Jump to content

Καλλωπιστική Οργάνωση Υπεράσπισης των Απανταχού ♀


Recommended Posts

Ένα ΥΓ. μιας πρότασης έκανα, μην το κάνουμε θέμα...Ήταν για να μην νομίζουν ότι δεν έχω άποψη karpa μου και μου βγει κακό όνομα. Αφού μας έπιασαν στον ύπνο, παραδέξου το...έπρεπε να έχουμε μεριμνήσει για σκοπιές δεν το βλέπεις...

ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΡΑ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Τώρα που το σκέφτομαι, καλά έκανες, να μη λένε ότι στην οργάνωσή μας και δη τα τα μεγαλοστελέχη της οργάνωσης, δεν έχουν άποψη και με το μόνο που ασχολούνται είναι οι αντιρυτιδικές και οι κρέμες κυτταρίτιδας. Όχι ότι έχει καμία απο εμάς ανάγκη αντικυτταριδικής κρέμας, για τις άλλες λέω, που έχουν! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ήξερα ότι θα με καταλάβεις. Στα του αγώνα τώρα, πότε θα έχουμε το χαρτί από το πρωτοδικείο; Η Lancome έβγαλε τίποτα καινούργιο, ξέρει κανείς;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Στη σειρά σας κύριέ μου, στη σειρά  :P

Υπάρχουν και μερικές με μπαμπά γιατρό που ουδεμία σχέση επιθυμούν να έχουν με το είδος :splaaaats: Άμεσα ή έμμεσα.

emarright Στο θέμα μας: Πρωτοδικείο speaking :lol: Η Λανκόμ έβγαλε κάτι λιπ-γκλος τίγκα στη χρυσόσκονη (υπέροχα δε λέω, με κρεμώδη υφή και βουρτσάκι που απλώνει ομοιόμορφα το προϊόν στα χείλη) αλλά ρε κόρες.... 32€ έκαστο!!! Τι τιμές είν'τούτες! Να κοστίζει ένα κομμωτήριο (Βασίλης μην ξεχνιόμαστε) λιγότερο από ένα κραγιόν emeleos Επανάσταση εδώ και τώρα!!

emarright Κυρίες Πρόεδροι (Καρπα και Νικιτα) να θέσουμε ζήτημα για τις βάρδιες επί τάπητος? Δε γίνεται να μας μπαχαλεύουν το θέμα με τις αηδίες περί ιατρικής, γάμου, κλειστών επαγγελμάτων και ειδικοτήτων. Για όνομα!! :o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(Μεταξύ μας, φτηνό είναι το lip gloss, έχω πληρώσει τα μαλλιά της κεφαλής μου σε αυτές τις αηδίες)

ΟΜΩΣ:

Δε θα περάσει ο φασισμός.

Είμαστε δυο, είμαστε τρεις, είμαστε χίλιοι δεκατρείς.

Της δικαιοσύνης, ο ήλιος ο νοητός, θα λάμψει again.

Για τα πρωίνα θα είμαι εγώ σε επιφυλακή, τα απογεύματα πρέπει να αναλάβει άλλη.

Ακού προτάσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυσκολεύομαι για το απόγευμα, προτιμώ την νυχτερινή βάρδια. Αφού κοιμήθηκα χθες, σε κανένα μήνα πάλι...Πάντως αν δεν γίνει κάτι θα βάλω τα δυνατά μου, δεν μπορούμε να την πάθουμε και δεύτερη φορά...Θα μας πιστέψουν για ερασιτέχνες και άντε μετά να πείσουμε για την σοβαρότητά μας...

@Mariza

Στο κομμωτήριό σου υποψιάζομαι ότι βασιλεύει η εκμετάλλευση και ασφαλώς δεν ήσουν off topic! Είσαι στο κατάλληλο μέρος. Δώσε στοιχεία άμεσα και μέλος της οργάνωσης θα μεταφερθεί στο χώρο να ελέγξει και να κάνει το σχετικό ρεπορτάζ. Οι μηνύσεις θα δημοσιευτούν και στο παρόν topic! ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣΕ, σου πίνουν το αίμα!

