Jump to content

Καλλωπιστική Οργάνωση Υπεράσπισης των Απανταχού ♀


Recommended Posts

καλή μανικιουρίστα αθήνα κέντρο καμιά?

Ή στο αεροδρόμιο; :rolleyes:

Λέει τίποτα το μανικιούρ στο Ελ Βενιζέλος (www.aia.gr/shopping_center/services_details.asp?catid=6&shopid=88&langid=2&serviceid=15) ή να μην το ρισκάρω;

Αν το έχει δοκιμάσει κανείς θα βοηθήσει πάαααααααααααρα πολύ να μας πει εντυπώσεις.

αν έχει σχέση με το κομμωτήριο θα σου έλεγα μάλλον μακριά ... καλύτερα ένα ταξί και κατ΄ευθείαν στον άγγελο :rolleyes:

http://www.athensvoice.gr/article/fashion-look/%CF%80%CF%8C%CE%BB%CE%B7/%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BF/%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%86%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CE%B9-mani-pedi-cure

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Last Reply

emarup

Ευχαριστώ. Θα είναι στα υπ'οψιν.

Δεν προλάβαινα όμως, ήμουν στο αεροδρόμιο για στοποβερ στον πηγαιμό για Κρήτη. Τελικά προτίμησα το σπα του αεροδρομίου του Μονάχου (είχα και εκεί στοπόβερ) που το είχε συστήσει μια συνάδελφος. Το συστήνω ανεπιφύλακτα και εγώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Μετά από πολλέεεεεεεεεεεες δοκιμές με διαφορετικές ενυδατικές έχω καταλήξει εδώ και μερικούς μήνες σε μία Θ Ε Ϊ Κ Η κρέμα της castalia arrow%20right.gifDermopur - creme matifiante

ρίξε μια δοκιμή και στο ζελ λεμόνι του κορρέ όποτε μπορέσεις :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν

1.apivita ενυδατική για ευαίσθητες κ ξηρές επιδερμίδες

2. νυχτολούλουδο του κορρέ κρέμα για τα μάτια

3. γαλάκτωμα ντεμακιγιάζ του κορρέ με άνθη πορτοκαλιάς(είναι το μόνο που δεν τσούζει τα μάτια μου)

4.frezyderm ή diadermine αφρός καθαρισμού για κάθε μέρα

5.apivita μάσκα καθαρισμού με πράσινη άργιλο (είναι φθηνή κ καλή)μία φορά την εβδομάδα

Γενικά είμαι της φύσης κ του φαρμακείου :P όχι κ πολλά χημικά στη μάπα.Σε λίγα χρόνια βέβαια που οι ρυτίδες θα φτάσουν ως τα αυτιά θα αλλάξουν οι επιλογές :splats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν

1.apivita ενυδατική για ευαίσθητες κ ξηρές επιδερμίδες

2. νυχτολούλουδο του κορρέ κρέμα για τα μάτια

3. γαλάκτωμα ντεμακιγιάζ του κορρέ με άνθη πορτοκαλιάς(είναι το μόνο που δεν τσούζει τα μάτια μου)

4.frezyderm ή diadermine αφρός καθαρισμού για κάθε μέρα

5.apivita μάσκα καθαρισμού με πράσινη άργιλο (είναι φθηνή κ καλή)μία φορά την εβδομάδα

Γενικά είμαι της φύσης κ του φαρμακείου :P όχι κ πολλά χημικά στη μάπα.Σε λίγα χρόνια βέβαια που οι ρυτίδες θα φτάσουν ως τα αυτιά θα αλλάξουν οι επιλογές :splats::splaaaats:

o κορρέ έχει το εργοστάσιο του στην βιομηχανική ζώνη των οινοφύτων... Η περιοχή έχει αυξημένα κρούσματα καρκίνου τα τελευταία χρόνια λόγω Cr+6, Pt O3 κλπ. Και χαρακτηρίζεται από outdoor και indoor air pollution. Τα εργαστήριά του δεν είναι μονωμένα από τον αέρα της περιοχής και σε διάφορα προιόντα του, έχουν βρεθεί ουσίες που δεν θα έπρεπε.

Επίσης να αποφεύγεις και τα καρότα... το 50% της παραγωγής στην Ελλάδα προέρχεται από την συγκεκριμένη περιοχή.

Όσο για τα μάτια... δοκίμασε κάτι σε Vichy-purete thermal στα 12e. Επίσης το γαλάκτωμα μπαίνει έξω από τα μάτια και όχι μέσα... και εμένα με τσούζει όταν είμαι βιαστική άρα και απρόσεχτη.

Και εγώ κυρίως δερμοκαλλυντικά χρησιμοποιώ και όχι τπτ το σπουδαίο... μια ενυδατική την ιδια πρωι και βραδυ... μια των ματιων... γαλακτωμα, λοσιόν... που και που scrub και μάσκα. Επί 17 χρόνια κάθε μέρα... ή σχεδόν κάθε μέρα. Σε αισθητικό πάω σπάνια... έναν καθαρισμό ανά 5ετία. Τώρα που τα χρόνια έχουν περάσει η διαφορά φαίνεται σε σχέση με τις συνομήλικες μου. Έχω κερδίσει χαλαρά 5+ χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ κυρίως δερμοκαλλυντικά χρησιμοποιώ και όχι τπτ το σπουδαίο... μια ενυδατική την ιδια πρωι και βραδυ... μια των ματιων... γαλακτωμα, λοσιόν... που και που scrub και μάσκα. Επί 17 χρόνια κάθε μέρα... ή σχεδόν κάθε μέρα. Σε αισθητικό πάω σπάνια... έναν καθαρισμό ανά 5ετία. Τώρα που τα χρόνια έχουν περάσει η διαφορά φαίνεται σε σχέση με τις συνομήλικες μου. Έχω κερδίσει χαλαρά 5+ χρόνια.

