Jump to content

Καλλωπιστική Οργάνωση Υπεράσπισης των Απανταχού ♀


Recommended Posts

emarup Εγώ ξέρω τον Τέλη στην Κουμουνδούρου με τα μπριζολάκια :P

Αχ τί μου θύμισες... παλιογιάννενα... μπουχού

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Last Reply

emarup Κι εσείς έχετε τις μπουγάτσες από το Σελέκτ :P

Αλλά δεν κάνει να μπαχαλεύουμε το τοπικ ομορφιάς και καλλωπισμού. Άσε που οι μπριζολάρες και μπουγάτσες παχαίνουν...και μετά θα τρέχουμε στα ινστιτούτα να κάνουμε έρευνες αγοράς :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νιώθω ένα τιποτένιο σκουλίκι!!!! emcrybabyemfrog

Και εξηγούμαι αμέσως

1ον. Όταν είμαι στις πολύ καλές μου πάω στον ξάδερφο που έχει κομμωτήριο εδώ στη γωνία και μου κάνει σκόντο

2ον. Όταν είμαι στις κακές μου παίρνω τη βαφή από το Supermarket-ούτε καν Hondo- και βάζω τη μάνα μου να φτιάξει το μαλλί

3ον. Τα βερνίκια μου είναι Lee Hatton-οποία ντροπή.

4ον. Μπορεί να μου πει κάποιος που στο διάολο χάθηκε το ολοκαίνουριο σπρέυ των 7 Εuro που αγόρασα για να στεγνώνουν τα νύχια αμέσως μετά το βάψιμο; Δεν πρόλαβα καν να το χρησιμοποιήσω!!!!!!

5ον. Μπορεί κάποια-κάποιος να μου προτείνει μια καλή μάσκαρα γιατί παρόλο που είμαι ικανοποιημένη με τη μαύρη της Nivea-ντροπή- η μπλε είναι για πέταμα;

τι να κάνω βρε παιδιά.......ίσα ίσα που βγάζω τα προς το ζειν για τους καφέδες και το κινητό. Δεν περισσεύουν για DIOR.Όμως επειδή η μάσκαρα μου πάει πολύ, θα την κάνω τη θυσία. I am counting on you. HELP HELP emplease

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γλυκειά μου, μη στενοχωριέσαι και μην απελπίζεσαι!

Εμείς είμαστε εδώ!

Δε χρειάζεται να πάρεις μάσκαρα dior, αφού τα οικονομικά σου δεν είναι ανθηρά. Πιστεύω πως η Maybelline Sky High Curves Mascara, με μόλις 9,50 ευρώ, θα κάνει μια χαρά τη δουλειά της.

Ακόμα: Talons Aiguilles σε 4 αποχρώσεις της Bourjois, είμαι πολύ ευχαριστημένη, κυρίως γιατί στο ντεμακιγιάζ βγαίνει αμέσως, με 15 νομίζω ευρώ.

Διπλή μάσκαρα για μακριές βλεφαρίδες Double Extension της L'Oreal Paris κι αυτή φτηνή, δύο όψεις για όγκο και μήκος.

Μη ξεχνάτε, τη μάσκαρα την κρατάμε για 8 εβδομάδες και μετά αγοράζουμε καινούργια. Δεν τη μοιραζόμαστε με φίλες.

Το βουρτσάκι παίζει σημαντικό ρόλο, πρώτα περνάμε τη μάσκαρα απο μέσα και μετά απο έξω. Ανοιγοκλείνουμε το μάτι και περνάμε και δεύτερο χέρι (ντουκόχρωμα :P )

Τα lee hatton είναι όντως τρε μπαναλ, για οικονομικό βερνίκι και καλό, μπορείς να χρησιμοποιείς της seventeen, της maybelline και της nivea beute.

Άμα θες πραγματικά καλό πράγμα, τότε πήγαινε στα stands της Dior και της Chanel (το ραζάκι ειδικά, είναι γλύκα!)