@ KonstantinosMD

Μας υποστήριξες δε λέω, αλλά κάνε τα δίκαια αιτήματα της οργάνωσης πραγματικότητα. Όχι πια στα λόγια μόνο, χρειάζονται έργα. Απόδειξε μας ό,τι μπορείς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ Α ΚΑΙ ΟΥ ΚΑΙ DIOR ΠΑΝΤΟΥ

ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΛΑΕ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ DIOR LANCOME ΜΕΛΙΓΑΛΑΣ

emrockonemrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemypoklinomai

Ορίστε ο άνθρωπός μας emrockon

(αποσύρομαι προσωρινώς στα διαμερίσματά μου να δω το Chocolat :wub: και επανέρχομαι αργότερις)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστούμε το μέλος inliner42 για την συμβολή του στον αγώνα. Μας τιμά ο ενθουσιασμός του και θα προτείνουμε βράβευσή του όταν η οργάνωση αποκτήσει τη δόξα που της αξίζει.

Εκ της διοικήσεως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ

ΚΑΙ Α ΚΑΙ ΟΥ ΚΑΙ DIOR ΠΑΝΤΟΥ

Το όραμα παίρνει σάρκα κι οστά!

(να βοηθούσε κι ο αντμίνας λίγο που έχουμε μπερδέψει τις βούρτσες με τις.. λούτσες εδώ μέσα, έρχεται ο κάθε πικραμένος γιατρουδάκος να κλαφτεί. Είπαμε, σε αυτόν τον αγώνα συμπαραστεκόμαστε τις φυλακισμένες καταναλώτριες, άμα θέλετε να συμπαρασταθούμε στον καταπιεσμένο γιατρό να κάνετε αίτημα να σας φτιάξουμε κι εσάς μια οργάνωση)

Θέλει κανείς σας να γίνει φίλος με τον Alex?

(Χριστέ μου! Σε πόσα φιλανθρωπικά γκαλά θα συμμετάσχω? Σε πόσους μαραθωνίους αγάπης? :splats: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@Mariza

Στο κομμωτήριό σου υποψιάζομαι ότι βασιλεύει η εκμετάλλευση και ασφαλώς δεν ήσουν off topic! Είσαι στο κατάλληλο μέρος. Δώσε στοιχεία άμεσα και μέλος της οργάνωσης θα μεταφερθεί στο χώρο να ελέγξει και να κάνει το σχετικό ρεπορτάζ. Οι μηνύσεις θα δημοσιευτούν και στο παρόν topic! ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣΕ, σου πίνουν το αίμα!

Ντίνο -Τζίνο στη Γλυφάδα...

Παρακαλώ να τους το κλείσετε... :P

ΥΓ. ευτυχώς πάντως που πίνουν του μπαμπά μου το αίμα και όχι το δικό μου... emblushemoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επισης ενα κινητρο για μενα να σηκωθω να ξαναφυγω απο την Ελλαδα -κατι που πιστευω πως μονο καλο θα μου εκανε

:blink::blink::D:D:D:D:D:D:D:D:lol::lol:

Σιγά τώρα που τρούπωσες μη σηκωθείς να φύγεις,μα όλα αυτά για να τρουπώσεις έγιναν.Με τα λόγια χτίζω ανώγεια και κατώγεια!

Ξέρω κάτι καλύτερο για το καλό σου... emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστούμε το μέλος inliner42 για την συμβολή του στον αγώνα. Μας τιμά ο ενθουσιασμός του και θα προτείνουμε βράβευσή του όταν η οργάνωση αποκτήσει τη δόξα που της αξίζει.

Εκ της διοικήσεως.

Εγώ σε αυτό τον αγώνα προσφέρω με ανοιδιοτέλεια και αυταπάρνηση. Καμιά μελλοντική βράβευση δεν θα γίνει δεκτή. Δεν τα θέλω τα υπουργεία σας και τα βολέματα σας ουρέ.

