Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

lila pause αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις την εγκύκλιο δε θα έκανες καμία ερώτηση και θα έβρισκες σίγουρα όλες τις απαντήσεις σε όλα σου τα ερωτήματα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lila pause επειδή το ψαχνα κι εγώ δεν υπάρχει καμμία λύση.Μόνο ίσως αν έχεις βύσμα.Ειδαλλως από την στιγμή που τελειώσει η προθεσμία υποβολής αιτήσεων,ο μόνος τρόπος να μην χάσεις τα μόρια σου αν δεν θες να κάνεις την θητεία είναι να μην πιάσεις το αγροτικό!Ούτε ένσταση,ούτε μη αποδοχή ιατρείου,ούτε μη αποδοχή διορισμού ούτε τίποτα δεν σε σώζει από την ποινή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2.5. Η προηγούμενη πρακτική του Υπουργείου Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, κατά την οποία ιατροί που τοποθετήθηκαν σε θέση αγροτικού ιατρού βάση των προσωρινών αποτελεσμάτων, μπορούν με υπεύθυνη δήλωση να αρνηθούν αποδοχή της επικείμενης τοποθέτησής τους καταργείται γιατί παρατηρήθηκαν φαινόμενα διοικητικής δυσλειτουργίας. Άρνηση επικείμενης τοποθέτησης μπορεί να γίνει μέχρι και την καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων της οικείας τρέχουσας προκήρυξης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον Ιούλιο του 2003, οπότε και καταργήθηκε η υποχρέωση να κάνει κανείς αγροτικό για να δηλώσει / κάνει ειδικότητα (βλέπε σχετικά εδώ την Υπουργική Απόφαση Αναστολής Υποχρέωσης Υπηρεσίας Υπαίθρου,

Παιδιά μόλις πήρα πτυχίο, είμαι και άσχετος, ισχύει ακόμη η παραπάνω Υπ. Απόφαση ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Επειδή κάθομαι μπροστά από την οθόνη και γελάω μόνος μου σαν το χαζό, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος χριστιανός γιατί στα οριστικά αποτελέσματα της προκήρυξης 20-07-2012 http://www.yyka.gov.gr/articles/newspaper/proslhpseis-diorismoi/c118-agrotikoi-iatroi/1371-oristika-apotelesmata-prokhrykshs-20-7-2012?fdl=4495 κάποιος με αρχικά Γ.Θ τέθηκε εκτός προκήρυξης με την αιτιολογία Πτυχίο Οδοντιατρικής?

Δεν μπορεί...Κάπου κάνω λάθος...Θέλω να μου πείτε τι παίρνει ο τύπος να πάρω κι εγώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ,ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΛΑΒΕΙ ΑΓΟΝΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ??

Α.ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΛΑΒΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ?

Η'

Β.ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

Η'

Γ.ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ,Κ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ>??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

thnx για την απαντηση!δηλ, δεν υπαρχει περιπτωση να δηλωσει κανεις μονο με τον αριθμο πρωτοκολλου(αν γινεται να τον λαβει δεν ξερω) όπως κανουν και όσοι διορίζονται στο γενικο μερος της ειδκοτητας οπου αυτον τον τροπο δηλώνουν το ειδικο πριν να παρουν το χαρτι διορισμου??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άλλο ο αριθμός πρωτοκόλλου της απόφασης τοποθέτησης για αγροτικό στο νοσοκομείο και άλλο σύμβαση εργασίας με το νοσοκομείο.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις για επίσπευση των διαδικασιών είναι να λάβεις εσύ ο ίδιος την απόφαση από το υπουργείο, να πας την ίδια ή επομένη μέρα στο νοσοκομείο να διοριστείς και την επομένη να δηλώσεις το επόμενο μέρος της ειδικότητας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια καλησπέρα.θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει ποιος είναι αυτή τη στιγμή ο βασικός μισθός του υπόχρεου αγροτικού ιατρού;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν κάνω αγροτικό αυτή τη στιγμή, αλλά γνωρίζω ότι ο μισθός του υπόχρεου αγγίζει το αστρονομικό ποσό των 850 ευρώ μηνιαίως. Συνάδελφοι που έχουν την "κορδέλα" στα χέρια τους, μπορούν να μας ενημερώσουν με ακρίβεια μέχρι το τελευταίο ευρώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημέρα !για να μην αναρρωτιεστε άλλο ο βασικός μας μισθός σαν υπόχρεοι αγροτικοί γιατροί αγγίζει το αστρονομικό ποσό των 890 ευρώ ακριβώς!

