Jump to content

Καλλωπιστική Οργάνωση Υπεράσπισης των Απανταχού ♀


Recommended Posts

Εγώ έχω να πω ότι τις κρύες νύχτες του χειμώνα, έχω και το πάπλωμά μου, ευχαριστώ. Δε μου χρειάζεται κανένας κύριος December!

Γιατί οι γυναίκες να σκίζονται στις αποτριχώσεις μασχάλη, πόδι, μπικίνι, μερικές και μουστάκι ( :lol: ) κι εσείς οι άντρες να είστε υπεράνω??

Και για τις τρίχες στη μύτη, δε θα πει κανείς για τις τρίχες στη μύτη??? Αναρωτιέμαι αν μπορείτε να αναπνέετε emeleos Δηλ πραγματικά εμείς σκιζόμαστε για να είμαστε στην τρίχα (για την ακρίβεια...μάλλον το αντίθετο!! :lol: ) κι εσείς μου το παίζετε υπερχειλίζοντες τεστοστερόνης B) Στην τελική αν ήθελα τριχωτό άντρα θα έψαχνα σε ζωολογικούς κήπους κανένα μπαμπουίνο emblush Και θα ευχόμουν να αρχίσει να τρέχει ανάποδα το ρολόι της εξέλιξης :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Κι όχι μόνο τρίχες στη μύτη, αλλά και τρίχες στα αυτιά!! (Δεν υπάρχει emoticon emmliax?) Άσε που πολλοί, δεν καθαρίζουν καν τα αυτιά τους. emanakatevomaiempuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιααααααααααααααααααακ emeleos Για να μην πω για το νυχάκι του μικρού δακτυλακίου που επιμελώς καλλιεργούν.... Γιακ γιακ γιακ ξερνάω τώρα...!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α και για να μην είμαστε  emofftopic  ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΑ ΒΕΡΝΙΚΙΑ ΤΟΥ DIOR

Καλά.....η καλύτερη ατάκα που έχω ακούσει από topic starter... μακράν η καλύτερη!!!!!! emrockonemrockonemrockonemrockonemrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κομμωτήριο, τα χαμένα μου ευρώ....

Πρέπει να το πω γιατί θα σκάσω ειλικρινά...Δηλαδή ως ψυχοθεραπεία και μόνο θέλω να το πω…

Πάω στο κομμωτήριο μέρα που είναι, αντέχω με στωική υπομονή το λούσιμο, το ξέβγαλμα, την μαλακτική, τη μάσκα μαλλιών, την θερμοκρασία πάνω από το κεφάλι μου για να απορροφηθεί καλύτερα η μάσκα, το πιστολάκι, το τράβηγμα, τον αφρό, τη λακ, την σιλικόνη, τις άλλες αλχημείες, δέχομαι απίστευτα κομπλιμέντα και μάλιστα όλα μαζεμένα σε ένα γλυκύτατο κλίμα "είμαστε Γυναίκες οι σημερινές γυναίκες", ξεφυλλίζω όλα τα περιοδικά που υπάρχουν, ενημερώνομαι και φέρνω κρίσεις για όλα σε έναν καθόλα παραγωγικό διάλογο κοινωνικής κριτικής και περιχαρής πληρώνω τα μαλλιά της κεφαλής μου λέγοντας ότι άξιζε τον κόπο και αλήθεια δεν τα υπολόγισα καθόλου μέχρι να πάω μετ’ επαίνων και ζαχαρένιων αποχαιρετισμών στην πόρτα… Έξω έβρεχε!....

Δεν μπορώ να συνεχίσω άλλο την διήγηση…Ένας κόμπος στο λαιμό να πάρει…

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup Καλά, αυτό με το νυχάκι είναι κορυφαίο. Το οποίο χρησιμεύει για σκάλισμα μύτης κι αυτιών…

Ορίστε, τα βλέπετε τι γίνεται με τα κομμωτήρια? Τα βλέπετε? Ζούμε ένα δράμα! Κάποιος πρέπει να δώσει γροθιά στο κατεστημένο της περμανάντ και της ντεκαπαζ.