:blink::blink::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Η βράβευση δεν σκοπεύαμε να είναι χρηματική, αλλά η άρνησή σου με βάση την εξήγησή σου σε τιμά.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλείται η νομική υπηρεσία (κ. Juliette) να κάνει τις απαραίτητες διορθώσεις και να παραδώσει το τελικό κείμενο με την ένδειξη "επείγον".

ΥΠΟΜΝΗΜΑ

ΠΡΟΣ: κ. Ντίνο και κ. Τζίνο, ιδιοκτήτες κομμωτηρίου με την επωνυμία "Ντίνο –Τζίνο" στη Γλυφάδα.

ΚΟΙΝ: κ Ντίνο και κ. Τζίνο

Αθήνα, 23 Μαΐου 2005

Θέμα:

Αξιότιμοι κ. Ντίνο και κ. Τζίνο,

Οι υπογράφοντες, μέλη της νεοσυσταθείσας οργάνωσης Κ.Ο.Υ.Α.Γ. (Καλλωπιστική Οργάνωση Υπεράσπισης των Απανταχού Γυναικών), φέρουμε σε γνώση σας τα εξής:

1. Το μέλος μας κ. Mariza κατέφυγε στο κομμωτήριό σας, μετά την αποδοχή της από εσάς τους ίδιους σε ραντεβού συγκεκριμένης μέρας και ώρας. Το αναφερθέν ραντεβού το κλείσατε κατόπιν τηλεφωνικής παράκλησης που σας έκανε αυτοπροσώπως.

2. Ο σκοπός της επίσκεψής της ήταν η χρησιμοποίηση των υπηρεσιών σας για την περιποίηση της κόμης της.

3. Η επιλογή του κομμωτηρίου σας έγινε επειδή το συγκεκριμένο είναι το πλησιέστερο στην οικία της και οι συστάσεις του από θαμώνες σας με φροντισμένα χτενίσματα που ήρθαν σε επαφή με το μέλος μας ήταν άριστες.

4. Με καλή πίστη η κ. Mariza υπέμεινε όλες τις απαιτούμενες εργασίες που κάνατε επί της κεφαλής της με σκοπό το κούρεμα και την δημιουργία ανταυγειών όπως εγγράφως βεβαιώνει με γνώση των συνεπειών του νόμου περί ψευδούς δηλώσεως.

5. Ευχαριστημένη από τη δουλειά σας, σας επιδοκίμασε και ζήτησε να πληρώσει τις υπηρεσίες σας, όπως όφειλε. Τότε της χρεώθηκε το εξωφρενικό ποσό των 100 € (εκατό ευρώ) το οποίο και εξόφλησε άμεσα και σε μετρητά.

Αξιότιμοι κ. κομμωτές,

Εν όψει του ανωτέρου περιστατικού, που μας θίγει ως μέλη της οργάνωσης και ως γυναίκες με δικαιώματα σε λογικές τιμές κομμωτηρίων, στα οποία είμαστε σταθερές και τακτικές πελάτισσες με τα ανάλογα οφέλη για εσάς,

ζητάμε από εσάς, που έχετε εκφράσει έμπρακτα το ενδιαφέρον σας για την αναζήτηση πελατών να αναγνωρίσετε ότι το ποσό των 100 € είναι τεράστιο και αρκούντως αποτρεπτικό για την επίσκεψη εκ νέου της κ. Mariza στο χώρο σας. Σε περίπτωση αρνήσεως σας να γίνει πτώση στις τιμές του κομμωτηρίου που βρίσκεται στην κατοχή σας και μια δωρεάν επίσκεψη στο αδικημένο μέλος, η οργάνωσή μας θα λάβει τα απαιτούμενα μέτρα συμπεριλαμβανομένου και αυτού της διαδήλωσης έξω από αυτό επιζητώντας την κάθαρση στο χώρο των κομμωτηρίων.

Σας παρακαλούμε θερμά να εξετάσετε τα θέματά μας και να επικοινωνήσετε μαζί μας. Σε περίπτωση που έχετε απορίες με χαρά θα σας δεχθούμε για να σας εκθέσουμε όλες τις πτυχές των ανωτέρω ζητημάτων.

