Jump to content

Ειδικότητα στην Μεγάλη Βρετανία


Recommended Posts

emarup δεν ήξερα ότι υπήρχε και το google, sorry emblush . Μέχρι χθές δεν είχε επικοινωνήσει. Είναι ιδέα μου ή δεν θα ζητηθούν οι συστατικές μέχρι να τελειώσει το longlisting (24Φεβ) ;

Στην πραγματικότητα το longlisting τελείωσε χθες, και από Δευτέρα αρχίζει το shortlisting απ' όπου θα βγούν οι υποψήφιοι για τις συνεντεύξεις. Εικάζω ότι τότε θα στείλουν mail στους referees, και αν κλειθούμε για συνέντευξη θα πρέπει να πάρουμε μαζί μας και υπογεγραμμένες πλέον συστατικές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω ακριβώς την πρακτική του mtas πάντως στις προκυρήξεις θέσεων η επικοινωνία με referees γίνεται μετα το shortlisting, μόνο για όσους πάνε σε συνέντευξη... Επίσης γίνεται με επικοινωνία μεταξυ του referee και του medical staffing office, δεν ανακατευόμαστε εμεις.

(Φαντάζομαι έτσι δουλεύει και στο mtas)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω ακριβώς την πρακτική του mtas πάντως στις προκυρήξεις θέσεων η επικοινωνία με referees γίνεται μετα το shortlisting, μόνο για όσους πάνε σε συνέντευξη... Επίσης γίνεται με επικοινωνία μεταξυ του referee και του medical staffing office, δεν ανακατευόμαστε εμεις.

(Φαντάζομαι έτσι δουλεύει και στο mtas)

Μπορεί και να έχεις δίκαιο - δεν είναι πολύ ξεκάθαρο. Ούτως ή άλλως εμείς το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαιρετω και εγω.....μετα απο μηνες που διαβαζα το φορουμ πηρα την αποφαση και ηρθα και εγω αγγλια μπας και κανω τιποτα......το λοιπον εχω απλα το πτυχιο και τιποτα αλλο.....απο θεμα εμπειριας οποτε λεω παμε για φ2 και απο του χρονου βλεπουμε.....για θεση στ...ειμαι σε αναμονη για εγραφη στο GMC οποτε λες να παω να κανω καποιο attachment να βοηθησω λιγο το cv μου....λοιπον εχω μερικες αποριες:

1)για attchments παω στην καθε κλινικη η υπαρχει μια περιοχη staf ....δηλ σε ποιον πρεπει να παρουσιαστω;<ααα ακουσα και το αλλο οτι σε μερικες κλινικες ζητανε ακομα και λεφτα...καπου 200 λιρια το μηνα..μπορει καποιος να μου πει τα βηματα που πρεπει να κανω;

2)αφου γινει η εγγραφη στο gmc μετα τα επομενα βηματα για φ2 ποια ειναι;παω στο bmjcareers και ψαχνω για θεσεις φ2,σωστα?ειναι αργα τωρα; δεν εχουν αυτες οι θεσεις ημερ.ληξεις<οπως ας πουμε τα στ μεχρι 5 φλεβαρη> βγαινουν καθε εβδομαδα, σωστα;

3)ελπιδες λετε να εχω;Ξερει κανεις ποσοστα;

4)οι αιτησεις τι κανουμε με εμαιλ η με ποστ....τι ειναι καλυτερο;

5)Συγνωμη εαν ειναι απλες και ισως ηλιθιες οι αποριες μου:))))

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση: Στην περίπτωση που μας καλέσουν για συνέντευξη, όλες τις συμμετοχές στα συνέδρια, courses, κ.τ.λ που είναι στα ελληνικά, πρέπει να τα μεταφράσουμε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαιρετω και εγω.....μετα απο μηνες που διαβαζα το φορουμ πηρα την αποφαση και ηρθα και εγω αγγλια μπας και κανω τιποτα......το λοιπον εχω απλα το πτυχιο και τιποτα αλλο.....απο θεμα εμπειριας οποτε λεω παμε για φ2 και απο του χρονου βλεπουμε.....για θεση στ...ειμαι σε αναμονη για εγραφη στο GMC οποτε λες να παω να κανω καποιο attachment να βοηθησω λιγο το cv μου....λοιπον εχω μερικες αποριες:

