισμένες νοοτροπίες με ενοχλούν.Αυτοί που σπούδασαν Ιατρική στην Ελλάδα θα πρέπει να την τελειώσουν και στην Ελλάδα.Η προηγούμενη διατύπωση και λογική είναι και δίκαιη.Όπως γίνεται και στις υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης.Γερμανία,Γαλλία κλπ.

Δηλαδή κάποιοι δεν κάνουν ειδικότητα στην Ιταλία,γιατί η ποιότητα των μπάρ είναι κακή?

Βρίσκουμε χίλιους τρόπους να κάνουμε ιατρική και μετά γυρνάμε στο Ελληνιστάν για να περιμένουμε στις λίστες και να ξυνόμαστε,επειδή υπάρχει ακόμα επετηρίδα εδώ?

Μου θυμίζετε κάποιοι από εσάς την σπουδαία καριέρα του Γεωργάτου στην Ιταλία...Έφυγε για να απολαμβάνει τον φραπέ του στο λιμάνι emeleos

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Aυτά τα έχω ήδη πεί και εγώ, μα φαίνεται πως κρατάει ο καθένας ό,τι γουστάρει.

Προηγούνται οι ντόπιοι, αυτό θα έπρεπε να είναι αυτονόητο.

Οι εξετάσεις ναί, αλλά το θέμα σηκώνει μεγάλη κουβέντα γιατί δεν είναι εύκολο.

Αν όμως θέλουμε ουσία, τότε θα πρέπει να μάθεις εσύ και όλοι μας να μιλάμε με σεβασμό. Γιατί εξυπνάκηδες μπορούμε να είμαστε όλοι. Όταν όμως το θέμα φτάνει σε σοβαρή συζήτηση το ξεσκίζετε με σλόγκαν και προσβολές....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα είναι δυνατόν να έχετε βγει και έξω και να μην μπορείτε να ξεκολλήσετε το μυαλό σας;

Ισως επειδη βγηκαμε εξω λεμε αυτα που λεμε.........Μερικοι ομως πρεπει να παθουν για να μαθουν.....Το εξωτερικο και οι αδελφες χωρες της ευρωπαικης ενωσης εχουν ανοιξει τις αγκαλιες τους και σας περιμενουν....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή για να καταλάβω τώρα,η κακή κατάσταση των μπαρ της Ιταλίας είναι το αντικείμενο της κουβέντας μας...Δεν υποτιμώ την χώρα στην οποία ζω,απλά ορισμένες νοοτροπίες με ενοχλούν.Αυτοί που σπούδασαν Ιατρική στην Ελλάδα θα πρέπει να την τελειώσουν και στην Ελλάδα.Η προηγούμενη διατύπωση και λογική είναι και δίκαιη.Όπως γίνεται και στις υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης.Γερμανία,Γαλλία κλπ.

Δηλαδή κάποιοι δεν κάνουν ειδικότητα στην Ιταλία,γιατί η ποιότητα των μπάρ είναι κακή?

Βρίσκουμε χίλιους τρόπους να κάνουμε ιατρική και μετά γυρνάμε στο Ελληνιστάν για να περιμένουμε στις λίστες και να ξυνόμαστε,επειδή υπάρχει ακόμα επετηρίδα εδώ?

Μου θυμίζετε κάποιοι από εσάς την σπουδαία καριέρα του Γεωργάτου στην Ιταλία...Έφυγε για να απολαμβάνει τον φραπέ του στο λιμάνι emeleos

[

Σε παρακαλω.....ριξε αλλη μια ματια σε αυτα που εγραψα.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαθε στενόμυαλε πως στην Ιταλία τα πράγματα είναι αγγούρια... 8,4 χρόνια είναι ο μέσος όρος για τους Ιταλούς στο πτυχίο ιατρικής. Εξετάσεις για να μπείς, εξετάσεις και πτυχιακή εργασία για να βγείς.