Παρεμπιπτόντως, το κομμωτήριο στη γειτονιά μου (το οποίο τιμώ τον τελευταίο καιρό γιατί στο Nicolas με γδέρνουν every single time) κάνει θεραπεία μαλλιών με μόλις 4 έουρος. Βέβαια δεν κάνει μασάζ όπως στα Nicolas, αλλά δίνω 50% λιγότερα. Στην τελική, δίνω 5 ευρώ στην κοπέλα που λούζει τα μαλλιά και μου κάνει αυτή μασάζ! :lol: (άμα είσαι πνεύμα οικονομίας!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα δράμα karpa μου, όπως τα λες είναι...Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς την συμπαράστασή σου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό με το κομμωτήριο ξαναπείτε το. Μια φορά αναγκάστηκα να πάω στο Νικολας επειδή ο δικός μου μαιτρ ήτο κλειστός και μου τα ξεπάτωσε.....και έσκασα και 25€.. emranting Ενώ ο Βασίλης με τ'όνομα λούσιμο, χτένισμα, κούρεμα 15€ και ειδικά σε μένα που ειμαι χρόοοοοοονια πελάτισσα 39€ για όλα τα προηγούμενα και επιπλέον βάψιμο και μάσκα αναδόμησης. Μποϋκοτάζ στις φίρμες ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά, ποιος είναι modarator εδώ? Θα ανοίξω καινούργιο topic στο οποίο θα μεταφερθούν όλα αυτά που έχουμε γράψει μιας κι αποτελούν τμήμα του καταστατικού της οργάνωσης, η οποία θα ονομάζεται (όπως είπα και σε προηγούμενο post)

«ΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΛΛΩΠΙΣΜΟ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ»

Πρέπει να ακουστούμε επιτέλους. Η φωνή μας έχει δύναμη! Και σας υπόσχομαι ότι θα αφοσιωθώ στον αγώνα μου, μέχρι τελευταίας ρανίδος. Κάθε ικμάδα δυνάμεως κι αντίστασης, θα τεθεί υπέρ αγώνος.

Είμαι συγκινημένη…

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

25€..  15€ ...39€

Παιδιά δεν τα βάφω και μόλις συνειδητοποίησα στο τεράστιας σημασίας αυτό topic ότι με κλέβουνε! ΜΕ ΚΛΕΒΟΥΝΕ!!! ΠΟΤΕ δεν έδωσα τόσα, ποτέ!!! Ανοίξτε μου τα μάτια!!!

Το θέμα εξελίσσεται με τραγικές διαστάσεις...

ΛΕΥΤΕΡΙΑ στη γνώση του Βασίλη με τ'όνομα τώρα. Λευτεριά στην περίπαθη ΝΙΚΙΤΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω ιδέα ...κοίταξα στο moderating team και δεν έχει, εκτός κι αν καίω κάρβουνο :bloodomen:

Αλλά νομίζω ότι οι αντμινιστράδες και ο σουπερ-μοδ μπορούν να το διευθετήσουν το θέμα.... :P

Κάρπα, εδώ και τώρα ανακηρύσσεσαι η έμπνευσή μας, η μπροστάρισσά μας, η συντρόφισσά μας!!! emrockon

Επίτιμη πρόεδρος η ΝΙΚΙΤΑ, επίτιμος αφισσοκολλητής ο ινλαϊνερ και κατασκευαστικό μέλος ο RR. Εγώ θα γράψω τον ύμνο του κόμματος empiano

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δέχομαι την τιμή που μου κάνατε, θα βάλω τα δυνατά μου να μην σας απογοητεύσω. Είναι προσωπική δέσμευση. Η ώρα της δικαιοσύνης έφτασε! Η δικαίωσή μας δεν θα αργήσει! Εμπρός της γης οι κολασμένοι...

