Jump to content

TROUBLESHOOTING...internet, hardware, software,


Recommended Posts

Μια ερωτηση. Εχω κατεβασει καποια αρχεια απο το rapidshare, αλλα εχουν καταληξη .rar, .ace, .pdb και δεν μπορω να τα ανοιξω. Τι προγραμματα χρειαζομαι για να τα δω. Για το .pdb βρηκα το iSilo, αλλα ληγει σε 1μηνα. Καμια ιδεα; Και αν ξερετε αν μπορω να τα μετατρεψω σε αλλα αρχεια (πχ .pdf);

Ευχαριστω

Τα .rar τα ανοίγεις με το winrar. Τα .ace ανοίγουν με το winace (πριν το ανοίξεις σκάναρέ το πρώτα γιατί εγώ δεν το έχω τσεκάρει).

Τροποποιήθηκε από mixmavros
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

τα pdb αρχεία ανοίγουν με το isilo

http://www.isilo.com/download/iSiloW32.htm

serial:y9ss-3s20-7ae6-8pfr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

....... να ρωτησω κατι θεωρητικο??

γιατι υπαρχουν πολλα ειδη αρχειων( πχ τα πιντιεφ,τα ντεζαβου :rolleyes: κτλ)που ανοιγουν καθε φορα με διαφορετικο μπροουζερ??(πιχι γουινραρ κτλ κτλ?)

ποια ειναι η διαφορα, αλλα εξυπηρετουν καλυτερα αρχεια με εικονες ,αλλα κειμενα και ετσι??

ή υπαρχει κατι πιο βαθυ..?? :P αλλος λογος και αιτία?

και αντιστροφα υπαρχουν αρχεια κειμενου που εχουν διαφορετικη καταληξη στο τελος ->αρα ανοιγουν με διαφορετικο μπροουζερ και αν ναι γιατι και τι διαφορα εχουν....(και τι συμφεροντα εξυπηρετουν :P :P )

ευχαριστω παντα......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο λόγος είναι πολύ απλός. Γιατί με την κατάληξη(doc, jpg, txt, pdf) το λειτουργικό γνωρίζει το είδος του αρχείου και κατα συνέπεια το πρόγραμμα που πρέπει να εκτελέσει για να το ανοίξει σωστά.

Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση σου, πρέπει να σε κάλυψα

Τροποποιήθηκε από Alternative
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οκ αυτο το καταλαβαινω...

αλλα γιατι υπαρχουν διαφορετικα ειδη αρχειων πχ ποιος ειναι ο λογος υπαρξης των .djv?

δε θα μπορουσαμε μονο με τα .pdf πχ να κανουμε τη δουλεια μας? τα ντεζαβου γιατι τα φτιαξανε?που υπερτερουν?

υγ ελπιζω να μη λεω βλακειουλες :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί να μην είχαμε τότε ένα τύπο φωτογραφιών αντί για jpeg,tiff,bmp,png...? Όπως με το pdf-djv έτσι και με τους υπόλοιπους τύπους αρχείων, φτιάχνονται από διαφορετικά προγράμματα(εταιρείες), έχουν διαφορετικές λειτουργίες και προσανατολισμούς. Οπότε πρέπει με κάποιο τρόπο να ξεχωρίζουν. Μπορεί στο μάτι να σου φαίνονται ίδια τα αρχεία pdf με τα .djv αλλά προφανώς θα δουλεύουν διαφορετικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξερει κανεις κανενα site που εχει συγκριση για τις προσφορες adsl και συνδεση internet οτε και αλλων εταιριων?

thanx εκ των προτερων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τσέκαρε αν η περιοχή σου καλύπτεται από τους εναλλακτικούς πάροχους vivodi 4net tellas

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Καλησπερα!!Μετα την εγκατασταση νεας συνδεσης ιντερνετ στο δευτερο σπιτι μου,αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα:Δε μου ανοιγει ο ιντερνετ εξπλορερ και το Μσν ενω δεν μου κανει και sync πια το λαπτοπ με το smartphone μου ...Συγκεκριμενα,οταν παω να ανοιξω τον ΙΕ ή το μσν,μου βγαζει το εξης λαθος

Υπογραφή προβλήματος:

Όνομα συμβάντος προβλήματος: APPCRASH

Όνομα εφαρμογής: iexplore.exe (ή αντιστοιχα το μσν)

Έκδοση εφαρμογής: 7.0.6000.16546

Χρονική σήμανση εφαρμογής: 46c64caf

Όνομα ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: RASAPI32.dll

Έκδοση ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: 6.0.6000.16386

Κανεις καποια ιδεα για το τι συμβαινει?