1)για attchments παω στην καθε κλινικη η υπαρχει μια περιοχη staf ....δηλ σε ποιον πρεπει να παρουσιαστω;<ααα ακουσα και το αλλο οτι σε μερικες κλινικες ζητανε ακομα και λεφτα...καπου 200 λιρια το μηνα..μπορει καποιος να μου πει τα βηματα που πρεπει να κανω;

2)αφου γινει η εγγραφη στο gmc μετα τα επομενα βηματα για φ2 ποια ειναι;παω στο bmjcareers και ψαχνω για θεσεις φ2,σωστα?ειναι αργα τωρα; δεν εχουν αυτες οι θεσεις ημερ.ληξεις<οπως ας πουμε τα στ μεχρι 5 φλεβαρη> βγαινουν καθε εβδομαδα, σωστα;

3)ελπιδες λετε να εχω;Ξερει κανεις ποσοστα;

4)οι αιτησεις τι κανουμε με εμαιλ η με ποστ....τι ειναι καλυτερο;

5)Συγνωμη εαν ειναι απλες και ισως ηλιθιες οι αποριες μου:))))

1) Γράψου στο http://www.mtas.nhs.uk/ να δεις πότε γίνονται οι αιτήσεις για FY2 και ποια είναι τα requirements.Ξέχνα το bmj για αιτήσεις τώρα πια, όλα γίνονται ηλεκτρονικά.

2)ψάξε τα αρχεία του bmj (http://www.bmjcareers.com/tpl/archive_HA.php). Ξέθαψε τις διευθύνσεις των medical staffing department των νοσοκομείων που είχαν θέσεις SHO στην ειδικότητα που θέλεις, σε περιοχή που σε βολεύει, και στείλε e-mail για attachment.

H

Γράψε γράμμα σε consultant με ελληνικό όνομα να σε βοηθήσει.

3)αν βρεις να κάνεις attachment κοίτα αν μπορείς να κάνεις κανένα audit

4)βρες ένα locum

H

άρχισε αγροτικό μέχρι να έρθει ο καιρός της αίτησης. Αν σε πάρουνε παραιτείσαι!

Η

Αν σε βολεύει η ειδικότητα, πήγαινε όπου να ναι Ελλάδα να μπορέσεις να δώσεις τα ανάλογα MRC

4)κάνε την αίτηση σου όταν έρθει ο καιρός.Οι αιτήσεις πια είναι μια φορά το χρόνο

Ερώτηση: Στην περίπτωση που μας καλέσουν για συνέντευξη, όλες τις συμμετοχές στα συνέδρια, courses, κ.τ.λ που είναι στα ελληνικά, πρέπει να τα μεταφράσουμε?

Χρειάζεται μετάφραση τα abstracts, αλλά νομίζω μπορείς να την κάνεις μόνος σου...δεν χρειάζεται να είναι επικυρωμένη

Να ρωτήσω κάτι και εγώ γιατί με τρώει, και ακούω διαφορετικά πράγματα κάθε μέρα....μετά την υπόθεση με τους non-uk overseas docs ,με τη λογική ότι στο trust μου όλοι εκτός από 2 ΔΕΝ έχουν βίζα ,μήπως τελικά , ιδιαίτερα για ψ, ο ανταγωνισμός είναι λιγότερος για ΣΤ2? Όσο σκέφτομαι ότι μπορούσα να κάνω και ΣΤ1και ΣΤ2 και διάλεξα ΣΤ1 τρελαίνομαι...θα ΣΚΑΣΩ μέχρι τις 24! :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1) Γράψου στο http://www.mtas.nhs.uk/ να δεις πότε γίνονται οι αιτήσεις για FY2 και ποια είναι τα requirements.Ξέχνα το bmj για αιτήσεις τώρα πια, όλα γίνονται ηλεκτρονικά.

2)ψάξε τα αρχεία του bmj (http://www.bmjcareers.com/tpl/archive_HA.php). Ξέθαψε τις διευθύνσεις των medical staffing department των νοσοκομείων που είχαν θέσεις SHO στην ειδικότητα που θέλεις, σε περιοχή που σε βολεύει, και στείλε e-mail για attachment.