Απλώς εσένα σε τρώει ο κώλος τώρα, γιατί έμαθες πως δεν θα πιάσεις λεφτά με το που πήρες πτυχίο στην Ελλάδα και νομίζεις πως φταίνε όλοι οι άλλοι. Εσύ και όλοι όπως εσύ φταίτε πρώτοι, γιατί με το πού θα μπείς στην ειδικότητα θα ξαναφωνάξεις για να μπείς στο ΕΣΥ. Φωνάζεις κοινώς μόνο για το συμφέρον σου. Φτάνει πιά με τη κερδοσκοπική προοπτική!

Πήγαινε έξω, όχι για τουρισμό μόνο, και ύστερα τα ξαναλέμε...

Γαμώ τις απόψεις έχουν ορισμένοi: μηδέν σεβασμό πρός τον συνομιλητή, απόψεις κλασικού ακροδεξιού τραμπουκισμού ή σταλινιστικού σοβιέτ αν προτιμάτε... Πετάνε 2 σαχλαμάρες λαϊκιστικού κοινοτυπισμού και κάτι κάνουν δηλαδή...

Αν σε αυτό το φόρουμ δεν αλλάξει η στρατηγική και λογική των mods και adms, εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω αν θα ξαναγράψω... Γιατί έτσι είμαστε στα χέρια του κάθε μαλάκα τραμπούκου που έρχεται με τσαμπουκά να πεί τη χοντρή του και να νομίζει πως κάτι έκανε...

ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΞΥΠΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΟΜΩΣ ΙΔΙΑ?ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΚΑΤΣΕ ΕΚΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΠΡΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΛΑ ΕΔΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΕΞΙ Ή ΤΑ 8,435267364525 ΧΡΟΝΙΑ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΘΑ ΤΣΑΚΙΣΤΕΙΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ

ΓΙΑ ΤΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΕΤΟΣ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΕΣ.ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Ο ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΞΥΠΝΑΚΙΑΣ?ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΜΗΝΕΥΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ..ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ

ΥΓ:ΕΚΑΝΑ BOLD ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΑΙΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑΝΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΕΝΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ:

RISPERDAL

ΦΥΛΛΟ ΟΔΗΓΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΣΤΗ

1. ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ

1.1 Ονομασία RΙSΡΕRDΑL® Δισκία επικαλυμμένα με υμένιο

1mg, 2mg, 3mg, 4mg, 6mg, 8mg

Διάλυμα πόσιμο 1mg/ml

ρισπεριδόνη

Επιγλώσσια δισκία 0,5mg, 1mg, 2mg

1.2 Σύνθεση:

Δραστική ουσία: risperidone

2.2 Ενδείξεις:

Το RISPERDAL ® ενδείκνυται για την θεραπεία ομάδων ασθενών με σχιζοφρένεια, συμπεριλαμβανομένου του πρώτου ψυχωσικού επεισοδίου, των οξειών σχιζοφρενικών εξάρσεων, της χρόνιας σχιζοφρένειας και άλλων ψυχωσικών καταστάσεων, στις οποίες θετικά συμπτώματα (όπως ψευδαισθήσεις, παραληρητικές ιδέες, διαταραχές σκέψης, εχθρικότητα, καχυποψία) ή/και αρνητικά συμπτώματα (όπως άμβλυνση του συναισθήματος, συναισθηματική και κοινωνική απόσυρση, δυσκολία στην ομιλία) είναι έντονα. Το RISPERDAL ® επίσης, απαλύνει τις διαταραχές του συναισθήματος (όπως κατάθλιψη, συναισθήματα ενοχής, άγχος) που συσχετίζονται με την σχιζοφρένεια.

Το risperdal ® είναι επίσης αποτελεσματικό στη διατήρηση της κλινικής βελτίωσης κατά τη διάρκεια συνεχούς θεραπείας σε ασθενείς που έχουν δείξει ανταπόκριση στην αρχική θεραπεία.

