Jump to content

Ειδικότητα στην Μεγάλη Βρετανία


Recommended Posts

Κυκλοφορεί πάντως ότι 24Φεβ δεν θα προλάβουν και μάλλον για Δευτέρα πάει η ανακοίνωση του shortlisting. References ούτε και εγώ μπόρεσα να δω, είναι ιδέα μου ή έλεγαν ότι θα μπορούσαμε να τις διαβάσουμε ;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κυκλοφορεί πάντως ότι 24Φεβ δεν θα προλάβουν και μάλλον για Δευτέρα πάει η ανακοίνωση του shortlisting. References ούτε και εγώ μπόρεσα να δω, είναι ιδέα μου ή έλεγαν ότι θα μπορούσαμε να τις διαβάσουμε ;;

Τελικά όντως δόθηκε παράταση μέχρι τη Δευτέρα το πρωϊ στις 09:00. Τουλάχιστον έχουν ένα καλό σύστημα επίσημης ενημέρωσης. Έχω την αίσθηση ότι θα καλέσουν πολύ κόσμο στις συνεντεύξεις, αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό αναγκαστικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι έγινε ρε παιδιά? Σιγή ιχθύος στο forum? Πείτε αποτελέσματα του shortlisting. Αν έχετε ακούσει από κανένα Άγγλο πόσους έχουν καλέσει για συνέντευξη (αναλογίες θέσεων/υποψηφίων) θα με βοηθούσε πολύ.

Τι έγινε ρε παιδιά? Σιγή ιχθύος στο forum? Πείτε αποτελέσματα του shortlisting. Αν έχετε ακούσει από κανένα Άγγλο πόσους έχουν καλέσει για συνέντευξη (αναλογίες θέσεων/υποψηφίων) θα με βοηθούσε πολύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι έγινε ρε παιδιά? Σιγή ιχθύος στο forum? Πείτε αποτελέσματα του shortlisting. Αν έχετε ακούσει από κανένα Άγγλο πόσους έχουν καλέσει για συνέντευξη (αναλογίες θέσεων/υποψηφίων) θα με βοηθούσε πολύ.

emarup shortlisting is a total mess in some deaneries, including London/KSS and Oxford. We are still waiting.. although the word around is that they managed to totally wreck the database in lon/kss :bloodomen: Ratios are not known, yet.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι έγινε ρε παιδιά? Σιγή ιχθύος στο forum? Πείτε αποτελέσματα του shortlisting. Αν έχετε ακούσει από κανένα Άγγλο πόσους έχουν καλέσει για συνέντευξη (αναλογίες θέσεων/υποψηφίων) θα με βοηθούσε πολύ.

emarup shortlisting is a total mess in some deaneries, including London/KSS and Oxford. We are still waiting.. although the word around is that they managed to totally wreck the database in lon/kss :bloodomen: Ratios are not known, yet.

Then i must consider my self as lucky. I am short-listed for 2/4 deaneries, including London/KSS!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I am still waiting for the L/KSS ST2 in Psych, me and the whole SlaM rotation !! London's ST1 are out, ST3 also but no ST2. Everybody is freaking out here ;) kind of fun to see, hey Idler any news from St.George's ??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I am still waiting for the L/KSS ST2 in Psych, me and the whole SlaM rotation !! London's ST1 are out, ST3 also but no ST2. Everybody is freaking out here ;) kind of fun to see, hey Idler any news from St.George's ??

"currently no interviews yet"

Υπαρχει κανενας που να του εχει πει το συστημα "sorry no interviews at all" (ή κατι τετοιο)?

Μεχρι ποτε να περιμενει κανεις?

PS Πηρα 1 interview, αλλα σε γνωστους μου για το ιδιο deanery τους λεει "currently no interviews yet". Μηπως να υποθεσουμε οτι το "currently no interviews yet" σημαινει φιλε δεν εχεις συνεντευξη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I am still waiting for the L/KSS ST2 in Psych, me and the whole SlaM rotation !! London's ST1 are out, ST3 also but no ST2. Everybody is freaking out here ;) kind of fun to see, hey Idler any news from St.George's ??

"currently no interviews yet"

Υπαρχει κανενας που να του εχει πει το συστημα "sorry no interviews at all" (ή κατι τετοιο)?

Μεχρι ποτε να περιμενει κανεις?

PS Πηρα 1 interview, αλλα σε γνωστους μου για το ιδιο deanery τους λεει "currently no interviews yet". Μηπως να υποθεσουμε οτι το "currently no interviews yet" σημαινει φιλε δεν εχεις συνεντευξη?

To "currently no interviews yet" για deanery που έχει ολοκληρώσει τη διαδικασία επιλογής (δείτε το σχετικό αρχείο) σημαίνει ότι δεν έχεις συνέντευξη. Τόσο απλά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To "currently no interviews yet" για deanery που έχει ολοκληρώσει τη διαδικασία επιλογής (δείτε το σχετικό αρχείο) σημαίνει ότι δεν έχεις συνέντευξη. Τόσο απλά.

Έτσι νόμιζα και εγώ αλλά ενώ το eastern είχε ολοκληρώσει το shortlisting από το πρωί τελικά βγήκε interview στην αίτησή μου στις 1700! Έχω την υποψία ότι μπαίνουν κατά "κύματα" - CMT στο λονδίνο σίγουρα δλδ μπαίνει κατά κύματα: σήμερα δεν έβρισκες medical sho στο King's με τπτ - ούτε στα bleepers δεν απαντούσαν !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάω δευτέρα Λονδίνο ST1 Ψ...έχει κανείς ιδέα πως θα είναι το ίντερβιου?