Τροποποιήθηκε από Αρειανός
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

arrow%20up.gifΑν θες να δεις αν λειτουργεί η σύνδεση, πήγαινε στις ιδιότητες τις σύνδεσης και δες αν λαμβάνεις πακέτα. Εγώ θα δοκίμαζα και κάνα firefox.

Το sync τι σχέση έχει με το ιντερνετ;

ΥΓ: Το firewall το απέκλεισες έτσι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η συνδεση λειτουργει κανονικα,κατεβαζω κανονικα με Οπερα,που χρησιμοποιω ουτως ή αλλως για ιντερνετ.

Απλα απο τη στιγμη που εβαλα τη νεα συνδεση αντιμετωπιζω αυτα τα προβληματα.Και ενταξει ο εξπλορερ,αλλα το μσν και το συνκ ,ειναι προβληματα emconfused ...

Εχει καποια σχεση το αρχειο RASAPI32.dll ?

Με ενα προχειρο ψαξιμο,νομιζω οτι εχει σχεση με τις ρυθμισεις του μοντεμ/συνδεσης?Αλλα αυτα που γραφουν ειναι πολυ εξειδικευμενα και δεν τα καταλαβαινω...

ΥΓ.Με το Firewall τι ακριβως να κανω δηλ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ωωωωωωχχχχ!....

μας βλέπω να ξεκινά pciatrιkοsymbουlιο@denkαtαlabaιnotιpοteς.gr

υγ:δοκίμασες να δώσεις μία να βαρέσεις το λάπτοπ πατώντας δυνατά και με γρηγορό ρυθμό το enter????

κάπως έτσι λύνω τα προβληματά μου με τους Η/Υ.....

sorry για το off topicccc

:P

kαlaxemperdemαta@gm.gr!!!

Τροποποιήθηκε από tik-tak
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου βγαζει οτι εκτελειται η ping με 32 byte δεδομενων και μετα οτι εξαντληθηκε το χρονικο οριο της αιτησης κτλ κτλ

ΥΓ.Μπα δεν το βαραω το λαπτοπ,εχω συνηθισει πια οτι με τα μηχανηματα παντα κατι θα στραβωνει :wacko: ...

Μα στα καλα καθουμενα?Ειπα να βαλω ιντερνετ στο αλλο σπιτι,να μη ξεφραγκιαζομαι στα νετ καφε και οριστε... :blink:

Τροποποιήθηκε από Αρειανός
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχήν δεν έχεις σύνδεση στο ίντερνετ. Τσέκαρε τα όλα από την αρχή. Συνδέσεις, μοντεμ, τα πάντα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περίεργο. Πώς συνδέεσαι στο ίντερνετ? Με μόντεμ-ρούτερ? sVista έχεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δες αν δουλεύουν με απενεργοποιημένο firewall. Απ' ότι λες όμως μάλλον ούτε έτσι θα δουλεύουν. Μια λύση που προτείνω είναι είτε να κάνεις reinstall αυτά που θες, είτε να κατεβάσεις εναλλακτικά προγράμματα (πχ aMSN).

Άγγελε αφού λέει ότι με όπερα κατεβάζει κανονικά. Είναι είτε θέμα δικτύου [δλδ εσωτερικού(Ελλάδας)-εξωτερικού], είτε θέμα προγράμματος. Απ' τα λίγα που ξέρω, αυτό φαντάζομαι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι,Βιστα εχω.

Αυτη τη στιγμη ειμαι συνδεδεμενος με ασυρματο ρουτερ.Και στην αλλη συνδεση με το απλο μοντεμ που δινει ο ΟΤΕ.

Απενεργοποιησα το τειχος προστασιας και παλι μου βγαζουν το ιδιο μηνυμα.Το Μσν το επανεγκατεστησα και παλι τα ιδια.

Μαλλον με βλεπω για φορματ :unsure: ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ίντερνετ με οπερα είναι οκ? Δε σέρνεται? Για τρέξε το msn as administrator

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι,Βιστα εχω.

Αυτη τη στιγμη ειμαι συνδεδεμενος με ασυρματο ρουτερ.Και στην αλλη συνδεση με το απλο μοντεμ που δινει ο ΟΤΕ.

Απενεργοποιησα το τειχος προστασιας και παλι μου βγαζουν το ιδιο μηνυμα.Το Μσν το επανεγκατεστησα και παλι τα ιδια.

Μαλλον με βλεπω για φορματ :unsure: ?

Όχι ρε φορμάτ για το παραμικρό! Εκτός αν βαριέσαι πολύ... :P

Η ιδέα των εναλλακτικών προγραμμάτων δε σε καλύπτει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.