Tο RISPERDAL ® ενδείκνυται για τη συμπτωματική αγωγή των σοβαρών διαταραχών συμπεριφοράς σε ασθενείς με άνοια στους οποίους συμπτώματα όπως επιθετικότητα (λεκτικές εκρήξεις-ξεσπάσματα, σωματική βιαιότητα), διαταραχές δραστηριότητας (διέγερση, ταραχή) ή ψυχωσικά συμπτώματα είναι έντονα και κάνουν τον ασθενή να υποφέρει ή τον οδηγούν σε ανικανότητα και πιθανό κίνδυνο ή αυτοτραυματισμό.

Σε ασθενείς με άνοια οι οποίοι έχουν προηγούμενο ιστορικό παθήσεων των εγκεφαλικών αγγείων να χορηγείται μόνο εφόσον δεν είναι δυνατή ή αποτελεσματική οποιαδήποτε εναλλακτική μη φαρμακολογική αντιμετώπιση. Η συμπτωματική αγωγή με RISPERDAL ® θα πρέπει να είναι όσο το δυνατό βραχείας διάρκειας και μόνον υπό τη στενή επίβλεψη ειδικού.

Το RISPERDAL ® ενδείκνυται ως επιπρόσθετη θεραπεία με σταθεροποιητές της διάθεσης στην αντιμετώπιση των μανιακών επεισοδίων που συνοδεύονται με διπολικές διαταραχές. Αυτά τα επεισόδια χαρακτηρίζονται από συμπτώματα όπως, αυξημένη, εκτενή ή ευερέθιστη διάθεση, πληθωρική αυτοεκτίμηση, μειωμένη ανάγκη για ύπνο, καταπιεσμένη ομιλία, σκέψεις καταγωγής, δυσκολία συγκέντρωσης της προσοχής ή φτωχή κρίση συμπεριλαμβανομένης διασπαστικής ή επιθετικής συμπεριφοράς.

Το RISPERDAL ® ενδείκνυται για τη θεραπεία αναπτυξιακών και άλλων διαταραχών διασπαστικής συμπεριφοράς σε ασθενείς με υπό του μέσου όρου διανοητική λειτουργία ή πνευματική καθυστέρηση στους οποίους καταστροφικές συμπεριφορές (π.χ. επιθετικότητα, παρορμητικότητα και αυτο-επιβλαβείς συμπεριφορές) είναι έντονες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να κάνω τη θέση μου πιο κατανοητή.Προσωπικά δεν έχω τίποτα να χωρίσω με ανθρώπους που πήγαν στο εξωτερικό και συνειδητά,με πολύ κόπο και θυσίες σπούδασαν κάτι τόσο δύσκολο.Βέβαια δεν αναφέρομαι στους "φυτευτές" που πληρώνοντας του πειναλαίους καθηγητές της Ρουμανίας και της Βουλγαρίας πήραν την άδεια οπλοφορείας τους.Ούτε σε κάποιους που πήγαν,δεν πήγαν,ένας Θεός ξέρει,στο εξωτερικό,πήραν μια ωραία μεταγραφή και και απλά τσαλαπάτησαν την αξιοπρέπεια όλων αυτών που δίναμε πανελλήνιες μέχρι να γίνουμε ένα με το έδαφος.Ας μην ξεχνάμε και κάτι άλλο.Αυτοι που πήραν τη γαμημένη μεταγραφή,και που ευθύνονται κατά μεγάλο ποσοστό για τις ουρές της ντροπής και για πολλά άλλα,απλά έχυσαν στα μούτρα όλων αυτών συνέχισαν έξω και με αξιοπρέπεια και κόπο πήραν ένα πτυχίο.Ας μην το ξεχνάμε και αυτό.

Αλλά...