H

Γράψε γράμμα σε consultant με ελληνικό όνομα να σε βοηθήσει.

3)αν βρεις να κάνεις attachment κοίτα αν μπορείς να κάνεις κανένα audit

4)βρες ένα locum

H

άρχισε αγροτικό μέχρι να έρθει ο καιρός της αίτησης. Αν σε πάρουνε παραιτείσαι!

Η

Αν σε βολεύει η ειδικότητα, πήγαινε όπου να ναι Ελλάδα να μπορέσεις να δώσεις τα ανάλογα MRC

4)κάνε την αίτηση σου όταν έρθει ο καιρός.Οι αιτήσεις πια είναι μια φορά το χρόνο

Στο http://www.mtas.nhs.uk λεει για τις αιτησεις για foundation programmes<f1+f2και οχι μονο για f2!!!!>...εγω δεν ενδιαφερομαι για φ1+φ2 ..ασε που ελλειξε η ημερομηνια για αιτησεις απο τις 5 Δεκεμβρη...οποτε εγω θελω μονο για φ2 οποτε τι κανω και που παω; Λες οχι στο www.bmjcareers.com;

2)Πιστευεις ο καλυτερος τροπος ειναι μεσω email και οχι με προσωπικη επαφη;

3)το audit τι ειναι;

4)για locum νομιζω δεν μπορω ..γιατι μπηκα σε ενα σαιτ για locum και ζητανε να εχεις minimum 12 μηνες κλινικη εμπειρια...οποτε μαλον δεν μπορω να κανω....σωστα;

5)Κανει κανεις μονο φ2 και εαν ναι τι βηματα εκανε ακριβως;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1) Γράψου στο http://www.mtas.nhs.uk/ να δεις πότε γίνονται οι αιτήσεις για FY2 και ποια είναι τα requirements.Ξέχνα το bmj για αιτήσεις τώρα πια, όλα γίνονται ηλεκτρονικά.

2)ψάξε τα αρχεία του bmj (http://www.bmjcareers.com/tpl/archive_HA.php). Ξέθαψε τις διευθύνσεις των medical staffing department των νοσοκομείων που είχαν θέσεις SHO στην ειδικότητα που θέλεις, σε περιοχή που σε βολεύει, και στείλε e-mail για attachment.

H

Γράψε γράμμα σε consultant με ελληνικό όνομα να σε βοηθήσει.

3)αν βρεις να κάνεις attachment κοίτα αν μπορείς να κάνεις κανένα audit

4)βρες ένα locum

H

άρχισε αγροτικό μέχρι να έρθει ο καιρός της αίτησης. Αν σε πάρουνε παραιτείσαι!

Η

Αν σε βολεύει η ειδικότητα, πήγαινε όπου να ναι Ελλάδα να μπορέσεις να δώσεις τα ανάλογα MRC

4)κάνε την αίτηση σου όταν έρθει ο καιρός.Οι αιτήσεις πια είναι μια φορά το χρόνο

Χρειάζεται μετάφραση τα abstracts, αλλά νομίζω μπορείς να την κάνεις μόνος σου...δεν χρειάζεται να είναι επικυρωμένη

Να ρωτήσω κάτι και εγώ γιατί με τρώει, και ακούω διαφορετικά πράγματα κάθε μέρα....μετά την υπόθεση με τους non-uk overseas docs ,με τη λογική ότι στο trust μου όλοι εκτός από 2 ΔΕΝ έχουν βίζα ,μήπως τελικά , ιδιαίτερα για ψ, ο ανταγωνισμός είναι λιγότερος για ΣΤ2? Όσο σκέφτομαι ότι μπορούσα να κάνω και ΣΤ1και ΣΤ2 και διάλεξα ΣΤ1 τρελαίνομαι...θα ΣΚΑΣΩ μέχρι τις 24! :anavwfwties:

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο το τι έχουν αυτοί στο trust σου, εφόσον η κατανομή είναι πλέον κεντρική. Πάντως, εάν είχες τα person specifications για ST2, κακώς δεν δήλωσες εκεί. Υπομονή μέχρι τις 24...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραίο να βλέπεις όνειρα,αλλά οι ST δεν νομίζω ότι είναι για εμάς.Λαχείο μου φαίνεται.Δεν ξέρουμε και πόσες αιτήσεις έχουν γίνει.Οι Άγγλοι βολεύουν πρώτα τους δικούς τους.Σε εμάς προηγούνται Ρουμάνοι,Βούλγαροι και Σια.Εσύ Μ....α περίμενε 5 χρόνια για παθολογία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτήσω κάτι και εγώ γιατί με τρώει, και ακούω διαφορετικά πράγματα κάθε μέρα....μετά την υπόθεση με τους non-uk overseas docs ,με τη λογική ότι στο trust μου όλοι εκτός από 2 ΔΕΝ έχουν βίζα ,μήπως τελικά , ιδιαίτερα για ψ, ο ανταγωνισμός είναι λιγότερος για ΣΤ2? Όσο σκέφτομαι ότι μπορούσα να κάνω και ΣΤ1και ΣΤ2 και διάλεξα ΣΤ1 τρελαίνομαι...θα ΣΚΑΣΩ μέχρι τις 24! :anavwfwties:

Δεν είναι τόσο εύκολο να πει κανείς ότι ο ανταγωνισμός θα πέσει περισσότερο στο ST2 και όχι ανάλογα και στο ST1. Αλλάζουν πολλά πράγματα, ο αποκλεισμός των IMG είναι μια επιπρόσθετη αλλαγή, αλλά προσωπική γνώμη ότι ο ανταγωνισμός στο ST1 της ψυχιατρικής θα είναι χαμηλότερος από το ST2. Μην ξεχνάμε ότι στο ST2 μαζεύονται όλοι οι SHOs year 1-2-3 που δεν έχουν mrcpsych1.

Γενικότερα, είναι ντροπή που το λέω γιατί πολλοί ξένοι IMG συνάδελφοι αντιμετωπίζουν σοβαρό πρόβλημα επιβίωσης αλλά ο αποκλεισμός τους δεν παύει να είναι μια πολύ καλή εξέλιξη για όλα τα παιδιά που θέλουν να κάνουν ειδικότητα στην Αγγλία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχεδόν μια βδομάδα πριν το shortlisting, και οι referees μου δεν έχουν πάρει e-mail. Να αρχίσω να ανησυχώ? Έσάς πήρανε κάτι? Όσοι είστε ήδη στην Αγγλία, ξέρετε αν οι άγγλοι έχουν πάρει? Τι επιτέλους θα γίνει με αυτό το θέμα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχεδόν μια βδομάδα πριν το shortlisting, και οι referees μου δεν έχουν πάρει e-mail. Να αρχίσω να ανησυχώ? Έσάς πήρανε κάτι? Όσοι είστε ήδη στην Αγγλία, ξέρετε αν οι άγγλοι έχουν πάρει? Τι επιτέλους θα γίνει με αυτό το θέμα?

Θα στειλουν λογικα email μετα την 24η Φλεβαρη, αν γινεις shortlisted

Οι συστατικες δεν παιζουν κανενα ρολο στο shortlisting

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχεδόν μια βδομάδα πριν το shortlisting, και οι referees μου δεν έχουν πάρει e-mail. Να αρχίσω να ανησυχώ? Έσάς πήρανε κάτι? Όσοι είστε ήδη στην Αγγλία, ξέρετε αν οι άγγλοι έχουν πάρει? Τι επιτέλους θα γίνει με αυτό το θέμα?

Θα στειλουν λογικα email μετα την 24η Φλεβαρη, αν γινεις shortlisted

Οι συστατικες δεν παιζουν κανενα ρολο στο shortlisting

Σαν να το ήξερα πως σχεδόν κανείς δεν έχει καταλάβει πως δουλεύει το σύστημα. Σήμερα λοιπόν εστάλησαν e-mail στους referees εκείνων που δεν είχαν red flags στο longlisting (η αίτηση τους δηλαδή δεν έχει προβλήματα elligibility). Οι συστατικές θα χρησιμοποιηθούν και στο shortlisting, και μετά στις συνεντεύξεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαν να το ήξερα πως σχεδόν κανείς δεν έχει καταλάβει πως δουλεύει το σύστημα. Σήμερα λοιπόν εστάλησαν e-mail στους referees εκείνων που δεν είχαν red flags στο longlisting (η αίτηση τους δηλαδή δεν έχει προβλήματα elligibility). Οι συστατικές θα χρησιμοποιηθούν και στο shortlisting, και μετά στις συνεντεύξεις.