Το Eastern που ήτανε αυτό που ήθελα περισσότερο δεν μου κάθισε...πως είναι δυνατόν να πήρα Λονδίνο και όχι Eastern????

Eastern από 30 περίπου SHO, οι περισσότεροι ΣΤ2, μόνο 2 άτομα ΣΤ4 και ένας FY2 πήρανε ίντερβιου εδώ .Ηστερν θα έχει case vignettes στο ίντερβιου.

ΠΟΛΥ κλάμα, γιατί αρκετοί δεν έχουν κανένα ίντερβιου.

Κοκνι είχες δίκιο για το ST1, σου βγάζω το καπέλο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup κάτι είχα υποψιαστεί τελικά ;) στο St2 της ψυχιατρικής πρέπει να γίνεται μεγάλος χαμός, ακόμη να βγει το Λονδίνο. Βαρέθηκα να περιμένω, πάω για μπύρες. Το πιο αστείο ποστ της ημέρας πάντως είναι από το doctors.net.uk:

"Currently no interview yet" is NOT BLOODY ENGLISH

emdots

Τροποποιήθηκε από kokni
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι εγω μια μονο πηρα ρε γαμωτο ..... δηλαδη με βαση τον νομο των πιθανοτητων ...

παιδια, γνωριζετε αν εχουν τελειωσει ολα τα deaneries? περιμενουμε ακομα καποια ή οχι?

καλη επιτυχια σε ολους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχω την εντυπωση οτι δεν εχουν ολοκληρωθει τα αποτελεσματα.....

πιστευω οτι οσοι ειναι ηδη Αγγλια σιγουρα θα βρουν μια θεση....( οχι μονο συνεντευξη)

τωρα για τους υπολοιπους που ειμαστε Ελλαδα ακομα , πολυ και καλη τυχη και βλεπουμε.....

παντως θα ειναι δυσκολο και θα πρεπει να εισαι και τυχερος εκτος των αλλων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση: Ισχύει η αναλογία 1/2 σε όλες τις ειδικότητες (μπορείτε να δείτε τον συνολικό αριθμό θέσεων συνέντευξης και να τον συγκρίνετε με τις διαθέσιμες θέσεις ανά deanery) ??? Αν ναι, τότε νομίζω πως όσοι έχουν κληθεί σε 2 ή περισσότερες συνεντεύξεις, τουλάχιστον στατιστικά έχουν καλές ελπίδες να πάρουν μια θέση. Για όσους από εσάς που έχουν κλινική εμπειρία στην Αγγλία, νομίζω πως τα πράγματα θα είναι πιο εύκολα. Good luck to everyone.

Είναι 06:30 ώρα Ελλάδος. Ετοιμάζομαι για το νοσοκομείο. Όπως κάθε μέρα, θα φύγω γύρω στις 18:00, σκοτωμένος, χωρίς διάθεση να φάω ή να μιλήσω σε άνθρωπο. Θα είμαι και τυχερός αν φύγω αρτιμελής (το Σάββατο σε εφημερία, ένας μεθυσμένος έσπασε το χέρι συναδέλφου, ενώ οι securities απλά κοιτούσαν). Βεβαίως θα μου πείς καλοπληρώνεσαι. Τα 33 ευρώ είναι σημαντικό μεροκάματο!!!!!!

Ελπίζω ότι μετράω μέρες ειδικότητας σε αυτή τη χώρα. Εύχομαι σε όλους να πραγματοποιήσουν τα όνειρά τους και να μην τα θάψουν στην αναμονή και στη μιζέρια των Ελληνικών νοσοκομείων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικα οι συνεντευξεις τι μορφη θα εχουν? Ολες ειναι 40λεπτες?

Μάλλον (τουλάχιστον έτσι δείχνουν τα διαθέσιμα spaces)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΗΡΑΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΤΟΧΟ...!! ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ: ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΕΛΛΑΔΑ; ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ; ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΑ ΠΟΙΟ ΠΑΚΕΤΟ - ΚΑΡΤΑ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΗΡΑΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΤΟΧΟ...!! ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ: ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΕΛΛΑΔΑ; ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ; ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΑ ΠΟΙΟ ΠΑΚΕΤΟ - ΚΑΡΤΑ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΗΡΑΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΤΟΧΟ...!! ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ: ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΕΛΛΑΔΑ; ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ; ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΑ ΠΟΙΟ ΠΑΚΕΤΟ - ΚΑΡΤΑ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

Φίλε εγω προτείνω το VOIP οπου ουσιαστικά χρησιμοποιείς το ιντερνετ. Θα γλυτώσεις τρελα λεφτά. Χρειάζεσαι βέβαια και εσύ και το άτομο που επικοινωνεις ελλάδα (πχ γονεις) υπολογιστή και γρηγορη ταχύτητα. Απο εκει και περα χρησιμοποιεις τη συσκευη του τηλεφώνου και τους καλείς στο σταθερό χωρίς να χρειάζεται να ανοιγεις τον υπολογιστή (αλλά πρεπει να έχεις ευρυζωνική σύνδεση). Μακροπρόθεσμα τα λεφτα που θα γλυτώσεις είναι πολλα.

Κανε ενα ψαξιμο σε μηχανή αναζήτησης με λέξεις κλειδια VOIP, internet telephony κλπ για να πάρεις μια ιδέα.

φιλικα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχουν εταιρείες discount για τα σταθερά που η χρέωση για Ελλάδα είναι 1p / min!

Καλείς πρώτα στην εταιρεία κ μετά τον αριθμό που θέλεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.