Jump to content

Καλλωπιστική Οργάνωση Υπεράσπισης των Απανταχού ♀


Recommended Posts

Και μιας και καταθέτουμε εδώ τα σώψυχά μας, έχω να καταγγείλω την κοροϊδία που μας πουλάει η Maybelline λέγοντας ότι τα βερνίκια express finish στεγνώνουν σε 1 λεπτό. Τα έχω βάψει 5 λεπτά τώρα και προσπαθώ να γράψω στο πληκτρολόγιο και έχει διαλυθεί το χρώμα. Και μιλάμε ότι τα έχω περάσει ένα χέρι μόνο. Πόσο ακόμα θα ανεχτούμε την κοροϊδία που μας πουλάνε οι φονιάδες των λαών?

Σε τι κόσμο θα φέρετε τα παιδιά σας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Ρε, εδώ ο Μπους κανονίζει να μάς πετάει σιδερόβεργες από το διάστημα, ρε, και συ βάφεις τα νύχια σου...;

ΟΧΙ στον πόλεμο τού μπούστη ρε καλά τα λέει ο γένοβας

edit: εγώ βρίζω την αποπάνω τού αποπάνω που τα χάλασε όλα με τα κοκκινάδια του

ΑΣΕ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΡΑΓΙΟΝ ΡΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη με προκαλείς V23 κι ανοίξω το στόμα μου να μιλήσω και για τα αμερικάνικα lip gloss, γιατί τότε δε θα με μαζεύετε! Έξαλλη είμαι, έξαλλη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

karpa μου δίκαιος ο εκνευρισμός σου, τι να πω, και εμένα με έχει δαιμονίσει αυτή η απάτη και εκφράζεις επακριβώς τις απόψεις μου επί του θέματος. Σίγουρα εσύ έχεις σημαντικότερο πρόβλημα αφού χρησιμοποιείς και χρώμα όπως υποθέτω (φαντάσου μόνο σκληρυντικό και να φυσάς δυο ώρες). Θα σου πρότεινα να αλλάξεις μάρκα σε κάτι πιο ακριβό όπως έκανα εγώ τουλάχιστον για να βρεις την υγειά σου. Σ' αυτά τα πράγματα δεν παίζουμε. :Pemrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emdevil Για τα βερνίκια maybelline πάντως είμαι τσαντισμένος! emdevil

Σε επόμενη γενική συνέλευση θα κατατεθεί αντίστοιχο ψήφισμα

κανένα ψεύδος αναπάντητο :blink:

ΕΜΠΡΟΣ ΛΑΕ ΜΗΝ ΣΚΥΒΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΣΤΗ mAYBELLINE και πάλι

α στα διάλα ούλοι το μπαχαλέψατε κι αυτό :P:P:P:P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

NIKITA μου, δε βρίσκω λόγια να περιγράψω τη συγκίνησή μου που συμμερίζεσαι το δράμα μου. Νόμιζα πως είμαι είμαι μόνη μου στον αγώνα για τη δικαίωση μας, αλλά φεύ!

Ποιό προτείνεις? Όχι πολύ ακριβό γιατί τα βάφω εδώ στη δουλειά και δε θέλω να βλέπουν ότι χρησιμοποιώ ακριβά καλλυντικά... καταλαβαίνεις :P

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ!

ΝΑΙ ΣΤΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ!

ΝΑΙ ΣΤΑ ΒΕΡΝΙΚΑ ΤΟΥ DIOR (έχω μείνει ευχαριστημένη!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dior παίρνω κι εγώ, οποία σύμπτωσις, έχουμε τόσα κοινά...Κι εγώ νόμιζα ότι εδώ μέσα δεν θα εισακουστώ αν αρχίσω να λέω τα πραγματικά καθημερινά μου προβλήματα, αλλά έλαμψες πάλι.

Σύντροφοι να μιλήσετε και για lip gloss δεν είναι κατάσταση αυτή! Η μάσκαρα επίσης όταν είναι καινούργια ας γίνει κάτι να μην μουντζουρώνει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα με τη μάσκαρα...

Συντρόφια, να γίνει άμεση καταγραφή των προβλημάτων που παρουσιάζουν τα σύγχρονα προϊόντα make up.

Να κατατεθούν τα δίκαια αιτήματά μας στο αρμόδιο όργανο.

Να πιέσουμε για τη δικαίωση.