Της εκμετάλλευσης αδέλφια ενωθείτε! Είναι χρέος μας να νικήσουμε για όλες τις γυναίκες του κόσμου αυτό τον αγώνα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα γράψεις τον ύμνο και θα αναλάβεις και την σύσταση της οργάνωσης, καταστατικά, τα νομικά γενικότερα. Μην τα δίνουμε έξω και μας πάρουν τα μαλλιά της κεφαλής μας!

Οι εγγραφές νέων μελών ξεκινάνε από σήμερα, να τονίσω όμως ότι θα διεξαχθούν συνεντεύξεις για τα μέλη που θα διεισδύσουν στους κόλπους της οργάνωσης .

Επειδή ο αγώνας προβλέπεται σκληρός κι άνισος, πρέπει να είμαστε αυστηροί με το ποιους επιλέγουμε για συμπολεμιστές μας.

Δεχόμαστε κι άντρες στην οργάνωση. Feel free to approach us!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νταξ δέχομαι κι εγώ την υπέρτατη τιμή. Με συγκίνηση αποχωρώ προσωρινά να μελετήσω τα περί σύνταξης καταστατικών (8 φορές το έδωσα το ρημάδι το μάθημα μέχρι να το περάσω...) και τα περί ενορχήστρωσης εμβατηρίων. Ζήτω η Γυναίκα. Να συμπληρώσω ότι οι άντρες που θα γίνονται δεκτοί στο σωματείο πρέπει να έχουν κάνει χαλάουα αν και εφόσον διαθέτουν τρίχες στην πλάτη :splaaaats: Άλλως η συμμετοχή τους στο καταστατικό θα λογίζεται άκυρη, και δε θα έχουν δικαίωμα ψήφου στις ΓΣ, έως ότου αποτριχωθούν. Επίσης αναγκαίος όρος του κύρους συμμετοχής των, θα κρίνεται η κατοχή νυχοκόπτη. Ταυτα και πάω να συντάξω και τα υπόλοιπα. Σας ασπάζομαι μετ'αδιαβρόχου lip-gloss emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι περήφανη που σας διάλεξα για να δώσουμε τον υπέρ πάντων αγώνα…

Για το νυχοκόπτη συμφωνώ, για τη χαλάουα θα το συζητήσουμε στην πρώτη Γ.Σ που θα γίνει, γιατί είπαμε, θέλουμε άντρες, όχι αδερφές!

Πάω κι εγώ να καλλωπιστώ, χρησιμοποιώντας ευρωπαϊκά, not animal tested καλλυντικά και θα επανέλθω αργοτέρως, για να συνεχίσουμε τον αγώνα της γυναίκας για τη γυναίκα.

Με συντροφικούς χαιρετισμούς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εγώ ένα ζελέ 15€ :( και τελειώνει και γρήγορα το άτιμο.. αλλά νταξ το κούρεμα καλά είναι 15€ με λούσιμο πριν και μετά :):D

βέβαια κοίταγα τιμές για ανταύγειες και βαφή... είχα πάθει ένα σοκ... μέχρι που είπα να ανοίξω κομμωτήριο :P:P:P

βλέπω να πληρώνουν 150€ και εγώ κλαιω τα 30.... (κούρεμα και το ζελεδάκι μου)

Καλά ΝΙΚΙΤΑ τρελό πακέτο... εγώ δε θα έφευγα απο το κομμωτήριο.. θα κατασκήνωνα εκεί :rolleyes::lol:

Εγώ τι θα κατασκευάσω;;;; Μήπως να φτιάξουμε μια ιστοσελίδα ενάντια στον αγώνα; :) χιχιχιχιχιιχ

ΥΓ. γι αυτό ο αλήτης μου είχε προτείνει να κάνω ανταύγειες..... τώρα εξηγούνται όλα! :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ανταύγειες ρε οι άντρες? Όλο καραγκιζιλίκια...

Ο Μαρινόπουλος έχει ένα γαμάτο gel, Flipper το όνομα, 1€ το μισό κιλό, και κρατάααει... Σ'όλο τον κόσμο δεν έχω βρει παρόμοιο!