Ελπίζω να σε βοήθησα. Για οποιαδήποτε άλλη απορία, μη διστάσεις να απευθυνθείς στο δυναμικό επιτελείο της Κ.Ο.Υ.Α.Γ

By the way, γιατί δε γίνεσαι μέλος? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup emarup Συν το ότι αν διαβάζεις αγαπητή Στρυχνίνη τα πρώτα μου ποστς στο εν λόγω τοπικ, θα δεις ότι υπάρχουν και χειρότερα:

emarright βερνίκια από τα πανηγύρια (αστεία-αστεία ένα λευκό περλέ μ'έχει βολέψει εδώ και 6 χρόνια και δεν έχει πήξει ακόμη και ΔΕΝ ΕΧΕΙ μπιλίτσα μέσα) :o

emarright ακόμα και ο μαιτρ Βασίλης μου πέφτει ακριβός όταν είμαι απλήρωτη (πράγμα που συμβαίνει συχνότατα) με συνέπεια όπως εσύ να μου φτιάχνει το μαλλί η μαμά. Αυτό που δεν ξερει ο πολύς κόσμος είναι ότι και της δικής της βαφής επιμελούμαι τα τελευταία ν χρόνια εγώ προσωπικά. Για να μη σου πω ότι μέχρι το καλοκαίρι του 2003 δεν πήγαινα καν κομμωτήριο (κάθε 3μηνο η μαμά έκοβε λίγο τις άκρες κι αυτό ήταν-βέβαια τότε δεν ήμουν η ντίβα που είμαι τώρα αλλά με τα τραυματικά μου παιδικά χρόνια θα ασχοληθούμε σε άλλο τοπικ) :lol:

emarright Μάσκαρα όμως παίρνω την Lash XL της Estee Lauder.

emarright Για ντεμακιγιάζ αδιάβροχων προϊόντων συνιστώ ανεπιφύλακτα baby oil. Δεν αφήνει τπτ, δε σου τραβάει τις βλεφαρίδες και ενυδατώνει και την περιοχή ;)

Με εκτίμηση

Εκ της Διοικήσεως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δε μπορώ ρε συ, άμα διαβάζω για αυτά τα βερνίκια, λύνομαι στο γέλιο! :lol:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το Κ.Ο.Υ.Α.Γ, ακόμα δεν το έβαλες όμως… :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προτείνω την ένταξη του μέλους Στρυχνίνη στη δυναμική και ηρωική μας οργάνωση...

(καθότι το προϊόν απ'το οποίο βγαίνει το όνομά σου θα το χρειαστώ λίαν συντόμως και πολύ έχω αργήσει!!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητο ΔΣ του ΚΟΥΑΓ

Μετα λυπης μου σας ανακοινωνω την αποφαση μου να αποχωρησω απο το συλλογο οπου τα τελευταια χρονια ειχαν βρει καταφυγιο οι ακτιβιστικες μου ανησυχιες και οι κοινωνικοι προβληματισμοι μου.

Περασαμε πολλα μαζι ολα αυτα τα χρονια. Προσσχωρησα εις τον ΚΟΥΑΓ οταν ακομα ηταν ενας μικρος συλλογακος και τα μελη του δεν γεμιζαν ουτε Σμαρτ. Συνεβαλα τα μεγιστα ωστε σημερα να ειναι μεγαλυτερος και σημαντικοτερος του WHO.

Ολα τα ωραια ομως εχουν καποτε ενα τελος. Ειναι καιρος λοιπον για εμενα να αφησω τα καλλυντικα και να στρεψω την προσοχη μου σε νεες προκλησεις (πχ υπερασπιση των πανταχοθεν βαλλομενων Κινεζικων προιοντων).

Σας ευχομαι καλη συνεχεια στο θεαρεστο εργο σας. Επισης ευχομαι καποτε να σοβαρευτειτε.

Με αγωνιστικους χαιρετισμους

Para siempre COUAG.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Καλα, ποιανού ιδέα ήταν να βάλουμε άντρες στον ΚΟΥΑΓ? Οι άντρες είναι ασταθείς και προδότες βρε. Ξούτ!

ΥΓ: Εννοείται είμαι ο ταμίας/ σύμβουλος του ΚΟΥΑΓ οκ? :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4ον. Μπορεί να μου πει κάποιος που στο διάολο χάθηκε το ολοκαίνουριο σπρέυ των 7 Εuro που αγόρασα για να στεγνώνουν τα νύχια αμέσως μετά το βάψιμο; Δεν πρόλαβα καν να το χρησιμοποιήσω!!!!!!