Τη στιγμή που μπορείς να ολοκληρώσεις την ιατρική σου εκπαίδευση στην Ιταλία,γιατί να προτειμήσεις την Ελλάδα με όλα αυτά που έχουμε περιγράψει πιο πάνω?Ειληκρινά,αν είχα κάνει ιατρική στη Γερμανία,θα συνέχιζα και την ειδικότητα εκεί,αν εδώ χρειαζόμουν 5 χρόνια αναμονής με τα λαμόγια.

Ο έτοιμος γιατρός που θα έρθει για δουλεία,δεν με ενοχλεί.Αυτός όμως που με τόσες πουστιές μου πήρε τη θέση που δικαιούμαι για να συνεχίσω την εκπαίδευσή μου.....θα....

Ελπίζω να καταλάβατε

Θέλω μια απάντηση γιατί δεν συνεχίζετε τις σπουδές σας στη Ιταλία.Και η αγάπη για τη μαμά πατρίδα που αγαπάει τα παιδία της δεν είναι πιστευτή

Νίκο,ξέρεις ποιόν θα έχετε προπονητή από 29 Αυγούστου?

Τον ΑΛΕΦΑΝΤΟ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΞΥΠΝΑΚΙΑ  ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ...

Είσαι φοβερός τραμπούκος ρε μεγάλε!

Τις μαλακίες για τις μεταγραφές από το 3ο έτος να τις πείς στους τύπους που είναι σαν και εσένα.

Άτομα σα και σένα δείχνουν τί σημαίνει πραγματικά το ΣΑΙΕΠ... για να το πώ και πιό απλά για να καταλαβαινόμαστε: αν ο adm δεν επέμβει έτσι ώστε να πάψει ο παραπάνω τύπος να προσβάλει εμένα και όσους άλλους όπως εγώ από Ιταλία, μη τολμήσει και ξαναμιλήσει για ανεξαρτησία και μη κομματικοποίηση, γιατί είναι εμφανής η δεξιότατη ακραίου τύπου, χουντική θα έλεγα, συμπεριφορά.

emarup Αυτά γιατί μου έσπασαν τα αρχίδια να δέχομαι προσβολές επειδή διαφωνώ με τις ιδέες τους. Άλλο είναι η διαφωνία ιδεών και άλλο είναι οι προσωπικές επιθέσεις... μάλιστα κατάλαβα πως σε αυτό το φόρουμ ο καθένας κάτι ό,τι γουστάρει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσε ρε μεγάλε αυτά για τραμπούκους και ακροδεξιούς να τα πείς εκεί που σε παίρνει ,το σάιτ το κάνουν κώλο κάτι τύποι σαν εσένα ...μόνο εσύ έκανες προσωπική επίθεση και ζητάς και τα ρέστα.Τι θα γίνει? με σένα θα ασχολούμαστε απόψε ?Αν επέμβουν οι διαχειριστές με τόσα μπινελίκια που γράφεις θα σε κόψουν επί τόπου.Η μεγάλη πλάκα είναι ότι παραπονιέσαι και για την έλλειψη σεβασμού :blink::o

Τους μετεγραφέντες στο τρίτο έτος τους έχω ζήσει πιο πολύ από ότι φαντάζεσαι. Επειδή όμως εγώ μιλάω επώνυμα ,σε αντίθεση με σένα,δεσμεύομαι και δεν μπορώ περισσότερα.-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλω μια απάντηση γιατί δεν συνεχίζετε τις σπουδές σας στη Ιταλία.

Τον ΑΛΕΦΑΝΤΟ!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ, αν κατάλαβες από άλλο 3rd, προσπαθώ να συνεχίσω εδώ πάνω... αν όμως δεν είχα την κοπελιά μου, δε θα προσπαθούσα καν, γιατί όλη μου η οικογένεια είναι στην Ελλάδα (με την εξαίρεση της αγάπης μου).

Όσοι μένουν εδώ (και είναι κάμποσοι) είναι γιατί προσπαθούν να φτιάξουν οικογένεια εδώ. Αλλιώς η ήδη υπάρχουσα οικογένεια τούς τραβάει πίσω.