( :D:P:unsure: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κόρην νοτμπαντ έχουν χωριστεί και εγώ βεβαίως βεβαίως πηγαίνω στον Ντίνο ο οποίος όμως έχει αφήσει την επωνυμία Ντινο-Τζινο στο μαγαζι...Βεβαίως βεβαίως τώρα έχω κόψει και τον Ντίνο γιατί παραέγινε το κακό!!! :P

Νικιτα καλά τα λές... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλείται η νομική υπηρεσία (κ. Juliette) να κάνει τις απαραίτητες διορθώσεις και να παραδώσει το τελικό κείμενο με την ένδειξη "επείγον". 

ΥΠΟΜΝΗΜΑ

ΠΡΟΣ: κ. Ντίνο και κ. Τζίνο, ιδιοκτήτες κομμωτηρίου με την επωνυμία "Ντίνο –Τζίνο" στη Γλυφάδα.

ΚΟΙΝ: κ Ντίνο και κ. Τζίνο

Αθήνα, 23 Μαΐου 2005

Θέμα:

Αξιότιμοι κ. Ντίνο και κ. Τζίνο,

Οι υπογράφοντες, μέλη της νεοσυσταθείσας οργάνωσης Κ.Ο.Υ.Α.Γ. (Καλλωπιστική Οργάνωση Υπεράσπισης των Απανταχού Γυναικών), φέρουμε σε γνώση σας τα εξής:

1. Το μέλος μας κ. Mariza κατέφυγε στο κομμωτήριό σας, μετά την αποδοχή της από εσάς τους ίδιους σε ραντεβού συγκεκριμένης μέρας και ώρας. Το αναφερθέν ραντεβού το κλείσατε κατόπιν τηλεφωνικής παράκλησης που σας έκανε αυτοπροσώπως.

2. Ο σκοπός της επίσκεψής της ήταν η χρησιμοποίηση των υπηρεσιών σας για την περιποίηση της κόμης της.

3. Η επιλογή του κομμωτηρίου σας έγινε επειδή το συγκεκριμένο είναι το πλησιέστερο στην οικία της και οι συστάσεις του από θαμώνες σας με φροντισμένα χτενίσματα που ήρθαν σε επαφή με το μέλος μας ήταν άριστες.

4. Με καλή πίστη η κ. Mariza υπέμεινε όλες τις απαιτούμενες εργασίες που κάνατε επί της κεφαλής της με σκοπό το κούρεμα και την δημιουργία ανταυγειών όπως εγγράφως βεβαιώνει με γνώση των συνεπειών του νόμου περί ψευδούς δηλώσεως.

5. Ευχαριστημένη από τη δουλειά σας, σας επιδοκίμασε και ζήτησε να πληρώσει τις υπηρεσίες σας, όπως όφειλε. Τότε της χρεώθηκε το εξωφρενικό ποσό των 100 € (εκατό ευρώ) το οποίο και εξόφλησε άμεσα και σε μετρητά.

Αξιότιμοι κ. κομμωτές,

Εν όψει του ανωτέρου περιστατικού, που μας θίγει ως μέλη της οργάνωσης και ως γυναίκες με δικαιώματα σε λογικές τιμές κομμωτηρίων, στα οποία είμαστε σταθερές και τακτικές πελάτισσες με τα ανάλογα οφέλη για εσάς,

ζητάμε από εσάς, που έχετε εκφράσει έμπρακτα το ενδιαφέρον σας για την αναζήτηση πελατών να αναγνωρίσετε ότι το ποσό των 100 € είναι τεράστιο και αρκούντως αποτρεπτικό για την επίσκεψη εκ νέου της κ. Mariza στο χώρο σας. Σε περίπτωση αρνήσεως σας να γίνει πτώση στις τιμές του κομμωτηρίου που βρίσκεται στην κατοχή σας και μια δωρεάν επίσκεψη στο αδικημένο μέλος, η οργάνωσή μας θα λάβει τα απαιτούμενα μέτρα συμπεριλαμβανομένου και αυτού της διαδήλωσης έξω από αυτό επιζητώντας την κάθαρση στο χώρο των κομμωτηρίων.

