Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

απο την στιγμη που ερχεται στο ταχυδρομειο,μπορει και την αλλη μερα το πρωι να στο φερουνε σπιτι

εαν θες να το καθυστερησεις,συνενοησου με τον ταχυδρομο(ειδικα αμα ψιλογνωριζεστε δεν θα εχει προβλημα) και πες του να μην το παραλαβεις εκεινη την ημερα και αυτος το επιστρεφει στο ταχυδρομειο οποτε θα το παραλαβεις αλλη μερα εσυ απο αυτους

 

 

και δε μιλας λιγο νωριτερα!!?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Θέλω να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Εγώ πήρα ιατρείο στην Καστοριά και ήταν το μόνο που δεν ήταν άγονο. Όμως η Καστοριά απ'όσο γνωρίζω είναι παραμεθόριος περιοχή. Με το επίδομα παραμεθωρίου τι γίνεται στην περίπτωση μου; Θα το παίρνω ή όχι λόγω του ότι δεν είναι άγονο το αγροτικό; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το εχεις ξαναρωτησει νομιζω αλλα δεν απαντησα τοτε διοτι δεν γνωριζω την απαντηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωριζετε μηπως ποσο περιπου κανει να ρθει ο διορισμος σπιτι;;

Περίπου σε 2 εβδομάδες ξέρω μετά την ανάρτηση του ΦΕΚ στο διαύγεια. Έχει έρθει σε κανέναν παιδιά το χαρτί στο σπίτι ή όχι;;; 

ευχααριστωω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ρωτήσω κάτι σχετικά με την τωρινή πρόσκληση ενδιαφέροντος.υπάρχει μία θέση η οποία όμως δόθηκε στην προηγούμενη προκύρηξη και από είδα στη Διαύγεια διορίστηκε κιόλας το παιδί που την επέλεξε.είναι δυνατόν για μία θέση να χρειάζονται 2 αγροτικούς?αλλιώς ποιος ο λόγος να την ξαναβάλουν? να προσθέσω ότι είναι θέση Α αλλά και το άλλο παιδι για την ίδια θέση διορίστηκε με τον ίδιο κωδικό

Τροποποιήθηκε από Nifada
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε καποια κεντρα υγειας προβλεπονται και 4 και 5 ακομα αγροτικοι,ενω καποια περιφερειακα ιατρεια ειναι διθεσια

ισως λοιπον αυτο να απαντα στην ερωτηση σου γιατι ειναι δυνατον για μια θεση να χρειαζονται 2 αγροτικοι,εαν καταλαβα καλα

αν δεν κανω λαθος,οι κωδικοι πλεον δεν ειναι δεσμευτικοι για τις θεσεις των αγροτικων οπως ισχυε παλαια στο αλμπουκερκι...

επισης,λαβε υποψη οτι το γεγονος πως ειδες το ονομα ενος συναδελφου στην Διαυγεια,δεν σημαινει ντε και καλα οτι διοριστηκε κιολας(θα μπορουσε για παραδειγμα να παραιτηθηκε αφου βγηκε το ονομα του στην Διαυγεια).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η θέση του διορισμού μου είναι σε κέντρο υγείας αλλά τώρα που κάνω την εκπαίδευση στο νοσοκομείο ακούγονται πολλά για αποσπάσεις, γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να αρνηθώ την απόσταση αν προκύψει τέτοιο ζήτημα? 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δυσκολα εαν υπαρχουν συμφωνες γνωμες διευθυντη κεντρου υγειας και διοικητη νοσοκομειου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δυσκολα εαν υπαρχουν συμφωνες γνωμες διευθυντη κεντρου υγειας και διοικητη νοσοκομειου

αν ο διευθυντής του κέντρου υγείας αρνηθεί την απόσπαση παίζει ρόλο? ή ο διοικητής του νοσοκομείου καθορίζει τι θα γίνει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εαν ο διευθυντης σου,αρνηθει την αποσπαση,τοτε εξαρταται απο το ποσο πολυ ειναι διατεθειμενος ο διοικητης να κονταροχτυπηθει μαζι του...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εαν ο διευθυντης σου,αρνηθει την αποσπαση,τοτε εξαρταται απο το ποσο πολυ ειναι διατεθειμενος ο διοικητης να κονταροχτυπηθει μαζι του...