Με λόγια απλά είναι αυτό... Αν βγείς ποτέ έξω θα καταλάβεις πως όλα αντιμετωπίζονται... η μοναξιά όμως όχι. Η σνάγκη της συναισθηματικής ικανοποίησης σε κρατάει ή σε διώχνει.

Αν μπερδεύομαι στη συζήτηση για το σύστημα επιλογής στην Ελλάδα είναι από ξεκάθαρο ενδιαφέρον. Είμαι όπως έχω ήδη πεί και αλλού ένας ακόμα ηλίθιος ιδεαλιστής.

Το τονίζω για μιά ακόμη φορά: δεν θέλω να γυρίσω, γιατί η ζωή μου είναι πλέον εδώ. Αν γυρίσω, είτε με εξετάσεις (αδιάβλητες ή μη) είτε όχι, πάλι θα κάνω την ειδικότητά... μα δεν θέλω.

Προσπαθώ να επισημάνω τα αδύνατα σημεία κάθε φορά και να συμβουλεύσω προσοχή. Όταν όμως βλέπω ένα κλιμα βλακώδες, πραγματικά εξοργίζομαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...το σάιτ το κάνουν κώλο κάτι τύποι σαν εσένα ...

Εγώ περιμένω και θα περιμένω την επέμβαση του adm που είναι και πρόεδρος του συλλόγου... για να καταλάβουμε όλοι μας ποιά είναι τα όρια καλής συμπεριφοράς και ποιός ο χαρακτήρας του συλλόγου.

Πάντως τυπικός τραμπουκισμός είναι να κάνεις επίθεση και μετά να κατηγορείς τον άλλον... όπως επίσης να μιλάς για επίσημες καταγγελίες πίσω από ανεπίσημο alias σε ένα φόρουμ στο διαδίκτυο... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ...

emardownemardownemardownemardownemardownemardownemardown

Μαθε στενόμυαλε πως στην Ιταλία τα πράγματα είναι αγγούρια... 8,4 χρόνια είναι ο μέσος όρος για τους Ιταλούς στο πτυχίο ιατρικής. Εξετάσεις για να μπείς, εξετάσεις και πτυχιακή εργασία για να βγείς.

Απλώς εσένα σε τρώει ο κώλος τώρα, γιατί έμαθες πως δεν θα πιάσεις λεφτά με το που πήρες πτυχίο στην Ελλάδα και νομίζεις πως φταίνε όλοι οι άλλοι. Εσύ και όλοι όπως εσύ φταίτε πρώτοι, γιατί με το πού θα μπείς στην ειδικότητα θα ξαναφωνάξεις για να μπείς στο ΕΣΥ. Φωνάζεις κοινώς μόνο για το συμφέρον σου. Φτάνει πιά με τη κερδοσκοπική προοπτική!

Πήγαινε έξω, όχι για τουρισμό μόνο, και ύστερα τα ξαναλέμε...

Γαμώ τις απόψεις έχουν ορισμένοi: μηδέν σεβασμό πρός τον συνομιλητή, απόψεις κλασικού ακροδεξιού τραμπουκισμού ή σταλινιστικού σοβιέτ αν προτιμάτε... Πετάνε 2 σαχλαμάρες λαϊκιστικού κοινοτυπισμού και κάτι κάνουν δηλαδή...

Αν σε αυτό το φόρουμ δεν αλλάξει η στρατηγική και λογική των mods και adms, εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω αν θα ξαναγράψω... Γιατί έτσι είμαστε στα χέρια του κάθε μαλάκα τραμπούκου που έρχεται με τσαμπουκά να πεί τη χοντρή του και να νομίζει πως κάτι έκανε...

ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ ΟΙ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΔΕΝ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ...

emardown  emardown  emardown  emardown  emardown  emardown  emardown 

ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ ΟΙ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΔΕΝ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ

Είμαι έτοιμος να φάω ban μαζί με εσένα ακόμα και για μήνα... μαζί με εσένα όμως, γιατί είσαι τραμπούκος και επιμένεις... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ΣΑΙΕΠ απλά σκοπεύει να προασπίσει τα δικαιώματα όλων αυτών που ακολούθησαν τους κανόνες που τους υπαγόρεψε το σύστημα,απέναντι σε όλους αυτούς που θεωρούν τους εαυτούληδες τους πονηρούς και μάγκες.

Επειδή το ποτήρι ξεχύλισε και επειδή και εμείς που δώσαμε πανελλήνες έχουμε όνειρα,δεν σημαίνει ότι θα σιωπούμε για πάντα.

Όταν μέχρι και οι γιαγιάδες των δικατσάδων έχουν κάνει σύλλογο,ο ΣΑΙΕΠ αποτελεί την μεγαλύτερη και δικαιότερη καινοτομία του από καταβολές του Ελληνικού κράτους.Προσοχή,δεν αναφέρομαι στο Ελληνιστάν

Ακόμα

Αν για σένα ο δεξιός είναι το ίδιο με τον χουντικό,αν για σένα ο δεξιός είναι κακός άνθρωπος,αν για σένα το πρόβλημα που συζητάμε έχει ιδεολογική βάση και λύση,ε τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι εγώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ περιμένω και θα περιμένω την επέμβαση του adm που είναι και πρόεδρος του συλλόγου... για να καταλάβουμε όλοι μας ποιά είναι τα όρια καλής συμπεριφοράς και ποιός ο χαρακτήρας του συλλόγου.

ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΤΕΙ ΕΝΑΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΤΗ Μ......ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ

ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν για σένα ο δεξιός είναι το ίδιο με τον χουντικό,αν για σένα ο δεξιός είναι κακός άνθρωπος,αν για σένα το πρόβλημα που συζητάμε έχει ιδεολογική βάση και λύση,ε τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι εγώ

Εγώ δεν έχω τίποτα με τους δεξιούς (αντίθετα θα τολμούσα να έλεγα). Με τους χουντικούς και τραμπούκους είναι βέβαια άλλο πράγμα.

Αν όμως εσύ ή όποιος άλλος είστε δεξιοί και συμπεριφέρεστε με τρόπο φασιστικό και αυταρχικό, τότε συγχώρεσέ με, μα θα αντιδράσω, γιατί δε δέχομαι να γίνω θύμα της δικής σας επίθεσης.

Βέβαια αν θέλεις και τη δική μου άποψη, το μεγαλύτερο πρόβλημα της ελληνικής δεξιάς είναι πως δεν έχει ακόμα ξεπεράσει τις λατινοαμερικάνικου τύπου χουντικές συμπεριφορές. Μια σπίντα πρός το λαϊκότερο τμήμα της, θα ήταν η σωτηρία... μα εδώ χρειάζεται ένας ακόμα Berlusconi, που δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Να ξέρεις πως ο φασισμός στα πρώτα 10 χρόνια ήταν η καλύτερη μορφή δεξιάς κυβέρνησης στην ιστορία... για τα λαϊκά σύνολα κυρίως.

Ερχόμενοι στο θέμα μας... αν κατάλαβα καλά, παραδέχεσε πως ο ΣΑΙΕΠ είναι δεξιού χαρακτήρα σύλλογος. Αν είναι έτσι, πες και στους άλλους να αρχίζουν να το παραδέχονται, γιατί μέχρι τώρα άλλα έλεγαν (σε άλλα 3rd).