Άστα, τα σπρευ είναι μία δυστυχία. Σου προτείνω το διαφανές top-coat βερνίκι της M.A.C., στεγνώνει ΑΜΕΣΩΣ (πριν καν φτάσεις στο μικρό δακτυλάκι) και γυαλίζει.

B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, επειδή θα λείψω για μερικές μέρες, αφήνω την Κ.Ο.Υ.Α.Γ στα χέρια της Αντιπροέδρου και της επίτιμης Προέδρου - που χάσαμε τον τελευταίο καιρό - και στα υπόλοιπα αξιότιμα μέλη μας.

Έχω εμπιστοσύνη στις δυνάμεις σας, είμαι σίγουρη ότι θα κάνετε ό,τι καλύτερο μπορείτε για να εξαπλωθεί η οργάνωσή μας.

Αναπλ/τρια Πρόεδρος, αναλαμβάνει η Juliette.

Με εκτίμηση

Η Πρόεδρος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα ρε κοριτσια με τι συχνοτητα αγοραζετε καλλυντικα? εχω μεινει καγκελο :o

Τωρα καταλαβαινω απολυτα γιατι κανετε συλλογο και ερευνα αγορας...Ειναι αναγκη!

Προσωπικα αγοραζω καλλυντικα MAXIMUM 3 φορες το χρονο, και μαλιστα τα περισσοτερα φροντιζω να τα παιρνω στο αεροδρομιο που ειναι και duty free, μη τρελα8ουμε που 8α πληρωνουμε και καλλυντικα τωρα ...Θυμαμαι πριν μερικα χρονια, αγοραζα ποσοτητες και οτι μου αρεσε το επαιρνα, συνειδητοποιησα καποια στιγμη ομως πως τουλαχιστον τα χρωματα που χρησιμοποιω ειναι πολυ συγκεκριμενα, τα υπολοιπα (κρεμες, κρεμακια, και λοιπα) μου αρεσει να τα αλλαζω αλλα αντι να τα αγοραζω κατευ8ειαν αποφασισα να αφησω τις ντροπες και να δοκιμαζω αν μου κανουν πρωτα! (δειγματακια γιατι οχι?)

Μα πως γινεται να 8υμαστε τοσα ονοματα mascara και τοσες ιδιοτητες του κα8ε προιοντος? ΜΠΡΑΒΟ αυτο 8α πει γυναικα!

Μηπως τελικα δεν ασχολουμαι με αυτα που ΠΡΕΠΕΙ να ασχολουμαι? emblush

Γιατι βαζετε τοσους αφρους και μαλακτικες και σπρευ και χρυσοσκονες και δε ξερω κι εγω τι αλλο πανω στο κεφαλακι σας? Τα χρησιμοποιειτε σε κα8ημερινη βαση η λα8ος καταλαβα? Καραφλες 8α μεινετε βρε δυο μετρα γυναικες!

Τζουλιετ, δε ξερω για τις αλλες κυριες, αλλα εσυ κοριτσακι μου ποτε προλαβαινεις να πας ΚΑΙ στο Hondos Center?????????????????????

Καλη επιτυχια με το συλλογο κοριτσια emrose

Τα αγορια τι 8ελουν με το συλλογο? Πηξαμε στους metrosexuals!

Τελοσπαντων pas mal :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταγγέλω από τη θέση του Γενικού Γραμματέα τις μούφες τσάντες Λουί Βιττόν πού έχουν κατακλύσει την ελληνική αγορά και είναι πιο επικύνδυνες και από τα κινέζικα καταναλωτικά είδη.

Επίσης επιστήνω την προσοχή μου στα σεβαστά μέλη του ΚΟΥΑΓ να αποφύγουν τη χρήση του κινέζικου σιδερωτήρα μαλλιών μάρκας μ'έκαψες.

Λέτε οι Κινέζοι να έχουν βάλει στο μάτι την οργάνωσή μας;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταγγέλω από τη θέση του Γενικού Γραμματέα τις μούφες τσάντες Λουί Βιττόν πού έχουν κατακλύσει την ελληνική αγορά και είναι πιο επικύνδυνες και από τα κινέζικα καταναλωτικά είδη.