Πράγματι, το MTAS έστειλε και στους δικούς μου email με ημερομηνία 15Φεβ07@2000GMT (δουλεύει νυχτερινές υπερωρίες το σύστημα :P ). Άρα longlisting τέλος και περνάνε στο shortlisting.

Τώρα έχω την εξής απορία: αφού η προθεσμία για να φτάσουν οι συστατικές είναι 24Φεβ και την ίδια ημέρα θα μας ανακοινώσουν τα αποτελέσματα του shortlisting, πως είναι δυνατόν να λάβουν υπ όψην τους τις συστατικές για τις ανάγκες του shortlisting ? Μήπως εννοούν ότι οι συστατικές θα ληφθούν υπ όψην στον υπολογισμό της τελικής κατάταξης (μετά τις συνεντεύξεις) ;

Τροποποιήθηκε από kokni
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τη στιγμή που εδω Ελλάδα δεν έχουμε CLINIKAL AUDIT παίρνουμε μηδέν,οπότε δεν περνάμε shortlist.Σωστά?

Λάθος, διότι πρώτον, στην Ελλάδα κάποια νοσοκομεία έχουν audits, και 2ον η ερώτηση είναι ποια η εμπειρία σου και τι νομίζεις ότι προσφέρει αυτό το πράγμα.

Σαν να το ήξερα πως σχεδόν κανείς δεν έχει καταλάβει πως δουλεύει το σύστημα. Σήμερα λοιπόν εστάλησαν e-mail στους referees εκείνων που δεν είχαν red flags στο longlisting (η αίτηση τους δηλαδή δεν έχει προβλήματα elligibility). Οι συστατικές θα χρησιμοποιηθούν και στο shortlisting, και μετά στις συνεντεύξεις.

Πράγματι, το MTAS έστειλε και στους δικούς μου email με ημερομηνία 15Φεβ07@2000GMT (δουλεύει νυχτερινές υπερωρίες το σύστημα :P ). Άρα longlisting τέλος και περνάνε στο shortlisting.

Τώρα έχω την εξής απορία: αφού η προθεσμία για να φτάσουν οι συστατικές είναι 24Φεβ και την ίδια ημέρα θα μας ανακοινώσουν τα αποτελέσματα του shortlisting, πως είναι δυνατόν να λάβουν υπ όψην τους τις συστατικές για τις ανάγκες του shortlisting ? Μήπως εννοούν ότι οι συστατικές θα ληφθούν υπ όψην στον υπολογισμό της τελικής κατάταξης (μετά τις συνεντεύξεις) ;

Κυκλοφορεί μια φήμη (ακόμα δεν την έχω επιβεβαιώσει) ότι θα δοθεί μια παράταση (από τις 24 στις 5 Μαρτιου, Δευτέρα) ώστε να μπορέσουν να συναξιολογηθούν και αυτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν κάνω λάθος,ζητάνε από τους REFEREES να τα στείλουν μέχρι την παρασκευή,άν όμως μπορούν.Μήπως θέλουν τις συστατικές just in case που γίνεις shortlist?Δεν νομίζω ότι θα κριθεί το shortlist από τις συστατικές.Εκτώς και αν σημαίνει ότι αφού τις ζήτησαν ήδη σε έχουν για shortlist.Αλλιώς γιατί να τις ζητάνε?Εξάλου ακούγεται ότι πολύς κοσμος θα γινει shortlist.Μα καλά πως προλαβαίνουν με τόσους υποψήφιους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν κάνω λάθος,ζητάνε από τους REFEREES να τα στείλουν μέχρι την παρασκευή,άν όμως μπορούν.Μήπως θέλουν τις συστατικές just in case που γίνεις shortlist?Δεν νομίζω ότι θα κριθεί το shortlist από τις συστατικές.Εκτώς και αν σημαίνει ότι αφού τις ζήτησαν ήδη σε έχουν για shortlist.Αλλιώς γιατί να τις ζητάνε?Εξάλου ακούγεται ότι πολύς κοσμος θα γινει shortlist.Μα καλά πως προλαβαίνουν με τόσους υποψήφιους?