οι εφημερίες είναι μία άλλη πονεμένη ιστορία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!!!ήθελα να ρωτήσω από τη στιγμή που βγαίνουν τα αποτελέσματα για τα αγροτικά σε πόσο καιρό έρχεται ο διορισμός και μετά πόσο άμεσα ξεκινάς!!!αν είσαι σε περιφερικό ιατρείο εφημερίες κάνεις στο νοσοκομείο που υπάγεσαι,τι εξοπλισμό έχουν τα ΠΙ,τι χρειάζεται να πάρεις εσύ και πόσες εφημερίες κάνεις το μήνα?επίσης κάθε άλλη πληροφορία-συμβουλή-οδηγία είναι ευπρόσδεκτη καθώς μόλις πριν από δύο μέρες έμαθα ότι φεύγω για αγροτικό και όπως λέει και το όνομα μου είμαι μεγάλο ψάρι!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν ψαξεις λιγο στα φορουμ που αφορουν το αγροτικο θα βρεις απαντησεις για τα περισσοτερα απο τα ερωτηματα που εθεσες.

οσον αφορα τι εξοπλισμο εχουν τα π.ι παρε τηλ. τον προηγουμενο που αντικαθιστας και ρωτσε τον

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ότι είναι κενή η θέση που θα καλύψω πρέπει να με ανησυχήσει ή είναι τυχαίο το γεγονός?διάβασα για 1,5 μήνα μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων ότι αναμένεται το πολυπόθητο χαρτί!ισχύει ή μπορεί π.χ. να μου έρθει και αύριο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Σε περίπτωση που κάποιος ειδικευόμενος σε παράταση δηλώσει αγροτικό, τι πρέπει να συμπληρώσει στο πεδίο "ημερομηνία διαγραφής ή παραίτησης από προηγούμενη θέση" και ποιες είναι "οι αντίστοιχες βεβαιώσεις που πρέπει να προσκομίσει"; Κοινώς, η "προηγούμενη θέση" ποια θεωρείται; Αφορά σε οποιαδήποτε προϋπηρεσία ΠΡΙΝ την ειδικότητα, ή σημαίνει ότι πρέπει να παραιτηθεί από την ειδικότητα για να δηλώσει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειδικευόμενοι γιατροί που κατέχουν θέση με παράταση, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΛΑΒΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ.

Βάλε την ημερομηνία εκπλήρωσης της ευδόκιμης άσκησης στην ειδικότητα και κατέθεσε το πιστοποιητικό ευδόκιμης άσκησης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχμ, λογικό. emshy Απλά δεν είχα σκεφτεί το πιστοποιητικό, μιας και είθισται να το παίρνουμε την ημέρα της αποχώρησής μας από το νοσοκομείο (όταν δηλαδή τελειώσει και η παράταση). Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λάθος, το πιστοποιητικό το λαμβάνεις την τελευταία ημέρα που συμπληρώνεις τον απαιτούμενο χρόνο της ειδίκευσης και το καταθέτεις στην δ/νση υγείας για να φαίνεσαι έτοιμος/η για τη συνέχιση της ειδικότητας.

Βεβαίωση προϋπηρεσίας για τον ΟΑΕΔ και για το χρονοεπίδομα λαμβάνεις την ημέρα που αποχωρείς οριστικά (μετά το πέρας της παράτασης) από το νοσοκομείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.