Σ'ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπαρχει συναδελφος που δεν του/της εχει ερθει ακομα η προσληψη για το αγροτικο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπαρχει συναδελφος που δεν του/της εχει ερθει ακομα η προσληψη για το αγροτικο?

Εδω ξενος, δε μου εχει ερθει ακομα ο διορισμος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τυπωμένη την απόφαση από το Διαύγεια μπορείτε να διοριστείτε, χωρίς να έχει τη δυνατότητα η υπάλληλος κάποιας ΥΠΕ να σας το αρνηθεί. Έτσι τουλάχιστον λέει το Υπουργείο Υγείας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν διαφωνω καθολου Γιωργο,απλα καλυτερα ειναι να παρεις τηλεφωνο το νοσοκομειο η μαλλον το Κεντρο Υγειας καλυτερα πριν παρουσιαστεις μμε την εκτυπωμενη μορφη

 

ετσι μου ειπανε τουλαχιστον στο υπουργειο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν διαφωνω καθολου Γιωργο,απλα καλυτερα ειναι να παρεις τηλεφωνο το νοσοκομειο η μαλλον το Κεντρο Υγειας καλυτερα πριν παρουσιαστεις μμε την εκτυπωμενη μορφη

 

ετσι μου ειπανε τουλαχιστον στο υπουργειο

Φίλε μου αυτό που μας ήρθε εμάς με το ταχυδρομείο, είναι εκτυπωμένη η απόφαση από το διαύγεια! Δεν έχει καμια διαφορά! 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν διαφωνω καθολου Γιωργο,απλα καλυτερα ειναι να παρεις τηλεφωνο το νοσοκομειο η μαλλον το Κεντρο Υγειας καλυτερα πριν παρουσιαστεις μμε την εκτυπωμενη μορφη

 

ετσι μου ειπανε τουλαχιστον στο υπουργειο

Φίλε μου αυτό που μας ήρθε εμάς με το ταχυδρομείο, είναι εκτυπωμένη η απόφαση από το διαύγεια! Δεν έχει καμια διαφορά! 

Απλά στις ΥΠΕ δεν ξέρουν ακόμα τι τους γίνεται και θα χρησιμοποιούν την ίδια δικαιολογία ("ακόμα μαθαίνουμε", "μας λείπουν χέρια", "δεν μας έχουν ενημερώσει", "τι να πρωτοκάνουμε κι εμείς" κλπ) για τα επόμενα 30-40 χρόνια.

ΥΓ. Ξένε, σε ποια ΥΠΕ θα σε βγάλει ο δρόμος σου για τον επόμενο χρόνο της ζωής σου? :)

Τροποποιήθηκε από sjjggst
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ

 

α. Στους Ιατρούς που θα τοποθετηθούν στα Π.Ε.∆.Υ-Περιφερειακά Ιατρεία του Βορείου Αιγαίου και στα οποία υπάρχει επισήµανση µε αστερίσκο (*), θα καταβάλλεται επίδοµα σύµφωνα µε την αριθµ. 28/2-4-2015 απόφαση του Περιφερειακού Συµβουλίου Βορείου Αιγαίου (Α.∆.Α ΩΞΟΦ7ΛΩ-2ΝΟ) και β. στους Ιατρούς που θα τοποθετηθούν στα Π.Ε.∆.Υ-Περιφερειακά Ιατρεία του Νοτίου Αιγαίου και στα οποία υπάρχει επισήµανση µε αστερίσκο (*), θα καταβάλλεται επίδοµα σύµφωνα µε την αριθµ. 85/23-5-2015 απόφαση του Περιφερειακού Συµβουλίου Νοτίου Αιγαίου (Α.∆.Α 7ΨΧΝ7ΛΞ-7ΤΩ), η οποία συµπληρώνει την αριθµ. 23/2-3-2015 απόφαση ( Α.∆.Α 7Π∆17ΛΞ-ΕΡΟ)

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ? ΤΕΛΙΚΑ ΑΦΟΡΑ ΣΤΕΓΗ/ΣΙΤΗΣΗ Ή ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΤΑΝΤΑΡ ΠΟΣΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΣ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα 500€ αφορούν συνολικά έξοδα σίτισης κι στέγασης κι δίδονται κατόπιν προσκομίσεως των σχετικών αποδείξεων προφανώς.

