Jump to content

TROUBLESHOOTING...internet, hardware, software,


Recommended Posts

1.απεγκατεστησα ολα τα security programs (ειχα 2 plus το avast -που ομολογώ δεν ξέρω απο πού εγκατασταθηκαν).

2.o σκληρος ανοιγει κανονικα οπως πριν

3.σχετικα με το G: που αναφερεις aterpe , ακομα και τωρα, αυτο γραφει.δεν εχω αλλο usb παρα μόνο του σκληρού κ παρολλα αυτα γραφει G. (βεβαια..δεν με πειραζει :D)

4.safe mode performed once. Απεκτησα καινουργια δεξιοτητα εν ολιγοις, χεχε

μερσιιι για την ανταποκριση! emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1.απεγκατεστησα ολα τα security programs (ειχα 2 plus το avast -που ομολογώ δεν ξέρω απο πού εγκατασταθηκαν).

2.o σκληρος ανοιγει κανονικα οπως πριν

3.σχετικα με το G: που αναφερεις aterpe , ακομα και τωρα, αυτο γραφει.δεν εχω αλλο usb παρα μόνο του σκληρού κ παρολλα αυτα γραφει G. (βεβαια..δεν με πειραζει :D)

4.safe mode performed once. Απεκτησα καινουργια δεξιοτητα εν ολιγοις, χεχε

μερσιιι για την ανταποκριση! emrose

Χαίρομαι που φάνηκα χρήσιμος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Γεια σας!Να κανω μια ερωτηση σε οποιον ξερει...

Λοιπον,εχω βρει σπασμενο το uptodate 18.2 αλλα δεν ξερω πως να το ενεργοποιησω...μου βγαζει στο παραθυρο του:΄΄Error: An application error with regards to application activation has occurred''.

το γκουγκλαρισα και δινει καποιες οδηγιες,αλλα για αυτες πρεπει να το εγκαταστησεις εσυ το uptodate.

ο φακελος ομως δεν εχει κανενα αρχειο install ή setup...

τι να κανω??? emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...

Απορία: Μετά από πρόσφατο φορμάτ, να αφήσω το firewall των Windows (XP) ή να εγκαταστήσω κάποιο άλλο (είχα το ZoneAlarm)question.gifquestion.gifquestion.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οπωσδήποτε άλλο, αυτό των windows μπλοκάρει μόνο τα βασικά, άσε που τα άλλα έχουν και επιλογές παραμετροποίησης (τι θα αφήνουν να περνάει και τι όχι).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οπωσδήποτε άλλο, αυτό των windows μπλοκάρει μόνο τα βασικά, άσε που τα άλλα έχουν και επιλογές παραμετροποίησης (τι θα αφήνουν να περνάει και τι όχι).

Σ΄ευχαριστώ πολύ!! thanx.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης όταν εγκαταστήσεις κάποιο firewall, έλεγξε αν έχει απενεργοποιηθεί το firewall των windows. Συνήθως γίνεται αυτόματα με την εγκατάσταση ενός άλλου. Αν όχι, απενεργοποίησε το, δύο firewalls ίσον κανένα ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης όταν εγκαταστήσεις κάποιο firewall, έλεγξε αν έχει απενεργοποιηθεί το firewall των windows. Συνήθως γίνεται αυτόματα με την εγκατάσταση ενός άλλου. Αν όχι, απενεργοποίησε το, δύο firewalls ίσον κανένα ;)

Ναι, το ξέρω αυτό. Ρώτησα επειδή πρόσφατα είχα μια συζήτηση με έναν του Πολυτεχνείου που επέμενε ότι το firewall των Windows είναι το καλύτερο. Έχω ήδη κατεβάσει το Zonealarm.

Σ' ευχαριστώ και πάλι! smile.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Να ρωτήσω;

Σήμερα (;; και χτες;;; δεν ξέρω απο πότε) όποτε πατάω www.greekmeds.gr με βγάζει οτι είμαι logged in .

Επισκέπτομαι τη σελίδα offline, ή κάνω log out όποτε το αντιλαμβάνομαι , και μετά απο λίγη ώρα ξανά το ίδιο.

Είναι θέμα του browser ή ρυθμίσεων του gm (έχουμε αλλάξει κάτι πρόσφατα;; ) ή φταίει κάτι άλλο;

Ευχαριστώ!

Τροποποιήθηκε από Holly
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.