Κατάληψη, απεργία, πορείες και σαμποτάζ στα προϊόντα.

Έχουμε τη δύναμη στα χέρια μας.

Ο αγώνας τώρα αρχίζει emdevil

Πού είναι ο inliner να γράψει τα συνθήματα των αφισών που θα κολλάμε κρυφά τη νύχτα?? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρουσιάζει και μου είπαν κι όλας να την καθαρίζω στην αρχή με χαρτομάντηλο! Πήγα που λες να πάρω μάσκαρα, ζητάω τη συγκεκριμένη που παίρνω και μου λέει ο υπάλληλος αφού στην αρχή μου είπε ότι κυκλοφόρησε καινούργια: "αχ ναι, καλά κάνεις και δεν αλλάζεις, σου είναι πολύ ωραία αυτή" και δεν είχα βάλει το πρωΐ...

Επιτέλους όχι στην κοροϊδία προϊόντων χωρίς αποτέλεσμα... Που να πω τον πόνο μου και να με καταλάβουν; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι εχθροί έχουν απλώσει τα πλοκάμια τους, έχουν τσιράκια ακόμα και σε ελληνικά, ελληνικότατα καταστήματα όπως το Hondos Center...

Καλά, αυτό δεν είναι τίποτα, πήγα με μια φίλη (μελαχρινή αυτή) να πάρει make up, υγρό και ζήτησα εγώ το προϊόν. Σημειωτέον, ότι ο τόνος του make up ήταν σκουρόχρωμος γιατί αυτή είχε σκούρο δέρμα. Κι επειδή κοιτούσα να πάρω και για μένα και με είδε διστακτική μου λέει: "να το πάρετε αυτό (το πιο σκούρο), θα σας πηγαίνει απίστευτα αυτός ο τόνος". Και να φανταστείς, όσες φορές αγόρασα make up, πήρα το πιο ανοιχτόχρωμο. Δηλαδή, κοιτάνε πώς να σε κοροϊδέψουνε.

(λες να μας βρίσουνε πολύ που κάνουμε τέτοια συζήτηση ή να το παίξουμε αδιάφορες?)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρίσκω το θέμα εξαιρετικά ενδιαφέρον και πάω να φέρω και κόσμο αν τα καταφέρω. Παρακολούθησε προπαγάνδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα άλλο θέμα που με απασχολεί εδώ και καιρό, είναι τα ρούχα Missoni.

Τα φοράγαμε λίγες στην Ελλάδα και ξαφνικά πήγα στο Attica κι είδα κάτι γιαγιάδες να τα δοκιμάζουν... Εξεπλάγην. Που βαδίζομεν? Δηλαδή, εγώ κι η 50άρα γιαγιά, θα φοράμε τα ίδια ρούχα? Να φοβάμαι μην την πετύχω και στο Island και φοράμε ίδιο συνολάκι? Έχει φοβηθεί το μάτι μου!

(παιδιά, σχολάω σε λίγο, θα σταματήσω τις μ@λα@κίες!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω να φάω από χθες και θα κάνω το ίδιο, αφού σχολιάσω το δίκιο που έχεις και στα ρούχα. (σχόλιο: Δεν είναι δυνατόν να σου συμβαίνει τέτοιο πράγμα). Να καταγγείλω κι αυτό το θέμα δεν λέω, αλλά μήπως χρειάζεται μια πιο συλλογική κίνηση;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ δηλώνω συντρόφισσες ότι οι μάρκες στα βερνίκια ουδεπώποτε με εξέφρασαν, ως ιστορικό πλέον μέλος αριστερής ιδεολογίας επί το γενικότερον. Εφ'ω και προτιμώ τα πανηγυρτζίδικα (ζήτω ο Αγ. Θωμάς) τα οποία κοστίζουν 1€ μάξιμουμ, στεγνώνουν δε μέχρι να πεις κύμινο... και συμβάλλουν στην άνοδο -έστω και ολίγον- του βιοτικού επιπέδου των μελαψων μιγάδων που τα διαθέτουν εις το εμπόριον.

Κατά τα λοιπά, η μανικιουρίστα μου χρησιμοποιεί ORLY βερνίκι για γαλλικό emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταλαβαίνω την αριστερή σου ιδεολογία, αλλά έχουμε κι ένα όνομα. Μη βγούμε έξω κι αρχίσει να ξεφλουδίζει το βερνίκι. Άσε που έχω ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες, ότι τα εν λόγω βερνίκια, ξεβάφουν ακόμα και με το νερό.