Σας παρακαλούμε θερμά να εξετάσετε τα θέματά μας και να επικοινωνήσετε μαζί μας. Σε περίπτωση που έχετε απορίες με χαρά θα σας δεχθούμε για να σας εκθέσουμε όλες τις πτυχές των ανωτέρω ζητημάτων.

( :D  :P  :unsure: )

Συμπλήρωση: Στην περίπτωση δε άρνησής σας να συμμορφωθείτε με τα παραπάνω, θα σας επιδοθεί εξώδικος δήλωση-διαμαρτυρία ή/και αγωγή, με αιτήματα τα οποία στο μέλλον θέλω προσθέσει.

emarright Νικιτα ευγε παιδί μου, ήταν άψογο!!! emthumbup

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κόρην νοτμπαντ έχουν χωριστεί και εγώ βεβαίως βεβαίως πηγαίνω στον Ντίνο ο οποίος όμως έχει αφήσει την επωνυμία Ντινο-Τζινο στο μαγαζι...Βεβαίως βεβαίως τώρα έχω κόψει και τον Ντίνο γιατί παραέγινε το κακό!!! :P

Νικιτα καλά τα λές... :splaaaats:

Ααααα εγώ πάω στον άλλο τον αγιογδύτη τον Τζίνο...πίσω από τον πύργο Αθηνών...μου φαίνεται ότι αυτοί ενώ χωρίστηκαν αντί να μοιράσουν, διπλασίασαν τις τιμές...30 ευρώ ένα πιστολάκι κυρίες μου...και μετά εγώ θέλω να γίνω γιατρός...(η αλήθεια βέβαια είναι ότι για 3 4 μέρες δεν ξέφευγε τρίχα και χωρίς να έχω βάλει καθόλου ζελέδες και άλλα χημικά) (πολύ το διάβασμα...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μπα? Μας κάνατε την τιμή? Έχεις εδώ και μια εβδομάδα κι απαξιείς να συμμετάσχεις στην οργάνωση κι έχεις ανοίξει 3568 τόπικς με θέμα συνέδρια και ιατρικές? Θες να μας πεις ότι σε ενδιαφέρει ο καλλωπισμός του πνεύματος μόνο?

By the way, όποια είναι μέλος στην Κ.Ο.Υ.Α.Γ οφείλει να το φωνάζει :lol:

emardownemardownemardown

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(η αλήθεια βέβαια είναι ότι για 3 4 μέρες δεν ξέφευγε τρίχα και χωρίς να έχω βάλει καθόλου ζελέδες και άλλα χημικά) (πολύ το διάβασμα...)

:blink::wacko::wacko::blink:

Έμεινες ΤΟΣΕΣ μέρες άπλυτη;;;;; :oemdevil2empigempigempigempigempigempigempokeyeemtoiletemtoilet

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup emarup Εγώ έχω φυσική ομορφάδα χρυσό μου...δεν παστώνομαι με αηδίες :P (επίσης εδώ και 10 χρόνια δεν έχω αλλάξει μάρκα make up, ρουζ, lip gloss, μάσκαρα και ενυδατική :P )

3 4 μέρες είπα; 3 4 μήνες εννοούσα...γιατί πού είναι το περίεργο :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup Δε βλέπω το Κ.Ο.Υ.Α.Γ στην υπογραφή σου.

Και ναι αγάπη μου, κομμωτήριο πήγε η κοπέλα, πότε έπρεπε να λουστεί? Την άλλη μέρα? 40 ευρώ για να καταστραφεί το χτένισμα την άλλη μέρα? Για αυτό αγωνιζόμαστε. Για λιγότερα έξοδα στο κομμωτήριο και συχνότερο λούσιμο :lol:

Edit στην απο πάνω μου: Φυσική ομορφάδα έχουμε κι εμείς χρυσό μου, απλά την ενισχύουμε λίγο. Ούτε εσύ βλέπω να έχεις βάλει το Κ.Ο.Υ.Α.Γ στην υπογραφή σου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.