Εμενα ο ενας απο τους 2 referees (δεν ξερω για τον αλλο) δεν εχει παρει ακομα τιποτα.. Αυτο σημαινει να αποχαιρετησω την Αγγλια που φευγει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν κάνω λάθος,ζητάνε από τους REFEREES να τα στείλουν μέχρι την παρασκευή,άν όμως μπορούν.Μήπως θέλουν τις συστατικές just in case που γίνεις shortlist?Δεν νομίζω ότι θα κριθεί το shortlist από τις συστατικές.Εκτώς και αν σημαίνει ότι αφού τις ζήτησαν ήδη σε έχουν για shortlist.Αλλιώς γιατί να τις ζητάνε?Εξάλου ακούγεται ότι πολύς κοσμος θα γινει shortlist.Μα καλά πως προλαβαίνουν με τόσους υποψήφιους?

Εμενα ο ενας απο τους 2 referees (δεν ξερω για τον αλλο) δεν εχει παρει ακομα τιποτα.. Αυτο σημαινει να αποχαιρετησω την Αγγλια που φευγει?

Είσαι σίγουρος πως έδωσες σωστές διευθύνσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν κάνω λάθος,ζητάνε από τους REFEREES να τα στείλουν μέχρι την παρασκευή,άν όμως μπορούν.Μήπως θέλουν τις συστατικές just in case που γίνεις shortlist?Δεν νομίζω ότι θα κριθεί το shortlist από τις συστατικές.Εκτώς και αν σημαίνει ότι αφού τις ζήτησαν ήδη σε έχουν για shortlist.Αλλιώς γιατί να τις ζητάνε?Εξάλου ακούγεται ότι πολύς κοσμος θα γινει shortlist.Μα καλά πως προλαβαίνουν με τόσους υποψήφιους?

Εμενα ο ενας απο τους 2 referees (δεν ξερω για τον αλλο) δεν εχει παρει ακομα τιποτα.. Αυτο σημαινει να αποχαιρετησω την Αγγλια που φευγει?

Είσαι σίγουρος πως έδωσες σωστές διευθύνσεις?

ναι 100% - δεν πειραζει ευκαιρια εψαχνα να παρατησω την Αγγλια και να γυρισω Ελλαδα! (Λεμε τωρα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά ηρεμία, στέλνουν ακόμη email. Μόλις μίλησα με φίλο (άγγλο) που θα γίνει σίγουρα shortlist στην χειρουργική (έχει βιογραφικό 20 σελίδων και υποτροφία από το welcome trust) και ούτε οι δικοί του πήρανε emails. Φαίνεται ότι σε κάποιες ειδικότητες πάει πιο γρήγορα και σε κάποιες άλλες πιο αργά.

Από τη στιγμή που εδω Ελλάδα δεν έχουμε CLINIKAL AUDIT παίρνουμε μηδέν,οπότε δεν περνάμε shortlist.Σωστά?

Το έχεις και με μεγάλα γράμματα, μηδέν σίγουρα. Στάνταρ.

Τροποποιήθηκε από kokni
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας εύχομαι από εδώ στο ελλάντα ολόψυχα τα νέα να είναι καλά, και σύντομα να πάρει τέλος η αγωνία σας... Και στα δικά μας για τους υπόλοιπους! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτι πήρε το αυτί μου ότι το Λονδίνο έστειλε internal e-mail ότι μάλλον κατά της 28 θα τελειώσουν το short listing....έχει ακούσει κανείς τπτ?

Έχει μπορέσει κανείς να δει τα references ?

Ούτε τα έχω δει, ούτε ξέρω αν καν ρώτησαν τους referees ...να ανησυχώ?!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε διαβασα τιποτα σχετικο στο doctors.net.uk που εχει ολα τα κουτσομπολια. Δε γινεται να καθυστερησει το shortlisting γιατι τα interviews αρχιζουν 28 Φεβρουαριου.

Οσον αφορα τους referees, μερικους τους εχουν ειδοποιησει ενω μερικους αλλους οχι ακομα, αλλα αυτο δε σημαινει τιποτα. Προσπαθησα να δω τα references μου στην ιστοσελιδα του mtas αλλα μου λεει απαγορευεται (forbidden).

Τροποποιήθηκε από idler
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.