δλδ πόσο έχεις φτάσει να δείχνεις πια, 15? emiloveyou

δεν είναι μόνο αυτά που χρειάζονται για να κερδίσει κανείς καθαρό, λαμπερό πρόσωπο, θέλει και τα σωστά γονίδια και την ισορροπημένη διατροφή και λιγότερο στρες και τόσα άλλα ... και γενικά έχω την εντύπωση ότι η υπερβολή βλάπτει, οι πολλή χρήση καλλυντικών όπως και η ελάχιστη, οι πολύ συχνοί καθαρισμοί, αλλά και οι σπάνιοι (ειδικά αν ζει κανείς αθήνα μπρρρρρ), η μανία με τις πανάκριβες κρέμες αλλά και η εμμονή με ό,τι πιο φτηνό μπορεί να βρει κανείς στη γύρα.

αλλά βρε παιδιά, το γαλάκτωμα και γενικά όλα τα καλλυντικά όσο μπορείτε μακριά απ΄την περιοχή των ματιών! εκτός κι αν αναφέρεται ρητά ότι είναι κατάλληλα για χρήση εκεί ή και εκεί.

αυτό με τα οινόφυτα το έχω ακούσει από χρόνια, το ΣΚΑΙ ναν καλά, αλλά τι εννοείς? ότι επιμολύνονται τα προϊόντα του κορρέ απ΄το περιβάλλον ή ότι είναι συνυπεύθυνο το εργοστάσιό του για την επιβάρυνση της περιοχής?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αλλά βρε παιδιά, το γαλάκτωμα και γενικά όλα τα καλλυντικά όσο μπορείτε μακριά απ΄την περιοχή των ματιών! εκτός κι αν αναφέρεται ρητά ότι είναι κατάλληλα για χρήση εκεί ή και εκεί.

αυτό με τα οινόφυτα το έχω ακούσει από χρόνια, το ΣΚΑΙ ναν καλά, αλλά τι εννοείς? ότι επιμολύνονται τα προϊόντα του κορρέ απ΄το περιβάλλον ή ότι είναι συνυπεύθυνο το εργοστάσιό του για την επιβάρυνση της περιοχής?

Ναι για αυτά μιλάμε που είναι και για ντεμακιγιάζ ματιών.

Όλα τα εργοστάσια της περιοχής είναι υπεύθυνα για το πως έχει η περιοχή... άλλα συμβάλλουν λιγότερο άλλα περισσότερο... άλλα βάζουν φίλτρα, επεξεργάζονται με επιτυχία τα λύματα κάποια άλλα πάλι όχι.

'Όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση μιλάω ότι επιμολύνονται τα προϊόντα από την ποιότητα του αέρα της περιοχής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Συνεχίζω.

1.μάσκαρα maybelline lash stiletto

2.ρουζ bourjois

3.μολύβι ματιών bourjois

4.κραγιόν της mac(τα καλύτερα ...)

emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ κυρίως δερμοκαλλυντικά χρησιμοποιώ και όχι τπτ το σπουδαίο... μια ενυδατική την ιδια πρωι και βραδυ... μια των ματιων... γαλακτωμα, λοσιόν... που και που scrub και μάσκα. Επί 17 χρόνια κάθε μέρα... ή σχεδόν κάθε μέρα. Σε αισθητικό πάω σπάνια... έναν καθαρισμό ανά 5ετία. Τώρα που τα χρόνια έχουν περάσει η διαφορά φαίνεται σε σχέση με τις συνομήλικες μου. Έχω κερδίσει χαλαρά 5+ χρόνια.

Άλλες κάνουν αμάν να βγάλουν καμμιά ρυτιδούλα να μην τις λένε κοριτσάκια και άλλες κάνουν ολόκληρες τελετές περιποιήσης... Άδικη η ζωή.

For the record, scrub (clinique) και μάσκα (lancome) με άργυλο μια φορά το 15ήμερο και ενυδατική clinique σχεδόν κάθε πρωί με SPF25. Για τα χείλια nivea hydro care. Μακιγιάζ σχεδόν ποτέ εκτός από eyeliner και μάσκαρα (clinique-τέλεια) μια στο τόσο.

Άσχετο, παίζει eyebrow threading στην Αθήνα και αν ναι πού προτείνετε (κατά προτίμηση από Μαρούσι και πάνω);

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

ΜΑΛΛΙΑ - ΙΣΙΩΤΙΚΗ

Η καλύτερη ισιωτική που έχω κάνει μέχρι σήμερα είναι η Japanese Hair Straightening - The retex system by bioionic.

(+) Δεν μειώνει τον όγκο τους,

μπορείς να τα κάνεις ξανά curly με το πιστολάκι ή τα ρόλει

δεν ήταν τόσο επιθετική με τα μαλλιά μου

7 μήνες μετά και το αποτέλεσμα εξακολουθεί να υπάρχει

γίνονται πολύ λαμπερά και απαλά

το styling περιορίστηκε στα 10' από την 1 ώρα που ήταν πριν

(-) Εφαρμόζεται μόνο Καναδά και USA

Η τιμή της 250-600$ ανάλογα με το μήκος των μαλλιών.

Η εφαρμογή μέχρι το τελικό αποτέλεσμα ήταν γύρω στις 4-5 ώρες (για πολύ μακριά μαλλιά)

Παρόμοια είναι και η Υukο στην Ελλάδα εφαρμόζεται από ένα κομμωτήριο στη Γλυφάδα με παρόμοιες τιμές και χρόνους.

Σαμπουάν, κρέμα κλπ - Keratin Complex by Coppola

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.