Προσωπικά δεν έχω καμία απολύτως πολιτική ταυτότητα και ούτε θέλω να έχω. Το σωστό θα ήταν αυτό επίσης και για τον περίφημο ΣΑΙΕΠ... μου γράφεις το αντίθετο... πολύ ωραία... άρα είναι όργανο της κομματικής δεξιάς... όπως οποιοδήποτε άλλο συνδικαλιστικό όργανο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΤΕΙ ΕΝΑΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΤΗ Μ......ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ

Βλέπω πως ο φόβος δημιουργεί και μιά πιό σεβάσμια / ανθρώπινη συμπεριφορά... ας το σημειώσουμε όλοι μας αυτό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup

ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΚΑΡΦΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΠΕΤΑΛΟ ...ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ ΔΙΚΑ ΜΑΣ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ Ε ΔΕ ΣΕ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ ?

ΣΕ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ..ΠΡΟΣΕΞΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΥΦΛΩΘΕΙΣ

av-1487.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ εξακολουθώ να περιμένω μια επέμβαση του adm...

Όσο για τα συμπεράσματα που βγάζω διαβάζοντας τα posts σου... μα δεν καταλαβαίνεις πως εκφράζεις και το σύλλογο που ανήκεις? Δηλαδή, αν εγώ ανήκω στη ΝΔ και βγαίνω στη τηλεόραση και αερολογώ, δεν καταλαβαίνεις πως θέτω σε δύσκολη θέση, όχι μόνο τον εαυτό μου, μα και το κόμμα που ανήκω? emarleft για παράδειγμα...

Αν εγώ, διαβάζω εσένα, μέλος του τάδε συλλόγου, να γράφεις σε ένα φόρουμ όχι άσχετο, δεν καταλαβαίνεις πως θα βγάλω συμπεράσματα και για τον σύλλογο που ανήκεις?

Ίσως θα έπρεπε να υπάρχει ένας κώδικας συμπεριφοράς... γιατί η κοινή λογική δεν εφαρμόζεται σε όλους... emarright Αυτό είναι ένα σοβαρό πρόβλημα του ΣΑΙΕΠ που έχω ήδη επισημάνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάθε μέλος του ΣΑΙΕΠ έχει άποψη και πολιτική ταυτότητα.Εκτός και αν κάτι τέτοιο δεν επιτρέπεται.

Επαναλαμβάνω:

Τα προβλήματα της ελληνικής ιατρικής εκπαίδευσης δεν έχουν χρώμα και μην τα χρωματίζουμε.Τα γρήγορα και αυθαίρετα συμπεράσματα που βγάζεις δείχνουν άγνοια και φόβο.Κάποιος ο οποίος διεκδικεί ένα μέλλον που άλλοι του το στερούνε,δεν είναι απαραίτητα χουντικός.

Αυτή η καραμέλα θα πρέπει να σταματήσει από όσους ακούν ΣΑΙΕΠ και αλλάζουν χρώμα.Όσοι μπήκαν με πανελλήνιες στην Ελλάδα να κάνουν ειδικότητα στην Ελλάδα.Οι υπόλοιποι,ας έρθουν τελειωμένοι γιατροί πίσω.Αν αυτό με καθιστά ακροδεξιό,φασίστα και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να πεί ο καθένας εδώ μέσα,τότε να πάρω και ένα όπλο και να αρχίσω να πυροβολώ τα λαμόγια που ευθύνονται για τις ουρές στη νομαρχία, τις ατελείωτες λίστες αναμονής και το ότι στο 6ο έτος ήμασταν 550 άτομα,αντί για τους νόμιμους 265....

Φασισμός είναι με πλάγιους τρόπους, να παρακάμπτεις τις πανελλήνιες και στο τέλος να μπαίνεις στην ίδια λίστα με αυτούς που τελείωσαν εδώ.

Και μάλιστα να λες ότι είναι καλύτερα να περιμένεις 5 χρόνια από το να κάνεις ειδικότητα έξω.Αυτό είναι χαβαλές.

Είχα όλη την καλή διάθεση να συζητήσω σοβαρά με απόφοιτους της Ιταλίας,τους οποίους τους εκτιμώ όπως θα καταλάβατε από αυτά που έχω γράψει.

