Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για τις κενές και κενούμενες θέσεις Κέντρων Υγείας - Περιφερειακών Ιατρείων Άγονων &Νησιωτικών Περιοχών που προέκυψαν μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων της Προκήρυξης της 26ης Οκτωβρίου 2011.Γνωρίζει κανείς πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο και μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε θα βγουν γιατί είναι σε φάση επεξεργασίας ακόμη, να παρακολουθούμε στην ιστοσελίδα του Υπουργείου. Πάντα κατατοπιστικοί και ενημερωμένοι!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Στη σελίδα του υπουργείου υγείας έχει μια ανακοίνωση με αποτελέσματα προκήρυξης της 22/12/2011. Μήπως εννούν τα αποτελέσματα για τις κενες και κενουμενς θεσεις μετα την προκηρυξη της 26/10? Πως μπορουν να βγαλουν ανακοινωσεις αποτελεσματων χωρις πρωτα την προκηρυξη? Εχω μπερδευτει λιγο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Έχεις χάσει μήπως το Χριστοuγεννιάτικο επεισόδιο της σειράς "Προκηρύξεις Αγροτικών";

Τροποποιήθηκε από anastasiostheodoridis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχεις απολυτο δικιο DDD.Το διαβασα κ εγω κ αγχωθηκα λιγακι αλλα απ οτι αντιλαμβανομαι εννοει τα αποτελεσματα για τις θεσεις που μειναν κενες απο την προκηρυξη στις 26/10.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για τις κενές και κενούμενες θέσεις Κέντρων Υγείας - Περιφερειακών Ιατρείων Άγονων &Νησιωτικών Περιοχών που προέκυψαν μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων της Προκήρυξης της 26ης Οκτωβρίου 2011.Γνωρίζει κανείς πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα;

Τα οριστικά αποτελέσματα,οι διορισμοί,ξέρει κανείς με όλη την κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα κάτι νεότερο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για τις κενές και κενούμενες θέσεις Κέντρων Υγείας - Περιφερειακών Ιατρείων Άγονων &Νησιωτικών Περιοχών που προέκυψαν μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων της Προκήρυξης της 26ης Οκτωβρίου 2011.Γνωρίζει κανείς πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα;

Τα οριστικά αποτελέσματα,οι διορισμοί,ξέρει κανείς με όλη την κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα κάτι νεότερο!

Τα αποτελέσματα είναι οριστικά(τουλάχιστον δεν βλέπω πουθενά να αναφέρεται ότι είναι προσωρινά). http://yyka.gov.gr/articles/newspaper/proslhpseis-diorismoi/c118-agrotikoi-iatroi/1004-anakoinwsh-apotelesmatwn-sxetika-me- ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --prosklhsh-endiaferontos- ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --tis-kenes- ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --kenoymenes-theseis-kentrwn-ygeias-perifereiakwn-iatreiwn-agonwn-amp-nhsiwtikwn-perioxwn-ths-22hs-dekembrioy-2011

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ρώτησα την περασμένη Τετάρτη τηλεφωνικά στο γραφείο αγροτικών και μου είπαν πως οι διορισμοί είναι για υπογραφή στην ηγεσία και πως το συντομότερο για να αρχίσουμε να παίρνουμε τους διορισμούς στα χέρια μας είναι οι αρχές του Μάρτη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ρώτησα την περασμένη Τετάρτη τηλεφωνικά στο γραφείο αγροτικών και μου είπαν πως οι διορισμοί είναι για υπογραφή στην ηγεσία και πως το συντομότερο για να αρχίσουμε να παίρνουμε τους διορισμούς στα χέρια μας είναι οι αρχές του Μάρτη...

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ρώτησα την περασμένη Τετάρτη τηλεφωνικά στο γραφείο αγροτικών και μου είπαν πως οι διορισμοί είναι για υπογραφή στην ηγεσία και πως το συντομότερο για να αρχίσουμε να παίρνουμε τους διορισμούς στα χέρια μας είναι οι αρχές του Μάρτη...

εντυπωσιάζομαι που κατάφερες να βγάλεις γραμμή...εγώ ούτε με ταμα δεν τα κατάφερα...να υπόθεσω οτι δε σου διευκρινισανε αν θα γίνει ταυτόχρονα η αποστολή των διορισμών σε υποχρεους κ επί θητείας ή αν θα καθυστερήσει σε κάποια απο τις δύο ομάδες λίγο περισσότερο?
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και εψαξα λιγο σε προηγουμενες σελιδες δεν βρηκα κατι σχετικο.

Θα ηθελα να ρωτησω εαν ο διορισμος για το αγροτικο σου ερθει ας πουμε 10/04 και λογω προυπηρεσιας σε ειδικοτητα δεν κανεις την αρχικη εκπαιδευση,αλλα το αγροτικο ιατρειο κενωνεται πιο μετα,ας πουμε 10/06,τοτε τι γινεται? η λογικη λεει οτι διοριζεσαι στις 10/06.Ετσι ειναι? και αν ναι,ο διορισμος σου ερχεται μαζι με των υπολοιπων ομαδικα? η ξεχωριστα πιο μετα?

Πετυχε καποιος τετοια περιπτωση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν τελειώσω άσχετη με παθολογία-χειρουργική ειδικότητα (λχ Παθολογική Ανατομική) και θέλω μετά να κάνω αγροτικό για πρώτη φορά, υποχρεούμαι σε τρίμηνη (μονόμηνη με το καινούργιο) εκπαίδευση? Και αν όχι, για πόσο καιρό θα διοριστώ στο ΠΙ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απορία!