Το πρόβλημα είναι ότι σε κάποια νησιά οι κάτοικοι ενοικιάζουν μαύρα, οπότε η παροχή απόδειξης αποτελεί πρόβλημα, να μην αναφέρω περίπτωση που σε συνάδελφο σε μικρό νησάκι ζητήθηκε να εκκενωθεί το σπίτι το καλοκαίρι για να το νοικιάσουν σε τουρίστες κι να τσεπώσουν περισσότερα.

Και ναι, είναι από εκείνα τα μικρά νησάκια που έμεναν επί μακρόν ακάλυπτα από ιατρό κι οι κάτοικοι διαμαρτύρονταν...

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι αυτό το επίδομα των 500ων ευρώ το δίνουν μόνο σε Γενικό Ιατρό, με την προϋπόθεση ότι θα μείνει εκεί για τουλάχιστον 5 χρόνια και δεν αφορά τον Υπόχρεο υπηρεσίας υπαίθρου ή τον επί θητεία. Πάρτε τηλέφωνο στην ΥΠΕ για επιβεβαίωση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι αυτό το επίδομα των 500ων ευρώ το δίνουν μόνο σε Γενικό Ιατρό, με την προϋπόθεση ότι θα μείνει εκεί για τουλάχιστον 5 χρόνια και δεν αφορά τον Υπόχρεο υπηρεσίας υπαίθρου ή τον επί θητεία. Πάρτε τηλέφωνο στην ΥΠΕ για επιβεβαίωση

 

elpi η παρακατω επισημανση περιεχεται στην προκηρυξη των αγροτικων ιατρειων .

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ

α. Στους Ιατρούς που θα τοποθετηθούν στα Π.Ε.∆.Υ-Περιφερειακά Ιατρεία του Βορείου Αιγαίου και στα οποία υπάρχει επισήµανση µε αστερίσκο (*), θα καταβάλλεται επίδοµα σύµφωνα µε την αριθµ. 28/2-4-2015 απόφαση του Περιφερειακού Συµβουλίου Βορείου Αιγαίου (Α.∆.Α ΩΞΟΦ7ΛΩ-2ΝΟ) και β. στους Ιατρούς που θα τοποθετηθούν στα Π.Ε.∆.Υ-Περιφερειακά Ιατρεία του Νοτίου Αιγαίου και στα οποία υπάρχει επισήµανση µε αστερίσκο (*), θα καταβάλλεται επίδοµα σύµφωνα µε την αριθµ. 85/23-5-2015 απόφαση του Περιφερειακού Συµβουλίου Νοτίου Αιγαίου (Α.∆.Α 7ΨΧΝ7ΛΞ-7ΤΩ), η οποία συµπληρώνει την αριθµ. 23/2-3-2015 απόφαση ( Α.∆.Α 7Π∆17ΛΞ-ΕΡΟ)

 

αν ψαξεις και τις αντιστοιχες αποφασεις της περιφερειας Νοτιου Αιγαιου που αναφερεται στην επισημανση θα βρεις το ακολουθο

"Συµπληρώνει την µε αριθµ. 23/2015 απόφαση Περιφερειακού Συµβουλίου µε θέµα : «Λήψη απόφασης για την παροχή κινήτρων υπέρ επικουρικών γιατρών στις άγονες, προβληµατικές και αποµακρυσµένες περιοχές της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, κατ’ εφαρµογή των διατάξεων του άρθρου 20 του Ν. 4213/13», και όπου αναφέρονται οι λέξεις «επικουρικοί ιατροί» αντικαθίστανται από την φράση «επικουρικοί γιατροί και γιατροί υπηρεσίας υπαίθρου (αγροτικοί)». 

 

 

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.