Βέβαια, εσύ έχεις πιάσει και την ανθρωπιστική πλευρά του θέματος, κι αυτό είναι κάτι αξιοθαύμαστο. Είμαι πολύ ευαισθητοποιημένη σε τέτοια θέματα, αλλα ρε γαμώτο, με τα βερνίκια πρέπει να δείξω ότι είμαι πάνω απο όλα άνθρωπος? :P:P

Στην τελική, είμαι και γυναίκα!

(να, να, πάλι με πνίγει το δίκιο, τι πράμα είναι αυτό...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αλήθεια να λέγεται βεβαίως... είμεθα γυναίκαι με πάθος-εσείς (και η Μαρί Κλαιρ) αλλά κατόπιν μακροχρόνιας χρήσεως των εν λόγω προϊόντων δηλώνω χωρίς φόβο αλλά με ιδιαίτερο πάθος ότι δεν ξεφλουδίζουν όχι με νερο, ουτε με ασετόν....αφού πρόκειται περί αγνης και άδολης κόλλας ...κυρίως αν έχουν αυτά τα αστράκια-καρδούλες κλπ που πρέπει να κολλήσουν στο νύχι :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω, αλλά αυτή η καινούργια ανθρωπιστική πρόταση πρέπει να διερευνηθεί και περαιτέρω karpa, δεν συμφωνείς; Μήπως κάνουν κακό στα νύχια Juliette; Γιατί σε αυτή την περίπτωση ακυρώνεται...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και τελικά, με τι βγαίνουν αυτά τα βερνίκια? Με διαλυτικό? :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ρε παιδιά, σε τι κόσμο ζούμε? Μεταλλαγμένα βερνίκια? Πρέπει να φοβόμαστε τα πάντα τελικα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το κοινό έχει ανάγκη αυτό το θέμα για να ενημερώνεται και αναλόγως να αγοράζει. Εγώ και η karpa είχαμε πλήρη μεσάνυχτα για τα βερνίκια αυτά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είστε όλες άσχετες :P:P:P

ακόμα εκεί έχετε μείνει.. τστστστ... δεν το περίμενα αυτό απο εσάς... :lol::lol::lol:

η μεγάλη πληγή είναι οι κρέμες... :splaaaats:

ΥΓ. έχω sister... οτι θέτε πείτε μου...

Μάσκαρα δεν βάζω είναι μεγάλες απο μόνες τους...

ΥΓ2. Ρε Γαλήνέ που έχεις χαθεί;;;;; Νομίζω ότι πρέπει να πεις την γνώμη σου για αυτα τα τόσο σημαντικά προβλήματα -_-

ΥΓ3. Σκλυρηντικό βάζετε; και για υπόστρωμα τί;

ΥΓ4. Κανα καλό αντιληακό προδώπου ξέρουμε;;; να κρατάει οοοληηη μέρααααα να μην φαίνεται.. να μην γυαλίζει δηλαδή κλαι να είναι αδιάβροχο... Α! και αν είναι εύκολο να είναι και αυτόματο.. να μπάινει μόνο του το πρωί αφού όμως έχω πλυθεί... :rolleyes:

emthanx

Και τελικά, με τι βγαίνουν αυτά τα βερνίκια? Με διαλυτικό?  :blink:

βασικά βγάζεις τα νύχια :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με σμίλη βγαίνουν τα βερνίκια, άστα κορίτσια, και μετά δεν γλιτώνεις την αισθητικό... :P

Με την ευκαιρία αγαπητέ μπρο, οι παναθηναϊκοί δεν έχουν δικαίωμα να μιλάνε για ποδόσφαιρο μετά από τέτοιο πατατράκ, νταξ? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ, αν δεν βιαζόμουνα θα σε ενημέρωνω λεπτομερώς, τόσες ενημερώσεις που μου έχουν κάνει να μην πάνε χαμένες. Υπόσχομαι σύντομα.

Το υπόστρωμα είναι υποχρεωτικό, μετά τη λεύκανση και την θρέψη τους βέβαια. Αυτό βοηθάει το βερνίκι να στρώσει καλύτερα.

Αλήθεια λέω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Σφωνώ με τη συνάδελφο-καταληψία. Αν και εγώ και υπόστρωμα από τα πανηγύρια χρησιμοποιώ :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.