Μα ποτε 8α καταλαβουν οτι η μαιμου φαινεται απο χιλιομετρα????????????????

Να εφαρμοστει ο αντιστοιχος νομος που εχουν στη Γαλλια οπου αν σε πιασουν με τσαντα μαιμου πληρωνεις προστιμο! :D

Κατω οι μαιμουδες Rolex, Hermes, LV, Gucci, Pucci, Bulgari moutsi, koukoutsi etc.

Ακομα και τα Panerai βγηκαν σε μαιμου εκδοση...Ειναι δυνατον????????? :o

Κατω οι CHAVS!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αγορια τι 8ελουν με το συλλογο? Πηξαμε στους metrosexuals!

Τελοσπαντων pas mal  :D

Καλά εσυ βρες έναν homo erectus ή στο τσακίρ κέφι έναν homo sapiens neadertalensis να κάνεις δουλειά σου!

ΥΓ. να βάζουμε και κανα τόνο emdevil

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά εσυ βρες έναν homo erectus ή στο τσακίρ κέφι έναν homo sapiens neadertalensis να κάνεις δουλειά σου!

Καλε μου Roadrunner με παρεξηγησες!

Δε τον 8ελω να σταζει τεστοστερονη :D

Αλλα αν κανει ανταυγειες και βγαζει τα φρυδια του παλι δε τον 8ελω :P

Οσο για τα υπολοιπα οπως για παραδειγμα peeling, χαλαουα, ενυδατικη για το προσωπο και το σωμα (μη ξεχναμε πως και οι αντρες εχουν ραγαδες) ειμαι υπερ!

Υ.Γ. Δε μπορω να βαλω τονους με αυτο το πληκτρολογιο...Μη με μαλωνεις! emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εγώ που είχα όρεξη να στην πω :( μετά απο μια τέτοια απάντηση τι να πω.... :rolleyes:

emroseemoopsemstupidemthanx:P:lol:

ραγάδες οι άντρες :wacko::blink::huh: που καλέ; (άσε μην απαντήσεις :bloodomen:

ΥΓ. άντε να το πιω και αυτό το πικρό το φαρμάκι :lol: (στους τόνους αναφέρομαι emcolgate )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με δέος αναλαμβάνω το βαρύ καθήκον της Αναπληρώτριας Προέδρου της ηρωικής ΚΟΥΑΓ και εύχομαι στην αγαπητή Πρόεδρο να περάσει καλά και να ξεκουραστεί. Παρακαλώ επίσης την επίτιμη Πρόεδρο Νικιτα να επανεμφανιστεί διότι μας έλειψε :wub:

Να απαντήσω τώρα ότι θα ανταποκριθώ στα καθήκοντά μου με συνέπεια και αυταπάρνηση διότι από σήμερα αρχίζει ρεπό/καλλιτεχνική/σπουδαστική άδεια και για τον υπολοιπο Ιούνιο. Κοινώς θα ξύνομαι τα πρωινά :lol:

emarright Sushi: μην ξεχνάς ότι πάνω απ'όλα είμαι γυναίκα και μάλιστα καλλιτέχνις. Επομένως επιβάλλεται επίσκεψη στα διάφορα καλλυντικάδικα (όχι μόνο Χοντος-η ΚΟΥΑΓ χτυπά τα απανταχού μονοπώλια) τουλάχιστον 2 φορές το μήνα. Εμμμ να συμπληρώσω ότι για τα μαλλιά μου κάνω κάτι εξαιρετικό μόνο σε μέρα που έχω σολο. Τις υπόλοιπες ούτε πιστολάκι (ούτε καν το χειμώνα)....αφήνω την αφάνα να πετάει :P E και χρυσόσκονες κλπ.... εμμμ μόνο σε καμιά κιτς παραγωγή τύπου "Πρωτοχρονιά με το Σαββόπουλο" :splaaaats::lol:emdevil:P :P :P

Με εκτίμηση

Η Αναπληρώτρια Πρόεδρος

Τζουλιέτ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατά την απουσία μου η θέση μόνο από την Juliette θα ήθελα να καταληφθεί και ναι, γίνεται κάποιος να είναι ικανός για όλα. Άρα, κράτησέ μου τη θέση. :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.