Όχι άλλη κοροϊδία όμως

Όχι άλλα μαθήματα πολιτικής

Και για το τέλος

Ο ΣΑΙΕΠ είναι ένας ακομάτιστος σύλλογος.ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΙΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΙΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ

Δηλαδή αυτό τί σημαίνει για να καταλάβω?

Εδώ είναι ένα φορούμ... αν υπάρχει μιά δικαιοσύνη, αυτή περνάει από adms και mods...

ή είναι απειλή για κάτι? Προσωπική?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάθε μέλος του ΣΑΙΕΠ έχει άποψη και πολιτική ταυτότητα.Εκτός και αν κάτι τέτοιο δεν επιτρέπεται.

Επαναλαμβάνω:

Τα προβλήματα της ελληνικής ιατρικής εκπαίδευσης δεν έχουν χρώμα και μην τα χρωματίζουμε.Τα γρήγορα και αυθαίρετα συμπεράσματα που βγάζεις δείχνουν άγνοια και φόβο.Κάποιος ο οποίος διεκδικεί ένα μέλλον που άλλοι του το στερούνε,δεν είναι απαραίτητα χουντικός.

Αυτή η καραμέλα θα πρέπει να σταματήσει από όσους ακούν ΣΑΙΕΠ και αλλάζουν χρώμα.Όσοι μπήκαν με πανελλήνιες στην Ελλάδα να κάνουν ειδικότητα στην Ελλάδα.Οι υπόλοιποι,ας έρθουν τελειωμένοι γιατροί πίσω.Αν αυτό με καθιστά ακροδεξιό,φασίστα και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να πεί ο καθένας εδώ μέσα,τότε να πάρω και ένα όπλο και να αρχίσω να πυροβολώ τα λαμόγια που ευθύνονται για τις ουρές στη νομαρχία, τις ατελείωτες λίστες αναμονής και το ότι στο 6ο έτος ήμασταν 550 άτομα,αντί για τους νόμιμους 265....

Φασισμός είναι με πλάγιους τρόπους, να παρακάμπτεις τις πανελλήνιες και στο τέλος να μπαίνεις στην ίδια λίστα με αυτούς που τελείωσαν εδώ.

Και μάλιστα να λες ότι είναι καλύτερα να περιμένεις 5 χρόνια από το να κάνεις ειδικότητα έξω.Αυτό είναι χαβαλές.

Είχα όλη την καλή διάθεση να συζητήσω σοβαρά με απόφοιτους της Ιταλίας,τους οποίους τους εκτιμώ όπως θα καταλάβατε από αυτά που έχω γράψει.

Όχι άλλη κοροϊδία όμως

Όχι άλλα μαθήματα πολιτικής

Τότε απαιτώ και εγώ να πάψουν οι μαλακίες περί των ξένων (από Ιταλίας κυρίως) γιατρών...

Να πάψουν οι προσωπικές μπηχτές.

Όταν μιλάμε για ένα θέμα, να είναι επί της ουσίας και όχι, για το ποιός είμαι εγώ ή τί νομίζεις εσύ ό,τι κρύβεται πίσω από μία μου άποψή ή ιδέα.

Κλπ κλπ κλπ

Σε ενοχλεί όμως που δεν συμφωνώ μαζί σου. Μου επιτήθεσε και σε ενοχλεί μετά, που αντιδρώ. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν κάνω ποτέπροσωπικές αναφορές.

Είμαι μέλος του ΔΣ του συλλόγου και οι προσπάθιες που γίνονται όλον αυτόν τον καιρό για να χρωματιστεί ο σύλλογος είναι εξωφρενικές.

Ένας σύλλογος που υπερασπίζεται τους εδώ αποφοίτους είναι φασιστικός ενώ οι σύλλογοι των δικατσάδων δίκαιοι και δημοκρατικοί?

Σαν πολύ Ξανθόπουλο βλέπουν κάποιοι εκεί έξω...

Δεν θέω άλλους χρωματισμούς για το σύλλογο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.