Και μη μου αρχίσετε για προστασίες των μαλλιών, γιατί το Flipper μας χάλασε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά ΝΙΚΙΤΑ τρελό πακέτο... εγώ δε θα έφευγα απο το κομμωτήριο.. θα κατασκήνωνα εκεί  :rolleyes:  :lol:

(κράτησα και το ιδιαίτερο ύφος σου στο γράψιμο από σεβασμό στην κατανόηση που έδειξες)

Το σκέφτηκα κι εγώ αλλά είχα αργήσει, να φανταστείς το χτένισμα -κατόπιν ραντεβού ασφαλώς από μέρες πριν- το προγραμμάτισα με την ελπίδα ότι δεν θα κάνω πάνω από ώρα κάτι που όπως καταλαβαίνεις δεν θα μπορούσε να είναι εφικτό...

Για να μην στα πολυ-λέω βγαίνω στο δρόμο με όλο το είναι μου αφιερωμένο στην προστασία των μαλλιών μου. Πήγαινα κάτω από στέγες με τα χέρια κράνος στην φροντίδα τους αλλά η βροχή αδυσώπητη κέρδιζε τη μάχη...(ξαναζώ τη σκηνή με πόνο ψυχής) Στο δρόμο, όλοι ανέμελοι και σφυρίζοντας ένιωθαν διεστραμμένη ευχαρίστηση. Εμένα να μου 'ρχεται να κάνω φονικό...

Ένα παιδάκι με ομπρέλα στο τσάκ γλίτωσε τη ληστεία...

...Δεν μπορώ να συνεχίσω, είναι πέρα από τις δυνάμεις μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΕΠΕΙ να στειλουμε κανα πμ στους διευθυντας να μεταφερουν τα ποστ.

Ποια θα ανοιξει τοπικ,να διαλεξει βασικα τον τιτλο και να στειλει πμ;

Λοιποοοον στο θεμα μας.....οχι βεβαια στην καταληψη :lol: !

Για αποτριχωσεις ειπατε;Κερι;Ξυραφι;Αισθητικος;Σιλκ-επιλ;Εμ καλοκαιρι πρεπει να βγαλουμε τα ποδια :lol:

Ενυδατικες κρεμες;Προσωπου,σωματος,χερια,ποδια;Εμ τι...μια κρεμα για ολα εχετε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προτείνω να ανοίξει θέμα η καρπα, που είναι και πρoεδρίνα. Ή η Νικιτα που είναι επίτιμη προεδρίνα.

emarright Καλά ρε Χάρη.... η πιανίστα μου όταν ήταν Πάτρα (πρόπερσι) έδινε 6€ για κούρεμα-χτένισμα...εσύ πού πας??? :blink: Δεν πιστεύω να ανέβηκε τόσο πολύ ο τιμάριθμος.... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για το νυχοκόπτη συμφωνώ, για τη χαλάουα θα το συζητήσουμε στην πρώτη Γ.Σ που θα γίνει, γιατί είπαμε, θέλουμε άντρες, όχι αδερφές!

Χαλάουα μόνο για τρίχες στην πλάτη. Οι υπόλοιπες επιβάλλονται emoops Με το αναγκαίο μέτρο βεβαίως.

Κορίτσια, να θίξουμε και το μείζον ζήτημα του ροχαλητού, διότι ο ύπνος τα βράδια είναι ο πιο ξεκούραστος, και δεν μπορούμε να ξενυχτάμε και να μη στρώνει η επιδερμίς επειδή ο κανακάρης ακούγεται σαν φρενάρισμα τρένου emeleos

Edit:

Ανταύγειες ρε οι άντρες? Όλο καραγκιζιλίκια...

Έχω δει στον Βασίλη να κάνουν και ισιωτική. Tι νόμιζες, ότι επειδή εσύ είσαι ο άντρας ο σωστός ο πρόστυχος και η κολών του οίκου μου, έτσι θα είναι κι όλοι οι άλλοι? Αχχχχχχχχχχ χαλάσανε οι άντρες σήμερις..αχχχχχχχχχχχχχχχ.... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.