Επειδή κοντεύουμε να δίνουμε και από την τσέπη μας για τα μεταφορικά στα χωριά, πως μπορώ να μάθω αν κάποιο από τα χωριά που καλύπτω δεν ανήκει στην δικαιοδοσία μου και άρα να "προσπαθήσω" να ζητήσω να μεταφορικά για αυτό??

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απορία!

Επειδή κοντεύουμε να δίνουμε και από την τσέπη μας για τα μεταφορικά στα χωριά, πως μπορώ να μάθω αν κάποιο από τα χωριά που καλύπτω δεν ανήκει στην δικαιοδοσία μου και άρα να "προσπαθήσω" να ζητήσω να μεταφορικά για αυτό??

Ευχαριστώ πολύ

πολυ απλα "σου χαλασε το καρ / παθαινεις συνεχομενα διαστρεματα κι δε μπορεις να οδηγησεις, κλπ κλπ κι ζητας να σε μεταφερουν ! επισεις απο 1.1.12 δεν εχεις επιδομα μετακινησης 28 ευρο...κι επιπλεον απο η στιγμη που εγω δε βλεπω πουθενα στη προκυρηξη να λεει ο υποχρεος πρεπει να χει διπλωμα οδηγησης κι δικο του μεσο για μετακινηση στα χωρια ευθηνης του. πολυ απλα το αποσυρεις! συγνωμη για το σιγουρα ορθογραφικα αλλα τα greek-lish μας φαγανε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστά όλα αυτά και σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Απλά το θέμα είναι ότι μου ζήτησαν να πηγαίνω και δεύτερη μέρα σε κάποιο χωριό το οποίο αφενός απέχει 60 χιλιόμετρα από το σπίτι μου, αφετέρου δε οι φήμες λένε ότι δεν είναι στην δική μου αρμοδιότητα!

Το ερώτημα λοιπόν είναι πως επαληθεύω τις φήμες για να τους πω ότι δεν πάω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απλά το θέμα είναι ότι μου ζήτησαν να πηγαίνω και δεύτερη μέρα σε κάποιο χωριό το οποίο αφενός απέχει 60 χιλιόμετρα από το σπίτι μου, αφετέρου δε οι φήμες λένε ότι δεν είναι στην δική μου αρμοδιότητα!

Το ερώτημα λοιπόν είναι πως επαληθεύω τις φήμες για να τους πω ότι δεν πάω?

τι εννοεις "οι φημες λενε"?

ρωτα τους παλιοτερους αγροτικους του κεντρου υγειας σου ποιος αγροτικος καλυπτε παλια αυτο το χωριο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ζητα απο τον υπευθυνο των αγροτικων του κυ που υπαγεσε να σου δωσει γραπτως τη περιοχη ευθυνης σου.ετσι μονο θα μπορεις να το δεις.ΑΛΛΑ εχει το δικαιωμα με αποφαση διοικητη να σε στειλει για οσο θελει να καλυψεις ή αλλο χωριο,ή ΚΑΙ αλλο χωριο..ή και αλλο κεφαλοχωρι (αλλη εδρα ιατρειου..) κι μιλαω ως παθων.. απλα αν παει να γινει συστημα μαζευτειτε οι αγροτικοι κι καντε μια ομαδικη αναφορα οτι λογω περικοπων λογω αδυναμιας πια χρησης ιδιων οχηματψν κλπ αποσυρετε ολοι τα οχηματα σας κι θα εξυπηρετειτε μονο στην εδρα του ιατρειου σας μεχρι να σας παρεχετε οχημα για τη μεταφορα σας στα χωρια περιοδιας σας. κι καλυμενοι νομικα ειστε γτ δεν αρνειστε να πατε,απλα ζητατε μεσο να σας παει γτ εσεις δεν υποχρεουστε να κανετε χρηση ιδιωτικου μεσου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση:

μπορείς να παραιτηθείς από το αγροτικό χωρίς να χάσεις τα μόρια σου σε περίπτωση έναρξης ειδικότητας στο εσωτερικό λέει η προκύρηξη. φαντάζομαι μπορείς να παραιτηθείς και για συνέχιση της ειδικότητας στο εσωτερικό χωρίς να χάσεις τα μόρια???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις πάρει αριθμό πρωτοκόλλου η απόφαση τοποθέτησης για ειδικότητα μπορείς να παραιτηθείς χωρίς να μηδενιστούν τα μόρια.

Συμβουλή, παραιτήσου από το αγροτικό αν υπάρχει δυνατότητα την ίδια ημέρα που θα διοριστείς στην ειδικότητα ώστε να μην μείνει κενό στην ασφάλειά σου στο ΤΣΑΥ και αναγκαστείς να πληρώσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστω

και μια αλλη ερωτηση. παραιτεισαι απο αγροτικο για ειδικοτητα στο εσωτερικο. οι μηνες που εχεις συμπληρωσει "γραφονται" ως υπηρεσια υπαιθρου ετσι δεν ειναι? δηλαδη αμα ξαναπας θα εισαι υποχρεος ακομη και θα πρεπει να συμπληρωσεις τους εναπομειναντες μηνες ή προκειται να κανεις χρονο για να τελειωσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.